Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Majd próbálom beágyazni, egyelőre csak a linkelés megy.

szerk.: állítólag most már magyar felirattal működik.

[ Szerkesztve ]

(#2) matej013 válasza f(x)=exp(x) (#1) üzenetére


matej013
csendes tag

Az univerzum és a világ látásmódja perspektíva kérdése.

A csirkének rossz, hogy megölöm, nekem jó, mert táplálékhoz jutok.

Az ember tényleg nincs birtokában az univerzum minden tudásának, de ezért nem szabad lenézni fajunkat, legfeljebb csak óvatosan lépkedni előre. Senki és semmi sem születik a világegyetem minden tudásával. Az ember ezenkívül az egyetlen faj most a Földön, aki képes elhárítani egy az űrből fenyegető veszélyt.

Az ember pusztítása is perspektivikus. Az embernek és a legtöbb élő állatnak a Földön most persze rossz, a Földet pedig nem érdekli. Új élet, új fajok jönnek létre, csak idő kérdése. Nem leszünk olyan bolygó, mint a Vénusz vagy a Mars, de az élet mindenképpen megváltozik akkor, ez igaz.

A vállalatokhoz nem tudok, mit hozzáfűzni. Az ember még mindig félig ösztönös faj, tehát a szerzés és megtartás ösztön még mindig erős benne. Bármelyikünk kerülne olyan felső pozícióba, ugyanúgy viselkedne. A pénz megvakítja az embert. Mellesleg az emberek döntöttek arról, hogy az a személy olyan magasra kerüljön. Elvégre mi választottunk terméket, mellyel gyarapítottuk vagyonát.

Tudom, most sok lehordást fogok kapni, de az ember folyamatosan tanul és fejlődik. Ha az önpusztításon túllépünk, már csak egy lépés választ el minket attól, hogy az univerzum teljes értékű polgárai legyünk.

Messze nem éltünk még ennyire békés időszakban, amióta az ember létezik.

[ Szerkesztve ]

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#3) D1Rect


D1Rect
félisten

Van benne igazság, de rengeteg csúsztatás és baromság is.

(#4) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Nekem erről a gyerekről a Batman Arkham Origins-ből Anarchia jut eszembe.
Pont annyi hülyeséget hord össze, mint ő. Persze van benne igazság is, de az élet nem ilyen egyszerű, hogy élj a mának meg hasonló baromságok.

(#5) Hieronymus válasza matej013 (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Az ember ezenkívül az egyetlen faj most a Földön, aki képes elhárítani egy az űrből fenyegető veszélyt."

Nincs olyan faj jelenleg a Földön, amely képes elhárítani egy űrből érkező fenyegetést.
Se kicsit, se nagyot.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#6) f(x)=exp(x) válasza FLATRONW (#4) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

de az élet nem ilyen egyszerű, hogy élj a mának meg hasonló baromságok.

Épp erre keresi a választ a videóban a csávó, hogy miért nem ilyen egyszerű az élet. Bár ilyenre nem találtam utalást, hogy élj a mának...

(#7) FLATRONW válasza f(x)=exp(x) (#6) üzenetére


FLATRONW
őstag

Keresi a válaszokat, de nem is ez a lényeg. Jól látszik hogy nem tetszik neki ez a rohanó, egyhangú világ (kinek tetszik?).
Nem is tudom, de olyan érzésem van, hogy egy olyan világot szeretne, ahol szinte semmit sem kell tenni semmiért és mégis nagy a boldogság.

(#8) f(x)=exp(x) válasza FLATRONW (#7) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Ebben viszont egyetértek. Néhol átmegy közhelybe, de néhány problémát elég szépen körülír.

(#9) Lenry


Lenry
félisten

nem akarom még elküldeni

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) Lenry


Lenry
félisten

na menjünk sorba

Ebben a pillanatban bárhol lehetnél, bármit csinálhatnál
már látom, hogy ez az ultimate vágyálma a videósnak, de ez soha, az univerzum történetében nem volt így

Szóval mi állít meg attól, hogy azt csináljuk, amit akarunk?
mi magunk, az emberiség. a szabályoknak és korlátoknak köszönhetjük a társadalmat. szívesen

Hogy ott legyünk, ahol akarunk?
alapvető fizikai szabályok

Valamikor minden nap egy új kaland volt
miközben anyádék güriztek

Ezt jelentené felnőni?
yepp.

Tényleg szabadok vagyunk?
amennyiben a videós az első vagy második világban él (angolsága alapján az elsőben), akkor igen. továbbiakért lásd a második pontot.

Az igazán szükséges elemek, amik a túléléshez szükségesek, a cégek kezében vannak
nem hiszem, hogy van törvény, ami meggátolná, hogy földet vegyél

Számunkra nincs élelem a fákon, nincs tiszta víz a folyamokban, se föld, ahová az otthonunkat építhetjük.
de van, ha megtermeled, de van, ha nem kapsz tőle fertőzést, de van, ha veszel magadnak.

Ha megpróbálod elvenni, amit a Földünk kínál, bekasztliznak
Ha megpróbálod elvenni, amit valaki más termelt, bekasztliznak

Szóval engedelmeskedünk a szabályaiknak
amik nélkül a társadalom (minden társadalom) működésképtelen, úgyhogy örülj, hogy a szomszédod nem a te hűtődből eszik, mert ezt sem engedik meg a szabályok

oktatásos rész, nem másolom ide
tiszta demagógia. jah, vannak gondok az oktatásban, de sajnos nem lehet mindenki kivételes, az átlagembert pedig átlagosra tudod megtanítani

Dolgozunk és dolgozunk, időt nem hagyva arra, hogy éljük az életet, amiért dolgozunk
várom a javaslatot az életszínvonalunk fenntartására, anélkül, hogy dolgozni kellene.

Mi építjük a városaikat, mi irányítjuk a gépeiket, mi vívjuk a harcaikat.
jah tényleg, mert a felépített városokban csak az elit lakik, a pórnép meg valahol máshol.. jah nem...

A pénz csak szimplán eszköz arra, hogy irányítsanak minket
A pénz csak szimplán eszköz arra, hogy általános értékmérőként kiváltsa a cserekereskedelmet.

Mit sem érő papíroktól függünk, hogy etessek, mozgassanak, szórakoztassanak
lásd: előző pont

Ahol fák tisztították a levegő, ott most gyárak szennyezik
ajjbazmeg...

Ahol az állatok szabadok voltak, ott most nagyüzemekben születnek és végtelenül mészárolják őket
... hogy ne haljunk éhen, mert bizony biovegánhippi módszerekkel nem lehet 7milliárd embert etetni. sajnálom

Habár milliárdok éheznek, számunkra pont elég étel jut. Hová tart ez az egész?
figyelembe véve a történelmi tendenciákat, oda, hogy a Föld népességének egyre kisebb aránya fog éhezni.

A termesztett gabona 70%-át ara használják, hogy felhizlalják az állatokat, amit vacsorára eszünk. Miért is segítsünk az éhezésen? Azon nincs profit.
egyrészt: de van, aki nem hal éhen, az képes dolgozni és pont ezért baromi sok segélyt kapnak a fejlődő országok, más kérdés, hogy önmaguktól miért nem állnak neki valamit termelni, ami ehető vagy eladható?

na jó, meguntam

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) bandras0226 válasza Lenry (#10) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Hatalmas +1! :R

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#12) kenwood válasza Hieronymus (#5) üzenetére


kenwood
veterán

Naptej ?

Egyebkent siman visszakaphatna mindent a tarsadalom elotti idokbol.
Rengeteg olyan erdo van, ahova kimehet,es ledobhat magarol minden kotottseget.
Van nehany ember aki igy el,es tetszik neki.
En nem elveznem,es valszeg ehen halnek, vagy megolne egy allat/betegseg.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#13) f(x)=exp(x) válasza Lenry (#10) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Na én nem fogok mindent így kimásolgatni a hozzászólásodból, megpróbálok ömlesztve válaszolni.
Alapjáraton igazad van, sok benne a demagóg szöveg, mint egyébként is írtam a témaindítóban.
A rávezető résznél a videós azt próbálja mondani, hogy rengeteg dolgot csinálhatnál szerte a világban, utazgathatnál stb, ehelyett egy monitort bámulsz, valószínűleg egyedül. Ha belegondolsz, ez egy kicsit tényleg bizarr. Nagyon nehéz elmagyarázni, hogy miért, mert alapból ebbe a világba születtünk bele, vagy fokozatosan rászoktunk.
Ha megnézed, valószínűleg ez a videó javarészt a nagyvárosokban élőknek szól. Ők nem tehetik meg, hogy földet vegyenek, mert nincs, a folyók meg emberi fogyasztásra alkalmatlanok, és nem csak ott, hanem itt is igazából.
A dolgozáshoz részhez annyit, hogy az nem normális, ha valaki annyit dolgozik, hogy egész életét lemelózza, közben meg nem tudja élvezni azt, amiért az egészet csinálja. Ügyesen leírtad a pénz eredeti értelmét és úgymond definícióját, manapság sajnos nem ez az elsődleges feladata...
Az állatos katyvasz meg szimpla hülyeség, de úgy egy az egyben, számomra is itt vált komolytalanná a videó néhány része, úgy látom, neked az egész.

(#14) Lenry válasza f(x)=exp(x) (#13) üzenetére


Lenry
félisten

A rávezető résznél a videós azt próbálja mondani, hogy rengeteg dolgot csinálhatnál szerte a világban, utazgathatnál stb, ehelyett egy monitort bámulsz, valószínűleg egyedül

itt a macskám is, szóval nem vagyok egyedül :D
poént félretéve az ezzel a bajom, hogy úgy állítja be a dolgot, mintha ez valami kényszer volna, és nem feltételezi, hogy azért bámulom a monitort, mert ezt akarom csinálni. csinálhatnék bármi mást, de azokhoz nincs kedvem.

Ha megnézed, valószínűleg ez a videó javarészt a nagyvárosokban élőknek szól. Ők nem tehetik meg, hogy földet vegyenek,
de. csak nyilván nem New York közepén. senki nem kényszerít senkit a nagyvárosban élésre.

a folyók meg emberi fogyasztásra alkalmatlanok, és nem csak ott, hanem itt is igazából.
a városok melletti folyók évezredek óta alkalmatlanok az emberi fogyasztásra, mert konkrétan tele voltak szarva. vagy minimum általános szemét és szennyvízgyűjtőként funkcionáltak.
amelyik meg nem, abból se nagyon ivott senki, mert fertőzést kaptak a benne élő mikroorganizmusoktól és beledöglött állatoktól (kicsi OFF: valamelyik vármúzeumban mesélte a tárlatvezető, hogy az adott vár középkori urai napi 8-10 liter bort ittak, a nők olyan 5 körül fogyasztottak és a gyerekek is elszopogattak 1-2-3 liter bort, mert azt meg lehetett fertőzésveszély-mentesen inni, a kútvizet meg így inkább nem)

A dolgozáshoz részhez annyit, hogy az nem normális, ha valaki annyit dolgozik, hogy egész életét lemelózza, közben meg nem tudja élvezni azt, amiért az egészet csinálja.
ha azt tekintjük normálisnak, amit az emberiség túlnyomó többsége csinál, akkor de. az. az utóbbi évszázadokban értünk el odáig, hogy már látható mennyiségben vannak olyan társadalmi rétegek, akik a munkájuk mellett mást is tudnak csinálni, az ezt megelőző évezredekben volt <1%-nyi földesúr (fáraó, király, pap, tökmindegy), aki nem dolgozott, meg 99% paraszt, aki napkeltétől napnyugtáig túrta a földet, amíg meg nem halt.

Ügyesen leírtad a pénz eredeti értelmét és úgymond definícióját, manapság sajnos nem ez az elsődleges feladata...
folytasd kérlek a gondolatmenetet, mert szerintem továbbra is ugyanaz: egy általános értékmérő, amit bármi másra beválthatsz. és igen, a bármi más nem csak tárgy lehet, hanem szolgáltatás vagy akár egy másik ember (átvitt értelemben persze), de ez a másik ember is azért fogja tőled elfogadni a pénzt, mert valaki mástól szeretne érte kapni valamit.

úgy látom, neked az egész.
így van, nem tudtam tovább nézni, nem láttam értelmét, mert nem hiszem, hogy később értelmesebbé válna.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) FLATRONW válasza Lenry (#14) üzenetére


FLATRONW
őstag

Az a szép az egészben, hogyha a múltban élne, akkor nagy valószínűség szerint nem lenne ideje ilyeneken gondolkodni.

(#16) Hieronymus válasza kenwood (#12) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Naptej ?"

Talán.
Bár nem látom át, hogy segít rajtunk a naptej, egy nagyobb meteorital ütközés esetén. :D

Közben rájöttem, ősi bölcsességgel tudom emelni a téma színvonalát.

Kérlek ne felületesen olvasd el a következő mondatot, nézz a mélyére és csodálatok titkok fog felfedni.

Aki másnak kerbe kenéz, annak hütye letyme tyütyű!

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#17) hokuszla válasza Hieronymus (#16) üzenetére


hokuszla
aktív tag

Nem néztem meg a videót és nem is fogom. A kommenteket sem olvastam.
Szóval a vid tartalma: ne pusztítsuk a környezetünket, legyünk toleránsak, békéljünk meg magunkkal, ne háborúzzunk, le a kapitalizmussal.
Talált?
Ezek szerint valami hülyegyerek elmondja megint ugyanazt a sok baromságot a 376323445. videóban.

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#18) f(x)=exp(x) válasza Lenry (#14) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Teljesen máshogy látjuk, itt magáról a kialakult világról von kritikát a szerző.

FLATRONW: lehet nem is lenne baj. :D

[ Szerkesztve ]

(#19) D1Rect válasza Lenry (#10) üzenetére


D1Rect
félisten

Örülök, hogy te ennyire ráérsz(fene a fejlődő nyugatot és a rövidebb munkaidőket), nekem már nincs türelmem ilyenekhez. :DDD

(#20) Vladi


Vladi
nagyúr

Elég fárasztó és erőltetett. Nem igazán a mi életünkről szól, az látszik rajta.
Nem magyarok csinálták, ugye?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#21) Vladi válasza Lenry (#14) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jól beleszaladtatok egy vitába. Nem hiszem, hogy ennyit ért a videó. :DD

A pénz megfogalmazása eddig mindenhol hibádzott, ennél több a funkciója. De tulajdonképpen lényegtelen.

"az nem normális, ha valaki annyit dolgozik, hogy egész életét lemelózza, közben meg nem tudja élvezni azt, amiért az egészet csinálja."

Ez így zagyvaság. Nevesítsük már! Mert oké, hogy itt keleten sokan így élnek, de ez még mindig jobb, mint az un. 3. világban. Sokkal. Nyugatabbra meg megint ég és föld. Ott igenis élvezik az életet a munka mellett.
Nameg olyan is van, hogy valaki szereti a munkát. Igen, van ilyen. Ne nézd már ennyire a monitort! Van ilyen! :DDD

"az. az utóbbi évszázadokban értünk el odáig, hogy már látható mennyiségben vannak olyan társadalmi rétegek, akik a munkájuk mellett mást is tudnak csinálni"

Újra.... újra tudnak mást is csinálni. Tulajdonképpen ez a 40 óra meló csak pár évszázada létezik maximum. Kimutatták, hogy az urbanizáció előtti ember (nemtom pontosan, kb 1000-3000 évvel ezelőttig) rohadtul nem gürizett naphosszat, sőt! Volt elég kaja, nyár volt, leszedte ami kell, megsütötte az őzet, oszt pocolt 2-3 napot. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#22) Eastman válasza Lenry (#14) üzenetére


Eastman
őstag

(...)

Hosszú, adj egy telefonszámot és elmesélem. Öngyilkosság a monitor előtt ülni, bármilyen szórakoztató is. :((( Teljesen felborítja az izomegyensúlyt és az odabsz az ízületeknek. Sitting is killing You. Ha bármi miatt egy morzsányit is boldogtalannak érzed magad, annak lehet az az eredendő oka, hogy nem 15 órát a természetben vagy és nem funkcionálisan használod a teljes izomzatod. (Én sem.) Emellett többet és jobban élnél mint az "ősember", mert minden halálos fertőzéstől, vagy tápanyaghiánytól azért megvéd a XXI. század. A városinál tisztább levegőt lélegezz, túrj a földbe, ugorj a tóba, szárítsd magad a napon! Ha és/vagy amíg megteheted.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23) Vladi válasza Eastman (#22) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mo-on erre jó esély van. Például Nyíregyházán ahol élek, a belvárosból simán kiköltözhetsz egy bokortanyára. Az ingatlan ára kb fele, plusz jó levegő és kert is van. Kijön a plusz kocsi ára, a benzint meg megtermeled simán paprikában. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24) fi:zi'k válasza Hieronymus (#16) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én is kérnék egy meteoritalt. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#25) Lenry válasza Eastman (#22) üzenetére


Lenry
félisten

rendszergazda vagyok, három emeleten és két lépcsőházban terül el a cég napi nyolc órában lépcsőzök, plusz most tankönyveket is szállítok, ami napi 2-4 tonna könyv fel és lepakolását jelenti.

jah meg vettem egy telket, ahol párommal növényeket termesztünk.

szerintem épp' eleget mozgok

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26) Hieronymus válasza Vladi (#21) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"ez a 40 óra meló csak pár évszázada létezik maximum. Kimutatták, hogy az urbanizáció előtti ember ... rohadtul nem gürizett naphosszat, sőt! Volt elég kaja, nyár volt, leszedte ami kell, megsütötte az őzet, oszt pocolt 2-3 napot.

A munkaidőt és a szabadidőt az ipari forradalom teremtette meg. Előtte az emberek többsége önellátó volt.
Ha elég területe volt a megélhetéshez, akkor többet tudott pihizni. Ha kevesebb akkor dolgoznia kellett, minden elvégezhető munka elsőbbséget élvezett a pihizéssel szemben.
Európában gyakran volt túlnépesedés, ezért intenzíven kellett gazdálkodni kis területeken. Ha ez sem volt már elegendő, akkor háborúztak egyet és mindenkinek több hely jutott. Legalább is egy ideig.

Egyébként még ma is élnek családok Európában, akiket nem érintet meg az ipari forradalom szele.
Az Alpok magasabb részeiben, ahol nem lehet gépesíteni, még mai is hagyományos módon élnek.
Egész nyáron kézzel gyűjtik a satnya füves területekről az állatok téli takarmányát.
Nem hiszem, hogy bevállalja bárki azt az életet, ha nem születik bele.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#27) Def26 válasza Lenry (#25) üzenetére


Def26
félisten

"ahol párommal növényeket termesztünk"

Egyik legjobb dolog az életben. Imádom én is, igaz csak hobbi szinten. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#28) Lenry válasza Def26 (#27) üzenetére


Lenry
félisten

építkezni vettük a telket, de nyilván sokkal nagyobb, mint amekkorát beépítenénk, plusz ha már van, akkor ne álljon parlagon, úgyhogy most sütőtök sárgul benne

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.