Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) matej013 válasza f(x)=exp(x) (#1) üzenetére


matej013
csendes tag

Az univerzum és a világ látásmódja perspektíva kérdése.

A csirkének rossz, hogy megölöm, nekem jó, mert táplálékhoz jutok.

Az ember tényleg nincs birtokában az univerzum minden tudásának, de ezért nem szabad lenézni fajunkat, legfeljebb csak óvatosan lépkedni előre. Senki és semmi sem születik a világegyetem minden tudásával. Az ember ezenkívül az egyetlen faj most a Földön, aki képes elhárítani egy az űrből fenyegető veszélyt.

Az ember pusztítása is perspektivikus. Az embernek és a legtöbb élő állatnak a Földön most persze rossz, a Földet pedig nem érdekli. Új élet, új fajok jönnek létre, csak idő kérdése. Nem leszünk olyan bolygó, mint a Vénusz vagy a Mars, de az élet mindenképpen megváltozik akkor, ez igaz.

A vállalatokhoz nem tudok, mit hozzáfűzni. Az ember még mindig félig ösztönös faj, tehát a szerzés és megtartás ösztön még mindig erős benne. Bármelyikünk kerülne olyan felső pozícióba, ugyanúgy viselkedne. A pénz megvakítja az embert. Mellesleg az emberek döntöttek arról, hogy az a személy olyan magasra kerüljön. Elvégre mi választottunk terméket, mellyel gyarapítottuk vagyonát.

Tudom, most sok lehordást fogok kapni, de az ember folyamatosan tanul és fejlődik. Ha az önpusztításon túllépünk, már csak egy lépés választ el minket attól, hogy az univerzum teljes értékű polgárai legyünk.

Messze nem éltünk még ennyire békés időszakban, amióta az ember létezik.

[ Szerkesztve ]

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.