Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37) Cifu válasza szgombos (#35) üzenetére


Cifu
nagyúr

Először is, ha neked nem tetszik valami, akkor csináld meg magad. Én leírtam a saját tapasztalataimat, az adott körülmények között. Nem érdekelnek a Creative kártyái, nem fogok emiatt X-Fi, Live!-ot vagy Audigy-t beszerezni, hogy a te igényeidnek is megfeleljek.

Másodszor, hangkártya fronton volt jópár gyártó terméke az elmúlt jó másfél évtizedben, GUS PnP, Creative SB16, Ensoniq PCI64 (Creative megvette, utána nem jött ki több driver hozzá jó ideig), Aureal 3D 2 (a céget kinyírta a Creative, noha az A3D verte minden téren az EAX-et), utána az NF7-S Soundstormja jött, ami elővezette a Dolby Digital Live-ot. Utána jött a Terratec. Volt a gépemben X-Fi Fatality, és megállapítottam, hogy a "ganaj" DDL-es Terratec hangminőségben nem rosszabb, mint az X-Fi analóg. Ugyebár digitális csatlakozásnál elektromos zajok nincsenek, a kártya erősítő része egyáltalán nem játszik, tehát a kártya csak és kizárólag a digitális hanggal foglalkozik. Emiatt hiszek inkább a digitális audio kimenetben, mint az analógban. Amiben a creative többet nyújtott, az az EAX2.0+, ami annyira nem érdekel, mert kevés játék használja ki, és nem azok, amikkel én játszom, meg a különféle effektezések, ami szintén nem fogott meg. Azt mondtam, hogy (akkori áron) ez nem ér meg plusz 35e Ft-t a Terratec-el szemben. Ez az én véleményem.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.