Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Jo iras gratula.....

Egy dolog azert megutotte a fulemet: Jack->2RCA átalakítással küldik a 7.1-es jelet" en ugy tudom (lehet nem jol), hogy a jack nem kepes 2 savnal tobbet szallitani... 5.1 es folotte mar coax vagy optical kell a jelek tovabbitasahoz...

(#52) Játékos válasza Hedgehanter (#51) üzenetére


Játékos
addikt

Van mono, stereo, és van 4 pólusú Jack is. Én már láttam! :K

Egyébként:
Gratula a cikkhez! Az Atinak meg a technológiához!!! :R :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#53) Hedgehanter válasza Játékos (#52) üzenetére


Hedgehanter
őstag

azon meg az 5.1 se megy at....

(#54) Djuree


Djuree
félisten

"Annak biztosan, akinek van HDMI-s házimozirendszere, vagy HDMI bemenetes LCD/Plazma TV-je, és azon akar filmet nézni."

ha filmet nézek akkor nem szeretném a tv-n hallgatni a hangot, inkább az pc-re kötött 5.1-es rendszeremen :)
ehhez nem kell más mint vga kábellel rákötöm a pc-t a tv-re. kép a tv-n van de a hang továbbra is a pc-5.1 rendszer kapcsolatból jön. ...és így van jó hang nem a tv gyenge hangszórója adja a hangot. ez a hdmi akkora parasztvakítás hogy namég. semmivel sincs jobb képe mint vga kábellel összekötve. persze egy full hd tv-n azért látható egy hangyafasznyi különbség, de ez is csak a jószeműeknek és közelről nézve :P

persze a többi használati módjáról nem tudok nyilatkozni...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#55) 9950es válasza Djuree (#54) üzenetére


9950es
aktív tag

természetesen üti a HDMI az optiakai spdif interconnectet, mivelhogy az egyik (ha-nem-éppen) legjobb digitális audio átviteli metódus per pillanat, viszont nem a 192khz miatt jobb, hanem a digitális fázis-zaj (zsargonban jitter) nagyságrendekkel kevesebb mint spdifnél (integrált hangk analóg kimenetről inkább ne is beszéljünk... ) a Terratec féle toslinknél nagyságrendekkel (10x, 20x ?) jobb. A kisebb fáziszaj effektíve nagyobb signal-to-noise értéket fog produkálni és kevesebb "data-modulated artifact" jelenséget, ami nem hangzik túl barátságosnak igaz? - nem éppen az , Közeljövőben várható pár új HDMI bemenetü erősítő megjelenése (pl NAD ), az eddig elterjedt texas instruments és cirrus logic chipek ellenében, ultra high end kategóriában, én erre várok : )

djuree te pedig nagyon buta vagy. :DD

120 fps or GTFO :D

(#56) Cifu


Cifu
nagyúr

nyunyu:

Az nVidia az Aureal mérnökeinek segítségével hozta össze a Soundstormot? Ezt nem is tudtam, így mondjuk nem csoda, hogy olyan jó lett. Tényleg kár, hogy nem folytatta a Soundstormot az nV, már régóta megjátszhatták volna ők is az integrált videó-/hangkártya dolgot...

Ami a kivezetést illeti, nos ilyen mélységeibe én sem mentem bele a dologba... De felteszem a videókártya DVI-I csatijának DVI-D része érintettlenül megy át, tehát az átalakító plusz lábainál mehet át.

Hedgehanter:

Nem olyan lehetettlen az: 4db Jack->2RCA átalakító kell. ^^
A hangkártyán 4 jacken jön a hang (front, oldalsó, hátsó és center/mély), az erősítőn pedig az RCA-kat ennek megfelelően dugom be. Szerencsére annyira ügyelni nem kell a helyes jack párosításra, a Realtek kezelőfelülete lehetőséget ad arra, hogy bármelyik jack ki vagy bemeneten bármelyik csatornát küldjem ki. ^^

Djuree:

Vannak, akik másodlagosan viszik a TV-hez a kábelt, és nem akarják odarakni a PC-s hangfalaikat. Az LCD topicban sok ehhez kapcsolódó kérdés volt, ezért is került bele az írásba.
Amúgy nem mondanám, hogy nincs értelme a HDMI-nek képtovábbításnál, én próbálkoztam egy ideig a VGA összekötéssel, de a HDMI minden szempontból jobbnak találtam (mondom ezt úgy, hogy személyesen vagy két tucat különféle PC-LCD TV párosítást kötöttem össze, a legkülönfélébb PC-ket a legkülönfélébb LCD TV-kkel). Azóta a VGA-t kerülöm inkább, DVI-HDMI-vel komoly gondom még sose volt (amennyiben a TV támogatta az 1:1PM-et HDMI-n)...

9950es:

Egy kicsit csodálkoztam is, hogy a hi-fi zenei cuccoknál mennyire mostohagyerek még mindig a HDMI... ezek szerint ott is elkezdtek a gyártók felfejlődni a trendekhez. ^^

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#57) Cifu válasza 9950es (#55) üzenetére


Cifu
nagyúr

Erről a fázis-zaj dologról esetleg merre tudhatok meg többet? Elkezdte piszkálni a csőröm, de első körben nem találtam sok használható dolgot róla. :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#58) 9950es válasza Cifu (#57) üzenetére


9950es
aktív tag

még ha találsz is, nem lesz egyszerü felfogni, freq és time domain-ek keveredése miatt. Mindenesetre elég sok anyag van, de jócskán feltételez is előismereteket. Hiend cuccokban a budget jelentős része erre megy el, már jó ideje (90's, 1bites dac okra történt átállás óta) . Cd spieler mellett még nem is nagy baj (könnyen orvosolható), de egy tápzajjal telített PC-hez jóformán alkalmatlan formátum. Jól fogalmazta meg a topictárs hogy nem tudnak alkalmazkodni, pl video átvitelből az LVDS-t már rég át kellet volna vegyék, de végsősoron a HDMI is az :)
Ami miatt fontos erről beszélni hogy ezek a direct power kimenetes erősítők alapjában véve 1bitesek, ezeket nagyon csúnyán tudja befolyásolni a jitter mennyisége, a legkritikusabb tényező, szokták is modolni a gyári készülékeket (30-40ezres mod) . Amit emlegetek új generációs erősítőkben ezzel már nem lesz gond. Sőt , crossover funkciót is el tud majd látni.

120 fps or GTFO :D

(#59) Enton


Enton
addikt

Írás ötös! Grat! :R

Én kis költségvetésű gépet/HTPC szándékoztam annó építeni, lassan 1 éve!

Össze is jött, úgy gondoltam most következzen egy jó hangfal, kis pézből:
Genius sw-hf 5000 5.1-et vettem.
Okok ami miatt őt vettem:
-nem található olyan hangfalszett ami digitális bemenettel rendelkezne
-ezen kivűl nincs másik teljesen fa dobozos szett (csak elődei, utódai)

(Relatíve)Olcsón jutottam hozzá ugy gondoltam ennél többet nem adok ki hangfalszetre, ha mégis így történne akkor már komolyabb beruházás lesz. Ami rögtön erősítő, hangfalszett plusz mélynyomót jelent amit tuti nem usztam volna meg 150.000 erős magyar forint alatt és akkor még az olcsóbb verziókat vettem!:(

Arról meg már nem is beszélnék hogy hiába van jó 5.1, 7.1 stb erősítőm ha a gépből csak bizonyos minőségű hang nyerhető ki. Tehát a gépi hangképzés sehol nincs a régi jó tranzisztoros illetve csöver hangkeltőktől, szinte nincs olyan hangkártya emberi léptékben megfizethető ami olyan hangzást adna amire érdemes lenne ilyen erősítő hangfal párosítást kötni, és ez nagyon szomorú.:(

Az ati kártyák HD-sítésével lépett be ez az opció hogy van 5.1-es kimenet kártyáról de ugy gondoltam geforce erősebb így azt vettem(hangsúlyoznám lassan egy éve!).
Nem bántam meg semmit eddig nagyon jó gépet raktam össze ami nagyon kellemes szorakozási élményt tud nyújtani, munka mellet illetve hobbyra, de akár hosszab távon is!:)

Pár hónap tétlenség után beugrott a nagy kopp. Miaz már, hogy itt a zsír gép mellettem és egy 17'-os moncsin 'szórakozok', nekem nagyképernyő kellet, ami kivilágítja aretinámat is!:D
Pár hetes okoskodásból porektorról átáltam a nagy TV-kre(Pedig most lehetne 3m vetítet kép a falamon nagyfelbontásban!:( ), Végülis Cifu-ékhoz csatlakoztam a LCD TV topikhoz, ott hosszú olvasások és okoskodások után és természetesen élő próba után megvettem az LG - 32LG3000-es TV-met.
Sok szerenycsétlenkedés beállítás után még szép képet is tudtam rá varázsolni 8800GT-ről DVI-HDMI átalakitóval és HDMI-HDMI kábelel! Nekem a tudása pont optimális tudja a 1920*1080-at még ha nem is natívban ami mindjárt jobb mint a 1360*766 ami pixelhiányos képet ad nagyon sok TV-n de aki olvassa a LCD TV tapasztalatok topikot az tud erről a hibácskáról.

Viszont mivel nekem nincs olyan HDMI-s eszközöm ami támogatná az 5.1, 7.1-es vagy akármelyik sorrund hangzást így én megmaradtam a sima analóg csatis 5.1-es hangfalkésletemnél. Úgy vagyok vele hogy ennyi pénzért amit ráköltöttem azt kaptam amit szerettem volna, még többet is talán ez majd idővel eldől!

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#60) 9950es


9950es
aktív tag

megkeresem pár régebbi hsz-emet arról hogy miért cdlejátszóznak még mindig egyesek HDD+ hangkártya helyett, viszont csak angolul lesz olvasható egy része, szóval copyright /me :)
digital is all about timing. Grabbing a CD onto HDD has no clock to it, not even real-time, bits = bits . Once you start playing back from either CDP or PC, you have this clocking issue called jitter (phase noise) . There are phase noise requirments for 16bit, consumer grade spdif is not even close to that (ofcoures this depedns on the source, top cd transport can have 100x better jitter than PC integrated toslink source ) .

tehát ahogy kihozod a terratecből az spdifet, az kap egy órajelet , ami az adat mellett fog utazni a kábelben, és abból az órajelgenerátorból származik ami a kártyán foglal helyet (meglehetősen sovány specifikációkkal ,talán még az is elképzelhető legroszabb módon van bedrótozva, sosem lehet tudni,na de ,már láttunk erre példát).Mivelhogy te Toslinket használsz, ezért a digitális jelet mégegyszer átkonvertálják, ezúttal fénnyé és megkezdi útját az optocsatolókon keresztül. Mire ez az adatfolyam megérkezik már nem lesz túl jó állapotban a fentebb említett okokból, 3-10-15 ns jitter értékkel bírhat. Egy PLL-re hárul a feladat hogy megpróbálja előbányászni a beágyazott órajelet amit a történet legelején próbáltunk átjuttatni a célba. Mondhatni nincs könnyü dolga, az eleve nem túl jó clock valószínüleg még meglehetősen meg is sínylette a történteket, mégis muszáj ezt használnod referenciaként a következőekben, az eredmény pedig olyan lesz amilyen, jelentősen degradálódik gyakorlatilag.

Megoldás
1. aszinkron ( no-clock) adatátvitel valamilyen adatszabvánnyal USB/FW és külső/local órajelgenerátor, hátrány: latency a FIFO memória(ák) miatt.
2. bejövő órajel eldobása egy stabil local clock javára, jelenleg ez a "legelterjedtebb" hi-end gyártók körében (ASRC ) hátrány: nem bit perfect.
3. robusztus, jitterre érzéketlen adatátvitel metódus ( LVDS ), itt is elő kell keríteni a clockot, jelen esetben a videohoz szinkronizálják az audiot is, eleve jó, 2-es verzióval házasítva (ASRC) meg még jobb, na ilyet akarok venni :C

120 fps or GTFO :D

(#61) Játékos válasza Hedgehanter (#53) üzenetére


Játékos
addikt

Egy darabon nem, de ebből is lehet többet rakni a karira...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#62) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Volt itt szó korábban kábelekről is, meg hogy milyen fontos hogy milyen van,
melyiket érdemes szerintetek venni ?

Profigold
Bandridge
opticabel premium
Thomson

KB 10k belül a legjobb 2m kábelt szeretném megvenni, mindegy melyik az, ha tudtok esetleg még egy 5. 6. versenyzőt az is érdekel, én ezeket találtam ami jónak tűnt,

:R

[ Szerkesztve ]

(#63) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Valóban csak max 6Mbit az audio átvitel?

(#64) (ex)Cat válasza BemAnyó (#62) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Ezek kb egy minőségben vannak. Mindegyiknél kifoghatsz rosszat is - pl. nekem már volt hibás profigold kábelem, de gond nélkül cserélték.

2 m-es hosznál azért nagyon szerencsételnül kell választanod, hogy rossz legyen, inkább a hosszabb kábeleknél jön elő ez a hiba.

Én megnézném a helyedben a Kácsa-Audio kábeleit is.

(#65) Hedgehanter válasza Cifu (#56) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Jaaaaa hogy 4 jack..... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#66) Cifu válasza 9950es (#60) üzenetére


Cifu
nagyúr

Köszi szépen, kezdem érteni. Tehát valójában az SPDIF mégsem olyan jó megoldás a dgitális audio átvitelre, és ezért szórakoznak az audiofillek USB -> külső D/A konverter -> Előfok lánccal. Ma is tanultam valamit. ^^

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#67) Cifu válasza BemAnyó (#62) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nekem személy szerint a Profigold és Bandridge márkákkal eddig nem volt problémám.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#68) BemAnyó válasza (ex)Cat (#64) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Köszönöm, a Kácsát néztem de ott most feltőltés alatt van az oldal, most érkeztek új cuccaik, a 2m meg direkt ennyi, aránytalanúl drágább és feltétlen rosszabb (hiszen jelveszteséggel jár) a hosszabb, meg könnyebben is sérűlhetnek, inkáb egy rövidebb 2m, még épp meg tudom oldani szépen elvezetve, csak ezekkel a HDMI kel nincs semmi ismert tapasztalatom esetleg melyiket nem szabad, gyakran nem a legdrágább a legjobb,

[ Szerkesztve ]

(#69) BemAnyó válasza Cifu (#67) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Köszönöm, valószínű profigold lessz, jól hangzik az a nagytisztaságú réz :D

(#70) Djuree válasza 9950es (#55) üzenetére


Djuree
félisten

"djuree te pedig nagyon buta vagy"

hát kösz szépen, nem is vártam mást itt a ph!-n :W

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#71) Djuree válasza 9950es (#60) üzenetére


Djuree
félisten

az nagyon jó hangfalszett, nekem is az van :K
50k környékén még nincs jobb. 50k fölött kezdődik ami már jobb.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#72) BemAnyó válasza Djuree (#70) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Nem mondanám hogy hangyafasznyi a külömbség egy mondjik 100Hz sík képernyős és egy FullHD között, ha idönként ellátogatsz valamelyik hiperbe és nem csak a kifliken rohansz végig akkor láthatod a kült, hiszen egymás mellet vannak, szerintem lenyűgöző, de ez biztos subjekív is, de szerintem lehetettlen nem észrevenni azt a mínőségi külömbséget, szerintem :))

azért az a butázás fölösleges volt

[ Szerkesztve ]

(#73) tomi_mod


tomi_mod
aktív tag

Első sorban a cikk írójától kérdezném, de ha másnak is van ötlete szóljon!!!
...
Naszóval tesómnál adott egy HDMI képes lapostv, PS3 és egy márkában a tiéddel egyező hátpanelben a csatlakozók milyenségében és mennyiségében is erősen egyezést mutató erősítő.

Vannak az erősítőn HDMI bemenetek és egy kimenet arra a célra, hogy itt lehessen választani a tv-re menő kép forrását -és elméletben a hangét is ami a zajkeltőkből szólna... Na itt a problem!
Az erősítő leírásában külön kitérnek arra, hogy ha hangot is szeretnénk "erősíteni" akkor annak azt egy külön optika vagy koax kábellel kell betáplálni az erősítőbe... :F -mert különben csak a tv-re nyomja át a HDMI-n érkező hangot :F
Miért nem működik esetleg a hang onnan szól ahol feltekertem módszer? Nem mindegy az erősítőnek, hogy egy bejövő digit jelet merre küld tovább?
A megszüntetett kábelköteg helyett most megint kábelek és kábelek...
Ha valakinek hasonló problémája van és talált rá megoldást szívesen venném ha megosztaná velem!
Kösz!

(#74) szgombos válasza nyunyu (#48) üzenetére


szgombos
csendes tag

Akkor már megérne egy misét a legjobb alaplapi hangchippekről is írni egy nagytesztet.
Azt is érdekesnek találom, hogy a Realteknek nincs külön hangkártyája... A Creative meg nem gyárt alaplapi chippeket? A via envy nekem is tetszik, de alig épít rá valaki... A CMI-nél pedig megállt az idő - már ami a külön hangkártyát illeti, 10 éve ugyanazt gyártják...

(#75) dabadab válasza 9950es (#60) üzenetére


dabadab
titán

Jo, akkor most terjunk vissza egy kicsit a valosaghoz.

A hazimozi erositoket kulonosebben nem erdekli az SPDIF-en erkezo orajel, van nekik sajat orajelgeneratoruk, azzal hajtjak meg a DAC-ukat, szoval a hangkartya jittere nem szamit. Ha ugy tetszik, ez a negyedik modszer, kb mindenki ezt a reclockolast hasznalja, es ez termeszetesen bitpontos eljaras, ugyanis az olyan tomoritett formatumoknal, mint a DD meg a DTS, katasztrofalis kovetkezmenyei lennenek annak, ha egyes bitek csak ugy megvaltoznanak.

DRM is theft

(#76) Cifu válasza tomi_mod (#73) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az olcsóbb erősítők esetén a HDMI bemenetek és kimenetek csak jelegyesítésre szolgálnak, arról semmiféle információt nem szednek le. Nekem van egy Onkyo SR-505-ösöm és egy SR-605-ösöm is. Mindkettőn van 2db HDMI bemenet és egy kimenet, de az 505-ös esetén ez csak arra szolgál, hogy két HDMI forrást tudjuk egy kimenetre egyesíteni, és választani közöttük. Például a HDMI1-esbe van bedugva egy PS3, az audio pedig optikain az OPT1-be, a HDMI2-be meg a DVD lejátszó, a hangja meg mondjuk analóg, RCA kábelekkel van az analóg bemenetre. Az erősítő menüjében be lehet állítani, hogy mondjuk a "Game/TV" bemeneti elnevezés alatt a HDMI1 + Opt1, a "DVD" alatt pedig a HDMI2 + Analóg multichannel menjen. A kimenetről pedig megy a TV-be a kábel. Innentől kezdve ha az erősítő távján megnyomom a "Game" gombot, akkor a PS3 képe megy a TV-be, és annak a hangja szól, ha a "DVD" gombot, akkor a DVD képe megy a TV-be, és annak a hangját hallom.

A 605-ös esetén már arra is lehetőség van, hogy a Digital Inputnál ne csak az optikai és koax bemeneteket, de a HDMI bemeneteket is megadjak a profiloknak, és ekkor az adott HDMI bemeneten érkező audiojelet veszi le az erősítő.

Tehát az esetedben valószínűleg olyan erősítőről van szó, amelyik nem képes hangot leszedni a HDMI-ről, hanem csak a jelegyesítésre szolgál, mint az én 505-ösöm.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#77) dabadab válasza szgombos (#74) üzenetére


dabadab
titán

A CMI nem gyart hangkartyat, csak chipeket, es egyaltalan nem allt meg naluk az ido, pl. a DDL-es CMI8768+ chipre egesz pofas hangkartyak epulnek, de az ezereves CMI8738 is teljesen rendben van, mint HTPC-s chip, ha az ember SPDIF-en hasznalja.

Envyre meg egy rakat hangkartya van, az ismertebbek kozul az Audiotrak, az MAudio, az Onkyo es a Terratec is hasznalja.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#78) Cifu válasza dabadab (#75) üzenetére


Cifu
nagyúr

Őőőő... akkor megint elvesztettem a fonalat. Szóval akkor most a jitter mégse számít Toslink -> házimozi erősítő esetén?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#79) dabadab válasza Cifu (#78) üzenetére


dabadab
titán

Nem. Ez a jitter dolog valahogy mindig elobukkan, pedig mar ideje lenne megpusztulnia.
A jitter akkor szamitott, amikor meg olyan DAC-ok keszultek, amikre direktben rakotottek az SPDIF-et es az orajelet is onnan szedtek. Ilyet hazimozi erositoben nem talalsz, mert azok gyakorlatilag komplett kis szamitogepek, mivel egyreszt az AC3/DTS kitomoritest meg kell csinalniuk, masreszt - ha mar ugyis ott van a DSP - akkor az ekvalizert meg mindenfele terhatasu effekteket is a digitalis jelen szamoljak. Az SPDIF orajelenek annyi jelentosege van, hogy abbol talaljak ki, hogy 44.1 v 48 kHz-e a mintaveteli frekvencia, de a DAC-okat mar a sajat orajelgeneratoruk hajtja meg.

DRM is theft

(#80) Cifu válasza dabadab (#77) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Terratec Aureon 7.1 PCI is CMI8768+ chipet használ, de ez a kártya már legalább 2-2,5 éves. A CMI8770-re épül az Auzentech X-Plosion szériája és a Razer Barracuda AC-1 hangkártya is (mindkettő esetén DDL és DTS Connect támogatással).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#81) Cifu válasza dabadab (#79) üzenetére


Cifu
nagyúr

Értem, köszönöm a tisztázást. ^^

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#82) tdd587 válasza 9950es (#60) üzenetére


tdd587
őstag

A 6Mbit/sec fent van az ATI honlapján. [lap alja, 4-es pont apróbetű...]

Ez a szám amúgy nem olyan rossz, úgy tudom egyelőre egyetlen Blu-ray kiadvány sincsen, ami efölött lenne (ha valaki tud, az szóljon). Az elméleti maximális 18/24Mbps-eshez 24 bites forrás kellene és 96kHz 7.1-ben, ha jól gondolom. A filmek többsége 16bit/48kHz-es masterrel készült, amit nem szabad lebecsülni, hiszen ez CD minőség sok csatornán (és akkor megszabadultunk a 44.1-->48kHz átalakítástól is, ami szintén piszkos ügyletnek számít). Képzeljünk el egy koncert felvételt ilyen minőségben... az az audio nirvana... már nagyon várom.

A hazai blu-ray piac mondjuk alulmúlja még a rozsdamentes kaviár vakaró kiskanalak hazai piacát is egyelőre (9000HUF egy film? ugyan már...). Az amazonon érdemes nézelődni, az eddig leg-leg top audio blu-ray mindössze 20USD és régiókódmentes (Cloverfield).

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#83) bozont válasza Cifu (#76) üzenetére


bozont
veterán

Látom eléggé otthon vagy a témában, a cikk és nagyon jó lett és jól is jön. :R
Viszont ezzel a HDMI dologgal kapcsolatban, esetleg nem tudod, a Yamaha RX-V363 erősítő képes leszedni/elkülöníteni a hangsávot ilyen csatlakozás esetén? A felállás az lenne, hogy a kép monitorra menne, amin nincs HDMI bemenet a hang pedig az erősítőbe. Kérdés, hogy ez megoldható-e?

(#84) Cifu válasza bozont (#83) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem, az RX-V363 is belépő kategória, tehát ez is csak jelegyesítésre képes. Azt hiszem a "legalsó" Yama erősítő, ami képes erre az az RX-V663-as

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#85) hétalvó


hétalvó
addikt

A játékok még mindig csak stereo-ban mennek ugye, hdmi-n keresztül is?

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#86) Cifu válasza hétalvó (#85) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem, 7.1-ben, ha 7.1 van beállítva, és a játék is támogatja, EVE-ben pl. tökéletesen hallani, ahogy körülötted dörögnek az ágyúk, most gyorsan kipróbáltam HL2:Ep2-ben is, ott is perfect. ^^
Ezt nem emeltem ki, majd átjavítom a szöveget.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#87) bozont válasza Cifu (#84) üzenetére


bozont
veterán

Az meg már elég drága nekem, akkor valami hangkártya kell ami tudja a DDL-t, vagy valami moddolt driver az X-Fi hez.

(#88) hétalvó válasza Cifu (#86) üzenetére


hétalvó
addikt

És az erősítő minek látja a jelet mikor játszol? DD/DTS 5.1/7.1 ez a lényeg nem az, hogy szépen körbeszól... :U

Mert ProLogic is megcsinálja neked, hogy körbe szóljon. Szerintem nem DD, mert azt eddig még a DTS Connect-es karik se tudták.

PL XBOX/X360-on alapból DD5.1 a kimenet. PC-n én ilyet viszont még nem láttam működni. :O

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#89) tomi_mod válasza Cifu (#76) üzenetére


tomi_mod
aktív tag

Akkor tesómnak valószínű a "kisebb" tudású változat van...de a lényeg kiderült számomra, hogy van rá megoldás gyári kiépítésben is csak utána kell járni.
Köszi az infót!!

(#90) dabadab válasza hétalvó (#88) üzenetére


dabadab
titán

"PL XBOX/X360-on alapból DD5.1 a kimenet. PC-n én ilyet viszont még nem láttam működni."

Pedig van, a NF2-es integralt SoundStorm ezer eve is tudta ezt, meg most is van jopar hangkartya, ami tudja (Doly Digital Live! v DTS Connect a kulcsszo).

DRM is theft

(#91) hétalvó válasza dabadab (#90) üzenetére


hétalvó
addikt

nem megy, mondom, tudom, mert volt mind.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#92) Cifu válasza hétalvó (#88) üzenetére


Cifu
nagyúr

A hiba nálad van. Nálam a Soundstorn (NF-7S) és a Terratec hangkártyánál is működött/működik a Dolby Digital Live!, és valós 5.1-et küld ki (a Terratec DD EX-el 7.1-et). A fenti írásban szereplő játék tesztben is alapvető volt, hogy valós 7.1 legyen, ezért ment az analóg is 7.1-ben, a Terratec és az ATi is 7.1-ben...

Ismétlen, valós, tehát az erősítő Dolby Digital EX-et ír ki pl. Terratecnél, optikain rákötve...

Amúgy most HDMI-n PCM, MultiCH, HDMI feliratok világítanak, tehát 7.1 LPCM-ben kapja a jelet az erősítő.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#93) Cifu


Cifu
nagyúr

Kicsit átírtam pár dolgot az írásban, ugyan eddig is benne volt, hogy ment a 7.1 játékok alatt, most ezt egy kicsit kifejtettem. Ezen kívül belekerültek a Videokártya -> HDMI -> LCD TV -> Toslink -> Erősítő vonal esetén tapasztaltak.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#94) proci985


proci985
MODERÁTOR

nálam olyan 35 kábel van a gép környékén. nézzükcsak... 8 tápkábel, egér, bill, két monitor, egy hdmi vagy egy svideo, 3x2 analóg köttetés erősítőhöz (giga dts lapi integrált/x-fi lpcm bitmatched passtrough + onkyo DAC kevésbé szépen szól, mint x-fi DAC + analóg interconnect valamiért zenére), digitális köttetés a settop box és az erősítő között, egy optikai vevőegység, egy router, darabonként két konnekttel, tv és settop között hdmi, joy usbn + mégegy táp, mikrofon, füles, webcam, PDAhoz miniusb, erősítőből ki hat kábel hangszórók felé...

kész móka, amikor odébb kell rakni valamit.

creativeok meg szépen szólnak, csak olyanok, mintha lenne egy remek erősítőd, aminek csak analóg bemenete van. ugyan lehetne neki digitális is, de akkor vegyél hozzá olyan dolgokat, amik Neked az életben nem kellenek (pl mégegy DA egység mellé, előlapra kötött optikai kábel, mint minden viccek abszolút csúcsa). valszeg már csak azért vannak életben, mert nincs erős konkurencia... jól szól az X-FI, játszani jó, de minden másra szoftveres támogatás hiányában kevés.

viszont a gépben a hangeszközök is mókásan néznek ki:
alaplapi analóg ki
alapaplapi digitális ki
alaplapi analóg be
alaplapi mikrofon be
alaplapi fejhallgató ki
3870 digitális ki
x-fi digitális ki
x-fi digitális be
x-fi füles ki
x-fi analóg ki
x-fi analóg be
x-fi mikrofon be
x-fi analóg be
természetesen egyszerre mind nem használható (pl dugdosás miatt sem), de az éppen hozzárendelt hangkari közül móka kiválasztani az aktívat...

lossless megural, dts 5.1 kevésbé szól szépen, bár mindkettő nagyban függ a keverés minőségétől... pl a Metallica Blackja (de főleg a Ride the Lightning) az aranyozott japán audiofil remasterelt nonplusultraextra mármajdnemaudiofilbakelitéscsakamennybenemmésztőle kiadványon is úgy szól, mintha a dob erősítés nélkül előtted lenne egy koncertteremben 5 méterre, a gitáros(ok) a terem végében a folyosón, az énekes pedig a folyosóról nyíló fürdőszobában, szintén erősítés nélkül egy kád vízben állva énekelve. illetve hallottam olyat is, hogy Beethoven csodálatos kilencedikje gyönyörűen szólt, amíg csak egy-két hangszer játszott, de abban a pillanatban, hogy a teljes nagyzenekar rázendített, minden élvezhetetlenül egymásracsúszott (elég sokáig -10+év- volt koncertbérletem, tehát kb sejtem, hogy hogyan kéne megszólalnia:), audiofilségtől viszont nagyon messze állok ). filmeknél nagyon sok múlik szintén a masteren (itthon pl tudok mondani három kiadást, ahol jól sikerült az 5.1es keverés... többet már nem nagyon), kevésbé csak a kódolás a szűk keresztmetszet (bár nálam a hang megállt olyan 120ból, tehát eléggé belépő szint). gondolok itt arra, hogy pl a Mechanikus Narancs dvdn szinte élvezhetetlen a film a nagyon gyenge hangkeverés miatt, míg a hd kiadvány hangzása olyan, amilyet az ember elvár.

hm, Transformersnek a dvdn is eléggé jó keverése volt (tavalyi egyik legjobb, bár a Paprika picit teltebb volt), ennyit ráver a hds?

7.1 szerintem is probléma elhelyezés szempontjából -főleg a középsők-, de én 3.5x3.5x3.5ös szobában használok egy 600+Ws összteljesítményű 5.1et. önuralom kell hozzá, az tény:DDD

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#95) 9950es


9950es
aktív tag

Nem számít... persze ... jobban tennéd ha nem tennél nagy ívü kijelentéseket, egyrészt nem is jártál utána ennek a témának, másrészt nem is vitatkozom veled, a probléma nagyon is valós, méghozzá az általam elmondott okokból. Szerinted, ha van local clockal csak úgy eldobjuk az embedded clockot mi? HAHAHAHA, persze úgymegyaz , LOL! De még egy adalék 1bites PWM jelet 20ps maximum jitterrel kell meghajtani, hogy 16bites PCM kvalitásokat kapjunk, gondolkozz ezen el.

120 fps or GTFO :D

(#96) 9950es


9950es
aktív tag

kedvetekért előszedtem pár nem publikus LPCM tesztet. Számomra nyilvánvaló volt a probléma így engem nem is ér meglepetésként. Tessék:
Linn Exotik AV , Jitter at 48kHz/24bit FAIL
Total correlated Jitter (re. -3dBFs into 8000ohm) =
7334psec (Left Channel)
7338psec (Right Channel)
Harman Kardon AVR340 AV Receiver
Total correlated Jitter (re. -3dBFs into 8000ohm) =
3144psec (Left Channel)
3112psec (Right Channel)
Yamaha RX-V2600 AV Receiver
Total correlated Jitter (re. -3dBFs into 8000ohm) =
2392psec (Left Channel)
2394psec (Right Channel)

...röhely

120 fps or GTFO :D

(#97) 9950es


9950es
aktív tag

HDMI-vel ezzel szemben helyből ezer alatt vagy , ASRC funkcióval pedig elérhető 1-5ps is , ha jó a clock és a local-clock-power-supply. Az ASRC a bejövő jittert amplitúdó hibákra fogja felcserélni (tehát nem mindegy mennyit kap) és hozzáadja a local clock saját jitterét (tehát nem mindegy milyen clockot és hogyan építenek be) .

120 fps or GTFO :D

(#98) BemAnyó válasza 9950es (#95) üzenetére


BemAnyó
senior tag

ahem szal "A" ból kuldöm a jelet melékelve egy picit elcseszett órajellel "B" be, ami
rendelkezik egy saját órajel generátorral, namost "B" nem a már említett szakadtabb órajelből generálodik újra :F

közelébe sem vagyok annak amit te produkálsz itt, nálam a Jitter egy digit zaj, amiből van vagy tíz külömböző attól függően hogy minől fakad,

"1bites PWM jelet 20ps maximum jitterrel kell meghajtani, hogy 16bites PCM kvalitásokat kapjunk, gondolkozz ezen el."

és el is gondolkoztam rajta :DDD de az a "20ps max jitter" az mi a szösz ? így nem jutottam messzire, túl felszines a tudásom ehez :( és már nagyon érdekel a vége,

plz more light
:R

[ Szerkesztve ]

(#99) 9950es válasza BemAnyó (#98) üzenetére


9950es
aktív tag

leginkább azoknak hasznos amit leírtam akik foglalkoztak már vele, de az SPDIF nem a jó minőség szinonimája, hanem a jitteré, ennyit meg lehet jegyezni belőle szvsz : DD

120 fps or GTFO :D

(#100) BemAnyó válasza 9950es (#99) üzenetére


BemAnyó
senior tag

THX :DD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.