Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) BemAnyó válasza Celithrandi (#350) üzenetére


BemAnyó
senior tag

azért mert hdmi -n sokkal jobb minőségben átmegy, ez a lényeg nem ?

(#352) janos666 válasza BemAnyó (#349) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kösd át az Audigy-t analógan, a Radeont HDMI-n, én is ezt tervezem. (hacsak nem sikerül szoftveresen átvinni a hangot a radeonba amit az audigy kikever, mert volt ilyen project két hangkártyával, hogy "a creative csak játékra kell, és ott egy drága auzetech kártya, azt akarom használni, csak ott nincs EAX4/5", és átvinni...)
Vagy ha felvet a pénz vehetsz majd Auzentech X-fi prelude HomeTheater kártyát, azon is lesz 1.3-as HDMI. (lassan meg fog jelenni, csak annyit fog kóstálni mint egy HD 4850 :DDD )

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#353) BemAnyó válasza janos666 (#352) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Hogy érted hogy kössem át analóg -an ? most az audigy4 re csak a füles van rákötve és ezt így is akarom hagyni, a videokártyán keresztül meg menne ki a hang a hdmi -n. A legjobb az lenne ha rá lehetne kötni vlmi furmánnyal az audigyt a videokártyára, de elképzelésem sincs hogy ezt hogy lehet megoldani, az audigyn van ugyan külön kötési lehetőség magán a kártyán, de hogy az ki vagy bemenet még azt sem tudom, meg hogy a videokártyán lesz e ilyen opció, és ha igen akkor milyen kábellel lehet ezt majd esetleg megoldani. Azt sajnos nehezen tudom elképzelni hogy az audigy mellé fel fogom tudni installálni a realtek et, de meglátom majd, még 1,5 - 2 hét mire újra lesz video kártyám hozzá :U

(#354) Sub-S


Sub-S
senior tag

Tetszik az írás, gratula.

"Az én figyelmemet itt ragadta meg a kártya, hiszen úgy tűnt, hogy a házimozi rendszerem rendes kihasználásra adódik lehetőség."
Az előbbi mondatnál nem hiányzik egy "á" (kihasználására)?

[ Szerkesztve ]

(#355) Celithrandi válasza BemAnyó (#351) üzenetére


Celithrandi
addikt

nem hót mind1 tv hangszóró esetén hogy átmegy e a 7.1 egy LPCM hang?
ha koaxon vagy analógon küldöd át akkor se lesz semmi különbség, a szarból nem lehet várat építeni elven:)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#356) janos666 válasza BemAnyó (#353) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A VGA-n csak digitális kimenet van, úgyhogy arra nem dugsz fülhallgatót, max a TV vagy az erősítő analóg kimenetére (ha az eszköz fogad HDMI-n hangot, amit ki is tud adni analóg, csak előerősített stereo csatin)

Azon én is gondolkodtam hogy az Audigy SPDIF kimenetét rá lehetne dugni a VGA bemenetére. Ezzel 2 gond van:
-Az audigyk nem tudják rendesen kiadni a játékok hangját SPDIF-en 5.1-ben, csak stereoban.
-Csak a geforceokon van SPDIF bemenet, mert azokon nincs saját hang-kodek, mint a radeonokon, így nem zsúfolták rá ezt is.
+ Az olyan X-fiken amik tudnak DD-liveot, azok csak optikai SPDIF-et kaptak, úgyhogy még 1 akadály ha mégis lenne SPDIF bemenet a VGA-n.

Szóval a HDMI kábelt és az Audigy jackdugónyi analóg kimeneteit is kösd rá arra/azokra az eszköz(ök)re, amin hangot akarsz előidézni belőlük.
Tehát ha házimozi erősítő, akkor abba dugd mindkettőt, ha TV-n filmezel és a beépített hangszóróit használod, akkor abba a HDMI-t, a fülesed meg marad játékokhoz az Audigyn.
Ha a TV beépített hangszóróján akarod hallani a játékokat is, akkor arra dugd rá az Audigy-t és a VGA-t is. (már ha van analóg bemenet a TV-n, ha nincs, akkor marad a nemrég megjelent olcsó X-fi amin van optikai SPDIF kimenet, amin digitiálisan is kimegy a játékok hangja akár 5.1-ben is). Ha meg csak stereo kell, akkor maradhat az Audigy is koax SPDIF-el TV-be dugva.

A driverek gond nélkül meglesznek egymás mellett, csak ügyesen kell beállítani a windowst, hogy a játékok az Audigy-t asználják, a lejátszóprogramok pedig a

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#357) BemAnyó válasza janos666 (#356) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Köszönöm: R, ez így nekem jó is, mivel fülessel játszom csak, tehát csak az mkv lejátszáshoz akarok hangot kiküldeni a tv re hdmi -n, és ha a driverek tényleg megférnek egymás mellett, akkor nincs gond :C

(#358) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Cikk végig elolvasva. Gratula tényleg velős, jó írás lett. Tudom, hogy már régen írtad az "írást", de hátha még be-benézel a topikba. Lehet, hogy már felmerült a téma abban a röpke 350 hsz-ben, de nincs erőm végigolvasni őket, inkább leírom. Tehát: ez mind szép, hogy te ki küldöd az audiójelet a 7.1-es erősítődre (majdan a 7.1-es hangfalszettre), de melyek azok a játékok/filmek, amelyek valós 7.1-es hangzással rendelkeznek. Vagy például a sztereó zenével mit csinál? Mármint, hogy ezek hogyan szólalnak meg a 7.1-es hangfalszetten. Tehát szól minden egyes hangszóró, vagy csak a frontok? Tehát mit kezd a rendszer az olyan szoftveres dolgokkal amelyek nem 7.1-es jelet "kűdenek" rá a HD 4870X2-re? Remélem laikus mondataimból megértetted, hogy mit akarok kérdezni. :R

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#359) janos666 válasza BemAnyó (#357) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor az elsődleges eszköz maradjon az Audigy, a médialejátszót pedig állítsd át default helyett direkt HDMI kimenetre az audio beállításoknál.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#360) BemAnyó válasza janos666 (#359) üzenetére


BemAnyó
senior tag

köszönöm :R te tényleg nagyon vágod ezt a témát sokat segítettél :R

(#361) bigdigit válasza Ricco_hun (#358) üzenetére


bigdigit
addikt

ilyen szintű erősítőnél bemeneti forrásonként be lehet állítani előre,hogy a beérkező jelet hogy játsza le.

(#362) (ex)Cat válasza bigdigit (#361) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Gyakorlatilag az összes AV erősítőn beállítható a sztereo mód. De a jobbakban van pure direkt - vagy valami hasonló nevű dolog - ami a még jobb sztereó hang elérést célozza meg.

(#363) Cifu válasza Ricco_hun (#358) üzenetére


Cifu
nagyúr

A térhangzású játékok (mostani szinten pl. EVE, FarCry2, stb.) Vista alatt gond nélkül kezelik a 7.1 hangfalat. Filmek már kínosabbak, a legtöbb filmnél csak 5.1 van, tehát ha főleg filmnézés a cél, akkor felesleges a 7.1.

Az erősítőnél ahogy lent is írták, be lehet állítani különféle opciókat sztereo jelnél. Én a két frontra simán küldöm ki (Direct), de van lehetőség arra is, hogy a két oldalon lévő hangfalakon jöjjön ki az adott oldal hangja.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#364) janos666 válasza Cifu (#363) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy sejtem épp az érdekelte, hogy ha audio CD-ről rippelt mp3 vagy flac zenéket hallgat, amik csak stereo hangzásúak, akkor talál-e olyan multi-chanel upmix opciókat a realtek féle driver paneljén, mint a creative-nál a CMSS, vagyis hogy a stereo zenék alatt is szól valami mind a 6-8 hangszóróból. Realteknél nincs ilyen.

De ahogy írták, az ilyen erősítők DSP-je is tud ilyen upmixet, akár többfélét is. Gondolom legtöbben lehet olyat hogy vágja le a mélyet a subra, a magasat a centerre, ami meg a frontra marad az legyen letükrözve a sourroundokra. Vagy akár olyan is előfordulat ami a CMSS-re hasonlít, hogy megpróbálja az énekhangot a centerre küldeni, az effekteket a surroundokra, a többi meg megy a frontra vagy a mélyre.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#365) dzsordzsoba válasza bigdigit (#285) üzenetére


dzsordzsoba
csendes tag

Szerintem vigyázz a 606-ossal most vettem én is egyet, de nem megy át rajta a hang, a tv-m adja a képet de a hangot sehogy se. Utánéztem AMD fórumokon legalább 3 ember jelezte 606-ossal hogy ugyanez a problémája (konkrétan vistába a sound playback devicesbe azt írja hogy HDMI output "not plugged in"). Rákötöttem erősítő nélkül a tv-re egyből kiirta hogy HDMI output "working" és a tv-men keresztül szólt rendesen a hang..
De lehet hogy csak pont az enyémmel volt hiba, bár az onkyo szervízbe is azt mondták hogy ez valszeg kompatibilitási para.

Edit: Jah bocs most olvastam csak végig az összes üzenetet ezek szerint nálad megy csak nálam nem... maradok akkor a szervíznél, viszont érdekes hogy AMD fórumokon csak onkyo 606-os erősítősök jelezték többen is hogy náluk se megy...grrr

[ Szerkesztve ]

(#366) bigdigit válasza dzsordzsoba (#365) üzenetére


bigdigit
addikt

ne vidd szervízbe ha eddig nem vitted:)
a hdmi1-be dugeszold az ati-ról jövő kábelt és megy.én is külföldi fórumon találtam a megoldást.

(#367) Tomate


Tomate
veterán

Én most fogom a közeljövőben az általad leírtakat megcsinálni. Kíváncsi leszek mit produkál! :K

(#368) Tomate


Tomate
veterán

Nos, rákötöttem a gépemet a tv re ami az alábbi:JVC LT-42R90BU Semmi problémám nem volt DVI-HDMI átalakító bele egy Xbox-os HDMI kábel gép bekapcs, kép/hang elsőre minden szuperül klappolt. Elég egyszerű volt, semmit nem kellett állítani, semmivel nem volt gixer. Kép/hang gyönyörű hibátlan. Rögtön meg is néztem hogy mutat egy 1080p HD film. Hát elég szép! :C :K Aztán jöttek a játékok... Cod5-Grid-Crysis-Fifa09 Nagyot dob a játékélményen a cucc. 1920x1080-as felbontáson semmi teljesítménybeli romlást nem vettem észre 1280/1024-hez képest. Egy szó mint száz virul a búrám :DDD Ezzel el szeretném oszlatni, a kételyeket is, hogy a JVC vs PC párosításból baj van. Legalábbis ennél a modellnél nincs! :R

(#369) Capella


Capella
senior tag

Kezdem már eldobni az agyam ezzel a DVI-HDMI hangátvitellel. Nekem egy sima sztereo hang nem megy át Asus 3650 kártyáról a hozzáadott sárga átalakítóval a sárga kimenetről. Se XP-n, se Vistán. :(

XP-n volt egy külön ATI HD rear output eszköz a hangbeállításoknál a Realtek HD mellett. Ezt még korábban telepítettem valahonnan, nem a Realtek szájtról, Azzal nem ment.
Amikor rátelepítettem a Realtek legújabb ATI HDMI 2.09 driverét, az előző ATI eltűnt, csak a Realtek maradt egyedül, úgy sem ment.
Legyen akkor Vista. A Vistán már volt egy HDMI hangkimenet a Realtek mellett, ezt magától pakolhatta fel, Microsoft driver, zöld pipa, hogy frankón működik, csak éppen hangot nem visz át.
Jó, akkor ráteszem a Realtek féle ATI HDMI 2.09 verziót. Szépen fel is megy, a Microsoft driver cserélve Realtekre. Eszközkezelő szerint is rendben, csak annyit jelez a zöld helyett egy piros nyíllal a hangbeállításoknál, hogy nincs csatlakoztatva HDMI.
Wow, milyen okos, tényleg nincs még összedugva, monitorcsatlakoztatással telepítettem, nyilván nincs visszajelzés. Akkor rádugom a tévét. Változatlan minden, nem érzékel HDMI csatlakozást. :W
Írta valaki, hogy 3650-en nem jó hanghoz a mellékelt átalakító, kell egy másik. A neten sem lettem sokkal okosabb, volt aki szerint mindegy, mi van rádugva.
Cserélem a sárgát egy ET-9093 típusúra. Minden változatlan. :W :W
Még a HDMI kábelt tudom nemsoká kipróbálni egy másikkal, de nem hiszem, hogy az lenne.

Sikerült már valakinek 3650-ről a hangátvitel?
Pontosan hogyan és milyen átalakítóval?
Most 19+1p-s kell vagy 24+1p-s vagy valami totál speciális?
Az ET-9093-ról nem tudtam kideríteni, hány pólusú. :(
Szerezzek másik DVI-HDMI átalakítót? De pontosan milyet?
Kezdjem elölről a driverek telepítését?
Dobjam ki a 3650-et és cseréljem 4830-ra, mert az talán tuti? :W :W :W
Csak ezért a vacak átalakítóért??? :O

[ Szerkesztve ]

(#370) Capella válasza Capella (#369) üzenetére


Capella
senior tag

Csináltam pár képernyőmentést is Vista alatt kínomban, bár nemigen segít rajtam.

Ez a Realtek ATI HDMI 2.09 driver telepítése utáni helyzet.
Eszközkezelő: ATI HDMI Audio rendben. [link]

A Vezérlőpult / Hang beállításnál viszont azt jelzi, hogy nincs csatlakoztatva, hiába teszem bármelyik DVI-HDMI átalakítót a sárga színű DVI kimenetre. A másikon is próbáltam, hiába.
A TV mindhárom HDMI bemenetét végigpróbáltam, szintén hiába.
(Ha rádugok egy fejhallgatót vagy egy hangszórókimenetet, arra persze azonnal reagál.)
[link]

Az alaplapi hangkártya Realtek HD Audio Managerét megnyitva ikonnal jelzi is, hogy van HDMI kimenet, csak nem reagál, nem működik. :( [link]
Ha a felette levő digitális kimenetre vagy bemenetre klikkelek, annak megfelelően váltogatja a képernyőtartalmat. A HDMI-re nem változik semmi, jobb ikonra annyit ír, hogy HDMI ki. Persze úgy érzékelte, hogy nincs is csatlakoztatva.

Ugyanez a driver telepítése előtt, vagy uninstallja után úgy néz ki, hogy a Vista automatikusan telepít egy HD Audio drivert a kártya ATI hangchipjének. [link]

A Hang beállításánál mindent rendben talál, működik. Egyfajta HDMI digitális kimenetnek írja. Be lehet állítani alapértelmezettnek, és tesztelni is lehet a hangot. Mutatja a zöld jobb oldali kijelző. Csak azt nem tudom, hová küldi ilyenkor. :F [link]

Végül ahogy várni lehetett, ilyenkor a Realtek kezelőpanelen meg sem jelenik a HDMI kimenet rajza, ahogy a nyíl mutatná. [link]

Tehát vagy az átalakítók, vagy a HDMI kábel, vagy az Asus HD3650 kártya, vagy a TV valamiért nem oké. Más HDMI-s műsorforrásom egyelőre nincs, sőt jelenleg ez a számítógép sem teljesen az. :P
Később másik kábelt tudnék még próbálni, de nem gondolnám, hogy lenne olyan kábel, amelyik hangot nem visz át.
Mégis csak az átalakítókra tippelnék. Vagy nem tudom. :F

[ Szerkesztve ]

(#371) janos666 válasza Capella (#370) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Érdekes.
Talán nézd meg, hogy lepucolsz minden VGA és audio drivert, újraindítás közben BIOS-ból letiltod az alaplapi realtek hangkodeket, a VGA-ra csak a TV-t dugod HDMI-n, más monitort nem, aztán csak egy 8.11-es Catalystot tolsz fel. Ha reboot után van kép, de nincs hang, akkor még próbáld feltenni újra a Realtek drivert is (de az alaplapit még továbbra se engedélyezd).
Aztán nézegesd még a hangkimenet beállításainál van az a támoagott formátumok fül. Ott lehet tesztelni hogy hallod-e mikor DTS/AC3/WMA teszthangokat küld ki xyz frekvencián, hátha ott megszóllal.
A pólusokat szerintem szemmel is meg tudod számolni az átalakító csatlakozóban, és a kábel dugaszában is.

Valaki megnézné majd nekem, hogy ha egy DVI kimenetre csak egy erősítőt dug, egy másikra csak egy monitort, akkor is kap-e hangot az erősítő? Vagy mindenképp csak kép mellé tudja rátenni a hangot, és az erősítő HDMI kimenetére kéne dugni még egy átalakítót hogy visszakapjam a képet DVI monitorra.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#372) Capella válasza janos666 (#371) üzenetére


Capella
senior tag

A VGA driverhez nem nagyon lehet köze, meg az kell is, hogy normális kép legyen, ne az alap szabványos felbontás.
Éppen van egy új telepítésem most, és arra gondoltam, hogy előbb a HDMI-s drivert teszem fel, és csak utána a hangkártyáét. Vagy első körben a hangkártyáét nem is.
Az alaplapi hangkártya ugyan nincs letiltva, és valamit adhatott neki a Vista, mert az Eszközkezelőben most nincs hiba.
Eddig mindig csak vagy monitor vagy a tévé volt rádugva, mert csak a gépet pakolom át.
Amit az átalakítóból látok, nekem hiányosnak nem látszik. Attól még lehet, hogy nincs bekötve.
Egyáltalán hány pólusú csatlakozó kell? 19+1p vagy 24+1p? Eddig nem válaszolt erre senki, vagy hogy mi a különbség.
Lehet, hogy a plusz 5 pólus pont a hang? De miért gyártanak egyáltalán másfélét? Árban, anyagfelhasználásban nem lehet szinte semmi különbség, és nem lenne keveredés.

(#373) janos666 válasza Capella (#372) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ha tényleg létezik kétféle csatlakozótipus, amik az erek számában térnek el, akkor inkább a szabványok revíziója során módosult a számuk. Pl. az első HDMI szabványt 20 érrel álmodták meg, mert az szép kerek, aztán ahogy haladtak 1.3a felé, már kitalálták hogy valamiért szükségük lesz még pár huzalra (pl. szabvány 32-bites RGB-től tágabb színterek támogatása, stb), de nem gond, mert visszafelé kompatibilis lesz (ha a fogadó készülék nem lát csak 20-at, egyértelműan nem is hiányolja ami a többiben jönne, mert kissebb revíziós szabvány szerinti módban üzemel a rendszer.)
De szerintem a hang átvitele alapfeature már a kezdetektől, úgyhogy nem azt tudják az extra huzalok. (meg miért pont 5 eret igényelne a 8 csatornás hang, akkor már vagy 2-t, vagy 8-at...)

Azért mondtam hogy tiltsd le az alaplapi kodeket, mert akkor talán könnyebben rábírod a realtek control panelt, hogy foglalkozzon az egyetlen megmaradt kimenettel, mintha van 10 másik ki-be menet mellette. Különben se rossz dolog kikapcsolni mindent ami épp nem kell, csökkented az elképzelhető fennakadások számát.

Szerintem addig meg sem jelenik a hangeszközök közt a VGA-ra integrált hangkodek, míg be nem adod a windownak a Catalystot. Nem hiszem, hogy önáló életet élne a hangchip, és egyedül felismerhető lenne a 16x PCI-E csatolón át, inkább csak a VGA driverén keresztül válik elérhetővé. (elvileg a GPU-ba van integrálva, és addig csak egy ismeretlen VGA komapatibilis halott eszköz az egész kártya a windowsnak míg nem kap drivert, semmi hardveres feature nem él...)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#374) Capella válasza janos666 (#373) üzenetére


Capella
senior tag

DVI-HDMI átalakítóban és más fordítókban, csatlakozókban láttam a neten írva 19+1P meg 24+1p-s típusokat is.
Ehhez képest egy 10,2 Gbps adatátvitelű HDMI 1.3b specifikációjú, TrueHD és DTS-HD hangátvitelre képes kábel is 19 pólusú.
Akkor ha ezt rádugom a 24 pólusú átalakítóra, mit visz át az átalakító további 5 pólusáról?
Vagy pont az a baj, hogy nem 19 pólusú, hanem 24 az átalakító, így a kártya ezt érzékelve azokra ad ki jelet, de a kábel meg nem viszi át a 19-en? Ez csak saját okoskodásom.
Lehet, hogy a 19 pólusú átalakítóra jól adná ki a jelet a videokártya, és menne is a tévére a 19 pólusú HDMI kábellel.
Akkor mi a szetsz@rnak 24 pólusú átalakító :W , és milyen kábellel lehet annak a teljes jelét átvinni, ha a HDMI kábel meg csak 19 pólusú?
Azt meg nem gondolom, hogy egy 1.3b-s kábel hangot ne vinne át. :U
Lassan megbolondít ez a digitális technika. :P

A VGA-t magát nem keverném bele, nincs köze a hanghoz. A Catalyst driver eleve kell, hogy ne 800x600 vagy milyen szabványos felbontásban és gyér színmélységben jelenjen meg csak a kép a monitoron. Az új kártyák driverei pláne nincsenek benne az XP-ben, de a Vistában sem. Az Intel INF driver után a Catalyst megy fel másodjára.
Az ATI kártyákon van egy külön hangchip, amihez driver kell. XP alatt mindenképpen külön, a Vista ad ugyan neki egyet, de azt állítólag le kell cserélni másik driverre, ami a Realtek oldalán található.
A Realtek alaplapi hangkártya beállító központja szépen foglalkozik is a HDMI-s ATI kimenettel, amint telepítem a Reltek külön drivert. Fentebb belinkeltem.
Foglalkozni foglalkozik vele, csak nem érzékel kapcsolatot, ami legnagyobb valószínűséggel az átalakító miatt van. Nincs visszacsatolás, nem érzi, hogy össze van kötve. A Realtek központ minden kapcsolatot érzékel és reagál rá. Akár bedugod vagy kihúzod a fejhallgatót, mikrofont, vonalbemenetet, mindent. Elég valószínű, hogy a HDMI-t is.
Ha nincs fenn a külön HDMI Realtek driver, akkor persze a Realtek center sem foglalkozik a HDMI kimenettel.
A kimenet ráadásul még jónak is tűnik ilyenkor, ahogy szintén belinkeltem. Csak a jó ég tudja, hogy megy-e hang ki, vagy hova. Vagy kimegy a hang a HDMI-n, ez az MS driver nem foglalkozik vele, hogy tényleg össze van kötve, és kinyomná a hangot is, csak ugyanúgy nem viszi át az átalakító. Elvileg lehetne ez is.

(#375) DreamProf


DreamProf
csendes tag

Sziasztok! Az én problémám független a kártya (hangkártya) részétől. A problémám a következő. Adott egy új gép: Asus P5E WS PRO alaplap, Core2Quad Q9500-as proc, 2 GB OCZ memória, Gigabyte 4870X2-es 2GB-os kártya, és egy 500W ModeCom táp. Friss XP SP2 telepítés, telepítés után SP3 és minden frissítés amit kb. 2 óra online munka után feldobott. Alaplap driverei telepítve, ismeretlen eszközként Audio High definition... "ez gondolom a vga hangkártyája". A lemezen lévő vga driver feltelepítése után a windows nem indul el hanem folyamatosan újraindul, kizárólag "legutolsó helyes konfiguráció" keretein belül indul el, azaz mire újra feláll a rendszer a vga driver törlődik. Gondoltam ahogy már sokszor biztos a cd-n lévő driver a hiba. Go to Ati support -> legújabb driver hozzá letöltve majd telepítve, de a hiba ugyanaz. A gépre nem akarnak Vista-t csak XP-t szóval így kéne megoldanom. Akinek van ötlete az legyen szíves írjon nekem mailt a dreamprofessor@freemail.hu-ra vagy PH-n privit. Nagyon szépen köszönöm előre is a tanácsokat vagy esetleg a konkrét megoldást. Üdv. mindenkinek

Hala Madrid

(#376) Capella válasza DreamProf (#375) üzenetére


Capella
senior tag

Az tényleg a VGA hangkártyája lesz.
XP-nél az elég macerás volt, de azt hiszem az SP3 már megoldotta. Manapság jobb integrált SP3 XP telepítővel indulni.
XP2-höz kellett a Microsofttól először egy Microsoft UAA HDMI audio driver, a kb888111xpsp2-hu.exe, utána mehetett az ATI HDMI audio driver és a Realtek hangkártya driver is. Emlékszem valami egyéb hotfixre is, de az SP3 óta nem kell.
A Realtek oldaláról is letöltheted a legújabb drivereket, külön az alaplapihoz valót, és az ATI HDMI-hez.
Nem árt a legújabb Intel INF driver sem.

(#377) janos666 válasza Capella (#369) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Minap a kezembe akadt és megszámoltam neked, a Sapphire 19 eres átalakítot adott a 4870-eshez.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#378) Capella válasza janos666 (#377) üzenetére


Capella
senior tag

Köszi. Közben kezd leesni és megvilágosodni a dolog. :W
Eddig mindig csak úgy DVI-HDMI átalakítóról beszéltünk. De nem ez volna a korrekt, hanem hogy DVI-D-HDMI vagy DVI-I-HDMI átalakító.
A DVI-I-sen átmegy az analóg jel is, és ha ilyen van, ezt érzékelve nem ad ki digitális hangot. :F DVI
De akkor meg a DVI-I-HDMI mire jó? :U

Akkor nekünk ha jól tippelek egy ilyen kellene?
HDMI - DVI fordító HDMI alj 19p - DVI-D dugó 18+1p

[ Szerkesztve ]

(#379) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ugyan már régi cikk, de azt azért hozzátenném, hogy a HDMI audio driver mindig is letölthető volt az ATI oldaláról. Például...

***

(#380) Capella válasza ollie (#379) üzenetére


Capella
senior tag

Igen, ez volt fenn nekem is XP-n, még a 8.2 verzióban.
A megfelelő átalakító hiánya miatt persze nem volt hatásos, hang nem mehetett ki, csak az Eszközkezelőben volt minden rendben.
A Realtek driver annyiban jobb, ha jobb, hogy belepakolja a HDMI csatit a Realtek hangkártya driver vezérlőközpontjába is.

Cifuék lehet, hogy erre nem akadtak rá az ATI honlapján anno.

(#381) Forrest Gump


Forrest Gump
tag

Szert tettem egy Onkyo SR806 AV erősítőre.
A gondom az, hogy az ATI HD4870 karim amíg csak közvetlenül a TV-be csatlakoztattam, simán kivitte a hangot hdmi-n. Most, hogy az erősítőbe kötöm, már nem hajlandó.
Képem van az erősítőn keresztül, hangom nincs. Mindez vista alatt.
Amint visszakötöm a TV-be a videókártyát, ismét van hang is.
Ha a 605, 606-os erősítők képesek levenni hdmi-n a vidkariról a hangot, a 806 nem tudná?
Vagy van az erősítőn vmi spéci beállítás, amit esetleg elmulasztottam?

(#382) Speederer válasza Capella (#370) üzenetére


Speederer
senior tag

Én is így voltam vele, aztán jó pár dolog kipróbálása után végül sikerült megoldanom. Méghozzá elég egyszerűen... átdugtam a másik dvi kimenetbe a dvi-hdmi átalakítót. :)
A narancssárgába volt dugva a monitor, a másikat + ugye csak simán bedugtam a másikba. Pedig már mennyit szarakodtam vele. De a lényeg, hogy jó lett. :)
Vagy te ezt már próbáltad?

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#383) lsnuker


lsnuker
tag

Arról viszont ne feledkezzünk meg, hogy ha nme gyári DVI/HDMI átalakitód van akkor az audó az isstenért nem fog menni!!!

Intel Core 2 Duo E7300 2,66 Ghz, 2x2 GB DDR2 800 Kingston HyperX, Sapphire Ati Radeon HD5750 1GB PCX, HDD 500GB Samsung SpinPoint F1 SATA2, HDD 300 GB Maxtor SATA2, HDD WD 1 TB SATA2

(#384) Capella válasza Speederer (#382) üzenetére


Capella
senior tag

Természetesen mindent próbáltam.
Egy a lényeg, már tudom. Speciális aktív audio video DVI-HDMI kell, amit az ATI kártyákhoz készítettek. Ráadásul, ami a 3k-s és 4k-s kártyákhoz jó, az nem jó a 2k-shoz.
Aki véletlenül egyből ilyen átalakítót kapott, vett, szerzett, annak semmi gondja. A többiek meg szívnak.

(#385) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

:C

(#386) v.tom


v.tom
őstag

Jó cikk, kár, hogy csak ilyen későn találtam meg. :R

(#387) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Csak most jutottam el odáig, hogy elolvassam a cikket, de megérte.
Nagyon alapos, gondosan összerakott cikk, nem találtam benne kivetnivalót.
Remélem, egyszer lesz alkalmam kipróbálni a cikkben leírtakat. (Addig is elmentettem a kedvencek közé...)

Köszi Cifu! :R

Sk8erPeter

(#388) #92888064


#92888064
törölt tag

hi

nem találtam külön ati "hangkártyás" topikot, így ide szemetelek egy kicsit.

adott egy 32pfl9613 egy htr5000 és egy ati 3450.
idáig sblive7.1 24bit stb stb hangkártyám volt, de az istenért nem tudtam jack-ből digit jelet kifacsarni(jack-spdif v jack-coax átalakító híján, valszeg rettenet nagy marhaságot írtam :B ), és zavart a 3 jack-rca kábel a többi 15 kábel mellett(meg az is h analógba megy ki a hang), így gondoltam ha már úgy is hdmi-t használok akkor mehetne rajta hang is.
hang bemegy a tv-be, onnan digit kábelen megy tovább az erőlködőbe. sikerélmény, van hang. igen ám, de nincs kezelőfelülete az ati hangkártyának(nem épült be a creative sw-be). egy mezei hangszóró tesztet nem tudtam elindítani, hogy egyáltalán 5.1be megy a hang, vagy csak a stereo-t oszotta ki 6 fele.
dilemma, dilemma.... egyszer csak isteni szikra, hd film indít, center lehúz, és nincs beszédhang. elvileg akkor minden szép és jó, de még mindig hiányolom a hangkártya beállítási lehetőségeit, úgyhogy ha tudtok rá vmi megoldást, akkor írjátok le pls.
előre is thx

(#389) Z¤Z¤


Z¤Z¤
tag

Na ez igen :)
Grattula hozzá :R

Pannon netet használok eléggé lassú szóval ritkán vagyok és nehezen tudok válaszolni! :(

(#390) Mankó


Mankó
veterán

Én még csak gondolkozom, hogy összekötöm a 4850em az lcd-vel. Mivel az erősítőn, csak hdmi out van, így a hdmi-n közvetített hangot max a tv-n tudom kihasználni. De azért jó lenne az az 5.1. Van a gépben egy Audigy 2 ZS kártyám. A kérdés az lenne, hogy hogy tudom úgy összekötni a hangkarit az erősítővel, hogy tényelgesen is szóljon az 5.1?
Az erősítőn van optikai bemenet, ezt eredetileg összetudom kötni a hangkártya spdif kimenetével, úgyhogy a filmeken legyen 5.1?
A játék most nem lényeges, ott a leírtak alapján, úgyis csak sztereó lenne.

(#391) Shade87


Shade87
csendes tag

Hali!
Adott: HD3850 , LE32 Samsung 330J Tv , kettö összekötve dvi-hdmi kábellel. Windows xp sp3
Kérdésem az lenne: hogyan tudnám megcsinálni azt hogy a tv-n szóljon a hang.. Vagy egyáltalán lehetséges e ez.
Ati hangdrivert feltettem, elsődlegesnek beállítottam. Tv hdmi2-es csatlakozóba dugtam a kábelt.

Segítséget előre is köszönöm!

(#392) syC


syC
addikt

:R Köszönjük

(#393) happy_harry


happy_harry
csendes tag

Jó írás, mega thx.
Kérdésem, sima dvi >> hdmi kábellel akkor át sem megy az audió az erősítőbe? Mindenképpen kell az ati féle spéci átalakító bütyök? :F

(#394) lvgaben válasza Speederer (#382) üzenetére


lvgaben
csendes tag

Hali!!! Nekem is ATIm van 4870x2, es a lenyeg h nagyon kiraly vagy koszi a segitseget, nekem is bevalt hogy felcsereltem a ket DVI kabelt :))
Windows 7 x64 volt fent ez elott, realtek hdmi driver instalalas utan rogton mukodott is a dolog, tokeletes volt a hang. Aztan feltoltam az x86ot es mar 1 hete szarakodtam vele, kulfoldi oldalakon keresgeltem, es szetba....tt az ideg h ha elozoleg jo volt, most mer nem??? Es baszki a legegyszerubb megoldasra nem gondoltam... fuck!!!!! :W :W
KOszi meg1x
Bar a mai napig nem rtem hogy h igy miert muodik forditva miert nem....
csaaaaaaaaa :D :D :D :D

(#395) Cintula


Cintula
csendes tag

Hi all!

a problémám lehet, hogy nem pontosan ebbe a topicba való, ez esetben lécci irányítsatok át a helyes témába, vagy ha lehet és tudtok, válaszoljatok itt. szóval, vettem egy ASUS Crosshair III Formula alaplapot, ATI 4890-es (Sapphire Vapor-X) kártyával, és Samsung 2494HS monitorral. a kártyát összekötöttem HDMI-HDMI kábelt használva a monitorral, az alaplaphoz kapott SupremeFX X-Fi hangkártyám analóg csatlakozójába bedugtam a 2.1 hangfalamat. a hangfalon egy nyekkenés sem jött ki, hanem a monitorom beépített röcögői szóltak. Ezután hangfalamat bedugtam a monitor analóg hangkimenetébe, és lőn világosság, hangfalaim működnek. az alaplaphoz kapott hangkártyám van telepítve. kérdésem: a hangfalaim úgy szólnak most, hogy a HDMI kábelen megy a hang a moncsiba, majd az a saját elektronikájával kiküldi vhogy a hangfalaihoz, vagy másképp? ha igen, akkor lehet minőségromlás ahhoz képest, ha a hangkártyámba lennének a hangfalak csatlakoztatva?
illetve, végül is mi végzi el a hangkártya dolgát? az ATIs Realtek hangdrivert nem telepítettem, de a Supreme FX-hez most nincs csatlakoztatva semmi. a monitoron van még egy analóg vonalbemenet, amihez mellékeltek egy audio in-out kábelt (kék-zöld). ti mit javasoltok a (kereteken belül, tehát külön erősítő nélküli) legjobb hangzáshoz?

(#396) Noisegate


Noisegate
csendes tag

HAli ALL
ez a problémám NO sound a tévén
a Legújabb Hdmi Driverrel is néztem Régebbivel is néztem
Hdmi Kábelem aranyozott nem No Name
Hangbeállításként is Ati van megadva alapértelmezettnek
Winamp lejátsza zenéket csak éppen Hangot nem hallok az Lcd Tévén ami Egy SOny 40" colos 2008 okt. gyártott tv
PS3 ra optimalizálva Bravia Engine 2 Full Hd stb
Ati gyári átalakitot használok mind két Dvi porton néztem( ati 4850)
És ezt irja ki amikor bekapcsolom a tvt
Valaki tudna segiteni ,?

[ Szerkesztve ]

(#397) yodee_


yodee_
őstag

szeva!

kezdek már nagyon ideges lenni, ezért írok:) elakadta. adott egy gainward 4850gs, dvi-hdmi átalakító, hdmi-hdmi kábel, és egy 32"os samsung lcd tv. a kép gyönyörűen átmegy, még a directx-es lejátszás is megy win7 alatt, viszont az istenért sincs hang a tv-n. az alaplap egy msi dka790gx-platinum. oprendszer win7 ultimate 32bit. segítsetek kérlek titeket, nagyon jó lenne ha menne.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#398) bmakszim


bmakszim
senior tag

Szerintetek a Yamaha RX-V363 le tudja választani a hangot? Feleslegesen nem vennék hdmi kábelt, csak h kipróbáljam, mert ha nem megy... TV-m nincs hozzá, csak a fenti erősítő és egy 5.0 hangfalszett.

(#399) Cucuska2


Cucuska2
őstag

nagyon szexik a hangszórók a Realtek HD Audio Managerben ;]

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#400) Homer


Homer
tag

Hello!

Konfig:
Erősítő: Onkyo TX-SR608
Videokártya: Sapphire Radeon HD4890 VAPOR-X PCI-E
Monitor: ASUS VH222D
(azaz, majdnem mint a témaindító írás konfigurációja)

Kérdés: Úgy szeretném összekötni a számítógépet az erősítővel HDMI kábellel, hogy a kijelző megmaradna a számítógép analóg csatolású monitora. Azaz rádugom a HDMI-HDMI kábelt a videokártyára és az erősítőre, de a képet továbbra is az analóg kimeneten szeretném látni, (a hangot viszont a HDMI-n) ez így beállítható?

(#401) Homer válasza Homer (#400) üzenetére


Homer
tag

Ha valaki hasonló dolgokon gondolkodik, jelzem, hogy működik a dolog! :) Kipróbáltam!

(#402) csernus.


csernus.
csendes tag

Sziasztok,a segítségeteket kérem.
Panasonic 42G20 tv-t kötném össze a gépemmel, mely ati 5800 vga kártyát használ HDMI-HDMI kábellel.A kép átmegy a tvre, viszont a hang nem.

Ha kihúzom a HDMI kábelt, akkor ezt látom (visszadugva eltűnik az ATI HDMI OUTPUT ikon) :

(#403) DV válasza csernus. (#402) üzenetére


DV
senior tag

Hali!

Az en Samu tv-men van dedikalt HDMI (DVI in/HDMI 2-es szamu) bemenet kimondottan PC osszekoteshez. Nalad esetleg van valami hasonlo?

[ Szerkesztve ]

(#404) trigun


trigun
tag

Sziasztok!

Bocsánat, hogy ide írok, de a 4870x2 topic már 2009 végén kihalt :(

Nemrég vettem a barátaimmal " 5-en" Sapphire 4870x2 és nincs hozzá gyári lemezünk, most a játékok miatt nagyon kéne, esetleg ha valakinek megvan feltehetné valami megosztóra, de ha kell fizetek is érte...

Sajna a mai driverekkel mindig más-más játék megy jól......

Előre is köszönöm

István

UI: Nem 5-en vettünk 1db 4870x2 :DD

BFBC2:speede85 BF3:speede85 CS:Source: Trigun

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.