Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Cifu


Cifu
nagyúr

Az MM-ben különféle kábelek vannak. A HAMA kábeleken túl találhatsz a konzoloknál is HDMI kábelt (én itt vettem az írásban is említett selejtes kábelt), illetve a HiFi kábeleknél is (Budaörsön jobb oldalt, hátul, a hangfalaknál vannak). Utóbbiak között van 1 és 3 méteres HDMI-HDMI kábel OFC és ezüstözött vezetőszálas is. Az áruk horror, de a minőségükkel nincs baj (én egy 3m-es OFC-set vettem, 13e Ft...)....

Úgy tűnik, hogy sajnos nem árt befektetni normális kábelekbe, ahogy cserélődnek le a HDMI-HDMI kábeleim, kezdem azt látni, hogy az olcsó kábelekkel csak gondjaim vannak. A selejtes (pöttyöződös) HDMI kábel helyére dugott noname kábel elsőre tökéletes volt, de egy-két helyen lehetett látni, hogy a háttér "hullámzik". Most lecseréltem erre a 3m-es OFC szálasra, és a hullámzás megszűnt... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#302) bigdigit válasza Cifu (#301) üzenetére


bigdigit
addikt

most már késő meg lett vásárolva a kácsa.

KCS-HH1

ráadásul van már belőle 1db 5m és 2db 1m-es.remélem nagyon nem szúrtam el a dolgot.

MM-ben csak egy helyen néztem :O

[ Szerkesztve ]

(#303) Cifu válasza bigdigit (#302) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nekem eddig még nem volt problémám a Kácsa kábelekkel, tehát aligha követtél el hibát. ^^
Bár az is tény, hogy volt, akinek már akadtak vele gondjai.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#304) Forrest Gump válasza Cifu (#303) üzenetére


Forrest Gump
tag

Én is tőlük vettem egy 10 és egy 1 méterest (23k ill 2k), egyenlőre jóak.:)

(#305) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

ma újra próbálkoztam xp vs 4850 hdmi téren, egy teljesen szűz telepítéssel, de hiába. Úgy látszik, ez az út semmiképp nem járható, pedig a vista-val nekem csak szívás van.
(megosztások, lan lassúság, az xbmc nem látja a hálózatot.. stb.)

Viszont egy barátomnál, igaz AMD-s lapban, realtek alaplapi kártyával gond nélkül megy xp alatt is a cucc. Szóval itt ilyen szívatások vannak, úgy érzem.

(#306) bigdigit


bigdigit
addikt

nos tegnap megjött az onkyo tx-sr606-os hdmi-s elvileg minden igényt kielégítő erősítőm.
este 6-tól éjfélig szenvedtem vele de még stereo hangot se tudtam megszólaltatni vele ati hdmi-n. :O :O
biztos valami user error lehet.
ami eleve gyanús nekem,hogy game/tv bemenetre kötöttem az atit.viszont ha oda kapcsolok elkezd villogni a hdmi felirat de idővel ki is alszik és DSP feliratra vált.csak tudnám ez mit jelent.
egyébként a pc-én továbra se tudok 5.1/7.1-et állítani.azzal majd ráérek foglalkozni ha egyáltalán már valahogy le is szedi nekem a hangot az erőlködő.

Cifuuuuuuuuuu help!
jólesne nekem pár screenshot az erősítő beállításairól:)

(#307) bigdigit


bigdigit
addikt

létezhet olyan,hogy xar a hdmi kábelem és nem megy rajta a hang?

(#308) FefeeX válasza janos666 (#283) üzenetére


FefeeX
veterán

Erre annyit írnék, hogy az SCS 178 bőven megfelelő egy 30-40 m2-es szobába, aki ennél nagyobbat vesz oda az nem normális. DTS 1,5k egyszerűen zúzós, egyébként a hangfalakat a 30m2-es szobában még negyedig sem tudom húzni, mert a szomszéd már menekül...

A mélyláda meg azért jobb mint az egyben teljesértékű hangfal, mert nem zavarja a szomszédokat a mély, nem a falra sugárzódik, hanem a földre, így a szomszéd-inger is csak nagyobb hangerőnél kezd kijönni :)

Nem tom ugyan mi az a TrueHD meg a DTS HD, de állítom, hogy a sima DTS-nél jobb hangot csinálni kis szobába szinte lehetetlen.

(#309) Forrest Gump válasza bigdigit (#307) üzenetére


Forrest Gump
tag

Hát nem tudod ideiglenesen másikkal kipróbálni?

(#310) bigdigit válasza (ex)Cat (#233) üzenetére


bigdigit
addikt

nos ezt én ma xp alatt is tudtam produkálni.mármint a multichanelt.szerintem 5.1 hang is.ahogy füleltem:)
de dd,dts-t nem tudok kihozni belőle.viszont a hdmi beállításoknál még mindig csak sztereót enged belőni.kmplyert varázsoltam el valahogy és multichanel lett a vége.

(#311) janos666 válasza FefeeX (#308) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kertes házban (bár azon belül kis szobában) lenne a cucc. Azon az oldalon, ahol a kérdéses szoba áll, ott épp üres öreg ház áll, a másik oldalt egy részeg alkesz alszik esténként, hátul hosszú garázssor és kert, szemből meg elég távol van egy szomszéd az út túloldalán (mintkét oldalt széles árok a főútvonla mentén, szóval elég messze van ő is).

Ennek ellenére nem is szeretem naphosszat hangosan tekerni. Játszani csak halkan szoktam, zenét közepes hangerőn tolom, és csak filmekhez tekerem fel úgy hogy már be kell zárnom az ajtókat.
Nekem nem a teljesítmény, hanem a minőség lenne a lényegesebb pont. Bár igaz ez valamelyest összefügg, mert 10W-os hangszórók 30W-os méllyel sose adnák ki a DTS hangot, mert egyszerűen nem is hallod az apróbb részleteket... Meg ugye azt mégiscsak szeretném, hogy mikor egy akciódúsabb filmet nézek, és van egy nagy robbanás, vagy hasonló, akkor rendesen remegjen alattam a fotel.
De sokkal inkább az egyes hangszórók névleges frekvenciatartományát nézegetem, mintsem a névleges maximális teljesítményüket.

Otthon még nem volt ilyenem, és szerintem most se lesz, de szerintem mégis az a legjobb, ha vannak teljes frekis front hangszórók is, normális közép-magasak hátra, közép-magas center, és még pluszba mélyláda is. Akkor meg lehet oldani, hogy tényleg csak a durvább, alacsony frekis hangok menjenek a mélyládára (robbanásefektek filmben, a basszus-ütem legalja zenében, stb...).

Mert az se jó, ami most van nekem, hogy 120Hz-től vágok minden hangot a mélyre, mert a frontok csak közepek, a center csak magas, a rearok harmat gyenge közepek. Ilyenkor ugye adja a mélyet a zenékben, de sokszor már a filmek alatt olyankor is beduruzsol a mély, mikor csak acélos hangú emberek beszélgetnek. (pedig egy ember se beszél úgy, hogy a hangjától remeg alattad a fotel --- így szoftveres 120Hz vágással azért sokkal jobb a helyzet, mint a legtöbb 2.1-es szetteknél a beépített hangváltókkal, ott szinte minden nyeszlett mozihős is a mélynyomóból tolja ki a monológjait :D)
De még zenékben sem mindíg teljesen realisztikusan fekszik rá a mély a közép és magas hangszórókra. Tranceben, progresszívben, még úgy-ahogy psychedelikusban, ahol amúgy is elválik a mély ütem és a magas effektezés, ott megteszi hogy a mélyből jön a tücc-tücc, a front és rearokból az effketek, a centerből és a frontokból az énekhang, de ha komolyzenét, vagy rockot hallgatnék szerintem nem maradt volna meg nálam ilyen sokáig ez a Genius Home theater 5.1 szett.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#312) dchard


dchard
veterán

Na végre jött értékelhető válasz az AMD-től TrueHD/DTS-HD bitstream ügyileg a HD 4xxx szériát érintően. Befordítom a lényeget:

Kérdés: igaz-e az, hogy a HD 4800/4600 kártyák képesek bitstream szinten kiadni DTS-HD/TrueHD hangot HDMI-n keresztül?

Válasz az AMD-től: igen, képesek rá, de csak akkor, ha:

1. A tömörített bitfolyam sebessége nem haladhatja meg a 6.144Mbit/s-ot.

És ha a tartalom másolásvédett (pl.: AACS), akkor:

1.A maximális mintavételi frekvencia 48kHz-re, a maximális bitmélység 16bitre konvertálódik le. Ezt a konvertálást a lejátszó szoftver végzi, például a PowerDVD.

Kérdés: a 6.144 Mbit/s-os korlátozás, csak a másolásvédett sávokat érinti?

Válasz az AMD-től: nem, a 6.144Mbit/s-os korlát az összes tömörített hangsávra vonatkozik legyen az másolásvédett, vagy sem.

Ezek után, a jó hír, hogy végre tisztán látunk. A másik jó hír: én még nem nagyon láttam olyan filmet, amin a DTS-HD, vagy a trueHD sáv bitrátája meghaladta volna ezt a 6mbit/s-ot. (a miheztartás végett egy 24bites/48kHz-es 6 csatornás lossless hang Flac-ba tömörítve kb. másfél megabit környékén van, és a truehd hasonlóan jól tömörít lossless-ben.)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#313) FefeeX válasza janos666 (#311) üzenetére


FefeeX
veterán

Szerintem amíg nem próbálod meg, addig nem tudhatod igazán... Mikor elvittem haza a cuccot, már nagyon gondolkodóba estem, mert kicsinek találtam. Összeszereltem, 2 óra alatt minden a helyére került. És akkor nyomtam neki egy DD filmet... -20dB esetén már állati a film élmény, -15dB felett pedig már zavaró az óriási teljesítmény. Azt nem vettem észre amit írtál, hogy a láda megszólalna az emberek beszédénél...

Amúgy ha lett volna rá fölös pénzem, az eggyel nagyobb rendszert, a JBL Balboa-t vettem volna. :) De azt mondták ez is bőven túlszólja a szobát, felesleges a nagyobb... És bőven igazuk lett. Nem tudom ismered-e a H/K erősítőket, na 0dB-nél nem áll meg, kb az a teljesítmény-alaphang :) Tehát teljesítményükhöz mérten igencsak alacsony terhelésben mennek a kicsikék, de nem bántam meg a vásárlást :)

(#314) janos666 válasza dchard (#312) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

És ha valahogy képes lenne a lejátszó szoftver resample nélkül kitömöríteni a kódolt anyagot, akkor az LPCM-re már nem vonatkozna a 6,144Mb/s korlát, ugye?
Tehát ha elméletben csinálnék egy tömörítetlen 24bites, 96Khz-es 7.1 hangot 20Mb/s-es bitrátával, az sima LPCM-ben mindenféle konvertálás, vagy butítás nélkül átjutna a VGA-ból az erősítőbe?
(Gondolva itt most pl. arra, hogy egy Bluery-Ripen már eleve másolásvédelemtől megtisztított hangsáv lehet, amivel utánna elbánhat akár egy FFDSnow is.)

FefeeX - Kösz, akkor ha addig nem baszom el másra a pénzt február táján beficcentem az említett JBL SCS 17 és Denon AVR-789 párost (remélem addigra boltokba kerül itthon is...). :R

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#315) bigdigit


bigdigit
addikt

igen komoly szakértelmek vannak itt így én mint naív kezdő már lassan meg sem kérdezni ha az hdmi-s erősítő annyit ír ki pc-ről pl filmnézés közben pcm hdmi multichanel akkor annak örüljek vagy ne?
így is olyan mintha dd 5.1 lenne csak tömörítetlen vagy mi a franc ez?nagyon nem vágom ezt a témát.

[ Szerkesztve ]

(#316) (ex)Cat válasza bigdigit (#315) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Szerintem a PCM hdmi multinak nyugodtan örülhetsz. Nekem is ezt sikerült most előcsalni XP alatt olyan alappal, amin van realtek kártya ha ZoomPlayert használok. MediaPortal alatt viszont sikerült úgy fúrnaom - faragnom a beállíátoksat, hogy DD és DTS esetén azt írja ami. Minden más esetben marad a PCM, ami végülis szerintem teljesen normális.

(#317) Cifu válasza bigdigit (#315) üzenetére


Cifu
nagyúr

A kitömörítést a szoftver végezte, tehát filmnézésnél ez nem feltétlen a legjobb. Játék közben ez viszont a jó menet.

Ha az erősítő azt írja ki, hogy DTS vagy Dolby Digital, akkor a kitömörítést már az erősítő végzi.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#318) bigdigit válasza (ex)Cat (#316) üzenetére


bigdigit
addikt

már xp alatt is megjelent a dd és a dts kmplayer és mphc esetén is. :C
és ehhez nem is szükségeltetik,hogy a hangszóróknál 7.1 legyen.nekem továbbra is csak sztereót enged állítani.

(#319) Forrest Gump válasza bigdigit (#318) üzenetére


Forrest Gump
tag

Mi az a mphc? :)
Na és mi volt a bibi, mit kellett beállítanod? Hadd tanuljunk! :)

[ Szerkesztve ]

(#320) (ex)Cat válasza Forrest Gump (#319) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

mphc = MediaPlayer (classic) Home Cinema

(#321) bigdigit válasza Forrest Gump (#319) üzenetére


bigdigit
addikt

kmplayer-nél annyi,hogy nem az ati hdmi kimenete választottam audi vezérlőnek hanem az alapértelmezett eszközt.a windows hang beállításainál pedig nem az x-fit hanem az ati hdmi-t tettem lejátszó eszköznek.

csak úgy megjegyzem nem tudom lehet-e valami köze hozzá de mielőtt lett dd és dts hang is feltettem a nero 3-et fullban.ki tudja valami codeket is telepített...

(#322) vtechun


vtechun
veterán

hi! ha jol ertem akkor kizart, hogy a hd2600 pro vidkarimon levi dvi - hdmi kabel atvigye a hangot?

mas

es akkor az eszkozkezeloben vmi hd audio eszkoz a videokartya audio resze lehet? sarga felkialtojellel. mert eleddig nem tudtam ezt mire velni. este megnezem :)

(#323) janos666 válasza bigdigit (#321) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nore 3? Az szerintem még a DVD szabványokat is csak messziről kóstolgatta, nemhogy olyan hangkodeke lenne, ami a DTS-t biztonsággal tudja passthroug módban továbbküldeni HDMI-n.

Amúgy a kmplayer meg eleve saját beépített kodekeket használ, és leszr mindenféle más rendszerben található dll-t. Sokan ezért szeretik, én épp ezért utálom, mint a VLC-t is. Nem tiszta, hogy az ő beépített dekóderük épp mely külső kodekverziókkal ekvivalens, nincs elszámozva hogy az x.xxx verziós kmplayer az most Divx 6.xx kompatibilis már, vagy még csak 5.xx, stb... (és a visszafelé kompatibilitás miatt lejátszani lejátsza ugyan, csak lehet észrevehetően gyengébb minőségben)

Szerintem próbáld ki a BSPlayert (véhül is mediaplyer classsic is jó, de ezt jobb szeretem, egy próbát megérhet) FFDShow-al videóhoz, és AC3 filterrel hanghoz. A Klite codek pack alapból így telepíti a szűrőket. A frissebb verziós AC3 filetben vannak különbféle passthroug módok is, beállíthatóak ilyenek hogy "As is (same as input)", lehet válogatni mit dekódoljon és mit ne... Igaz, ezek inkább SPDIF-re vannak kitalálva, de működhetnek HDMI-vel is. (hamarabb mint olyannal, ami még SPDIF-et se nagyon ismer). Esetleg azt is megnézheted hogy csak FFDShow audió kodek, és ott is leszeded mindenféle dekóder opcióról a pipát, de a kimetetet fixen a HDMI eszközre rakod...

(#322) - Ja, nekem nem sárga, feltelepül, megjelenik a HD-audio eszköz, ha fel van tolva a Catalyst, én le is szoktam tiltani.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#324) bigdigit válasza janos666 (#323) üzenetére


bigdigit
addikt

elírtam a francba:)nero 9 akart lenni bocsánat. :B

(#325) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

No nekem lassan tényle rohadtul elegem van ebből az egészből.

1 napig működött gond nélkül, azóta újra csak sztereó hang jön ki belőle. sztem kb. rohadjon meg az egész..

(#326) bigdigit


bigdigit
addikt

(#327) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Vissza a vista-ra.. van valkainek vmi ötlete, hogy mit állítgassak, hogy ne multichanel legyen DD/DTS esetén is?

(#328) dchard válasza janos666 (#314) üzenetére


dchard
veterán

Ahogy írtam, a 6.144Mbit/s-os korlátozás csak a tömörített hangsávokra vonatkozik. Az LPCM nem tömörített formátum.

A HD 4xxx kártyák mindegyike képes HDMI-n keresztül 8csatornás LPCM hangsáv kibocsátására maximum 192kHz@24bit -ig.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#329) Celithrandi


Celithrandi
addikt

na ez egy csoda, pont ilyen kéne, nem elérhető ilyen tudású kártya olyan áron emennyit meg is ér?:)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#330) (ex)Cat válasza Celithrandi (#329) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Te Celti.. olvasd el a cikket, ha még nem tetted, aztán válaszd ki a neked szimpatikus kártyát, oszt örüljél. :)

(#331) Celithrandi válasza (ex)Cat (#330) üzenetére


Celithrandi
addikt

közben rájöttem:)
de sajnos nem kaptam túl pozitív véleményeket a htpc-s blu ray lejátszásról:(
pedig egyszerűbb lett volna kilőni az asztali játékost így

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#332) (ex)Cat válasza Celithrandi (#331) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Egyelőre nincs rá jó megoldás - de ezt sztem a másik fórumon is kitárgyaltuk, tuti olvastad. Idővel azért valószínű lesz, de most csak az asztali lejátszó a tuti Blu esetében.

(#333) deicide válasza bigdigit (#306) üzenetére


deicide
veterán

de miért próbálsz azon keresztül hangot kiadatni, csak azért mert lehet? mert én jobban bízom a régi jól bevált s/pdif-ben, még a DTS-HD master audio sem fog ki rajta...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#334) deicide válasza (ex)Cat (#332) üzenetére


deicide
veterán

Most kapcsolódom be, miért nem jó szgépen blu-ray-t lejátszani?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#335) bigdigit válasza deicide (#333) üzenetére


bigdigit
addikt

mert úgy tűnik szebben szól és én is lcd tv-én nézem mint Cifu a kapcsolódó irásban.
így nincs lipsync.

(#336) Celithrandi válasza (ex)Cat (#332) üzenetére


Celithrandi
addikt

:))
jó az a cica.

persze hogy kitárgyeltuk, de pásztázásos mintavételezést alkalmazok és megpróbálok sok véleményből és tesztből egy recionális következtetést levonni.

úgy érzem, hogy akor majd akkor kell megvenni a gépbe a bluromot meg 7.1es hangcsodát ha már megvenném az asztalit, mert addigra talán ez is helyreáll, bár akkor meg már marad az asztali mert mégócsósabb lesz ;)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#337) Celithrandi válasza deicide (#333) üzenetére


Celithrandi
addikt

azért, mert Tru HD és egyéb névvel illetett DD és DTS hang akkor sem fog az spdif en teljes valójában kijönni, ha alaplapostul meggörbülsz :)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#338) deicide válasza bigdigit (#335) üzenetére


deicide
veterán

akkor úgy tűnik rá kellene feküdnöm a témára, most hogy lett 4870X2-m, de nekem nem adtak DVI-HDMI adaptert. Azonkívül ez a lipsync micsoda? Ugyanis én is egy 42" LCD-n nézem a blu-ray filmet és s/pdif-en megy ki a hang, de nem vettem észre, hogy bármi baja lenne.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#339) Celithrandi válasza bigdigit (#335) üzenetére


Celithrandi
addikt

most én nem az alap hangok miatt érdeklődöm, mivel az hogy hogy megy át SPDIF en attól is függ hogy milyen cuccal adod ki és milyen kábelen megy át.
tehát nem biztos az hogy jobban szól max jobban ad le mint az alaplap spdif e vagy a hdmi kábeled jobban vezet mint a coaxot, ami nem is kicsit elképzelhető.

nekem a vagy 6 éves kis sony asztali dvdm sokkal jobb hangot ad le egy jó 1 méteres kábelen mint a számgép alaplapi spdif en 5 méteres gagyibb kébellel, tehát sokkal alaposabb teszt kell ahhoz hogy kijelntsük hogy jobb vagy nem jobb valami.
most csak azt tudjuk hogy nálad jobb a meglévő cuccokkal:)

ha pl lenne a kártyán egy spdif is akkor már pontosabb tesztet lehetne tenni

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#340) Celithrandi válasza deicide (#338) üzenetére


Celithrandi
addikt

hát hova megy a hang? mert az sem mind1:)

de ezt már excat fogja elmondani,, kell hozzá tudni, hogy mekkora jelátvitelt tud a hdmi, a koax és mekkora rátára képes a hd hang és megvan a megoldás, bajod nem lesz ha koaxon megy át, csak egyszer küld át hdmin.

a kép és hangromlás érdekelne engem igazából, plussz a lejátszó progik minősége és használata

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#341) deicide válasza Celithrandi (#337) üzenetére


deicide
veterán

és mi a különbség egy asztali blu-ray optikai kimenete és egy creative hangkártya optikai kimenete között, hogy ez utóbbin nem jön ki a DTS-HD MA?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#342) Celithrandi válasza deicide (#341) üzenetére


Celithrandi
addikt

az hogy az asztali kimenetén se megy ki:)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#343) deicide válasza Celithrandi (#342) üzenetére


deicide
veterán

az jó, akkor mi a megoldás?

Amúgy egy Yamaha RX-V3800 volt az alany (sajnos csak kipróbálni kaptam, nekem egy kicsivel egyszerűbb yamaha van a házimozira), plusz egy toshiba 42" fullHD.

A kép már így is egy DVI-HDMI adapterrel megy a TV-be, csak nem azzal amit a kártyához kaptam, mert nem kaptam...

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#344) Celithrandi válasza deicide (#343) üzenetére


Celithrandi
addikt

hdmin megy a hang az erősítőbe a képpel együtt és onnan a kép atv be.
ekkor tudod kihasználni a teljes hd hangot, legalább is asztalin, vga cardon meg jó lenne tudni hogy mi hogy tud menni, mert ettől függ hogy veszek e meg blu romot.

de átmegy coax és optikai cuccon is, csak épp veszteséges lesz (igencsak)

vagy át lehet küldeni 5.1 analóg kimeneteken 6 kábellel, ilyenkor csak a plussz két hangfal lehetősége veszik el, ez lenen a legjobb nem HD erősítők esetében, de itt meg akkor az asztali lejátszó D/A átalakítóját használod, ami ugye nem túl célszerű ha pár százezres erősítőd van, tehát ez komolyabb asztali játékossal lenne jó, de olyan nincs 230ezer alatt:(

de majd jön excat és helyreteszi a dolgokat:)

[ Szerkesztve ]

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#345) deicide válasza Celithrandi (#344) üzenetére


deicide
veterán

Hát hallani kellene a különbséget, hogy lehessen viszonyítani, de ami Blu-ray filmeket eddig láttam, pl shoot-em up, stealth, iron man...nekem teljesen okénak tűnt, de ezekszerint lehetne jobb is. Egy kérdésem van még, amit próbálgatok, de nem tudom eldönteni, hogy hogy lenne jó. Van a mélyládán és az erősítőn is crossover, melyiket milyen értékre állítsam? Illetve a gond az, hogy a mélyen nincs semmi, amivel ki lehetne kapcsolni és ráadásul potméteres a megoldás, igy csak saccolni tudom az értéket. Szóval a kérdés az, hogy mi lehet a helyes beállítás. A házimozihoz ezt használom.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#346) Celithrandi


Celithrandi
addikt

hú én 70hz körülire emlékszem a mélyhez, de már nem használok:)

szerintem az avforum.hu n egyből kapsz pontos választ és hdmis dolgokra is;)

[ Szerkesztve ]

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#347) deicide válasza Celithrandi (#346) üzenetére


deicide
veterán

köszönöm, akkor benézek oda...
én most 60 és 80 között vacakolok, végül is mindkettő jó, de a fene tudja...:)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#348) Celithrandi válasza deicide (#347) üzenetére


Celithrandi
addikt

nem mind1 ha nem hallod a különbséget:)
próbálgasd

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#349) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Ha jól értem akkor vagy az laplapi audió + a viedókártyáé, vagy az audigy, tehát nem fogom tudni a videókártya hang codecjét használni az audigym mellett ? mert hogy játékra az EAX meg a szebb jobb dinamika miatt használom az audigy4 et (fényévekkel jobban szól mint az alaplapi) és e mellé kéne nekem (csak a tv re lenne rákötve ) mkv -zni a HDMI, most akkor hogy is van ez :F :DDD :DDD

(#350) Celithrandi válasza BemAnyó (#349) üzenetére


Celithrandi
addikt

csak tv re miért nem lököd át analód stereo rca val a hangot?

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.