Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) janos666 válasza dchard (#150) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem már válaszolt, mikor azt mondta minden LPCM-ben megy át. A magas bitrátás, de kódolt (veszteségesen vagy veszteségmentesen, de tömörített) anyagokat is kitömöríti, majd tömörítetlen digitális PCM formában küldi ki. Szerintem ezzel se jobb, se rosszabb nem lesz a dolog, sőt, talán ez a legjobb, ha szoftveres a kitömörítés (illetve nem tudom a driver csinálja-e CPU-val, vagy magán a kártyán van-e chip ami hardveresen végzi ezt, előbbi valószinűbb). Így az esetleges véletlen hibák kevesebb kárt tesznek, mintha a tömörített jel sérül, más érv meg nincs egyik mellett vagy ellen se. (max még a CPU-használat, dehát többmagos procikon ezt nem veszi észre az ember)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#152) dchard válasza janos666 (#151) üzenetére


dchard
veterán

Számomra nem ennyire egyértelmű, egyrészt mert nem írt olyat, hogy "minden LPCM-ben megy", másrészt mert az AMD hivatalos oldalán is szerepel a TrueHD/DTS-HD támogatás.

Amiről Te beszélsz az az, amit a PowerDVD is (tud) csinálni: vagyis a truehd/dts-hd sávokat LPCM-be dekódolja és azt tolja ki, ha csak ezzel kompatibilis. Ennek semmi köze magához a kártyához.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#153) rzoli9 válasza fury71 (#149) üzenetére


rzoli9
csendes tag

az erősítőre gondoltam...

(#154) fury71 válasza rzoli9 (#153) üzenetére


fury71
aktív tag

Nekem a 3. HDMI bemenetre (ami a DVD bemenet) van kötve mert az észlelte a kábelt rendesen.

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#155) Cifu


Cifu
nagyúr

dchard:

Ha nem lenne képes a passthrough-ra, kódolni meg biztos nem képes, akkor nem is lenne megemlítve a DTS-HD és a Dolby TruHD, nem gondolod? :)
Ezért írtam, hogy ha DTS-HD vagy Dolby TruHD forrás van, akkor azt képes átengedni magán, kiadni HDMI-n, hogy az erősítő dekódolja. Amúgy működik tökéletesen, ezzel a résszel nincs probléma, egy kérdőjeles dolog van, az ATi említi, hogy max. 6.1Mbites adatfolyam van támogatva TruHD-nál szerzői jogok miatt (hogy ez most mi a kecskét jelent, nem tudom - ha 6.1Mbit-esnél nagyobb, akkor át sem engedni? Vagy lekonvertálja? Vagy mi a szösz?).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#156) dchard válasza Cifu (#155) üzenetére


dchard
veterán

Azért nem gondolom, mert az x1600pro-mra is rá van írva, meg a specifikációkban is benne volt, hogy h.264 dekodingot támogat hardware-ből, amiről kiderült hogy egylltalán nem igaz, kvázi itt is hazudhatnak.

"Amúgy működik tökéletesen"

Na akkor tegyünk már pontot ennek a dolognak a végére:

Ki tudja tolni a DTS-HD/TrueHD sávokat HDMI-n erősítőnek (nem LPCM-ben, nem a magot, hanem bitstream-ben az egészet), vagy sem? Látod, ahogy az erősítőn a DTS-HD vagy TrueHD jel világít, ha ilyen anyagot tolsz ki? Igen/Nem választ várok.

Egyébként ezidáig még csak demó lemezen láttam olyan DTS-HD vagy trueHD sávot, ami nem fért volna bele 6,14 Mbit-be. A TrueHD sávok olyan Flac méretűek szoktak lenni, tehát egy 2 órás film 24bit@48kHz 5.1-ben bele szokott férni 1,5-1,9GB-ba, ami kb. 2mbit/s-ot jelent. DTS-HD-nél több a rizsa, de ott sem szokott 5 megabit fölé koppanni a cucc. Ahhoz már 8 csatorna kell, és/vagy magasabb mintavétel. Megkockáztatom, hogy TrueHD-nél még 8 csatornán 96Khz@24bitnél sem lépnénk túl a 6 megát.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#157) Cifu válasza dchard (#156) üzenetére


Cifu
nagyúr

Amikor azt írom, hogy "működik", akkor igen, ezt is jelenti. Kipróbálva DTS-HD kódolású rippel.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#158) medium84


medium84
aktív tag

Na egy ilyen videókártyára vártam már mióta. :))
A problémám a következő volt: Desktopot és LCD TV-t (hálószobában, hangfalszett kilőve) szépen összekötötem egy HDMI-HDMI kábellel meg egy DVI-HDMI átalakítóval, örültem mint majom a farkának hogy hú de milyen szép a kép, örültem, örültem...aztán feltűnt hogy nincs hang... :S A TV-nek persze még 38 fajta audió bemenete van, de nem hajlanó másik bemenet hangját hozzárendelni. :( Ez úgy 4 hónapja történt. Azóta áll a szekrényben a 10 méteres nem is mondom mennyibe kerülő aranyozott hiperszuper kábel...

Na ezzel a kártyával csak egy gond van, hogy igen borsos az ára. (én személy szerint nem vagyok nagy játékos, szal arra nem kell) ~100E HuF. Esetleg tud valaki olcsóbban olyan kártyát ami tudja ezt a DVI-be hangot keverést? (nekem csak stereo kell) Egy naggyon nagy köszönöm lenne a jutalma. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#159) medium84


medium84
aktív tag

Leírása alapján már az ATI Radeon™ HD 2400 Series is tudja ezt:

HDMI output support
Supports all display resolutions up to 1920x10801
Integrated HD audio controller with multi-channel (5.1) AC3 support, enabling a plug-and-play cable-less audio solution

Ha jól értelmezem ez erről szól igaz?

(#160) Cifu válasza medium84 (#159) üzenetére


Cifu
nagyúr

Igen, a HD2x00 és a HD3x00-ban is találhatsz audio codec-et, de nem mindben (ezért nem árt például vásárlás előtt a gyártó weboldalát is megnézni). Azt is hozzá kell tenni, hogy több gyártó is kihagyta a DVI-HDMI átalakítótt a dobozból, márpedig a nélkül nem jutsz sokra.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#161) medium84 válasza Cifu (#160) üzenetére


medium84
aktív tag

Most ez valami különleges HDMI-DVI átalakító? Vagy a sima egyszerű bárhol vehető amilyen nekem is van?

(#162) Cifu válasza medium84 (#161) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az írásban is benne van, hogy ez egy spéci, kifejezetten az ATi Radeon HD szériához való átalakító. Tehát ha nincs a dobozban, akkor nekiállhatsz az apróban keresgélni, hátha valaki eladja a saját kártyájához kapott, de nem használt átalakítót.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#163) medium84 válasza Cifu (#162) üzenetére


medium84
aktív tag

Ha már veszek akkor olyat veszek amihez adnak.

(#164) dchard válasza Cifu (#157) üzenetére


dchard
veterán

Remek. :)

Nem véletlenül kérdezem ilyen szájbarágósan egyébként. Azt eddig is tudtuk, hogy LPCM kimegy rajta, de mindezidáig a házimozi témával foglalkozó szakoldalak is azt írták, hogy bizony csak LPCM-et tud kiadni, DTS-HD-t és TrueHD-t pedig csak LPCM-re konvertálva. Te vagy az első, aki rácáfol erre, aminek őszintén örülök.

Már csak az a kérdés, hogy vajon ezt csak a 48xx tudja, vagy a 46xx is, neadj isten mindegyik 4xxx szériás Radeon.

Jut eszembe: ha DTS-HD-t és TreuHD ki tud menni bitstream-ben HDMI-n, akkor biztosan v1.3 kompatibilis a HDMI kimenete. Nem próbálnád ki, hogy Dolby Digital Plus-t (Eac3) is ki tud-e adni ugyanígy bitstream-ben HDMI-n keresztül?

Köszi!

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#165) dchard


dchard
veterán

Még csak annyit, hogy lehet megleplek egy az említett korlátozásnál magasabb bitrátájú TrueHD fájllal, hogy le tudd tesztelni azt is.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#166) dni válasza gyiku (#5) üzenetére


dni
őstag

Elvileg megy, mert nekem nem megy a HDMI csatin csak 2 csatortna ezért kénytelen vagyok az optikai kimentet használni.

(#167) dni válasza Cifu (#162) üzenetére


dni
őstag

Tudnál küldeni egy screenshotot a HDMI és a Digital output beállítások panelről is? Az Én alaplapomon (780G) vmiért csak két csatorna van (elképzelhető, h csak sztereot tud HDMI-n kiküldeni?)

[ Szerkesztve ]

(#168) dchard


dchard
veterán

Cifu:

Nem véletlenül voltam ennyire szkeptikus:

"Every single modern day GPU today lacks support for a Protected Audio Path; that's true for the Radeon HD 4800 series, NVIDIA's GeForce GTX 200 series, and Intel's G45 GMCH. What this means is that there's absolutely no way to output a compressed Dolby Digital TrueHD or DTS-HD MA signal over HDMI from any PC today. "

http://anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3411&p=2

Ez alapján lehetetlen, hogy nálad kiment az erősítő felé TrueHD vagy DTS-HD hangsáv. Még meg is kérdeztem, hogy láttad-e, hogy világít a TrueHD vagy a DTS-HD logó az erősítődön.

Most újra megkérdezem: amikor tolod kifelé a cuccot, akkor látod az erősítődön, hogy világít a TrueHD vagy a DTS-HD logó? Nem a Dolby Digital, vagy a DTS logóról és nem is az LPCM logóról beszélek.

Mert a leírtak alapján nem működik az, amire azt mondod, hogy nálad megy.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#169) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Cifu:

Ma vettem egy Gainward 4850-et és megpróbáltam összerakni azt, amiről írtál.

Elősként mindjárt azzal szembesültem, hogy nem adtak a kártyához DVI - HDMI átalakítót.. fasza.

Ezt végül is megoldottam, mert kaptam egyet, úgyhogy itt még nem akadtam el.

A konfig: Asus P5B, E6400-as proci 3.2-n hajtva, 2GB ram, alaplapi SoundMax hangkártya + 4850 és a saját HD audio kimenete.

erősítő: Onkyo NR905

HDMI kábellel a HDMI4 bemenetre

Az installálás telejesen problémamentes volt, szépen felkúszott a catalyst, majd utána a HD audio driver is. Innentől a SoundMax controlpanel indításkor mindig kiabált, hogy nem ő az alapértelmezett eszköz, viszont a 4850 hdmi kimente sehol nem jelent meg a Vezérlőpulton kívül épp ezért sehol nem is tudtam állítani, hogy mit adjon ki a HDMI kimeneten. Ezzel meg ugye az a baj, hogy mindösszesen sztereó hangot sikerült kicsalogatnom belőle..

van valami ötleted, hogy mit nézzek/állítsak, hogy jó legyen?

(#170) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Felraktam a kártyához mellékelt drivert, ami már "ati function driver for hd audio"-nak mondja magát. A helyzet annyiban változott, hogy az erősítő immár Multichanel-t ír, viszont csak az aláfestő zene jön ki rajta, se az effektek, se a beszéd.. így picit érdekes..

(#171) janos666 válasza dchard (#168) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az LPCM képes minőségvesztés nélkül átereszteni a kitömörített DTS-DH-t? Mert ha igen, akkor nincs belőle gond hogy az erősítő kodekje, vagy a PC csinálja a dekódolást. Akkor van belőle kérdés, ha a kitömörített DTS-DH bitrátája meghaladja azt a sávszélt amit a kártya képes LPCM-ben átereszteni.
Amúgy hogy lehet HDMI 1.3 kompatibilis ha nem képes kijuttatni a HD szabványokat?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#172) bigdigit


bigdigit
addikt

nos én is beruháztam egy 4870x2-be.viszont nekem egy x-fi platinium van a gépben.hdmi drivert felraktam.eszközkezelőben látszik is.viszont,hogy ezt hol lehet állítgatni fogalmam sincs.
lejátszó programban sem találok olyat,hogy választani tudnám azt akarom őt használja az adott program hangkeltésre.

(#173) (ex)Cat válasza bigdigit (#172) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

uez a helyzet nálam is. Kezdem azt hinni, hogy ez az egész csak akokr működik, ha realtek hangkártya van a gépben. Egy esetben nem érhető el az ehhez szükséges controlpanel, ahol a megfelelő beállíátoks elvégezhetőek lennének. :F :O :((

(#174) fury71 válasza (ex)Cat (#173) üzenetére


fury71
aktív tag

Nekem is hasonlóak a meglátásaim.
Mivel nekem sem Realtek hangeszköz van a gépemben hiába telepítettem a realtek drivert nem lehetett a többcsatornás beállításokat elvégezni csak az AC3 vagy ffdshow kodekek beállításainál a lejátszó indítása után. Az ATI HD controlpanel nem érhető el sehol. Ezért is mondtam, hogy lehet alaplapot kell cserélnem amiben Realtek hangkártya van :(( .

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#175) (ex)Cat válasza fury71 (#174) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Valahogy innentől nekem kezdi értelmét veszíteni az egész. Eredetileg ugye az volt a feltételezés, hogy a trueHd is átmegy rajta, de kiderült nem. Ez mondjuk annyira nem érdel, mert elfér még egy BR lejtászó a polcon és nem lényegesen drágább (jelenleg) mint egy BD-Rom a gépbe. Szóval ok, ebbe belepihentem..

Aztán, ami tény, hogy egy HTPC-be rohadt hangos ez a kártya.. de ok, ez sem izgat, mert ha lesz Scythe Musashi, akkor teszek rá egyet..

No de, hogy alaplapot is kelljen cserélnem, ahhoz, hogy az egész működjön, az már kezd idegesítővé válni.. szóval lehet én feladom az egészet és a htpc marad csak medialejátszó egy 46xx kártyával (remélem lesz belőle passzív), aztán majd ha lesz, veszek egy olyan hangkártyát, amiből tényleg kijön a PCM, trueHD, stb..

(#176) bigdigit válasza fury71 (#174) üzenetére


bigdigit
addikt

ezek szerint te valahol mégis tudod választani?
pont ez érdekel engem.csak filmnézéshez akarom használni az ati hdmi-t.
kmplayerrel vagy mphc-val.
ha tudod,hogy kell beállítani jó lenne egy leírás.

(#177) glaci


glaci
őstag

Sziasztok!

Nekem Asus -os HD4850 -em van.
A legújabb Asus driver (8.52) gyárilag tartalmazza a HDMI HD-Audio drivert.
Viszont nem tudom feltenni. Van egy ismeretlen eszközöm, az Everest szerint ez a HD4850 HDMI HD-Audio eszköz, de az XP nem eszi meg a drivert. Ha a telepítőből próbálom felrakni, nem történik semmi, ha az eszközkezelőből próbálom megetetni vele, akkor azt mondja, hogy nem az eszközhöz való.

Mit gondoltok, hogy tudnám feltenni? Eléggé idegesítő az az ismeretlen eszköz.

Előre is köszi az infót. Tuti én vagyok láma, és egyszerű lesz, csak nagyon fáradt vagyok, és nem bírok gondolkodni.

Még egyszer köszi a segítséget!

Üdv.: Laci

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#178) glaci válasza glaci (#177) üzenetére


glaci
őstag

Sziasztok!

Időközben sikerült megoldanom.
Nem tudom miért nem ment a friss driver.
Mindenesetre előkotortam a telepítő CD -t, és ami azon volt, az felment gond nélkül.

Jó éjt mindenkinek!

Üdv.: Laci

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#179) dchard válasza janos666 (#171) üzenetére


dchard
veterán

A költői kérdésre nem válaszolnék, ellenben nekem fontos, hogy konvertálás nélkül átmenjen a DTS-HD meg a TrueHD, sőt még az Eac3 is.

De nem ez a lényeg. Én egy egzakt kérdést tettem fel a kártyára vonatkozólag, miszerint tudja-e bitstreamben a DTS-HD-t, TrueHD-t HDMI-n kinyomni, vagy sem. Nem az volt a kérdés, hogy LPCM-be konvertálva (amit még egyszer, de utoljára mondom NEM a kártya csinál, hanem az arra képes lejátszó szoftver, mint például a Power DvD) tudja-e mindezt.

Megjegyzésként leírom még, hogy a DTS-HD és TrueHD vagy Eac3 hangsávot a Power DvD 48kHz@16bitre LEKONVERTÁL, mielőtt kitolná. Ez egy elismert bug benne (mondjuk ahhoz túl régóta van benne, de a Cyberlink ezt állítja...).

"Amúgy hogy lehet HDMI 1.3 kompatibilis ha nem képes kijuttatni a HD szabványokat?"

Ezt hol láttad, hogy a HD 4xxx karikon 1.3-mas HDMI van? Csak hivatalos, vagy megbízható források érdekelnek.

Egyébként, ha tényleg 1.3-mas HDMI van rajtuk, akkor bizony ki kellene tudnia tolni bitstream-ben mindent (LPCM, DTS-HD/MA, TrueHD, DD+, DD, DTS).

Jut eszembe:

Ha még nem vált teljesen okafogyottá ez a dolog, akkor csináltam két Blu-Ray teszt lemezt. Az elsőben TrueHD hangsáv van 5-7Mbit/s-os sebességgel, a másodikban szintén TrueHD hangsáv van, de itt már 8-11Mbit/s sebességgel. Ha valaki akarja (netán a cikk szerzője), kipróbálhatja az arra képes rendszerével, hogy ki tudja-e tolni, vagy engedi-e egyáltalán az ilyen magas bitrátájú TrueHD hangot.

A linkeke (300-400MB-os állományok):

http://www.filedropper.com/testbdaudio

http://www.filedropper.com/testbdaudio2

Dchard

MOD: Ennél már csak az a szánalmasabb, hogy az ATI-val kb. 2 hete levelezem a témáról, szintén elég egzaktul megfogalmaztam, hogy mire vagyok kíváncsi. Erre két válasz jött: az első, hogy nézzem meg a gyártó oldalán a specifikációkat (már az első levélben is írtam, hogy ott már néztem, és nincs infó erről), a második válasznak meg semmi köze nem volt az én problémámhoz. Mintha elcserélték volna a hibajegyeket...

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#180) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Hagy kérdezzem már meg.. van bárki, akinek sikerült 48xx kártya hdmi kimenetén normálisan kihozni a DD/DTS/PCM.. tökmindegy hangsávot olyan gépből, amiben nem realtek kártya van? Ha igen, mesélje el, hogy hogyan...

Mondjuk most kicsit megszívattam magam ezzel a dologgal, mert h nem olvasom a cikket, eszembe se jut 4850-et tenni a gépbe... :F de mindegy most már.

(#181) janos666 válasza dchard (#179) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez akartam írni, hogy levelezz az AMD-nek. De látom túlvagy rajta. Igaz ha én levelezni akartam bármely gyártóval olyasmiről ami nehezen kideríthető hasonló élményben volt részem. Hiába tisztáztam előre hogy nincs kint az oldalon, oda küldtek, aztán meg kamu dumát kaptam a további kérdezőskdöés fejébe míg aktualitását vesztette a kérdés és így fel nem adtam.

Viszont a Realtek-el talán nem lenne hülyeség levelezni, hogy ugyan tegyenek már be egy control panelt az AMD-nek készült HD audio driverbe is.
Most hirtelen akár olyan galádság is eszembejuthatna ezek után hogy az alaplapi realtek chipet, vagy annak driverét is felhasználja a VGA-ra integrált kodek a munkája során. (elég bizarr, de úgy néz ki eddig senkinél se üzemelt rendesen akinek nincs alaplapi realtek chipje)

Az 1.3-as HDMIt valóban csak hírekből ismerem. Talán a megjelenés előtt is kekerül, akkor még meg nem erősített prezentációs slide-okon olvastam. Szóval lehet kamu...
De úgy tudom az 1.2-es nem képes akkora sávszélű 7.1 LPCM-et kitolni mint ez a kártya, így adná magát ha jobb mint 1.2b akkor 1.3 és nem valami köztes nemszabványos akármi...
Most így kapásból googleve: ez a bolt is 1.3-as HDMI-vel hirdeti. És én is azokon a sliedokon láttam amik az eladók marketingszövegeinek szolgálnak alapul...
De akár az asus oldalán is ott fityeg az 1.3

Más, pl. FFDshow kodekkel se lehet kitolatni 24-bites 92Khz-es LPCM-et? (igaz ott az outputnál csak LPCM van, nem részletezi tovább, de van még AC3 fileter, csak arról nem tudom ismer-e HD szabványt...)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#182) dchard válasza janos666 (#181) üzenetére


dchard
veterán

Igazából még pendingben van a dolog, mert a második levelükre kulturáltan de határozottan visszaírtam, hogy legyenek olyan jók és továbbítsák a mérnökség felé a problémát, mert az látszik, hogy nem tudnak válaszolni a kérdéseimre.

"úgy tudom az 1.2-es nem képes akkora sávszélű 7.1 LPCM-et kitolni mint ez a kártya,"

Rosszul tudod. Idézet a hdmi.org-on lévő hivatalos HDMI doksiból:

"In fact, all versions of HDMI can support up to 8 channels of PCM audio at 192kHz, 24 bits per sample."

"FFDshow kodekkel se lehet kitolatni 24-bites 92Khz-es LPCM-et?"

Azt azért lássuk be, hogy ez a téma még gyerekcipőben jár, pláne hogy itt licensz köteles kodekekről beszélünk ingyenes szoftverekben. HDMI-n keresztül szerintem még nem tud az ffdshow sem kitolni nagy felbontású hangot. Az viszont biztos, hogy az eszközök terjedése miatt nagyon hamar lesz erre nézve megoldás. Akkor fog ez a dolog megszaladni, amikor majd kijön egy ingyenes Blu-Ray lejátszó szoftver. (MPC, VLC player??)

Megnéztem én is a gyártók oldalát, amit mondtál. Bár még mindig nem garancia, de mindenesetre elgondolkodtató.

Pusztán elméleti síkon:

Ha tényleg 1.3-mas HDMI van rajta, akkor politikai értelemben én azt tartom valószínűnek, hogy AACS védett anyagot nem lehet rajta kitolni (truehd, DTS-HD), viszont ha nincs másolásvédelem, akkor szerintem mennie kell bitstream szinten is, hiszen a nem másolásvédett anyagoknak nem korlátozhatják a felhasználhatóságát, főleg ha az eszközök mind támogatják azt.

Átnéztem a licenszelési feltételeket a Dolby és a DTS háza táján, és se a másolásvédelemre, se a hangsávok bitrátájának korlátozására sehol nem tesznek említést. Nem is lenne értelme.

Igazából ott a jó kis tesztanyag feltöltve, de az emberünk (Cifu) eltűnt, pedig közel s távol ő az egyetlen, aki tényleg ki tudja próbálni.

Én már felajánlottam neki, hogyha kell, szívesen segítek neki. Az ő cuccaival nekem kb. fél órámba telne pontot tenni enne az ügynek a végére...

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#183) bigdigit


bigdigit
addikt

vista64 alatt nekem az MPHC felajánlja a HDMI hangkiküldést viszont még nincs hdmi-hdmi kábelem csak a régi dvi-hdmi.
nincs relaltek kártyám még integrálva sem mert az alaplapi ADakárni-s.
x-fi platinium van még mellette.

(#184) (ex)Cat válasza bigdigit (#183) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Lehet, kipróbálom az MPHC-t, hátha.. bár nekem ha csak ezzel meg, akkor sem öröm az élet, mert én MediaPortal-t használok, abban meg ugye ez nem opcio.

(#185) bukodin


bukodin
csendes tag

Szia Cifu!!!
Sziasztok!!!

Lenne egy kérdésem, egyenlőre csak elméleti mivel nem rendelkezem a lentebb emlitett eszközök többségével egyenlőre, és segítségedet szeretném kérni mielött beruházok.
Ami adott: egy Gigabyte ep45-ds3 alaplap egy Realtek ALC889A integrált hangkártyával ami tud 7.1-et(4db 3,5mm es jack formájában) és van rajta optikai SPDIF kimenet.
Valamint van még egy asus 3650es videókártyám(és ha jól vettem le a cikkből ez tud hangot küldeni DVI-D csatlakozóján.
Amit kinéztem magamnak az egy JVC TH-L1 5.1-es házimozi renszer.
Ami a kérdés:hogy rátudom-e kötni valahogy majd a gépre és 5.1-es hangod kicsikarni belőle?
1.Úgy hallottam hogy az optikai spdif-en csak 2 csatornás hangot ad ki a hangkártya.Kérdés hogy ez lehetséges-e? Ha igen akkor ez a lehetőség gondolom kilőve.
2/a.Ha jól gondolom a videókari->erősítő, DVI-D->HDMI átalakító + HDMI->HDMI kábeles összeköttetés a legjobb.Kérdés az működhet-e az hogy a videokari egyik DVI-D kimenetén a Monitor van és másik kimenetről pedig az erősítő kapja a jelet.
2/b.videokari->erősítő->monitor 2db HDMI->HDMI kábellel
3.vagy van még a jack-> 2 RCA bár rca bemeneteket nem találtam az erősítő hátuljárol talált képen, tehát akkor ez alapból kiesett.
4. Veszek egy hangkártyát SPDIF kimenettel.

Melyik megoldás él szerinted?

Előre is KÖSZI és grat a cikkért nayon hasznos irodalom sikeredett belőle. :R

[ Szerkesztve ]

(#186) bigdigit válasza (ex)Cat (#184) üzenetére


bigdigit
addikt

kicsit továbbléptem is ki is próbáltam mi van ha azt jelölöm ki.látszik a vista alatt megy is rajta hang csak mivel nincs még kábelem az eredményt nem hallom:)

(#187) (ex)Cat válasza bukodin (#185) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Szia

1. Szerintem teljesen kizárt, hogy az optikai kimeneten csak sztereó hang menne ki belőle. Ha jól tudom - és innentől már inkább a 2. pontra válasz - akkor a 3xxx kártyáknál a hdmi-n keresztül csak sztereó hang jön ki, de ezt onnantól én már elég kétkedve fogadom, mióta nekem a 4850-ből is csak az jön ki, az alaplapi realtek hiuánya miatt.

2. Ha a HDMI-n rendesen kimegy az 5csatornás hang, akkor ez a legjobb, vagy talán csak a legegyszerűbb összekötési mód a HTPC és az erősítő között. (Azért írom, hogy legegyszerűbb, mert amíg nem hallod, addig nem tudhatod, van-e különbség a HDMI és az optikai kimenet között)

Símán működnie kell, úgy, hogy az egyik kimeneten monitor, a másikon az erősítő, csak ez esetben elképzelhető, hogy csúszást tapasztalsz a kép és a hang között. De ezt vagy a lejátszó szoftverben, vagy ha olyan erősítőd van, akkor abban is tudod korrigálni. (és persze nem is biztos, hogy lesz ilyen)

Én amúgy a 2/b verziót választanám. (nekem így is van összekötve, csak nem monitorral, hanem projektorral és plazmával)

3. Tuti van rca bemenet az erősítő hátulján, én még oylat nem láttam, amin nincs.. de szerintem a digitális összeköttetés jobb, kényelmesebb és kevesebb a probléma vele.

4. Semmiképp nicns rá szükség, mert az alaplapi spdif-en keresztül mindenképp kijön az 5 csatornás DD/DTS

(#188) (ex)Cat válasza bukodin (#185) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

bocs. dupla

[ Szerkesztve ]

(#189) janos666 válasza bukodin (#185) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ezzel csak 1 baj van, azok a HDMI-k csak passthrough-ra valók. Rádughatsz 2 benetet képestől, hangostól 1080p-ig bármit, aztán váltogathatod hogy 2 közül melyik menjen át az egyszem kiemenetre. De bárhova dugod a VGA-d, sose fog leszedni hangot a HDMI kábelről.
Vicces, de sok olcsóbb hangjel erősítésére szolgáló készülék nem képes hangot fogadni az odabigyesztett HDMI csatlakozókon, csak képet tud váltogatni, vagy akár még upscalezni is. Na az már tényleg tátál vicc kategória, mikor tud 720p-ből vagy 1080i-ből 1080p-s képanyagot konvertálni a hangerősítő, de hangot nem képes rajta fogadni. Létezik ilyen egy értelmes világban? Pl. mintha a telefonom tudna wifin át videó streamet közvetíteni, de MMS-t képtelen küldeni, csak SMS lenne, és sima beszélgetés opció (a videószórás mellett), de telefonnak neveznék, nem PDA-nak...
Én emiatt napoltam el határozatlan időre egy új hangrendszer beszerzését, míg 50-60 ezres kategóriában (akár használtan, de normálisabb márkából) is lesz erősítő ami HDMI-n is fogad hangot.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#190) (ex)Cat válasza bigdigit (#186) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Kipróbáltam, így is csak sztereó. :((

(#191) bigdigit válasza (ex)Cat (#190) üzenetére


bigdigit
addikt

és ha átállítod a hangok audió eszközöknél a hangszóró beállításokat 5.1/7.1-re?

(#192) (ex)Cat válasza bigdigit (#191) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Azt is próbáltam, de semmit nem befolyásolt.

(#193) bigdigit válasza (ex)Cat (#192) üzenetére


bigdigit
addikt

akkor nincs mese ki kell dobnom az x-fi platiniumot és venni egy bóvli realtek kártyát:)
az egészeben az a röhejes,hogy p5q lapokban ha jól tudom pont a prémium kategóriás lapokba nem raktak realteket.vajon miért?...

(#194) bigdigit válasza bigdigit (#193) üzenetére


bigdigit
addikt

majd 1 óra alatt nem találtam sajnos realtek chipes hangkártyát.létezik,hogy ez csak integrálva borzolja az ember kedélyeit?

(#195) Cifu


Cifu
nagyúr

Sajnos időhiány miatt nem tudtam kipróbálni a belinkelt file-okat, de most már végére akarok én is járni ennek a bitstream dolognak. Az ATi 1.3-as HDMI-nek hirdeti a kártyát, tehát bitstream kellene működnie. A DTS-HD próbám úgy tűnik, hogy nem mérvadó, mert az Ice Age rip elviekben DTS-HD hangsávja sima DTS-ként jelent meg az erősítőn, tehát elnézést, a jelek szerint én voltam a hülye.

Amint lesz egy kis időm, végigpróbálom a dolgokat.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#196) (ex)Cat válasza bigdigit (#194) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

szerintem létezik.. ill. talán valami régi gagyi lehet valahol, de venni??

(#197) bigdigit válasza (ex)Cat (#196) üzenetére


bigdigit
addikt

egyenlőre nem találok sehol pedig kipróbálnám.
viszont lehet megpróbálom majd hátha integrálódik a mostani alaplapi hangkeltőmmel.csak nem akartam lányos zavarba hozni a rendszeremet.
a p5q deluxon ADI® AD1988B 8 -Channel High Definition Audio CODEC chip van.soundmax.
nem tudom ezzel próbálta-e valaki. :U

(#198) (ex)Cat válasza bigdigit (#197) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Nekem P5B Deluxe van, szintén SoundMax chip-pel, de ezen sajna nem integrálódik, hogy a fene esne belé..

(#199) bigdigit válasza (ex)Cat (#198) üzenetére


bigdigit
addikt

ADI® AD1988B 8 -Channel High Definition Audio neked is pontosan?
de végül is mindegy.valószínű nálam se menne:( :W

egyébként nálam is csak stereo jel jöhet ki belőle mert valahol találtam nála beállítást és csak stereot ajánlott fel:(

[ Szerkesztve ]

(#200) bigdigit válasza Cifu (#195) üzenetére


bigdigit
addikt

Cifu lassan beteheted a logoutba,hogy csak realtek chipes cuccokal működik. :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.