Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Csak hogy jol ertem e :

9 pontot kapott a 10 bol uzemidore egy olyan keszulek, ami 4-5ora sotot tud csinalni egy 6.000 mAh akkubol ? Jol ertem ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#102) Dimerson válasza -Skylake- (#101) üzenetére


Dimerson
csendes tag

Az inkább 6 óra sot és ebben van 3-4 óra játék.

(#103) -Skylake- válasza Dimerson (#102) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Én átlag 4-5 órás kijelzőidők mellett bő egynapos töltési ciklusra rendezkedtem be"

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#104) Jeanne d'Arc

Szép és jó készülék, de szerintem nem sok game izzasztja meg.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#105) petymeg válasza Mcsutka (#96) üzenetére


petymeg
addikt

Langyos.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#106) Dimerson válasza -Skylake- (#103) üzenetére


Dimerson
csendes tag

Igen, olvastam a cikket, de én azt tapasztaltam, amit feljebb írtam.

(#107) Noukoum válasza -Skylake- (#103) üzenetére


Noukoum
veterán

konkrétan az egyik legjobb üzemidejű mobil az egész piacon

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#108) -Skylake- válasza Noukoum (#107) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ez alapjan en is ezt mondanam, a cikkben targyalt "4-5ora sot-bol" indultam ki. Azert a gsm arena merese egeszen mas mint ami ebben a cikkben le lett irva, ebben remelem egyet tudunk erteni.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#109) jonnyjoker01 válasza -Skylake- (#108) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Végül is a gsmarénás időben nem írják, hogy hány Hz a képfrissítés beállítva, a 90v120Hz jobban megdolgoztatja a GPU-t. 60 Hz-en biztos állati üzemideje van.

Amúgy ez miért off? Szerintem témába illik.

Üdv. Johnny

(#110) Kasya válasza jonnyjoker01 (#109) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ha jol tudom, egyseges tesztet hasznalnak minden keszuleken, tehat 60Hz-es beallitast hasznalhatnak.

(#111) haxiboy


haxiboy
veterán

Hmm, jól néz ki :) De nem nekem készült. Viszont az ilyen panelok mellett szerintem lenne igény valamilyen Adaptive Sync megoldásra is, bár nem filmnézésre való, de ha a tartalom képfrissíésének megfelelően választaná meg a képfrissítést, feltételezem nagyobb üzemidő lenne elérhető.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#112) DonBalint


DonBalint
csendes újonc

Sziasztok!
Nem tudom, hogy mennyire off, azért annak jelölöm...
Kérdésem az lenne, hogy van egy Asus RoG Phone-om (az első) és pár napja leesett és betört a kijelzője. Kérdésem, hogy járt-e hasonlóképp valaki már? Ha igen, mennyiért javíttatta meg a telefonját? Néztem hogy mennyibe kerülnek a telefon kijelzői, de pontos/egységes árat nem találtam, hivatalosat szintén nem, és amikor felhívtam az ASUS-t, a srác ott sem tudta megmondani, hogy nagyjából mennyire kell számítani. Esetleg valaki, aki javíttatott már ott meg tudná mondani, hogy mennyi a teljes költsége a javításnak?

Köszönöm előre is!

Don

(#113) Kasya válasza DonBalint (#112) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ebayen 25k a kijelzo. Erre ha hozzarakok kb 10-15k munkadijat (itthoni szerviz), akkor kihozhato 40k-bol. A hivatalos ennel csak dragabb lesz. En kb. 60 ezerre saccolnam, ha megcsinaljak.

[ Szerkesztve ]

(#114) DonBalint válasza Kasya (#113) üzenetére


DonBalint
csendes újonc

Ezaz, hogy Ebay-en van 45-ért is kijelző hozzá. Aliexpressen szintén van annyiért, de 60 euróért is. Ezért nem tudom, hogy akkor mennyi lenne. Egységes ára nincs sehol. Akkor mindenképp 60-70K körül lenne a javítás... Köszönöm a választ!

(#115) Mcsutka


Mcsutka
junior tag

Jelenleg az asus.hu és a alza (311 ezer) árulja bitang drágán. Ezek a 12/512-es verziót forgalmazzák. Vajh lesz EU-s 8/128-as verzió.is?

[ Szerkesztve ]

Asus Zenfone 5

(#116) Cattle_Decap válasza Kasya (#110) üzenetére


Cattle_Decap
tag

Rosszul.

Ha olvastad volna a gsmarenes reviewt tudnad, hogy kulon teszteltek 120Hz-en es 60Hz-en.

(#117) Kasya válasza Cattle_Decap (#116) üzenetére


Kasya
nagyúr

Igen, de a nagy osszehasonlitasba a 60Hz eredménye kerult az egysegesseg miatt.

Viszont koszonom, igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#118) rohamkocka


rohamkocka
csendes tag

És akkor most már megpróbálkoznak valami használható UI írásával is esetleg?
(kérdezem, mint Zenfone tulajdonos)

rohamkocka

(#119) Mcsutka válasza rohamkocka (#118) üzenetére


Mcsutka
junior tag

Mikor veszel Rog 2- őt?

Asus Zenfone 5

(#120) t72killer válasza Kasya (#110) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha erről az összehasonlításról van szó, sztem sem áll rossz helyen a teló.

Szép és jó, meg minden - csak kérdés mennyi a reális ára, ha Oneplus 7-et kap az ember kb uezzel a SoC-al 388$-ért. A listában szereplő 519$-os ára mondjuk nem rossz:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#121) Mcsutka válasza t72killer (#120) üzenetére


Mcsutka
junior tag

Gari nélküli kínai "gírbest'.... Asus.hu: 2 év gyári garival : 234 ezer ft ( 8/128). 2 év nyugalom ennyit ér. És szerintem meg is éri.

Asus Zenfone 5

(#122) t72killer válasza Mcsutka (#121) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az közel dupla ár a OP7-hez képest, ilyen alapon a problémásat kidobhatom a kukába és rendelhetek helyette egy újat... Jó, tudom a GB-s Rog2-höz kell hasonlítanom, ami még mindíg 100e magyar csutkával olcsóbb.

Egy cseppet túl lett árazva ez a "hazai gari" dolog SzVSz.:(

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#123) Mcsutka válasza t72killer (#122) üzenetére


Mcsutka
junior tag

Hazai gari van. Akármilyen, de van. TMX látja el. OP7. Van némi különbség a Rog 2 javára. Nem is kicsi.

Asus Zenfone 5

(#124) t72killer válasza Mcsutka (#123) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"TMX látja el"

Jajj, inkább küldöm vissza kínába... :Y. (ezt egyébként lehet, a "gírbeszt" ad 1év garit, kb 8eFt a posta).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#125) Mcsutka válasza t72killer (#124) üzenetére


Mcsutka
junior tag

2-3 hónap a javítás...ha megtörténik. Kösz , de nem.

Asus Zenfone 5

(#126) Mcsutka válasza t72killer (#122) üzenetére


Mcsutka
junior tag

One Plus hivatalos oldalán: OP7 T: 600 euró( 200.ezerft) ( 2 év gyári garival) Máris mások az arányok.

Asus Zenfone 5

(#127) Mcsutka


Mcsutka
junior tag

[kép] [kép] Rog Phone 2 Strix verzió B20 nélkül! EU-s modellként hirdetve. Bravó Asus! ( Plusz nem 4, csak 2X 2 MOMO modem...) Az ázsiai Tencent verzió "európai" változata....

[ Szerkesztve ]

Asus Zenfone 5

(#128) t72killer válasza Mcsutka (#127) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kemény, felejtsenek el bármit, amiben nincs b20...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#129) Mcsutka válasza t72killer (#128) üzenetére


Mcsutka
junior tag

Az Asus mélyen elbújhat. Ez szégyen. Ezt a verziót vettem volna meg....

Asus Zenfone 5

(#130) Mcsutka válasza Mcsutka (#129) üzenetére


Mcsutka
junior tag

Senkit nem érdekel? Rog 2 Strix B20 nélkül.

Asus Zenfone 5

(#131) bendegruz


bendegruz
őstag

Mivel egy rog strix scar laptopot használok jelenleg, azt kell mondjam engem megvett ez a teló…
Mondom ezt elvakult samsungoskent :-)

Mi az a b20 amit emlegettek?

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Scar III

(#132) Mcsutka válasza bendegruz (#131) üzenetére


Mcsutka
junior tag

B20 sáv! Enélkül.pl.nincsen vidéken 3G vétel...

Asus Zenfone 5

(#133) -Skylake- válasza Mcsutka (#132) üzenetére


-Skylake-
addikt

Egy igazi utazogamer el sem indul satelit modem nelkul, fel kell keszulni minden eshetosegre (pl himalaja alaptaborban vagy uzbegisztani hataron tuti nincs telenor hipernet) hisz barmikor indulhat egy fortnite bajnoksag. Innentol a b20 mar nem is szamit igazan.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#134) Mcsutka válasza -Skylake- (#133) üzenetére


Mcsutka
junior tag

Ok. Akkor rendben van. 234 ezerért.nincs B20. Csak a 300 ezres Elite változatban.

Asus Zenfone 5

(#135) -Skylake- válasza Mcsutka (#134) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nézd , erősen nézőpont kérdése ez az egész szerintem. Én abból indulnék ki , hogy 234 ezerért elsősorban az nincs rendben, hogy a cucc úgy néz ki , mintha 2 predátor szendvicsbe vágta volna optimus fővezért. 234 ezerért. Ma amire ráírják hogy "gémer" az nagyjából annyit tesz, hogy megáldják egy olyan design-al amit egyszerűen nem lehet komolyan venni ha valaki elmúlt 9 éves. Ebben pedig a legszörnyűbb az, hogy pont annyira gémer mint egy 1+1 7T , csak az legalább úgy néz ki mintha saját fizetésből vette volna a user és nem a jézuska hozta volna az 5ös félévi bizi mellé. Én ezeknek a cuccoknak valahogy a célközönségét nem tudom látni , mert az "A" halmaz a "nagykorú vagyok és van fizetésem" a "B" halmaz meg a "Asus Rog Strix Elite Gamer +" és a két halmaz metszete nálam nagyjából azokat tartalmazza akik a telefon+switch mellé hozzádobnak egy ilyet is , csak ezekre nem lehet felépíteni egy termékkategóriát. Biztos az én hibám , de nehezen tudnám komolyan venni, ha egy bankban megcsörrenne egy telefon és az ügyintéző ezt kapná elő. Érted , járhatsz bíróságra gokart-al is , csak hülyén nézel majd ki benne. Sok felnőtt ember szeret gokartozni , de azért dolgozni mondjuk autóval jársz. Ez a telefon ugyan ez.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#136) Mcsutka válasza -Skylake- (#135) üzenetére


Mcsutka
junior tag

Ez igen szubjektív. A One Plus 7T - vel.van pár bajom....1. a kamera a hátoldalán okádék. 2. nincs jack aljzat. 3 nincs FM rádió. 4. Kicsi az akku. Nem notch mentes. Igaz, nem Predátor....( És ez igaz a One Plus 7T Prora is....Az már olyan 260- ért....4000 ezres akkuval)

[ Szerkesztve ]

Asus Zenfone 5

(#137) -Skylake- válasza Mcsutka (#136) üzenetére


-Skylake-
addikt

Csak példaként említettem a 7T-t , nekem sem az a kedvenc telefonom csak az mondjuk 90hz, "gémerebb" mint egy 60as samsung s10.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#138) Mcsutka válasza -Skylake- (#137) üzenetére


Mcsutka
junior tag

Samsungok felejtősek.

Asus Zenfone 5

(#139) bendegruz válasza -Skylake- (#135) üzenetére


bendegruz
őstag

Mi a gondod a teló kinézetével?
Szerintem semmivel sem vallalhatatlanabb mint egy ajfos vagy egy s10…
Szerintem

Asus Rog Strix Scar III

(#140) Mcsutka


Mcsutka
junior tag

A Strix kapcsán belengettem a Fogyasztóvédelmet és a tékozló homár blogot. Válasz: [kép] [kép] Érdekes infók vannak benne....

Asus Zenfone 5

(#141) -Skylake- válasza Mcsutka (#140) üzenetére


-Skylake-
addikt

Mar nem azert, de teljesen jogos amit mondanak. Azert azt tudd, hogy ha ebbe beleallsz , szinte biztos, hogy nem te josz ki belole jol. Benne lesz az aszf-be vagy akarmibe, hogy miert van igazuk es onnan nincs tovabb. Engedd ezt el.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#142) -Skylake- válasza -Skylake- (#141) üzenetére


-Skylake-
addikt

Most megneztem az asus shopot, scar specifikaciokban konkretan le van irva egyesevel minden lte sav, b20 nincs kozte. Innentol mar nem is ertem , mirol beszelunk.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#143) Mcsutka válasza -Skylake- (#142) üzenetére


Mcsutka
junior tag

Ők azt mondják, h van. És nekem van igazam. ( Nézz át a Zenfone 6 topikba is...). Ami arcátlanság, h pár nappal ezelőtt telefonos megkeresésre azt mondták, h nyugodtan vegyem meg a Strixet Van B20 benne. Miért kell hazudni? Külföldi szervízelélési infó sem valós....TMX javítja. Az elállási lehetőséget elszabotálják. Asus 6 topikban van példa erre. És saját tapasztalat is van. Nem engedem el.

[ Szerkesztve ]

Asus Zenfone 5

(#144) -Skylake- válasza Mcsutka (#143) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nezd, ket lehetoseg van :

1 : van benne b20, de el van irva az adatlapja. Ebben az esetben a javadra tevednek, azt eleg irrealis megtamadni.
2 : nincs benne b20 es az ugyintezo kompetenciajaval van a gond, de az emberi hibat kiszurendo a termekspecifikaciokban jeleze van egyesevel minden elerheto sav es pontosan latszik, hogy nincs b20.

Eltekintve attol, hogy konkretan az a kirivo eset amikor a b20ra szukseg van nem pedig az amikor nincs, meg mindig ott tartunk hogy az asus weboldala tokeletesen tajekoztat errol. Tehat tovabbra sem ertem, hogy miert tamadhato itt az asus.

szerk : "Miért kell hazudni?"

Epp ezaz, te nem tudod elkepzelni, hogy aki neked ezt mondta nem is ert hozza ? Siman lehet. Epp ezert jo a specifikacio, mert az nagyjabol biztos. Szerintem ez ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#145) Mcsutka válasza -Skylake- (#144) üzenetére


Mcsutka
junior tag

Szerintem is. Asustól fájó búcsú....

Asus Zenfone 5

(#146) -Skylake- válasza Mcsutka (#145) üzenetére


-Skylake-
addikt

Hat akkor legyen igy.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#147) Mcsutka


Mcsutka
junior tag

Az asus.hu webshoppal a UPS futárcég felmondta a szerződést. Litium - ion akkumulátorra hívatkozva. Hogy helyette ki szállít? Rejtély. Viszont a szállítási idő kb. 10 munkanapra tolódott ki. Természetesen erről a honlapon egy büdös szó sincsen. Ahogy a Strix- ről sem tudnak semmit....Valszeg van benne B20. De nem biztos. Inkább ne rendeljem meg, mondták ma...Ez egy világcég. No komment....

Asus Zenfone 5

(#148) -Skylake- válasza Mcsutka (#147) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nem ertem, miert nem rendeled meg ha ez a telefon kell es maximum ha nincs benne b20 akkor szolsz nekik, hogy elallsz a vasrlastol. Ha meg van benne akkor meg orulsz es ennyi.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#149) Mcsutka válasza -Skylake- (#148) üzenetére


Mcsutka
junior tag

Igazad van. De úgy elhúzták az időt, h januárra érne ide....az Ünnepre szerettem volna. Ha nem szarakodnak, lett volna elég idő.....Az elállás 1 hónap. Addig nélkülözni 235 ezer ft-ot.... Tudod azt nem értem, h az Edigitalnál miért csak a drága verzió van. Nem véletlen? Plusz 65 ezer ft nem kevés.....Sőt...kuponom nélkül 80 ezer....

Asus Zenfone 5

(#150) Mcsutka


Mcsutka
junior tag

https://mobilarena.hu/hir/b20_nelkul_erkezett_az_asus_rog_phone_ii_strix_edi.html. Gratulálok az Asusnak! Csak kiderült!

Asus Zenfone 5

(#151) Massmurderer


Massmurderer
őstag

Nem értem amúgy ájfon miért van az összehasolitásnál.os van rajta,nem droid.Ennyivel mehetet volna oda pl nokia n95 is.

(#152) Mcsutka


Mcsutka
junior tag

Sziasztok! 12.24.- én vettem meg az Edigitalban a Rog Phone 2- őt. ( 12/512). 303 ezer ft- ért. Tapasztalataim pár nap használat után vegyesek, de összességében csalódás a készülék. Pozitív: Szép a készülék élőben. Súlya komoly( 240gramm), de pillanat alatt megszoktam. Anyag van benne, és minőségi, nem vitás. Jack aljzat, FM rádió. Kiváló hangzás fülesen. A külső sztereó hangszóró valóban brutál, bár enyhe basszus sem fedezhető fel benne. Eszméletlen gyors a készülék. Megkockáztatom, h a leggyorsabb android készülékek egyike. A játékélmény pazar. Negatív: a kijelző egyértelműen csalódás. Nem csúcs Amoled sajnos. Hiába ide vagy oda 120 Hz- es frissités, ami persze fluiditást ad, de a színhelyességgel, a fényességgel én nem vagyok megelégedve. Ha a Samsung túlszaturált, ez alul teljesít. Az akkumulátor hiába 6000- es, rosszul optimalizált, valóban kb. 6-7 óra SOT hozható ki belőle, ami bizony kevés. A kamera igen közepes minőségű. Jó fényviszonyoknál 10/7, gyengénél gyatra, 10/4-5. Melegedésre bizony igen hajlamos, hiába a csoda hűtő rendszer. A készülék ár- érték aránya rossz. Messze nem képvisel 300-320 körüli árat. A telefon megy vissza az Edigitalhoz, elállok a vásárlástól.

[ Szerkesztve ]

Asus Zenfone 5

(#153) bendegruz válasza Mcsutka (#152) üzenetére


bendegruz
őstag

Ha tenyleg igy van, az nagy blama akkor az asus-nak..

Asus Rog Strix Scar III

(#154) Mcsutka válasza bendegruz (#153) üzenetére


Mcsutka
junior tag

Nem túloztam. ( Nagy blama az is, hogy a Strix 8/128- ban nincsen B20, pedig EU- s telóként hirdetik...)

[ Szerkesztve ]

Asus Zenfone 5

(#155) bendegruz válasza Mcsutka (#154) üzenetére


bendegruz
őstag

pedig nekem elsőre nagyon tetszett ez a mobil, de akkor ezek szerint a füstje nagyobb, mint a lángja :)

Asus Rog Strix Scar III

(#156) Stabi83 válasza Mcsutka (#152) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ennyire gáz a készülék? Épp most gondolkodok a váltáson egy ilyenre Note 10+ ról. ( semmi bajom a Note 10-el csak egy kis változatosságra gondoltam és a nagy akku elég vonzóvá tette + az egyéb csemegék )

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#157) marcee


marcee
addikt

Elkezdtem új telefont keresni. Az aktuális készülékemben (Mi MAX 3) imádom a hatalmas kijelzőt (6,9") és a többnapos üzemidőt (illetve, hogy ha nagyon kell használni terepen, akkor sem kell aggódni, hogy lemerülne). E két tulajdonságról nem akarok lemondani. Mivel ekkora telefonok nem nagyon vannak, így képméretben már látszik, hogy kicsit mindenképpen vissza kell majd lépnem. Amit viszont nem szeretek benne, hogy gyenge a kamera és nincs előlapi sztereó hangszórója, meg néha lehetne kicsit gyorsabb. Ez az ROG 2 papíron, mintha nekem lenne kitalálva! A háromszázezres magyar ár persze kizárná, de kínai áruházakban a 128GB-os már 160e körül kapható, így elkezdtem utánaolvasni. Az írott és videós tesztekben elég jól szerepel, de a felhasználói visszajelzések elég lelombozóak. A nagy aksi ellenére sem jó az üzemidő, melegszik, rossz a kamera. Bár meg kell adni, hogy ebben a tesztben le vannak írva a negatívumok, csak elsőre nem tulajdonítottam nekik akkora súlyt, csak a nyersebben fogalmazó tulajdonosok értették meg velem, hogy valószínűleg én sem lennék boldog ezzel a készülékkel.

\m/

(#158) Robi BALBOA válasza marcee (#157) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Erre csak annyit mondok, hogy Mate20X ;] ;)

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#159) marcee válasza Robi BALBOA (#158) üzenetére


marcee
addikt

Igazad van, köszi. A 240e-ért még elérhetetlen számomra, de mindenképpen figyelemmel kell követnem az árváltozását.

\m/

(#160) Robi BALBOA válasza marcee (#159) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Volt itt a HA-n 160k-ért garis makulátlan állapotú, mondjuk tuti nem egy gyakori darab, így a bolti vétel a mérvadóbb.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.