Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TROG AIR


TROG AIR
aktív tag

Nem rossz notebook ezért az árért. Tetszett a cikk.
Az "ujjlenyomatgyűjtő" megoldást helyettesíthetnék végre valami más megoldással.

430 pozitív , 0 negatív....

(#2) HarapósKutya


HarapósKutya
tag

undorító, ahogy gyűjti a lenyomatokat, épp ezért nem vennék ilyet sosem. Ezt leszámítva nem rossz gépezet.

www.halivud.hu

(#3) RocknRolla


RocknRolla
csendes tag

jó cikk, és nem rossz noti
bár a vga követelmény alapján azt hittem jobb vga lesz benne
bár nagyon egyik mobile videókari sem jön be. Persze elfogadnám a kis gépet :P

(#4) ZEN1TH


ZEN1TH
őstag

Nekem is k42jv-m van igaz i3-370m-el. Maximálisan elégedett vagyok vele. Egyedül a touchpad zavar néha, mert elég izzadós a kezem, és nem csúszik elég jól a pad.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#5) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Atya ég, engem megütne a guta ettől az ujjlenyomat-orgiától...

(#6) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

nem próbáltad szoftveresen quadrósítani? Játékoknál nem veszítenél sokat, de CAD alapú progiknál hihetetlen sebesség növekedés lenne...
(utoljára 9600gm-el játszottam el, de sztem ezzel is mennie kellene)

...csak én vagyok helikopter?

(#7) zdanee


zdanee
őstag

Valami nem stimmel a gepedben, a GPU-Z szerint 1x-es PCI-expressen csatlakozik a kartyad a 16x helyett, es a CUDA le van tiltva.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#8) ZEN1TH válasza zdanee (#7) üzenetére


ZEN1TH
őstag

a cuda nekem sincs kipipalva, vmit allitani kell?

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#9) zdanee válasza ZEN1TH (#8) üzenetére


zdanee
őstag

Legfrissebb drivert felrakni. :))

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#10) A Zéé


A Zéé
addikt

Komolyabb VGA a sokkal komolyabb árú gépekben van csak sajnos.
Amúgy a videókártyával valami tényleg nem stimmel, pedig a legfrissebb drivert raktam fel (260.99) Lehet, hogy pont emiatt.
Játékokban nem venni észre, de az AutoCAD mindig reklamál, hogy nem hitelesített 3D-s gyorsítót érzékelt.
A szoftveresen Quaddrósításon mit értesz? Próbáltam feltenni a hozzá való drivert, pont az AutoCAD probléma miatt, de nem engedte azt sem.

Just a simple Lineman...

(#11) kpal


kpal
veterán

Jó noti de az üzem időn javíthatnának agyártók .

(#12) bela5


bela5
aktív tag

Jó cikk lett, szerintem kicsit sok fotó került bele. Úgy vélem,hogy fotózás előtt át lehetett volna törölni egy mikroszálas törlőkendővel a notit. Nekem kicsit undorító volt...Szerintem elég lett volna egy ujjlenyomatos kép. A cikk jó lett, sok fontos és érdekes dolgot írtál bele.Első cikknek tetszett.... Tehát az egyetlen gondtól eltekintve nekem tetszett.... :K

(#13) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

autocadaelni ekkora kijelzővel,ilyen felbontáson?

17,3 - 1600x800 kéne inkább.alatta komolyan nem lehet dolgozni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#14) A Zéé válasza bela5 (#12) üzenetére


A Zéé
addikt

Köszi szépen!
A tetejét áttörölgettem, a belsejét elfelejtettem, ez igaz.
Az a kép tényleg kicsit gáz, amikor a két gép van egymáson, de a régi masina már nincs itt az albiban, a hétvégén meg nem volt időm új képet csinálni :( Az arányok viszont szerintem érdekesek, és szerettem volna megmutatni.

@bajnokpityu

Tudom, hogy nem az ideális, viszont nem is "komoly" munka folyik a gépen, csak amit az iskola megkíván. A mostani házimmal pl. kicsit zavaró is, hogy ekkora a monitor, kell ki-be zoomolgatni rendesen az 500m*500m-es M=1:5000-es térképen, de sajnos ez van, ezt kell szeretni. A 15,6-os se lenne jobb, mert a felbontás ugyanez, és a kijelző se sokkal magasabb. Olyan nagyot (17,3) meg nem akartam venni, mert sokat hurcolom a gépet.
Egy külső monitor viszont lehet, hogy előbb-utóbb befigyel, csak most elolvadt a pénzkeretem.

Just a simple Lineman...

(#15) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

grat, cuki noti :D

© asszongya'hogy

(#16) negyedes


negyedes
addikt

te jo isten :Y ujjlenyomatorgia........

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#17) ZEN1TH válasza zdanee (#9) üzenetére


ZEN1TH
őstag

az van fent :P

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#18) MCBASSTION


MCBASSTION
aktív tag

jó lett a cikk...

am fura, hogy írtad, hogy CUDA képes és a GPU-Z ezt nem jelzi...
mondjuk nekem is ez van, csak nekem az OpenCL-t, meg a physx-et nem ismeri fel, pedig tudtam rajta olyan progit futtatni @ 8600GT...

[ Szerkesztve ]

windows7sins.org

(#19) ZEN1TH válasza MCBASSTION (#18) üzenetére


ZEN1TH
őstag

nekem konkretan megfagy a gpuz ha megnezem a gt335m-em :D

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#20) Sethdobaloah válasza A Zéé (#10) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

riva tunerben volt ilyen opció, hogy drivernek hazudhatsz, hogy milyen kártya van a gépben

...csak én vagyok helikopter?

(#21) JanFe


JanFe
aktív tag

Jo kis gep, hasznald egeszseggel :)

"There is nothing permanent except change"

(#22) ntomka


ntomka
nagyúr

Pont úgy néz ki, mint a K52JR-em. :))

Én úgy tudtam, hogy valami intel teknology miatt sípol a gép, mikor idle állapotba helyeződik a processzor. Aztán linuxon meg nincs ilyen, szóval nemtom, de windowson érdekes módon jelentkezik.

Tanulság: használj linuxot! :DD

ツ Headphones on - World off

(#23) ZEN1TH válasza ntomka (#22) üzenetére


ZEN1TH
őstag

nekem nem sipol w7

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#24) jt89


jt89
csendes tag

Egész jó kis vas, nekem i3-370m-el szerelt változata van. Még a nyáron vettem, bár én látatlanban. Nem bántam meg, nem a külső volt a lényeg, ahhoz képest meg szép és viszonylag kényelmes használni is. Egy Aspire 5310-et váltott a kicsike. Ahhoz képest ég és föld a teljesítménybeli különbség, igazi megváltás, bár a régi csendesebb volt.

Az én észrevételeim:
Az nvidia drivere néha tényleg bugos, és a sípolás nálam megvan, de csak akkus üzemben, illetve kikapcsolva, de töltőn hagyva. Terhelve okádja a hőt, de legalább az erre kijelölt helyen, és nem a billentyűzeten-touchpadon-palmresten keresztül. A monitor háta, a fedél rohadtul gyűjt mindent (zsír-karc), tervezek rá venni matricát. Mellesleg lehetne kicsit masszívabb is. A kicsit érdes burkolata pedig szerintem egész kellemes tapintású, és a multi-akármi touchpad is el lett találva.

És végül: a kezét letörném annak, aki ezt az 1 jack-es megoldást kitalálta. Értem én, hogy kis gép, de azért na...

Aki gondolkodik egy 180-200khuf-os gépen, annak merem ajánlani.

(#25) gabó


gabó
tag

Nekem 2 napja van meg, eddig szuper. A sípolás nálam nincs(win7), mondjuk egyből a kollega tanácsára levettem a mic hangját nullára. Nekem is kifagy GPUz-re és a CUDA szintén nincs kipipálva. Feltettem a legújabb drivert az Nvidia oldaláról, de hogy miben különbözik az előzőtől...passz.

Nekem8

(#26) LGyuri


LGyuri
tag

Sziasztok, most tervezek venni egy ilyet, nagyon tetszik, amit olvasok/hallok róla. De a tulajokhoz lenne kérdésem: Linux lenne rajta, meg windows XP. Valaki próbálkozott már XP-vel ezen a gépen? Ha igen, van esetleg driver csomagja hozzá? Tudom, hogy az asus nem támogatja ezen a gépen az XP-t, meg vadásszam össze a netről, de egyszerűbb lenne.. bocs. És ezer kösz, ha valaki tud segíteni.

(#27) gabó válasza LGyuri (#26) üzenetére


gabó
tag

Nekem win7, linux majd később lesz rajta.

Nekem8

(#28) jt89 válasza LGyuri (#26) üzenetére


jt89
csendes tag

Szerintem xp-t nem komálja, eleve pl az optimus technológia win7-only. (tehát kérdéses, hogy használható-e xp-n az nvidia kártya) Amúgy nem próbáltam. Szerintem megéri a +pénzt kiadni a támogatott win7-ért, mint inkább a szerencsétlen xp-vel szívni. Egyáltalán nem értem, hogy miért jó mindenre xp-t erőszakolni, ha a vas bírja, akkor csak előny a váltás. (+akkuidő, +biztonság: 64biten aslr, normális tűzfal, uac, +dx10, +sokdolog) Sajnos nem tudok komoly, sokakat érintő, pozitív érvet mondani a szegényke xp mellett.

Ubuntut szoktam futtatni még rajta (10.10/64bit), minden szépen megy vele, kivéve a fránya nvidia karit. Na, most azzal vagy én vagyok béna, vagy nemtom, de a nouveau nem töltődik be, a zárt meg nem talál kijelzőt... Ellenben az Intel videó legalább szépen megy és mivel linuxon nem szoktam játszani, nem is nagyon izgat már.(nem támogatott a linuxos zárt driverben az optimus, a nyíltban meg még/?/ nem, így aztán gondolom ezért vannak ezen anomáliák, de passz)

Még tervezem, hogy, ha egyszer lesz több időm, akkor kipróbálok rajta egy opensolaris-t (vagyis az utódját). Solaris expresst próbáltam rajta egy live session erejéig, ethernet nem ment vele, de a wifi kártyát felismerte, a többi hasonlóan ment, mint linux esetén.

ui.: Teljesítménnyel szerintem nem lesz bajod, de amúgy más is érzi, hogy ssd-ért kiáltanak ezek a gépek? - komolyan, legtöbbször a vinyóra várok.

(#29) LGyuri


LGyuri
tag

Hát... vess rám követ, de szerintem az uac single user otthoni környezetben egy rémálom. A ramot sem azért veszem, hogy az oprendszert etessem vele, a win tűzfala nem mérvadó egy normális "3rdparty" IS szoftverhez képest/mellett, DX10 nem hiányzik, mert a win is főleg munkára kell, valamint mivel én is az i3-370/3GB modellt veszem, a 64bitnek winnel nem látom értelmét. Tehát ennyi. Még valami: szvsz az xp eléggé kiforrott lett az utóbbi években és jóval kevesebb biztonsági rés/hiba maradt benne, mint amennyi a W7-ben jelenleg van. Ha csak azt vesszük, hogy egy bármilyen programban átlagosan 10000 soronként van egy hiba, és mennyivel nagyobb mennyiségű kódból áll a W7, elég az arányosítást végiggondolni, csak nagyságrendileg is.

Linux: én is ubuntut tervezek futtatni rajta, de az esetek többségéne csak bash fog kelleni, tehát ott nem is izgat az Nvidia kari.

SSD: már megvettem bele előre egy 500GB-os Seagate Momentus Hybrid HDD-t, ezen a linken olvashatsz róla bővebben. Ár/teljesítményben szerintem odaveri az összes SSD-t.

Az üzemidőről terhelve mit tudsz mondani?

(#30) A Zéé válasza LGyuri (#29) üzenetére


A Zéé
addikt

UAC szerintem is zavaró dolog, kb a 3. dolog volt, amit állítottam a gépen, az az volt, hogy kikapcsoltam :D

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#31) jt89 válasza LGyuri (#29) üzenetére


jt89
csendes tag

Nagyon off.

"uac" -> lehet, de nálam már "fogott" érdekes dolgokat (jogot kért, amikor nem volt indokolt, és kvázi megmentett a szerencsétlen kattintástól)

"win tűzfala nem mérvadó" -> a win7-ben már eléggé komplett megoldást kap az emberfia. (nem csak bejövő, hanem kimenő kapcsolatok is szűrhetők, alkalmazásszinten. Az xp-jé valóban "nevetséges".

64biten nagyobb entrópiája van az ASLR-nek.

"ennyivel nagyobb mennyiségű kódból áll a W7" -> igaz, de ez nem feltétlenül jelenti az arányosan több hibát. Egyébként az idő előrehaladtával egyre nehezebb a hibákat javítani, új technológiát bevinni, a jól dokumentáltság ellenére is.(design flaw, mellékhatások, stb.)

Na, de mindegy is, szíved joga, nem akarok én hittérítő lenni, és ez csak a _saját_ véleményem. Nem isteníteni akarom a win7-et, de nem kell félni sem tőle, és az xp-vel sincs bajom, csak már nagyon kifutó termék.

Üzemidő:
Mivel Optimus támogatás nincs, és nem is lesz az xp-ben (nincs api hozzá, de még a vistában sincs, ha jól tudom), így az akkuidő eléggé karcsú lesz szerintem. Úgy _sejtem_, mindig bekapcsolva marad az nvidia kártya, akárcsak linux alatt. Ha tényleg így van, akkor botrányos akkus üzemidőt fog produkálni. Linux alatt az akkuról jó, ha másfél-két órát életben marad a gép. Pedig a dinamikus cpu órajelszabályzás is működik, de hiába, ha a gpu szopja az áramot.

Win7 alatt simán elérhető a közel 4 óra wifivel böngészgetve(flashblock-al)/notepad++-ban kódolva (kizárólag az intel csipet használva). Flash játékokat tolva a 3 óra még tartható (persze nem mindegy maga a flash játék sem), de 2 óra alá nem ment még nálam így terhelve az üzemidő. Egyébként is általában 10-30 perccel tovább bírja win7-tel bármelyik lapos.(pár géppel teszteltem)
Egyszer sikerült 50 perc alatt 0-ra merítenem, Hellgate Londonnal játszottam, max grafon, de ez már elég extrém kategória. Alacsony-közepes terhelés alatt, tudatos használat mellett szerintem 2.75-3.5 órát hoznia kell, de 2.5-öt tuti.

Egyébként jócskán csökken az üzemidő, ha bedolgozik az nvidia gpu is, pedig elvileg 3 energiaszintje is van. (3 freki/fesz érték között tud lépkedni, és persze ki tud kapcsolni, azt nem számoltam bele)

Seagate Momentus Hybrid -> impozáns darab, elfogadék egyet, habár én ssd-only-ban gondolkodok, a minimális fogyasztása(wattok vs tizedwattok), és mozgóalkatrész-mentessége miatt.(mérete nem lényeg, 64 gigánál több nem is kellene)

(#32) kutas81


kutas81
csendes tag

Sziasztok. Nagyon sokáig keresgéltem, hogy melyik gép lenne számomra a leg ideáliasbb. Ez a gép mellett döntöttem, mert az ár mellé nagyon magas tudás társul. Gondoltam idáig. Olvastam a hozzászólásokat és azt hiszem, hogy elbizonytalanodtam egy kicsit. Nem vagyok egy műszaki guru, de ez a sok vga meg cpu amiket írtatok biztos komoly problémák. Pedig nem utolsó sorban nagyon jól néz ki a gép. Túlnyomó részt játékra szeretném használni, mint pl. Dirt2, FIFA11 stb. vagyis a mai játékokat. Arra lennék kíváncsi, hogy ezek max felbontáson szaggatás nélkül futnak e. Mennyire jó választás NG GT335m. Másik kérdés amire kíváncsi lennék, hogy 14"-os monitoron teljes képernyűn jeleníthetők meg a weboldalak, vagy csak vízszintes görgető sávon tudom megtekinteni az aktuális oldalakat. Tehát ezeken kívül ten túl sokmindenre használnám a gépet és csak max 2 évig. Légyszi győzzetek meg arról, hogy mégis ez a gép az ideális választás számomra. Szomorú lennék ha nem. Előre is köszi.

(#33) jt89 válasza kutas81 (#32) üzenetére


jt89
csendes tag

Háátttőő, izé, szóval, játéka válogatja, hogy hogyan fut. Nem vagyok nagy játékos, de pl a Dirt2 és az F1 2010 (dirt2 motorját használja) nagyon szépen fut. Ugyan ez nem mondható el a "hasonló" nfs pro streetről, eléggé szarul futott, amikor próbáltam. FPS-ekből a COD6-ot és 7-et játszottam végig rajta, gyakorlatilag max. grafon, szaggatás nélkül ment. A Fifa-sorozatot nem szeressem, de meglepődnék, ha kifogna rajta. Crysis-al játszottam még egy rövid ideig rajta, beállítás passz, de jól nézett ki, és ránézésre 30fps+ megvolt legtöbbször.

Általában elmondható, hogy mindent teljesít, amit el lehet várni egy (alsó-)középkategóriás kártyától. Nyilván nem kell egetrengető teljesítményre gondolni (főleg egy asztali géphez képest), de minden mai játék megy vele (legalább) közepes beállítások mellett. Physx-ot is támogatja, ez is plusz pont lehet az ezt támogató játék esetén.
De, ha már játékra használnád, én elgondolkodnék egy hd5650-el szerelt megoldáson is. Árban és teljesítményben is "hasonló", de mégis akadhatnak különbségek egyik-másik javára... (talán a hd5650 kicsit erősebb-modernebb)

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-335M.24060.0.html
http://www.notebookcheck.net/ATI-Mobility-Radeon-HD-5650.23697.0.html

A monitor a kváziszabvány "HD" felbontású, mint mostanság a legtöbb laptop kijelző. Nézz meg egy mediamarktban bármelyik 1366*768-as panellel szerelt gépet, ez is csak pont olyan. Nekem néha kicsit kényelmetlen, lehetne inkább kicsit magasabb, mint 768 (pixel) sor, de egyébként nem vészes.

Én még továbbra is ajánlom a gépet.

(#34) kutas81 válasza jt89 (#33) üzenetére


kutas81
csendes tag

Szia. Köszönöm az infót és a gyors választ.

(#35) zsoltti válasza ZEN1TH (#4) üzenetére


zsoltti
senior tag

Nekem is ugyan ez a konfigom van ( k42 jv ) core i3. 370 m procival. Minden szép és jó kivéve 2 dolog!!

A kijelző egy ramaty!! A háttérvilágitása vibrál, és úgy néz ki mintha valaki a gammát maxra állította volna szoftveresen próbáltam korrigálni de nem igazán megoldás. Fehér minden nincs elég kontraszt!

A másik az a hangminőség , hát mit mondjak pocsék!! A beépitett hangszórók csak disznek vannak kb. Egy nokia 5800 telefon kihangosítva ezerszer szebben szól. Ugyanúgy fülhallgatóval is kritikán aluli !!

Ez a két dolog igen nagy csalodást jelent számomra, azonban ezeken kívül egy panaszom sincs nagyon jó gép!

Nektek milyen a kijelző nagyon kiváncsi vagyok mert ha csak az enyém ilyen , akkor vissza küldeném. Félek hogy azt mondják a szervizben hogy ennek semmi baja. Pedig nem vagyok egy vajszemü :)

Na közben még egy negativ eszembe jutott : én szinte csak hálózatról használom. Azt vettem észre hogy már 96% ot ir ki az aksira és sosem töltödik fel , gondolom folyamatosan csöken a kapacitása, volt még egy gépem k52 asusom az is ugyan igy csinált, ja és annak meg az alaplapja sipolt mint a nemis tudom mi.

Nektek vannak ilyen hibák a kijelzőtöknek?

[ Szerkesztve ]

(#36) the raven


the raven
csendes tag

Sziasztok!
Az előző hozzászólónak válaszolva elmondhatom, hogy én nem tapasztaltam a monitornál ilyen dolgokat. Teljesen meg vagyok vele elégedve. Hihetetlen mennyivel jobb az asztali gépem régi samsung syncMaster 710T kijelzőjéhez képest.
Az lenne a kérdésem bár lehet hogy hülyeség, hogy a jelenlegi procit a laptopban( i5-ös) ki lehet e cserélni valamelyik i7-es típusra? Köszönöm a válaszotokat előre is.

(#37) zsoltti válasza the raven (#36) üzenetére


zsoltti
senior tag

Ugytudom hogy a foglalat más

(#38) dim dim


dim dim
tag

most vettem ilyen gépet. nagy csalódás. egy hulladék. a hűtő zajos. egyfolytában megy. nem is láttam még ilyet. ha csak a win fut, és semmi egyéb akkor is megy. jól hallhatóan. a gép felépítése pedig egyszerűen böszme mást nem tudok mondani.
remélem hamar túladok rajta.én ezt a hulladékot nem használom.

(#39) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

A Sípoló hang nálam is jelentkezik egy más típusú Asus notin, de majd kipróbálom, a leírtak alapján megszüntetni.
A beépített hangszórók és audió kimenet hangzásán sokat segít, ha kikapcsolod az SRS effekteket.

(#40) jt89 válasza dim dim (#38) üzenetére


jt89
csendes tag

Harmad árban azonnal viszem. :)
Netes vásárlás esetén van pár nap (8?), amíg visszaküldheted, hogy mégsem kell, ha jól tudom.

(#41) dim dim


dim dim
tag

ott ott.

[ Szerkesztve ]

(#42) Mian


Mian
aktív tag

én úgy tudom van benne bluetooth, igaz apróság, de azért érdekes hogy csomó boltban azt írják van benne, itt a cikkben pedig az szerepel hogy nincs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.