Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28) jt89 válasza LGyuri (#26) üzenetére


jt89
csendes tag

Szerintem xp-t nem komálja, eleve pl az optimus technológia win7-only. (tehát kérdéses, hogy használható-e xp-n az nvidia kártya) Amúgy nem próbáltam. Szerintem megéri a +pénzt kiadni a támogatott win7-ért, mint inkább a szerencsétlen xp-vel szívni. Egyáltalán nem értem, hogy miért jó mindenre xp-t erőszakolni, ha a vas bírja, akkor csak előny a váltás. (+akkuidő, +biztonság: 64biten aslr, normális tűzfal, uac, +dx10, +sokdolog) Sajnos nem tudok komoly, sokakat érintő, pozitív érvet mondani a szegényke xp mellett.

Ubuntut szoktam futtatni még rajta (10.10/64bit), minden szépen megy vele, kivéve a fránya nvidia karit. Na, most azzal vagy én vagyok béna, vagy nemtom, de a nouveau nem töltődik be, a zárt meg nem talál kijelzőt... Ellenben az Intel videó legalább szépen megy és mivel linuxon nem szoktam játszani, nem is nagyon izgat már.(nem támogatott a linuxos zárt driverben az optimus, a nyíltban meg még/?/ nem, így aztán gondolom ezért vannak ezen anomáliák, de passz)

Még tervezem, hogy, ha egyszer lesz több időm, akkor kipróbálok rajta egy opensolaris-t (vagyis az utódját). Solaris expresst próbáltam rajta egy live session erejéig, ethernet nem ment vele, de a wifi kártyát felismerte, a többi hasonlóan ment, mint linux esetén.

ui.: Teljesítménnyel szerintem nem lesz bajod, de amúgy más is érzi, hogy ssd-ért kiáltanak ezek a gépek? - komolyan, legtöbbször a vinyóra várok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.