Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC56U (802.11ac kétsávos Wireless-AC1200 Gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) energomatt válasza nagyfejü (#2749) üzenetére


energomatt
senior tag

A gyári fw-t kihagytad.
Rossz úton jársz, ha közvélemény kutatás alapján döntenél. Kipróbálod a gyári fw-vel és ha gondod van vele, megpróbálsz egy tetszés szerinti másikat, de ha nincs, akkor jobb ha hagyod azt. Ez a normális és célravezető hozzáállás. Az adott rendszer fűggvénye is, hogy kinek melyik válik be. A többségnek a gyári fw jól múködik. Aki szeret programozgatni, bonyolultabb beállításokkal dolgozni vagy már korábbról megszokta és ismeri annak Tomato a kedvence. A Merlin egyeseknél biztosabb media megosztás területén. A HGG erős wifi jelet ad, de többeknek van vele problémája. A DD-WRT-ről itt még nem sok szó esett.

[ Szerkesztve ]

(#2752) Hulioboy


Hulioboy
tag

Próbálom nem téglává varázsolni a routeremet, de már az elején van valami ami nem stimmel a leíráshoz képest Szóval van itt az enable JFFS particion, de nekem nincs benne a router menüjébe. Ext4-re van formázva a vinyó, csatlakoztatva a routerhez, de mégsem jön ki ez a menü a Merlinben. Van erre valami ötlete valakinek?

(#2753) Savageboy válasza Hulioboy (#2752) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Egészen pontosan mit nem találsz :F Ott a képen bekapcsolva a JFFS, aminek egyébként semmi köze ahhoz, hogy van-e csatlakoztatva HDD a routerhez (a router belső flash memóriáján van ez a partíció).

(#2754) OldAkita válasza Hulioboy (#2752) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Ezen egy kicsit én is fennakadtam mikor csináltam, de nem foglalkoztam vele. A leírásban szereplő Merlin egy régebbi verzió, azóta kiszedték ezt a sort belőle. Gondolom native engedélyezve van. Elég engedélyezni az "Enable JFFS custom scripts and config" sort.

(#2755) *H* válasza Hulioboy (#2752) üzenetére


*H*
aktív tag

Bő fél éve már nem engedélyezhető/tiltható a menüben a JFFS2 partíció. Alapból engedélyezve van, mivel szükséges különböző FW funkciók miatt.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#2756) Hulioboy válasza *H* (#2755) üzenetére


Hulioboy
tag

Ahh értem, köszönöm a válaszokat...
Megcsináltam én is...
sajnos nem jött össze, pedig igyekeztem :)
Valamiért nem működik a cucc
Lehet hogy valamit kihagytam, vagy passz

(#2757) Hulioboy


Hulioboy
tag

Nyilván újra kezdem, csak az a kérdés hogy elég ha csak putty-ban megcsinálom még egyszer a dolgokat, vagy toljam fel újra a Merlint is, hogy tiszta lappal induljon a dolog?

(#2758) Intruder2k5 válasza Hulioboy (#2757) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az fw-t soha nem kell újra flashelni, az nem változik meg, legfeljebb a routernek nyomhatsz egy reset-et, áram alatt 10mp-ig, vagy menüből gyári beállítások visszaállítását, ha tiszta lapot szeretnél.

(#2759) Savageboy válasza Hulioboy (#2752) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Egyébként szerintem jobban jársz ha Entware-NG-t teszel fel, nem tudom sima entware-arm-nál frissítik-e még a csomagokat.

(#2760) Klara_


Klara_
őstag

Nem birtam tovabb feltettem a 380.57_HGG-Alpha4-et. WiFi brutalisan szakit vele.

[ Szerkesztve ]

(#2761) Bacusuz válasza Klara_ (#2760) üzenetére


Bacusuz
őstag

Majd írd le kérlek a tapasztalatokat!
Nyomtatoszerver nalad fut?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2762) Klara_ válasza Bacusuz (#2761) üzenetére


Klara_
őstag

Azt nem hasznalok. 5GHz-en ha manualisan allitom be a csatornat, 2/3-ad sebesseget produkal mintha auto-n hagyom es o allitja be ugyanazt a csatornat. Adasteljesitmenyben csalodas a regi 378.55.3finalhoz kepest atvarialtak az mw ertekeket, igy most 70%-on (25dBm) nincs akkora jelem mint anno 50%-on (25dBm) a regin. Pedig a dB ertekekek elvileg egyformak, ezt meg tapasztalnom kell. IPv6 megy.

[ Szerkesztve ]

(#2763) Hulioboy válasza Shader (#2701) üzenetére


Hulioboy
tag

Üdv!
Végig vittem a Transmission telepítését mindenre figyelve, klappolt az egész, de valahogy a végén mégis ezt adta ki amikor be akartam lépni így: http://192.168.1.1:9091/transmission/web

Valamit csak nem csinálhattam jól, de mit kellene javítani rajta?
Köszi előre is :)

(#2764) Bacusuz válasza Klara_ (#2762) üzenetére


Bacusuz
őstag

Felesegem xperiaja csak fix csatornat fog be 5ghz n,igy az auto kilove,de azerg majd kiprobalom hatha mukodni fog.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2765) odipapa válasza Klara_ (#2762) üzenetére


odipapa
senior tag

Az adásteljesítmény valóban gyatra, aki ezért használna HGG-t annak fölösleges felraknia.

Más:
DM-nél be lehet vhogy. állítani, hogy ha több torrentet beteszek a letöltési sorba, akkor is csak mindig egyet v. kettőt töltsön egyszerre egy időben, majd automatikusan kezdje el tölteni a többit?

(#2766) Hulioboy válasza Shader (#2701) üzenetére


Hulioboy
tag

Közben megvan a hiba megoldása, de másik is jött közbe :)
Az volt a baj, hogy egy / jel hiányzott a cimsor végére és már működik is.
Viszont a kérdés:
Letöltött egy fájlt /tmp/mnt/sda1/Torrent/Android ide, az utolsó 2 mappát már én adtam neki, viszont a fájl sehol nincs a winchesteren. Kiírta, hogy még 75MB hely van, persze ez nem igaz, úgyhogy valami más particióra tehette. Milyen útvonalon tudom neki megadni azt a mappát amibe tényleg tennie kellene a fájlt? Mert ha le tallózom a mappát akkor ezt írja ki \\RT-AC87U-EB58\Torrent (at SERVER)\Android De ide nem tudja tenni

Köszi köszi köszi

(#2767) nyikszi válasza Hulioboy (#2766) üzenetére


nyikszi
őstag

Mi a mountolt partíció? Nekem is ez volt a bajom, aztán nálam az alap ez lett: /tmp/mnt/mnt

Ez nekem a főkönyvtár. Ezután már bármit írhatsz, de a Transmission GUI-ban tedd.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2768) Klara_ válasza odipapa (#2765) üzenetére


Klara_
őstag

Igen sajnos nalam is, ment is vissza az utolso gyari.

(#2769) Hulioboy válasza nyikszi (#2767) üzenetére


Hulioboy
tag

Na ezt nem tudtam.. Köszönöm
De ezt hol tudom megnézni, hogy nekem mi a mountolt particio?

(#2770) nyikszi válasza Hulioboy (#2769) üzenetére


nyikszi
őstag

USB application-nal nem ír valamit? Administrationban? Nem tudom, nekem tomato van fenn.

Ha nem találod, próbáld ki simám /tmp/mnt-vel

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2771) OldAkita válasza Hulioboy (#2769) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Szerintem az USB alkalmazásoknál akár a Médiaszervernél, akár a Hálózati hely (Samba) megosztásnál, akár az FTP-nél.
Nálam alapból felismeri mi a neve a wincsinek, de nem arra van mountolva hanem amit megadtam cimkének amikor formáztam. Mondjuk itt elég megtévesztő mert majdnem ugyanaz a név, de az a lényeg hogy itt kék színnel jelöli milyen néven van csatolva. Nálad is biztos kiderül.

(#2772) Hulioboy válasza OldAkita (#2771) üzenetére


Hulioboy
tag

Próbálom most valahogy össze ollózni többek válaszából a megoldást, mert hiába látom a mappákat ugyanúgy ahogy elküldted a képet (persze nagyon köszönöm) De ha most megnézed hogy a TransmissionWeb-ben mi van neked beállítva akkor rögtön kiderül nekem is, hogy mi a torrent teljes útvonala

Akkor neked most: /tmp/mnt/Adata-HD-710/Transmission ??? Vagy még az RT-AC-s rész is kell bele, mert nekem sehogy nem akar ez összejönni

(#2773) Savageboy válasza Hulioboy (#2769) üzenetére


Savageboy
aktív tag

cat /proc/mounts

(#2774) Sasos


Sasos
senior tag

Reggel óta ilyen bejegyzésekkel tolja tele a log-ot a router:
Jan 28 09:28:50 dnsmasq-dhcp[8026]: failed to write /var/lib/misc/dnsmasq.leases: No space left on device (retry in 8s)
Memória 66%-on, USB-n nem csatlakozik semmi.
Merre induljak el?

(#2775) Hulioboy válasza OldAkita (#2771) üzenetére


Hulioboy
tag

Valahogy sikerült alaphelyzetbe állítanom a transmission web-et, az útvonal: /tmp/mnt/sda1/Transmission Le is töltötte a fájlt torrentről, seedel meg minden, csak éppen nem találom a winchesteren ezt a mappát :) Nem tudom le tallózni, a keresőben nem találja meg a letöltött fájlt.

- Lehet hogy nem lett jól mountolva a Winyó?
- De akkor hova töltötte le?
- hogy tudom megváltoztatni a letöltési helyet?

(#2776) Sasos válasza Sasos (#2774) üzenetére


Sasos
senior tag

Na, most már belépni se tudok a routerre...
Net van, távoli asztallal elérem a szervert otthon.

(#2777) Savageboy válasza Sasos (#2774) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Nézd meg mi foglalja a helyet a /tmp-ben.

(#2778) Sasos válasza Savageboy (#2777) üzenetére


Sasos
senior tag

Semmilyen elérés nincs engedélyezve rajta most, belépni meg nem tudok, restart meg csak akkor megy majd, ha hazaérek.
A tmp tartalmát ssh-n keresztül tudom meglesni?

(#2779) Multibit válasza Sasos (#2778) üzenetére


Multibit
veterán

Milyen firmware van a routereden?

(#2780) Sasos válasza Multibit (#2779) üzenetére


Sasos
senior tag

Gyári 3.0.0.4.378.9459 és semmilyen szolgáltatás nem fut (DLNA, FTP, ilyesmi).
Szarakodott a Digi v6-os IP-jével, toltam rajta egy NVRAM törlést hétvégén, és újraállítgattam ami kell. Egyelőre csak a hálózathoz kellő dolgokat (IP MAC-hez rendelés, portforward, időbeli ütemezés, internet elérés blokkolás 1-2 eszközhöz, Wifi, tartalom szűrés 4 kliensen) állítgattam be.

[ Szerkesztve ]

(#2781) Savageboy válasza Sasos (#2778) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Egy restart is talán megoldja a problémát, régebbi firmware-eknél volt ilyen probléma, hogy túl nagyra nőnek egyes logfile-ok és megtelik a /tmp.

SSH-n belépve meg tudod nézni, igen:
cd /tmp
ls -la

(#2782) Sasos válasza Savageboy (#2781) üzenetére


Sasos
senior tag

:R
Ha hazaérek ránézek, hogy mi a helyzet. Azért furcsa csak, mert 4-5 napja kezdte 0-ról a működést és nem fut rajta semmi "extra" szolgáltatás.

(#2783) OldAkita válasza Hulioboy (#2775) üzenetére


OldAkita
aktív tag

A letöltési mappát a puTTy-ban határozhatod meg. Leállítod a transmissiont, majd választod azt a sort amellyel a nevet, jelszót lehet megváltoztatni. Abban az ablakban lesz a letöltési mappa és az inkomplete mappa neve. Ezt kedved szerint átírhatod. Majd CTRL+X utána elindítod a transmissiont és kész.
Nekem a Transmission mappában nincs egyéb almappa azonnal oda tölt.

(#2784) Multibit válasza Sasos (#2782) üzenetére


Multibit
veterán

SSH-ból bejelentkezve:
df

majd:
cd /tmp
ls -la *.log

[ Szerkesztve ]

(#2785) Sasos válasza Multibit (#2784) üzenetére


Sasos
senior tag

:R
Küzdök vele, ha hazaértem.

(#2786) Klara_


Klara_
őstag

Tűzfal - IPv6 tűzfal beallitason belul, a tuzfal engedelyezve, ismert kiszolgalok listaja fulon allitsak valamit, vagy hagyjam kerjuk, valasszon beallitason?

(#2787) Sasos válasza Multibit (#2784) üzenetére


Sasos
senior tag

Hazaértem...
Volt egy kézi restart a routeren, most dolgozik szépen. Ránéztem a logra, és Jan 27 05:53:57 az utolsó bejegyzés, így amiket reggel írogatott be, az már nem szerepel benne.

Ebből látszik valami rendellenesség?

Sasos@(none):/tmp# ls -la *.log
-rw-rw-rw- 1 Sasos root 192 Jan 28 16:56 email.log
-rw-rw-rw- 1 Sasos root 240 Aug 1 02:00 miniupnpc.log
-rw-rw-rw- 1 Sasos root 46 Jan 28 16:19 sig_upgrade.log
-rw-rw-rw- 1 Sasos root 0 Aug 1 02:00 smb.log
-rw-rw-rw- 1 Sasos root 69153 Jan 28 17:43 syslog.log
-rw-r--r-- 1 Sasos root 43 Aug 1 02:00 wanstatus.log
-rw-rw-rw- 1 Sasos root 65 Jan 28 16:19 webs_upgrade.log

(#2788) Multibit válasza Sasos (#2787) üzenetére


Multibit
veterán

Nem látszik rendellenesség. A df parancs mit mutat?

(#2789) Sasos válasza Multibit (#2788) üzenetére


Sasos
senior tag

Filesystem 1K-blocks Used Available Use% Mounted on
/dev/root 32640 32640 0 100% /
devtmpfs 127696 0 127696 0% /dev
tmpfs 127804 540 127264 0% /tmp
/dev/mtdblock4 64256 2016 62240 3% /jffs

(#2790) Savageboy válasza Sasos (#2787) üzenetére


Savageboy
aktív tag

syslog-ot ürítsd ki, akár a router GUI-jából, akár ssh alól (cat /dev/null > /tmp/syslog.log)

Habár annyira még nem nagy, szóval a problémát valószínűleg nem ez okozta.

[ Szerkesztve ]

(#2791) Multibit válasza Sasos (#2789) üzenetére


Multibit
veterán

Nem tudom, hogy miért fogyott el nálad a temp terület. Most (reboot után) normálisnak látszik.

(#2792) Sasos válasza Savageboy (#2790) üzenetére


Sasos
senior tag

A syslog-ot hétvégén töröltem GUI-alól, miután beállítgattam mindent. Most legyalultam SSH alól is.
Várok, hogy idővel ismétlődik-e a hiba. (Köszi a segítséget!)

(#2791) Multibit: Akkor reménykedek, hogy csak egyszeri hiba volt, nem valami visszatérő dolog lesz. Mindenesetre köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#2793) Hulioboy válasza OldAkita (#2783) üzenetére


Hulioboy
tag

:R :R :R
Igen igen, sikerült!
A tudás hatalom! -és hogy megosztod velünk :C
Köszönöm szépen a segítséget

(#2794) tomibro


tomibro
tag

Emberek!

Olyan kérdésem lenne, hogy kinek van itt 500 megabites/ az feletti internete, aki ezt a routert használja!

Ha ilyen sebesség van, vagy akár csak ez körül, akkor aki torrentezik is mennyi az aktív connection számotok? Ugyanis nekem 100 megabites uppnál már nem igazán akar menni a letöltés ez mellett, és netszogáltató felvetette, hogy nálam van a hiba! (hozzáteszem eddig minden jó volt, most kezdett furán viselkedni)

Szóval érdekesség képpen kinek hogy alakulnak ezek a számok? Mert ilyen 1200 körüli nálam és ami röhej, hogy a router 300000 kapcsolatot engedéjez.

Ami még furcsa, az az, hogy az első mag gyötörve van (kb 90%), de a második majdnem hogy pihen (kb 6%)!

Nem tudom eldönteni, hogy nálam, vagy náluk van a hiba :(

Köszi mindenkinek!

https://htech.hu A modellezők helye, ha 3D nyomtatás/elektronika kellene!

(#2795) OldAkita válasza Hulioboy (#2793) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Örülök hogy megy, de az érdem Shader fórumtársé aki megtanított mindenkit, hogyan is kell ezt csinálni, valamint a tiéd is a kitartásért. Jó töltögetést.

(#2796) OldAkita válasza tomibro (#2794) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Sajnos nem tudom hol lehet megnézni hány szál fut nálam. Én kb 100 torrentet szoktam futtatni, azzal elboldogul a 100/50-es netem. Friss Merlin firmware mellett szépen együtt dolgozik a két mag, hol az egyik hol a másik aktívabb. Viszont nálam is az egyes a sárga a dominánsabb. Van hogy mindekettő 75% körül ugrál, most éppen 10% alatt mindkettő, de nálam szinte semmi dolga nincs a routernek, wifi-t alig használom és egyetlen PC csatlakozik rá kábelen, meg néha megy a tv.

(#2797) tomibro


tomibro
tag

Merlin alatt a tools menüpont bal oldalt, és ott az alja fele van annak a lapnak!

Aláírom, nálam nagy a terhelése, de nemár hogy ez a router ne bírja..

https://htech.hu A modellezők helye, ha 3D nyomtatás/elektronika kellene!

(#2798) Savageboy válasza tomibro (#2797) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Azt ugye tudod, hogy amit nézel, az nem az egyes magok terhelése külön-külön..? ;]

[ Szerkesztve ]

(#2799) tomibro válasza Savageboy (#2798) üzenetére


tomibro
tag

Nekem egészen annak tűnik core 1 és core 2 felirattal :D

Mondjuk tény hogy a cpu infonál ez szerepel:

CPU Load Average (1, 5, 15 mins) 2.16, 1.97, 1.84

De kérlek taníts akkor :D

[ Szerkesztve ]

https://htech.hu A modellezők helye, ha 3D nyomtatás/elektronika kellene!

(#2800) Savageboy válasza tomibro (#2799) üzenetére


Savageboy
aktív tag

CPU Load Average (1, 5, 15 mins) = processzorterhelés átlaga az elmúlt 1, 5, illetve 15 percben.

Gyakorlatilag ugyanaz, mintha megnéznéd a cat /proc/loadavg-vel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.