Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lars


Lars
őstag

Ugyanilyen házban van az én a6km-em is, csak annak már szélesvásznú a kijelzője.
Ha nem dobod el, mész át rajta autóval, csinálsz vele egyéb olyan dolgokat, ami laptoptól nem elvárható, akkor bírja a strapát. Nálam kb 2 éve van, újonnan vettem, sétáltattam elég sokat, és még mindig szeretem a dögöt. Egy problémája van. Nem igazán mobil, szóval csak autóval érdemes szállítani :)
Enyém sajnos utazott buszon is, amikor egy kedves polgártársam eltulajdonította az autót, amivel alapból közlekedtem ...
Szal jó vasak ezek. Régi Asusom is megvolt 4 évig, és összes gondja az volt, hogy eljárt felette az idő.
Persze lehet hogy kifogtam. Azért a következő gépem biztos hogy max 13.3-as lesz :U

(#3) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

No, igen, örök tanulság: notit gányolni csak és kizárólag óvatosan, ésszel. Mert különben ez lesz az eredménye...

(#4) hcl válasza ^Clown (#3) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem csak notit. Mindent... :)

@Lars :
" Nem igazán mobil"
Emelgesd egy kicsit az Alba D4V-met, mad az után mobil lesz ez is :D

"amikor egy kedves polgártársam eltulajdonította az autót, amivel alapból közlekedtem ..."
Hát ez csúnya. :(

@no name : Köszi :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#5) philoxenia válasza hcl (#4) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Elég a 16mega a vidkarinak? Nekem a régebbi noti A6B sorozat és ott is megosztott a memória, Ati X200 -as csipkészlet. Biosból állítottad?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6) hcl válasza philoxenia (#5) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Miért ne lenne elég? De legalábbis 128 tök felesleges volt.
Nem játszottak ezen a gépen, Office ment rajta meg könyvelés. Most ehhez még 3D teljesítmény sem kell. 16Mb-ba elfér a 2D-s kép 32 bites színmélységgel (asszem 1024*768 vagy hasonló felbontásban volt használva.)

Amúgy ja, BIOS-ban vettem le.

Mutogatni való hater díszpinty

(#7) Killing


Killing
addikt

Milyen szerviz volt ez? :Y

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#8) hcl válasza Killing (#7) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, nem igazi szerviz, de szakmabeli kollega...

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) Lars válasza philoxenia (#5) üzenetére


Lars
őstag

Apám asus gépében is x200 vagy x1200 van, most nem tudom melyik. Integrált az biztos. Azt is szépen levettem minimumra ( talán 32 Mega ) mert ha belegondolsz, ha játszol, akkor is csak olyan játékok indulnak el ezeken az integrált cuccokon, amiknek elég a 32 mega.
Apámnak meg még sok is az office, és társaihoz. Azoknak a másik memória sokkal fontosabb.

(#10) Lars válasza hcl (#4) üzenetére


Lars
őstag

Volt is hepinesz hónapokig. Még az a szerencse, hogy előtte kivettem belőle a notit. Mondom csak jobb helyen lesz az fent a lakásban :U
Albát nem ismerem túlzottan, de gondolom asztali procis kis huncut lehet :C
Na az kimaradt az életemből, az első laptopom is mobil amd-procis volt. Ha érdekel még képek is vannak róla. Asus l3500D volt. Szintén SiS chipset, és 1800 + os mobil amd proci. Jó vas volt Szerettem azt is :U
Sőt, találtam linket íme [link]

[ Szerkesztve ]

(#11) Killing válasza hcl (#8) üzenetére


Killing
addikt

Hát eléggé szakmabeli lehet...

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#12) hcl válasza Killing (#11) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Műszerész, szóval forrasztani tud, meg ilyesmik, csak nemtom miért, nem jutott eszébe hogy nem csak az aljzatot lehet cserélni magában, hanem vesz egy aljzatot, meg egy hozzá való dugót, és akkor a töltőn is csaerél dugót :D

@Lars : Hát én is örülnék ha eltűnne az autóm.
Mondjuk nem hiszem hogy jól járna vele aki ellopja :D

Amúgy azt az AMD-s notit simán elfogadnám. Használni az is jó, legalábbis állítom hogy az emberek nagy része a C2D-ket egyáltalán nem használja ki.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) Lars válasza hcl (#12) üzenetére


Lars
őstag

Hát az autó történet igen hosszadalmas, szal nem ajánlom senkinek. Bank, biztosító, casco, rendőrség, polgármesteri .... Jaj rá ment sok időm :(
Az AMD gépnek az volt a fő problémája, hogy a laptop volt járható út játékra, mivel kevés volt a helyem, játszani meg akartam. Arra meg az alkalmatlan volt már. Azóta már a mostanin sem játszok, itt az asztali arra. Egyébként 1 GB-rammal simán elment rajta az XP.
Tudtam rajta dolgozni frankón. Jó kis vas volt. Egyetlen problémája, hogy újkorában is max 2 órát ment akksiról. 4 éves korára ez leredukálódott kb 25 percre :)

(#14) partymaci


partymaci
aktív tag

Feleségemnek is A6u sorozatbol van egy 3000+os AMD CPU val szerelt valtozat, epp holnap erkezik meg bele a 2x512mb hynix ram, elég válogatós a kicsike e téren, de ha egyszer felhizlalják sokáig hű társ marad. Tanulságos cikk!

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#15) szegi2


szegi2
csendes tag

Itt is van valami hasonló : [link] :))

Általában nagyon beleélem magam a "munkába" ezért gyakran megfeledkezem a fényképezésről. :DDD

(#16) hcl válasza szegi2 (#15) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát azért te kicsit komolyabb szinten nyomod mint én :) Szép műtét :)

Mondjuk mi is nekiállhattunk volna szórakozni hogy mi szállt el még, de valszeg nem lett volna meg, meg ha meg is lett volna, honnan szerzünk óccón...

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) szegi2 válasza hcl (#16) üzenetére


szegi2
csendes tag

Köszönöm :R

Sajnos csak "gányolni" tudok, legmodernebb szerszámom egy multiméter. :O

Grat a cikkhez, öröm ilyeneket bogarászni. :K
Jöhet még.

(#18) DeltaPower


DeltaPower
őstag

ilyen halott ötletet, összesodorni a két drótot mikor tölteni akarja :Y júzerre ilyet elvből nem bízunk hacsak nem legalább villanyszerelő

ha minden kötél szakad, egy sima jackdugó+lengő aljzat is megfelelt volna a kivezetett drótra, azt nem köti félre.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#19) hcl válasza DeltaPower (#18) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát valahogy így :)

@szegi2 : Nekem sincs több műszerem, de ilyesmik sosem szoktak összejönni.
Mondjuk otthon van egy 1000 éves Orion szkópom, sajnos 1000 sebből vérzik szegény :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) D1Rect


D1Rect
félisten

Ehh-ehh. Most döntse el az ember, hogy ki is volt a hülye? A "szervizes" aki lusta volt, vagy a user aki nem találta el mit-hova. Szerintem az előbbi. A cikk jó volt. :R

(#21) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Köszönjük ezt a bemutatót is! :R
Bárcsak én is értenék az ilyen hekkelésekhez :B
Jah, és a volt elektronika tanárom továbbra is üzeni, ogy nem ő tanított forrasztani :DDD

(#22) philoxenia válasza bacsis (#21) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ebből a notiból azért hiányzik két-három krump-lee ... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23) hcl válasza bacsis (#21) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Forrasztani? Hehe, örültem hogy oda lehetett férni :)
Amúgy tényleg nem forrasztok szépen, de amit felrakok az nem esik le, és ha működik, az nekem elég.

Mutogatni való hater díszpinty

(#24) Zanik


Zanik
addikt

Jó kis cikk, bár szívszorító így látni egy A6-ost. Tényleg jó sorozata volt az Asusnak, baromi strapabíró, én is épp egy 2 és fél éves A6Rp-t nyüstölök, ami már túl van egy procicserén is. :D

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#25) #19617792


#19617792
törölt tag

Egy ismerősömnek is Asus A6U notija van, igaz bedöglött az akksija, de megy, megvan legalább 3 éves és még mindig úgy néz ki, mintha új lenne, de azóta kapott +256MB RAM-ot (nem tőlem, így van benne 512MB, ebből 16 vagy 32-t kap a videó). Csak szegény noti hangos, nem lehet a ventijét se BIOS-ból, se Win alól szabályozni, ezért mindig maxon megy, meg biztosan poros is már rendesen. A legjobb az lenne, ha CPT.Pirk termisztoros szabályzója kerülne a notiba, csak nem tudom megépíteni, meg lehet, hogy nem is férne el a notiban.
Az Asus A6U-ban SiS M760GX chipset van, 962-es déli híddal, SiS Mirage 3 int VGA-val, nem valami bika, de legalább keveset fogyaszt és teszi a dolgát (HW DX7 csak, de bőven elég az is).

(#26) Lars válasza #19617792 (#25) üzenetére


Lars
őstag

Asus driverek fent vannak, meg a power gear ?
Mert elvileg azokkal lehet profilokat váltogatni, és van amelyikben pl nem engedi az órajelet felfele szabályozni az alaplapnak.
Persze több power geart ki kell próbálni, nekem sem az eredeti lett a nyerő végül.
Jah, és vista alatt ez az egész dolog nem működik :)
Mondjuk én notim a6km de szerintem ha nem celeron az a proci ami benne van, akkor lehet babrálni a dolgokat benne :)
Ha celó, akkor nem szóltam :U

(#27) #19617792 válasza Lars (#26) üzenetére


#19617792
törölt tag

XP SP3 van rajta, minden Asus progival együtt, de semmi. AMD Mobile Sempron 3000+ figyel benne.

(#28) hcl válasza #19617792 (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Eférne az, van hely a gépben elég.
Amúgy a ventije nem csapágyas már?

Mutogatni való hater díszpinty

(#29) #19617792 válasza hcl (#28) üzenetére


#19617792
törölt tag

Nem tűnik annak, nem zörög, vagy recseg, hanem a szélzaj nagy, süvít.

(#30) hcl válasza #19617792 (#29) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, hát akkor tényleg szabályzás kéne.
Ha ügyes vagy, akkor a Cpt. Pirk - féle belefér. Hely van a notiban bőven, csak rendesen szigeteld le, és rögzítsd.

Mutogatni való hater díszpinty

(#31) Lars válasza #19617792 (#27) üzenetére


Lars
őstag

Ott akkor valami árulás lehet, mert szerintem a sempron tud órajelet változtatni.
Ötleteim a következők.
Meg kéne nézni a hűtőt, lehet hogy tele van a borda szmötyivel. Másik, a power gear-ből kéne egy másik verziót nézni asus honlapján, és azzal is próbálkozni.
Ja és valami programmal megnézni, hogy értél-e el valamit az egésszel. Mondjuk egy everest folyamatosan írja az órajelet.
Ha power gear-t nézed, akkor a presentation nevű profil szokott a minimum órajeles lenni.
Az összes többi dinamikusan szabályoz, kivéve a super performance-ot, ott pont ellenkezőleg, fix max órajelen megy a proci.
Ha kipróbáltad már ezeket, akkor hirtelen nincs ötletem. Esetleg még acpi drivert felrakni ha esetleg kimaradt. :U

(#32) #19617792 válasza Lars (#31) üzenetére


#19617792
törölt tag

A hűtő biztos, hogy szmötyis lehet, még nem szedtem szét (nem tudom, hogy van-e rá gari, de ettől úgyse lesz baja), majd ha nálam lesz, lehet megnézem. ACPI driver fent van és Cool 'n' Quiet is működik, CPU-Z-ben néztem, 1 GHz-re visszavette magát.

hcl: Hát, az elhelyezését még valahogy megoldanám, de a megépítését a szabályzónak... :DDD Egyszer talán megkérem a közelben lakó villanyszerelőt, hátha tud ilyet készíteni.

(#33) hcl válasza #19617792 (#32) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Simán, nem nehéz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#34) #19617792 válasza hcl (#33) üzenetére


#19617792
törölt tag

Vajon az alapanyagokat hol lehet beszerezni? Van erre webshop is?

(#35) hcl válasza #19617792 (#34) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jajmá.
Bármilyen elektronyikai bótba'

Mutogatni való hater díszpinty

(#36) proof88 válasza hcl (#35) üzenetére


proof88
addikt

Hidd el, nem olyan triviális dolog ez... én nagyon bánom, hogy nem értek ezekhez a dolgokhoz, de tervben van, hogy egyszer előveszem a fizika tankönyveimet és újra tanulom az egészet alapozásnak, aztán majd olvasok komolyabb dolgokat is és gyakorolgatok majd ilyen apróbb dolgokat összehozni.

(#37) hcl válasza proof88 (#36) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Figyu, különösebben én sem értek hozzá.

Az a szabályzó kb. 5 alkatrészből áll, össze kell forrasztgatni, és a kollega elég faja leírást készített hozzá.

Mondjuk valami műszaki véna nem árt hozzá, de nem kell villamosmérnöki diploma :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) eee88


eee88
csendes tag

Sziasztok!

Van nekem egy Asus A6U típusú laptopom és olyan baja van, hogy bekapcsolom a ledek felvillannak a hűtő elindul aztán kb 2-3 másodperc múlva kikapcsol a gép. A kijelzőn nem jelenik meg semmi. Van valakinek valami ötlete, hogy mi baja lehet?

(#39) hcl válasza eee88 (#38) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Alaplap, proci...

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.