Hirdetés

2024. július 5., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#102) iMaverick válasza Enszuke (#101) üzenetére


iMaverick
addikt

Hát én nem tudom, biztos bennem van a hiba! ;]

Egy teszt atom es p3 procival. Ugy tudom, a brazos kb olyan gyors, mint az atom.

Ezt akárhogy nézem, itt az Atom-ot a P3-mal veszed egy kalap alá. A második mondatban meg az Atom = Brazos sebesség...

Egy korábbi hozzászólásodban meg olyat írtál, hogy Neked már nem elég a P3-on megszokott sebesség. És közben vastagon a Brazos sebességéről volt szó.

A regi c2d rendszered fogyasztasabol par dolgot kifelejtesz

Erre meg annyit, hogy a HDD-k inkább 7-8w-ot esznek, azt is akkor ha folyamatosan írsz-olvasol rá. A DVD meghajtó is leginkább menet közben fogyaszt, a sima áramfelvétele nem hiszem, hogy 1-2W-nál több lenne. A VGA kártya ül.

Szóval ez a téma ott csúszik el, hogy ha az új rendszerbe is bepakolod ezeket, akkor nem értem, ez hogy merül fel? A vidkarit húzzuk ki: még mindíg 55-60W-nál tartok... Ez hol kevesebb, mint a Brazos 33-36W-ja?

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#103) SentryGun


SentryGun
aktív tag

A cikkhez: Backup proginak mit használsz?
Illetve, ki milyen backup progit ajánlana, ami jól használható, nincs tele sok felesleges dologgal? System backup, növekményes fileszinkronizáció, stb.

(#105) hcl válasza SentryGun (#103) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Cobian Backup (Cobian BlackMoon). Amiket leírtál, azt tudja.

Mutogatni való hater díszpinty

(#106) ViZion válasza SentryGun (#103) üzenetére


ViZion
félisten

Vettem egy Transcend 25M3 750 GB-os külső merevlemezt, ennek van egy nagyszerű(nek tűnő) progija, Transcend Elite. Egyszerűen beállítható, időzítések, stb... De szinte minden mappánál hibát ír, miszerint a forrás írásvédett. Rendszergizdaként futtatva is kihagyott fileokat. Eleve nem értem, ha írásvédett a file, attól még másolható, nem? Nem... OMG.
Szóval én a total commanderre bíztam :) majd keresek vmi automatikusat, bár a fotókat, munkáimat havonta egyszer másolni nem akkora feladat, lehet marad a TC.

Többieknek: mindenkinek igaza van... :D
Ahogy írtam is a cikk elején, nincs tökéletes megoldás. Nekem ez megfelel, de máshol, ahol HD filmeket néznek 3 TV-n, és közben letöltenek/feltöltenek, már kevés lenne a lan. Nem vagyok filmb.. filmbarát, a ~200 GB filmnek + 100 GB zenének, meg a többi vackaimnak elég bőven a 2 sata kínálta lehetőség -másnak ez nevetségesen kevés lenne...
Backup is ilyen dolog: nálam elég havonta, fotókat, munkákat dátum szerint mentem, így csak X mappát kell kopizni. Másnál nagyobb a "pörgés" esetleg adatbázisok, céges adatok, etc. vannak, ott naponta automatikus backup kell(ene).

Teljesen felesleges a saját igényeinket általános igazságként másra erőltetni.
Kicsit off-ként: amikor megkérdezik milyen a jó gép, laptop, mit vegyenek, mert X ezt ajánlotta Y meg azt... Ez olyan, mint az autó. Lehet, hogy a Veyron a legjobb, de ha földesúton jársz vele naponta, akkor is azt vennéd??? És van rá pénzed? Lenne lehetőséged kihasználni a végsebességét? :D

Köszönöm, hogy olvastátok :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#107) alamuszi válasza ViZion (#106) üzenetére


alamuszi
senior tag

+ 1

Teljesen igazad van, nekem is lesz egyszer egy ilyenem, mikor kijöttek az első VIA Eden-ek (2002- 2003), már akkar is nagyon tettszettek.

Köszi a tesztet.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#108) Rhino666 válasza Enszuke (#68) üzenetére


Rhino666
őstag

A főgépem Intel, de HTPC-nek csakis AMD-t szabad jelen helyzetben. :K

Szerk: Úgy látom, már elegen leírták hogy miért. :))

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#109) iMaverick válasza Rhino666 (#108) üzenetére


iMaverick
addikt

Csak az a baj, hogy nem tudod neki megmagyarázni. Így meg meddő vita... Próbáltam-próbáltam, aztán teleszaladt a .... Hagyjuk! Nincs annyi szabad időm, amennyi kellene...

szerk: mellesleg teljesen egyet értek veled! Nálam is így van! Egy nagy teljesítményű, de nagy fogyasztású Intel 4 magos "munkára" (itt most inkább játékról beszélünk"), és egy kis teljesítményű (P3 Lol) és kis fogyasztású AMD filmre-letöltésre.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#111) Abu85 válasza Enszuke (#110) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Talán azért mert nem fogyaszt többet semmivel sem, nem is drágább, és a VGA-t is megspórolod. Multimédiában pedig nyilván nem kérdés, hogy ki van előrébb. Ezt akarják veled megértetni, hogy a HTPC-be multimédiás képességek kellenek, lehetőleg VGA nélkül.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#112) Rhino666 válasza Enszuke (#110) üzenetére


Rhino666
őstag

Maximalista vagyok, az Atom teljesítménye nem elég, a 775 meg túl sok áramot pazarol. :K

HTPC-be VGA?! :F Na innentől nincs hitele semminek amit mondasz... :U Plusz költség, plusz hő, plusz zajforrás, plusz fogyasztás... :(

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#114) ViZion válasza Enszuke (#113) üzenetére


ViZion
félisten

Ehhez annyit, h a foglamakat tisztázzuk. A HTPC kategória alapvetően egy filmnézős gép, ideális esetben mozgó alkatrész nélküli, kis méretű, passzív hűtéssel, etc.
Akár merevlemez nélkül, mert a hálózatról kapja a tartalmat, OS (ami HTPC-nél inkább médiacenterre hajaz, mint "hagyományos" OS-re) meg egy pendrájvon elfér. Lényeg a kis hely, kis fogyasztás. Az, hogy egy nagyobb gép is képes HD videók lejátszására, még nem teszi HTPC-vé, ezért is néznek furán, hogy "kitolod" a kategóriát diszkrét VGA-val, és erős konfiggal.

Jónéhány proci képes lekapcsolni magokat, szoftveresen is lehet állítgatni, profilba rendezni a frekiket, így akár "netezős" és "játszós" beállítást is lehet csinálni AMD cpu-val és vga-val is (gondolom Intelnek is van ilyesmi), mégsem lesz HTPC ettől még ezekből...
Ezért is felesleges a vitát folytatnotok, mert másról beszéltek.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#115) Rhino666 válasza Enszuke (#113) üzenetére


Rhino666
őstag

Miért kell a HTPC mellé mégegy gép?? :Y Talán mert nem fogok LCD TV-n egér és billentyűzet nélkül programozni meg játszani... :W

Szerintem neked fogalmad sincs mi az a HTPC és mire való ha ilyeneket mondasz. Javaslom, nézz utána a célhardver fogalmának. :K

BTW az enyém (Brazos) 24/7 megy, letöltős, filmnézős, szerveres és átlagban 30W alatt fogyaszt. Aki ezt meglövi, az vagy hazudik, vagy fogalma sincs hogy miről beszél. :U

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#116) iMaverick


iMaverick
addikt

Látom beindult a topic! :DD

Enszuke: ezek szerint nem csak én vagyok writeonly...

Egyébként még mindíg nem értem, milyen codec-ről beszélsz? Megint azt a tetves webm-ről van szó? Hol használják, hogy ennyire fontos lenne? A HTPC-nél a lényeg, hogy a VGA gyorsítsa a videólejátszást és a Flash tartalmakat... Most itt tartunk. A jövőt meg ki ismeri? Lehet 3-4-5 év múlva már a HTML5 (vagy 6? :DD ) lesz az alap. Majd meglátjuk mi újság lesz akkor.

Az ár. Már megint ezen lovagolunk. Na tisztázzunk valamit ezzel a Corei3-mal kapcsolatban! Nem vitatom a teljesítményt és a fogyasztás is rendben van (a tesztek szerint, bár amíg nem látom a saját szememmel, addig mindig is fogok ebben kételkedni). ÉN NEM VENNÉK HERÉLT CELERON-T! Ennyi! Úgyis mindig teljesítménnyel jössz nekem, akkor nehogy már Celeron-t vegyek fele, meg harmad annyi cache-sel... Persze-persze a Celeroncs még így is megeszi a Brazos-t reggelire, de kérdem én: Kit érdekel?

Ha benézel a Brazos-os topicba, ott írják a kollégák, hogy az Intel integrált VGA-ja nem tudja a 24p-t... Nem tudom, nem néztem utána, de ha ez igaz, akkor eléggé cinkes, mert a mostani Bluray-es filmek mind 24p-sek, így aki tényleg HTPC-nek használja a masinát, rögtön vehet bele egy egyszerű VGA-t (min. 7-10eFt) és így sem az ár, sem a fogyasztás nem lesz "ocsóbb".

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#117) ViZion válasza iMaverick (#116) üzenetére


ViZion
félisten

Codec??? Az meg mi? ;]
Még XP-s időkben elkezdtem normális videólejátszó progikat használni, ezeket max. frissíteni kell, cserébe lesajnálom a kodekpakkokat, meg az ilyen vackokat, amik inkább csak ártottak. :F ÁÁÁ, Codec az ami miatt pl. win mediaplayer semmit nem játszik le? Nem baj. Nem kell... :D

Komolyan: KMPlayer. VLC, stb... amit ezek nem játszottak le az 1. sérült file, 2. havertól valami project file, amit nem véglegesített tévedésből :) 3. valami perverz videób. a jövőben esetleg elterjedő, ma még csak földalatti orosz atombunkerben fejlesztési stádiumban lévő, és ezért hetente változó kodekkel mentette, mert ez a jövő... ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#118) iMaverick válasza ViZion (#117) üzenetére


iMaverick
addikt

:C

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#120) Rhino666 válasza Enszuke (#119) üzenetére


Rhino666
őstag

Ácsi. Most a HTPC-kről van szó. Nekem a szubnotim is Fusion.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.