Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) vadkörte válasza kpityu2 (#21) üzenetére


vadkörte
addikt

Heréld ki belőle. Ilyen felhasználás mellett szerintem annyira nincs kihasználva az ATX táp, hogy még ha 24/7-ben menne sem melegednének túl az alkatrészek. Maximum a kényesebb alkatrészeket bordázod, illetve a meglévő bordákat nagyobbra cseréled.

A szerzőnek:
2835 CoB LED - bár az ábra alapján Te sem azt használtad - helyett irányfénynek használható lenne a 3528-as. Ez egy kis teljesítményű diszítőfénynek ideális típus. Emlékeim szerint 30 és 60db/m verziókban kapható. Ez is sima mezei analóg 12V-os szalag, hasonlóan az 5630-hoz.
A pultvilágításhoz. Nem technikai inkább észrevétel az elhelyezésre.
A felső szekrény alatti síneket én kicsit beljebb fordítottam volna. Okulva a saját lámpánk bántóan erős fényéből. Ha viszont nem kap a felhasználó bántóan erős fényt a szemébe, vedd tárgytalannak.

Én egy fénycsöves konyhai lámpát alakítottam át. Nem lett túllihegve a dolog, mivel
ad1. igény nem volt rá
ad2. lehetőség sem
ad3. ismereteim meg pláne
A fénycső "meghajtó" kibelezése után egy méretrevágott műanyag lapra ragasztottam szintén méretre vágott alusíneket, erre ment 2x30cm 5630-as LED szalag. A meghajtásról egy 20W-os IP68-as táp gondoskodik, a vezérlésről a lámpa billenőkapcsolója.
Kb. 5-6 éve, sok esetben napi 5-7 órákat megy, az alapvetően nem konyhai környezetbe szánt szalag. A legnagyobb problémám eddig az volt, hogy elengedett a ragasztócsík az szalag alján.
A Te verziód egy új, vagy felújított konyhában - mellesleg nem csak konyhában... - tökéletes, hisz betölt legalább 3 funkciót.
A padlóvilágításra szerintem elég lehet egy 3528-as diszítőfény is. A fényerő erre elegendő, ebből is van natúr fehér és a fogyasztása minimális. Vörös színű vészvilágításra egy konyhában általában amúgy sincs szükség :DDD

Egyébiránt max. respect!

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.