Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) icecave válasza gabyhun (#1549) üzenetére


icecave
nagyúr

Az a fajta nekem is nagyon passzentos, de idővel rendesen rámegy, igazodik minimálisan. Fel-le kell rakosgatni az elején, illetve segít, ha kicsit fűtőtest mellett felmelegíted és úgy rakod fel.

(#1552) surgery válasza icecave (#1551) üzenetére


surgery
senior tag

Én ilyet soha nem tapasztaltam ennél a toknál pedig tényleg évek óta használom szorosnak szoros de hibátlanul fel feküdt az első felrakásnál.

(#1553) icecave válasza surgery (#1552) üzenetére


icecave
nagyúr

Mindig veszek ilyen tokokat, egyedül 13 PM-nál fordult elő, hogy "szorosabb", mint kellene.

(#1554) MaddeNNNN válasza gabyhun (#1545) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

nekem volt egy ultra hybrid matt és silicon fit is, mindkettő szépen simult hozzá. lehet a tiéd sajnos hibás, vagy megnyomorgatták a raktárban.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#1555) gabyhun válasza surgery (#1550) üzenetére


gabyhun
csendes tag

Több helyen jókat olvastam róla, ezért is rendeltem azt :)

Közben kicsit mókoltam vele:
Kiszedtem belőle a telefont és keresztbe ráraktam néhány befőttesgumit :DDD majd hajszárítóval adtam neki egy kis hőt (nem sokat)... hagytam kihűlni és mostmár szépen simul az élek mentén is miután visszaraktam a telefonra.
:C
Szerintem simán tárolási hiba volt.

(#1556) kory24 válasza pajorgergo (#1534) üzenetére


kory24
őstag

Érdekes működése van.

Ultra hosszú üzemmódban mind2 eszközhöz csatlakozik a telefon és át is küldi a hívást.

Amint kilépek az ultra hosszú üzemmódból akkor már csak az egyikhez és az órán nem jelez hívás.

Rejtélyes, de úgy tűnik megfelel az óra ilyen ultra üzemmódban is.

Leírtam hátha más is így járna :)

(#1557) Blue meth


Blue meth
senior tag

Sziasztok!

Elgondolkodtam az Xs-em leváltásán, akksi már gyengélkedik, ráadásul a hátlap is törött, nem biztos hogy költenék rá annyit már. 13 pro vagy pro max, még nem tudom melyiket lenne érdemes. Évek óta szenvedek a normális üzemidővel, bár az Xs aránylag sokáig jól bírta, de az utóbbi 5-6 hónap már itt is túlélésre játszott, sokszor töltenem kellett melóban, hogy estéig valahogy kibírja mire hazaérek. Viszont amiket néztem teszteket, embertelen a pro max. De a sima pro sem szégyenkezhet. Kényelmesebben kezelhető telefon, szóval érdekes helyzet. Mindkettő mocsok drága, ez jobban fáj, persze részletre venném. Az élet nagy gondjai. :D :(

(#1558) kory24


kory24
őstag

Ti mértetek már töltést?

Kiváncsiságból én igen.

Azonban vagy a mérő (BLITZWOLF® BW-SHP6 PRO) nem pontos vagy többet vesz fel, mint ami le van írva. ([link])

10-40% 27w ez nálam 30-31
40% felett 22-23w ez nálam 25-26
később (gondolom ahogy melegszik kb 60%-nál) leljebb vette 18-20w
majd kb 75%-nál már csak 12-13w
90%-nál 6w
(lehet volt közbe más érték is, csak néha néztem rá..)

Töltőm ilyen: BASEUS 65W GAN FAST CHARGER QC 4.0 3.0 USB TYPE-C PD

Kellene emiatt aggódnom?

Valamint a fentebbi oldalon olvasható ilyen is:

"Bár, mint mindig mondjuk, ha nem siet, akkor a legjobb, ha a hagyományos töltővel tölti, hogy megakadályozza az akkumulátor felmelegedését és gyorsabb lebomlását."

Ez mennyire valós? Vagy csak szokásos tévhit/mítosz?
Ha van valóságalapja mennyivel hamarabb használódik el ezáltal az akksi?
Ha igaz lenne más gyártók h-h már 50-100-120 vagy akár 200wattos töltést támogatnak?
(Épp úton van munkahelyemre is egy 30wattos pd töltő, nem szeretnék lassabb töltést)

(#1559) Redchucky válasza pajorgergo (#1543) üzenetére


Redchucky
aktív tag

Most már nekem sem.

(#1560) icecave válasza kory24 (#1558) üzenetére


icecave
nagyúr

A töltésvezérlő elektronika nem véletlen van benne. Annyit vesz fel, amennyi biztonságosan felvehető. Az algoritmus figyel mindent, akku hőmérsékletet is. Én nem aggódnék. Amúgy ha mégis aggódsz akkor a kettes type-c slotjára tedd, ott max. 30W-ot ad le.

(#1561) kory24 válasza icecave (#1560) üzenetére


kory24
őstag

Értem, köszi.

Akkor jó, használom így nyugodtan :)

Egyébként érdekesség, hogy mikor ránéztem feltöltött-e már 97% írt a mérő pedig már 0watt fogyasztást, gondolom az optimalizált töltés miatt nem akarja 100-ra vinni óvja akksit, így le is vettem.

(#1562) icecave válasza kory24 (#1561) üzenetére


icecave
nagyúr

Optimalizált ha megtanulja, akkor 80-ra tölti majd onnan tölti tovább tele, hogy kb. egy órával azelőtt mielőtt elkezdem használni, tele legyen. Nyilván azért, mert még akkor is ha nagyjából mindig ugyanakkor kel valaki, csak előfordul nemi plusz-mínusz időben.

Iphone amúgy is annál lassabban tölt, minél közelebb van a 100-hoz. Ezzel is kímélve az akkut, ez persze máshol is így van, de iPhone esetében hatványozottan.

[ Szerkesztve ]

(#1563) telefon6310 válasza Blue meth (#1557) üzenetére


telefon6310
tag

Üdv itt!
Mint ahogy az XS fórumról tudhatod, én is ugyanebben a cipőben jártam. Második nekifutásra sikerült csak áttérnem a 13 Pro-ra. Az XS-t imádtam, tökéletes méretű telefon volt, pont a kezembe illett, továbbra is azt mondom, hogy életem eddigi legkedvesebb telefonja volt. De nem a legjobb!
Amióta a 13 Pro-t (sima, nem max) használom, egyszerűen feledteti vele a kissé bumszlibb méretet, meg az élesebb sarkokat. Tökéletes kamera, akku, kijelző, stb... Az akkumulátor volt nekem is a bajom leginkább az XS-sel. Nem volt kényelmes használata emiatt, mert mindig azon kellett görcsölnöm, hogy ne merüljön le. Persze, létezik külső akku, de légyszi, ne kelljen már drótozgatni állandóan. Sokat túrázok, főleg azokon a napokon voltak gondok. Na, ez a 13 Pro-val megszűnt. Bátran ajánlom a sima modellt is, sokkal jobb az üzemidő, mint az XS-nél. Szabadság, ez a legjobb érzés. Tényleg szinte bármit lehet csinálni, az egy napot kibírja a telefon.
Kamera és akku kiváló, pont azokat a fogyatékosságokat tette rendbe, amik sajnos az XS-nél voltak. A 120Hz adaptív kijelző meg magáért beszél, gyönyörű.
Összességében: pillanatnyilag nincs semmi, ami hiányozna, tökéletes telefonom van a 13 Pro személyében, tehát bátran ajánlom a váltást :)

(#1564) i400 válasza kory24 (#1558) üzenetére


i400
senior tag

amit a töltő felvesz a konnektorból az sosem lesz egyenlő azzal ami a másik oldalon kijön belőle, mindig van némi töltési veszteség.
a mérés akkor lenne releváns és pontos ha azt mérnéd h a porton mennyi delejt szív fel a telefon.

(#1565) Blue meth válasza telefon6310 (#1563) üzenetére


Blue meth
senior tag

Szia, igen emlékszem rád onnan. :)
Én is nagyon sokáig szerettem volna XS-t anno, de végül nem lett akkora kedvenc mint mondjuk anno a 6s. Vagyis eleinte imádtam, de az utóbbi pár hónapban csinál érdekes dolgokat. És igen az akksi amit te is írsz... powerbankról ugyanez a véleményem... tökre macera. Nézegettem mindkét modellt és azért bejön a Max hatalmas kijelzője, de összességében mégis fura, a sima Pro vhogy kompaktabb érzetet ad. Az biztos, hogy a 13 Pro-ban benne van minden, amire nekem is szükségem lenne, és azt nem 2 év után nyugdíjaznám. Viszont így hogy hosszútávban gondolkodom, azért az az üzemidő embertelen. :Y hosszabb távra valszeg jobban járnék vele, de közben meg egy hatalmas tepsi, és minden olyan fura a kijelzőn, olyan nagy. :D A számok meg az ikonok közötti távolság is, bár nyilván megszokás kérdése. Azért pofátlanság azért az extra akku időért 40 ezer forintot elkérni, de hát apple, megszokhattuk. Valszeg én is a sima Pro-t fogom választani, valahogy testhezállóbb telefon mint az a batár nagy tepsi.

(#1566) Beri78


Beri78
őstag

Sziasztok!

Januárban vettem a "régi" telenornál egy 13 pro max-ot. Most, hogy a Yettel-nél is van már e-sim, gondoltam cserélek erre, és beteszem a digi-s kártyám mellé, amit csak a korlátlan net miatt használnék.
Megoldható itt is, hogy a hívások mind alapértelmezetten a yettel-es esim-ről mennek, és a net pedig majd a fizikai digi-s kártyáról?

Köszi

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#1567) Blue meth


Blue meth
senior tag

Anker adapterről vélemények? Már több techvideós csatornán láttam ajánlgatják (főleg amcsik), érdemes lehet beruházni egy olyanra? istyle-nál látok 10 ezerért 30wattosat, azért az elég korrekt sztem.

(#1568) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Nem szoktam teljesen lemeríteni,de csak sikerült 2-3x . Az érdekelne , hogy mindig bekapcsol töltésnél magától ,ezt lehet állítani esetleg ?

(#1569) zsolidodd válasza Beri78 (#1566) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Igen, ki tudod választani, hogy melyik legyen az alapértelmezett mobilnet és hívás kártya.

(#1570) totopad válasza Beri78 (#1566) üzenetére


totopad
senior tag

igen, beállitható elsődleges, másodlagos szám, illetve a mobilnet is, hogy melyikről menjen

(#1571) sfdrakex válasza Beri78 (#1566) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Diginél van korlátlan mobilnet? Teszt időszakban volt csak korlátlan, nem?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1572) Szilágyi84 válasza Szilágyi84 (#1568) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Szóval androidról jöttem és furcsálom ,hogy ha lemerülten kikapcsolva rakom tölteni akkor magától bekapcsolja magát. Amúgy nem érdemes néha kikapcsolva pihentetni nagy ritkán ?

[ Szerkesztve ]

(#1573) icecave válasza Szilágyi84 (#1572) üzenetére


icecave
nagyúr

Ha mindenáron kikapcsolva akarod tölteni, akkor dugd töltőre, majd kapcsold ki.

Hogy érdemes-e pihentetni, azt nem tudom, 2008 óta volt vagy 20 iPhone-om, egyiket sem kapcsoltam ki huzamosabb időre :D

(#1574) Beri78 válasza totopad (#1570) üzenetére


Beri78
őstag

Szia!
Köszi a választ, szuper.

#sfdrakex - igazad van, nem korlátlan, csak 30GB, de ez nekem olyan, mintha korlátlan lenne :)

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#1575) Oldman2


Oldman2
veterán

Jól látom, hogy külön a 13 Pro-ról nincs teszt?

A technikai adatok különbözősége miatt kerestem...

(#1576) Tibee86 válasza Oldman2 (#1575) üzenetére


Tibee86
veterán

Jól, mert gyakorlatilag ugyanaz a két készülék a fizikai- és kijelzőméret, illetve akkumulátor kapacításon kívül. [link]

(#1577) Oldman2 válasza Tibee86 (#1576) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi.

(#1578) Sanci789


Sanci789
aktív tag

Sziasztok. Frissen Telekomtól vásárolt 13 Pro Max papírjára 36 hónap jótállás van írva. De a telefon beaktiválása után csak korlátozott 1 évet jelez nekem. Ezzel ne foglakozzak, ez így normális? Ha mondjuk 2 év után elromlana, és vinném garanciáztatni, akkor attól még a telekomos papírral érvényes? Köszi

(#1579) sfdrakex válasza Sanci789 (#1578) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az 1 év az az Apple nemzetközi, mindenhol érvényes garija. MO-n ársávos a gari, így itthon az 3 év.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1580) pepetech válasza Sanci789 (#1578) üzenetére


pepetech
őstag

1 év apple a többi telekom. Szóval 1 év után telekomhoz viheted.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1581) telefon6310


telefon6310
tag

Nem tudom, hogy csak én vagyok-e ilyen "szerencsés"...
2 hónapja van meg a 13 Pro, tökéletes, nagyon szeretem, teszi a dolgát, ahogy kell. Viszont, a mai napon immár második alkalommal csinált olyat, hogy elindítom a (gyári kamera app) videófelvételt és megfagy. Semmit nem lehet csinálni, a kép nem mozdul, le se lehet állítani. Be kell zárni az alkalmazást, újra elindítani, aztán következő felvétel indításnál megy minden tovább, mintha mi se történt volna. Az elején csinált már egyszer ilyet, akkor még elnéztem neki, de így másodjára már eléggé odavert a bizalmamnak. Bő 2 éve használok iPhone-t, ilyen jellegű hibával sose találkoztam. Egy 50 ezres Hülyevej telónál még megérteném az ilyen bugokat, de egy 425 ezres csúcs iPhonnál azért illúzióromboló. Elég sokat fotózok és videózok, tehát nem mindennapos ez a dolog, soha nem volt vele gondom, ezt a két esetet (eddig) leszámítva.
(Full gyári minden, nincs agyontelepítve, naponta restartolva van, stb., vigyázok rá)
Másnál is történt már ilyen?

(#1582) -Ben- válasza telefon6310 (#1581) üzenetére


-Ben-
veterán

Nekem a Safari szokott megkövülni…. :)

(#1583) icecave válasza telefon6310 (#1581) üzenetére


icecave
nagyúr

Egy force reboot volt azért ugye? Utána is csinálja?

(#1584) telefon6310 válasza -Ben- (#1582) üzenetére


telefon6310
tag

:W egyre jobb. Akkor csak nem olyan stabil ez a rendszer, mint amilyennek megismertük tizenéve...

(#1585) telefon6310 válasza icecave (#1583) üzenetére


telefon6310
tag

Minden nap csinálok rebootot, napi rutin, de mint írtam is, ez csak egyetlen alkalom volt ma, meg egyetlen alkalom 2 hónapja. Csináltam ma is pár videót, tök jó, se előtte, se utána nem szarakodott, csak egy alkalommal. Indítom a felvételt, fagyhalál :Y Ennél nagyobb bajom sose legyen az életben, ezt kívánom, de azért ez illúzióromboló, nem ezt szoktam meg az (állítólag) atomstabil iOS-nél.

(#1586) sfdrakex válasza telefon6310 (#1581) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nekem egyszer fotózásnál csinált ilyet pár hete. November óta van meg. Szintén 13 Pro. Napi szinten fényképezek párat. Eddig ez az egy ilyen volt.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1587) icecave válasza telefon6310 (#1585) üzenetére


icecave
nagyúr

Mondjuk minden nap hülyeség (szerintem, droidnak heti egyszer érdemes, ezt aláírom, de ez csak az én véleményem), csak akkor csinálom ha nagy ritkán van valami anomália. Az meg simán atom stabil rendszer amit annyit használsz és 2 havonta van vele egy ilyen. Galaxy noteok esetén mesélni tudnék mennyiszer voltak ilyenek :D Főleg, hogy indítottam egy appot és bumm kilép. Persze adott pillanatban bármi baromi idegesítő, de a gyakoriság nagyon nem mindegy….

[ Szerkesztve ]

(#1588) totopad


totopad
senior tag

Izé, azt hittem, hogy csak káprázik a szemem, de nekem is csinál ilyen youtube, chrome, sőt gyári sms app is egy-egy pillanatra, aztán helyreáll

(#1589) telefon6310 válasza icecave (#1587) üzenetére


telefon6310
tag

Nem ismerek más rendszert, bő 2 éve iPhone-t használok és köszönöm, egyelőre nem is akarok mást. Ezért tettem fel a kérdésem, hogy másnál is jelentkeztek-e már ilyen jellegű anomáliák. Ezek szerint pl. Samsungnál napi szinten vannak ilyenek? Tényleg nem tudom, mert nem használok Androidot.
Hozzátéve, nem érzem magam hülyének, hogy naponta újraindítom és meggyőződésem, hogy nem ezzel idéztem elő a kamera fagyást.

(#1590) icecave válasza telefon6310 (#1589) üzenetére


icecave
nagyúr

A hülyeséget arra irtam hogy felesleges, nem arra, hogy aki csinálja az hülye természetesen :R

Az én tapasztalatom az, hogy droidon sokkal gyakoribb az idegesítő hiba. Egy rendszer meg attól “atomstabil”, hogy minél ritkábban csinálja. Nyilván ha egyik adott idő alatt 10-20-szor többet hibázik, mint a másik, akkor utóbbit hívom annak. Viszont egyik rendszer sem tökéletes nem is lesz soha, egy ilyen bonyolultságú összetett rendszer szerintem nem is lehet az, csak egy tökéletes világban ami ugye szintén nem létezik.

(#1591) telefon6310 válasza icecave (#1590) üzenetére


telefon6310
tag

Igen, így akkor már világos!
Köszönöm! :R

(#1592) Dani46


Dani46
tag

(#1593) martin1369 válasza Dani46 (#1592) üzenetére


martin1369
aktív tag

Kiváncsi leszek rá miben másabb.

(#1594) LosBlancosRM válasza martin1369 (#1593) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Nekem fent van egy ideje, de a maszkos feloldáson kívül nem vettem észre változást.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#1595) KunEmber válasza telefon6310 (#1585) üzenetére


KunEmber
senior tag

Hogy rebootolod? Sima ki és bekapcsolás?

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#1596) telefon6310 válasza KunEmber (#1595) üzenetére


telefon6310
tag

Hangerő fel-le, aztán oldalsó gomb addig nyomva tartása, amíg újra nem indul.

(#1597) Blue meth válasza telefon6310 (#1581) üzenetére


Blue meth
senior tag

Sajnos teljesen átérzem... nekem anno 6S-el voltak hasonló kalandjaim, elég sokáig. Igaz akkor már 2 éves modell volt, én úgy vettem újat anno, de az elején rendesen csalódás volt. Elég bugos volt akkoriban. Aztán valahogy a frissítésekkel elmúlt. Az az igazság hogy már az iOS sem a régi. Emlékszem anno, amikor megvettem a 8(!!!)gigás 4S-emet, annyira fluid és hibátlan volt, az még az igazán fasza iOS volt. Manapság kanyarban sincs már ez a mostani. Nekem a XS-el is voltak bőven bugok a 2 év alatt, igazából már hozzászoktam. Valszeg így is kevesebb mint egy androidon, bár ezt nem tudom, mert lassan 8 éve iOS-en vagyok. Mindenesetre tényleg bosszantó, hogy az ember kiad egy valag pénzt egy ilyen eszközre, és akkor ilyeneket produkál.

Anker töltőadapterre senki semmi? Nem használ itt senki?
Illetve kijelzővédő fóliát mit ajánlanátok? Spigen-t sok helyen olvasom.

(#1598) kory24 válasza Blue meth (#1597) üzenetére


kory24
őstag

Szia!

Ilyen Anker töltőt használok pár napja: Anker PowerPort III mini

Eddig minden okés, tölt rendesen nem melegszik , nem búg :)

Fóliát pedig iylet vettem: Spigen EZ FIT GLAS.tR SLIM

Nagyon könnyű volt feltenni hála a keretnek és eddig jónak is tűnik, tartóssága majd kiderül :)

(#1599) KunEmber válasza telefon6310 (#1596) üzenetére


KunEmber
senior tag

:R

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#1600) telefon6310 válasza Blue meth (#1597) üzenetére


telefon6310
tag

Köszönöm szépen a tapasztalatok megosztását! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.