Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) LosBlancosRM válasza despitz (#4000) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Egy szóval nem mondtam, hogy Apple specifikus.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#4002) RAYBOMB


RAYBOMB
tag

Sziasztok!
1éves mult a telefonom( 13pro max) és sajnos megjelent nálam az a probléma amit sokan “screen retention”-nek hivnak de szerintem sima beégés. 25-30%-os fényero alatt latom a kepernyo mogott halvanyan a waze alkalmazas ikonjait es az utvonalat es a telefon applikacio beszelgetes kozbeni ikonjait. Valakinek valami otlete esetleg megoldásra(tudom képernyo csere) de ezen kivul hátha tud valaki valami okosat mondani vagy akinek esetleg van ilyen tapasztalata.
Koszonom
jo hetveget mindenkinek

(#4003) kchris78 válasza RAYBOMB (#4002) üzenetére


kchris78
veterán

mennyit ment milyen fenyeron a waze? Garis meg a telefon?

(#4004) Joachim21 válasza kchris78 (#4003) üzenetére


Joachim21
senior tag

Adaptív fényerőn volt használva? Akkor szokott ez többnyire előfordulni.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#4005) RAYBOMB


RAYBOMB
tag

Nagyon sokat vezetek. Nappali fenynel kell a kozel 70-80%fényerő. De mindig a szellozonyilasra szerelt tartoban volt nyaron is es ment ra a klima. Garancia sajnos nincs ra…ceges vasarlas mar letelt :(

(#4006) bbendre válasza RAYBOMB (#4005) üzenetére


bbendre
őstag

Nem a meleg a gond, hanem a magas fényerőn megy a kijelző miközben ugyan az a tartalom van rajta órákig. Ez minden OLED esetén így van.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#4007) RAYBOMB válasza bbendre (#4006) üzenetére


RAYBOMB
tag

Rosszabbodhat? Vagy itt ezen a szinten kb megall?

(#4008) bbendre válasza RAYBOMB (#4007) üzenetére


bbendre
őstag

Természetesen igen. Vagy alacsonyabb fényerőn használód a waze-t vagy válltogatod a navigációs alkalmazásokat.
Amikor hosszan haladsz pl a következő lehajtó 130km-re van kapcsolt ki a kijelződ.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#4009) jófejsrác válasza bbendre (#4008) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Én mindig ki szoktam kapcsolni navigáció közben, és csak akkor villan fel ha szükséges.

Mondjuk nekem az órán is mutatja - persze csak a gyári navit használom.

(#4010) kchris78 válasza jófejsrác (#4009) üzenetére


kchris78
veterán

pontosan én is, max este minimal fenyerovel, de napkozben csak amikor nagyon kell utana nyomom is hogy kapcsolodjon ki a kijelzo. Ha egyszer beég valami azzal mar nem lehet mit kezdeni. Navihoz kell venni egy olcso ips kijelzos telefont..

[ Szerkesztve ]

(#4011) RAYBOMB válasza kchris78 (#4010) üzenetére


RAYBOMB
tag

Köszönöm mindegyikőtöknek a válaszát. Akkor valoszinu csereltetem a kijelzot.
szep napot :)

(#4012) Chumlee


Chumlee
senior tag

Sziasztok!
A telefonom tavaly márciusban vettem, most néztem az akksi állapotát. Egy hónapja 94% volt most pedig már 91%. Ez normális ,hogy ilyen mértékben romlik ?
Magsafe-t használok, okozhatná esetleg az ?

(#4013) bbendre válasza Chumlee (#4012) üzenetére


bbendre
őstag

Nekem a 16.x ota ugyan ez a helyzet. Siman jobban eszi az akkut a 16 és ez okozza ezt (szerintem)

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#4014) cH1 válasza Chumlee (#4012) üzenetére


cH1
aktív tag

Nekem most lett 1 éves a telóm és 99%-ot ír, ami merem állítani hogy nettó hülyeség mert érezhetően nem bír annyit az akksi mint új korában. Volt róla szó itt hogy milyen módszerekkel lehet megnézni a valós értéket, szerintem a telefon által írt értékkel kár is foglalkozni.

(#4015) saca23 válasza cH1 (#4014) üzenetére


saca23
aktív tag

Nekem még csak 9 hónaposa 13pmax , 98% -os az aksi , de nem vettem észre , hogy kevesebbet bírna újkorához képest . Elég elszomorító lesz , ha màr egy éves korában érezni fogom rendesen az akumlátor teljesítmény csökkenést. Idáig az összes telomnál kb 2 éves kora után kezdtem érezni , hogy már nem új benne a telep. Szerintem egy éves telefon mèg majdnem , hogy új remélem apple -nél ezt nem gondolják máshogy.😂

(#4016) Tibee86 válasza saca23 (#4015) üzenetére


Tibee86
veterán

"Szerintem egy éves telefon mèg majdnem , hogy új remélem apple -nél ezt nem gondolják máshogy.😂"
Szerintem biztos így gondolják ők is. Mi érdeke lenne abban, hogy 1-2 évente állj be a kasszájukhoz, 4-5-6 év helyett?! ;]

(#4017) totopad válasza saca23 (#4015) üzenetére


totopad
senior tag

Megjelenés napján kaptam meg a készüléket, ami szintén 13PM, semmit sem érzek 1,5 év után sem az akksi használattal. 93%-on vagyok jelenleg, de irodai/otthoni körülmények közt (sms, telefonálás, e-mail, néha 1-2 youtube, insta) 3 napot bir, stabilan.
Nem egyszer, hanem folyamatosan elég 3 naponta töltenem.
Erősebb használat mellett is a napot bőven kihúzza, de ezt értsd, úgy, hogy autós navigáció, túrázásos navigáció, fényképezés orrba-szájba, az 5G be van kapcsolva, igy még a hálózatváltásokkal is sziv, sokszor határátlépés -ami egyébként is zabálja az akksit-, és ilyenkor van, hogy még autóversenyt is a telón nézek, az 1 nap garantált, még ilyen körülmények közt is. A táskámban folyamatosan ott van a power bank, egyszer sem kellett még használnom a 1,5 év alatt. A 3G óta szifont használok, ez eddig minden szempontból a csúcs.

(#4018) saca23 válasza totopad (#4017) üzenetére


saca23
aktív tag

Ez azért elég jól hangzik , én is használni vettem , két naponta töltöm 7-8 óra kijelző idő játék ,navi, telefonálás , napi 2-3 óra online zene , fotózás. Bízom benne , hogy egy darabig nem kell nyűglődnöm telefonnal azért is vettem ezt én is . Legfeljebb gariba kicseréltetem az aksit a harmadik évbe ha szarakszik , de ennek a telonak bírnia kell sok sok évig .

(#4019) LosBlancosRM válasza bbendre (#4013) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Mióta legyalultam az enyém, és gépen frissítettem, újra stabil az aksi. Ha van időd, megér egy próbát. Hétvégi teszten 58 óra, 55 perc készenlét alatt 13 órányi SOT jött össze, és volt még benne 3%. Aksizabáló Zukk appok ették a legtöbbet, plusz Safari, némi Tiktok. 98%-os aksi.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#4020) jófejsrác válasza LosBlancosRM (#4019) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Ezt annyira megcsinálnám már én is, de egyszerűen fizikai fájdalmat érzek, ha arra gondolok minden egyes appot újra fel kéne tenni és belépni :B .

Pedig lehet nekem is hasznos lenne, kb 7 éve cipelem magammal a “mentést”.

Apropó telefon új beállításakor az apple music appba betett zenéket is újra hozzá kell adni?

(#4021) pajorgergo


pajorgergo
aktív tag

Én személy szerint ész nélkül töltöm :DNéha elfelejtem ilyenkor 10%-on dugom fel, néha elfelejtem levenni ilyenkor néha felmegy 100%-ra :D
tavaly januári elejei vásárlás, telefon szerint 92%-os az akkumulátor.
20W-os utángyártott iStyle-ossal töltöm :D

(#4022) Sordoran válasza pajorgergo (#4021) üzenetére


Sordoran
addikt

A töltési szokások mellé azt is figyelembe érdemes venni akksik esetén, hogy mennyi időnként, és milyen használat mellett történik. Lehet valaki 20-80% között tartja, de ha napi 2x tölti, más hiába tölti 10-100% között, ha ezt csak három naponta teszi, ezzel kevésbé terheli az akksit. (első esetben a töltés gyakorisága is nagyobb, és a használat is több)

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#4023) pepetech válasza jófejsrác (#4020) üzenetére


pepetech
őstag

a lejátszási listák albumok minden marad bene. Mégha lemondod az előfizetést és 2-3 hónap múlva fizetsz újra elő rá akkor is meglesznek. de amit géppel töltöttél rá azt újra rá kell tenni.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#4024) hellomi válasza pajorgergo (#4021) üzenetére


hellomi
tag

Ez milyen app, ami igy mutat minden reszletet? :Y

ASUS ROG B450-F Strix | AMD Ryzen 7 5700G | Crucial Ballistix Sport 2x8GB DDR4 | eVGA RTX 2080 Super XC | Samsung 970 Evo Plus 500GB | Corsair RM750x | NZXT H510i White | ID Cooling SE-224-XT White | Samsung CHG90 49" | Apple Macbook Air M1 |

(#4025) jófejsrác válasza hellomi (#4024) üzenetére


jófejsrác
senior tag

3utools

(#4026) pajorgergo válasza jófejsrác (#4025) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

így van 3utools...mondjuk egyedül videót nem sikerült még átvinnem pc-ről a telefonra de majd egy szép napon :D

(#4027) martin1369


martin1369
aktív tag

Nekem egy év után 91% igazából 3 műszak mellett nem csodálkozok.Munkanapokon Blitzwolf pihenőnapokon gyári 18 wattossal töltöm.1 évet még csak kibír utána úgyis szeretnék leginkább a mérete váltani majd valószínű 15 pro-ra. :)

(#4028) Jefedrin


Jefedrin
kezdő

Üdv mindenkinek.
Találkoztatok már ilyen jelenséggel?

:DDD
Egy alkalmazásban voltam benne aztán mikor kiléptem belőle ez fogadott. Még 16.3 volt fent. Csak újraindítás után állt vissza.

(#4029) telefon6310 válasza Jefedrin (#4028) üzenetére


telefon6310
tag

Igen, iPhone XS-nél velem is történt egyszer. Restart, se előtte, se utána még egyszer ilyen nem volt.

(#4030) Navaren válasza Jefedrin (#4028) üzenetére


Navaren
aktív tag

Én ilyet tudtam produkálni nem olyan rég:

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#4031) Joachim21


Joachim21
senior tag

Tiszta Android. ;] :DD

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#4032) kali válasza Navaren (#4030) üzenetére


kali
legenda

Osztott képernyő, ezzel mi a gond?! :DD

(#4033) Lozi8


Lozi8
tag

(#4034) martin1369


martin1369
aktív tag

Szertintetek ez jó lehet? [link] Ha valaki esetleg tud 10k-ig jobbat meghallgatom.

(#4035) pajorgergo válasza martin1369 (#4034) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

Születésnapi kuponnal (-30%) én ilyet vettem: iSTYLE - 45W PD autós töltő ránézésre Epico márka által gyártott.
Amit linkeltél az is jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#4036) RAYBOMB


RAYBOMB
tag

Sziasztok!
nem olyan regen irtam a beegett kijelzomrol. Ha el szeretném adni a telefont akkor mennyit vonjak le az eladasi arbol? Vagy hasznaljam ameddig nem zavaro a mindennapokban es utana csereljem ki es ugy adjam el?
koszi a valaszokat!

(#4037) Mike81 válasza RAYBOMB (#4036) üzenetére


Mike81
senior tag

Igaz nincs még 13-om mert még nem vagyok biztos mahamban hogy kell :DDD De én nézegettem javítasi árakat is ha esetleg beütne a baj. Ha jól emlékszem akkor a kijelző csere olyan 140 körül volt feltüntetve. Igaz ez Pro Max-ra írták mert.az érdekel

[ Szerkesztve ]

(#4038) cH1 válasza RAYBOMB (#4036) üzenetére


cH1
aktív tag


Ennyi egy gyári új kijelző. Én tuti nem csináltatnám meg beégés miatt. Vagy add el kicsit nyomottabb áron valakinek akit nem zavar, vagy használd így. Az a legjobb hogy ilyen hiba miatt szerintem nem is kell 30-40 ezernél többet engedned az árból, iPhone faktor miatt biztos így is ugrani fognak rá.

(#4039) Bigboy30


Bigboy30
csendes tag

Sziasztok. Kérdésem lenne, hogy lehet legegyszerűbben Samsung teló képeit i13 átmásolni? Az a i3tools vagy mi nem akarja

(#4040) sfdrakex válasza Bigboy30 (#4039) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Miért nem szinkronizálod google fotókba, onedriveba?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4041) Jefedrin válasza telefon6310 (#4029) üzenetére


Jefedrin
kezdő

Köszi mindenkinek a választ.
Akkor nem egyedi eset volt.

(#4042) Mike81


Mike81
senior tag

Sziasztok!
Na hosszas hezitálas után úgy döntöttem hogy kipróbálom az IOS-t.
Szeretnék segítseget kérni mint extra szűz iphon felhasználó :DDD Mire kell figyelni egy 13 pro max vásárlásánál illetve mit kell feltétlenül megnézni? Olyan hírdetésekre szűrök amik csak gyári garisak de nem tudom hogy van e valami esetleges típushiba amire figyelni kell.

Előre is köszönöm az infókat :R

(#4043) Sordoran válasza Mike81 (#4042) üzenetére


Sordoran
addikt

Nincs igazán kifejezetten típus hibája, szóval a szokásos dolgokat kell nézni, amit bármely telefon vásárlásnál szokás. Megnézed külsőleg, van-e sérülés rajta, kicsit kézbe veszed, megy-e a kamera, videózás (nem-e homályos a felvétel, nincs-e karc az üvegen), hívás próba (hallanak-e, te hallod-e másik felet), mobilnet és wifi. Töltés megy-e, nem-e koszos, nehezen csatlakozik az aljzat. Még az akksi állapotát meg tudod nézni beállításokban, persze ez nem a leghitelesebb, de azért 95% körül kell lennie. Ha ez alatt van az nagyobb igénybe vételt jelenthet, ha pedig 90% alatt az már vészes ennyi idő alatt. (jó alku alap, hogy hamarosan akksit kell cserélni, engedjen az árból)
Legyen garis, hivatalos viszonteladótól lehetőleg. Amennyiben szolgáltatónál vette, részletre, érdemes meggyőződni, hogy nincs-e részletfizetés alatt még. Illetve ha készülék kedvezménnyel vásárolta, akkor még a havi előfizetési díj elmulasztása is okozhat gondot talán, de ezt nem tudom biztosra.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#4044) Mike81 válasza Sordoran (#4043) üzenetére


Mike81
senior tag

Köszönöm a részletes leírást. Van most pár potenciális jelőlt amik a legtöbb kritériumnak megfelelnek. Apple garisak és nem is.pár hónap alatt jár le a gari róluk. Ezeket nézem első körben meg és remélhetőleg találok is nekem megfelelőt :C

(#4045) cH1 válasza Sordoran (#4043) üzenetére


cH1
aktív tag

És az örök kötelező iPhone esetén, Face ID, true tone. Ha ezek bármelyike nem működik akkor biztosan törve volt és nem márkaszervizben lett javítva.

(#4046) LosBlancosRM válasza Mike81 (#4042) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Lapozz tovább, amíg nem jön droidos hirdetés. ;] :D

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#4047) Mike81 válasza cH1 (#4045) üzenetére


Mike81
senior tag

Köszönöm meked is a választ :R

(#4048) Shyciii


Shyciii
veterán

Létezik olyan átalakító, amivel tudom használni "androidos" töltőkábellel is? Tehárt usb type-c -s csatiról átalakító Ligthning-ra, mert több androidos ismerős van, és ha a kábel nincs nálam, akkor nem lenne rossz, ha ilyenkor is tudnám tölteni.

(#4049) bbendre válasza Shyciii (#4048) üzenetére


bbendre
őstag

A dobozban van USB-C -> Lightning kábel. Az legyen nálad vagy wireless pad ha van nekik, vagy egy csomó telefon tud vissza tölteni. Nekem volt, hogy az Androidot telefonba bedugtama az USB-C felet és a lightningot az Iphone-ba és feltöltöttem vele a Iphone-t

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#4050) da.


da.
tag

sziasztok,
videó felvétel közben (4K 60fps) ha 1x -ről 3x zoomra váltok, nem az optikai zoomot használja. ennek megfelelően elég ramaty is lesz a videó minősége.
megoldható valahogy, hogy az optikai zoomra váltson át?
vagy csak az a megoldás lehet, hogy a user kikapcsol, átvált, újra elindít?
köszi

(bocs, ha volt már róla szó, nam találtam a topikban)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.