Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) anderledani válasza Sebibalu (#1797) üzenetére


anderledani
őstag

napi 1 töltéssel napi 10 órát is kihozol belőle :)

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#1802) rep3at


rep3at
őstag

Sziasztok. 7 év Samsung-éra után iPhone lesz a következő készülék a jobb értéktartás és terméktámogatás miatt (bár a kamera sem utólsó szempont). Bár én a sima Pro modellt tervezem venni (úgy tudom nincs külön topikja), azért lenne egy kérdésem. Jó minőségű átlátszó tokot tudnátok ajánlani?

Forward thinking. كرر

(#1803) KunEmber válasza rep3at (#1802) üzenetére


KunEmber
senior tag

Én ugyanúgy az általad választottra váltottam, ugyan úgy sok-sok év Samsung után. Átlátszó tokot gyárt az Apple is, de a Spiegen tokjait is nagyon szeretik a többi topicban.

Első két napra vegyél ki szabadságot a telefon mellé, én egy nagy, vidéki, több napos, saját rendezvény előtt vettem át a telefont, hát sírtam, hogy egy PDFet nem tudtam normálisan megnyitni... Aztán kisimult a dolog, most már elégedett vagyok.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#1804) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Köszönöm a válaszokat. Ma megyek meg is tapizom élőben is :DD Az egyéni csengő ill SMS hang beállítás még mindig macerás?

[ Szerkesztve ]

(#1805) Menslee válasza Sebibalu (#1804) üzenetére


Menslee
tag

Szia!

3utools nevű progival egész barátian meg lehet már oldani.

Én legalábbis még sose csináltam, de 10 perc alatt megvolt az egész :)

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#1806) i400 válasza Sebibalu (#1804) üzenetére


i400
senior tag

3utools mellett alternatív megoldás a garagebandbe berakott zene és azt megvágva is be tudod állítani. Yt-on van rengeteg howto erre is.

(#1807) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Ohh köszönöm. Ugyan ez módszer mehet sms hangra is?

(#1808) Menslee válasza Sebibalu (#1807) üzenetére


Menslee
tag

Azt hiszem igen, de rövidebbnek kell lennie.
Bár ezt még sose csináltam szóval lehet nem ilyen egyszerű.

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#1809) Bigboy30 válasza i400 (#1806) üzenetére


Bigboy30
csendes tag

Szia, a 3utools, csak nekem nem engedi a fiók belépést (apple id) vagy másnak sem??

(#1810) i400 válasza Bigboy30 (#1809) üzenetére


i400
senior tag

hello, nekem sajnos nem volt ahhoz a programhoz szerencsém wines gép hiányában :/

(#1811) rep3at válasza KunEmber (#1803) üzenetére


rep3at
őstag

Elég türelmes ember vagyok és volt már régebben több iPhone-om is volt már, ennek ellenére én is a hosszú hétvégére tervezem az ismerkedést. Hosszú és boldog kapcsolatot szeretnék.

Forward thinking. كرر

(#1812) KunEmber válasza rep3at (#1811) üzenetére


KunEmber
senior tag

Fura az egész telefon logikája, de végül is működik, gyakorlatilag hibátlanul. Szerintem rendben leszel vele.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#1813) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Hát ma sikerült megtapiznom a 13 PM-ot... valami fantasztikus volt. Ha lett volna készleten tutti már haza is szaladok vele. Viszont ezt a gesztusvezérlés dolgot még nagyon szoknom kell.. + hogy nincs ujjlenyomat olvasó (ha jól olvastam) kicsit zavart. De minden összvetve sem a súlya, sem a mérete nem volt vészes :) A kijelzö viszont nagyon fantasztikus volt :D Megvolt bennne az "Akarom érzés :D "

[ Szerkesztve ]

(#1814) icecave válasza Sebibalu (#1813) üzenetére


icecave
nagyúr

Face ID sokkal jobb, majd meglátod :) Ez rendes, nem lehet egy képpel vagy bármivel átverni.
A maszkos feloldás is megoldott már.

(#1815) Sebibalu válasza icecave (#1814) üzenetére


Sebibalu
őstag

És nincs valami megoldás.. olyan droidos féle a vissza nyil meg a multaskingk gombnak? :D

(#1816) icecave válasza Sebibalu (#1815) üzenetére


icecave
nagyúr

Vissza nyil: balról jobbra simítasz és visszalép. Meg kell tanulni nem kell a közepéig behúzni az ujjad csak gyorsan csinálni. Már meg sem lennék nélküle. Multitaskban egyetlen hátrány hogy nem tudó egyszerre bezárni az appokat, de ennek egy oka van: itt nem kell bezárni, nem eszik a háttérben.

(#1817) Sebibalu válasza icecave (#1816) üzenetére


Sebibalu
őstag

Jó hát a szokás hatalma :D :D :R

(#1818) icecave válasza Sebibalu (#1817) üzenetére


icecave
nagyúr

Droidons is gesztust használtam, amikor már elérhető volt. Bár itt érdekes, hogy csak balról jobbara megy a "vissza" a másik oldalról nem, mint droidon.

Droid után hidd el, nem ezt lesz a legnehezebb megszokni :D

(#1819) Sebibalu válasza icecave (#1818) üzenetére


Sebibalu
őstag

Hát mit? : :Y Ne tegyél frászba :D :D

(#1820) icecave válasza Sebibalu (#1819) üzenetére


icecave
nagyúr

Mindenkinek más... nincs képernyőtükrözés olyan egyszerűen okostv-re, csak ha tudja az airplay-t, nincs AOD, nincs osztott képernyő két appnak, messenger, stb alatt nincs "kiskép", vagyis ha megnézel valamit videóüzenet közben, bizony ki fogja kapcsolni a kamerát, nem pedig kisképernyőben odarakja, stb.

(#1821) bbendre válasza icecave (#1820) üzenetére


bbendre
őstag

Én Pixelről jöttem ahol aztán minden is volt és nem volt nehéz megszokni a váltást. Persze sok minden más. Van ami nincs, de sok minden van ami az Androidon nem volt és az Appok valahogy sokkal minőségibbek. Nekem a gesztus vezérlésnél a vissza nem hiányzik. Persze néha őrületbe kerget, hogy egyes Appokon belül merre van a vissza, van, hogy balról jobbra van, hogy fentről le. A Youtube Music néha olyan mint a labirintus. Viszont cserébe a sok "vissza" gombbal nem lépsz ki az appból.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1822) Sebibalu válasza icecave (#1820) üzenetére


Sebibalu
őstag

AOD, képerrnyö kivetítés meg a többi nem igen hoz lázba :D Már csak egy jó vétel kell és be is húzom a kicsikét :D

(#1823) bucsher válasza rep3at (#1802) üzenetére


bucsher
őstag

Én aliexpressen a rock tokot ajánlom átlátszóban, nagyon jó vastag, mindentől megvédi.
Másrészt olvastam itt, hogy pitaka tok így meg úgy, mondom lári-fári. Aztán hozzám került egy és most már én is hú azanyja! Nagyon jó kis vékony elegáns valóban.

In the pipe - five by five!

(#1824) Luck Dragon válasza Sebibalu (#1797) üzenetére

“” FB, messenger, Huawei healt, és OTP smart bank “”

Általad felsoroltakat mind használom és semmi baj nincs velük . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1825) pajorgergo válasza Luck Dragon (#1824) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

Huawei Healt esetén nem mondanám, néha ha olyan kedve van a 13PM-nek simán nem kapcsolódik a GT2 Pro órához, és akkor jön az hogy Health app-ba belép, eszközök, csatlakozás, vissza előre frissítés...ekkor szinkronizál és kb még 2 percig kommunimálnak aztán helo, van olyan nap amikor elvannak együtt, de gyakrabban nem kommunikálnak.
Azt hozzá tenném, értesítések jönnek, hívást fogad az óra, de a telefon felé nincs adatkommunikáció, meg az időjárást se frissíti az órán...de mindenképp érdemes váltani és Huawei Mate 20 Pro-ról váltottam és egyántalán nem bánom.

(#1826) Luck Dragon válasza pajorgergo (#1825) üzenetére

Nekem nincs ilyen gondom (Band 2 Pro és Scale 3 ) esetében .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1827) LosBlancosRM válasza bbendre (#1821) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Ez az appok minőségibbek dolog honnan jött? Attól mert fizetősek? Ott van pl a swiftkey, a böngészők... Mind butább, mint droidon. Apple gyári appoknak még az értékelése is gyatra, nem meglepő módon. Szvsz az ébresztő, naptár, safari, tàrcsázó, galéria, stb visszalépés droid után. A hardver ami igazán meggyőző, illetve a rendszer gördülélenysége(hozzátesznek a lassú animációk is).

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#1828) icecave válasza LosBlancosRM (#1827) üzenetére


icecave
nagyúr

Galériáról jut eszmbe, engem az idegesít,hogy van az "összes kép", oda rakja, amiket csinálsz. Viszont, hiába csinál az ember egy könyvtárat, és teszi őket oda, áthelyezni nem lehet, vagyis a "képfolyamban" azok is ott lesznek ugyanúgy.

Droidon csomószor volt úgy,hogy egy heylre rakta a készített, stb, képeket, de ha valamit akartam, akkor áthelyezhetem, és akkor eltűnt onnan.

Itt nem, itt bármilyen könyvtárban, bárhol is vannak a képek, a akkor is látszani fog az összes egyszerre is.

(#1829) LosBlancosRM válasza icecave (#1828) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Nekem is ez az ami nem tetszik benne. Ömleszti a képeket. Samsungon volt külön mappája a képernyőmentésnek, messengernek, fotóknak stb stb...

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#1830) KunEmber


KunEmber
senior tag

Skacok, segítsetek már pls. Céges levelezés egy módosított Zimbra felületen működik és ma jött egy kép (3448 néven) és doksi, amit le szerettem volna tölteni. Többször csinálta már mind a Chrome, mind az Edge, hogy mintha nem sikerült volna letölteni, utána nem tudta megnyitni. A Safari jól működött. (De csinálta már képpel, pdf-fel, wold-del is.)

Olyan a kép a fájlkezelőben, mintha sérült vagy érvénytelen lenne a kiterjesztés. Ti találkoztatok már ilyennel? Mit tudok tenni?

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#1831) Tewe013 válasza icecave (#1828) üzenetére


Tewe013
őstag

Ettől már én is rosszul lettem egy párszor, h berakja az összes hülye screenshotot a rendes képek közé.

(#1832) alex.3


alex.3
tag

Sziasztok, gondolkodom a váltáson, soha nem volt még almás telefonom, esetleg aki volt hasonló cipőben ellátna egy-két tanáccsal.:K

(#1833) bucsher válasza alex.3 (#1832) üzenetére


bucsher
őstag

Nagy levegő és hajrá! Egyszer sem fogsz visszanézni

In the pipe - five by five!

(#1834) Barcsik válasza alex.3 (#1832) üzenetére


Barcsik
aktív tag

Szia!

Először vettem egy iPhone X-et tesztelésre amit egy hétig használtam. Hajtott a kíváncsiság. Mindezt megelőzően sok videót, teszteket és cikkeket olvastam. Meggyőzött az iPhone X és így lett iPhone 13 Pro Max, Watch 7, Apple TV 4K és egyéb kiegészítők. Ha minden jól megy akkor jövő héten érkezők a 16”-os MacBook Pro M1 Max processzorral szerelve. Karácsonyra talán lesz iPad is. Szerintem minél több infót olvass és ha van lehetőséged, nézd meg élőben valamelyik üzletbe a bemutató készüléket. Az iOS nagyon más mint az Android de nekem bevált és nem bántam meg a váltást. Véleményem szerint ha veszel iPhone-t akkor hozzá Apple kiegészítőkkel tudja a legtöbbet nyújtani az ökoszisztéma.

[ Szerkesztve ]

(#1835) Sebibalu válasza alex.3 (#1832) üzenetére


Sebibalu
őstag

Nyugi én is hasonló cipöben vagyok. Már csak a megfelelö darabot keresem magamnak :D :D

(#1836) MaddeNNNN válasza alex.3 (#1832) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Igen.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#1837) corran9 válasza alex.3 (#1832) üzenetére


corran9
tag

Még tavaly októberben írtam a 13 Pro Max-ról, 3 napos használat után az alábbiak voltak az észrevételeim (ezek lehetnek talán amik először felmerülnek szerintem Androidos készülékek után):

1. Túl vagyok az első 100%-os töltésen, és az akku idő nálam (is) igencsak jó, mondhatni brutális: 2,5 nap után 33%-on volt (ez nyilván sokaknál nem lesz ennyi, de az én használati szokásaim mellett úgy jött ki, hogy még nyomkodtam is az újdonság miatt)
2. A méretét még mindig szokni kell, főleg a szélessége miatt, de a gyári szilikon tok nagyon jó (nyilván jobb tok nélkül, de ilyen árú készüléknél otthon is tokban van)
3. A gesztusokat szintén szokni kell, de itt érezhetően rosszabbnak érzem a felületet: nincs jobbról balra gesztusnál visszalépés, nincs a képernyőn bárhol lefelé húzásnál gyors menü elérés (ez a jobb felső sarokból érhető el, ami egy ekkora készüléknél probléma)
4. Rendkívül prémium feeling a készülék anyaghasználatában, a súlya amire sokan panaszkodnak érthető, de mondjuk nem deal breaker szerintem azoknak, akiknek 6,5" feletti készüléke volt korábban.
5. A kamerát jónak látom, mondjuk nem érzem azt, hogy olyan kiugró lenne, de az biztos, hogy nagyon jó (a flagshipek között szerintem alapvetően akkor látni különbséget, ha egymás mellé teszi az ember, egyébként a lens flare annyit nem jelentkezik, mint tavaly ahogy láttam, ami nagy pozitívum)

Most/azóta:

1. Akksi: Még mindig nagyon erős (állapot még mindig 100%), közel két nap után van 25% körül nálam, de a második nap végén töltöm már azért (jobb a lelkemnek, ha nem megy ez alá).
2. Méret: ezt megszoktam, de ha kézbe veszem a Oneplus 7 pro-t, az sokkal ergonómikusabb, sokkal kellemesebb kézbe fogni. A gyári szilikon tokot egy Pitaka MagEz Case 2 váltotta, ez elég vékony, jobb kézben tartani.
3. Gesztusok: nem változott a véleményem.
4. Súly: megszoktam pár nap után, fenntartom amit írtam.
5. Kamera: amiben nagyon jó, hogy nehéz rossz képet csinálni vele. Hoz egy nagyon erős átlagot.
+1.: azóta lett Apple Watch-om, kényelmesen együttműködk a két készülék + iPaddel is kényelmes.
+2.: szoftveres eltérések: simán szokhatók véleményem szerint Android után, rááll az ember keze az iOs-re + minden szoftver
+3.: a maszkos feloldást is megoldották, így a Faceid teljesen jól használható, bár nem tudom, hogy miért nem rögtön a főképernyőre tesz (vagy ez miért nem állítható opció)

Üdv, c.

That's a real nasty habit you got there......

(#1838) LosBlancosRM válasza bucsher (#1833) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Használtál valaha Droidot?

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#1839) alex.3


alex.3
tag

Köszönöm a válaszokat, azt hiszem a mérettel és a gesztusvezérléssel nem lesz probléma, Mi 11 Ultrát használok jelen pillanatban. Ami számomra fontos, hogy az akkuidő megfelelő legyen, sajnos a Xiaomi ezen elhasalt,. Abban esetleg tudtok segíteni, hogy hol tudnám megnézni, hogy az androidos programok amiket használok megvannak-e almára is, az app store-ba be tudok lépni pc-ről valahogy?

(#1840) totopad


totopad
senior tag

Nekem ős szifonosként, kicsit furán vicces, hogy mennyi droidos vált...
az egyre gázabb áron kivül, van más is, ami miatt váltotok?

(#1841) Sebibalu válasza totopad (#1840) üzenetére


Sebibalu
őstag

Én jelen pillanatban kissé megcsömörlöttem a droidtól és a gyenge akku idöktől. Nem vagyok poweruser, max passziánszozok esténként a telefonon. Munkába használom, jegyzetelek, címeket keresek, online navigálok, és sokat beszélek. :)

Pont holnap megyek a Györi Istyle-ba beszerezni a kicsikét , már ha lesz a méretembe :D

(#1842) Sordoran válasza totopad (#1840) üzenetére


Sordoran
addikt

Nálam az ár volt az egyik indok, egyszerűen ha nem akarok kompromisszumot kötni, akkor bizony iPhone árban vannak csak alternatívák android vonalon, így viszont már inkább az apple ökoszisztéma kipróbálása miatt is megéri váltani. Annak mi értelme, hogy sok pénzért veszek egy olyan telefont ami ugyanazt tudja amit előző, csak aktuális, de nincs meg az újdonság varázsa?
Másik pedig hogy az android-os készülékeknél amik ilyen kompromisszum mentesek azok melegednek jellemzően. Snapi 870 az ami teljesítményben kiváló és nem is melegszik úgy, de azt csak a butított modellekbe rakják, az igazi csúcs modellekbe 888 vagy gen1 kerül amik ugye olyanok amilyenek.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#1843) i400 válasza totopad (#1840) üzenetére


i400
senior tag

terméktámogatás, rendszersebesség, ár, szervizhálózat kb
van szerencsém elég sok telefonhoz mindkét vonalon és hát az új droidos vonaltól nem vagyok elájulva... szar akkuidő, melegedés, árban ugyanannyiak a kínaiak is mint az alma (sokkal szarabb supporttal). nekem a 13pm fixen elmegy 3 napot, nem játszok/youtubeozok, inkább csak kommunikációra használom a telefont, fénykép videó, navi, néha max kicsi insta.

(#1844) gabyhun válasza totopad (#1840) üzenetére


gabyhun
csendes tag

Teljes mértékben csatlakozom az előttem szólóakhoz... az ár volt a fő ok. 5 évente veszek kb telefont, de akkor az valami flagship. Régebben az Apple az ára miatt (túlárazottnak tartottam mindig is) nem volt opció. Mára azonban olyan nevetségesen elszálltak droidos gyártók is, hogy jajjj. Arról, hogy a Samu milyen undorítóan viselkedik (ugyanazon áron különböző piacokat különböző HW specifikációkkal megáldott, de azonos számozású telefonokkal lát el)... nos számomra is az Apple egy opció lett és abszolút nem bánom.

(#1845) totopad


totopad
senior tag

Üdv a klubban srácok!

(#1846) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Szeretném vissza állítani az ősrégi ID-met de mivel a kérdések válaszát elfelejtettem így nem enged semmit. Ha újakat kérek akkor meg ez fogad.... Valakinek van 5lete ? (Még az i4s idökben csináltam :D :D )


(#1847) #31733248 válasza totopad (#1840) üzenetére


#31733248
törölt tag

Szerintem ebben nincs semmi furcsa, sokan kíváncsiak az újdonságokra. Nem feltétlenül azért van, mert valami hiányzik. A párom például egy rövid kitérő után ismét androidos és windows-os lett, neki például nem jött be a váltás. De ebben apróságok és speciális igények játszanak főszerepet, nem azért, mert bármelyik rendszerrel komoly gond lenne.

(#1848) cH1 válasza totopad (#1840) üzenetére


cH1
aktív tag

Magával az androiddal semmi baj. Sőt. Ha lehetne gondolkozás nélkül cserélném le az ip13pm-on az iost. A legnagyobb baj a gyártókkal van. Samsung amit művel egy undorító vicc, nagyon remélem hogy a gyér eladások és a sok kritika észhez téríti őket. Huawei akárhogy vergődik sajnos halott EU piacon az amerikai szankciók miatt. Xiaomi meg ugyan olyan mint 3-4 éve. Felemás hw, szoftveres gondok. Csak akkor még fele annyit kértek a csúcs telókért mint a konkurens gyártók, így mindenki elnézte nekik, most meg lazán ugyan annyit. Maradnak a BBK termékei: oppo, vivo, realme, oneplus. Már ezek is rohadt drágák és nincs olyan support sem szerviz sem szoftver téren mint a nagyobb múltú gyártók mögött. LG ugye már nincs, Sony meg nagyon szűk rétegnek gyárt telót, ég tudja hogy miért. Így hosszú távon csúcs telók között meglepő módon a legjobb ár/érték arányban nekem a 13pm jött ki. Ez inkább amúgy a piacot minősíti...

(#1849) totopad


totopad
senior tag

Akkor egy kis inverz történelem, vagy, hogy nem lettem droidos: hüvely P30 idejében nagyon meg voltam indulva, hogy sok év után váltok, mert eléggé untam már a rendszert, meg a készülékek is alig változtak évről-évre, vágytam valami újdonságra.
Emlékszem, hogy annyira néztem a P30-at, hogy már a rendelésen gondolkodtam, mikor bementem egy boltba megnézni... hát a műanyag hátlap, meg maga az anyaghasználat érzete után könnyes szemmel nyúltam akkor -talán- 8 Plus-omhoz, majd átmentem a Samu standhoz, ahol a szintén "csúcs" Note-okat, meg az akkori S szériát végignézve, döntöttem el, hogy nem nekem való lesz a váltás.

Az anyagiakról akkor még nem is beszéltem...

(#1850) cH1 válasza totopad (#1849) üzenetére


cH1
aktív tag

Pedig a P30 széria volt a Huawei csúcspontja (eladások terén). Nem tudom milyen műanyag hátlapra emlékszel, de üveg volt mind. A Pro ráadásul példás volt összeszerelés és szoftver terén is. Annál egy jobb telót csináltak csak, a Mate 20 prot. Bármelyiket nyugodt szívvel ajánlottam volna akkoriban az aktuális csúcs IP helyett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.