Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Szép és jó, de magyar zsebnek irgalmatlan drága. (Bár e tekintetben a droidos csúcskategória is elszállt idén rendesen.)

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#2) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Volt idő mikor a gyártók még versenyeztek egymással, és abból jobbnál jobb termékek születtek, most meg azon versenyeznek ki tud nagyobb fost gyártani.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#3) bLaCkDoGoNe válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A themacindex.com-on levő ár összehasonlítás szerint a 39 vizsgált országból az előkelő 35. hely jutott Magyarországnak, mert jobban teljesít!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#4) Schuler888


Schuler888
senior tag

Felmillaert legalabb 256gb, de a hianyossagok kompenzalasakent 512 lenne az elvarhato..

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#5) bollokcs80 válasza bLaCkDoGoNe (#3) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Igen, nézhetjük így is: Nem az Alma drága, mi keresünk .......-ul. :((

B.Cs.

(#6) bLaCkDoGoNe válasza bollokcs80 (#5) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Egészen pontosan: Mo-n drága is (köszönjük, 360-as EUR + 27% ÁFA), és még mellé keveset is keresünk. Az 1100 USD-s amerikai (nettól) listaár azért kicsit olyan, mintha egy másik galaxisban lenne.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#7) atike


atike
nagyúr

Ehhez keveset is keresek és drága is... :) :DDD

Brutál egy ketyere az tény.

(#8) roli543 válasza Snowy_owl (#2) üzenetére


roli543
őstag

Elárulnád kérlek, ez a készülék mitől fos :)

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#9) #24536576 válasza roli543 (#8) üzenetére


#24536576
törölt tag

Számomra az iOS-től.

(#10) Kamikaze75


Kamikaze75
tag

Végre kimondta a tesztelő is " fájdalmasan zsugori"....
Ez igaz az egész rohadt almás összes "innovatív" termék politikájára.
Csak az elvakult iPhone fanok nem látják a fától az erdőt mennyire hülyének nézi ez a cég a tisztelt fogyasztót...

(#11) ToniSoprano válasza bLaCkDoGoNe (#3) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Szerintem az a ház, hogy 300 Ft-ról hirtelen 360 körülire ugrott fel a forint és állandósult és ez 20%-os forintgyengülés. Ez előbb utóbb begyűrűzik szinte mindehova úgyhogy a fizetés forintban 15-20%-kal kevesebbet ér, vagy forintban előbb utóbb minden ennyivel megdrágul ha ez érthetőbb. Engem ez zavar.

Nyilván ez hatott és hosszabb távon, ha az Iphone árakra, és a 27% áfa is baroni jó csúcstartók vagyunk mindenben főleg forintgyengülésben....

(#12) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nálam a méret miatt csak ez jöhetne szóba és ha nagyon összeszorítanám a fogam, akkor ki is bírnám fizetni, még a zárt IOS-el is megbarátkoznék( hisz éveket "éltem vele") és csak egy hétig hánynék a notch miatt, de ka**ák be ennyiért akkor sem veszek. :DDD :DDD :DDD

(#13) Noukoum válasza INGJOKE (#12) üzenetére


Noukoum
veterán

Pedig noccs még lesz egy ideig.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#14) Snowy_owl válasza roli543 (#8) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Ez? A legtöbb.

Egy kézzel nem kezelhető csak ha akrobatának tanulsz: hányinger
Lekerekített kijelző: hányinger
Kiálló, üvegből készült kameraszigetek: hányinger (valamikor az ókorban süllyesztve voltak)
Üveglapok amiket mindentől is védeni kell, meg ne repedjen, el ne törjön: hányinger
Kameracsepp, noccs: hányinger
Jack hiánya: hányinger
Töltési típusok, és azok végelláthatatlan verziói: hányinger
Kézbe nem simuló formák: hányinger
Állandó idiótábbnál idiótább szoftveres újítgatások, átszervezések, névváltoztatások: hányinger
Kameraerdő: hányinger
Mindent egyben: okádás

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#15) bLaCkDoGoNe válasza roli543 (#8) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ne etesd a trollt, ugyanezt a vergődést játszotta el a 12 mini tesztje alatt is, hogy így fos, meg úgy fos.

Szerintem ez egy meglehetősen eredeti módja a prémium tagság vonzóvá tételének. :DDD

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#16) #90305280


#90305280
törölt tag

Engem a tizede fosás és hányás miatt bannoltak, így sokan nem tudtak olcsóbban iPhone-hoz jutni.
Valakik itt nagyon hülyék és idióták.

(#17) doooo válasza Snowy_owl (#14) üzenetére


doooo
veterán

Na... elolvasva ezeket az általad kifogásolt dolgokat, amik minden mobilt jellemeznek, hosszú évek óta (nagy részük szimpla technikai fejlődés, ami ellen lenni kész abszurdum)... nem sok értelme van a fórum ezen részén tevékenykedned. Bár nyilván a többin se a lapcsaládon belül, ha a technológiai fejlődés "hányingerkeltő" számodra.

(#18) Schuler888 válasza Snowy_owl (#14) üzenetére


Schuler888
senior tag

[SZÍVESEN] :U

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#19) joey04


joey04
titán

Itt érezni legkevésbé a hurkább telepet, itt a legjobb kamera a többi iphone-hoz képest, meg a legnagyobb kijelző. Számomra ez a legjobb vétel az idei szériából. Tavasz környékén lehet rá is megyek ha normalizálódik az ára, meg ha vége a cirkusznak lehet a huf is erősebb lesz valamivel.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#20) Snowy_owl válasza doooo (#17) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Hát hogy kinek mit jelent a fejlődés, arról vitázni olyasmi lehet mint arról vitázni kinek milyen az ízlése. Lehetne, belemehetnénk, de minek?

Én inkább úgylátom, hogy amit ma fejlődésként beállítanak az elsősorban profitszerzés fejlődés nevű köntösbe bújtatva.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#21) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Nagyon kiallnak azok a kamerak... Plusz azert egy ilyenbe dukalna egy legalabb 5000mAh-s akku. Samsungnak sikerult belepakolni 5-6-7000mAh-t (pl. Galaxy M51-ben 7000mAh van), szoval Apple-nak sem kellene kisporolnia egy ilyen draga cuccbol... Szerintem...

(#22) NoMagix válasza Snowy_owl (#14) üzenetére


NoMagix
addikt

+1
Köszönömszépen, jót nevettem!
Nem akartam ide írni, mert nem vagyok célközönség! :R :R

(#23) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Valahol kicsit rohejes hogy egy 200 euros Motorola Moto G9 Power vagy egy 350 euros Samsung Galaxy M51 1.5-1.6x annyi uzemidot produkaljon mint ez a boven 1000 euro feletti Apple csoda... Es akkor meg a sima vagy a mini iPhone 12-rol nem is szoltunk, amik szinten nem olcsok es meg jelentosen kevesebbet birnak. Erdkes hozzaallas az Apple-tol, olyan mintha azt mondana a Ferrari, hogy "mienk a leggyorsabb kozuti auto, de benzintankbol csak 25 litereset teszunk bele, ugyis mindenhol van benzinkukt es gyorsan megtankolhato"... Hmm...

(#24) mrThomi


mrThomi
őstag

Engem csak annyi érdekel hogy mit fejlesz az apple már 4-5 eve ? Telefonjaik ugyan úgy néznek ki, a szoftver is kb. Jaj bekerült pár widget ? Ejha...Nem kell se porszívót se konyhai eszközöket gyártaniuk csak egy nyavajás telefonba kellene betenni a maxot ha mar pro "max"-ról beszélünk. Pénztől függetlenül mondom. 120Hz panel, ekkora péklapat telefonba 5000 akksi minumim elférne, és a piac egyik legjobb telefonja lenne. Apple tudnád te ezt jobban is csinálni, de megint nem sikerült, Gratulálok :C

OnePlus 12 White

(#25) Noukoum válasza secretgarden (#21) üzenetére


Noukoum
veterán

És akkor ki cserélne akkumulátort utólag / ki venne új készüléket mert már gyenge az aksi?
Minél kisebb a telep, annál hamarabb fogod gyengének érezni. Persze ezt szoftveresen is megtudják csinálni, de így legalább kevesebb aksit használnak fel -> nagyobb haszon -> kisebb környezeti teher.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#26) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Felreertes ne essek, nem vagyok anti-iPhone parti. Maga az Apple okoszisztema, az 5-6 evnyi gyors frissitesek tetszenek, a 90/120Hz-es kijelzok nem hoznak lazba, es a notch se zavar amig a notch melletti resz csak statusz kijelzesre van hasznalva. De en egy kulonosen heavy user vagyok, es ha valamit, hat a naponta 2-3x toltogetest utalom. Plusz azt is utalom ha fejostehennek nezik az embert, eleve draga, es akkor meg vegyel meg hozza minden tartozekot, beleertve a toltot, kulon, meregdragan. Nem tetszik a drabalis kamera modul sem. Emiatt jo vastag tokba ildomos tenni (meg amugy is Apple telok olyan vekonyak mint egy penge, nekem a nagy kezembe kenyelmetlen tok nelku fogni oket) - ha meg mar tokba kell rakni, akkor mit egy a gyonyoru kidolgozas, ha tok ugyis eltakarja. Inkabb csinalnak 2.5mm-rel vastagabbra a telefonjaikat, nagyobb akkuval, nem kiallo kamera modullal, nem kellene rajuk tok, es adnak legalabb a toltot a telefonnal egyutt. Valoszinuleg akkor mennek is venni egyet, bar igazabol nalam a £1000 (kb. 400000 forint) a lelektatni hatar, szoval az ala be kell ferjen. De akkor tenyleg vennek...

(#27) secretgarden válasza mrThomi (#24) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Annyira hype-olt lett az Apple, hogy szinte mindegy mit keszit es mennyiert adja, megvennek. Mar varom hogy mikor jonnek ki telefonnal, amihez kulon kell megvenni az akkut, mert alapbol nem jar hozza, de termeszetesen a keszulekhez adott kabellel halozati aramrol azert hasznalhato :-) Hulyek hogy nem gyartanak autot, lenne Apple auto 50 millioert vinnek a tehetosebb nepek mint a cukrot...

(#28) secretgarden válasza secretgarden (#27) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Persze azert nagyon drukkolok az Apple-nak, mert Apple telefonom, tabletem vagy laptopom ugyan nincs, de Apple reszvenyeim vannak, szoval hajra, minel tobb hasznot gyartani, minel jobb negyedeves reportokat felmutatni, hogy ugorjon a reszveny arfolyam :-)

(#29) neverwinter1


neverwinter1
újonc

Piszok drága, de a Note 20 Ultra mellett jelenleg a 12 Pro Max a világ legjobb telefonja! :)

(#30) lypen99


lypen99
aktív tag

Nem én vagyok a célközönség, mert én se vagyok egy power user, de a kameratesztek meggyőzőek.

Alma hát alma mit várunk itt magyar honba? Már többen leírták, hogy miért ilyen drága..
Ha valakinek S-Note 20 Ultra drága akkor ez mi?
Értem én a töltőt/MagSafe vitát, de hát mit várunk, ha az embereknek ez kell akkor ennyiért is fogják dobálni.
Mondjuk én is láttam azt a diát, hogy hogyan drágultak az iPhoneok, akkor nem tudom én nem látok feltétlen méregdrága változást.

De a lényeg köszönjük a cikket, formailag szép telefon (mondjuk a kameratüremkedést nem csípem), a sík előlap előny (fogtam már lekerekítettet az vágott nem ez).
Jöhetünk ide más Androidos telóval, de ezt is írták már az iPhoneok "maguk" ellen versenyeznek.
Peace.

(#31) Ujfelhasznal válasza bLaCkDoGoNe (#3) üzenetére


Ujfelhasznal
tag

Végülis csak 110 ezer a különbség az amerikai meg a magyar bruttó között. Ha a németektől is veszem, 80E. Annyiból fapadosan megjárom oda-vissza és még világot is láttam.

(#32) mrThomi válasza secretgarden (#27) üzenetére


mrThomi
őstag

Én inkább nézek egy 120hz poco x3 kijelzőt mint ezt a darabos valamit. Amíg az ember nem használja, nem tudja milyen, de tudván állitom hogy a legjobb dolog amit ma valaha telefonba építhetnek !

"Gyártanának autó..." ne adj tippeket. A kerekeket külön kéne hozzá megvenni.
De ez egy másik téma. A saját fanjaikat nézik hülyének :((

OnePlus 12 White

(#33) Snowy_owl válasza mrThomi (#32) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Van olyan autó, amiben a 2. napellenző nem alapfelszereltség, Hunday gyártja, de lehet van ilyen más gyártónál is. Mikor megtudtam miért nincs az autóban amiben ülök, akkor így a fogaskerekek a fejemben hangos csikorgással jeleztek.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#34) Mezcal


Mezcal
addikt

Tim Cook a gyárban: Valamit újítani kéne idén is a fanoknak, vegyük ki a töltőfejet a dobozból! Megveszik így is, mert menőnek fogják találni, hogy nincs töltőfej a dobozban. Mert a notch és a 60Hz nem elég! Boldog Karácsonyt!

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#35) neverwinter1 válasza mrThomi (#32) üzenetére


neverwinter1
újonc

Én használtam S20-at és pont az Android darabos. Két appot olyan "gyönyörűen" szaggató animációval nyitott meg, hogy nem hittem a szememnek! Böngésző is meg-megakadt görgetés közben! :Y Akkor minek a 120Hz, ha az appok nem simák mint iPhone-on, ahol minden stabil 60 fps?

(#36) janeszgol


janeszgol
félisten

Jelenleg ez a telefon a legjobb kameras kepessegekben. Plane videoban.

(#37) janeszgol válasza neverwinter1 (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

Erre nem fogsz normalis valaszt kapni. 120 hz, azt irja a papir, az tobb mint 60, ergo jobb. Ennyi.

(#38) Ezekiell válasza lypen99 (#30) üzenetére


Ezekiell
veterán

A power userek lennének a célközönség? Erősen kétlem.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#39) lypen99 válasza Ezekiell (#38) üzenetére


lypen99
aktív tag

Legyen átlag is, akinek kell megveszi ma már szvsz mindegy, hogy hova szánják a készülékeket.

(#40) mrThomi válasza neverwinter1 (#35) üzenetére


mrThomi
őstag

Iphone 12 pro max is képes ilyenekre mégpedig amikor jobbról húzod le az értesítéseket és töltené be az ikonokat, párszor előfordultak mikrolaggok lapozásnál is. De darabosságon inkább a 60hz panel sajátosságát értettem 120-al szemben

OnePlus 12 White

(#41) Viktor0610 válasza janeszgol (#37) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mikor megérkezett a Poxo X3 NFC, bekapcsoltam a 120 Hz frissítést, sokkal jobb, gördülékenyebb lett a használat a Redmi Note 9 Pro 60 hertze után.
Meg tud akadni ez is, de összességében kellemesebb a használat.
És a kijelzőidőn nem érzékelem, hogy magasabb a képfrissítés.
Remélem, ez normális válasz. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#42) secretgarden válasza neverwinter1 (#35) üzenetére


secretgarden
aktív tag

A darabossag (meg a 8-10 honap alatt eredeti sebesseg felere-harmadara lasssulas) valami Samsung betegseg. OnePlus-nal es Motorolanal semmi ilyent nem tapasztaltam sem en, sem felesegem, sem barataim/kollegaim, Samsungoknal viszont mi is (telefonokkal es tabletekkel is) meg szinte mindenki mas. Meg osszel neztem egyik kollega 1 eves Samsung S10 Plus telefonjat, mondom neki, ezzel mi a baj? Kerdi hogy ertem. Hat ugy, hogy Settings-be lepeskor vagy 3mp-t tekert, a szabad tarhely kiszamitas meg vagy 5mp-be telt neki. Nyitottam egy bongeszot, 3mp tekeres... Hmm... Mondom neki, nem lassu egy "kicsit". Mondja, ja, hat igen, de mar 1 eves, lassan factory reset-elni kellene, ujonnan azert gyorsabb volt. Mikor lep mar tul ezen a probleman a Samsung, nem tudom... Mutattam neki az akkor szinten egyeves OnePlus 7-emet, nagyjabol ugyanolyan eros processzor, ahol mindezek 1mp alatt vannak, "Wow, de gyors" volt a reakcio. Mikozben az o telefonja tobb mint 1.5x annyiba kerult mint az enyem... Hmm...

(#43) janeszgol válasza Viktor0610 (#41) üzenetére


janeszgol
félisten

Na most feldobtad a labdat. Ellenkezhetek egy modival? :)
De igen ez korrekt valasz. Latvanyos is a kepfrissites emeles, de amig nem javitanak az OS-en, addig lesznek akadasok a magas kepfrissites ellenere is, ami tonkre vagja az elmenyt.

(#44) Lacok válasza Snowy_owl (#20) üzenetére


Lacok
őstag

+1

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#48) Viktor0610 válasza janeszgol (#43) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Úgy beszélünk erről az akadásról droidon, mintha:
- a napi használatot keserítené meg,
- az Apple készülékein ne volna ilyen jelenség.

Ezzel két baj van. Egyrészt nem annyira jellemző droidon sem a lag (nyilván nem az alsókategóriáról beszélek), mint sokan lefestik, másrészt az iPhone-ok is képesek meg-megakadni.

Samsung Galaxy A54

(#49) #08176384


#08176384
törölt tag

Sokáig gondolkodtam, hogy 11 pro max után ez, vagy a sima 12 pro legyen. Végül a sima pro mellett döntöttem. A max őszintén szólva nem éri meg a felárat és tényleg ugyanolyan jó képernyőt nézek a sima pro kicsit kisebb méretben. A max-nal számtalan helyzet volt, amikor kényelmetlen volt a használata. Pl nem fért be rendesen a Honda töltőpadra, pláne ha a CarPlay miatt az USB is be kellett dugni. Sokszor a szerencsén múlt, hogy nem törtem össze vagy esett a földre. Ezenkívül az ember egyik kezében pl valamilyen tárgy van, azt a telefont lehetetlen volt egy kézzel még felvenni is, pedig közel 2m magas vagyok és nagyon hosszú ujjaim vannak. Idén a pro kijelző nőtt annyit (5.8<6.1), hogy ezt most tényleg kellemes használni. Ettől független nem rossz a 12 pro max, csak tényleg ez az a méret amit nem komfortos használni már lapát kezekkel is. Az az irány viszont nagyon nem jó, hogy a Samsung után, kétfajta pro modell lett. Nem hinném, hogy az új szenzor nem fért volna bele a sima pro házba. Van YouTube több kamera teszt és érdekes, hogy van néhány ritka helyzet, amikor a sima pro jobb képet lőtt, mint a max. Viszont bizonyos helyzetekben a max részletgazdagabb képet csinál, mint a sima pro.

[ Szerkesztve ]

(#50) secretgarden válasza Viktor0610 (#48) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Ez az idonkenti megakadas ugy tunik mindenen van. Nem csak telefonon. MIndenen ami szamitastechnika. Fene tudja miert. Multkor egyik kollega uberbrutal legerosebb legujabb AMD processzoros, 32GB RAM-os, villamgyors SSD-s gamer gepen csinaltunk valami nem tul bonyolultat Excelben, es egyszeruen egyik munkafuzet laprol a masikra valtasnal lemerevedett az egesz gep kb. 2.5-3 masodpercre. De csak egyszer, a jelenseg nem volt ismetelheto. Mas program nem futott. Nagy kerdes: miert? Mi a fene tartott neki addig? Par szaz szam AutoSzum-ja meg egy filter biztos nem... Volt amikor a Chrome bongeszo bezarasanal volt hasonlo 2-3 masodperces varakozas - ugyan mire?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.