Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Reverting válasza Tiger. (#699) üzenetére


Reverting
őstag

A cikk vegen ott a legjobb megoldas, amit mar minden 12-es topcban leirtak... :)

Ikea 23W os tolto, ami usb-a porton 5W, es usb-c porton 18W PD.-vel tolti, ergo ha gyors toltes kell akkor a hozza kapott kabel, ha normal toltes akkor az usb-a reszevel, es veszel hozza egy kabelet is... de ha van mar akkor meg az sem kell... ;)

[link] ikea

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#702) Tiger. válasza joey04 (#700) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nem értem, csak félig.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#703) Reverting válasza Tiger. (#702) üzenetére


Reverting
őstag

A samu toltoje ugyanolyan jo, mint a gyari alma tolto... :DDD

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#704) icecave válasza Reverting (#703) üzenetére


icecave
nagyúr

Persze, mert tudja a Pd szabványt. 😁

[ Szerkesztve ]

(#705) Tiger. válasza Reverting (#703) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Köszönöm szépen. Akkor majd csak tok és az magsafe kell.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#706) icecave válasza Tiger. (#705) üzenetére


icecave
nagyúr

Magsafe-nél már más a helyzet. Oda eredeti, ráadásul 20w-os töltőfej kell, ha ki akarod használni.

(#707) Reverting válasza Tiger. (#705) üzenetére


Reverting
őstag

En ugy vagyok, hogy van egy gyari samu EP-P1100 de meg csak ki sem probaltam... :)
12W iPad gyari tolto, es 5w gyari apple tolto van meg itthon... na meg a lent emlitett Ikea 18w pd.+5w =23w tolto... :B

Viszont ennel a telonal az 50% nem olyan mint a tobbinel, siman elindulok vele melo... es ugy alt be nalam a toltes, hogy kb 2 naponta toltom... 5w-al.. csak ha sos van akkor 18w Ikea vagy 12w iPad toltovel... de az talan 2x volt eddig... :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#708) Tiger. válasza icecave (#706) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ez biztos?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#709) joey04 válasza Tiger. (#708) üzenetére


joey04
titán

igen.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#710) Tiger. válasza joey04 (#709) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Mi a különbség?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#711) icecave válasza Tiger. (#710) üzenetére


icecave
nagyúr

Hogy rohadt lassan fogja tölteni.

(#712) joey04 válasza icecave (#711) üzenetére


joey04
titán

ezt a topikot is átformálja, mint a 11 pro max topikját már látom. :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#713) Tiger. válasza icecave (#711) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Milyet ajánlasz, és hol érdemes megvenni?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#714) icecave válasza Tiger. (#713) üzenetére


icecave
nagyúr

Ha ki akarod használni a magsafe-t, akkor egyértelmű: [link]

(#715) BLC válasza icecave (#714) üzenetére


BLC
tag

Szia!

MagSafe segítségével (20W USB-C + MagSafe töltő) töltött telefon mennyire melegszik, továbbá egy Spigen tokon keresztül van-e veszteség?

(#716) Tiger. válasza icecave (#714) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Köszi.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#717) icecave válasza BLC (#715) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem tudom sajnos, aki vett, majd megmondja. Amikor rá voltam gyulladva a dologra, akkor néztem utána a töltőfej kérdésnek is, és pont a magsafe olyan, hogy a max. wireless W-ot is csak az új 20W-os Apple töltőfejjel lehet kihasználni, még a 18W-ossal sem, ami kb. vicc kategória, de ismerjük az Applet...

(#718) ΞΔGLΞ válasza BLC (#715) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Eléggé melegszik, de ez miért fontos?
A gyorstöltés soha nem lesz "hideg", csak, ha berakod addig a fagyasztóba.
Ha meg fontos, akkor kell venni egy "gagyi" töltőt, ami éjjel szép lassan feltölti alig langyosan.

Ezzel a tokkal használom, piros és a sárga kivételével mindegyik színből van (éppen milyen napom van), mert a 12 pro max idáig az egyetlen olyan telefon - szépsége ellenére is -, amit utálok szűzen kézben fogni az éles levágások miatt, de nem vettem észre semmilyen veszteséget. [link]
Ehhez képest élvezet kézbe fogni egy xs max, vagy 11 pro max-ot, mint ezt a 12-est.

[ Szerkesztve ]

(#719) BLC válasza ΞΔGLΞ (#718) üzenetére


BLC
tag

Az akkumulátorok egyik legnagyobb gyilkosa a hőmérséklet ingadozás illetve az “üzemi” hőmérsékletnél magasabb hő.
Qi töltésnél nagy a veszteség amely hő leadásban abszolválódik.
Tehát a kábeles gyorstöltésnél illetve qi töltésnél magas az akkumulátor degradáció. A vezeték nélküli töltés esetén a hatásfok alacsonyabb de a hővezetés és hőtermelés magasabb.
Az előzőekben leírtak miatt kérdeztem, mert az akkut szeretném normális keretek között kímélni. (Nem 5W tölteni.)
Olvasva a MagSafe töltőfejről kétségeim lettek. Hiszen pont a kényelem miatt lenne számomra fontos, de milyen áron.
Magsafe rögzítése illetve a telefon hátlapra gyakorolt esztétikai hatása is kérdőjeleket generált bennem.
Azt hiszem megvárom a következő generációt így.
Más: Én 11-ről váltottam, pont az egyik sarkalatos pont a design miatt. Nekem 4, 4s, 5, 5s Jobs szellemiséget sugallta így a 12 vissza a gyökerekhez számomra nem is volt kérdés.
De ízléséről nem vitatkozunk :DD hiszen szubjektív.

[ Szerkesztve ]

(#720) gyvince válasza BLC (#719) üzenetére


gyvince
senior tag

Én is vezetek nélkülin töltöm igaz nem gyári semmien melegedést nem tapasztaltam

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#721) BLC válasza gyvince (#720) üzenetére


BLC
tag

Az a vicc hogy a Magsafe töltő rögzítésére a Spigen arany áron árul egy műanyag vackot. Mert pont az lenne a lényege, hogy egy éjjeliszekrényről könnyen felkapható legyen a telefon félkomásan.

(#722) ΞΔGLΞ válasza BLC (#719) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez mind oké, amit leírtál, a hő a leggyilkosabb az akksira nézve, de ez amióta létezik telefon így van. Viszont ez az, ami engem nem érdekel, jövőre úgy is lecserélem, illetve idén, amikor jön a 13.
Persze, ha hosszútávra veszel telefont, akkor megoldás a gagyi, lassú töltő. Este felrakod, reggelre leveszed. Vagy veszel bele újat (kicserélteted az Apple-nél), ha már láthatóan rosszabb az üzemideje.
----------

Az XS (max) dizájnja már akkor elavult volt, mikor kijött, a 11 PRO (max) meg pontosan ugyanaz (kamerát kivéve), amitől már nekem is hányingerem volt, a 12-es mérföldekkel szebb, de akkor is szűzen sz@r kézben fogni.

[ Szerkesztve ]

(#723) Reverting


Reverting
őstag

Jo ez a Magsafe tolto, nem is meglegszik, es kabel sincs... :DDD :W jaaaa deee.. amikor tolt vele az ember ott kabel, akkor mar a sima kabeles gyors vagy normal toltes... ;]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#724) BLC


BLC
tag

Más: esetleg tud valaki olyan gimbal-t ami a MagSafe csatlakozásra épül? A Dji Osmo mobile 4 csak félmegoldás.

(#725) cirx válasza ΞΔGLΞ (#722) üzenetére


cirx
senior tag

"Viszont ez az, ami engem nem érdekel, jövőre úgy is lecserélem, illetve idén, amikor jön a 13."

Ezt, és az ehhez hasonló hozzáállást kéne jó gyorsan megváltoztatni benned, és sok más hasonló gondolkodású emberben.
Mondom ezt 12 pro max tulajként. Mindenesetre én vigyázni fogok rá a végletekig, azért hogy ha esetleg túladok rajta, a következő gazda is sokáig tudja használni....

Fogadd tőlem ezt a videót, nagy szeretettel, és tisztelettel.

https://youtu.be/uG8bNDw6Ftc

[ Szerkesztve ]

S23 GREEN

(#726) joey04 válasza cirx (#725) üzenetére


joey04
titán

nem. kevesebb ember kéne a a bolygóra.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#727) gyvince


gyvince
senior tag

Amúgy ez optimalizált akku töltés vezetek nélkül és működik mert nekem 1 hete van meg a telefon mindig kb ugyan akkor teszem fel toltőre és egyből fel tölti 100%ra 5 kor kelek úgy kellene neki hogy addig feltölti nem??

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#729) ΞΔGLΞ válasza cirx (#725) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezt, és az ehhez hasonló hozzáállást kéne jó gyorsan megváltoztatni benned, és sok más hasonló gondolkodású emberben.

Nem mondod /írod/!
És azt is megindokolod, hogy miért?
Őszintén, a francot se érdekli, hogy a következő gazdája, hogyan fogja használni.
Ha hirdetve lesz, akkor le lesz írva róla minden, ha van, akkor sérülés fótózva, aksi % etc...
Tehát a mobilt úgy veszi meg, hogy tisztában van - a kialkudott eladási ár- mellett, hogy mit vesz meg. Ettől függetlenül, itt minden mobilt eddig patika állapotban adtam el.
Mivel minden évben (mert ez csak egyszer van Apple-nél) lecserélem a mobilt, amióta létezik iPhone, ez továbbra is így marad.

[ Szerkesztve ]

(#730) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Valaki használ itt Nomad tokot?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#731) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Azért az A14 az A14 :)

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#732) gyvince válasza Tiger. (#731) üzenetére


gyvince
senior tag

Legjobb

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#733) ΞΔGLΞ válasza Tiger. (#731) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az, hogy francba lehet, hogy a "sáomi" elsőként kezdi és utolsóként fejezi be az antutu-t, ennek ellenére közel 100 ezreket ver a két mobilra?
A srácnak egy nagyon durva videorender-t kellett volna elindítani, ahol a két másik telefon, nemhogy a közelében, de talán befejezni sem tudta volna a renderelést, amit az iPhone röhögve megcsinál és az az igazi CPU erő, a videorender.
Az antutu, szerintem (manapság már inkább) csalás, nem mérvadó már régóta, csak azoknak, akik erre verik.
A másik két tesztprogramnál érdekes, hogy alul maradtak.

(#734) Tiger. válasza ΞΔGLΞ (#733) üzenetére


Tiger.
nagyúr

A 3dmark is hiteles, és durván raver mindenkire.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#735) Tiger. válasza ΞΔGLΞ (#733) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Amúgy milyen hangja a 11 pró maxhoz képest?
volt nálam pár napig egy s21 ultra, de arra jöttem rá, hogy nekem mar nem jön be az android, olyan idegen volt az egész.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#736) syIex válasza Tiger. (#735) üzenetére


syIex
veterán

Mondtam, hogy így lesz! :P

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#737) Tiger. válasza syIex (#736) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Hat ja.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#738) matiz


matiz
csendes tag

Sziasztok azt szeretném kérdezni, hogy ez a magsafe csak tőltésre jó vagy esetleg adatatvitelre is. Válaszotokat előre is köszönöm.

(#739) djnice


djnice
veterán

A Proximity szenzor ezeknél az iPhone-oknál mind ilyen sz@rul működik? Párom XS-énél is ugyanez a gond, eddig Galaxy S9-em volt, de ott sosem volt gond ezzel.
Nagyon sokszor nem kapcsolja ki a kijelzőt, hiába teszem a fülemhez.

(#740) Tiger. válasza djnice (#739) üzenetére


Tiger.
nagyúr

11 pró max hibátlan.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#741) dptrsk válasza djnice (#739) üzenetére


dptrsk
addikt

12 pro max, hibátlan

(#743) djnice válasza Missyke (#742) üzenetére


djnice
veterán

Köszi, akkor nem értem mi ez...

(#744) Navaren válasza djnice (#739) üzenetére


Navaren
aktív tag

Érdekes, öcsém XS-e fordítva működik, hívás közben kikapcsolni kikapcsolja a fülhöz emelt kijelzőt, viszont mondjuk 10-ből egyszer előfordul, hogy a fültől elvéve nem kapcsolja vissza (ergo hívás közben pl. nem tud megnézni egy emailt, üzenetet, stb).

És ez nem iOS 14 para, amióta megvan, azóta ilyen.
Egyébként nekem 11 Pro van, lekopogom, azon hibátlan.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#745) T0rnad0 válasza matiz (#738) üzenetére


T0rnad0
addikt

Töltésre illetve rögzítésre jó: "Az új almás telefonok hátlapjába mágnesgyűrűt építettek a vezeték nélküli töltőtekercs alá. Ez azt a célt szolgálja, hogy mind a vezeték nélküli töltők, mind pedig különféle kiegészítők (tokok, bankkártyatárcák stb.) mágnessel csatlakozhassanak a készülék hátlapjához."

Z Fold 4

(#746) Tiger. válasza T0rnad0 (#745) üzenetére


Tiger.
nagyúr

A nomád bortokokkal lehet magsafe tölteni? Az oldalukon azt írják, hogy tudja.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#747) matiz válasza T0rnad0 (#745) üzenetére


matiz
csendes tag

Köszönöm.

(#748) T0rnad0 válasza Tiger. (#746) üzenetére


T0rnad0
addikt

Nem most jön ki az a változat? Mert az oldalon ezt írja: "Get notified when the MagSafe compatible version is available next week."

Z Fold 4

(#749) Tiger. válasza T0rnad0 (#748) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Lehet.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#750) zsolidodd válasza Tiger. (#746) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Nekem szerintem valami utángyártott Magsafe töltőm van, ami a gyári bőr tokkal és a Speck Presidio Perfect Mist tokkal jól működik, viszont a Nomad Rugged tokkal nem tartja meg a mágnes a telefont, sőt még a töltő korong súlyát is csak éppen, de de azért tölti.

Amúgy iPhone 11 Pro Max-hoz csináltak Rugged Active nevű tokot, ami a legjobb tok volt, amit valaha használtam (vízlepergető bőr, jó fogás), de már nem gyártják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.