Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) odrif


odrif
MODERÁTOR

A topikot a sok személyeskedő, flame és OFF hozzászólástól kitakarítottam!
Kérem a továbbiakban békében fórumozzatok!
Aki ezt megszegi, megy pihenőre!

20 éve a Prohardveren

(#152) spawn21


spawn21
veterán

Mi megy itt csajok? ;]

droid már nem akad, az IOS szokott. Fejlődik, nem akkora gáz. Nekem a max nagyon nagy. Sima pro volt, inkább vissza vittem. 11 pro mellett nem ad annyit, hogy költsek rá.

iPhone 13p

(#153) Noukoum válasza hankock (#150) üzenetére


Noukoum
veterán

És pont így mac os is akadozik.
Elfogadni? Az emberiség azért tart ott ahol mert “sose fogadta el”.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#154) HarleyCustom válasza spawn21 (#152) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Szia Csajszi...csak a szokásos... :DDD

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#155) Mr.Silkó válasza doooo (#106) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Alapvetően nagyon korrekt a kamerás összkép, de valóban nincs különösebb előrelépés a tavalyi, házon belüli képességekhez képest, viszont az nagy előny, hogy továbbra is rendkívül egységes a három kamera egymáshoz viszonyított fehéregyensúlya. Az ultraszéles látószögű modulnak bőven van még hova fejlődnie. Az IBIS viszont elég potens telefonkamerás fejlesztésnek mutatkozik. Én még a vonalélességben várnék némi javulást, ehhez valamelyik idei Xiaomi csúcskészülék tesztjében láttam igen lehengerlő példákat.

(#156) N.otorious válasza HarleyCustom (#149) üzenetére


N.otorious
senior tag

azért árban hasonlítsd már össze, androidnál alapból 256gb jár, úgy már az iphone a drágább...jóval

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#157) Paszkal3


Paszkal3
tag

Olvasom a sorokat és nem èrtem,hogy mi a gond?Nèzzük a prènium szegmenset!Samsung S 20 note ultra annyi,mint iPhone 12prò max.Huawei Mate 40 pro annyi,mint iPhone 12pro max ,sőt mèretben is.Útòbbi gms nèlkül.Xiaomi ,aki règen híresen olcsò volt most 300ezerèrt adja a Mi10 pròt,gyanítom jővőre több lesz.One plus 8 pro színtėn a 300 ezerèrt kínâljàk.Árak hivatalos garanciàs ,nem sufni árak.Ezekben a telefonok egy a közös ,hogy 2 èves korukra újkori àruk felèt simàn buktâk.Huawei ès xiaomi mèg többet is.15 èv droid utân vettem iPhonet most,egėszen pontosan a 12 pro maxot.Stabil rendszer, kivàlò prènium minősèg,jò kèzben fogni.Koràbban nem kedveltem annyira az iPhonet,de iPad pro várlàsa utàn nagyon megtetszett.Nem hasonlítson egyikhez sem,mert ebben a szegmensben jòk a telefonok,de ebben van valami,amièrt jobb birtokolni s ezt màr kicsomagolásnàl èrzed.

(#158) Mezcal válasza Paszkal3 (#157) üzenetére


Mezcal
addikt

de ebben van valami,amièrt jobb birtokolni s ezt màr kicsomagolásnàl èrzed.

Meg nincs benne valami, amit már a kicsomagolásnál érzel. :D

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#159) Ezekiell válasza Mezcal (#158) üzenetére


Ezekiell
veterán

:D :D

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#160) HarleyCustom válasza N.otorious (#156) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ja igen. 128gb.
ok
a “jóval” az azért túlzás

Az az idő elmúlt, amikor a csúcs droidok olcsók voltak
iPhone áron mérik őket :D

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#161) Szabi® válasza Mezcal (#158) üzenetére


Szabi®
addikt

És ami az androidban még ott van ;] ;]

(#162) joey04 válasza Mr.Silkó (#155) üzenetére


joey04
titán

éjszakai képekben, pláne ultraszélesben javult sokat, a többiben kb semmit, de nekem pont az hiányzott.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#163) jbcs válasza Mezcal (#158) üzenetére


jbcs
tag

Tisztességesebb lett volna, mondjuk nem csak úgy tálalni, hogy környezetvédelem miatt nem rakunk bele és pont. Ami azért részben igaz is lehet, mert tényleg sok embernek fölösleges egy plusz töltő. Hanem mondjuk beletesznek egy 1,5 dolláros kupont a dobozba, amennyiért ha szükséged van, kedvezményes áron meg tudod vásárolni. És akkor senkiben nem marad rossz érzés, hogy megint a csúnya multi le akar húzni...

(#164) Szabi® válasza jbcs (#163) üzenetére


Szabi®
addikt

A környezetvédelmes dumán a legelvakultabb fanok is nevettek, (jó, volt pár 4 elemis ,akiknek hegyekben állnak a fiókban a töltők,az usb "C"-sek is!! ),H. András,Magyarósi stb stb. mind megjegyezte, hogy ez nem volt szép húzás.
Meg ugye akkor ipadhoz miért adnak töltőt ?
De meddő vita ez az egész,el kell fogadni, ez van :)

(#165) rep3at válasza jbcs (#163) üzenetére


rep3at
őstag

Ebben mindenki egyetért, ez szerintem is pofátlanság. Azért tegyük hozzá hogy azt a kupont megléphették volna, nem rossz ötlet.

Nem az a vicc hogy nem adnak fejet szerintem hanem hogy ezen az áron nem adnak. Egy 50 ezres telefonnak lehet nem kérném számon, pláne ha szabványos port van rajta. Ugye így már más egy kicsit?

[ Szerkesztve ]

Forward thinking. كرر

(#166) Blizzardking válasza Mezcal (#158) üzenetére


Blizzardking
őstag

😂👍🏼

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#167) Noukoum válasza rep3at (#165) üzenetére


Noukoum
veterán

Ebben mindenki egyetért, ez szerintem is pofátlanság.

Dehogy ért mindenki egyet. Sokan még örülnek is, legalább több pénz megy az applenek. :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#168) Mr.Silkó válasza joey04 (#162) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Lehet, hogy így van és csak a tesztelőnek nem jöttek össze az éjszakai módban lőtt fotók, de ugyanebben a módban a 11 Proval részletgazdagabb és világosabb képeket szoktam készíteni, holott elméletileg a 12 Pro Max a kamera hardveres tulajdonságai miatt ebben jobbnak kéne mutatkozzon.

(#169) gthomma válasza Schuler888 (#4) üzenetére


gthomma
senior tag

Mármint RAM-ban, tárhelyben ennyiért a 4TB lenne az alap.

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#170) persil válasza bedibazsa (#91) üzenetére


persil
nagyúr

Pont ugyanigy mukodik droidon is. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#171) Cattle_Decap


Cattle_Decap
tag

Na. Ide már akartam írni.

Amiről most pötyögök ez egy ilyen telefon. Életem első és valószínűleg utolsó iPhone-ja. Nem mintha nem lenne jó mert az nem igaz.

Note8-ról váltottam. Való di okom sok nem volt, talán az ott már gyengélkedő üzemidő lehet valós érv. De mindenképpen olyan telefont akartam venni ami IP szabvánnyal rendelkezik. A Note 20 Ultra borzalmas SoT-ja megijesztett, habár szerintem az lett az év legszebb telefonja ha kiveszem a gloryholet a képletből. (A legjobbnak pedig a ROG Phone 3-at tartom a kijelzője és az akkumulátor miatt.)

Ezt a Telenortól hoztam ki, PC vásárlás után nem maradt pénzem egy drága telefonra. (Doom Eternal 32:9-ben 200 FPS+ instant orgazmus.) A tapasztalataimat megírom röviden:
-a SoT nem gyászos annyira mint vártam
-a kijelző leszámítva az amorf alakját tényleg jó
-a Faceid 10-ből 8 alkalommal működik (de az lenne az ideális ha nem kéne gombot nyomogatni mellé, passzív scan kéne automatikus beléptetéssel)
-a töltés ideje szerintem fasza, vettem hozzá 20W-os brickket
-a videók a kijelző egész nagy területén mennek a fostos képátló arány ellenére is.
- a billentyűzet alja és a kijelző alja között van másfél-két centi lyuk miután azt a két ikont eltávolítottam gyakorlatilag totálisan indokolatlanul
-a szóköz touchpadként való használata nagyon sütemény (droidon van ilyen?)
-widgets: eat shit and die - hogy egy klasszikust idézzek. Kevés van és még kevesebb használható
-a gyári e-mail kliens automatikusan beleírja, hogy az iPhone-omról küldve. Aztán mi a pöcsért?
-nem tudsz mp3-at automatikusan hozzáadni mint csengőhang. Ez nevetséges és röhejes és kínos egyszerre. Aki ezt így kitalálta sortűz bizottság elé küldeném.

De valójában közel sincs akkora differencia ami anno meg indokolta volna a felárat. De már nem igazán van a droidos flagshipek és az iPhone-ok ára között. Mindenesetre elégedett vagyok. Amennyire keveset nyúzom már a telefonom pár évig jó lesz nekem.

[ Szerkesztve ]

(#172) TODI1111


TODI1111
addikt

Sziasztok.
Erre esetleg valaki? Néhány napja tettem fel a kérdést, de csak egy fórumtárs osztotta meg a tapasztalatát.

(#173) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nálam tegnap két alkalommal is eldobta a BT kapcsolatot 15 percen belül, hol máshol, mint az autóban és pofázás közben, remélem nem az lesz, mint a 11 pro max esetében és ez csak valami véletlen anomália volt. Utána már nem volt ilyen...

(#174) ΞΔGLΞ válasza TODI1111 (#172) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Képernyőtükrözés működik-e problémamentesen LG tévével?

Elérhető rajta az Apple tv applikáció? Ha el, akkor igen, a többi kérdésed az szerintem mind felejtős...

(#175) icecave válasza Cattle_Decap (#171) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem kell gombot nyomogatni ott a tap to wake és raise to wake funkció is amivel feléled a képernyő.

Az "iphoneomról küldve" szöveget meg ki todo törölni /átírni: beállítások - mail -fiókok -aláírás.

(#176) bteebi


bteebi
veterán

Mivel iPhone, ezért bestbuymusthave, vagy valami ilyesmi.

Egy nagyon jó laptop ára. Sőt, ennyiért már talán MacBook Air-t is lehet venni...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#177) oliwire válasza Cattle_Decap (#171) üzenetére


oliwire
őstag

Teljes mértékben tiszelem a véleményed, semmi célom megváltoztatni.
Viszont egyik-másik ponthoz egy-egy kommentet fűznék:
"-a gyári e-mail kliens automatikusan beleírja, hogy az iPhone-omról küldve. Aztán mi a pöcsért?"
Az aláírást te bármikor módosíthatod, arra, amire szeretnéd.
Tetszőleges mp3 csengőhangnak való beállítása tényleg nyakatekert, de ha nem akarod hetente változtatni, amúgy 2 perces folyamat betenni iTunes segítségével a kedvenc zenédből 30 másodperces részletet.

[ Szerkesztve ]

(#178) Cattle_Decap


Cattle_Decap
tag

Tudom, hogy át lehet írni de ettől független nem értem miért van ez benne gyárilag az e-mail kliensben. (Ami nem folyamatosan szinkronizál, de ennek nem néztem még utána.)

Lehet iTunes-al menne a csengőhang, de ne kelljen már ehhez PC.

(#179) icecave válasza Cattle_Decap (#178) üzenetére


icecave
nagyúr

Emlékeim szerint az e-mail kliensek default-ként írnak ilyet. Bluemail és Outlook is odaírja, hogy "Bluemailomról /Outlook appból küldve", vagy válni ilyesmi. Droidon használtam ezeket, ott ki kellett ugyanúgy kapcsolni ezeket, mert be volt kapcsolva alapból.

(#181) Cattle_Decap válasza #40993792 (#180) üzenetére


Cattle_Decap
tag

Csak egy vicces Duke Nukem idézet akart lenni.

Semmi komolyság, ez csak egy telefon, semmi jelentős probléma. Köszi a reakciókat mindenesetre!

(#182) TODI1111 válasza ΞΔGLΞ (#174) üzenetére


TODI1111
addikt

Köszönöm a választ. Akkor nekem ez így eléggé kompromisszumos lenne.

(#183) ΞΔGLΞ válasza TODI1111 (#182) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

iPhone-t a legkönnyebb úgy használni, ha a többi "cucc" is mind Apple. Egyszerűen nem winfos alá van tervezve.

(#184) TODI1111 válasza ΞΔGLΞ (#183) üzenetére


TODI1111
addikt

Persze ez egyértelmű. Itt csak az a probléma, hogy nekem tetszik az iphone 12 pro max és szívesn kipróbálnám viszont azért nem szeretném lecserélni a laptopokat és az asztali gépet sem. :)

(#185) bigrock válasza TODI1111 (#184) üzenetére


bigrock
addikt

Én ugyanebben a cipőben járok. Asztali PC, laptop, tablet, Google ökoszisztéma. Nem jól fizet ezeket komplett cserélni... :DDD

(#186) neverwinter1 válasza bigrock (#185) üzenetére


neverwinter1
újonc

Én sosem cserélném le a Windows-t Macre, mert multimédiára használom a gépet, viszont az iCloud szuperül működik Chrome-on, elérem a fotóim is, illetve létezik egy 3UTools nevű program. Ez például felteszi az iTunes-t, amiből elérem az Apple Musicot, úgyhogy minden zeném, albumom “megvan” gépen is. A Google dolgai is tökéletesen mennek iOS-en, talán még jobban mint Androidon (pl. a Chrome nem akadozik és nem fagy le :DDD ).

(#187) Szabi® válasza bteebi (#176) üzenetére


Szabi®
addikt

Ha Macbook Air-t veszel,még marad is 70 papírod :D

Cattle_Decap Folyamatosan szinkronizál,legalábbis Pop3-ból,be tudod állítani az időközöket (kézzel,automatikusan,óránként,30 percenként,15 percenként),vagy ha automatikusra rakod,akkor mindig rá checkol. :)

[ Szerkesztve ]

(#188) Szabi® válasza neverwinter1 (#186) üzenetére


Szabi®
addikt

Ott a pont+ 1 :R
Nem is kell Mac csak azért,mert valaki iPhone-t használt.
Én is sima windows alapú gépről mindent elérek a telefonon (böngészőből is).
Mac-en meg a "gaming" nem egy liga a windows alapú erősebb gépekkel. :)

[ Szerkesztve ]

(#189) Noukoum válasza Szabi® (#188) üzenetére


Noukoum
veterán

Na majd az m1 chip és utódai. Az eddigi játéktesztek alapján nekem és hasonló casual gamereknek bőven jó lehet 2-3 év múlva a power.
Titkon reménykedem hogy lesz majd egy ipad air árú tablet m chippel, ahol ugyanaz a rendszer lesz rajta mint asztalin. Egy kis kompatibilitás kell még a régi játékokhoz, ha túlmelegszik még külön hűtést is szerzek rá :D De úgy lenne egy tablet, ami igazából laptop és asztali gép is. Mint egy microsoft surface, csak nem windowszal.
Az a baj jelenleg hogy a konzol nekem nem jó, mert van olyan játék ami nem megy rajta. Az apple tv mint gaming hagyjuk is, az apple arcadeben nagy a potenciál. De ezzel el is mondtam mindent, messze van még a komoly címektől.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#190) Szabi® válasza Noukoum (#189) üzenetére


Szabi®
addikt

Ahogy a Magyarósi Csaba mondta "azért azt várjuk még meg" :D
Az M1 chip 8 magos CPU‑val, 7 magos GPU‑val és 16 magos Neural Engine‑nel....hát oké,amit eddig mutattak vele játékot,egy vér egyszerű oldalnézetes game volt,és az akadt vele.Sőt a másik játék is gyengén futott.
Papíron jól néz ez ki, de majd egy Shadow of the Tomb Raidert megnéznék azért vele.
Mert itt őrületesen hangzatos számokat mantrázott az apple.
5x gyorsabb grafika....

(#191) Noukoum válasza Szabi® (#190) üzenetére


Noukoum
veterán

Jó hát nálam már régen nem mérvadó azok a számok amelyeket a gyártók mondanak. Meg is kaptam a magamét, mit képzelek hogy nem hiszem el amit az apple mond. Ha ők azt mondják az úgy van, miért hazudnának? :DD (98%-ban idéztem az a legszomorúbb).
Mondom én sem dobnám ki a gtx960-at azonnal, de 2-3 év múlva egész jó lehet. Hangsúlyozom casual gamernek. Tripla AAA címeket nem ezen fogsz 4k 144hz-en tolni. De nekem nincsenek ekkora igényeim, nem azért mert nincs keret kártyára hanem mert nincs olyan nagy grafikai igényű game amivel játszanék. Sőt van egy olyan játék mely konkrétan bármely cpu-n akad bizonyos helyzetben, mert nincs optimalizálva. Nem 20 éves játék jelzem. Na ha ezt megoldaná az apple, az lenne csak a királyság :D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#192) ZoltayA válasza ΞΔGLΞ (#183) üzenetére


ZoltayA
aktív tag

Köszönöm. Akkor így felejtős. Pedig már be van rendelve. De, ha winfossal nem működik akkor törölve.455 ezer lett volna az Edigitalnál....

(#193) Szabi® válasza Noukoum (#191) üzenetére


Szabi®
addikt

A grafikai gaming teljesítményt eddig sem akarta megoldani, ha normális dedikált vga-kat rakna a gépeibe, azok neki is komoly dollár kiesést jelentetnének.Az amúgy is borsos áron meg már nem igen tudnak emelni. (na jó tudnak,mert a vega 56-al szerelt gépük 2 millió forint)
A 750 ezres iMac-be már csak egy szerény Radeon Pro 5300 fér bele,aminek a teljesítménye megegyezik a 2016-os RX 470-el.
Én azt szoktam mondani,az Apple-nek vagy nagyon jó humorérzéke van,vagy irgalmatlan nagy troll :D

[ Szerkesztve ]

(#194) whatwhatwhat válasza Szabi® (#190) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Egy kenyérpirítónál 5x gyorsabb. Nem hazudtak. :U

(#195) #90305280 válasza whatwhatwhat (#194) üzenetére


#90305280
törölt tag

Arc- és nem kenyér-... :C

(#196) Ezekiell válasza Szabi® (#193) üzenetére


Ezekiell
veterán

Vagy csak tudják, hogy ezeket a gépeket senki se játszani veszi, és felesleges combosabb vidkarit belerakniuk, így is viszik. Teljesen igazuk is van btw.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#197) Szabi® válasza Ezekiell (#196) üzenetére


Szabi®
addikt

"""Vagy csak tudják, hogy ezeket a gépeket senki se játszani veszi, és felesleges combosabb vidkarit belerakniuk"""

Akkor milyen géppel játszol a Mac App Store-ban lévő játékokkal ? :F :F
Vagy akkor ott miért vannak olyan játékok amiket ezek a gépek nem is visznek ? :U :)

[ Szerkesztve ]

(#198) Ezekiell válasza Szabi® (#197) üzenetére


Ezekiell
veterán

Én semmilyennel, soha nem vennék ilyen túlárazott gépet - az átlag iMac vásárló meg konzollal játszik, arra mérget vehetsz. Aki meg az iMacel szeretne játszani, az kifizeti a felárat.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#199) brumi1024 válasza Szabi® (#197) üzenetére


brumi1024
veterán

Miert a Microsoft Storeban miert vannak olyan jatekok, amiket az altaluk arult gepek nagy resze nem visz?

Ez a gep nem jatekra valo, viszont a kategoriajaban nem rossz aru, eleg csak ranezni az ilyen minosegu 5K monitorok arara.

(#200) démosthenés válasza Szabi® (#190) üzenetére


démosthenés
csendes tag

2020-as macbook air videokártyája="integrated intel iris plus graphics" [Ennél] nem nehéz gyorsabbnak lenni :C konkrétan a 10 évvel ezelőtti videokártyám volt hasonló erősségű...
Más, csak errefelé élő átlag embereknek drágák az almás cuccok, a fő piacán 6-8 munkanapi keresettel egyenlő összeg az átlag Apple gépek árra. De ha ottani szolgáltatói akcióban veszi akkor még ennek is a töredéke.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.