Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) focvis válasza MrPetya19 (#251) üzenetére


focvis
veterán

Szia Petya!
Egyforma telefonunk van :)
Van egy iPad2-esem iOS7-tel, hát ez kevésbé laggol, mint a telefonunk gyári SW-rel, de tényleg.

(#302) Kemszi94


Kemszi94
újonc

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat :)) sokat segítettetek :)

(#303) Kemszi94


Kemszi94
újonc

Még egy utolsó kérdésem lenne így off topic-ként :D Egyetemistáknak van valami véleményük hogy a Mac Air mint notebook szóba jöhet??

(#304) Xero válasza Kemszi94 (#303) üzenetére


Xero
nagyúr

1. A szerkesztés gomb nem viccből van.
2. A gép neve MacBook Air.
3. Ugyan már nem vagyok egyetemista jó ideje, de szerintem egy 13-as Air kiváló választás lehet. A Windows only programok futhatnak virtualizált környezetben (bőven elég úgy is az erőforrás azokra a feladatokra), míg minden másra ott az OS X kényelme.
Én anno iBook 12"-al kezdtem az egyetemet. :K

(#305) Gengi válasza Kemszi94 (#303) üzenetére


Gengi
senior tag

OS X-el megdöglöttem volna. Windows megkerülhetetlen, de erre van már megoldás asszem.

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#306) mazsi1911


mazsi1911
aktív tag

Kedves Bog es a tobbiek.

Tegnap megalltam hogy hozzaszoljak, viszont ezek a valaszok...

Eloszor is, miert legyen magadabb a plecsni? Mert az iPad az egyetlen peldaul amihez vanmak rendes tablet szintu alkalmazasok. Mar ezzel nyert.

Masreszt, legyetek szigoruak stb. De kisse gyanus hogy ez mindig akkor jon fel, ha apple termekrol van szo.

Mindent rendesen ertekeltek, kiveve az apple termekeket. Mintha nem vennetek eszre, hogy ez a legtobbek altal vasarolt, noha nem kis hazankban, de mindenhol ahol konnyeden megtudjak venni. Sajnalom hogy ezt nem latjatok. Nem veletlen. Nyilvan, erre nem lehet epiteni, but makes some sense.

Flash van. Androidon is van.

Vagy mondhatnam hogy NINCS EGYIKEN SEM.

A kijelzo pontal egyetertek.

Ezek utan nem kivanom tovabbra is olvasni ezt a fortelmes ferditest amit csinaltok.

Ui: tudom h az amcsik meg az angolok barmok , de erdemes lenne megneznetek mas oldalak tesztjeit, pl verge, engadget, cnet stb, mielott CSAK TI total szembe mentek mindenki mas velemenyevel. Lehet hogy nem mindig a sajat fejetek utan kellene menni, ha tenylegesen az emberek tobbsege (ertem ezalatt az itt hozzaszolokat es a tobbi oldalt)

NEM ÉRT VELETEK EGYET.

[ Szerkesztve ]

(#307) satz18 válasza Kemszi94 (#303) üzenetére


satz18
őstag

Én az egyetemen használtam officet, origint, chemdrawt, isis drawt, mestrecet, más szakokon és egyetemeken is van vélhetően favorizált program ami nélkül pl egy jegyzőkönyvet nem nagyon tudsz megírni. Ezek leggyakrabban csak PC-n elérhető alkalmazások. Nálunk a munkahelyen az OSX-el csak szívás van, még a doc fileokat is szétcseszi. Pl ha egy chemdraw ábrát beillesztek docba utána szabadon módosíthatom, word alól indul a chemdraw, de ha ezt megnyitod keynote-tal, vagy OSX-es office-szal, akkor ez konvertálódik és innentől kezdve képként kezelődik és nem tudod szerkeszteni. És ez csak egy példa volt. Sztem az egyetemnek nekimenni nem Windows alapú ketyerével kockázatos, és ha nem is megoldhatatlan, mindenképpen körülményes. De ez persze csak magánvélemény.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#308) Kemszi94 válasza satz18 (#307) üzenetére


Kemszi94
újonc

Köszönöm szépen a válaszod háát akkor úgy látom hogy ez az Apple vonal sehogy sem lesz jó :DD akkor elkezdek nézelődni win-es notebookok terén hogy mi a kínálat :))

(#309) zlesi válasza Kemszi94 (#308) üzenetére


zlesi
csendes tag

Egy Mac Bookra is simen fel lehet tenni a windowst. es akkor valaszthatsz melyiket inditod.

(#310) Totheground válasza satz18 (#307) üzenetére


Totheground
addikt

Ezért szopás a mérnök vonal, közgázon simán el lehetett lenni egy ipaddel is. :DDD

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#311) llaszlo válasza satz18 (#307) üzenetére


llaszlo
veterán

A Mac is PC, tesz rá egy wint és kész. De ott a wine és még win sem kell. Sőt az office is megy wine-nal.

(#312) kutkut válasza Totheground (#310) üzenetére


kutkut
addikt

Nálunk (mérnökinfó szakon) van egy srác, aki iPad-en jegyzetel. :D Persze nem a laptopot váltja ki nála, hanem a papír + ceruza kombót... :)

Meizu MX3 32GB

(#313) Xero válasza Totheground (#310) üzenetére


Xero
nagyúr

Infót is végig lehetett Mac-el tolni. Még PPC-vel is.

[ Szerkesztve ]

(#314) tuma


tuma
csendes tag

"Bár az újdonság még az iPhone 5s-nél is egy milliméterrel vékonyabb"
Nem kekeckedésből de csak egy tizedmilliméter a különbség!

(#315) Soulfly842 válasza ittakary (#40) üzenetére


Soulfly842
addikt

Hardveresen jóval erősebb és - szubjektív - szerintem százszor használhatóbb... :) Én úgy vettem nulla forintért (utána sincs törlesztő), hogy van hozzá 30 GB LTE képes internetem és a két év hűség alatt kifizetek 126E-t a szolgáltatásért... Az úgy jó? :) Hasonló nagyságú mobilinternettel sanszos, hogy soha nem tud majd egy szolgáltató ilyen kedvezményt biztosítani Mo-n...

[ Szerkesztve ]

(#316) legiaap válasza tuma (#314) üzenetére


legiaap
nagyúr

:D
Jogos

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#317) Bog válasza mazsi1911 (#306) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

LOL.
Bizonyára mindenben igazad van. Direkt ferdítünk. Ott ültünk péntek este (nov 1-én), és azon gondolkodtunk, hogy vajon mit csináljunk, hogy kicsesszünk az Apple-lel, ha már a hazai megjelenés előtt le tudjuk hozni a cikket (örülök, hogy ez nem tűnt fel). Mit tegyünk, mi legyen, ami úgy igazán fáj nekik, ami megrengeti az eladásokat... és akkor kitaláltuk, hirtelen jött az ötlet, de zseniális: adjunk csak Tetszett plecsnit. Muhaha, ördögi terv volt, de te lebuktattál minket.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#318) zotyesz66 válasza Soulfly842 (#315) üzenetére


zotyesz66
őstag

Hardveresen nem erősebb. Az, hogy szarrá van zsúfolva parasztvakító funkciókkal, nem jelenti azt, hogy használhatóbb. A minőségéről meg jobb nem beszélni, azt a recsegős-csillogós műanyag házat...
Ráadásul úgy tűnik, hogy a frissítésekről le lehet mondani.
Ezzel együtt egy kolleganőmnek ezt ajánlottam egy Acerrel és a Sony Tablet S-sel szemben.

(#319) Gengi válasza Xero (#313) üzenetére


Gengi
senior tag

Nekünk nem egy és nem kettő eldugott 10 000 éve használt szoftvert kell/kellett használni. Ami már Windows 7-el sem volt kompatibilis :). De a mai mérnöki programok elfedik a lényeget sokszor és nem igazán lehet tudni ,hogy mi történik háttérben.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#320) Black Dragon válasza Ilidzser (#200) üzenetére


Black Dragon
addikt

iPad 3-ról váltottam, hidd el megéri, nagyon könnyű és gyors lett az Air.:K

(#321) legiaap válasza Black Dragon (#320) üzenetére


legiaap
nagyúr

Neked már van ilyened?
:Y

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#322) Black Dragon válasza legiaap (#321) üzenetére


Black Dragon
addikt

Lecsaptam rá tegnap reggel 8 kor istyle webshopban, ma pedig át is vettem az egyik boltjukban.:B

(#323) Xero válasza Gengi (#319) üzenetére


Xero
nagyúr

Arra egy virtuális környezetben futtatott WinXP is bőségesen elegendő.

(#324) Zjunior válasza Black Dragon (#322) üzenetére


Zjunior
veterán

Mesélj még!!
Mi a legnagyobb különbség?

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#325) Jeanne d'Arc válasza Black Dragon (#322) üzenetére

grat hozzá, szerencsés vagy! :)

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#326) Hunujv


Hunujv
tag

Tetszetős! :K

(#327) enginev3.0 válasza Jeanne d'Arc (#325) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerintem gazdag... ;]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#328) Black Dragon válasza Zjunior (#324) üzenetére


Black Dragon
addikt

A súlya leginkább, de kézben tartani is sokkal jobb, ha volt a kezedben iPad Mini, akkor kb ugyan az. A kamerán sok javulást nem láttam, talán nem annyira zajos mint volt, és picit szebb a kép. Gyorsasággal semmi gond nincs, iszonyatos fénysebességgel tölt be mindent. Kijelzője az előző generációhoz képest szebb lett(a különböző vékonyítások miatt) illetve szerintem fényesebb is lett. A hangszórók is sokkal szebben szólnak. Ha valamit kihagytam, akkor szólj.:)

(#329) twosixxx válasza Kemszi94 (#269) üzenetére


twosixxx
csendes tag

Én BME-re járok, gépész szakra. Bejárós vagyok, laptopom sosem volt, tervezéshez, CAD-re, VEM-re stb itthon van asztali gép, utazáshoz, meg amikor épp bent vagyok, arra van egy iPad-em kb egy éve. Nyílván tervezni nem lehet rajta, jegyzetelni sem, de jegyzeteléshez toll és papír kell :D. Arra jó, hogy olvass meg tanulj róla (sőt ez jobb mintha papíron lenne kb..). Házikhoz is nagy segítség, konzultálni is tudsz vele, mert megmutatni meg tudod erről is a tanárnak, amit épp akarsz. De ha esetleg még laptopod sincs, akkor azért átgondolnám, mit vegyek.

Amúgy szerintem egyszerűen gyönyörű ez az új iPad, a 4-esem még azért felesleges lenne leváltani, de azért elgondolkodtam rajta, ahogy ezt megláttam :D

[ Szerkesztve ]

(#330) Zjunior válasza Black Dragon (#328) üzenetére


Zjunior
veterán

Így is nagyon várom!
Írták fórumokon, hogy gépelésnèl kopog egy kicsit a kijelző.
Ilyet tapasztaltál?:)

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#331) Black Dragon válasza Zjunior (#330) üzenetére


Black Dragon
addikt

Nekem már az előző is kopogott, persze nem annyira, de azért el tudtam érni.:D Ennél is szerintem ez a helyzet, ha nagyon darálsz akkor lehetséges némi kopogás, de szerintem nem vészes.Valamit valamiért.:)

(#332) Jeanne d'Arc válasza enginev3.0 (#327) üzenetére

Egyértelmű hogy kell hozzá zsé, én mondjuk ilyen drágán soha nem vennék kütyüt, de ez én vagyok. :B ;] :))

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#333) Kemszi94 válasza twosixxx (#329) üzenetére


Kemszi94
újonc

Szerintem veszek egy nem olyan erős i3-as laptopot és egy Ipad mini retinát :)) Jobban utánajártam és tényleg laptop nélkül nem igen lehet meglenni műszakin :S de egy minivel azért az Apple-s álom valóra válhat :C

(#334) llaszlo válasza Kemszi94 (#333) üzenetére


llaszlo
veterán

Pedig bőven elég lenne egy MBA is. Akár egy 11-es is. Árban meg már ott vagy a két eszközzel.

[ Szerkesztve ]

(#335) kiszu


kiszu
senior tag

Tegnap volt itt téma az android világa és a 4gb nál nagyobb filok kezelése.
Akkor ,azt mondtam nem lehetséges-.
Viszont a nálam kölcsönben lévő xperia tablet Z-ben egy 64 gb-os sdxc memkari van és most másoltam rá próbaképp egy 7.8gb-os mkv.-file-t és tökéletesen viszi a vlc videólejátszó és a gyári videóprogi is.

SZÓVAL,MEGY!!!

(#336) madgie válasza kiszu (#335) üzenetére


madgie
titán

Valószínűleg exFAT-ra engedi csak formázni az SDXC karit (mivel a szabványban az van), az meg képes a 4+ GB fájlok kezelésére.

A FAT32 továbbra sem tudja ezt.

(#337) legiaap válasza Black Dragon (#331) üzenetére


legiaap
nagyúr

Mi ez a kopogás? Most a hangra gondoltok, amit kiad?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#338) dezs520 válasza legiaap (#337) üzenetére


dezs520
senior tag

Gondolom a "doboz" hangra gondolnak,ahogy az ujjbegyeddel oda koppintasz...

(#339) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Arra.:K De nálam csak akkor jött elő amikor nagyobb volt a körmöm, és az kopogott, az ujjammal nem szoktam annyira verni a gépet hogy előjöjjön.

(#340) spawn21


spawn21
veterán

Szép szép , de szerintem nem éri meg az előzőt erre cserélni .
De grat hozza, nagyon csecse

iPhone 13p

(#341) Zjunior


Zjunior
veterán

T-nél megszűnt a részletfizetéses buli 0% thm-el.
Csak egy összegben vihető az air bár nem sok maradt.:D

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#342) spawn21 válasza Zjunior (#341) üzenetére


spawn21
veterán

Hat nekem azt mondja 0%os önrész nélkül elhozhatom :D

iPhone 13p

(#343) Zjunior válasza spawn21 (#342) üzenetére


Zjunior
veterán

Akkor lehet bevoltam jelentkezve, és már rendeltem egyet!:D

Amúgy a T-s Lte verziók akkor függők úgy mint az iphone-nál?
Sose volt cellular.

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#344) MrPetya19 válasza focvis (#301) üzenetére


MrPetya19
addikt

Droidnál sokat segít, ha letörlöd a fészbúk appot.
Ja, és én nem egy ipad2-es hardverről írtam, hanem egy egyesével megegyezőről.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#345) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Erős/en túlórázott...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#346) spawn21 válasza Zjunior (#343) üzenetére


spawn21
veterán

Te mocsok :DDD

Engem hamarosan értesítenek mikor vehetem át .

Na akkor kezdhetnek hirdetni a 1hetes 4em. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#347) Zjunior válasza spawn21 (#346) üzenetére


Zjunior
veterán

:D :P

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#348) Xero válasza Graphics (#345) üzenetére


Xero
nagyúr

Mihez képest? :U

(#349) Graphics válasza Xero (#348) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Túlórázottat irtam, túlárazott helyett. :D

Hát nem tudom, ár/értékben nem győz meg.

Én általában ugy nézek egy eszközt, hogy egységnyi idő alatt mennyi hasznot tud okozni, munkára/email/használat...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#350) focvis válasza MrPetya19 (#344) üzenetére


focvis
veterán

1. Nincs FB appom, profilom sincs :D igazából mar hónapok óta tervezem, hogy újrahúzom a razrt, csak nem volt rá időm (lusta voltam)

2. Bocs, félreértettelek, azt hittem, hogy iPad 4-esről beszélsz... Ezért furcsáltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.