Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) etelex válasza paolinho (#497) üzenetére


etelex
csendes tag

Köszi iMaverick és Paolinho ötleteit a javításra, egyelőre sajnos nem jön össze.
A javasolt "EZ a hely" egy ügyes csalót takar - felhívtam és gyanús lett, hogy milyen nagyvonalúan kijelentette - kicserél egy hang IC-t és kész is... csak küldjem el levélben Dombóvára. Utánanéztem és már 60 körül tart a póruljártak száma, akinek azóta már nincs mit megjavíttatni... sokan még 15-20 ezer előleget is küldtek, azt is fújhatják... Szóval TNorbika üzletébe SENKI NE SZÁLLJON BE!
Találtam viszont a neten egy videót, a teló szétszereléséről és úgy döntöttem egyszer élünk...
Tegnap éjjel szétkaptam az enyémet is, meg a páromét is és alaplapot cseréltem - ott van a bibi, mert az én alaplapommal megy a hang az övén is.
Itt adódik a kérdés - ha valaki tud egy kuka áron megvásárolható törött kijelzős AMOI N828-at, kérem, szóljon! Még próbálkozok a kínaiaknál, hogy küldjenek csak alaplapot (arra csak nem lesz vám), de sok esélyt nem adok neki. Főleg, hogy kinyitottam a készüléket, jujj!
Viszont a telefont továbbra is szeretem, sztem ezért az árért nagyon OKés darab, jó lenne életre lehelni :-) Ha végképp nem megy, megkapja valaki a családban könyvolvasónak meg játékgépnek, azt hang nélkül is lehet. Most, hogy rájöttem hogy kell Miracastolni ezzel a kütyüvel, már laposTV-n is lehet játszani :-) Sőt, videót is lehet nézni, mert érdekes módon a TV-re kiküldi a hangot :Y Szóval csak telefonnak nem jó :(

(#502) iMaverick válasza etelex (#501) üzenetére


iMaverick
addikt

ÖÖÖ izé. Én egy pesti céget javasoltam. Ezek személy szerint ott mosolyognak és náluk hagyod a telót. Csak azt nem tudom, hogy tényleg élnek-e még. (Kb. 3-4 éve volt, amikor náluk jártam.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#503) paolinho válasza etelex (#501) üzenetére


paolinho
őstag

Bocsánat, én csak a fórumokon olvasottakból "táplálkozom". :(( Szerencsére egy Amoi n828 nem romlik el (remélem) soha. Igazándiból azt sem értem, hogy az általad felmerült probléma hogy keletkezett, mert ilyenről még sehol sem olvastam, és nem csak ennek a márkának kapcsán.

(#504) r3muska


r3muska
csendes tag

Sziasztok!

Próbálta már valamelyikőtök a hárombetűs navit az Amoi-n? :)

[ Szerkesztve ]

(#505) colonia válasza r3muska (#504) üzenetére


colonia
aktív tag

Nekem az van fent.

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#506) Groovebaby válasza r3muska (#504) üzenetére


Groovebaby
tag

Nekem is az van fent.

Más:
Erre a walton romra fel lehet tenni a múltkor belinkelt modem-driver egyikét???

Amoi N828

(#507) paolinho válasza Groovebaby (#506) üzenetére


paolinho
őstag

Fel lehet tenni, de nekem pl. megfordította a kártyákat a kijelzőn. Figyelemmel arra, hogy a gyári rendben magára talált az utóbbi időben, így le is szedtem viszonylag rövid idő után.

[ Szerkesztve ]

(#508) iMaverick válasza paolinho (#507) üzenetére


iMaverick
addikt

Megfordította? Mármint a SIM1 lett a SIM2 kiírás szerint, vagy hogy?

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#509) paolinho válasza iMaverick (#508) üzenetére


paolinho
őstag

Igen! Egyszerűen felcserélte a két kártyát, és ahogy írod, az addigi SIM1 helyén a korábbi SIM2 üzemelt, és fordítva. Persze a kiírás nem változott, csak "helyet cserélt" a két kártya.

(#510) r3muska válasza colonia (#505) üzenetére


r3muska
csendes tag

Nektek jól működik? Kipróbáltam pár új verzió számút, de mindegyiknél azt csinálja, hogy ha bemegyek valamilyen menübe akkor nem tudok belőle kijönni, mert "menü navigációs gomb" nem jelenik meg.. (bár ez a korábbi telefonomnál sem rémlik.) Ott a telefon back gombjával tudtam visszalépni egy menüszintet, de most ehelyett kilép a homescreenre.. és elég idegesítő és nehézkes a beállítás..
Ha jól sejtem akkor ti nem tapasztaltatok ilyet...?!? :U :(

(#511) r3muska válasza Groovebaby (#506) üzenetére


r3muska
csendes tag

Szerintem is fel lehet. Bár ez nekem meg sem fordult a fejemben.. Nálam talán most működik a legjobban, a 3G meg Wifi is nagyon jó jelet ad ott, ahol korábban másik driverrel nem szuperált jól.

(#512) colonia válasza r3muska (#510) üzenetére


colonia
aktív tag

Nekem tökéletesen működik minden rajta!

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#513) r3muska válasza colonia (#512) üzenetére


r3muska
csendes tag

Akkor a problémám egyedi és tudom is hogy mi a baj. A visszagombom egy érintést kettőnek vesz.. Korábban is már furcsa volt hogy "rezeg minden érintésnél" funkció mellett a menu és a home gomb egyet rezzen míg a back gomb 2őt.. így jártam.. :(

(#514) etelex válasza iMaverick (#502) üzenetére


etelex
csendes tag

igen, köszi, a pesti céget is hívtam, de már csak almás (sz)ifonnal foglalkoznak és bánják, hogy valahogy felkerült a netre, hogy mást is javítanak... pedig nem
Még nincs megoldás és a kínaiak is éppen újévet ünnepelnek, úgyhogy várok a csodára...

(#515) etelex válasza paolinho (#503) üzenetére


etelex
csendes tag

A másik nekem is tökéletes. Ennek valami gyári hiba lehet a hang végfoknál, mert a hangot magát kezeli, hiszen miracaston kiküldi a jelet a TV-re és szépen szól, csak a saját "hangépző szerveit" nem hajtja meg... ez a pech...

(#516) etelex válasza colonia (#505) üzenetére


etelex
csendes tag

Ha a három betű a magyar "én-menni"-t jelenti, akkor van hozzá egy Mariupol név alatt található csomag a neten (itt érdemes keresgélni, én is innen szedtem le) Felbontásonként külön van egy-egy fájl hozzá, amit kicserélve az adott kijelző felbontásához illeszkedő navi indul el. Még a chuwi tabomra is csont nélkül felment. Ajánlom, naponta használom és tuti.

(#517) iMaverick válasza etelex (#514) üzenetére


iMaverick
addikt

Már csak almával foglalkoznak? Fene a pofájukat! Annó mikor mentem hozzájuk, akkor nem pofáztak a HP iPaq miatt... :(

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#518) Groovebaby


Groovebaby
tag

Kaptam egy elég jó vételi ajánlatot az amoira...haver meg pont olcsóért eladná a note 2-jét...jajj....lehet megválok az én kis drágámtól...

[ Szerkesztve ]

Amoi N828

(#519) iMaverick válasza Groovebaby (#518) üzenetére


iMaverick
addikt

Áruló! :DD

Gondolom rá kellene fizetni. Mennyi az annyi? (Mármint csak a "különbözet"-re vagyok kíváncsi.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#520) Groovebaby válasza iMaverick (#519) üzenetére


Groovebaby
tag

Nem titok...35öt kéne ráfizetni..kártyafüggetlen, nyitott bootloaderű teló....egyik legjobb haveromé, szóval nem átvágós a téma....

Amoi N828

(#521) paolinho válasza Groovebaby (#520) üzenetére


paolinho
őstag

de hát az csak egy sim-es!

(#522) Groovebaby válasza paolinho (#521) üzenetére


Groovebaby
tag

valóban...de én eredetileg nem a dualsim miatt vennem kínai telefont. Hanem azért, mert ilyen teljesítményűt ilyen áron nem tudtam volna venni sehol.

Amoi N828

(#523) petrot


petrot
tag

Mostanában néha azt csinálja az AMOI, hogy képernyő feloldáskor vagy teljesen KO a teló, vagy csak a gombok világítanak, de nem tudom feloldani. Nagyritkán 5-6 mp után életre kell, de az esetek 90%-ban az aksit is ki kell venni és újra bekapcsolni.

Ez aksi hiba lehet, ROM (most a walton van fent), vagy egyszerűen kezd meghalni a cucc? Találkozott ilyesmivel valamelyikőtök?

(#524) Groovebaby válasza petrot (#523) üzenetére


Groovebaby
tag

a 7 hónap alatt talán ha 2x fordult ilyen elő, de nem csak a walton rommal...inkább valami alkalmazásra tippelnék...nem hiszem, hogy komoly dolog lenne. Bár nekem akksit nem kellett egyszer sem kivennem.

Amoi N828

(#525) iMaverick válasza petrot (#523) üzenetére


iMaverick
addikt

Egyetértek Groovebaby kolléganővel! Nálam is a Walton van már egy ideje, ilyet még nem pipáltam... Aksit sem kellett még kivennem, csak amikor sim-et húztam ki belőle...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#526) petrot válasza iMaverick (#525) üzenetére


petrot
tag

Remélem tényleg csak ilyesmi lesz.. Nem vészes a dolog, de nem hiányozna, ha megszűnne :D

(#527) paolinho válasza petrot (#526) üzenetére


paolinho
őstag

Nálam lassan egy éve (na jó áprilisban lesz), hogy üzemel a készülék. Eleinte rengeteg romot kipróbáltam rajta, beleértve a Tmallbox-ost magyarítva, az eleve magyar Minideal-est is, de Samsung és Lenovo is "futott" a gépen. Aztán előbb jött a Deathking-féle, amivel sokáig jól elvoltam, és most már egy ideje a Walton-félét kultiválom. A korábbiakkal sem nagyon volt gondom, de ez utóbbi minden igényemet kielégíti (már ami a telefonnal kapcsolatos :) ). Komolyan mondom, nem tudom mire lenne szükségem a készülék produkciója kapcsán, hogy cserélni akarjam. Egy időben leszédült a GPS jelem, de jelenleg az is kiválóan üzemel. Talán annyi negatívum, hogy egy ici-picit el kezdett kopni a krómozás a hangerőgombon.

(#528) petrot válasza paolinho (#527) üzenetére


petrot
tag

Nálam is a walton van fent, Aviate launcher-el. Az említett apróságot leszámítva hibátlan, imádom.

Na jó, a fényképezőgépe lehetne jobb, de a gyerkőcöt videózni rendes fénynél jó :)

OFF

Egyébként van olyan china-phone, aminek jó a kamerája?

/OFF

(#529) Groovebaby


Groovebaby
tag

Holnap viszik el a pici kis Amoimat - na most érzem, hogy kezdem sajnálni és vacillálni, hogy biztos, hogy ezt akarom.... :U

Amoi N828

(#530) petrot válasza petrot (#528) üzenetére


petrot
tag

A feloldás fagyás jó eséllyel megoldódott: valószínűleg az időjárás widget feloldáskori frissítése okozta. Kikapcsoltam, azóta mintha fel is gyorsult volna az ébredés :)

(#531) iMaverick válasza Groovebaby (#529) üzenetére


iMaverick
addikt

Még nem késő meggondolni... Én speciel egyelőre egyáltalán nem érzek rá késztetést, hogy lecseréljem. Egyáltalán mire? (Az a bajom, hogy jelenleg a MT-es telefonok nyújtanak olyan szolgáltatást, amire szükségem van. Egyedül a droid frissítés nem tetszik, hogy 4.2-nél megállt az élet, de ez ugye sújtja az új 8 magos modelleket is, szóval azzal sem lennék előrébb.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#532) Groovebaby válasza iMaverick (#531) üzenetére


Groovebaby
tag

nekem a note 2 régi kedvencem....meg ilyen jó áron nem jutnék hozzá egy pár hónaposhoz...meg ugye én nagyobbat szerettem volna.....
persze még nem késő...meg szeretném a note 2-t csak mégis már most hiányzik az Amoi? :D ilyen jó telefonom esküszöm, nem volt.

[ Szerkesztve ]

Amoi N828

(#533) r3muska


r3muska
csendes tag

Sziasztok!

Csak hogy megtörjem a csendet! :)
Próbált valaki valamilyen új romot mostanság? pl ColorOS? (az orosz oldalon láttam fent).
Esetleg talált valaki KitKat-es romot a telefonunkra?

(#534) iMaverick válasza r3muska (#533) üzenetére


iMaverick
addikt

Hali!

Valóban nagy mostanság a csend az N828 körül.

a ColorOS-t láttam én is, de mivel 4.2.1, így skip-peltem. Jó ez a Walton Primo H2...

A Kit-Kat érdekes kör lesz, mert már vannak 4.4-es MT-es telók, de mind újabb soc-kal vannak szerelve... Ami próbálkozások voltak MT6589-re, mind hiányosak... (Nem megy a gps, csak az egyik sim foglalat müxik, bt sem megy, stb.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#535) petrot


petrot
tag

Sziasztok!

Nálatok milyen minőségű a zene fülessel hallgatva? Walton h2 van a telefonon, de mostanában figyeltem fel rá, hogy fülhallgatóval baromiörosszul szól. Persze többel is próbáltam, tehát a kimenő jel gyatra :/

(#536) r3muska válasza petrot (#535) üzenetére


r3muska
csendes tag

Szomorúan olvasom a KitKat-es infókat iMaverick. Az viszont kicsit vígasztal, hogy a Walton H2-es rom teljesen jó. Minden működik ahogy kell.. csak hát még is jó lenne, ha lenne 4.4 :)

JetAudio programmal, nem gyári fülessel és bluetooth-on keresztül hallgatok zenét rajta és az én zenei elvárásaimnak megfelel teljesen. (szerintem ezek mind tudnak változtatni a hangzáson)
A kábeles megoldás a 3,5 jack kimenet (nem szokványos) bekötése miatt nekem nem volt kényelmes opció.

(#537) petrot válasza r3muska (#536) üzenetére


petrot
tag

szóval ennél sem normális a bekötés? akkor ez lehet a gond..

a saját hangszóróján meg meglepően jó..

(#538) iMaverick válasza r3muska (#536) üzenetére


iMaverick
addikt

Azért lehet lesz belőle valami, csak a mikor...

(#537) petrot: ez a nem szabvány bekötés szerintem csak a headset-es füleseket érinti! A sima sztereó fülhallgatóknak ugyanúgy menniük kell(ene).

Nekem egy sima Thompson fülesem van (2000Ft) és no problem.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#539) r3muska válasza iMaverick (#538) üzenetére


r3muska
csendes tag

Igen, igen jól mondod. Csak a headsetes fülesekre vonatkozik! A sima sztereo fülesekkel mennie kell. (Bocsi! Az én esetemben csak headsetes füles jöhetett szóba másik típust nem is kerestem) :)

[ Szerkesztve ]

(#540) paolinho


paolinho
őstag

A 2-es szlot tudja a 3G-t?

(#541) r3muska válasza paolinho (#540) üzenetére


r3muska
csendes tag

Nem, nem tudja. Az csak GSM-et tud.

(#542) paolinho válasza r3muska (#541) üzenetére


paolinho
őstag

KÖszi, akkor kártyát cserélek.

(#543) norberto9


norberto9
aktív tag

Sziasztok!Tudtok valami véleményt mondani az Amoi A900W-ről?Nekem nagyon bejön a telefon kűlsőre és belsőre is!Előre is köszönöm a válaszokat!

(#544) r3muska válasza norberto9 (#543) üzenetére


r3muska
csendes tag

Szia!

Én csak a saját Amoi n828mat láttam és csak arról tudok nyilatkozni neked. Az n828 az ár/érték arányban teljesen megéri a pénzét. Szerintem a kínaiak már ledogozták a hátrányukat és vállalható készülékeket gyártanak. (Talán szoftveres téren kellene kicsit gyorsítaniuk a többségében 4.2 telók miatt)

(#545) iMaverick válasza r3muska (#544) üzenetére


iMaverick
addikt

Ez a 4.2-nél való topogás nem a telefon gyártók "bűne", hanem a MediaTek szemétkedése miatt van ez így... Most utólag, (amikor már a 8 magos SOC-jaik is kint vannak) kezdik el a partnereiknek odaadogatni a 4.4-hez való cuccokat... Gratulálok.

Az megint más kérdés, hogy pl. a mi N828-cunk már vastagon túl van azon a termékcikluson, hogy az Amoi megcsinálná nekünk a 4.4 portolását... Csak abban bízok, hogy valamelyik szakács megfőzi majd nekünk is.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#546) paolinho válasza iMaverick (#545) üzenetére


paolinho
őstag

Én azt mondom, hogy a Walton Primo 4.2.2-nél mi jobbat, szebbet tudna adni a 4.4-es Kit-Kat? Egy év után, most cseréletem le az első fóliámat is, bár bevallom ráment egy fólia a rutintalanságom okán, de a második már tuti lett, és a készülék még ma is hibátlanul üzemel. Nekem csak egy nagyobbacska akku, ami nagyon hiányzik? Erre nincs valami ötletetek?

norberto9: Ez a Amoi A900W is jól néz ki, de nekem ez már borzasztó nagy tepsi.

[ Szerkesztve ]

(#547) r3muska válasza paolinho (#546) üzenetére


r3muska
csendes tag

Pl a kevesebb memória fogyasztást :)
Nekem az fogyasztása teljesen rendben van. Egy wifi kapcsolgató progit használok + bluetooth-t kikapcsolom amikor nem használom azóta reggel 6tól délután 5ig 70%ra csökken ami szerintem remek. (Ha nincs wifin akkor 3g-n van).

Amúgy a A900W tényleg tepsi már! :)

(#548) iMaverick válasza paolinho (#546) üzenetére


iMaverick
addikt

Nem csak az új "feature"-kről van itt szó, hanem pl. a biztonsági frissítésekről... Ez sajna nem úgy megy, mint Win alatt, hogy a patch kedd-en kiad a Google pár progit és csak ráteszed a telefonodra, vagy még jobb: magától lehúzza és telepíti.

Itt sajna az van, hogy ha találnak valami lyukat, akkor befoltozzák, de az csak a következő droid-ba kerül bele... Szóval nem ártanának a frissítések...

(Azért csak hogy ne a "levegőbe beszéljek", idézet a Mobil Aréna 4.4-es újdonságait bemutató cikkből: A KitKat tehát egy jókora csomaggal érkezett, a 4.1-es verzió óta nem kaptunk ekkora horderejű frissítést. LINK)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#549) paolinho válasza r3muska (#547) üzenetére


paolinho
őstag

Ezzel a wifi kapcsolgatóval szöget ütöttél a fejembe, feltettem én is egyet a Wi-Fi Matic-ot. Nagyon baba az app, ez miért nem jutott edig eszembe?!
Mindenesetre azért nem bánnám, ha kapott volna a készülék egy 3000 mAh körüli akkut, mert ez a jelenlegi éppen hogy csak elégséges. A cimbim P780-asa 4000-es aksival több mint 3 napot fut viszonylagosan gyakori használat mellett.

Ami a Kit-Kat-ot illeti, értem én az előnyeit, nem is lenne rossz, de ha nincs, én nem bánkódom.

(#550) etelex válasza norberto9 (#543) üzenetére


etelex
csendes tag

Én is Amoi N828 fan vagyok - pár napja jött meg a harmadik. Ami igazából kettő és fél, mert a második - korábban itt is kerestem a megoldást - alaplapi hanghibával érkezett. Ezért vettem most az asszonynak egy újat. TŐKÉLETES :-)

Nemcsak a mostanra 120 USD-re lement ára, ami még a vámmal együtt is csak 32k, hanem úgy egészben. Még kezelhető méret, gyönyörű kijelző, nekem nagyon jó akku üzemidő, akadásmentes OS...

És a hibás készülék is lehet, hogy újra éled, mert végül csak visszaküldtem Kínába - ingyenes cserét ígértek.

Ez az "ingyenes" ugyan 2100 Ft kifelé és még ki tudja mennyi visszafelé postaköltségbe fog kerülni, de így lesz egy harmadik cool telónk - talán a gyerek is kidobja végre az SGS I-esét :-)

Aztán megjönnek majd az új 4-4,5 collos MT6592-esek OTG-vel, meg egyebek és meglátom mikor kell újat venni - addig biztosan jól ki fog szolgálni :)

Ja, elsőre nem gondoltam, hogy valaha lesz benn két kártya, de most nagyon örülök, mert a cégem megdobott egy 2GB havi SIM-mel (persze hogy távolról is dolgozni tudjak :-) és így nem kell a sticket dugdosni a notebook-ba, csak megosztani a telós netet. Cserébe már nem érdekel mekkora adatforgalmam van a telón, bárhol internetezhetek, miközben megvan a másik kártya ingyenes híváscsoportja is :-) Ha így haladok, a végén még elkezdenek érdekelni a háromSIM-es cuccok is :-)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.