Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) iMaverick


iMaverick
addikt

No emberek, valami mozgás lehet támadt 4.4 kapcsán! :DD

A china-phone.ru-s oldalon kéri az egyik gyermek, hogy portolják a kis Amoi-nkra az általa belinkelt 4.4.2-es rom-ot.... WTF? Rákerestem a kérdéses telóra (Lenovo S920) (Mobilaréna hír róla), és meglepően hasonlít az Amoi N828-cunkra! (Oké, nagyobb a kijelzője és annak a felbontása. Ezeket leszámítva viszont szerintem a belsejük ugyanaz. Így lehet valamelyik arc az orosz oldalról meg tudja majd oldani.)

Most már csak két dolog van, amin izgulni kellhet:
1, nem-e valami "fake" rom
2, a már korábban pedzegetett gondok (csak 1 sim kártya megy, nincs gps, stb.) megoldódtak-e? A Needrom-on nem írtak ilyesmiről.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#552) petrot válasza etelex (#550) üzenetére


petrot
tag

Hol lehet 120 $-ért kapni??

(#553) paolinho


paolinho
őstag

Arra van valakinek ötlete, hogy MMS-t miért nem tudok fogadni a telóval? Megjelenik egy letöltés ikon az üzenet mellett, de ha rányomok, akkor egy kis próbálkozás után azt az üzenetet kapom hogy nem tudta elvégezni a letöltést.

(#554) r3muska válasza paolinho (#553) üzenetére


r3muska
csendes tag

Szerintem az MMS beállítással lehet a gond. Nem hinném, hogy egyéb készülék beállítástól függne a dolog. Nézd meg a pontos beállításokat a szolgáltatód honlapján. Esetleg ha jónak tűnik, akkor meg próbáld törölni és újra létrehozni azt a profilt hátha...

(#555) paolinho


paolinho
őstag

Szerintetek az orosz oldalon található ROM, ez: (eloroszosodott firmware 4.2.2 alapján Walton Primo H2 bityv és NeverD, Seavovk Edition 2014/05/08) mennyivel másabb mint a korábbi 2013.07.20-i? Érdemes ezzel próbálkozni, vagy sem?
Egyébként nem történt semmi változás a Kit-Kat témában?

(#556) iMaverick válasza paolinho (#555) üzenetére


iMaverick
addikt

Én nem tenném fel a két orosz gyermek által tovább főzött Walton Primo-t. Jó az "eredeti".

A KK témának tegnap egész megörültem, aztán kiderült, hogy egy 4.2.1-et főztek addig, amíg szinte 100%-ea KK-nek tűnik... Amikor erre rádöbbentem, akkor döntöttem el, hogy nem írom be ide... Minek? Ilyen erővel a 4.2 teljesen jó! Ha kell a KK kinézet, akkor fel kell rakni a KK launcher-t és megvan... Én is így használom most az Amoi-t.

Azért nem bánnám, ha valamelyik orosz gyermek felkarolná a tényleges 4.4-et és megcsinálná az Amoi-ra. (Azért ha valamelyik MT6589-es SOC-os telóra megvan, márpedig megvan, akkor akkora mutatvány lenne az Amoi-ra átültetni? Szerintem nem, de ennyire nem vagyok azért szakértő.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#557) vampire17 válasza iMaverick (#556) üzenetére


vampire17
addikt

Sziasztok,

A Walton Primo 4.2.2-t honnan tudom lehuzni CWM installer-el? Multilanguage ez a ROM, vagy csak EN/CN?

[ Szerkesztve ]

(#558) iMaverick válasza vampire17 (#557) üzenetére


iMaverick
addikt

LINK

Ezek közül valamelyik tuti CWM update-s.

Viszont szerintem egyik sem volt multilanguage-es! A magyart én is hungobongo kolléga leírása alapján toltam bele.

Ha estig ráér, megnézem melyik változatot tettem el annó. (Ahhoz meg van még a magyarosítás is!)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#559) vampire17 válasza iMaverick (#558) üzenetére


vampire17
addikt

En most ezt hasznalom: Link

Ez egy vietnami ROM (egy Vietnamban Brand-elt Amoi gyari ROM-ja) En most ezt hasznalom. nagyon stabil es gyors, de csak 4.2.1-es. Viszont Multilanguage es CWM-es.

(#560) iMaverick válasza vampire17 (#559) üzenetére


iMaverick
addikt

WP-om 4.2.2 is teljesen stabil és gyors... Ezért nem is cseréltem le azóta se, mert nem volt mire... Ha jönne valami (valós) Kit Kat, arra rögötn átnyergelnék.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#561) vampire17 válasza iMaverick (#560) üzenetére


vampire17
addikt

Akkor majd linkeld legyszi :)

Bar most elszomoritottal, mert ma laktam be ezt az uj 4.2.1-es ROM-ot.....(2 napig tartott...:) )

(#562) iMaverick válasza vampire17 (#561) üzenetére


iMaverick
addikt

LINK

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#563) vampire17 válasza iMaverick (#562) üzenetére


vampire17
addikt

Ezer hala!!

(most muszaj lesz feltennem....:D )

[ Szerkesztve ]

(#564) iMaverick válasza vampire17 (#563) üzenetére


iMaverick
addikt

Végül is nem kötelező... ;]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#565) vampire17 válasza iMaverick (#564) üzenetére


vampire17
addikt

De igy mar "sajnos" az... :K :D

(#566) vampire17


vampire17
addikt

Valaki tapasztal hasonlo dolgot kb 3 napja 4.2.1 es 4.2.2 ROM alatt is?? Mi miatt lehet?

Ket Amoi N828-on is ilyen, illetve mas keszuleken is jeleztek mar..

Igazabol amugy nem fekete lett, hanem atlatszo... Itt jobban kiveheto, ahogy a kezdokepernyo latszik alatta...

[ Szerkesztve ]

(#567) paolinho válasza vampire17 (#566) üzenetére


paolinho
őstag

DE most ezzel mi a gond? Már csak azért, mert az enyém is valami ilyesmi.

(#568) vampire17 válasza paolinho (#567) üzenetére


vampire17
addikt

Valahogy igy kene kineznie:

es eddig igy is nezett ki (az utobbi par napig) de azota minden play-es ikonnak fekete hattere van, illetve a facebook messenger smile-ai is erdekesen neznek ki...

Ennyit talaltam: [link]

[ Szerkesztve ]

(#569) petrot válasza vampire17 (#566) üzenetére


petrot
tag

Nálam is ilyen... :\

(#570) iMaverick válasza vampire17 (#563) üzenetére


iMaverick
addikt

Most nem akarlak "idegelni", de van 4.4... :P

Nem állítom, hogy hivatalos Amoi N828-ra való 4.4, de nagyon annak tűnik!

Tünetei:
- eredeti Amoi bootlogo
- eredeti Amoi-s háttérkép
- nincs Play!
- nincs root

Oké-oké, tudom, hogy ezeket akár bele is rakhatták, de ha ez "összefőzött" custom cucc, akkor miért ragaszkodtak ennyire a "külsőségekhez"?

Amit eddig tapasztaltam (melóban ülök ugye, úgyhogy nincs sok időm nyomkodni a telót):
- CWM alól felrakható (én nyomtam neki egy wipe-ot, biztos-ami-biztos alapon)
- bootol! :))
- érintőképernyő, SIM1, wifi, rezgőmotor működik
- GYORS! (Oké, még nem vertem tele widget-tel.)

LINK

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#571) paolinho válasza iMaverick (#570) üzenetére


paolinho
őstag

Micsoda? Kit-kat? Na erre kíváncsi vagyok. Ma tuti nem tudok ezzel foglalkozni, de ha van valami fejlemény, légysz' ne tartsd magadban! :)

(#572) petrot válasza iMaverick (#570) üzenetére


petrot
tag

Jelszót kér :\

(#573) iMaverick válasza petrot (#572) üzenetére


iMaverick
addikt

Bocsi! Az orosz oldalon ott volt a jelszó. :B

Tehát: whzx

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#574) petrot válasza iMaverick (#573) üzenetére


petrot
tag

köszi :)

(#575) petrot válasza iMaverick (#573) üzenetére


petrot
tag

KK-s Google Play és egyéb G-s appok tölthetők valahonnan?

(#576) iMaverick válasza petrot (#575) üzenetére


iMaverick
addikt

gapps-kk-20140105-signed.zip

Google-ba bedobod és valamelyik találatról leszeded. (Érdekesség: TWRP alól próbáltam felrakni és FAILED-et kaptam. Telefont újraindítva ott mosolyog a Play!, a GMail, a Hangouts... Érdekes.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#577) petrot válasza iMaverick (#576) üzenetére


petrot
tag

pont ezt találtam meg közben én is.. Lement a backup, most jön a móka :)

(#578) iMaverick válasza petrot (#577) üzenetére


iMaverick
addikt

No akkor had szóljon! :))

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#579) vampire17


vampire17
addikt

Kernel verziot tudtok mondani? (mm ehhez az uj 4.4-hez)

En amgy visszaraktam a 4.2.1-es vietnami ROM-ot. Ugyanis azt tapasztaltam hogy gyorsabb joval, mint a H2 4.2.2.

[ Szerkesztve ]

(#580) vampire17


vampire17
addikt

Picit utanaszaglasztam es ugy tunik hivatalos ROM, viszont fejlesztoi, belsos. (tehat beta)

(#581) iMaverick válasza vampire17 (#580) üzenetére


iMaverick
addikt

Béta-nem béta teljesen korrekt a cucc! Az orosz oldalra kirakták a root-ot is, szóval most már az is van...

A fényképezőt is leteszteltem: működik! A GPS-t valaki ha megnézné... (Nekem nem prioritás, így nem idegesít.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#582) paolinho válasza iMaverick (#581) üzenetére


paolinho
őstag

Na elkezdtem én is lehámozni. Root-olni a Framaroot-tal lehet majd?

(#583) iMaverick válasza paolinho (#582) üzenetére


iMaverick
addikt

Na azt pont nem néztem! Pedig próbáltam 2-3 root megoldást, nem működtek.

Az orosz root: LINK

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#584) petrot válasza iMaverick (#581) üzenetére


petrot
tag

Nálam délután óta fent van. Szép, gyors, bár a nagy ikonok picit furák.

A GPS jó, egész gyorsan megtalálja a jelet. Tracker program pontos (így nem kellett a gravity box, ami meg root nélkül nem megy).

A maps általában fagy, waze-t még nem néztem.

A fotó jó, sőt szerintem klasszisokkal jobbak a képek, mint a walton rommal.

A rootot most nézem majd.

(#585) paolinho válasza iMaverick (#570) üzenetére


paolinho
őstag

Ez is magyarítható Hungobungo módszerével?

(#586) petrot válasza iMaverick (#583) üzenetére


petrot
tag

Létezhet, hogy módosult a recovery? Valami fapados cucc jön be, amivel az orosz zipet nem is engedi felrakni.

Az orosz oldalt linkjét be tudnád majd másolni?

(#587) iMaverick válasza paolinho (#585) üzenetére


iMaverick
addikt

Azt még nem próbáltam... Elméletileg a JBart viszi a 4.4-et is. (A fejlesztő oldalán írják.)

(#586) petrot: Nem! A CWM-TRWP alól felrakott CWM-es update-k nem tudják a recovery-t cserélni. (Ahhoz már inkább az SPFlashtools kellene.) Nem vágom, mi történt a telóddal... (Nálam legalábbis maradt a TWRP és meg is root-olta az orosz zip.)

Amúgy itt a ruszki oldal linkje.

Érdemes lesz majd nézegetni, hiszen máris "főztek" egy rom-ot a gyári KK-ból... ("Megoroszozták" ;] , root, Google Apps...)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#588) petrot válasza iMaverick (#587) üzenetére


petrot
tag

Nagyon furcsa fapados recovery van fent, csak a hangerő gombokkal lehet navigálni (lefelé lép, felfelé 'enter').

Hozzáteszem, hogy mindezt a power + vol up-al, tehát lehet, hogy rossz gombkombinációt nyomtam..

A linket köszi :) Ismertem az oldalt, csak én mindig az első oldalát nézem az összefoglalónál, ott meg még nem volt kint :)

Kipróbálom ezt az új rootolt orosz verzióját is.

[ Szerkesztve ]

(#589) iMaverick válasza petrot (#588) üzenetére


iMaverick
addikt

Most már kint van az első oldalon is a rom... :DDD

Viszont majd kérünk visszajelzést az orosz verzióról. (Bár szerintem nem fog többet tudni, mint az alap változat a gapps-szal és a root-tal.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#590) petrot válasza iMaverick (#589) üzenetére


petrot
tag

jBart-al nyomtam rá egy magyarítást is, bár 4.2-höz való forrással. Meglátjuk..

(#591) petrot válasza petrot (#590) üzenetére


petrot
tag

upd1: nem tudom mitől mászott el a recovery, flashtool-al sikerült visszarakni a CWM Cappa modját, így legalább már ez megjavult. Most próbálom feltenni a magyarítottat.

(#592) petrot válasza petrot (#591) üzenetére


petrot
tag

upd2: felment a magyar, de a fordítás nem 100%. A recovery-t viszont megint felülírta :\ Újra felraktam a cwm-et flashtoolal, most megy fel az angol rom.

(#593) iMaverick válasza petrot (#592) üzenetére


iMaverick
addikt

A magyarítás eddig sem volt 100%-os. Viszont ennél lehet, hogy jobban "kibukik".

Erre a recovery dologra: lövésem sincs, mi lehet a baj... :F

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#594) petrot válasza iMaverick (#593) üzenetére


petrot
tag

Az orosz flashelése után néztem, hogy recoveryből való újraindítás előtt rákérdez, hogy engedélyezem-e a recovery módosítását, majd utána felkínálja a root fix-et. Ahogy néztem, valami stock recoveryt akarna visszarakni. Már többször beléptem és mindig rá is kérdez.

A root.zip-et külön kellett flashelni, anélkül nem látta rootoltnak. Azzal viszont jó. Most raktam fel az xPosed fw-t és a gravityboxot, megy mint a karikacsapás :)

A térképet még nem néztem, az az előző verzióban lefagyogatott.

(#595) paolinho


paolinho
őstag

Egyébként ez kezeli mind a két SIM-et? Mert, mintha korábban lett volna arra utalás, hogy csak egy kártyát működtet?
Ez a tegnapi orosz rom már komlexebb? Arra gondolok, hogy van benne Play, rootolt, illetve a kinai cuccok le vannak szedve?

(#596) petrot válasza paolinho (#595) üzenetére


petrot
tag

Elvileg rootolt, de nálam kellett a külön root.zip flashelése. Google appok vannak, kínai vackok nincsenek :)

Kezdem belakni, visszaraktam az Aviate-t és a fontosabb programokat. Gyors, a kamerája jobb, mint a waltoné, a GPS is jónak tűnik és az előző verziónál (gondolom az újnál is) már jó a tracking programok távolságmérése (erre volt gravity boxban patch, de most már az sem kell).

(#597) paolinho válasza petrot (#596) üzenetére


paolinho
őstag

Ez egész jól hangzik, bár kár, hogy flash-elgetni kell a recovery miatt.
Esetleg nem tolnád fel valahova a magyarosított rom-ot?

(#598) iMaverick válasza paolinho (#595) üzenetére


iMaverick
addikt

Mert, mintha korábban lett volna arra utalás, hogy csak egy kártyát működtet?

Az még az első port-olt változatoknál volt! (Ugye nem hivatalos, hanem lelkes amatőrök által készített változat volt.)

Erre a root és Play dologra: két zip-pet kell még a rom-on felül a CWM alól felpattintani... Ez bonyolult?

(#597) paolinho: a magyarosítás is egy CWM-es flash formájában realizálódik! ;]

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#599) iMaverick


iMaverick
addikt

A fene enné meg! Azért ez a 4.4 hozott némi "kínt" is... Ugye átszoktam variálni a háttértárakat: a telefon ugye a mikroSD-t teszi be alapértelmezett háttértárnak, az internal SD meg ott áll kihasználatlanul...

Eddig ezt simán át tudtam varizni az FSTAB fájlban. Namost itt bevettek egyfajta rendszerfájl védelmet: hiába írom át, sőt, rá is mentek, ott van benne... Újraindítom a telefont és visszaáll a gyári változatra... Lol...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#600) paolinho válasza iMaverick (#598) üzenetére


paolinho
őstag

Jól van, csak lustálkodni akartam egy kicsit. :D
Persze, hogy csináltam már ilyet, meg flash-el is mókoltam már a telót, de az a helyzet, hogy elfelejtettem a Yandx-es jelszavamat, és hiába kínlódok vele, nem tudok belépni egyelőre, ergo még nem tudtam leszedni az orosz oldalról a ROM-ot sem.
Ja, és igen, a korábbi beírásod okán kérdeztem, hogy fut-e a két sim a telóban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.