Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Groovebaby válasza Groovebaby (#200) üzenetére


Groovebaby
tag

Kérdés!

Most kaptam ajánlatot, mint Digi ügyfél, hogy havi 1990ért 2 gigás mobilnetet tudnak adni (ennyiért a trémobilnál most 500 megám van). Szóval nem is lenne téma, de a kérdés!

Most ennél a dualsimes telónál hogy van? Hogy ha be van kapcsolva az a kártya amin a 3g van, akkor a másik addig nem elérhető? Vagy megy az adat, a másik készenlétben és csak akkor szakítja meg a 3g-vel a kapcsolatot ha telefonálok???

Amoi N828

(#202) r3muska válasza Groovebaby (#201) üzenetére


r3muska
csendes tag

Tapasztalataim szerint a 2. az igaz. Mind 2 sim online folyamatosan. Csak a telefon hívás idejére kapcsolja le a másik sim-et.

(#203) Groovebaby válasza r3muska (#202) üzenetére


Groovebaby
tag

Igen, én is így gondoltam, csak itt már megkevertek engem :D

Amoi N828

(#204) somogy


somogy
tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szűkség. Valószínű bootloopal állok szemben , mivel a telefon álladóan újra és újra indul. Needromról töltöttem le flashelhető romot, amit fel is flasheltem, szépen le is fut úgy ahogy kell, de a jelenség ugyan az. Próbáltam több rommal is, de mindegyikkel ugyan az.
Ha valaki találkozott már ilyennel, és tudna segíteni, nagyon megköszönném!

(#205) iMaverick válasza somogy (#204) üzenetére


iMaverick
addikt

Recovery-ből próbálj Dalvik cache-t üríteni, hátha ott van valami beragadva.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#206) somogy válasza iMaverick (#205) üzenetére


somogy
tag

Köszi! Mint írtam, teljesen új szűz romot rakok fel, tehát ez kizárva. Másik dolog, hogy a recoverybe sem tudok belépni semmilyen gomb kombinációval.

(#207) iMaverick válasza somogy (#206) üzenetére


iMaverick
addikt

A Recovery-be ha nem szoftveres (tehát már a futó Android alól indítom újra úgy, hogy Recovery-be menjen), akkor ki kellett vennem az aksit, visszarakni és úgy bekapcsolni a Recovery-hez. Nem tudom miért így csinálja, de az enyém ilyen. (Ezért is preferálom ezt a szoftveres módot, csak hát nálad pont nem indul el a droid.)

Így viszont, hogy már a webshop-os dobozból kibontva sem óhajtott elindulni, ez gari lesz szerintem!

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#208) somogy válasza iMaverick (#207) üzenetére


somogy
tag

Egy ismerősömnek rendeltem, kb egy hónapja, eddig működött. Azt mondta egyik napról a másikra halt meg minden előjel nélkül. Nekem pl az Iocean x7 recoverybe csak úgy tudom belépni a hangerő fel+bekapcs kombinációval, ha rád volt dugva gépre vagy töltőre.

(#209) r3muska válasza somogy (#208) üzenetére


r3muska
csendes tag

Flashelés után factory resetet próbáltad már? A régi telefonomnál csak az oldotta meg a bootloop problémát.

(#210) somogy válasza r3muska (#209) üzenetére


somogy
tag

Mint írtam, nem tudok belépni a recoverybe, így nem tudom meg csinálni a factory resetet.

(#211) Groovebaby válasza somogy (#210) üzenetére


Groovebaby
tag

Megkérdezem holnap szakértő barátomat, hátha tud valami okosat mondani...

Amoi N828

(#212) somogy válasza Groovebaby (#211) üzenetére


somogy
tag

:R :R

(#213) Groovebaby


Groovebaby
tag

Feldobtak a needrom-ra két új romot a telóhoz.
Az egyik S4-ről mókolt, friss kiadás, multilang-os, a másikat az xda-n ajánlotta egy júzer, szerinte minden működik és még gyorsabb is az összes eddiginél, itt viszont csak csájna meg inglis nyelv van:
http://www.needrom.com/mobile/amoi-n828-miui/

ha valaki próbálgatja, kérünk beszámolót róla :))

Amoi N828

(#214) petrot válasza Groovebaby (#213) üzenetére


petrot
tag

Régen nagy MIUI fan voltam a HTC Desire-ön. Megcsináltam ehhez is a magyarítást, de nekem nem pörgött úgy. Talán teszek még egy próbát, hátha csak idő kell neki... :)

(#215) paolinho válasza Groovebaby (#213) üzenetére


paolinho
őstag

Nekem nem igazán jön be ez a MIUI alternatíva, ráadásul nyafognak is a Needrom-on egynémely alkalmazás problémájára. Én azt hiszem, hogy kihagyom ezt is és az S4-es alternatívát is. Szeretek kísérletezgetni, de kár lenne ezt a jelenlegi hibátlanul működő 5.6-os bázis romot elb.szni, amivel most fut a teló. Backup ide, backup oda, én már jártam úgy, hogy hiába volt mentésem az addigi alkalmazásaimról, az egyik kísérlet után nem tudtam restore-ral sem visszaállítani az addigi mentett (top-os) állapotra, így az a backup ment a levesbe és kezdhettem pakolni újra a rendszert.
Arra azért kíváncsi volnék, hogy mennyire gyors és nálunk mi a tapasztalat vele. Ha valaki vállalkozókedvű és kipróbálja, referálhatna azért róla.

(#216) mailman válasza paolinho (#215) üzenetére


mailman
tag

Sziasztok,

en meg hezitalok az AMOI es THL W100 kozt, mindenesetre elobbi mellett szol, hogy bar egyelore unofficial, de gyari MIUI tamogatott lett a keszulek. A needrom-on levo regi verzio mar, innen lehet tolteni (elvileg minden penteken) a friss verziot:

http://en.miui.com/thread-2651-1-1.html

Vagyula magyaritasat kivancsi vagyok hogy lehet rahuzni, ha valaki kiprobalja ossza meg legyszi a tapasztalatait.
Koszi!

Ja es a minideal-en most akcios a keszulek :)

(#217) iMaverick válasza mailman (#216) üzenetére


iMaverick
addikt

A china.iphone.ru-n is mindig kint van az új MIUI, sőt, még a tovább főzött verziók is...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#218) Groovebaby válasza mailman (#216) üzenetére


Groovebaby
tag

Szia!

Hát most vagy azért, mert én ezt a készüléket választottam és elfogult vagyok (vagy mert tényleg így van) de nekem az amoi sokkal jobban tetszik a w100-nál. Egyik legjobb barátom vett thl-t. Szép, jó, egy rossz szavam se lehet a készülékre, de a kettőt egymás mellé téve és kicsit nyomkodva...
az amoinak szebb a kijelzője szerintem, gyorsabban, gördülékenyebben ment minden rajta. Az enyémet deathking v5.6-os főzött rom van, ami hibátlanul működik, a thl-en egy gyáriból főzött van...nem tudom. Nekem inkább az amoi.

Amoi N828

(#219) r3muska válasza Groovebaby (#174) üzenetére


r3muska
csendes tag

Szia!

Hogy vált be az n821hez tartozó fólia? Én is gondolkodom a fólia beszerzésén. :)

(#220) Groovebaby válasza r3muska (#219) üzenetére


Groovebaby
tag

hát....a méret tökéletes, de ez a puha fólia fura...a felrakása meg egy élmény...
de láttam ebayen kínából n828-ra rendes fóliát. szerintem inkább azt rendeld (de a 821 mérete tökéletes erre)

Amoi N828

(#221) Atomcsirke


Atomcsirke
aktív tag

Valakinek sikerült használható, márkás hardcase-t vagy leather flipet szereznie a telefonhoz?
Imak, Nillkin, MOFI, ilyesmikre gondolok.

p.s. A (fél-) hivatalos MIUI ROM-ot nyúzta már valaki?

[ Szerkesztve ]

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#222) paolinho válasza Groovebaby (#220) üzenetére


paolinho
őstag

Ezt már én is szerettem volna kérdezni. Nekem is itt van ez az 5 kis vékony "celofán" és nem visz rá a lélek, hogy kipróbáljam. Még, ha csúnya karcos is a Tmallbox-os fólia, de annak van legalább tartása. Félek, ha leszedem, és a helyére felteszem ezt a Németországit, akkor nem fogja meghozni a kívánt hatást. Nem hólyagos, nem jön föl a széle? Szóval a felrakás nehézségeit leszámítva, pofás?

(#223) Groovebaby válasza paolinho (#222) üzenetére


Groovebaby
tag

nekem a gyárinak is feljött a széle, de szerintem ott a szilikontok miatt van...
nem hólyagosabb, mint a másik, de a felrakás egy külön élmény....én agyalok hogy rendelek inkább egy rendeset kínából...

Amoi N828

(#224) paolinho válasza Groovebaby (#223) üzenetére


paolinho
őstag

Bevallom, nekem is ezen jár az agyam. Ezek meg még jók lesznek valamire egyszer. Nem túl bizalom gerjesztőek sajna.

(#225) r3muska válasza Groovebaby (#220) üzenetére


r3muska
csendes tag

Üdv!

Megfogadtam a tanácsodat és rendeltem kínából hozzávalót.. nevezetesen ezt: [link]

Amúgy a gyári nekem alapból fel volt jőve a szélén elég hosszan még a tok használata előtt. Ha megjön a kínai akkor megírom a tapasztalatomat vele.

[ Szerkesztve ]

(#226) Benex válasza r3muska (#225) üzenetére


Benex
senior tag

Helló!
Tesómnak van ilyen telefonja.
Tényleg nagyon jó.
Ha megérkezik a fólia és fel varázsoltad rá,kérnék tájékoztatást,hogy milyen.
Előre is köszi.

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#227) Groovebaby válasza r3muska (#225) üzenetére


Groovebaby
tag

Mondjuk nekem a minidealtől kapott fólia nem volt fent a készüléken, a dobozban volt csak. Amit gyárilag rátesznek ilyen puha fóliát le is vettem szinte rögtön, aztán felraktam a másikat. A széle fel is jött a tok miatt, viszont az csak a "fekete résznél" volt. Mindegy, ezek a fóliák pár hónapra vannak csak tervezve.

Amoi N828

(#229) Atomcsirke válasza Groovebaby (#227) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

Pfff, anno a rezisztív kijelzők korszakában a Brando fóliák még ceruzával való bökdösés mellett is kibírtak minimum 1 évet. Nem hiszem el, hogy akkora truváj lenne normális fóliát gyártani, akár egy picit drágábban is. :U

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#230) iMaverick


iMaverick
addikt

Embörök! Akit érdekel: GravityBox - tweak box - Xposed module for devices running Android 4.1/4.2/4.3 ROMs

Lepróbáltam és működik! Jó pár marhaságot be lehet állítani mindenféle trükk nélkül. (Ne pofázzon a státusz soron, ha csak 1 kártyád van, a Vissza gombra zárja be az előtérben futó progit. Mindenfélét be lehet nyomni.)

Ez már majdnem CM szintű testre szabhatóságot ad.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#231) Groovebaby válasza iMaverick (#230) üzenetére


Groovebaby
tag

bugmentes???

szerk.: hogy telepítetted? ahogy a user írja?

[ Szerkesztve ]

Amoi N828

(#232) iMaverick válasza Groovebaby (#231) üzenetére


iMaverick
addikt

Eddig nem látom hibáját. Telepíteni meg úgy telepítettem, ahogy le volt írva.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#233) r3muska válasza Benex (#226) üzenetére


r3muska
csendes tag

Üdv!

A múlt héten megérkezett a fólia.. Hát a csomagolás picit fura, mert egy pufis borítékban érkezett.. Ez a fólia sem tűnik jobbnak mint amit a minideal adott a telefonhoz. A mérete egy kicsit kisebb ami szerintem jó, mert így jobban fel lehet rá tenni és a tok sem szedi fel a széleken. Vastagságra talán kicsit vékonyabb, mint a minideales. Mindent összevetve szerintem a funkcióját gond nélkül be fogja tölteni.

(#234) iMaverick válasza Groovebaby (#231) üzenetére


iMaverick
addikt

Nos közben "tesztelgetem" a GravityBox-ot. Fincsi! A ButtonLED-et is kiváltja, bár nem állítható, hogy mennyire villogtassa a gombsort.

Egy funkciója nem működik, de arra írja is, hogy az a JiaYu készülékeken működik csak. (Így ez nem bug, értelemszerűen.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#235) Groovebaby válasza iMaverick (#234) üzenetére


Groovebaby
tag

szerintem én is ki fogom próbálni, már letöltöttem a gépre, csak még a telóra nem került fel :D

Amoi N828

(#236) r3muska válasza iMaverick (#230) üzenetére


r3muska
csendes tag

Köszi a tippet! Belenéztem a fícsörjeibe és van benne áhított beállítás. Szerintem én is ki fogom próbálni, ha lesz időm :)

(#237) lpburny válasza iMaverick (#230) üzenetére


lpburny
tag

Nagyon fasza kis program! Nekem mintha picit szívná az akksit a LED jelzés, de azt írják is, hogy okozhat.

(#238) iMaverick válasza lpburny (#237) üzenetére


iMaverick
addikt

:DDD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#239) Cutoff


Cutoff
tag

Sziasztok!
Szeretnék egy ilyen telefont venni, és lehet, hogy buta kérdés, de úgy ahogy jön nem működik jól? Ha nem muszáj én nem telepítgetném hetente. Az nem megy, hogy leszedni a kínai alkalmazásokat és annyi?

(#240) Groovebaby válasza Cutoff (#239) üzenetére


Groovebaby
tag

Szia!

Hogyne működne, teljesen jól megy a "gyári" rommal is. Annyi zavart elsőre, hogy spéci felülete van, amit sajnos nem lehet eltávolítani, de egy launcherrel is megoldható - csak én imádok mókolni, nem bírtam volna ki, hogy nem cserélek romot.
Nyugodtan rendeld meg, egy alkalmazással töröld le a kínai szarságokat, ha nem tetszik a felület tegyél rá egy launchert és használd egészséggel, szeretni fogod!!! :))

Amoi N828

(#241) iMaverick válasza Cutoff (#239) üzenetére


iMaverick
addikt

Jól írja Groovebaby kolléganő! A kínai vackokat mindenképp érdemes lenne letörölni (valószínűleg root-oltan fog jönni a telefon, majd a Play!-ről az ES File Explorer-t tedd rá, és a /system/app mappából tudod majd kitörölgetni a cuccokat).

A "gyári" launcher (360Launcher vagy mifene) helyett a Solo Launcher-t ajánlom! Kicsi, gyors, mindent tud amit a "nagyok", sőt még azt is, amit azoknak csak a fizetős verziója.

Groovebaby az Apex-et (vagy a Nova-t?) szokta ajánlani. Az sem rossz ám. ;]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#242) Groovebaby válasza iMaverick (#241) üzenetére


Groovebaby
tag

Én ajánlani? Kb most használok először launchert (az eddigi telefonjaim botrányosan lassultak tőle :D) a nova-val meg vagyok elégedve a nem fizetős verziója is tökéletesen jól működik. Többet nem próbáltam, bár ha Neked tetszik a gyári akkor maradhat akár az is, semmi baj nincs vele :)

Amoi N828

(#243) iMaverick válasza Groovebaby (#242) üzenetére


iMaverick
addikt

Jól van na! Azért nem azt írtam, hogy hivatalos szoftverdisztribútor vagy... ;]

Viszont akkor jól rémlett, hogy vagy az Apex-et írtad vagy a Nova-t valakinek. :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#244) Groovebaby válasza iMaverick (#243) üzenetére


Groovebaby
tag

Nekem írták :D én meg erre mondtam hogy a nova-val kezdtem a kipróbálást és meg is maradtam annál, mert hozza amit elvárok tőle..igazából fel se tűnik, hogy rajta van. Mert ugye én ragaszkodtam az alap-android felülethez.

Viszont újabban van fura dolga a telónak...otthon a wifimet látja, fel is kapcsolódik rá, de nincs adatforgalom. Más wifikkel jól működik a telefont. Viszont a laptop otthon a wifivel jól működik :D de előtte semmi ilyen nem volt.
Ha újraindítom a telefont akkor jó, viszont a következő alkalommal megint nem...

bár volt már mással is, hogy nem akarta a telefonja a wifimet látni, közben meg a laptoppal hibátlan :D

lehet a routeren kéne frissíteni firmware-t? :D

Amoi N828

(#245) paolinho válasza iMaverick (#243) üzenetére


paolinho
őstag

Én is a Nova-t használom. Nincs vele semmi gond, kifogástalanul fut a készülék a segítségével. A telót különösképpen, de a launcher-t is csak ajánlani tudom. A Play-ről leszedhető.

(#246) Cutoff válasza iMaverick (#241) üzenetére


Cutoff
tag

Köszi, megnyugtattatok! :)

(#247) iMaverick válasza Cutoff (#246) üzenetére


iMaverick
addikt

Akkor jó. :D Főleg így ebéd után... :))

(#245) paolinho
A Solo is szedhető a Play!-ről, bár eredetileg csak az XDA Forum-on voltak kint. Szóval nem ilyen suftuning projekt.

Az Apex-nál azt találtam undorítónak, hogy az már a fizetős (prémium) verzió sajátja a nem fogadott hívás és olvasatlan email-sms kijelzése a dock-on (tehát ott az alsó részen, ami független a "desktop" résztől és az ikonra írja rá a számát az ilyen eseményeknek). Azt nem tudom, hogy a Nova-nál hogy van, de a Solo Launcher-nél ez érdekes módon belefért az "alap" programba, sőt mi több, nincs is fizetős verziója a Solo-nak. (Azt is ígérik, hogy nem is lesz, bár donate-elni lehet nekik, ha akarsz.)

(#244) Groovebaby
Ez érdekes. Végülis előfordulhat, hogy a wifi router szoftvere van meghülyülve, egy frissítés sosem árt. Esetleg ha van rá custom firmware akkor azt kellene felrakni, mert a gyáriak nem egyszer eléggé butuskák. (Pl. OpenWRT, Tomato, stb.)

Én annó pont a kínai telefon/tablet páros miatt vettem oda magamhoz egy TP Link router-t, érdekes módon így full térerő van mindkét készüléken. ;]

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#248) Groovebaby válasza iMaverick (#247) üzenetére


Groovebaby
tag

Nekem is TP-link routerem van, egy nagyon alap...majd nézek rá, szerintem lesz frissebb gyári firmware is. Csak fura, hogy eddig nem volt semmi baja a két készüléknek egymással...:D mindegy.

A nova-nál nálam a felső értesítési sávban jelzi a mulasztott eseményt, illetve a képernyő közepére (lezárt állapotban is látszil) kitesz egy kagyló, vagy üzenet ikont, ami ilyen rázkódik és a sarkában ott a szám (hogy hány esemény volt). Nekem teszik, jó megoldás, mert elég szembetűnő. És ez az ingyenes verziónál is így van.

Meg ugye a ledsor is villog ha nem fogadott esemény van.

(#246) Cutoff : Válaszd nyugodtan ezt a telefont, nem fogod megbánni!!!

[ Szerkesztve ]

Amoi N828

(#249) paolinho válasza Groovebaby (#248) üzenetére


paolinho
őstag

Már csak az a kérdés, hogy mostanában honnan érdemes rendelni, mert állítólag a Minideal felejtős a vámkezelés miatt, a Tmallbox-tól érkezetten meg nincs magyar nyelv, bár ez már egyáltalán nem probléma itt senkinek Hungobungo-féle fordításra tekintettel.

(#250) Cutoff válasza paolinho (#249) üzenetére


Cutoff
tag

Ismerősöm Pandawill-ről rendelget és nem szokták kikapni. Mondjuk nem ingyen postával, hanem plusz 3.5$ Singapore vagy Hongkong postával, és így nyomon is tudja követni a cuccot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.