Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) petrot válasza paolinho (#597) üzenetére


petrot
tag

A magyarosítás nagyon hiányos volt, úgyhogy le is töröltem :\

(#602) paolinho válasza petrot (#601) üzenetére


paolinho
őstag

Annyira???
De kár! Én sajna nem vagyok nagy spieler angolból, de azért feltétlen ki fogom próbálni így is.

(#603) r3muska


r3muska
csendes tag

4.4es rom! VÉGRE! :) Aki már feltette az írja meg még legyen kedves a tapasztalatait! Ha nincsenek nagy anomáliák akkor szerintem én is felrakom. :)

Más: Próbálkozott már esetleg azzal valaki, hogy az Internal storage-t és phone storage-t "összeolvassza"? Régebben olvastam róla hogy lehet ilyet, de mintha olyan verzió lett volna ahol alapból úgy volt mókolva a rom, hogy így települjön fel. A telefon belakása nálam olyan jól sikerült hogy lassan elfogy a hely az internal storage-on, miközben az phone storage 1gb-ja meg ott figyel kihasználatlanul.. ami kissé bosszantó.

[ Szerkesztve ]

(#604) petrot válasza r3muska (#603) üzenetére


petrot
tag

Vegyes érzéseim vannak. Maga a rom picit tán gyorsabb, de vannak benne furcsaságok. Néha belaggol a böngésző, ill. a tárcsázó is fura. A fényképezője jobb, bár videót még nem próbáltam.

jBart-hoz rendes magyar forrás nincs, így angolul használom.

(#605) iMaverick válasza petrot (#604) üzenetére


iMaverick
addikt

Nálam dettó hasonlóak az észrevételek!

- gyorsabbnak tűnik
- viszont mintha kicsit jobban szívná az akkut
- nem is álltam neki a magyarosítással szerencsétlenkedni
- a tárcsázó azért fura, mert átvarizták a kinézetét! Sokkal jobban beleillik az új "szín és formavilágba" (4.4 KK)
- pár képet lőttem a kamerával, de azt hittem csak nekem tűntek élesebbnek... Hmmm ezek szerint szoftveresen javítottak azon is valamit?

Mindent összevetve nekem eddig bejött a 4.4 az Amoi-n! (Ok, volt pár érdekesség, pl. root, Gravitybox-ból van külön a KK-ra... Ilyesmik. Ezek viszont szerintem természetesek egy komplett új rendszernél.)

Ami külön dicsérendő: egyáltalán megkaptuk a 4.4-et! Az Amoi-nál tőkeerősebb, nagyobb készülékgyártók még mindig szerencsétlenkednek a csúcs és közép-felső modelljeik frissítésével! (Ráadásul 1-2 hónapja valamelyik még a 4.3-at /!/ tette elérhetővé az egyik készülékére.) Szóval a magam részéről elégedett vagyok az Amoi-val, mint márkával.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#606) vampire17


vampire17
addikt

Az egyik oldalon emlegettek egy "KK 1.1"-et, de akarhogy kerestem, nem talaltam sehol... Csak az 1.0-at, amit ti is probaltatok.

(#607) iMaverick válasza vampire17 (#606) üzenetére


iMaverick
addikt

Hol? Én még nem találkoztam ezzel... (Utalás szintjén sem.) :F

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#608) vampire17 válasza iMaverick (#607) üzenetére


vampire17
addikt

itt: [link]

(#609) petrot válasza vampire17 (#608) üzenetére


petrot
tag

Ide hivatkozik, de mintha itt az 1.1 nem a KK lenne.

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=456263&st=5260#entry28600755

Egyébként egy dolgo zavar ebben a KK-ban, néha baromi lassan reagál a menü gombra.

(#610) petrot válasza petrot (#609) üzenetére


petrot
tag

Egész pontosan erre hivatkozik. Ez 4.2:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2592513

(#611) vampire17 válasza petrot (#610) üzenetére


vampire17
addikt

(#612) petrot válasza vampire17 (#611) üzenetére


petrot
tag

Nem. Ez a Lenovo MIUI átírata?

(#613) r3muska


r3muska
csendes tag

Üdv!

Köszi, a tapasztalat megosztást. Tegnap én is felraktam a 4.4.2-t.. az orosz fajtát.
Hasonló tapasztalataim voltak mint nektek.
Install után nekem is a butított (valószínűleg gyári) recovery menü jött csak elő, amivel sok mindent nem lehet kezdeni. Nagy nehezen visszaflasheltem a CWM-et, de csak 1 indulásig volt érvényes, utána ismét elérhetetlen volt, illetve csak a gyári, butított volt elérhet, ezért ha be akartam lépni újra kellett flashelnem.. Valószínűleg nem tudott rendesen beépülni a rendszerbe.. (próbáltam az orosz rootot is, de az sem oldotta meg nálam a CWM eltűnését.)
A következő ami nálam gondot okozott az az SMSek visszaállítása backupból sem az smsbackup+ sem a titanium nem tudta rendesen visszarakni magát. Nem tudom ti próbáltátok-e.
(Találtam fórumhozzászólásokat, hogy valami read/write jogot kell megadni hogy 4.4.2 alatt hogy visszalehessen tölteni...)
A Gravitybox KK-s verziója sem tudott érvényesíteni minden beállítást...

Az az érzésem, mintha nem mindent tudnának módosítani a programok amire szükségük lenne, azaz jogosultság problémák lehetnek még.

Ezektől eltekintve nagyon jó a rom, tényleg gyorsabbnak hat, mint a JB. BT,&wifi nem dobált le, jó a jelerősség. GPS kb 20sec alatt talált jelet, ami fényévekkel gyorsabb, mint a JB és kevesebb ramot is használt. Viszont nálam is gyorsabban merült le, mint 4.2.2-vel (bár ez lehetett az akkukalibráció hiánya miatt is.)

Az apró, de számomra idegesítő hibák miatt szerintem kell még egy kicsit forrnia és akkor jó lesz ez! Összességében bizakodó vagyok! :C :)

(#614) petrot válasza r3muska (#613) üzenetére


petrot
tag

Én úgy láttam, hogy a recovery restartjánál rákérdez, hogy felrakja-e a stock recoveryt. Ott kell vigyázni a válasszal.

Backupban én a Heliumot használom, az szintén lehalt jó néhány alkalmazásnál (nem mindnél, de soknál).

(#615) iMaverick


iMaverick
addikt

A KK-es Gravitybox-nál csak én nem találom azt a részt, ahol be lehet állítani, hogy ne "pofázzon" induláskor a SIM2 hiányára... A JB-esnél ripsz-ropsz belőttem annó. (Sőt, az igazság az, hogy ez volt az első dolog, amit abban beállítottam, mert zavaró a kiírása, miközben nem is tervezek 2-ok sim-et bepattintani.)

Ezekre a különböző "anomáliákra": embörök! :DD A 4.4-nél jónéhány biztonsági dolgot fogganatosított a Goggle... Pl. nem lehet "csak úgy" módosítgatni a fájlokat (főleg rendszerpartíción) (szerk: eddig elég volt a root jog + a fájlkezelőben R/W-tal felmountoltatni a partíciót), sőt, valamit az SD kártya programszintű elérésén is csesztettek. (Ha jól olvastam, akkor a programok csak a saját mappájukba írhatnak.) Erre pl. a Play!-ről több progi is letölthető.

Szóval szerintem türelemmel legyünk, adjunk még időt a szakácsoknak, hátha kitalálnak valamit!

(Az megint más kérdés, hogy egyszerűen nem értem, mi lett a Recovery-tekkel!? Nálam miért nem darálta le a TWRP-t? Mondjuk én nem is a ruszkiasított KK-et, hanem a USER-es, sima ENG/CH-s gyári rom-ot toltam rá... :F )

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#616) r3muska válasza iMaverick (#615) üzenetére


r3muska
csendes tag

A JB-s Gravityboxban a statusbar tweaks menüben van SIMek értesítése. :) Kivették volna?
Ha már itt tartunk, én a KK-ban nem találtam a gombok világításának bekapcsolását értesítéseknél. Tényleg nincs benne?

(#617) iMaverick válasza r3muska (#616) üzenetére


iMaverick
addikt

Ultimate Notification Control címen keresd! (Igaz, írják is, hogy a beállítások csak 20 újraindításig élnek... Szerintem hamarosan lesz fizetős változat a GBox-ból... Szerintem... :O )

A JB-s Gravityboxban a statusbar tweaks menüben van SIMek értesítése. :) Kivették volna?

Én is így emlékeztem, de nem találom... :F

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#618) r3muska válasza iMaverick (#617) üzenetére


r3muska
csendes tag

Engem az sem zavarna, mert szerintem hasznos program a Gravitybox. 300-400ftot szerintem simán megérne..

Visszatérve a recovery-s érdekességre. Te azt írtad hogy TWRP-d van fent. Nekem CWM van fent (azt hiszem 5.5). Ha jól olvastam akkor ezek csak funkcionálisan egyeznek meg; az előbbi grafikus felületű a másik karakteres. Lehet ebben volt csak különbség a telepítéseink között. Javítsatok ki ha tévedek :)

(#619) iMaverick válasza r3muska (#618) üzenetére


iMaverick
addikt

Ez rendben is volna, de ettől eltekintve a Recovery, az Recovery... A CWM-es "parancsok" tudtommal 100% kompatibilisek egymással! (Illetve a TWRP compatible a CWM-mel.) Ezért nem értem, hogy Nálatok miért cserélte le a Recovery-t... :F

(Az megint más kérdés, hogy tényleg olybá tűnik a dolog, hogy ennyi a különbség.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#620) petrot


petrot
tag

A korábban linkelt 4.4-es Lenovo Vibe UI a NeedROM:

http://www.needrom.com/mobile/amoi-n828-vibe-ui-1-5-kitkat/

(#621) iMaverick válasza petrot (#620) üzenetére


iMaverick
addikt

Van ott új TWRP recovery is... Hmm lehet lecserélem... ;]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#622) paolinho


paolinho
őstag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy mitől lehet az, hogy a teló nem ismeri fel azt OTG bemenetek keresztül csatlakoztatott pendrive-ot? Történt ugyan is, hogy ma hozzájutottam egy ilyen USB+microUSB adathordozóhoz, azonban hiába csatlakoztatom a telóhoz, az nem ismeri fel, konkrétan meg sem rezdül rá. A cimbim P780-ára feldugva, azonnal felismeri a teló, és a fájlkezelőben lehet is látni a rajta lévő adatokat is. Ez hardver, vagy esetleg szoftver kérdése lehet?

(#623) iMaverick válasza paolinho (#622) üzenetére


iMaverick
addikt

Annó még 4.2 alatt én is próbáltam az OTG-t, de nem ment! (Állítólag OTG képes az Amoi-nk.)

Az a baj, hogy az OTG több dologtól függ: milyen USB vezérlő van a készülékben, a droid kernelébe belefordították-e az OTG funkciót és hogy egyáltalán engedélyezve van-e szoftveresen a teló szoftverében...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#624) paolinho válasza iMaverick (#623) üzenetére


paolinho
őstag

Le vagyok hangolva. Direkt azért szereztem be ezt a kis kütyüt, hogy az otthoni EzCast-on keresztül lehessen filmeket lejátszani annélkül, hogy a telóra fel kellene rakni a filmeket. De így marad a microSD kártyára való feltöltés. Esetleg még a tabletem lehet megoldás, de az mégis csak jóval nagyobb :((

(#625) petrot


petrot
tag

Találtam egy ilyen topicot a 4.4.2-nek (külön csak ezzel foglalkozik):

[link]

(#626) paolinho válasza petrot (#625) üzenetére


paolinho
őstag

Ez még nagyon beta változat. Nekem a magyar nyelv azért hiányozna. Talán arra is lesz megoldás egyszer, akár csak a JB-e a jBart.

Egyébként hogy üzemel az új rendszer?

(#627) petrot válasza paolinho (#626) üzenetére


petrot
tag

Ill. közben rátaláltam (nekem új volt, Ti lehet, hogy már tudtátok), hogy az N828 totál hasonló sepecifikációval Imo S89 néven is fut. Arra is érdemes romot keresni.

(#628) iMaverick válasza petrot (#627) üzenetére


iMaverick
addikt

Az viccesen is fest, hogy az Amoi-ra csinált RU-s 4.4 ott mosolyog a romjai közt...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#629) paolinho válasza petrot (#627) üzenetére


paolinho
őstag

Az általad linkelt orosz oldalon mintha arra tennének említést, hogy a beta-t követő stabil változat június 30-a után fog kijönni, de akkor mikorra lesz ebből tényleg a számunkra is letisztult változat, azt ki tudja?!

(#630) petrot válasza paolinho (#629) üzenetére


petrot
tag

Akkor türelmesen várunk :D

(#631) vampire17


vampire17
addikt

[link]

Lehet rola tudni valamit?

(#632) vampire17 válasza vampire17 (#631) üzenetére


vampire17
addikt

Na felheggesztettem. Magyar nyelv eleg teljesnek tunik, amugy egy sima alap ROM, par extraval (Nova Launcer, MXPlayer Pro, meg egy LED ertesito app)

Az iranytu meg mindig nem jo (erre volt valami javitas, nem?) amugy teljesen korrekt ROM.

Viszont... Nalam is elojott a recovery problema, az istennek nem tok belepni... a furcsa az, hogy elv meg fonn van, csak a hangero le+ bekapcsal nem enged be...

ROOT sincs, (pedig elv kene...) szoval valahogy fel kene root-olni, de nem talalok mukodo megoldast.. addig a recovery-be sem tok bemenni, pedig menne vissza a mentes, mert az iranytu hianya meg fajo pont.. (de legalabb mar magyar :) )

(#633) petrot válasza vampire17 (#632) üzenetére


petrot
tag

A recovery-t én mindig flashtoolsal tettem vissza :)

A rootra volt egy kis zip, fentebb van valahol rá link.

(#634) iMaverick válasza vampire17 (#632) üzenetére


iMaverick
addikt

A tesztember! :R Köszönjük!

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#635) vampire17 válasza iMaverick (#634) üzenetére


vampire17
addikt

Jahm csak most szenvedek a recoveryvel... SP Flash tool rohadtul nem csinal semmit, ha kiveszem az akkut es radugom a telot..... :)

(#636) vampire17 válasza vampire17 (#635) üzenetére


vampire17
addikt

MT65xx Preloader hol felugrik hol eltunk 2 mp-kent az eszkozkezeloben...

Valamiert nem akarja az igazsagot.....

[ Szerkesztve ]

(#637) colonia válasza vampire17 (#636) üzenetére


colonia
aktív tag

Van hozzá drivered? Gondolom van de ha akarod frissíteni mit ír ki?

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#638) vampire17 válasza colonia (#637) üzenetére


vampire17
addikt

probaltam mar tobb driver-el is. Windows 8.1 update 1 em van.

nem ir ki semmit, csak az ewszkozkezeloben villog...

(#639) vampire17 válasza vampire17 (#638) üzenetére


vampire17
addikt

Most elv sikerult... de a hangero le + bekapcsra nem enged be... pedig elv a sp flash tool azt mondja h OK (csak a recovery-t flasheltem ujra)

(#640) petrot válasza vampire17 (#639) üzenetére


petrot
tag

Nem Vol+ kell?

(#641) vampire17 válasza petrot (#640) üzenetére


vampire17
addikt

lol.... lama vagyok :D

(#642) petrot válasza vampire17 (#641) üzenetére


petrot
tag

(#643) vampire17 válasza petrot (#642) üzenetére


vampire17
addikt

Jogos...:)

Meg egy kerdes. Honnan tudom a legfrisebb N828 ra valo CWM-et letolteni?

(#644) petrot válasza vampire17 (#643) üzenetére


petrot
tag

Én ezt raktam fel kezdetek óta (remélem csatolja)

upd: nem csatolta..

ezt akartam: Amoi-N828-CWM-recovery-by-Cappa-Raqueia.img

[ Szerkesztve ]

(#645) vampire17 válasza petrot (#644) üzenetére


vampire17
addikt

Koszi, most mar alakul a tema :)

(#646) petrot válasza vampire17 (#645) üzenetére


petrot
tag

Kíváncsiságból felraktam én is a romot, de sehogy sem sikerül előcsalogatni a billentyűzetet, így még a google fiókot sem tudom beállítani :\

(#647) petrot válasza petrot (#646) üzenetére


petrot
tag

Közben látom a recoveryben, hogy a gapps telepítés aborted :\ Lehet, hogy rossz verziót próbáltam felrakni..

(#648) petrot válasza vampire17 (#645) üzenetére


petrot
tag

Végül sikerült beizzítani, nem is kelltt gapps, mert gyárilag van benne. Viszont a bejelentkezés nem sikerült..

(#649) vampire17 válasza petrot (#648) üzenetére


vampire17
addikt

nalam nem volt gond ilyesmivel, volt bill meg minden.

En raktam Gapps-ot melle, megpedig ezt: [link]

Az iranytun kivul en mas bugot nem tapasztaltam...

(#650) petrot válasza vampire17 (#649) üzenetére


petrot
tag

És nem is írta ki, hogy nem tud csatlakozni a google szervereihez?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.