Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Groovebaby válasza iMaverick (#300) üzenetére


Groovebaby
tag

sejtettem, hogy azért próbálgatod az új romokat...meg bízom benne, hogyha lesz valami "finomság" akkor úgyis megírod itt nekünk :))

Amoi N828

(#302) iMaverick válasza Groovebaby (#301) üzenetére


iMaverick
addikt

Arra számíthatsz! :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#303) Benex


Benex
senior tag

Itt a nagytesó:[link]

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#304) iMaverick válasza Benex (#303) üzenetére


iMaverick
addikt

"Csak" 5"-os... Milyen gagyi... :DDD

GrooveBaby kolléganő a nagy gyűjtőtopicban pont mostanában linkelt egy 6,5"-sat (bár az THL).

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#305) paolinho válasza iMaverick (#304) üzenetére


paolinho
őstag

Szerintem tök jól mutat. Én a magam részéről ugyan nem vágyom nagyobbra, de végül is a teljes méretéhez képest elég arányosan lett elosztva a kijelző. Ki tudja, lehet egyszer én is kipróbálok majd egy 5"-ost, és jó tudni, hogy ebből az Amoi is készül.

(#306) Groovebaby válasza Benex (#303) üzenetére


Groovebaby
tag

és milyen kis szépséges így a kép alapján...hm....lehet, hogy pár hónap múlva beruházok új telefonra :D

Amoi N828

(#307) paolinho


paolinho
őstag

Az 5.6-osra ki lett adva egy 6.0-ás frissítés.

Ez: Update ROM Official AMOI N828 version: N828_V6.0_USER_2013-09-29
Ez olvasható róla:
ROM features:
The updated 3G signal, change the Bluetooth address random repair pairing failure between two N828 enhance fluency, there are many small details.

Ezt próbálta már valaki? Én olyan régen nem nyúltam már a jelenlegi ROM-hoz, hogy csak akkor tenném meg, ha valaki véleményezné esetleg. (Sajna már nem vagyok annyira bevállalós :(( )

[ Szerkesztve ]

(#308) iMaverick válasza paolinho (#307) üzenetére


iMaverick
addikt

Természetesen (?) én már próbáltam... :DDD

Igazából 3 bajom volt vele:
1, nem volt root
2, nem volt Play
3, a Chinaphone.ru-s oldalon azt írták rá, hogy ez egy átcímkézett user 5.5

(A root és a Play végülis megoldható, de amikor szintén megláttam, hogy 4.2.1-es droid... No vissza a jól belakott 5.6 DK verzió. Az a baj, ahogy "öregszem", már nekem sincs cérnám állandóan mindent újra-meg-újra beállítgatni.)

szerk: azért kínai barátaink egy change_log.txt-t tehetnének mellé ilyenkor.)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#309) Groovebaby válasza paolinho (#307) üzenetére


Groovebaby
tag

pedig az update-elt 3g signal érdekelt volna, mert egyik munkatársamnak most ugyanúgy diginetje lett és basszus neki van lefedettsége itt az irodában. Igaz, hogy épphogy, de nem szenved vele úgy, mint én....

Amoi N828

(#310) iMaverick válasza Groovebaby (#309) üzenetére


iMaverick
addikt

Most nézem én is a Needrom-on, hogy ott odaírták a változásokat... És paolinho be is írta a hsz-ba. :B Hiába no, még reggel van.

Viszont amit írtam, az továbbra is áll! Voltaképp működő rom ez, csak olyan natúr gyári. Valaki (pl. Death-King) főzhetne belőle egy ilyen kínaitól mentes, root-olt, Play-es verziót. Azt már nekiállnék magyarítani + újra belakni...

szerk: közben beugrott: ami igazán kicsapta a biztit, hogy a gyári (Google-s) sms-mms app helyett ezt a "Hi!"sms app-ot erőltetik.

szerk2: a Needrom-on a kommentek közzött:

Seavovk on 10/05/2013 @ 3:45 pm

ROM Official AMOI N828 version: N828_V6.0_USER_2013-09-29 is 100% fake ROM.

Namost ez a Seavovk gyerek a Chinaphone.ru-n az Amoi-s topic moderátora...

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#311) Groovebaby válasza iMaverick (#310) üzenetére


Groovebaby
tag

ezzel a "Hi"-appal nekem nincs semmi gondom, ugyanúgy működik, mit a másik :D

viszont ez a 3g signal lehet nem volna gond, bár fura, mert a trémobillal semmi ilyen gond nem volt, csak mindig repülő-módba kellett tennem bekapcsolás előtt, hogy működjön :D :D most meg itt lófingnyi térerő sincs, munkatársam telefonján van....:D :D :D most így írás közben jövök rá, hogy csodálom a türelmem :D
bár a trémobilos-repülőmódos az xperiámmal meg a zte-mmel is volt, az nem a telefon hibája

Amoi N828

(#312) paolinho válasza iMaverick (#310) üzenetére


paolinho
őstag

Akkor ez úgy felejtős, ahogy van. Én még mindig zökkenő mentesen élem a jelenleg futó 5.6-tal a mindennapjaimat, csak gondoltam, hátha valami jobb lett ebben az un. 6.0-ban. De, ha nem, akkor sebaj, marad fent a régi. Nekem közben megjavult a GPS funkcióm is, és remélem az eddigi problémáimat vele elfelejthetem most már örökre.

Még egy kérdés ROM kapcsán: mi ez a AMOI N828 HikeOs rom?

[ Szerkesztve ]

(#313) iMaverick válasza paolinho (#312) üzenetére


iMaverick
addikt

Ahogy nézem, az olyasmi, mint a MIUI rom: tehát az alapokat átvéve (Android) írtak rá egy teljesen egyedi kinézetet (kvázi egy Launcher, de ez jóval több annál). Namost a HikeOS is ilyen, vagy amit hiányoltam az MT-es SOC-kal szerelt kínai telókra: CyanogenMod.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#314) paolinho válasza iMaverick (#313) üzenetére


paolinho
őstag

Aha, ertem. Ez nekunk most jo, vagy felejtos?

(#315) iMaverick válasza paolinho (#314) üzenetére


iMaverick
addikt

Próbáld ki és meglátod! :DD

Nekem személy szerint a MIUI nem jött be. Másnak lehet tetszene. Ha lenne CM... Azt ész nélkül felraknám.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#316) Groovebaby válasza iMaverick (#315) üzenetére


Groovebaby
tag

Igen, nekem is fura, hogy nincs cyanogenmod rom mtk-ra (de nem is lesz állítólag). Az összes eddigi telefonomon cm-modok voltak és nagyon szerettem őket :)

Amoi N828

(#317) iMaverick válasza Groovebaby (#316) üzenetére


iMaverick
addikt

nincs cyanogenmod rom mtk-ra (de nem is lesz állítólag).

Ez így nem teljesen igaz! Már vannak próbálkozások, csak eléggé lassúcska a fejlesztés + valakinek még portolnia is kellene az adott telefonra = nem lesz a mi kis Amoi-nkra CM... :W

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#318) gerkir78


gerkir78
újonc

Kedves Urak, Hölgyek!

Sikerült beszereznem egy ilyen készüléket.
Kérdésem volna, miszerint az alap email alkalmazás miért fagyhat ki a levél megnyitásakor? (Exchange fiók)

(#319) Groovebaby válasza gerkir78 (#318) üzenetére


Groovebaby
tag

Soha az életben nem használtam alap e-mail appot, csak a gmailt, de kipróbáltam, nekem a sima sem fagy le. Szerintem ott szoftveres bibi van....de innentől beszéljenek a nálam okosabbak a megoldási lehetőségekről :))

[ Szerkesztve ]

Amoi N828

(#320) gerkir78 válasza Groovebaby (#319) üzenetére


gerkir78
újonc

Köszönöm a választ

(#321) Benex válasza r3muska (#233) üzenetére


Benex
senior tag

Szia!
Megjött a fólia.
Tesóm elsőre fel tudta rá tenni.
Egész jó minőségű.
Köszi a linket még egyszer.

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#322) Groovebaby válasza Benex (#321) üzenetére


Groovebaby
tag

jaj nekem is kéne cserélnem, mert olyan koszos meg karcos hogy alig látom már a kijelzőt :D csak én nem tudom cserélni (a hosszú köröm nem előnyös ilyennél) majd hétvégén egyik havert megkérem :D

Amoi N828

(#323) paolinho válasza gerkir78 (#320) üzenetére


paolinho
őstag

Nálam hibátlanul fut az alap email app,, igaz csak fogadom a maileket oda, válaszolgatni a laptopról szoktam, az gyorsabban megy.

(#324) Groovebaby válasza paolinho (#323) üzenetére


Groovebaby
tag

én meg gmail app-ot használok, és hibátlan.

Amoi N828

(#325) paolinho válasza Groovebaby (#324) üzenetére


paolinho
őstag

De ahhoz nem lehet freemail-t (vagy bármi mást) rendelni a meglévő Gmail mellé?! Vagy tévedek?

(#326) Groovebaby válasza paolinho (#325) üzenetére


Groovebaby
tag

jah, mondjuk én alapból a gmail-es címem van :D
van egy citromail-es is, de az ilyen spam-gyűjtős :D azzal regisztrálok mindenhova, de azt nem fogom mobilról csekkolni.

szerintem a gmail app nem tud más mail címmel "foglalkozni" ahhoz tényleg a gyári kell. Vagy esetleg nézd meg, hogy a freemailnek nincs-e appja?

Amoi N828

(#327) paolinho válasza Groovebaby (#326) üzenetére


paolinho
őstag

Freemail-es app-ról még nem olvastam, de végül is mindegy, mert a gyári mail app-ra állítottam a freemailt, a Gmail-re meg értelem szerűen a Gmail-t. Az üzenetfogadás így elkülönített, írni meg úgy is csak a Gmail-ről lehet, lévén, hogy csak wifin Netezek a telóval.

(#328) gerkir78


gerkir78
újonc

Gyári app még mindig nem ok, levelek megnyitásakor leáll.
Ellenben minden más email app ok, így most áttértem touchdown -ra.

(#329) paolinho válasza gerkir78 (#328) üzenetére


paolinho
őstag

Melyik ROM-ot használod? Én (ha jól emlékszem) EZT a ROM-ot magyarítottam hungobungo módszerével, és azóta kifogástalanul megy a készülék mindenféle értelemben.

(#330) gerkir78 válasza paolinho (#329) üzenetére


gerkir78
újonc

Nem tudom milyen ROM van rajta. Amivel küldte a Minideal.
Nem próbáltam még mást rárakni, nincs rá időm,... meg még soha nem csináltam :)
Az gyári email app kivitelével minden működik

(#331) paolinho válasza gerkir78 (#330) üzenetére


paolinho
őstag

Ismerem azt a ROM-ot, én ugyan a Tmallbox-tól vettem a telót egy angol rommal, de egy fórumtárs letölthetővé tette számomra a Minideal magyarul is tudó ROM-ját. Egy darabig azt használtam én is, majd el kezdett bennem a kisördög dolgozni, hogy milyen lehet más verzióval a teló. Kipróbálta néhányat, míg rá nem leltem a fentebb említettre. Nekem ez lett a befutó, azóta én sem kísérletezek mással. Szerintem azért addig érdemes egy kicsit próbálgatni a telefonod határait, amíg meg nem találod a számodra leginkább tetszőt. Abban talán ilyen pici hibát sem fogsz találni, mint ez a levelező app probléma.

(#332) iMaverick válasza paolinho (#331) üzenetére


iMaverick
addikt

+1

A DK-es rom-ot használom kb. amióta kijött, szikra hiba nélkül. Kb. 1 hónapja 1x lefagyott... Meg is lepődtem. Nem is kicsit. :DD

A gyári email app-pal sincs gond. (A céges leveleket szoktam szinkronizálni.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#333) Groovebaby válasza iMaverick (#332) üzenetére


Groovebaby
tag

+2 :D én is a DeathKing romját használom, hibátlan, nekem még le se fagyott.
Amit meg egyszer írtam, hogy a képernyő kikapcsolási idejét visszaállítja magának - az valami app volt, mert a folyamatos frissítések után egyszercsak abbahagyta :D

Amoi N828

(#334) paolinho válasza Groovebaby (#333) üzenetére


paolinho
őstag

Én volt idő, amikor hezitáltam a Jiayu G4-en. Nagyon tetszett benne a praktikus készülék-takarékos képernyőméret. Mert ugye csak 1 mm-rel nagyobb a miénknél, és mégis 4,7" van rajta. De aztán, amikor vett egy haverom olyat, akkor rá kellett döbbennem, hogy tele van mindenféle gonddal. Eldobja a álandóan a G3-at, szar a fényképezője (szerintem a miénknek isteni), és panaszkodtak sokan a GPS-ére. A srác egy hét után eladta, minek utána a rom cserék sem oldották meg ezeket a gondokat.
Szóval szerintem AMOI a király :DD

(#335) Groovebaby válasza paolinho (#334) üzenetére


Groovebaby
tag

Igen, fura is, hogy akiknek ilyen telójuk van - bár nem vagyunk túl sokan - nem panaszkodnak kb semmire.
Ha én lecserélem akkor azért, mert nagyobbat szeretnék és akkor esetleg már olyan telefont amiben T-s proci van és 2 giga ram.

De ez még a jövő zenéje, egyenlőre nyúzom tovább.

Amoi N828

(#336) iMaverick válasza Groovebaby (#335) üzenetére


iMaverick
addikt

Nézegettem annó ezeket a T-s verziójú 6589-eket és azt kell mondjam, nem voltam elájulva! A 2GB ram meg végképp a "lógyík" kategória... A mostani 1GB-ból is 350-400MB mindig szabad! A 2GB manapság még nem hogy nem szükséges, hanem egyenesen nevetséges. Valljuk be: a droid memória kezelése irigylésre méltóan jól meg van írva.

Majd ha "emberi" áron jönnek az új generációs SOC-ok (64bit, még kisebb csíkszélesség, stb.), akkor majd érdemes lesz váltani. Egy valamit tudok elképzelni, ami engem addig váltásra kényszerítene: ha kijön pl. az 5-ös Android és abban valami olyan lesz, ami nélkül nem tudok élni. (Sajna a kis N828-unk az új verziók kapcsán nincs elkényeztetve... Azért egy 4.3-as frissítés még beleférhetett volna.)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#337) Groovebaby válasza iMaverick (#336) üzenetére


Groovebaby
tag

na mondjuk igen, az új verziójú androidra nem is gondoltam, hogy lassan az is jön majd...

Amoi N828

(#338) iMaverick válasza Groovebaby (#337) üzenetére


iMaverick
addikt

Ilyen téren szerencsém van az Ainol Fire tablet-mel: olyan felkapott széria, hogy a mai napig (tavaly nyár óta forgalmazzák) van hozzá support, igaz, nem hivatalos. Viszont van rá CM10.2 (4.3-as Android). Eredetileg 4.0.4-gyel jött.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#339) Groovebaby válasza iMaverick (#338) üzenetére


Groovebaby
tag

jó, nekem az xperia arc-ra is volt cm10-es rom :D szokatlan is, hogy ehhez a telefonhoz nincs. Bár örülök, hogy van egy rom ami tisztességesen és hibamentesen működik.
Anno az arc-ot azért mókoltunk szét, mert borzasztó lassú volt, a memóriakezelése förtelmes volt, ugye a főzött romokkal húztunk a proci órajelen, hogy valamit produkáljon is...de áh...hogyha használtam pl a facebookot utána erőltetett leállítás kellett, hogy meg tudjak mást nyitni....bár a gps a pincében is talált offline jelet - abban verhetetlen volt.

Amoi N828

(#340) paolinho


paolinho
őstag

Tegnap felkerült egy új ROM a Needrom-ra. Valaki tesztelte már esetleg?

Google fordítóval:
Jellemzők ROM :
1. . Native V5.5 alapján a hivatalos termelési , a rendszer stabil , sima , energiatakarékos .
2. . Csak egy nagyon kis mennyiség áramvonalas . MTK időjárás , az ügyfélszolgálat és így tovább. Lib fájlokat, és törölje alkalmazások tiszta és .
3. . Sanlu szellem desktop helyettesítő APEX desktop csatlakozik APEX értesítés . Csatlakozz zár képernyő widget , hozzátéve KE zseblámpát. . . .
4. . Hozzáadás Google keretek és szolgáltatás, a Google kereső nem jön nagynéni. Google Maps , a Google Earth , Street Map , a Google és a Youtube közös üzletek APP .
5 . Vegye Sogou beviteli módszer, szerint a preferenciák telepítést. Cserélje ki a natív font POP font . Add hozzá Busybox , sqlite3 anélkül, hogy további telepítést.
6 . Get root . Csatlakozzon RE menedzser, titán mentés, van néhány közös APP , nagyon praktikus . Nem, racionalizálja a saját, akkor megszabadulni még a RE . További részletek , a saját tapasztalat .
7 . Csatlakozz Xposed bővítménymodulok a legújabb verzióra , nincs aláírás , lehet frissíteni az interneten, de könnyen eltávolítani. Konkrétan nézd meg a képet. Szép , sima.
8. . Integrált gravitáció eszköztár és indítás kezelést. A plug-in van kapcsolva, akkor indítsa újra . Ugyanez lehet frissíteni az interneten. Egyéb szolgáltatások saját keretében letölthető.
9 . Hivatalos ROM plug-in modulok saját tereprendezés . Nyitott Xposed , jelölje ki a keretet , kattintson a Telepítés gombra / frissítése , indítsa újra a telefont , majd nyissa meg , kattintson a modult , ellenőrizze a modulokat használni kívánt indítani az OK gombra.
Gapps között - Gyökeres - ODEX
Nyelvi támogatás : MultiLang

(#341) iMaverick válasza paolinho (#340) üzenetére


iMaverick
addikt

Native V5.5

Ilyet biztosan nem tennék fel... Ha már van 5.6, akkor mit szórakozzak egy 5.5 alapúval? :N

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#342) Groovebaby válasza paolinho (#340) üzenetére


Groovebaby
tag

4. . Hozzáadás Google keretek és szolgáltatás, a Google kereső nem jön nagynéni.
:DDD :DDD :DDD :DDD imádom a google fordítót :DD

na de komolyan, 5.5 alapút nem tennék fel én sem az 5.6 helyett....de ha valaki kipróbálja, szóljon :))

Amoi N828

(#343) Groovebaby


Groovebaby
tag

Amúgy jelezném, hogy megint visszaállította a képernyő-kikapcsolását 1 percről 15 másodpercere...feladom, 1 hiba a romban :D

Amoi N828

(#344) paolinho válasza iMaverick (#341) üzenetére


paolinho
őstag

Jó, jó, én sem akarok a jelenlegitől megszabadulni, főleg, hogy rendben működik.

Groovebaby Szerintem ez a képernyővédő funkció nem annyira gáz, főleg, ha folyamatosan kezeled a képernyőt. Ha meg csak olvasol, legfeljebb 15 mp-ként hozzáérsz. Mondjuk próbaképpen most én is átállítom 1 percre, kíváncsi vagyok, hogy nálam ez hogy fog muzsikálni !? Majd referálok.

(#345) Groovebaby válasza paolinho (#344) üzenetére


Groovebaby
tag

Igazából azért, mert ugye a digis net nem egy világbajnok, főleg hogy melóhelyen 3g sincs mindig...így várok hogy pl frissítse az oldalt...aztán a 15mp nem mindig elég neki.
vagy ha valakivel chatelek viberen vagy facebookon, nem mindig jön válasz annyi idő után...aztán képernyő lekapcsol, megint feloldani...áh, nehéz az élet :D

Amoi N828

(#346) paolinho válasza Groovebaby (#345) üzenetére


paolinho
őstag

Nekem idáig 30 másodpercen futott stabilan a screen timeout, most átállítottam 1 percre. Jelenleg nincs vele gond, 55 mp-nél elhalványul, majd 1 percnél elalszik. Mennyi az az idő, amíg visszaállhat?

(#347) Groovebaby válasza paolinho (#346) üzenetére


Groovebaby
tag

nekem pár nap, legalábbis akkor tűnik fel :D

Amoi N828

(#348) Groovebaby válasza Groovebaby (#347) üzenetére


Groovebaby
tag

FONTOS KÉRDÉS!

Hol tudom beállítani, hogy ha hívás közben próbál valaki hívni, akkor hangposta legyen, ne rezegjen bele az épp aktuális hívásba, mert kivágom az ablakon mostmár :D Vagy ha nem hangposta akkor sima foglalt.

Amoi N828

(#349) paolinho válasza Groovebaby (#348) üzenetére


paolinho
őstag

Emlékezetem szerint ezt úgy tudod beállítani, hogy a Tárcsázó lenyomását követően bal alul lent Beállítások kiválasztását követően Beszédhívás-Hívásátirányítás-(kártya kiválaszt)- Átirányítás, ha foglalt-és itt megadod a szolgáltatód hangpostaszámát.
Nekem két (rendes, azaz beszélgetős) kártya van bent, és, ha egymásra irányítom a kettőt, akkor foglaltat jeleznek, de ennek az a hibája, hogy ha befejeztem a hívást, nem szerzek tudomást a hívóról. Persze a hangposta esetén ez biztos nem így van, arról kapsz értesítést.
De mindenesetre ezek között a beállítások között kell molyolgatni valahol.

(#350) Groovebaby válasza paolinho (#349) üzenetére


Groovebaby
tag

köszi, nekem csak az a lényeg, hogyha beszélek, akkor ne rezegjen a fejemen annyiszor ahányszor próbálnak hívni. a másik kártya csak adat, szóval ezzel nekem nincs gondom.

szerk.: meg nekem az is jó ha csak foglaltat jelez, nem baj ha nem tudom ki az, hív majd úgyis ha olyan fontos :D

[ Szerkesztve ]

Amoi N828

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.