Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) ftc válasza Mijo (#98) üzenetére


ftc
nagyúr

Nekem nanoelektronika volt s parciális differenciál számítások 1 napon :D Imádtam mind2-t :D Épp csak átcsusszantam...tanlni ezekre nem lehet...mert ha a alapot nem érted avgy nem érdekel akkor lőttek az egésznek

(#102) BJanee


BJanee
tag

Emlékeim szerint amikor én vizsgáztam, nekem is elég parás volt, főleg, hogy alig tanultam. Irodalomból nem tudom, hogy történt, máig rejtély, a Bánk Bán-t húztam. Az volt a poén, erről még talán elsőben tanultunk (tanítottak) valamit, viszont amikor leültem, mintha pár perce olvastam volna róla, olyan dolgok beugrottak, hogy én is csak kamilláztam utána. Az irodalom tanárom meg is dícsért :) pedig előtte azt hittem, leégek. A másik poén a történelem volt, full hülye voltam hozzá, talán 2. vil. háborúról tudtam valamit. Végig makogtam, egy rendes mondatot alig tudott a tanár kihúzni belőlem, aztán az izzadságom homlokomról való törlése közben észre vettem, hogy a vizsgabiztos ott kókadozik, szinte csukva a szeme, tanárom meg integet hallkan, hogy mondjad... direkt rákérdezett olyanra, amiről kicsit többet is tudtam mondani, nem baj, hogy a tételhez csak félig van köze :) Hál Istennek, össze tudtam görbülősre kínlódni. Jó idők voltak azok, nosztalgia gyanánt visszamennék néha a munkám helyett.

rövid az élet, hosszú a sír, addig nyögjön, ameddig bír..

(#103) ftc


ftc
nagyúr

Ja múgy vissza a középsulihoz:

Angolból kihuztam azt amiről em si tudtam ,hogy van 25 tételtől tudtam..kihúztam a 27.-et :D

azt jött matek...kihúztam azt amit nem akartam :D

Maygarból kihúztam a egyetlen egyet amit nem tanultam...alapiskolás emlékek elmondása történt :D

Szlovákból kihúztam az egyetlen 1 verselemzést amit sose csináltunk

Elektronikából kihúztam CPU-k felépítése stb...nah ezt az egyet mondtam fejből :D

Jah s inkább középsulis mint egyetemi azt inkább egyetemi mint melóban a le....

[ Szerkesztve ]

(#104) Gergosz2 válasza BJanee (#102) üzenetére


Gergosz2
veterán

hát igen jó kis gondtalan évek voltak azok.De hát az sem tarthat örökké.
Én az egyetemet is komázom , mert tulnyomó részt olyat tanulok amit szeretek.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#105) MmDorian


MmDorian
őstag

Én voltam az egyetlen, aki a kék bőrkötéses füzet helyett egy A4-es lapot kapott és az az üzenetet "Van második esély, nem szabad feladni".

de szívesen elbeszélgetnék az olyan seggfejjel, aki kitlaálja, hogy ezt kell ráírni...megpofozom lábbal, kiesik 3 foga, de van második esély, nem szabad föladni...egyszer kinőtt kinő másodszor is...

az írással kapcsolatban. előferdül, de ha az okj-s okosságra sikerült bejutni, akkor annyira nem nagy a tré. sok sikert a következőhöz. :K

(#106) bullseye


bullseye
addikt

én nem merem elmesélni, hogyan érettségiztem, mert még utólag elveszik a bizonyítványomat... de 2 dolgot megtanultam a vizsgákról.

1, Állítsd le a pánikot!
Az elején sokan bepánikolnak. én is. semmit sem tudok, megbukok, meghalok, stb. 1 percig kiélvezem ezt, aztán leállítom. Nem érdekes, valamit muszáj tudnom, ha csak fél mondatot is, a cím alapján, annak átfogalmazásával, akárhogyan. Ha azt leírom, más kicsit nyugtat, eszembe jut egy másik mondat, harmadik, a végén csak összejön...

2, Ne vitázz a vizsgáztatóval!
Volt, hogy azt hittem én tudom jobban, de tévedtem; volt hogy igazam volt. Tök mindegy, nem jó ötlet. Utána keményebb lesz a vizsga, szigorúbb az ítélet. Kivétel lehet, ha a tanár pont az ilyen magatartást kedveli, de ez nagyon ritka. 1-2 zárthelyim majdnem ráment erre. Kis híján a diplomavédésem is, de akkora már megtanultam befogni a pofám (egy idő után...).

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#107) Mijo válasza LordVader80 (#100) üzenetére


Mijo
tag

Megkérdezhetem kicsoda ő?
Üdv: Mijo

''Mit csinálnak a Windows gépek klaszterben? Hát egymás reset gombjait nyomkodják mikor másik elszáll...'' by Xebi@sg.hu

(#108) LordVader80 válasza Mijo (#107) üzenetére


LordVader80
senior tag

Úgy néz ki, mint egy télapó. 1.90 magas, 120kiló, ősz szakál/haj, kopaszodó fej, nagy pocak.
Na így már tudod? :))

May The Force Be With You!

(#109) Entryy válasza Youri (#23) üzenetére


Entryy
aktív tag

Támogatom!

A vizsgák és az államvizsga helyett én is inkább érettségiztem volna újra és újra

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#110) pcnet


pcnet
addikt

Nálam gazdasági informatikusi vizsgán volt para. Úgy kezdtem, hogy a vizsgabiztos parkolóhelyére álltam. :) Aztán kihúztam a Linux tételt. Valami olyasmi volt, hogy a Windows és az Unix fájlrendszere és a jogok, fájlkezelő parancsaik... Windows nem volt gond, de Linuxot 3 hónapig kellett volna tanulni a 2 évből, de költözött a suli és Novell-el megcsúsztunk mert időbe telt mire össze állt újra a rendszer. Így a 3 hónapból 1 hónap maradt Linuxra, abból én 3 hetet kórházban töltöttem. Reménykedtem, hogy programozás tételt húzok de nem jött be. Az igazgatónk tanította a hálózatokat, tök rendes volt a tétel kidolgozásánál is súgott miről kéne kb beszélni, és mikor már élesben ment a "felelés" akkor is bele kérdezett ha megakadtam. Végül 4est kaptam. Életemben nem örültem annyira. :)

Egy kalappal a javításhoz!

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#111) rep3at


rep3at
őstag

Nekem nem volt ilyen stresszes az érettségi napja, egy szokványos napnak mondanám, hál' Istennek amúgy sem vagyok az az izgulós fajta.

A tanárok rendesek voltak és szerencsére pont a jól bemagolt tételeket sikerült húznom, a matekon kívül (abból ugye nincs szóbeli) mindenből négyes lettem. A lényeg szerintem az hogy kicsit lazábban kell venni a dolgot (tudom hogy nehéz, hiszen "az életed múlhat rajta") és akkor máris könnyen megy. Az angollal amúgy én is kicsit elakadtam (pedig nagyon jónak számítok belőle) de szerencsére a tanárom segített.

A tanulás amúgy nem a hagyományos módszerrel működött nálam, én fénymásolgatás helyett rátettem az egész anyagot az akkori HTC Touchomra és reggelente felkelés után tanultam egy-másfél órát (vicces belegondolni hogy a mostani iPhone nem birkózna meg vele alapból).

Sok szerencsét a továbbiakban, remélem tanultál a hibáidból.

Forward thinking. كرر

(#112) Gergosz2 válasza rep3at (#111) üzenetére


Gergosz2
veterán

Érdekes hogy egyetem allatt már abszolút nem parálok a vizsgáktól.Jó egy alap izgalom bennem van , de mivel mindíg van vizsga + ZH-k az ember megszokja legalább is hozzászokik.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#113) Mijo válasza LordVader80 (#108) üzenetére


Mijo
tag

Némi SZTE és Iwiw keresés után megvan ő is, te is. :) Nála nem volt órám, legfeljebb beugrott betegség esetén.
Üdv: Mijo

''Mit csinálnak a Windows gépek klaszterben? Hát egymás reset gombjait nyomkodják mikor másik elszáll...'' by Xebi@sg.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.