Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Az érdekes, hogy télen mennyit melegít a Balaton.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#2) PuMbA


PuMbA
titán

Budapesti lakosként nem lep meg. Kb. 4 fokkal van egész évben melegebb a betontömegtől a környékhez képest. Nagy nyári melegben nagyon rossz a sétálás és az sem segít, hogy csak irodaépületeket bírnak csinálni itt a 11. kerületben, parkot nem. Több beton, még kevesebb zöld. Ki is akarok költözni, mert ez nem állapot.

[ Szerkesztve ]

(#3) updog válasza PuMbA (#2) üzenetére


updog
senior tag

++

Pont valamelyik nap beszéltük feleségemmel, ahogy sétáltunk az Örs vezér tere környéki családi házas részen, rendesen fáztunk ahogy a házak között mentünk, pedig oda is sütött a nap azért. Aztán átmentünk a zebrán, a panelek oldalára, és majdnem arconvágott hogy azok mennyire ontják magukból a meleget.

De nem baj mert amikor a Rákos-patak mellett mentem autóval, akkor meg láttam hogy vágják ki a fákat, hogy még több lakópark legyen a helyükön. :(((

Zuglóban sok a zöld és jó a mikroklíma, építsünk sok lakást, hogy mindenki oda tudjon költözni hogy ezt élvezhesse ;] :O Agyrém. :W

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#4) DrBubo77 válasza PuMbA (#2) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ugyanez van Debrecenben is. 20 éve megcsinálták a főteret egy betonplaccnak. Azóta csak egyre terjed, már a lakótelepi parkokban is mindent térköveznek.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#5) Bird válasza PuMbA (#2) üzenetére


Bird
addikt

A klímaváltozás másfajta urbanista tervezést követel meg. A városi zöldfelületi rendszerek tervezése azok klimatizáló hatása miatt elsődleges feladat kellene, hogy legyen. A zöldtetők, zöldhomlokzatok is nagyon sokat segíthetnének. Ehelyett ott vannak a méhlegelők. Na itt kezdődik a probléma. És nem csak politikai oldalról nézve. Minek klímastratégia ha nem tartjuk be? A zöldvárosok program is csak tű a szénakazalban. Hossútávon élhetetlenek lesznek a nagyvárosi épített környezeteink ha minden így marad. Az újonnan beépítésre szánt területek helyett ahol csak lehet erdőt kellene telepíteni. Összetett a probléma, de szerencsére egyre többen akarnak tenni ellene.

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#6) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Hmm...

Nekem gyanús, hogy hoszabb távon ott lesz elsivatagosodás Magyarországon, ahol a hőingás a legnagyobb... szóval kb Dél-Kelet magyarország teljes területe? :Y

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#7) UnA válasza Szevam (#6) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez egy modell és a megfigyelt trendek eredménye, de nem jelenti azt, hogy ne lehetne másként. Főleg, ha esetleg teszünk is ezért valamit... :)

(#8) Szevam válasza UnA (#7) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

"Főleg, ha esetleg teszünk is ezért valamit... :)"

Én már tényleg csak a nagy kibocsájtókra fektetném a hangsúlyt. Az embereknek szerintem csak annyit kellene megtanulniuk, hogy ne vigyenek túlzásba dolgokat. Vegyen el abból és annyit amit és amennyit kell neki, de ne habzsoljon feleslegesen. Ez a probléma méregfogát kivenné.

Ezt az egyész klímaproblémára megoldásra törekvést az egyes szervezetek részéről én úgy foglamaznám meg, hogy olyan mintha valaki fogyókúrázik, és azt úgy teszi meg hogy napi három levél salátát eszik meg.
PL.: Az autóipart (Eu-ban) már nagyon kicsontozták, szerintem ennyire nem kellett volna. (Nincs chip! Jah.. de van csak nem az EU-ban :DDD)

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#9) UnA válasza Szevam (#8) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem erre gondoltam.

Magyarországon hatalmas a bejövő vízmennyiség a környező hegyvidékek felől, de itthon már (legalább) 150 éve csak egyre magasabb gátakban és egyre gyorsabb / egyenesebb folyómedrekben tudnak gondolkodni. Ehelyett ki lehetne alakítani rengeteg mesterséges tavat, csatornát, stb. ami a száraz időszakokra is tudna tárolni elegendő vizet, és természetesen nem csak a mezőgazdaság számára. hanem mint természetes vizes élőhely is a sivatagosodás ellen hat.

Meg lehet nézni, hogy milyen volt valaha, mivel ez egy térképes topik :)

(#10) DrBubo77 válasza UnA (#9) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ahol én születtem, egykor az is az év nagy részében víz alatt állt. Nem véletlen hívják a térséget Sárrétnek.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#11) Szevam válasza UnA (#9) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Jogos! :R

Vannak jelek már erre, sok helyen tényleg próbálják kialakitani a víztározókat.

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.