Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) capulet75


capulet75
addikt

Néztem a merlinnél a peter-t ám most is felmerült bennem a gondolat, miért nem csinál valaki állitható felfogatással hűtést? Ha már kiad az emberfia 15-20k-t egy ilyen hűtésre akkor ne kelljen többet másikat venni. És az nem jó érv hogy pont azért, majdnem biztos vagyok benne hogy egy ilyen hűtésből rengeteget eladnának, szemben a mostani tendenciával.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#2) agressiv válasza capulet75 (#1) üzenetére


agressiv
addikt

Mit értesz állítható felfogatás alatt? 4 féle lyuktávolság van a felfogatóján, ha neked ez sem elég akkor valószínüleg valami egyedi kártyád van. Ha igen akkor csinálj egy nyáklemezes megoldást mint én és olyan lyuktávolságot fúrsz rá amilyet akarsz.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#3) sketchifun válasza agressiv (#2) üzenetére


sketchifun
senior tag

Mond hogy rosszul látom: Te kifúrtad a videókártya nyáklapját?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#4) capulet75 válasza agressiv (#2) üzenetére


capulet75
addikt

Most igen, de tuti lesz olyan VGA amivel már nem lesz kompatibilis.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#5) agressiv válasza sketchifun (#3) üzenetére


agressiv
addikt

Nem gondoltam volna, hogy látszik a képen, de igen kifúrtam, még amikor az L2PRO-t raktam fel, mert arra is egyedi felfogatást kellett csinálnom és a 3-as csavar-t csak nagy tuszkolás árán tudtam volna betekerni a lyukba ezért picit megfúrtam a lyukakat, de csak a galvánt szedte ki a furatból. A képen valóban úgy tűnik, mintha hatalmas lyuk lenne rajta, de csak azért mert a sorját egy nagyobb fűróval szedtem le róla és kicsit meg is zenkeltem, persze fúrás előtt megnéztem, hogy vannak e vezetősávok a közelben. A legtöbb kártyán eleve olyan lyukak vannak, hogy még a 3-as csavar is beleférjen.

Hát még a borz.....

(#6) Hiftu


Hiftu
senior tag

Kellene az ilyen hütőkre már egy sarokpánt, hogy a bordát és a ventillátort ki lehessen fordítani oldalra.
A ház oldalát meg leszedni/kivágni, hadd távozon szabadon a meleg.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#7) TopaMo válasza agressiv (#5) üzenetére


TopaMo
aktív tag

Röntgen szemed van? :DDD
Több rétegű is lehet egy nyák. 1-2-4-6....
Akár ott is mehetett volna egy-két vezetősáv...

(#8) vamzi válasza TopaMo (#7) üzenetére


vamzi
őstag

Kockázat nélkül nincs nyeremény ;]

(#9) agressiv válasza TopaMo (#7) üzenetére


agressiv
addikt

Óriási felelőtlenség egy galvanizált furat közelébe vezetősávot rakni, és a felületen is látszik, hogy messzire elkerülik a furat környékét.

Hát még a borz.....

(#10) TopaMo válasza agressiv (#9) üzenetére


TopaMo
aktív tag

mondasz valamit :D
bár furatgalvanizált ic lábak között is szokott menni vezetősáv

[ Szerkesztve ]

(#11) agressiv válasza TopaMo (#10) üzenetére


agressiv
addikt

IC láb között nincs is baj, de a csavar, az oda van húzva és nagyon meg van terhele a nyák, ezért pillanatok alatt elpattanának a vékony vezetősávok.

Hát még a borz.....

(#12) ittakary


ittakary
nagyúr

Érdekes cikk, jó volt olvasni :) Viszont a második kép alatt azt az 1bekezdés-1hosszú mondat nagyon nem tetszett :D

(#13) TopaMo válasza agressiv (#11) üzenetére


TopaMo
aktív tag

Meggyőztél :R
Ezt szeretem, ha valaki érvel. :C

Az ismeretlen hűtőn gondolkodtam, de nem jut eszembe.

(#14) agressiv válasza ittakary (#12) üzenetére


agressiv
addikt

Teljes mértékben igazad van. Javítom. :R

Hát még a borz.....

(#15) agressiv válasza capulet75 (#4) üzenetére


agressiv
addikt

Elfelejtettem válaszolni, de ami késik nem múlik. :DDD Szerintem két lehetőség van.
Az egyik, hogy a hűtő nagyon nehéz, ezért a mozgatható, csúszósines, vagy egyéb állítható felfogatás nem lenne képes a helyén tartani. Másik lehetőség, hogy egy profitorientált cégnek nem érdeke az, hogy egy terméke a bolygó haláláig kitartson, mert a közetkező generációt is el kell adni. Persze még akár lehet harmadik lehetőség az is, hogy mint mindenhol, itt is megvannak a szabványok és ehhez jelen esetben szerintem tartják is magukat és talán nem is fog változni, viszont amíg világ a világ, mindíg lesznek olyan gyártók akik tesznek a szabványokra és a saját fejük után mennek, vagy egy új szabvány kerül bevezetésre, amihez nem kizárt, hogy megvásárolható lesz a felfogató szerelék.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#16) raus


raus
aktív tag

Tetszik az iras, gartulalok!
Par kerdessel zaklatnalak :)
Mennyi hely marad a GPU körül a csövek miatt, ugy ertem van eleg magas hely ahhoz hogy a ramokra memoriasünöket ragasszak? Egy GTX580-ra tervezem a Petert es vannak itthon Enzotech rez sünök amik 10-15mm magasak. De pl. a Thermalright Shaman-nal a heatpipe-ok elhelyezkedese miatt nemely ram chippre csak nagyon alacsony sünöket lehet ragasztani, vagy inkabb kihagyni mert nem fer el. Gondolom a VRM mosfetek bordaja az elfer a Peter alatt nem? Mert mondjuk a gyari bordat rajtahagynam. Egy ilyen minösegü VGA hütö melle csak normalisan hütött Vramot es VRM-et tudok elkepzelni.


Igy nez ki a kartyam ha lecsupaszitom. Lathato hogy egy 3szlotos kartyafelfogatasa van ami adott. Ettöl elferne a Peter rajta? Illetve a bolti verziohoz jar egy felfogatas valamint egy külön felfogatasu venti keret amire a ventiket lehet felcsavarozni, ezek összeegyeztethetöek az egyedi ASUS kartyaval szerinted?

Ennyi hely van most a kartya es alul a tapegyseg között. Harom slotot elfoglal a kartya. Szerinted elferne a Peter 2db normal tehat 25mm magas, mondjuk 140-es ventivel ugy hogy alulrol elegendö levegöt tudjon szivni? Mondjuk halk Noctuakra gondoltam. Lathato hogy a tap utan alul van egy 120-as Noctua nalam ami kimondottan alulrol sziv hideget a VGA iranyaban.
Igy összessegeben mi a velemenyed?
Egyebkent en is felkötöttem a kartyat mert nagyon csunyan logott es görbült.

[ Szerkesztve ]

(#17) agressiv válasza raus (#16) üzenetére


agressiv
addikt

Őszintén szólva nincs nekem bolti felszerelésem, de a VRM és RAM bordák amiket adnak a hűtőhöz biztos elférnek alatta, viszont a GPU mellett balra lévő 3 ramra nem fognak felférni a ramhűtők az biztos. A többi kérdésre sajnos tényleg nem tudok válaszolni, mert nincs szerelékem hozzá, de ha neten keresgélsz képeket, akkor talán láthatod, hogy is fér el a ventilátor tartó keret..

Hát még a borz.....

(#18) Merlinclub


Merlinclub
senior tag

Jó cikk, gratulálok!

(#19) agressiv válasza Merlinclub (#18) üzenetére


agressiv
addikt

:R

Hát még a borz.....

(#20) raus


raus
aktív tag

Tegnap a netet turtam tesztek es velemenyek utan. Talaltam egy nemet tesztet azt hiszem computerbase.de ahol melysegeben letesztelik a Scythe Setsugen2-öt, a Thermalright Shaman-t es az EKL Peter-t egy ASUS GTX480-on(a GF 100-rol tudjuk hogy nagyon melegszik es az 580 GF110-e tuningolva kb ugyanolyan, valamint az ASUS GTX580DCUII megoldasa megkerüli a fogyasztasi limitet az egyedi tervezesü taparamköre reven, tehat joval 300W fölött is lehet). A Setsugen2 jo de elegtelen a GF100 kaliberü GPU-khoz. Azt mutatjak a meresek hogy egy db 14centis TR ventivel a Shaman jobban hüt es gyakorlatilag 1200 fordulaton hangtalan. Viszont 500-on kisse csapagyhangja van ami egy het utan kb elmulik. A Peter 2db 14 centis EKL Wingboost-tal halk ugyan de rosszabbak a höfokok terhelve es erdekes hogy 2db 12centis EKL Wingboost-tal hangosabb de jobban hüti a GPU-t. A lenyeg azonban hogy a GPU környezete, a VRM-ek es a Vramok hüvösebbek a Shaman eseteben mivel annak a TR 14-es ventinek 1200-on 140m3 a legszallitasa. De 1000-en es 800-on sem engedi 65fok föle a masszivan tuningolt GF100-at.
Mindket cooler elferne a kartyamon, ezt megerösitettek de a Peter +2db pl.140-es Noctua-val 120€ lenne. A Shaman pedig 65€ ug hogy jar hozza a venti. A Vram-okra rez Enzotech bordakat tennek es a feszültseg szabalyzo IC-re is mert az is nagyon forro. A VRM-ek gyari bordaja pedig maradna a kartyan.

Azonkivül letezik egy adapter amivel a 4pines PWM-es ventiket közvetlenül a kartyara lehet csatlakoztani(akar többet is mert van 4pines PWM Y kabel is)mert az lenne a legidealisabb ha a kartya vezerelhetne ill. ha mondjuk az Afterburnerböl szabalyozhatnank egy fix erteken vagy egy sajat vezerlesi görbe alapjan.
Tovabbra is azt mondom hogy nagyon jo a Peter, de a teljesitmeny es az ar miatt a Shaman fele hajlik a szivem.

[ Szerkesztve ]

(#21) agressiv válasza raus (#20) üzenetére


agressiv
addikt

Megmondom őszintén a VGA ramok túlmelegedtek multkor és vissza kellett vennem a ram órajelből.
Picit sűrű a lamellája és nehezen megy át rajta a levegő és valóban nem egy olcsó cucc..

Hát még a borz.....

(#22) Merlinclub válasza raus (#20) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Itt találsz egy összehasonlító tesztet.
A Peter ugyanazzal a ventivel 9-10 fokot ver a Shamanra.
Szrintem ez már elgondolkodtató.
Mindenképp Wing Boost 140-el ajánlom!

(#23) Merlinclub válasza raus (#20) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Bocs, vaksi szemem, 4-5 fok a különbség. :R

Az is sok lehet egy tuningnál!

(#24) raus válasza Merlinclub (#23) üzenetére


raus
aktív tag

Hát igen 3-4fok a különbség a Peter javára. De két ventivel és ezért hangosabban. Valamint egy jó venti darabja 20-25Euro. De tényleg jó a Peter, csak az 5szlotos magasság mindenestül már nem férne el nálam úgy hogy kellő távolság maradjon a ventik és a táp között alul.

[ Szerkesztve ]

(#25) raus


raus
aktív tag

Azért is gondolkodom egyedi hűtésen mert nem vok annyira hasra esve az ASUS DirectCUII hűtőjétől. Elég nagy házam van kellő szellőzéssel, de pl. Dead Island alatt ami szigorúan DX9, 75fokos a GPU a VRM meg 80fokos, nem is beszélve a Metro2033-ról vagy Crysis2-ről kimaxolva DX11-ben 1.5GB Vramot használva. Azt a neten említett 56-60 fokos terhelt hőfokot én nem látom itthon auto venti mellett. Ha meg feltekerem 50%-ra vagy felette akkor meg kellemetlenül hangos. Pedig újrapasztáztam az 580-at ahogy kell Arctic Silver 5-tel és nem lett egy fokkal sem kevesebb. A Vram-okon meg egyáltalán nincs semmi hűtés, csak ami levegőt kap a két venti felől. A GDDR5-ös Vram üzemi hőfoka teljesen normálisan 80fok körül van, a VRM-eket pedig úgy tervezik hogy extrém körülmények között dolgozzanak(nagy áramok és akár 100fok közelében) De természetesen ha korrektül hűtjük őket akkor nagyobb lesz a tuning potenciál. Azáltal hogy nincs gyorsan elszállítva a hő a GPU-tól, áthevül az egész nyáklap és az alkatrészek amik rajta vannak. A fém hátlap is forró a VRM-ek közelében ha terhelem a kártyát.

(#26) Merlinclub válasza raus (#24) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Szia,

ATX lap esetén 1-2 szabd slot minimum marad a lapon, ez pedig elég távolság szerintem.

No persze SLI és Cross Fire felejtős :DD

(#27) raus


raus
aktív tag

Köszönöm a kimerítő infókat, sokat segítettetek! :R
Az ára miatt a Shaman mellett döntöttem, majd megírom hogy milyen a teljesítménye.

(#28) Regalis


Regalis
csendes tag

Sziasztok!

Az Alpenföhn Peter rámenne egy Gigabyte GeForce GTX 260-ra? (GV-N26-896H-B)

[ Szerkesztve ]

(#29) agressiv válasza Regalis (#28) üzenetére


agressiv
addikt

A kártyáról kellene fénykép, nem GPU-z kép, mert ezzel nem sokra megyünk. Amúgy le van írva, hogy milyen furattávolságú kártyákra lehet felszerelni és azokra rá is megy. [link]

Hát még a borz.....

(#30) Regalis válasza agressiv (#29) üzenetére


Regalis
csendes tag

Képek:

(#31) Merlinclub válasza Regalis (#30) üzenetére


Merlinclub
senior tag

A kártya nem név szerint szerepel a listán, hanem :

NVIDIA Geforce GTX 200 Series

Ez azt jelenti, hogy minden kártya a 200-as szériából.

A Tiéd is beletartozik, rámegy.

(#32) Regalis válasza Merlinclub (#31) üzenetére


Regalis
csendes tag

Szia!

Köszönöm szépen a segítséget!

Így értelmeztem én is hogy az összes 200-as szériára jó!

Csak inkább utánakérdeztem, hogy biztos legyek benne!

Még egyszer köszi szépen!

(#33) raus válasza Regalis (#30) üzenetére


raus
aktív tag

Ez egy jo kartya en is ilyent szerettem volna meg tavaly, vagy 280-285-öst. Mert allitolag a a gigak nem fütyültek. Az atommegaizombrutal EVGA meg BFG es XFX hasznalt kartyak fütyültek meg ciripeltek terheles alatt egytöl-egyig mint a pinty.

(#34) agressiv válasza raus (#33) üzenetére


agressiv
addikt

És akkor mivan?

Hát még a borz.....

(#35) raus válasza agressiv (#34) üzenetére


raus
aktív tag

Nagyon idegesitö volt, pl Crysis töltökepernyö alatt meg erösebb terheleseknek cirpelt ugy hogy kihallottam a gepböl es ezert nem vettem meg. Attol meg lehetnek jo kartyak ezek a markak, de nalam az ilyen jelenseg mar felejtös.
Az ASUS GTX580DCUII meg Furmark alatt is közvetlen közelröl teljes csöndben van.

[ Szerkesztve ]

(#36) agressiv válasza raus (#35) üzenetére


agressiv
addikt

Valóban jobb minőségű alkatrészekre utal, ha nem sípol, viszont a nevesebb gyártók kártyáin sokkal jobb a GPU golyózása, ami élettartam szempontjából nagyon nem mindegy.

Hát még a borz.....

(#37) Tommi000001 válasza raus (#35) üzenetére


Tommi000001
aktív tag

Ahoj----

Én teljesen faszán megoldottam a ciripelést...
Tapasztalat:

Amint bekapcsolom az 5.1 es fülesem és a meglévő tapasztalattal ,finoman elhelyezem a fejemen már nem is hallom a cirip-cirip et.

A legjobb megoldás szerintem :)) :))

Üdv
Tomi

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#38) raus válasza Regalis (#30) üzenetére


raus
aktív tag

Azert arra a kimeneti chippre tennek valami passziv bordat! Mert a Peter az csak a GPU-t hüti.

(#39) agressiv válasza raus (#38) üzenetére


agressiv
addikt

Igen, a RamDAC-ra mindenképpen kell valami borda.

Hát még a borz.....

(#40) Vigneau válasza agressiv (#39) üzenetére


Vigneau
félisten

Szia agressiv!

Az ismeretlen hűtőről lenne pár kérdésem - megkapta a szemem (egész tetszetős):
1) Kiderült már, milyen típus és kb. milyen árat képviselhet?
2) Pontos méretbeli paramétereket tudnál adni?
3) Pár képet tudsz még róla készíteni?

Amúgy egy GTX 570 lehűtésén munkálkodok majd és jelenleg egy AC TT Pro-t próbálok majd rámókolni (lefogatócserével, mint a blogom is mutatja a GTX 460-nál). Ha már úgyis kéznél van, akkor miért is hagynám ki a lehetőséget... ;)

Üdv: Vigi

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#41) agressiv válasza Vigneau (#40) üzenetére


agressiv
addikt

Sajnos attól a hűtőtől már megváltam és sosem került kereskedelmi forgalomba.

Hát még a borz.....

(#42) Vigneau válasza agressiv (#41) üzenetére


Vigneau
félisten

Ilyen az én formám. De sebaj, már finomítom a mostani megoldásom - amit írtam a másik blogban is. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#43) e00dgy


e00dgy
aktív tag

Üdv mindenkinek!

A mai napon lettem tulajdonosa egy PETER-nek!

Irtózatosan jó a hűtő!

Egy MSI 5870 Lightning gyári hűtőjét váltotta! Amivel a GPU 80-85 fokon is dolgozott a GPU-Z szerint.

Amint üzembe helyeztem, teszetlem, ugyanazon a környezetben 52-53 fok!!!! :Y :Y :Y
Nem nagyon akartam hinni a szememnek elsőre, de csak azért vettem meg a hűtő szörnyet! Csak ajánlani tudom!!!!

:R

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.