Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Vakegérke válasza Иван (#50) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha a magyarság rovására megy, szó sem lehet szabad versenyről. Részemről itt pont.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#52) #51736960 válasza Иван (#50) üzenetére


#51736960
törölt tag

nem ignorálni kell őket, csak szimplán nem kell őket az eu-ba engedni.
elég megnézni, németország nagyvárosaiban vannak olyan kerületek, ahová már a rendőrség sem mer bemenni, nem hiányzik ez ide, meg amúgy is, már megvannak a saját "törökeink"...
aztán ott van a másik agymenés, hogy izraelt az eu-ba, na ezt nem kommentálom, mert nem akarok kitiltást, de ez is kábé akkora ötlet mint a törökök.

persze igazából nem számít, mert én is hiszek abban, hogy hamarosan vége ennek a világnak, és csak remélni tudom, hogy gyorsan történik majd az egész és nem fog fájni :)

(#53) Иван válasza #51736960 (#52) üzenetére


Иван
őstag

Izraelt azért nem engedném az EU-ba, mert nem Európa része. Kultúrkörben amúgy nem nagyon lógna ki.

Törökök meg hát európai ország. Több közük van Európához, mint mondjuk Tádzsikisztánnak...
Én támogatom a felvételüket. Már csak a döner-kebab miatt is.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#54) #51736960 válasza Иван (#53) üzenetére


#51736960
törölt tag

úúú, a kebabot kurvára szeretem :))
a kávéjuk viszont borzalom...

az izrael-eu témában viszont vitatom az állításod, mert pölö ENSZ létesítmények támadása foszforos bombával nem tartozik az európai kultúrkörbe szvsz :)
és még sorolhatnám, de nem teszem, mert akit érdekel a téma az úgyis tudja...

szerk: ontopik: világvége FTW!! :D

szerk2: Algi, bocsi, hogy szétoffolom a topikod, majd nyitsz másikat úgyis, o.k.?

[ Szerkesztve ]

(#55) Иван válasza #51736960 (#54) üzenetére


Иван
őstag

Akkor ennyi erővel Ukrajna vagy Oroszo. se európai kultúrkör :)

Kebab forever :D Megvan a közös nevező.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#56) #51736960 válasza Иван (#55) üzenetére


#51736960
törölt tag

:R

(#57) Иван válasza #51736960 (#56) üzenetére


Иван
őstag

Ezt a Floyd idézetet most raktad ki? Pont tegnap szedtem le az összeset :)

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#58) #51736960 válasza Иван (#57) üzenetére


#51736960
törölt tag

pár hónapja bannolt egy modi, utána raktam be ezt aláírásnak, tiltakozásul :)

(#59) Crystalheart válasza Vakegérke (#45) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"nem hiányzik nekünk a bevándorlók sokasága, amely netán elveszi előlü(n)k a kereset lehetőségét." - Ne feledd, hogy több ember - több munka. Ha - erősen túlzó példával - hirtelen beköltöznének ötmillióan, akkor jóval több munka is adódna. No nem a multicégek gyártósorainál, de nem is arra kell építeni egy gazdaságot, nem vagyunk mi Kína. Megfelelő munkaügyi rendszerrel nem veszélyeztetné a magyar munkavállalókat.

lorenzen: Ma Európa összes állama túl liberális e téren. Nem látták előre ezt a problémát. Nekünk annyi előnyünk van, hogy nálunk még nem következett be, ami ott, legalábbis egészen máshogyan és egészen más okokból vannak gondok. Számolhatunk vele, kezelhetjük. Persze csak ha túlnövünk a szokásos magyaros tökörészésen.

Azon kívül nem gondolom, hogy akár a nyugati országokban a kultúrát teljesen a helyén kezelnék. Ha ez így volna, akkor az oda beköltözők nem engedhetnék meg maguknak a kulturálatlanságot, hiszen az őslakosok nem néznék jó szemmel még a sajátjaik közt sem.

(#60) Vakegérke válasza Crystalheart (#59) üzenetére


Vakegérke
veterán

Furán gondolkodsz.
Ha egyszer munkanélküliség sújtja a lakosságot, akkor hogy a fenébe lenne több munka a bevándorlás függvényében?
Először is jusson munkához minden honfitársunk, aztán kaphatnak melót a bevándorlók is.
Avagy kapjanak munkát a bevándorlók, de a munkanélküli segély legyen olyan szinten, hogy abból meg is lehessen élni, lakást fenntartani.

Részemről nem kérek a "fajidegen", könnyebb életet kereső egyedekből, akik majd családegyesítés címén közénk rángatnak a frász se tudja hány éhes szájat.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#61) Иван válasza Vakegérke (#60) üzenetére


Иван
őstag

Úgy érti, hogy ha jönne hozzánk 5 millió török, akkor logikusan egyenesen arányosan több bolt kéne, több alma, több ház és több autó. Tehát nagyobb termelés, több szolgáltatás, ami munkahelyeket teremtene. Mivel valahol nyilván ők is laknak valahol, ők is esznek valamit és ők is vágatják a hajukat. Csak hogy egyértelműsítsem: ha 5 millióval több buksi lenne, és mondjuk egy millió emberre kell teszem azt 1500 fodrász, akkor 7500-zal több fodrász kellene, ami 7500-zal több munkahelyet eredményez.

Teccik érteni?

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#62) Gergő_ válasza Иван (#61) üzenetére


Gergő_
őstag

És szerinted ők asszimilálódnak egy ilyen helyzetben, amikor már nem elhanyagolható tömeget alkotnak?
Éppen hogy nem és a saját népüket részesítik előnyben, kommunát alkotnak, amely kívülről elég fekete. Nem úgy, mint mi megvesszük a kínait, olaszt spanyolt a magyar helyett... :(

A véleményem helyett álljon itt egy videó, mely jól szemlélteti mi a különbség a rasszizmus és az emigráció-ellenesség között, amit már Vakegérke is említett. A durva az egészben, hogy ez egy 17 éves riport...

(#63) Иван válasza Gergő_ (#62) üzenetére


Иван
őstag

Most ez az 5 millió török nyilván teória volt.

Persze, hogy megveszed a kínait meg a spanyolt. Múltkor láttam a lidliben szkinhedet nagy vaskeresztes pólóban tologatni a kocsit. Ő magyar meg hazafi, de azért ha a lengyel tej 10 ft-tal olcsóbb, akkor inkább azt veszi meg. Pöh, arról nem tehetek, hogy a magyarok árérzékenyek és nem nagyon összetartóak.

A svéd film nagyon tanulságos. Igazából most akkor kinek van igaza? A nacionalista lánynak, vagy azoknak a libanoniaknak, akik már ott születtek? Én nem tudnék senkinek igazat adni megmondom őszintén, mert a bevándorlók is felhoztak jó pár érvet. Például a háborút. Nem tudsz valakit megróni azért, mert a hazájában háború van, és menekül. Én is menekülnék, ha háború lenne itt. Mennék Angliába, jenkiföldre. Megvethettek ezért, de én nem viszem vásárra a bőrömet pár nagyképű politikusért meg tisztért. Aki akarja, tegye. Nem rovom meg ezért a fiút. Ő csak boldogulni próbál.

Nyáron voltak ugye a görög zavargások (am ez a téma nemtom hogy ugrott most be), és például az anarchisták kivonultak az ájemef meg a bérfagyasztások ellen. Őket nem érdeklik a bankok, ne a kisember szenvedjen a bankok és egyéb szervezetek által előidézett válságban. Igazuk van.

A Trainspottingot nem tudom olvasta-e valaki. Mindegy,a főhős testvére (Skóciában járunk) katona, és meghal az Észak-ír területeken egy merényletben. Hősi halott lesz, nagy csinnadratta. A testvér szerint csak egy szimpla báb volt a fejesek kezében, ha a másik oldalon hal meg, szarjankó terrorista lenne. Egyetértek vele.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#64) Gergő_ válasza Иван (#63) üzenetére


Gergő_
őstag

A lengyel tej belefér. :D Egyetlen igaz testvéreink ezen a csodálatos kontinensen.
Persze értem, a srác valószínűleg a kínai fokhagymát is megveszi, amit én nem. inkább hoztam 3 darabot 400 forintért és elosztom úgy, hogy elég legyen. Kínai szemétből(ruha) is nagyon ritkán vásárolok, de még az is sok... :(

Én buzdítok, mindenkit, hogy lehetőségei szerinti mértékben zárja ki az idegen árut és az idegen is el fog tűnni. Ez csak egy összefüggés, szeretem a hazámat, nem vagyok rasszista én sem, de nem támogatom az emigrációt, értve ez alatt a más földrészekről érkező népeket. Nincs más út. Az évek során belénk ültettek egyfajta beletörődést, melyet elfogadásnak és befogadásnak neveznek, ami egyébként hazugság, mert ezzel saját a lehetőségeinket szűkítjük egyre jobban be.

Pár hete volt alkalmam- kénytelen, kelletlen- a Keleti nemzetközi pénztárához, a belső, kocsmás, "arab" folyosókon eljutni. Senkinek nem ajánlom esti órákban... Nem értem, hogy a rendőrség miért nem képes kitakarítani egy pályaudvart, ahol köztudottan folyik a bűnözés minden este. :( Szomorú...

(#65) Иван válasza Gergő_ (#64) üzenetére


Иван
őstag

Ugyanakkor a baj mindenhogy utolér. Ha nem is vándorolnak be, a harmadik világok és a fejlődő országok baja előbb utóbb minket is érinteni fog. Ez egy globális probléma, és egy-egy ország ezt nem tudja megoldani. Gondolom ők se azért vándorolnak el, mert unják már ott magukat.

Mondom, értem én mind a két álláspontot, de valahol mindenkinek igaza van.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#66) Gergő_ válasza Иван (#65) üzenetére


Gergő_
őstag

A videónak a 8. részét linkeltem az imént, namost van egy második is... inkább nem kísérletezem ide beilleszteni, még akkor sem ha a youtube-on nem tiltott, nem tudom itt mekkora csatát generálna. A vége erről is szól...
Miszerint a bevándorlók nem az igazi menekültek, azaz persze szó szerint azok, de nem a legsanyarúbb sorsban élő idegen emberek, akiknek valóban lenne értelme lehetőséget adni egy jobb életre.
Na mégis összefoglaltam, nem kell linkelnem. :D

(#67) Иван válasza Gergő_ (#66) üzenetére


Иван
őstag

Persze, nyilván azért jön el, mert olyan király neki ott. :)) Már unja Dubajt a 8 fogásos vacsikkal meg a hűtött strandhomokkal és a műjégpályával a sivatag közepén, ezért eljön onnan. Na jó, ez most csak amolyan (szar) vicc akart lenni.

Nyilván aki megtudja szervezni a kiutazását annak van anyagi háttere netán ismertsége, nyelvtudása. De szerintem akkor sem azért szokták az emberek az otthonukat elhagyni , mert jó nekik.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#68) Crystalheart válasza Gergő_ (#62) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ezzel a példával csak arra akartam célozni, hogy a több ember nem jelent mindenképpen kevesebb munkát per fő. Nem csökken ugyan tőle a munkanélküliségi ráta a magyarok körében, de nem is feltétlen nő. (Sőt, ha a középkori betelepítéseket nézzük, egyenesen nőtt a foglalkoztatottság és javult a technológia.) Persze, hogy nem kellene egy tömegben betelepülnie millió külföldinek. :D Egyébként mint mondtam, itthon elég zszigorúak az ez irányú szabályok. Volt nemrégiben egy fiatal néger gyerek, afrikai apával és fehér magyar anyával, magyar anyanyelvvel, itt nevelkedett tinédzser koráig, de mégsem engedik csak úgy betelepülni, hosszadalmas procedúra. Csak ennyire bonyolult.

(#69) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Engem jelenleg jobban érdekel a pár évben belül (szerintem) bekövetkező harmadik világégés. Azt túl kell élni, azután lehet gondolkodni a fosszilis vs. megújul energiaforrásokról.

[ Szerkesztve ]

(#70) Crystalheart válasza ^Clown (#69) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem vagy egy nagyon optimista ember, azt hiszem. :D Nem sok jelét látni egy világégésnek, legföljebb annak, hogy sokaknak nem érné meg.

(#71) nem_tom


nem_tom
őstag

Attól, hogy szóltál még mindig a pénz itt az atyaúristen. Valszeg az is marad. :U

(#72) Иван


Иван
őstag

Nagyon sötét jóslatok röpködnek itt. Aztán valahogy 1000 jóslatból 999 valahogy sose jön be. 2 éve mondta egy orosz fószer, hogy 2009 végére felbomlik az USA. Minden évben megjósolják a világ végét, 30 év múlva mindig kifogy az olaj és öt éven belül világháború lesz.

Aztán 70 éve valahogy elmaradoznak ezek a dolgok. Európában semmi nem lesz erre nagy összeggel fogadnék. Egyik német kancellár mondta (Helmuth talán), hogy az EU talán egy szar, de béke és háború közt dönt.
Az arabokban én nem látok egy nagy ellenséget, ha nem provokálják őket, nem lesz velük gond. Afrikában a hubahuba és a hibabuab törzsek meg mindig háborúznak, de hát az ő tudományuk csak az AK-ig jut, kicsit szervezettebb államok ellen nem sok esélyük lenne.

Igazából szerintem Kína és környéke ami gázos lehet. Gondolok itt a kínai-indiai viszonyra, nem hiszem, hogy a kínaiak örülnek egy demokratikus potenciális szuperhatalomnak a szomszédjukban. Megjegyzem az indiaiak tervei kicsit összetettebbek, mint Kínáé. Ők ráálltak az oktatásra és komoly terveik vannak, technológiailag is. Kína meg csak a sok emberre alapoz. India nem feltétlenül kulimeló ország akar lenni. Ott van nekik az Angol kultúra hagyatéka, az Angol hozzáállás és az Angol kapcsolatok. Érdekes dolog, hogy az Indiai jómódúak gyakran otthon is angolul beszélnek. meg hát gyakorlatilag államnyelv, mert annyi kisebb népcsoport található mind-mind saját dialektussal, hogy az Angol a legegyszerűbb közös nevező.

A másik érdekes viszony Kína és az iszlám világ. Kína nyugati részén amúgy is gond, hogy vannak muszlim fanatikusok, akikkel nem lehet mit kezdeni. Ha kiiktatod mártír lesz, ha meg békén hagyod akkor balhézik. Nehéz ügy az.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#73) eziskamu válasza Иван (#72) üzenetére


eziskamu
addikt

Nagyjából stimt, de azért az arab helyzettől tartok, valamint Kína szvsz nem annyira készületlen, és India max másodhegedűs lehet, sőt most a ritka földfémekkel most Kína erősen tud szivatni/extra bevételekhez jutni.

(#74) Vakegérke válasza Иван (#61) üzenetére


Vakegérke
veterán

Teccem érteni, csakhogy a betelepülők nem azért jönnek hozzánk, mert valahol el akarják költeni töméntelen vagyonukat. Ellenkezőleg, jobb megélhetést keresnek. Szóval az egy dolog, hogy sok éhes száj, meg sok nyírni való buksi, csak miből fizetik meg? Attól tartok, hogy mi perkáljuk ki a költségeket. Nincs még elég eltartottunk?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#75) Crystalheart válasza Vakegérke (#74) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Várj csak, akkor inkább gondolj bele az USA történelmébe: az elején más sem történt, mint hogy özönlöttek be a különféle népek az államokba. Ma pedig a legsikeresebb ország.

Hangsúlyozom, nem szabad mindent a szabad piacra hagyni, de egy jól szervezett államban mindent meg lehet oldani.

(#76) Иван válasza Vakegérke (#74) üzenetére


Иван
őstag

Nagyon kitekert logikával gondolkozol. Feltételezed, hogy a betelepülők nem akarnak dolgozni. Én feltételezem, hogy akarnak. Hogy-hogy miből fizetik meg? Abból, hogy ők is dolgoznak. Épp ez az, hogy jobb megélhetést keresnek. Kurdisztánban keres asztalosként óránként egy eurót, itt meg reméli, hogy hármat fog. Én feltételezem, hogy akar dolgozni.

Tudod egy egészséges államban munkát keresel és abból fizeted ki a szolgáltatásokat, javakat amiket igénybe veszel.

Crystalheart példája az USA-val telitalálat.

Nagyon negatívan ítéled meg más nemzet fiait. A dolog egyszerű: aki dolgozik az kap pénzt. Aki nem, az nem jön be. Az USA így működik, mert a vadnyugatról megmaradt szokások még élnek. Mindenki magáról gondoskodik, ha nem dolgozol, nem kapsz segélyt. Nem is adózol. Ennek ára, hogy majd te megoldod a problémáid, az államot nem érdekli.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#77) Vakegérke válasza Иван (#76) üzenetére


Vakegérke
veterán

Elhiszem, hogy akarnak dolgozni. Azonban az a sok magyar is akar, aki jelenleg munkanélküli. Akkor azt mondd meg, hogy mit fognak dolgozni?
A magyarnak sincs munkája. Remélem, hogy tetszel érteni.
Majd ha több lesz a meló, mint a munkás, akkor jöhetnek, szívesen látjuk őket. Addig viszont ha munkát kap a bevándorló, azt magyar elől veszi el. Ez a problémám.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#78) Crystalheart válasza Vakegérke (#77) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem kizárt, hogy pont ez teremtene sokkal több munkát. Tudod, házépítések, szakmunkák, minden, ami beállt a válságban, most fontos lenne, hogy ne a híd alatt lakjanak.

Csak azt mondom, hogy ne kezeljük ilyen szűklátókörűen a dolgot. A munka az nem egy ilyen fix dolog, hogy van X munka és Y ember, és X<Y. Amikor az ipari forradalomban meg feltaláltak egy csomó gépet, a csőcselék azt gondolta, hogy a gépek veszik el a munkát az emberektől, és megindult a géprombolási mozgalom. De ez csak a tudatlanság szülte reakció...

(#79) Иван válasza Vakegérke (#77) üzenetére


Иван
őstag

"Akkor azt mondd meg, hogy mit fognak dolgozni?"

Most azt nem tudom eldönteni, hogy nem tudod, vagy nem akarod megérteni a dolgot.

Most tegyük fel, hogy hirtelen lenne 5 millióval több ember, csak úgy, most ne vegyük figyelembe hogy bevándorló, más kultúrkörű és ajkú vagy magyar.
Akinek eddig is volt munkája, az tökre fog örülni, mert a piac bővült 5 millió emberrel. Aki eddig almát termesztett, fú de jó lesz, neki, 5 millióval több ember fog almát enni.

És van mondjuk egy kőműves, aki nem tud dolgozni, mert nem épül új ház. De most nagyon fog örülni, mert 5 millió embert el kell szállásolni, egyszerűen nem tud elég házat emelni, mert túl sok lesz a megrendelés.

Az 5 millió ember dettó. Mondjuk van közte matek tanár, tökre fog örülni, hogy az 5 millióból származó gyereket taníthatja az 1x1-re.

Ennél lesarkítottabban nem tudom elmondani. Ez a verzió már tényleg olyan egyszerű, mint a faék...

Gondolod amikor New York még csak 20 ezres város volt, a betelepültek nem kaptak munkát? Szerinted ma is csak 20 ezer ember dolgozik NYC-ben?

:N

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#80) proci985 válasza Algieba (#16) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

biztos vagy Te ebben? én nem lennék... indoklást nem írok, feleslegesen hosszú lenne és csak indirekte tudok bizonyítani (pontos információim nincsenek, de valami a felszínen látszik), valamint emiatt ezer helyen bele lehetne kötni.

szerintem inkább menj ki, sétálj egy jót, és ne ezen agyalj. mert agyalástól még semmi nem lett jobb, ellenben a kedved romlik. esetleg egyél közben csokit, attól mindig jobb kedve lesz az embernek (és sétával együtt egyensúlyi állapot is megmarad:) ).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#81) Vakegérke válasza Crystalheart (#78) üzenetére


Vakegérke
veterán

Bizonyára én vagyok szűklátókörű, nem vitatom. Azonban én azt látom, hogy melóért kuncsorognak az emberek, az meg nincs. Sokan bagóért adják el magukat, hogy legalább etetni tudják a családot.
Minél inkább több a melóra váró ember, annál inkább leszorítják a béreket a munkaadók. A bevándorlók bagóért is melóznak, hiszen hazájukhoz képest nálunk sokkal jobbak a megélhetési viszonyok.

Akkor most szépen kérlek, magyarázd el nekem, hogy miként segíthetne rajtunk a migránsok beözönlő serege.

Иван: Építené a kőműves a házakat az ötmillió embernek, stimmel. De ki fizeti? A bevándorlónak nincs pénze.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#82) Иван válasza Vakegérke (#81) üzenetére


Иван
őstag

"Építené a kőműves a házakat az ötmillió embernek, stimmel. De ki fizeti? A bevándorlónak nincs pénze."

Jaj komolyan, na vajh' honnan? Te honna kapsz pénzt? Csak nem a munkából? You called it man... ős is dolgozik -> pénzt kap -> kifizeti a házat.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#83) proci985 válasza Vakegérke (#81) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

"A bevándorlók bagóért is melóznak, hiszen hazájukhoz képest nálunk sokkal jobbak a megélhetési viszonyok."

biztos vagy Te ebben? szerinted tényleg megéri azért országotcserélni, hogy aztán a helyiekhez képest bagóért dolgozz? elég nagy macera ahhoz, hogy az ember csak megfelelően nagy nyereségért vállalja. ha nem kapja meg, megy tovább.

"A bevándorlónak nincs pénze."
Már miért ne lenne?

(ja igen: én is bevándorlónak minősülök itt)

szerk: egyébként ez hogy kapcsolódik a témaindítóhoz?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#84) lorenzen válasza Vakegérke (#77) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Azonban az a sok magyar is akar, aki jelenleg munkanélküli. Akkor azt mondd meg, hogy mit fognak dolgozni?

Az a baj, hogy a munkanélküliek jó részének nincs olyan szakmai tudása, amiben munkaerőhiány van Magyarországon.
Egy (személyenként változó) életkor után, már át sem lehet képezni a munkanélkülieket.
A kis városokba, falvakba lehetetlen komolyabb termelőüzemet létesíteni. A nagy munkanélküliség ellenére, majdnem 100%-os munkaerőhiánnyal kell számolnia a tulajdonosoknak. Ok, portás, vagyonőr biztosan lehet helyi lakos. De nincs szakirányú naprakész ismeretekkel rendelkező szakmunkaerő.
Betanított munkán alapuló termelést már nem hoznak Magyarországra. Néhány országban királyi fizetést tudnak adni a betanított munkásoknak, a magyar éhbér töredékéből.

Nézd meg a másik oldalról.
Valami csoda folytán 2 millió magasan kvalifikált munkaerő jönne Magyarországra, Természetesen új gyárakkal, üzemekkel és infrastruktúrával. Rengeteg másodlagos munkahely teremtődne, ahol alacsonyabb képzettséggel is munkához lehetne jutni.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#85) Vakegérke válasza Иван (#82) üzenetére


Vakegérke
veterán

"...ős is dolgozik -> pénzt kap -> kifizeti a házat."

Mit dolgozik, ha a magyarnak sincs munkája?
Ha pedig van, azt nem tőlünk veszi el?

Jó, tudom, értetlen vagyok...

lorenzen: "Valami csoda folytán 2 millió magasan kvalifikált munkaerő jönne Magyarországra, Természetesen új gyárakkal, üzemekkel és infrastruktúrával. Rengeteg másodlagos munkahely teremtődne, ahol alacsonyabb képzettséggel is munkához lehetne jutni."
Éljen, ez nekem is tetszik. :K

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#86) Иван válasza Vakegérke (#85) üzenetére


Иван
őstag

"Jó, tudom, értetlen vagyok..."

Legalább valamiben egyetértünk.

Hihetetlenül nem látod át a dolgot. :W

EDIT:
Amúgy a #79-es HSZ-emet most vagy nem olvastad el, vagy funkcionális analfabéta vagy.
Nem személyeskedésből. De nekünk pl azt tanították még általánosban, hogy ha szövegértésnél nem értünk meg egy részletet először, inkább ne írjuk be a választ a vonalra, hanem olvassuk át még párszor, ha kell lassabban, értelmezve.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#87) Vakegérke válasza Иван (#86) üzenetére


Vakegérke
veterán

Üres zsebbel idejött akárkik nem képesek lakást építtetni, megélni, ha nincs meló. Ha pedig van, azt a magyarok elől veszik el.
Ezt viszont szerintem nem nehéz megérteni.

Ennyi, részemről pont.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#88) Иван válasza Vakegérke (#87) üzenetére


Иван
őstag

1. Gondolom a hitelezésről nem hallottál még.
2. Gondolom a piac bővülésről sem.

Nem nehéz őket megérteni.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#89) proci985 válasza Vakegérke (#87) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ismételten: honnan veszed, hogy üres zsebbel jön?

és egészen biztos vagy benne, hogy aki hiányszakmába jön (pl pszichiáternek), az az ácsok munkáját veszi el? nem hinném ám...

egyébként ezt a gondolatmenetet már hallottam máshol is. leány csak ott tévedett, hogy én bizony az ő munkáját nem akartam;) megy a fene idősgondozni. mondjuk a munkaerőpiac alapvető szabályait sem sikerült megértenie annak ellenére, hogy protestpártba be tudott lépni képviselőnek.

de persze a "détukódzsáb" megy.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#90) Crystalheart válasza Vakegérke (#81) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Még egyszer: stabil gazdaságot nem a multinacionális cégek leányvállalataira kell építeni, hanem a lakosság egymásnak nyújtandó szolgáltatásaira, a helyi gazdaságra, ami egészen egyszerűen több emberrel nagyobb lesz. Aztán plusz bevételt és munkahelyeket eredményezhetnek a multik részlegei, mint pl a kutatórészlegek, szakmai tudást igénylő gyártósorok, de ezt pluszként kell kezelni, nem szabad függeni tőlük, mert egy gazdasági válságkor, vagy csak egy életszínvonal-emelkedéskor megszívjuk.

(#91) Thunderzolee

Üdv!

Átolvastam az eddigieket, szvsz a topic kicsit más irányba indult el, mint amire Algieba gondolt. Azt hittem majd ez is egy "a csapból is Hetesi Zsolt folyik" topic lesz.

Hetesi Zsoltról, vagy az Olduvai-elméletről csak hallottatok már.

Valóban nem a nyersanyagok fognak kifogyni, hanem a kitermelés nem fogja tudni követni a keresletet. Az olaj kitermelési csúcsát már elértük, pont amikor ez az ún. válság is beütött, így rögvest vissza is esett a kitermelés, mivel a válság következtében aztán csökkentek a nyersanyag-igények is, így nem szökött az olaj ára az egekbe, de most, h a gazdaság kezd észhez térni, növekednek az igények ismét, hamar elérjük megint a kitermelési csúcsot.
Onnéttól kezdve (1-2 év) valóban az lesz amit írtál. Pillanatok alatt össze fognak omlani a mai értelemben vett gazdasági modellek.
Egyelőre ugyanis nincs más az olaj helyett.

Csak ezt senki nem hiszi el, nem érti meg.

Én is kíváncsi leszek rá, mi lesz itt pár év múlva.
Magyarországnak semmi esélye nem lesz talpon maradni.

Az egész világ gazdaságát át kellett volna állítani valami másra, ami nem az olajon alapszik. Például az autóiparnak a megújuló modelljeit már nem volna szabad benzin/diesel motorokkal gyártani.
Kína, India olajigénye robbanásszerűen nőni fog, amint elkezdenek autókat vásárolni, márpedig elég sok autógyártó konszern nyitott gyárat, ill. nyitni fog gyárat arrafelé. És szerintetek honnét szerzik majd be az olajat a finomítóikba?
Mert a világpiac többet nem tud kínálni, mint 2008-ban kínált.
Csakhogy ahogy megyünk kifelé a válságból, a kereslet nőni fog.

Idehaza is épül egy Mercedes gyár, bővít az Audi, ill. a suzuki is. Két év múlva háromszorannyi autót akarnak idehaza gyártani, mint eddig. De kérdés, mit fognak azokba az autókba tankolni, mikor már nem lesz megfizethető olaj a piacon?

Az nem elég, h "áhh, majd kevesebbet fogok autózni, ha drágul a benzin". 1000-1500Ft-os benzinárakkal nem lesz tömegközlekedés, nem lesz légiközlekedés, nem lesz áruszállítás sem, nemhogy polgári közlekedés.
Nem lesz nyersanyag a műtrágyákhoz, ugyanúgy, mint a traktorokba üzemanyag. Pár év, és a mezőgazdasági termésátlagok rohamosan csökkennek majd.

Az uránkészletek is végesek, és ahogy az elmúlt években egyre több állam kötelezte el magát az atomenergia mellett, egyre több blokk épül, rövid időn belül elérjük ott is a kereslet/kínálat holtpontját.
Azok az államok pedig, ahol van urán, lesznek annyira okosak, h ne adják el.

A fúziós energia pedig még soká ér ide.
Azonkívül a közlekedés attól még szénhidrogén-alapú marad.

A hidrogénüzemű járműveket ugyan nem benzinnel hajtjuk, de a hidrogén előállításához (vízbontás) már elektromos energia kell.

Az elektromos járművek akkumulátorai egyrészt megfizethetetlenül drágák, másrészt olyan nyersanyagokat igényelnek, amikből szintén nincs túl sok, ahol meg van, nem fogják eladni.

Valaki írta itt a németországi elektromos kúthálózat kiépítését, de ez nem alternatíva.

Na ezekről beszéljetek, szívesen olvasnék. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#92) Crystalheart válasza Thunderzolee (#91) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Autók helyett állati/emberi erő és vonatközlekedés; elegendő állat esetén nem szükséges annyi műtrágya sem; permetszerekhez kevés olajra van szükség. A mezőgazdaság termelése csak ott fog csökenni, ahol a gazdák ráálltak a tömegtermelésre, a nagy monokultúrákra, azaz kb. Ny-Európában, ez nekünk még kedvezne is. Magyarországnak hatalmas parlagon fekvő területei és rosszul kezelt földjei vannak, amiket optimálisan kihasználva bőven tartani lehet a jelenlegi termelést még régebbi eszközökkel is.

Helyi elosztás előnyben részesítése, így nem kell annyi árut szállítani. Így el lehet érni, hogy ami igazán fontos, az élelmiszer, ruha és építőanyag ne dráguljon, sőt, talán olcsóbbá is válik, hiszen a helyi elosztás még lassú járművekkel is olcsóbb. A vasútra kiemelten nagy hangsúlyt kellene fektetni, és külön teherszállítási vonalakat építeni, valamint az USA-hoz hasonlóan a kontinenst K-Ny irányban átszelő gyorsvonatot létesíteni.

[ Szerkesztve ]

(#93) Иван válasza Thunderzolee (#91) üzenetére


Иван
őstag

"Az uránkészletek is végesek..."
Végesek, de még pár száz évig elegendőek.

"A hidrogénüzemű járműveket ugyan nem benzinnel hajtjuk, de a hidrogén előállításához (vízbontás) már elektromos energia kell."
Igaz, de ha van atomerőmű, van már elektromos áram.

"Az elektromos járművek akkumulátorai egyrészt megfizethetetlenül drágák, másrészt olyan nyersanyagokat igényelnek, amikből szintén nincs túl sok, ahol meg van, nem fogják eladni."
Ha hidrogén alapú a dolog, megoldható akku nélkül.

A gond az, hogy egyelőre a hidrogéncellák elég gazdaságtalanul tárolják az anyagot. Sokkal nagyobb nyomáson kéne tartani, de azzal meg az a gond, hogy fokozottan baleset veszélyes. Más kémiai energia tárolók meg mint mondtad drágák.

De ne kell ijedezni, ha szükség lesz rá, majd megcsinálják. Szerintem a Japiknak meg az Amerikaiaknak vannak még ütőkártyáik talonban.

Amiket itt mi leírunk, meg Algieba leírt, hogy a kormányok nem foglalkoznak a témával. Tudják és foglalkoznak vele, maximum nem olyan látványosan.

Csodálkoznék, ha mondjuk az USA meglepődne akkor, amikor az olaj elfogy. Titkon mindenkinek van egy B terve. Gondolom a nyugati államok megtudják oldani a problémáikat, van lé meg kapcsolatok, zökkenőmentes(ebb)en fog menni a dolog.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#94) proci985 válasza Иван (#93) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

utolsó szakasz a lényeg.

egy totális gazdasági összeomlás semelyik gazdasági szereplőnek nem érdeke. emiatt keményen megy a fejlesztés.

autóiparnál látszik leginkább ez, érdemes az utóbbi évek változásait figyelemmel kísérni. a fiatnak újra van kéthengerese, a VW háromhengerest fejleszt, a bálnamerci rendelhető 4hengeres motorral... és ez még csak a kezdet. hidrogénüzemű járművet egyébként a BMW már 2004ben is nyilvánosan demozott, szóval a fejlesztés jóval előbbre van, mint ami kívülről látszik.

(egyébként az etanolüzemű járműveknél a motor némi módosítással át lehet venni egy benzinüzemű járműből -ld Koenigsegg proto-, bár szerintem nem az lesz a megoldás... viszont olyan szempontból előny lenne, ha nem kéne az utóbbi 100+év motorépítési tapasztalatait kidobni)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#95) Иван válasza proci985 (#94) üzenetére


Иван
őstag

Az etanol nagyon drága, mivel jövedéki adó van rajta, literje 6000ft. Kémia órán a kísérletekben mindig denaturált szesszel helyettesítjük, mert arany áron van. Persze ha üzemanyag lenne lehet lejjebb tolnék az adót rajta.

Mindenesetre az alkohollal gond még, hogy mezőgazdaságból származik, így egyrészt termőföldet venne el. Másrészt szénhidrát, tehát égetésekor káros gázok keletkeznének (co2) ugyanúgy. Még ha jobban is ég, mint a benzin.

De igen, a kutatások tényleg előbbre tartanak, de az autógyáraknak és az olajiparnak egyelőre nem érdeke az átállás. Így marad demónak. Aztán majd ha kell kijön a piacra.

Hájdrodzsin end nukliör enerdzsi forevör :C

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#96) Vakegérke válasza Иван (#95) üzenetére


Vakegérke
veterán

"...az autógyáraknak és az olajiparnak egyelőre nem érdeke az átállás."

Valóban. Jónéhány éve talonban van a desztillált vízzel működő motor. Kis hazánkban is megmutatta Moszkvicsát egy polgár, amely nem igényelt benzint, csak vizet. Nem ma történt, viszont nagy nyilvánosságot kapott.
Mi lett vele?

Az összes ilyen próbálkozás (szerintem) skatulyába kerül, a tervrajzok páncélszekrénybe.
Miért is?
Mert ha kiderülne, hogy a közlekedéshez nincs szükség olajra, akkor az araboknak annyi, ahogy az olajmultiknak is.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#97) Crystalheart válasza Vakegérke (#96) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem kell ilyen összeesküvés-elméleteket gyártani. A technológiát felvásárolja jó pénzért egy vállalat a fószertől, aztán vagy kamatoztatja a jövőben, vagy nem, de míg van olaj, nem éri meg, ezért legföljebb fejlesztéseket végez, de nem dobja piacra.

(#98) proci985 válasza Иван (#95) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

itt svédeknél használank e85öt üzemanyagként, bár tudomásom szerint nem tiszta. braziloknál szintén.

igen, az égés probléma, meg a mezőgazdasági származás is. egy esetleges növekvő kereslet éhínséget okozhatna.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#99) Иван válasza proci985 (#98) üzenetére


Иван
őstag

Igen, tudom hogy nem tisztán használják, hanem keverten, de ha nem lenne benzin, elég borsos ára lenne. Persze lehet, hogy lenyomná az árakat a növekedett kereslet és termelés.

Mindegy, az etanol hosszú távon nem megoldás.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#100) lorenzen válasza Vakegérke (#96) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Jónéhány éve talonban van a desztillált vízzel működő motor. Kis hazánkban is megmutatta Moszkvicsát egy polgár, amely nem igényelt benzint, csak vizet. Nem ma történt, viszont nagy nyilvánosságot kapott.
Mi lett vele?

Semmi.
A víz nagyon stabil oxid. A bontásához nagyon sok energia kell, legalább annyi, mint ami a hidrogén elégetésekor felszabadul. Vízzel, külső energia bevonása nélkül nem lehet motort hajtani. Fizikai képtelenség. A külső energia bevonásos vízmotort, meg gőzgépnek hívják.

Olyan járművet bármikor be lehet mutatni, amelyik néhány percig vízzel van hajtva. Kellő mennyiségű akkumulátort kell a csomagtérbe rakni, és imádkozni, nehogy felrobbanjon a jármű.

Mellesleg az autógyárakban már beindult az átállás. jövőre jelennek meg az első közúti forgalomba szánt elektromos járművek. Bár ezek még csak városi forgalomban teljesítenek jól, és gyakran kell "tankolni" őket. (Ráadásul nagyon drágák az előzetes hírek szerint. A német állammal már tárgyalnak a gyárak. Több adónemre mentességet kérnek a járművekre. ezzel kompenzálnák a magas árat.) Ma úgy látszik, talán még 10 évig lehet forgalomba hozni hagyományos üzemanyaggal közlekedő személygépjárművet a németeknél.

A hibrid járművek már évek óta jelen vannak a piacon. Az újabbaknál már a fékezés is termel vissza energiát az akkumulátorba.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#101) ^Clown válasza Crystalheart (#70) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jól hiszed :) Ettől függetlenül ne legyen igazam!

(#102) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Két bolygó beszélget:

-Mi a baj?
-Homo sapiens-em van...
-Párezer év és elmúlik...

Rip and tear

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.