Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Algieba:] :-((

Hozzászólások

(#201) Algieba válasza echterion (#199) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ez már nagyon politikai jégpálya, de halkan súgom, hogy hatalom ittas "vezérünknek" még a szükségállapot is vállalható alternatíva, hiszen lubickolhat az erős kezű diktátor szerepében.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#202) Kassadin válasza echterion (#199) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem baj, majd kimennek külföldre dolgozni, és majd meglátjuk, ki fogja ellátni a betegeket.
Akkor már nem lesz ilyen gond, hogy sztrájk idején hova forduljon az ember, ha baja van.

[ Szerkesztve ]

(#203) echterion válasza Syl (#200) üzenetére


echterion
nagyúr

Nos, a szlovákoknál is az volt nemrég, mégsem történt semmi katasztrófa. Nem kell egyből mindenben a legrosszabbat látni.

(#201) Algieba: Jogos, gyorsan abba is hagyom, mielőtt még kimoderálnak. :R

[ Szerkesztve ]

**********

(#204) David93Pecs válasza Kassadin (#202) üzenetére


David93Pecs
tag

Elég nagy baj az,hogy kimennek külföldre dolgozni... Kb egy hónappal ezelőtt volt egy kis para a térdemmel(kifordult,röntgen,pihenés stb) namost elmentem megnézték,aztán mondják h mennyek röntgenre az xy számú ajtó elé majd szólítanak,eltelt egy óra mire jött valaki(egy nem kisdarab nő) és közölte h majd egy hónap mulva térjek vissza,mert nincsen röntgen orvos...:O Na f*ck mondom... Normálisak ezek?
Gondoltam magamba,ha valami komolyabb bajom lenne,és igy bánnának velem(felőlük akár mindenki meg is dögölhetne).akkor vinnék magammal párat...
Undorító már az egész ország... kezdve az egészségügytől és az oktatástól etc etc.
Komolyan várom már meddig tűrnek még az emberek....meddig?

(#205) echterion válasza David93Pecs (#204) üzenetére


echterion
nagyúr

Egyetértek. A szülészekről én is tudnék mesélni. Katasztrófa az egész. Mindegy, inkább hagyom, mert még valami olyat találok mondani, amiért kapok némi retorziót.

**********

(#206) David93Pecs válasza echterion (#205) üzenetére


David93Pecs
tag

:) Most legutóbb a postások hanyag munkája idegelt fel,mire elfelejtettem h milyen idióták,addigra derült ki a köv. "okos" húzásuk.
Mondja már el nekem valaki,hogy ha van 2 PÉTÁV-os levél,és az egyik be van dobva a postaládába,akkor a másikat mért kell a ládák tetejére tenni?
-Azt ne mondja senki h nem találta meg a nevet,hiszen 1. Rajta van világosan a borítékon és a ládán is,valamint a másik levél benne van,tehát az egyiket sikerült bedobni.
Azért ha a lustaság és a nem törődömség fájna akkor a világ vísítana a fájdalomtól...:S

(#207) echterion válasza David93Pecs (#206) üzenetére


echterion
nagyúr

Ez tényleg durva. :W

**********

(#208) proci985 válasza echterion (#199) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ó, a jelenlegi gazdasági helyzet. pont emiatt lesz a sztrájk. idősebbek szerint a 80as években is arra fogták, hogy rosszul keresnek. 90es ben is. már csak pár év, utánna jobb lesz...

pszichiáter főorvos amikor kijött öt éve, a kórházban alig keresett jobban a takarítónőnél. csak éppen főorvos volt, évi többezres betegtalálkozóval. paraszolvencia pár szakterületen van, de nem mindnél, pszichiátrián nincs.

az orvosok gyakorlatilag a kormányváltással arra vártak, hogy rendezik a béreiket. mert az nem állapot, hogy diplomás orvos ismerős a gyógyszerész barátnőjével a 10nm2es koliszobában lakott, mert azt tudták megfizetni (ld az arány a takarítónő fizetéséhez). jött az új kormány, kiderült, hogy bérrendezés a rossz gazdasági helyzet miatt (ld első bekezdés) nem megoldható, cserébe nekiálltak ötletelni a rezidensekkel. ismerek olyat aki az első ötletelés után két hónappal már külföldön munkábaállt. várni? orvos gyerekek egy részénél szülő is az volt, szülők pedig ismerik a lemezt. orvoshiány? ismerőssel tavaly közölték, hogy ugyan nincs orvosuk, de nincs pénzük felvenni rezidenst. szóval ingyen(!) dolgozhatnak, 6 év kemény tanulás és egy diploma után.

Teszem azt, az a 3 gyermekes családapa nem tud elmenni időben vissza dolgozni, mert mondjuk nem életmentő műtétre vár, csak pl. egy vesekőzúzásra, azt ki fogja a kieső munkaórák miatt kárpótolni?
na ezért kell az orvost megfizetni. ld ingyen/éhbérért dolgozó rezidensek, avagy az apuka egyébként kap munkabért, node a diplomás rezidens nem?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#209) David93Pecs válasza proci985 (#208) üzenetére


David93Pecs
tag

Hát igen,megértem én végülis az orvosokat is,nyíván ki akarna ingyen dolgozni senki...
Itt az ország vezetőségével vannak a nagy bajok. Apropó fél füllel hallgattam nemrég a hiradót. Nem nagyon figyeltem,hogy ki de vlki figyelmeztette Viktor urat,hogy változtatni kéne a politikán,hát igen... változtatni kéne...:)

(#210) PazsitZ válasza proci985 (#208) üzenetére


PazsitZ
addikt

az orvosok gyakorlatilag a kormányváltással arra vártak, hogy rendezik a béreiket.

Ha a fenti állításod igaz, bennem a következő kérdés merül fel:
Ha feltételezzük, hogy ezek tanult, értelmes, gondolkodásra képes emberek, akkor bennem felmerül a kérdés, mit gondoltak, honnan szakad rájuk az a sok pénz? :F

- http://pazsitz.hu -

(#211) proci985 válasza PazsitZ (#210) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

"akkor bennem felmerül a kérdés, mit gondoltak, honnan szakad rájuk az a sok pénz"
semmit nem gondoltak "szakad rájuk a sok pénz" tekintetben. bérrendezést vártak. a kettő között hatalmas különbség van, ugyanis szakadni véletlenül szokott dolog, ők viszont az elvégzett munkájuk értékét többre tartották (mert többet is ér).

átfogalmazva a kérdést "okos ember miért várta, hogy majd kormányváltás után megfizetik"re: reménykedtek.

echterion: Biztos pisztollyal kényszerítik őket erre a munkára.
igazad van, nem kötelező Magyarországon dolgozniuk.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#212) echterion válasza proci985 (#208) üzenetére


echterion
nagyúr

"na ezért kell az orvost megfizetni. ld ingyen/éhbérért dolgozó rezidensek, avagy az apuka egyébként kap munkabért, node a diplomás rezidens nem?"

Biztos pisztollyal kényszerítik őket erre a munkára. A másik meg, hogy ezek szerint egy orvos vagy rezidens többet ér, mint a mezei munkásember?

[ Szerkesztve ]

**********

(#213) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Vegyük észre, hogy kies hazánk gazdasága a keleti piacok lenullázódása miatt sokkot kapott, amit a mai napig nem hevert ki. Mivel a gazdaságunk "zombi ló", képtelen kitermelni a nyugati szintű béreket.
Az orvoslás egy szolgáltatás. Az államnak egyre kevesebb pénze van, így az egészségügy teljes mértékben fizetőssé fog átalakulni. Van pénzed, meg tudod fizetni az orvost, a sebészt, az ápolónőt stb. Nincs? Meghalsz, vagy házi módszerekkel igyekszel kúrálni a rákodat, infarktusodat, és egyéb testi bajodat.
Magyarország igazi vadkeleti ország Európa közepén. De MI így szeretjük, hiszen annyi gond ellenére még mindig itt vagyunk sok milliónyian, és el se megyünk. ;) Az orvosok is maradni fognak, amint rákapnak az orvosi vállalkozás ízére, és rájönnek, hogy a haláltól rettegő emberek az utolsó fillérjüket is hajlandóak odaadni nekik.
Orvos probléma orvosolva. ;]

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#214) Kassadin válasza David93Pecs (#204) üzenetére


Kassadin
addikt

Majd lehet te is kifogsz menni dolgozni külföldre(évek kérdése és valósággá válhat az elképzelés), ahol erkölcsileg és anyagilag is jobban megbecsülnek, itthon pedig a dolgozó embert sz*rba se nézik. Teljesen megértem őket, 80 ezer forintért dolgozzák ki a belüket? És persze ez még elmondható rengeteg más szakmáról is.

"Komolyan várom már meddig tűrnek még az emberek....meddig?"

Végtelenségig.

Algieba: Nem lesznek se orvosok, se ápolók, akinek van egy kis sütnivalója, az ugrik 1-2 országot, és máris a mennyországban érezheti magát.

[ Szerkesztve ]

(#215) moha21 válasza David93Pecs (#204) üzenetére


moha21
addikt

1. Ha komolyabb bajod lenne akkor ellátnának, sürgősségin nincs sztrájk.

2. Tudod te, hogy mennyit tanul is fektet be egy leendő orvoshallgató? Kurva sokat elvan vagy 7 évig a tanulással és a gyakorlattal, ha nem csúszik el sehol..

Ha én is abba fektetném a pénzem, hogy orvos legyek, akkor mint egy "átlagos befektető" talán szeretném, hogy kifizetődő legyen a befektetésem. És ha itthon erre nem látok rációs eszközt, akkor nyilván kimegyek.

(#214) Kassadin : Anyám nem hagyja már itt az országot, de megvannak az okai, amúgy ő is most megy egyetemre ( most 4 felsőfokú egészségügyi végzettsége van ami ugye kategóriát jelent fizetésben ) így kap nettó 100 k-t.

Volt barátnőm aki ugyan Szlovákiai magyar, neki is valami nővéri végzettsége van, dolgozott is Pesten 1-2 évet (az Üllői metró környékén van a kórház nem tudom a nevét 9-es busz is megy arra azt hiszem ), jobban megérte elmenjen áruházba eladónak..

Ő mesélte az anyjáék mindig piszkálják, hogy miért nem ment ki Ausztriába a többi barátnőjével.

Igaz, hogy ott is idős bácsikra kell vigyázni egész nap meg minden kívánságát teljesíteni ( nem sex :> ), viszont kap érte 300 k-t havonta.

Itt meg napiszintű a szardobálás egy pszichiátrián, hoznak bilincsbe embereket stb.. narkós, alkesz, bipoláris skizó, mind egybe.

És mivel feküdtem benn is, volt rá példa beteg fogta le a másik beteget..

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#216) dabadab válasza echterion (#212) üzenetére


dabadab
titán

"A másik meg, hogy ezek szerint egy orvos vagy rezidens többet ér, mint a mezei munkásember?"

A munkája mindenképpen.

DRM is theft

(#217) Kassadin válasza moha21 (#215) üzenetére


Kassadin
addikt

Az enyém se(idős gondozás), én a frissen végzettekre gondoltam. Viszont anyám, ha lenne rá lehetősége, kimenne, így 44 éves fejjel is.

Osztrák minimálbért megkapod bármivel, csak valószínűnek tartom, hogy német tudás nélkül nem alkalmaznak olyan területeken, ahol emberekkel kell kommunikálnod, nap mint nap.

[ Szerkesztve ]

(#218) tildy válasza dabadab (#216) üzenetére


tildy
nagyúr

Mondhatnám tipikus ez a fujjolás itthon.... Mindenkinél , aki kicsit is jobban keres, miért kap annyit, én meg miért nem.... Argh.... Nem mondok semmit. (nem rád reagáltam amúgy)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#219) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Tegnap este jó hírt kaptam egyik ismerősömtől. Ő már pár hónapja Ausztriában dolgozik takarítónőként. Azóta már lett egy kedves szerelme is, akitől gyermeke lesz. Örültem, hogy egyenesben van az élete. Januárra a kinti béréből az összes maga előtt görgetett tartozását rendezi. :C Tisztán, forintra átszámolva, cirka 200e körül keres.
Van egy olyan érzésem, ha a fizikai állapotom lehetővé teszi, januárban csatlakozok hozzá. Elegem van a dél-kelet magyarországi semmittevésből. Hiába az aktivista tevékenységem. Ez egy hobbi. Pénzt kell keresnem, de azt itthon nem tudok. Ezért ismét megpattanok. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#220) Kassadin válasza tildy (#218) üzenetére


Kassadin
addikt

Ha megfizetnének mindenkit normálisan, lehet, hogy nem lenne ilyen probléma, habár én még olyat egy munkahelyen se hallottam eddig, hogy a vezető miért keres fél milliót én meg miért csak 80 ezret, a probléma ott kezdődik, hogy éhbérért kell dolgozni, és <mint mondottam> sz*rba se nézik az embert a legtöbb munkahelyen, csak egy droid, egy igásló. De ha te nem tapasztaltál eddig ilyet, nem csodálom, hogy ilyen zöldségeket írsz. :N

(#221) David93Pecs válasza Kassadin (#214) üzenetére


David93Pecs
tag

Hát bizony lehet h elhúzok pár év mulva... egyáltalán nincsen kizárva.
Már most is ez a helyzet,akkor mi lesz mondjuk 2év mulva?! - Parizerre se lesz pénz...

(#222) D.R.O.


D.R.O.
tag

Nem értem mit parázik mindenki, inkább élvezzétek a műsort.
Ne féljetek nem lesz olyan rossz mint ahogy mondják. Mindenki nyugodjon meg, már réges- régen elrendeltetett minden, amelyen az ember csak kis mértékben tud változtatni.

Én azt mondom ne féljetek, fejet le és előre. Mindenki meg tud birkózni az élettel, csak nem
mindenki akar. Én azt mondom azoknak akik nem akarnak, hogy akarjanak. Nem biztos, hogy jó lesz, de azért vagyunk itt, hogy próbálkozzunk.

Vagy ha féltek is a jövőtől, féljetek, de legalább ne rettegjetek. Mert félelem alatt még tudtok cselekedni, de a rettegés bénultságot szül.

Egyébként azért vagyok optimista mert tegnap csodát láttam, olyat amilyet régóta nem. Wow tök jó volt. Nem kell semmi természetfelettire gondolni, egyszerű emberi csoda volt :)

Ja és nem drogozom, mielőtt még valaki meggyanúsítana, hogy tekertem egyet. :))

A Marsról jöttem, de már kúr*ára visszamennék!

(#223) Kassadin válasza David93Pecs (#221) üzenetére


Kassadin
addikt

Ha így folytatják, csak rosszabb lesz. :U

(#224) David93Pecs válasza D.R.O. (#222) üzenetére


David93Pecs
tag

Megszabad tudni h mit láttál?:)

Kassadin: Reméljük a legjobbakat... :U

(#225) D.R.O. válasza David93Pecs (#224) üzenetére


D.R.O.
tag

Nem.
Mindenkinek magának kell meglátnia a saját csodáit.

A Marsról jöttem, de már kúr*ára visszamennék!

(#226) David93Pecs válasza D.R.O. (#225) üzenetére


David93Pecs
tag

Hát rendben.:)

(#227) tildy válasza Kassadin (#220) üzenetére


tildy
nagyúr

Én teszek rá, mennyit keres a vezető, ha megélek a fizumból és a munkahely is jó. Még idehaza, Auchan pénztárosként is megéltem .
Vagy 18 évesen havi 25 ezer forintért dolgoztam napi 12 órát 1998-ban. Láttam, hogy új kocsija van a főnöknek, de nem aláztak meg, nem néztek sz.rba. Nem turkáltam más zsebében.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#228) David93Pecs válasza tildy (#227) üzenetére


David93Pecs
tag

Azért az több,mint 10éve volt már... Azóta ez lett a világból amit láthatsz jelenleg.
Erről is szól az egész,hogy évről évre rosszabb és rosszabb...

És ott van a Ha szócska. Ha a többség megélne a fizujából akkor nem lenne semmi gond,csak sajnos nem igy van. Jelen állás szerint minden drágul a fizetés egyre kevesebb igy képtelenség kilábalni a mocsárból,sőt akárhogy kapálódzik az ember egyre mélyebbre süllyed benne,miközben a nagy hájfejű vezetők ott fent uszkálnak a hatalomban,senki nem lenne rájuk irigy vagy ilyesmi,ha nem sajátitanák ki a pénzt a hatalmat,hanem mindenkinek egyaránt jutna...

[ Szerkesztve ]

(#229) Vladi válasza Vakegérke (#1) üzenetére


Vladi
nagyúr

apám 20 éve emlegeti nekem a háromhatvanas kenyeret. Múltkor voltam Bécsben, hoztam neki. Egyél fater. Pont 3 euró 60 cent volt a kenyér. Igaz ilyen csillivilli házi. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#230) emvy válasza David93Pecs (#228) üzenetére


emvy
nagyúr

> Erről is szól az egész,hogy évről évre rosszabb és rosszabb...

Ja.

Szerinted ma Magyarorszagon rosszabbul el az atlag, mint 10 eve? Vagy mint 20 eve? Szerintem rohadtul nem, legfeljebb nem el annyival jobban, mint szeretett volna / mint amennyivel jobban kellene elni.

Jo pelda erre a benzinar: a tobbseg azt gondolja, hogy a benzin aranytalanul dragul, holott az atlagfizetesbol joval tobb benzint tudsz ma venni, mint tiz vagy husz eve.

while (!sleep) sheep++;

(#231) Syl válasza David93Pecs (#228) üzenetére


Syl
nagyúr

Pontosan!
Az exem 19 év után otthagyta az egészségügyet. Nettóban most kevesebbet kapott mint 2002-ben!!!! És januártól még kevesebbet kapott volna.

(#232) emvy
Szerintem ebből a képletből minden külföldön élőt ki kell vonni. Biztosan azért mentek ki dolgozni, mert itthon olyan f***án meg lehet élni a fizetésből.

Szerk.
Mielőtt valaki félreérti. Nincs semmi bajom a külföldi munkával. Sőt!

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#232) emvy válasza tildy (#227) üzenetére


emvy
nagyúr

A 'megelek a fizumbol' eleg relativ fogalom. Mit jelent, hogy megelsz? Kajat veszel? Vagy van penzed egy jo telefonra meg egy laptopra? Esetleg a kocsi is benne van? Hasznalt Suzi vagy uj BMW? A 'megelek'-ben benne van az, hogy esetleg elmehetsz nyaralni is?

while (!sleep) sheep++;

(#233) emvy válasza Syl (#231) üzenetére


emvy
nagyúr

Igen, az egy irtozatosan szopas szektor jelenleg. Talan nem is tudok ennel jelentosen problemasabb teruletet ma Magyarorszagon.. :(

while (!sleep) sheep++;

(#234) echterion válasza David93Pecs (#228) üzenetére


echterion
nagyúr

Most akkor mondjam azt, hogy minenki előtt adva van a lehetőség? Én sima operátorként kezdtem az életet, és mégsem panaszkodtam. Menni kell előre, csinálni a dolgod (jól), és fel kell ismerni a kínálkozó lehetőségeket, majd ki kell használni azokat. Senkit sem a két szép szeméért neveztek ki arra a vezetői posztra, amit épp betölt. Ezért tenni is kell. Vannak, akik erkölcsileg elítélhető módon kerültek oda, de olyanok is vannak, akikre ez nem húzható rá. Nem minden vezető hulladék, csak ebben a kategóriában szembetűnőbbek a rossz vezetők, mert reflektorfényben van a munkájuk, ellentétben mondjuk egy operátorral, aki ha szarul végzi a dolgát, csak simán le lesz cserélve. Odafönt ez nem olyan egyszerű azért.
Mint korábban is írtam: az éremnek mindig két oldala van.

**********

(#235) David93Pecs válasza emvy (#230) üzenetére


David93Pecs
tag

Igen,itt igazából 3 dolog van,ami ellehetetlenít: Maga a vezetőség(a sok pénz/hataloméhes,hájfejű paraszt) a másik a pénz,körülbelül azóta van ez a szarabbnál is szarabb helyzet amióta bejött ez a svájci frankos dolog.. Nyílván ez sem véletlen,más országok nem adósodtak így el mint mi.
Jó a Svájci Frank vegyél fel hitelt kocsira,lakásra jó az vegyed csak vegyed,aztán pár év alatt úgy eladósodott mindenki...
A 3dik dolog a benzin árának folyamatos emelkedése,ami nem is lenne olyan nagy baj,ha nem ragaszkodnánk annyira az autóhoz,de mivel a világban minden időre kell h történjen(rohanó világ) és a idő pénz,igy autó a legpraktikusabb megoldás.

360fokos szemléletbeli fordulatnak kéne ahhoz történnie,hogy ennek vége legyen... de gyanítom h ez vagy nem fog soha megtörténni vagy ha igen,akkor annak nem lesz tul szép vége...

[ Szerkesztve ]

(#236) emvy válasza David93Pecs (#235) üzenetére


emvy
nagyúr

360fokos személetbeli fordulatnak kéne ahhoz történnie

:DDD

while (!sleep) sheep++;

(#237) David93Pecs válasza emvy (#236) üzenetére


David93Pecs
tag

Sry,kimaradt a l betű, megesik az ilyesmi.:)
De ha belegondoltok tényleg így van.

(#238) emvy válasza David93Pecs (#237) üzenetére


emvy
nagyúr

Azt eszre se vettem. Valami mas gond van.

:DDD

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#239) David93Pecs válasza emvy (#238) üzenetére


David93Pecs
tag

Jó,akkor aki nem értené annak,madzsarra lefordítva : Az emberek életszemléletükön kellene változtatniuk.:)

(#240) Syl válasza David93Pecs (#239) üzenetére


Syl
nagyúr

Te nem értetted :)
A 360 fok az egy teljes kör és akkor ugyanoda jutsz, ahonnan elindulsz. 180 fokos fordulatot szoktak mondani.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#241) David93Pecs válasza Syl (#240) üzenetére


David93Pecs
tag

Oké. :D

(#242) moha21 válasza tildy (#227) üzenetére


moha21
addikt

Az azért elég kevés megélni vagy csak úgy tűnik nekem. Első melóhelyemen 300 Ft-os órabér volt ott is 12 óra megvolt, néha 13 is. Egy hét alatt megvolt ~30 ezer Ft. Arról nem beszélve, hogy mennyivel mást is ért az a pénz. Ez 1999 körül volt. Természetesen feketén.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#243) Kassadin válasza tildy (#227) üzenetére


Kassadin
addikt

Melyik ismerősöd turkál más zsebében?
Komolyan mondom, aki már találkozik egy negatív példával, kivetíti az egész lakosságra...
Engem se érdekel, ki mennyit keres, meg még sok más embert se, legalábbis merem remélni, normális ember nem ezzel foglalkozik, hanem, hogy előrébb jusson. Sajnos nálunk ez nem adott, másodállást se talál az ember, ha nem fizet/nincsen ismerőse. Ez az igazán nevetséges.

A megélni a fizetésből meg igen relatív. Mindenkinek mást jelent(het).

emvy: Gondolom azért mennek ki annyian külföldre dolgozni, mert itt annyira jók a feltételek, nem? :)

[ Szerkesztve ]

(#244) emvy válasza Kassadin (#243) üzenetére


emvy
nagyúr

Gondolom azért mennek ki annyian külföldre dolgozni, mert itt annyira jók a feltételek, nem?

Az, hogy jok-e a feltetelek a nyugati orszagokhoz kepest, az mas teszta, mint az, hogy javultak-e a tiz/husz evvel ezelottihez kepest.

Az biztos, hogy a nyugathoz kepest kevesbe vagyunk elmaradva, mint 20 eve -- de meg mindig sokkal jobban lehet keresni kint, mint otthon.

while (!sleep) sheep++;

(#245) Kassadin válasza emvy (#244) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem kellenének ide nyugati bérek(habár lehet, hogy a közelébe tudnánk érni), kezdésnek elég lenne, ha nem vennének el mindent a kisemberektől és többet keresnének pár tízessel. Jah, bocs, szétlopják a teljes országot minden egyes nap, akkor én kérek elnézést. Úgy tényleg nehéz bármit is adni a dolgozó embereknek.

"Az, hogy jok-e a feltetelek a nyugati orszagokhoz kepest, az mas teszta, mint az, hogy javultak-e a tiz/husz evvel ezelottihez kepest."->ennek folyománya az, hogy még ki kell húznunk 10-20 évet éhezés és nélkülözés mellett és utána jobb lesz? :))

"Az biztos, hogy a nyugathoz kepest kevesbe vagyunk elmaradva, mint 20 eve -- de meg mindig sokkal jobban lehet keresni kint, mint otthon."

Pont ezért vagy kint te is, meg Tildy is, meg még sokan mások is. Elég nagy szégyen ez a kedves vezetőinknek, hogy az embernek ki kell menni külföldre, hogy ő vagy a családja ne nélkülözzön/tudja fizetni a hitelt.

(#246) emvy válasza Kassadin (#245) üzenetére


emvy
nagyúr

En nem a penz miatt mentem ki, hanem a szakmai tapasztalat miatt. Ez persze itt off topic.

while (!sleep) sheep++;

(#247) Kassadin válasza emvy (#246) üzenetére


Kassadin
addikt

Hm, na még ilyet se olvastam eddig.

(#248) emvy válasza Kassadin (#247) üzenetére


emvy
nagyúr

PU.

while (!sleep) sheep++;

(#249) bullseye válasza David93Pecs (#239) üzenetére


bullseye
addikt

ne vedd magadra, pls, csak eszembe jutott a klasszikus:

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#250) tildy válasza emvy (#232) üzenetére


tildy
nagyúr

A megélek az az, hogy elég az igényeimre. Netán az igényeimet is változtatom. Az biztos, hogy kinn két minimálbér elég , egy elég jó lakásra, évi két hazaútra, évi egy nyaralásra kettőnknek küéföldön (Értsd nem UK, nem Magyarország) , elég arra, hogy ha nincs extra kiadás, akkor legyen kaja, fedél a fejem fölött, és ha új ruha kell, vagy szórakozni akarunk menni, el tudjunk menni.

Igen, autóra nem elég, de nincs is szükségünk autóra. IGen , arra sem elég, hogy megtehessem , hogy BA-val járok haza, mert erre sem elég. De arra amire nekem kell, elég.
Két minbérből általában még pár száz font meg is marad. PEdig az egyiket elviszi az albérlet cakkompakk.

Itthon is van, akinek 200 ezer forint semmire sem elég, mi meg simán eléltünk belőle albiban. NEm tescos kajákon :U Kinn is van, akinek havi 3000 font is lazán elmegy és nem elég .... Mi meg az albin felül kb 500-600 fontból megélünk egy hónapban.

Kassadin: a családom. Mindenkire fujnak, aki (jóval) többet kap. Azt megértem, ha valaki igazságtalanul, de azért nézzenek már szét, mennyi egy komolyabb, min 200 embert vezető cég cégvezetőjének az általános fizuja. Na és mivel ez többnyire nettó 1 milla fölötti, megy a fujjolás.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Algieba:] :-((
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.