Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Algieba:] :-((

Hozzászólások

(#251) emvy válasza tildy (#250) üzenetére


emvy
nagyúr

Azt akartam csak jelezni, h a 'megelek belole' az egy nagyon emberfuggo fogalom, es az, h megnezed, h mennyit lehet realisan elerni az adott tudasszinteddel, az nem egyenlo a mas zsebeben turkalassal szerintem. Ha a fonokod husszor tobbet keres, mint te, es te is tudnad csinalni a munkajat, akkor peldaul valoszinuleg ki vagy hasznalva.

while (!sleep) sheep++;

(#252) tildy válasza Kassadin (#243) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyébként nem csak a családom. Múltkor itthon részletre akartam valamit venni -egyszerűnbb lett volna, mert bár zsebemben az ára, de cashflow okok miatt könnyebb lett volna részletre- erre azt kérdi a nőci, hogy hogy gondolom én, uk munkahellyel, uk számlával hitelt veszek fel itthon? Hogy gondolom, meg miért nem odakinn veszem fel? Mi köze hozzá?!
De tényleg elég csak lejönni idékre, hallhatja az ember a fujjolást arra, akinek jobban megy, meg láthatja az irigykedést is párszor, pedig az egészben rengeteg munka és megalkuvás is fekszik....

Abban igazad van, általánosítanom nem kellett volna, csak épp tényleg ezt érzékelem hazaérkezve.

Amúgy én otthon is jól megéltem, fizum felét raktam félre. Nem ezért mentem ki. Az ok egyszerű :láttam , melyik politikai erő nyer 2010ben. ÉS azt már nem akartam itthon megélni.

emvy: ha tudása miatt kap többet, semmi gond. Ha nem amiatt, de korrekt ember, akkor sem zavar.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#253) Kassadin válasza tildy (#252) üzenetére


Kassadin
addikt

Értem, szóval a közvetlen környezeted ilyen, ezért ilyenek a tapasztalataid.

"De tényleg elég csak lejönni idékre, hallhatja az ember a fujjolást arra, akinek jobban megy, meg láthatja az irigykedést is párszor, pedig az egészben rengeteg munka és megalkuvás is fekszik...."

Igen, meg vannak olyanok, akik lopnak, csalnak, hazudnak, ahogy csak tudnak, úgy nem nehéz jómódúnak lenni. Igen, ilyenre is rengeteg példa van.

(#254) kovsol


kovsol
titán

Azt mondja meg nekem valaki, hogyha ekkora válság van és mindenki nyomorban él miért van az, hogy a Tesco parkolója mindig tele van? Bezzeg anyám tegnap mesélte, hogy 500Ft !!!! árult a piacon egy olyan piac napon ahol nyáron 100e Ft -t is meg lehetett árulni.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#255) fordfairlane válasza emvy (#230) üzenetére


fordfairlane
veterán

A reálbérek 2006 magasságában voltak a legmagasabbak mostanában, előtte valahol a hetvenes évek közepén. Egyébként mindkettő csúcsérték fokozott mértékű eladósodással párosult, így mindkét csúcspont meglehetősen rövid volt.

x gon' give it to ya

(#256) echterion válasza kovsol (#254) üzenetére


echterion
nagyúr

Jogos. Én tegnap bementem a MM-ba, monitort keresni. A parkolóban keringtem 1 percig, mire találtam helyet, annyira tele volt. A budaörsi teszkó előtt meg rendesen dugó van, annyira tele van a parkoló. Ráadásul nem 10 éves vasakkal.

**********

(#257) Kassadin válasza kovsol (#254) üzenetére


Kassadin
addikt

Ugyanez elmondható a rengeteg autóról az utakon. Nem számít a benzin ára.

[ Szerkesztve ]

(#258) David93Pecs válasza Kassadin (#257) üzenetére


David93Pecs
tag

De,sajnos számít a benzin ára. De mégsem lehet mást tenni,mint megvenni a benzint drágán,vagy lehet választani. :) Gyaloglás az ingyen van,de mire odaérsz este lesz.
Vagy tömegközlekedés,amivel hasonló költségekbe veri magát az ember mint a benzin esetében... Csak ezért veszik még,mert nincs más választásuk,és ha már a tömegközlekedés is drága és a benzin is drága és majdnem egy áron van,akkor inkább a saját kocsijukat választják. Persze ez sem mindenkire igaz,inkább csak a közép és felső rétegre,amiből azért maradt még bőven.
De nem hiszem,hogy azon is ott foglalnák a helyet az MM / Tesco stb parkolójába akik éjjel megfagynak a saját házukban mert nincsen pénz fűtésre,éhenhalnak és egyebek.

(#259) echterion válasza David93Pecs (#258) üzenetére


echterion
nagyúr

Az a réteg minden országban megvan, legy szó európai vagy amerikai országról. Ráadásul arányaiban nem is elhanyagolható mértékben. Mégis, mindenki azt szajkózza, hogy arrafelé kolbászból van a kerítés, pedig ez nagyon nem így van.

**********

(#260) David93Pecs válasza echterion (#259) üzenetére


David93Pecs
tag

Ígyvan.:) Még Afrikában is,ahol a lakosság több mint a 3/4-e éhezik,ott is megvan egy bizonyos számban a közép és felső réteg.
Csak ezeknek az arány rohamosan csökken,és ez itt a baj.
Áremelések,Ft gyengülése,hitelek és a fizetések meg vagy nincsenek,mivel nincs munka v pedig olyan alacsony h épp csak az éhenhalástól menti meg az embert.
Aki Led tv-t vesz karácsonyra az nyilván nem ez a réteg...

De van az ismeretségembe olyan,akik annyira rosszul állnak,hogy még rántotthús se biztos h lesz Karácsonykor.

(#261) echterion válasza David93Pecs (#260) üzenetére


echterion
nagyúr

Igen, sajnos egyre kevesebb ember kezében összpontosul egyre több pénz. Egy világméretű tendencia, amint változtatni szinte lehetetlen. Talán, majd amikor elfogy az olaj. Talán.
Egy biztos: közülünk nagy valószínűséggel mindenkinek van olyan ismerőse, aki hasonló gondokkal küzd így, karácsony tájékán, mint amit te is leírtál.

**********

(#262) kovsol válasza David93Pecs (#258) üzenetére


kovsol
titán

A benzin azért még mindig drágább mint egy helyi járatos buszbérlet.

Én mondjuk szerencsésnek mondhatom magamat, keresetemből bőven megélek és még szeretem is csinálni. El se tudom képzelni mi lenne ha minimálbérből kellene élnem, akkor tényleg kajára se lenne pénzem az albérlet mellett. Most meg azt főzök/rendelek magamnak amit csak megkívánok szerencsére.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#263) moha21 válasza kovsol (#262) üzenetére


moha21
addikt

Általában igen. Ám mi mindig úgy jártunk, hogy 4-5 en összedobtuk a benzinpénzt és olcsóbb is volt + kényelmesebb.

Vagy nézd az, hogy egy vasútjegy másodosztályon 3890 Ft 240 km.

Ha egyedül megyek kocsival 6-7000 Ft, ha ketten megyünk a kocsival akkor már csak 3500, ha meg 4-en ( márpedig annyian szoktunk ), akkor 1750 Ft fejenként. Ez 400 Ft-os benzinár mellett 7 literes fogyasztással számolva. És nem kell átszállni, nyomorogni ( nem tudom másfele mi a helyzet, de Lökösháza-BP,Keleti vonalon nyomorgás van. ), nem fázol stb...

Kicsit vicces, hogy így is fele áron kijövök. :U

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#264) ArchElf válasza moha21 (#263) üzenetére


ArchElf
addikt

Nekem kisautóval (Opel Corsa 1.25) 5L körüli fogyasztással már egymagamnak is olcsóbb az üzemanyag, mint a vonat/busz szüleimhez, anyósékhoz vagy más rokonokhoz. Nem beszélve arról, hogy általában hárman megyünk... Páromnak a havi plusz üzemanyag költség városon belül kb annyi mint a bkv bérlet (és kocsival kb 10 perc alatt ér be, bkv-val meg minimum 40).

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#265) emvy válasza moha21 (#263) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, a kocsi amortizacioja, a biztositas, meg a tobbi az mind ingyen van.

while (!sleep) sheep++;

(#266) ArchElf válasza emvy (#265) üzenetére


ArchElf
addikt

Nem, de ha van jármű, akkor
- az amortizáció normál, vagy gyér használat mellett jobban függ az eltelt időtől, mint a használattól.
- éves szervíz + biztosítás + egyéb költségek ~ 200K HUF (havi ~17K) szintén szinte függetlenek a használattól, ha nem munkaeszköz (és nincs belerakva évi 40-80e km)

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#267) emvy válasza ArchElf (#266) üzenetére


emvy
nagyúr

Ok, tehat ha minden hetvegen utaznal 240 km-t (ennyit emlitett valaki), akkor az altalad saccolt 200e (ami szerintem kicsit alacsony) 50%-al noveli meg a koltsegeket. Plusz az amortizacio, ami mondjuk egy ketmillios hasznalt autonal legalabb evi 300-500e.

Tehat a minden hetvegi 7000 forint benzinkoltseg az evi 370e, plusz erre rajon mondjuk 600e egyeb koltseg. Ha neked ez mindegy, az kiraly. :)

while (!sleep) sheep++;

(#268) ArchElf válasza emvy (#267) üzenetére


ArchElf
addikt

Gyors fejszámolás (excel):
- Vonat és buszjegyek szülőkhöz két felnőtt égy gyerek (6+ éves)
13 280 Ft/alkalom BKV nélkül
14 190 Ft/alkalom BKV bérlettel (2/30-ad bérletárral)
utazási idő 2 x 4 óra (45 p BKV, 2 óra vonat, 45 p busz, 30 perc várakozás) - azt nem is számoltam bele, hogy még 2x 20 percet kell sétálni eközben

- Autóval (2 x 160 km) 5,5 L fogyasztás (ami bőven több, mint amennyi elő szokott fordulni átlagosan)
5850 ft üzemanyag, 4807 forint az éves plusz költség - akkor legyen éves szinten 250e egy heti része (ami azt jelenti hogy a héten másra nem is használom), amortizáció 2885 (szerintem évi 150e forintnál többet nem amortizálódik egy 5 év körüli autó) szintén heti része. Ez összesen 13 500 forint alkalmanként.
Az utazás időtartama 2 x 2óra 15 perc.

Szerinted melyik éri meg jobban?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#269) emvy válasza ArchElf (#268) üzenetére


emvy
nagyúr

Ket felnott + egy gyerekkel es egy regi kisautoval olcsobb a kocsi, valoszinuleg. (Lentebb meg 1-2 emberrol volt szo).

Evi 150e-nel nem amortizalodik tobbet egy 5 eves auto, ami 5.5 litert fogyaszt? Milyen auto az?

(Felreertes ne essek, nem vagyok autoellenes, csak szerintem a szamaid kicsit tulzoan alacsonyak.)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#270) ArchElf válasza emvy (#269) üzenetére


ArchElf
addikt

Opel Corsa 1.2 TDi - ~1,800e forint volt 4 évesen, most 10 éves hasonló felszereltségűek ~7-800e forint. Amortizáció ~166e/év (oké kicsit alálőtem)

De 175e/évvel számolva is 13,981 forint/alkalom.

De ha bkv bérletnek megfelelően nem heti, hanem 2/7 heti arányt számolok az amortizációra és egyebekre (mert hét közben is használva van és csak a hétvégére számolunk most) akkor az összeg csak 8143 forint alkalmanként!

Ez még egy felnőtt és egy gyerek mellett is jobb, ami 8880 forint alkalmanként.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#271) kovsol válasza moha21 (#263) üzenetére


kovsol
titán

én helyi járatosra gondoltam :)

Az én esetem mondjuk speciálisnak mondható. Szerencsére én kapok ingyen buszbérletet, és Székesfehérvár-Kaposvár közti tömegközlekedésemet 86% ban kifizeti a cég, míg pl benzinre adna 9Ft/km -t ami 5k vs 2,7k támogatás. Ha messzire utazok és nem haza akkor természetesen a kocsival többen megoldás a nyerő, de ez nem mindig megoldható.

May the Force be with you!

(#272) emvy válasza ArchElf (#270) üzenetére


emvy
nagyúr

Opel Corsa 1.2 TDi - ~1,800e forint volt 4 évesen, most 10 éves hasonló felszereltségűek ~7-800e forint. Amortizáció ~166e/év (oké kicsit alálőtem)

Bazz, hogy szamolsz amortizaciot? :) Mondhatnad azt inkabb, hogy ujonnan 4 milla, 4 evesen 1.8, tehat >500e/ev... es ez se lenne igaz. Az amortizaciot az adott evre nezd. Egy 4 eves kocsinal kb. 400e/ev korul vagy.

A te szamolasoddal azt is lehetne mondani, hogy 100 ev mulva semmit nem fog erni, igy 4 milla/100 ev -> 40e forint/ev. :)

while (!sleep) sheep++;

(#273) moha21 válasza emvy (#272) üzenetére


moha21
addikt

Ha ugyanannyiba jönnénk ki akkor is inkább az autóra költöm a pénzt, mint a MÁV-ra, mert röhej ami ott megy. ( komolyan a mozdonyvezetők is pislognak sokszor).

Uniós pályázatból megcsinálták Mezőtúr- Gyoma vagy meddig 160 km/h-ra a pályát egy pár éve, de már cserélik a talpakat. :U Ha 80-al eljutok Csabáig az már ritkaság.

A vonatjegy meg akkor is ennyi volt már amikor 300 Ft alatt volt a benzin és gondolom ezt is emelik majd, a színvonalat meg szokás szerint csökkentik.

Volt, hogy számoltam átlagsebességet BP-től hazáig ( 240 km elosztva az indulási idővel ), 36 km /h -át kaptam 2010-ben.

Gyula után meg azzal szoktam viccelni a néppel, hogy most már biztosan nem lesz felsővezeték szakadás , azért mert nincs is.:>

Mellesleg imádok vonatozni, nagyapám és nagyanyám MÁV-tól mentek nyugdíjba, szóval nem ilyen indokból írtam.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#274) ArchElf válasza emvy (#272) üzenetére


ArchElf
addikt

Nem újonnan vettem, hanem 4 évesen. Egy év alatt nem csökkent 400e forinttal az értéke. Talán az első évben még megvan 250 is, következőben 200, de az azt követőben már csak 100 aztán még kevesebb. Én nem tudom 5 év alatt leírni a 4 millás autót, mint az egyszeri vállalkozó... És nem is fogom eladni se most se jövőre (kb 10 évesen terveztem, azért is számoltam ennyire...)
De jó - legyen a kedvedért 300e idén az éves amortizáció. Így a végösszeg... 8829 forint (még mindig 50 forinttal a tömegközlekedés alatt. Plusz 3 óra szabadidő amit a családdal és további 5 óra, amit nem büdös vagonokban, hajléktalanok által piszkított ülésen szorongva, várókban és gyalogolva kell alkalmanként eltölteni. Idén. Jövőre 500 forint plusz, azután majdnem egy ezres. Alkalmanként.

Két személyre (felnőtt+gyerek).
Háromra (ahogy eredetileg számoltam) minimum 5360 forinttal járunk jobban.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#275) David93Pecs


David93Pecs
tag

Vajon mire gondolhatott Orbán amikor azt mondta h a jövőév eleje húzós lesz?
Vajon nem lennénk még a pocsolya legalján,és ennél is szarabb lesz?

(#276) Motion_Blur válasza David93Pecs (#275) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szerintem ez egyértelmű. Mitől lenne jobb jövőre?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#277) Def26 válasza David93Pecs (#275) üzenetére


Def26
félisten

Arra gondolt, hogy tanulj meg önellátó lenni, (ez nem lesz könnyű). Mindenki kezdje el megtanulni az állattartást, növénytermesztést és abból megélni, mert ha elzárják a csapokat akkor b*szhatjuk a nagyreményű gondolatainkat és mehetünk a sóhivatalba kunyerálni... ;]

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#278) ArchElf válasza David93Pecs (#275) üzenetére


ArchElf
addikt

Azt akarta mondani, hogy "csak a botor lélek hiszi azt, hogy a legrosszabbon már túl van".

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#279) David93Pecs


David93Pecs
tag

Motion_Blur : Nem lenne muszály,hogy jobb legyen,ha így maradna már az is haladás.... :U

Def26: Hát igen,erre már én is gondoltam,csak ez a panelban nem igazán megoldható...:)
Esetleg termesszek a ház mögötti játszótér homokozójában,vicces lenne :D

ArchElf : Igen,egyrejobban f*sok a bankzárlattól és egyéb dolgoktól. Gondoljatok csak bele mi lenne,ha a félretett összegeket is zárolná a bank... mekkora lázadás lenne.
egyszer azért biztos eljön az a pont amikor a sok ember nem tűr,mint a birka,hanem cselekszik is. :U

(#280) emvy válasza David93Pecs (#279) üzenetére


emvy
nagyúr

> egyszer azért biztos eljön az a pont amikor a sok ember nem tűr,mint a birka,hanem cselekszik is.

Es mit fog cselekedni?

while (!sleep) sheep++;

(#281) David93Pecs válasza emvy (#280) üzenetére


David93Pecs
tag

Az jó,kérdés.:)
Nyilván nem arra gondoltam h telesírják a kispárnájukat közösen. :D
Fellázadnak.

(#282) Def26 válasza David93Pecs (#279) üzenetére


Def26
félisten

pakolj és menj. :D [link]

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#283) ArchElf válasza David93Pecs (#279) üzenetére


ArchElf
addikt

A bank nem zárolja - pontosabban ha zárolja azzal csak jól jársz (mert az állam nem tudja lenyúlni, kivéve ha magyar tulajdonú banknál vezetsz számlát :DDD)
Másrészt olyan sokmindent nincs is zárolni az emberek nagy részének nem megtakarításai, hanem hitelei vannak - nem véletlenül...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#284) emvy válasza David93Pecs (#281) üzenetére


emvy
nagyúr

Kiraly. Fellazadnak. Es utana mi lesz?

while (!sleep) sheep++;

(#285) David93Pecs válasza ArchElf (#283) üzenetére


David93Pecs
tag

Én ugy tudom,hogy zárolhatja.
A bankok az állam keze alatt vannak tudtommal.
A bank lezárolja a lekötött pénzeket,és majd idővel visszadja részletekbe(jópár év mulva).
És ez az igazán nagy baj,hogy ha jelenleg munkával nem tud az ember pénz összekapirgálni,akkor nyulna a banki tartalékaihoz,amihez szintén nem tud,mert nem adja a bank - nincs miből...

Én nem csomagolok. :D Megvárom még valaki elkezdi. :D

emvy : A fantáziádra bízom. De semmi jó....

[ Szerkesztve ]

(#286) emvy válasza David93Pecs (#285) üzenetére


emvy
nagyúr

> emvy : A fantáziádra bízom. De semmi jó....

Ok. Akkor miert lazadnak fel, ha nem sul ki belole semmi jo?

while (!sleep) sheep++;

(#287) ArchElf válasza David93Pecs (#285) üzenetére


ArchElf
addikt

Zárolni akkor zárolják, ha nincs értelme felvenni/elkölteni (pl hiperinfáláció esetén).
Ha ettől tartasz, akkor tartsd a pénzed másik országban, más devizában. Ugyan ott sem tudsz majd hozzáférni, de nem fog (hiperinfláció esetén) elértéktelenedni.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#288) David93Pecs válasza emvy (#286) üzenetére


David93Pecs
tag

Ez az örökös miért,miért,miért? :DDD

Hogy miért lázadnak fel? - Hogy változás legyen.
Hogy miért legyen változás? - Hogy egy f*sfészekbe kelljen élni.

Neked ez jó,tetszik ez a helyzet? hogy állandóan visszakérdezel,hogy ez mért,az mért?!

(#289) emvy válasza David93Pecs (#288) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem minden tetszik, de nem vagyok akkora okor, hogy rosszat akarjak magamnak (tehat nem akarok olyasmit, ami sokkal rosszabba teszi a helyzetet, mint amilyen).

Meg szerintem minden normalis ember megkerdezi magatol, hogy mit miert tesz, es mi lesz annak a varhato kovetkezmenye.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#290) David93Pecs válasza emvy (#289) üzenetére


David93Pecs
tag

Mint látod nem a mi akartunktól függ.:)
Ha már nincsen mit elvenni,akkor már tökmindegy mekkora ökör valaki. Mert onnan már csak a halál rosszabb.:)

Persze. Igen... mi halandók megkérdezzük.
De ott fent a hájfejűek a parlamentbe nem valószínű h megkérdezik. A saját javuk ami érdekli őket,és ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#291) emvy válasza David93Pecs (#290) üzenetére


emvy
nagyúr

Kajad, neted van? Teto a fejed folott? Ha akarnal, tudnal online tanulni, fejleszteni magad? Ha kepzed magad, akkor szabadon mehetsz barmerre, hogy eladd a tudasod, penzt keress?

Ha igen, akkor mit sirsz? Elotted a vilag.

while (!sleep) sheep++;

(#292) PazsitZ válasza emvy (#289) üzenetére


PazsitZ
addikt

Azért olyan szinten van igazság David93Pecs hsz-ében, hogy ha egyszer beindul a dolog, lehetnek gondok.

Példaként, politikamentesen: szétvertek tereket utcákat Tv székházat nem is olyan rég.
De kiváló példa, hogy Görögországban is voltak zavargások a gazdasági helyzet miatt.
Tehát nem tudom számodra miért hihetetlen, David93Pecs kijelentése.

- http://pazsitz.hu -

(#293) David93Pecs válasza emvy (#291) üzenetére


David93Pecs
tag

Már csak attól függ h meddig van kaja,net,teto stb...:) Amég van addig jó,de utána?
Másik meg,hogy akármerre mész mindenfelé válság van,meglehet h nem ekkora mint itt de van,és egyre csak növekszik.

PazsitZ : Igen,a Görögöknél is ugyanez volt,és még van is. Sőt már szinte mindenhol..
A Németeknél is ez van mint nálunk,csak enyhébb változatba.
Ha egyszer beindul,akkor nem lesz megállás.

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Algieba:] :-((
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.