Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Algieba:] :-((

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Az optimizmus meg hol marad, kicsi lány?

Jó, tudom, könnyen beszélek. Nyugger vagyok, és bár nem dúskálok a földi javakban, meg tudok élni abból a pénzből, amelyet majdnem 45 évnyi munkámmal érdemeltem ki.

Én sem akarok politizálni, értelme sem volna. Így inkább csak mesélek.

Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy "átkos" korszak...
Hú, szidják a fiatalok, hiszen szerintük most isszák a levét. Fizetni kell a múlt hagyatékát.
De tényleg így van ez? Ti mit gondoltok?
Ha jól tudom, 7 milliárd dodó volt az államadósság, amikor megalakult ez a szép új rendszer.
Most ugyan mennyi?
Ingyenes volt az oktatás, az egészségügy. Úgy bizony, gyerekek, iskolatej is volt, egyetlen forintocska volt az ára. Hogy tudjátok, ez már a drágított verzió volt, hiszen korábban egy Forint volt a két deci tej egy zsömlével.
Ja, hogy a fizetés? Az bizony egy szakmunkásnak volt vagy ezer Forint, ha nem több.
Anyám szombaton bevásárolt hétvégére, és panaszkodva mondta, hogy elvitt egy százast, és alig hozott haza belőle.
Nem volt gond a gyerek. Volt napközi, nyári tábor, Zánka, Csillebérc, MHSZ klubok. Havi 5, azaz öt Forintért voltam vitorlázó repülő.
Ipari tanulóként egyetlen forintocskáért béreltem a könyveket egy évre, és egyetlen forintocska volt a napi ebédjegy.
Mikor '69-ben szakmunkás lettem, közel 1.400 Forint lett a fizetésem, míg anyám 960 Forintért melózott betanított munkásként.
Havonta volt jutalom, negyed- félévente fizetés emelés.
Mindent részletre vásároltunk, mert kiszámítható volt a lét. Évi 6% volt a kamat, míg a lekötésé 5%.
A kenyér és a tej cirka 40 évig volt 3 Forint 60 fillér.

Ma is itt van a sok lóvé, csak kevés zsebben.

Na jó, nem folytatom.
A tisztelt moderátorokat megkérem, hogy ha gond van, akkor engem tessen elmarasztalni, törölni hozzászólásomat.
Csak meséltem.

Ja, és volt KMK. Közveszélyes Munka Kerülés.
Volt meló, lehetett gyereket vállalni.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) Lauda


Lauda
félisten

Nem a legrosszabb, mindig van lejjebb.

(#3) Lenry válasza Vakegérke (#1) üzenetére


Lenry
félisten

Magyarország államadóssága 1987-ben 18Mrd USD volt. ma 100Mrd USD fölött van.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) baluka26 válasza Lauda (#2) üzenetére


baluka26
veterán

Sebesen haladunk a leejtőn barátom.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5) Vakegérke válasza Lenry (#3) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor rosszul tudtam.
Az viszont tény, hogy valakik rosszul sáfárkodnak, ha egyre kegyetlenebb életkörülmények közt majdnem hatszorosára nőtt az adósságunk.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Itt most tényleg nem a politikát akartam firtatni, hanem egy ismerős forgatókönyvet látok élőben megvalósulni. A felismeréstől rosszul lettem, és rettegve húzódott össze bennem az ünnepi hangulat. Ez az út, amin az ország halad, átgázol az egyetemes értékeken. :(

Muszáj virágnyelven fogalmazni, mert egy fontos témáról van szó, aminek helye van itt is, de nem akarom, hogy törölve legyen.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#7) Lenry válasza Vakegérke (#5) üzenetére


Lenry
félisten

ez egyértelmű. csak pontosításképp írtam :BÍ

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) echterion válasza Algieba (#6) üzenetére


echterion
nagyúr

Ahhoz túl gyenge a gazdasági/politikai hatalmunk. Viszont ha bejön, amire gondolsz, akkor nagyon kicseszünk magunkkal. Illetve meg fogják ezt tenni velünk helyettünk is mások. Sőt, már most is csinálják.

**********

(#9) Kephamos


Kephamos
addikt

szerintem fail. szerintem.

(#10) csƵ


csƵ
őstag

Tényleg van hasonlóság festő és festményt rendelő között?

(#11) baluka26 válasza Algieba (#6) üzenetére


baluka26
veterán

Egyébként apa pont ugyanehhez a helyzethez hasonlította a mai állapotot, amikor hazaértem ma :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#12) Kassadin válasza Lauda (#2) üzenetére


Kassadin
addikt

Pont én is ezt akartam írni. Van még lejjebb, és leszünk még nagyobb mocsárban is a mostaninál... :U

(#13) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Na, miert, mi volt Nemetorszagban 1935-ben?

(#14) baluka26 válasza Psychonaut (#13) üzenetére


baluka26
veterán

Sok okot adtak az országoknak, hogy csúnyán nézzenek rájuk. :)
Persze mi nem kezdtünk el újra fegyverkezni, még csak a Felvidéket (Saarvidék ekkor került vissza a németekhez) sem csatoltuk vissza, de a klasszikus háborúval párhuzamba hozható a gazdasági helyzet is, és elég szarul állunk, hogy mindenkivel szembefordulunk :)

Ez mind azt jelenti, hogy felrúgták a békeszerződést, gyakorlatilag mint amit mi is csinálunk az EU-val szemben.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#15) F34R


F34R
nagyúr

lesz még ettől sokkal rosszabb is..

(#16) Psychonaut válasza baluka26 (#14) üzenetére


Psychonaut
addikt

Jaaa, a szellel szemben pisilesre kulonos hatarozottsagra gondolsz bizonyos gazdasagpolitikai ugyekben? Az nem most kezdodott el, ugyhogy ha valakinek ennyi ido kellett ahhoz, hogy erre rajojjon, nezze tobbszor a hireket...

(#17) Lauda válasza Kassadin (#12) üzenetére


Lauda
félisten

Ez a folyamat addig nem fog leallni, amig nincstelenek nem leszunk, mint afrikaban a torzsek. Vagy amig az egesz orszag el nem indul, de az nem fog megtortenni, mert beszari a nep.

(#18) baluka26 válasza Psychonaut (#16) üzenetére


baluka26
veterán

Ez azzal kezdődött, amikor el lett zavarva a Nemzetközi Valutaalap.
Lauda: Amellett, hogy egy kibaszott troll vagy, egész értelmeseket írsz ;]

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19) echterion válasza Psychonaut (#16) üzenetére


echterion
nagyúr

Egyetértek. Amikor a választási eredményeket kihirdették, mindenki tudhatta, hogy mi fog jönni. Az más kérdés, hogy legtöbben nem voltak tisztában ennek következményeivel.

**********

(#20) Kassadin válasza Lauda (#17) üzenetére


Kassadin
addikt

Remek lesz, alig várom.

(#21) feka007


feka007
nagyúr

(#22) csƵ válasza Lauda (#17) üzenetére


csƵ
őstag

Hova induljon a nép?

(#23) Psychonaut válasza baluka26 (#18) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ez konkretan igen, de azert voltak mar ilyen jellegu ugyek, peldaul a legutobbi EU-s szavazason, de mar joval elobb is (nem targyalunk az IMF-el soha, kesobb megis targyalunk az IMF-el).

(#25) Lauda válasza csƵ (#22) üzenetére


Lauda
félisten

A fantaziadra bizom, mivel az alapelvek nem tesznek mast lehetove.

Nem, eszembe se jutott ilyesmi.

baluka26 :)

echterion nem sajnos, inkabb mindenki csak lehajtja a fejet es kesz

[ Szerkesztve ]

(#26) csƵ válasza Lauda (#25) üzenetére


csƵ
őstag

Azt hittem már te is külföldre küldenél mindenkit.

(#27) echterion válasza Lauda (#17) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem beszari, csak nem összetartó. Ez a legfőbb gátja az ország felemelkedésének több száz éve.

**********

(#28) baluka26 válasza echterion (#27) üzenetére


baluka26
veterán

Nem az a baj, hogy nem összetartó, hanem az, hogy erősen széthúzó.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#29) csƵ válasza baluka26 (#28) üzenetére


csƵ
őstag

Nem széthúzó, hanem rohadt heterogén, főleg ott, ahol meg kéne indulni...

(#30) baluka26 válasza csƵ (#29) üzenetére


baluka26
veterán

Azért majd ha valóban szar lesz a helyzet, akkor derül ki, hogy mennyire tud az ország egyesülni a cél érdekében.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#31) echterion válasza baluka26 (#28) üzenetére


echterion
nagyúr

Az eredmény mindenesetre ugyanaz. Sajnos.

**********

(#32) Algieba válasza csƵ (#29) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Így van. A társadalmon belül lévő összetartó (elit védő) réteg, akár egy nagy trombózis, kinyírja az egész testet. :( Az ifjaknak jó mesterei voltak, pontosan tudják, hogyan kell védeniük magukat. Ezért lehetetlen a pozitív irányú változtatás. Hiába toporgunk egyre megnyúltabb arccal, nem tudunk cselekedni. Egyet tehetünk, hogy menekülünk.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#33) Jhonny06 válasza echterion (#27) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem hinném, hogy azért tart ott az ország, mert a lakosai olyanok, amilyenek. Mégis milyen összetartást várnál el? Annyira bírom, hogy mindenki azt hiszi, hogy a határon túl már mindenütt mosolygós emberek vannak, akik alig várják, hogy a másikon segítsenek. Tipikus urban legend. Meg hogy "Bécsben felszállsz a villamosra és teljesen más". Ugyan már.. a különböző életkörülmények miatt lehet, hogy az általános közérzete jobb az embereknek, de a kettőnek semmi köze egymáshoz. Legalább annyi paraszttal lehet bárhol máshol találkozni, mint itthon. Ahogy segítőkész emberekkel is. Megcáfolva önmagam azért azt hozzátenném, hogy nem csodálom az itthon élő emberek rossz közérzetét, lásd.: bejegyzés.

[ Szerkesztve ]

(#34) D1Rect


D1Rect
félisten

Ezt így honnan? Ott akkor épp gazdasági fellendülés volt.

(#35) Kassadin válasza D1Rect (#34) üzenetére


Kassadin
addikt

:DDD Hát ez az.
Technikai képzavar.

(#36) Lauda válasza Jhonny06 (#33) üzenetére


Lauda
félisten

Arra se vagyunk kepesek, hogy kidobjuk magunk kozul a szemetet. Inkabb elfutunk, meg rettegunk, tudod mire gondolok. Sokan ezert mennek el az orszagbol. Ez beszarisag semmi mas. A magyaroknak kellene erot venni magukon es osszefogva megmutatni, hogy ez a mi orszagunk.

De mondjuk mit is varjon az ember, amikor kulfoldon a legelso ember aki at fog verni/lehuzni, az magyar lesz.

[ Szerkesztve ]

(#37) moha21 válasza Lauda (#36) üzenetére


moha21
addikt

Arra se vagyunk kepesek, hogy kidobjuk magunk kozul a szemetet. Inkabb elfutunk, meg rettegunk, tudod mire gondolok. :R

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#38) baluka26 válasza D1Rect (#34) üzenetére


baluka26
veterán

Széllel szemben hugyozás, mi vagyunk az okosabbak, a többiek hülyék, jogállamiság ellen menés, egy fontos nemzetközi szerződés megszegése, gazdasági függetlenségre törekvés viszot megvan.

Ne felejtsd el, hogy a gazdasági fellendülésük csak a háborúra való intenzív készülés miatt volt, ilyen országot szerintem senki sem szeretne.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#39) sztikac


sztikac
őstag

Pont úgy érzem magamat mint egy értelmiségi 1935-ben, Németországban.

Állva tapsolsz a Vezér beszédei után? ;]

(#40) Algieba válasza sztikac (#39) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Szerintem az értelmiség egy része nem tapsolt a vezérnek, hanem csomagolt és menekült.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#41) keIdor válasza Lauda (#36) üzenetére


keIdor
titán

Ez a nép soha nem fog összetartani, előbb hal ki. Miért mondom ezt? Nézzétek meg a történelmünket... és most még nagyobb széthúzás van.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#42) Vakegérke válasza keIdor (#41) üzenetére


Vakegérke
veterán

A törökök 150 évig ültek a nyakunkon, mégis él a magyarság.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Lehet, hogy pár percen belül törlöm a bejegyzést. Mert hiába fogalmaztam finoman, ez mégis csak politika. :( Azért milyen jó a Ph!, hogy igyekszik politikamentes maradni, holott mindannyiunk bőrére megy már az alkudozás. ;] De megértem, én tényleg nagyon megértő vagyok.

Szerk.: Hová írjak másik bejegyzést, ahol nyíltan tudnánk beszélni? Szerintem nagyon fontos és aggasztó események zajlanak. Ezeknek nagyon rossz vége lesz.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#44) Dany007 válasza Lenry (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Ez egyébként egy igen érdekes adat.
Mivel valaki egyszer azt írta a fórumban, hogy a régi rendszerben azért tudtak az emberek könnyebben lakáshoz jutni és fizetni a hitelt, mert anno az állam az egészet kölcsönökből fedezte, így látszólag jobban éltünk, de egyben eladósította az országot.

Viszont ahogy ez a számadat is mutatja az elmúlt 20 évben mégtöbb, hanem ugyanannyi kölcsönt vett fel az ország, cserébe viszont semmi látszatja nincsen.

(#45) Lauda válasza keIdor (#41) üzenetére


Lauda
félisten

Egyetertek.

Vakegérke magyarsag, az mit akar jelenteni?

(#46) baluka26 válasza Lauda (#45) üzenetére


baluka26
veterán

Ugyanezt írtam én is lejjebb.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#47) Dany007 válasza baluka26 (#46) üzenetére


Dany007
veterán

Jah, de azt leszarta látod... :D

(#48) baluka26 válasza Dany007 (#47) üzenetére


baluka26
veterán

De csak azért, mert egy troll ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#49) Vakegérke válasza Lauda (#45) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hit az őseimben, hit a létemben.
Ha ezt magyarázni kell, az már szomorú.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50) keIdor válasza Algieba (#43) üzenetére


keIdor
titán

Sehova, jó ez. Majd a modi szól ha baja van.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Algieba:] :-((
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.