Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Algieba:] :-((

Hozzászólások

(#51) Lauda válasza Vakegérke (#49) üzenetére


Lauda
félisten

Ez edeskeves ahhoz, hogy egy nep kitartson a sajat fajtaja mellett.

Ez az alma belulrol (is) rohad es ez a nagyobbik baj.

(#52) keIdor válasza Vakegérke (#49) üzenetére


keIdor
titán

Saját magamban hiszek, senki és semmi másban. Sem természetfeletti lényekben vagy istenekben, sem a holtakban. Mindenki saját maga tud tenni az ellen, hogy jobb legyen.
A magyarságban meg pont a széthúzás miatt nem tudok hinni, soha nem is tudtam, soha nem is fogok, amíg ez megy.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#53) Algieba válasza keIdor (#50) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Jó, ha maradunk politikamentesek, és megőrizzük a nyugalmunkat, különben törölnöm kell.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#54) Lauda válasza keIdor (#52) üzenetére


Lauda
félisten

Ha letezne magyarsag, akkor nem rabolna ki a magyar a magyart kulfoldon, nem verne at, nem huzna le, hanem segitene. Ha letezne magyarsag, akkor a magyar a magyarra keresne, nem arra, akikre most. Es nem utolsosorban az orszag a magyaroke lenne.

[ Szerkesztve ]

(#55) baluka26 válasza Lauda (#54) üzenetére


baluka26
veterán

:R :R

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#56) Kassadin válasza Vakegérke (#42) üzenetére


Kassadin
addikt

Meg az osztrákok, meg a nácik, meg a szovjetek is. Sajnos ettől még nem jutunk egyről a kettőre.

(#57) JColee


JColee
őstag

Szerintem az a hiba, hogy a mostani szar helyzet miatt mindenki a mostani kormányt hibáztatja. Ez egy hosszabb folyamat következménye.

(#58) baluka26 válasza JColee (#57) üzenetére


baluka26
veterán

Az előző kormány végén (Bajnai miniszterelnöksége alatt) elég jó irányba indult el az ország.
Your argument is invalid.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#59) Dany007 válasza JColee (#57) üzenetére


Dany007
veterán

Meg az is probléma, hogy mindenki csak a hibákat és a problémák okozóit, okait keresi, ahelyett, hogy a megoldást keresné :)
De bűnbakot mindig könnyebb keresni, mint megmondani / kitalálni a megoldást.

(#60) Lauda válasza JColee (#57) üzenetére


Lauda
félisten

Ez is igaz. Meg az is, hogy nem csak a kormanyokat meg a megszallasokat kell hibaztatni. A nepunk xar hozzaallasa legalabb annyit ront/rontott a helyzeten, mint az epp aktualis kormany.

(#61) moha21 válasza JColee (#57) üzenetére


moha21
addikt

Hát figy. Apum mivel szobrász restaurátor, "szellemi szabadfoglalkozású" így nincs munkahelye. Ergo nyugdíja sem. Majd 30 éve fizette havonta a huszon ezret befele, hogy legyen neki majd. Már nincs ilyen problémája. :(

Persze tudom akinél vonják is hasonló a helyzet. :(

Ráadásul ez megtörtént már más befektetésével is az öregnek.. De adót meg fizessünk minden szar után tényleg. Ő is rengeteget adózik, mert pl csinál egy bronz szobrot annak csak az öntése milliós tétel míg a haszon sokszor alig van. Papíron viszont milliomos így rengeteget adózik.

Ezt nem csak erre a kormányra értettem ez a nyugdíj miatt volt csak, az adó előtte is így volt.

(#59) Dany007 : Ez nem teljesen így van. Néha jólesik kiírni magából az embernek, de attól még nem fordulunk be és üldögélünk:)

Mindig is csodáltam faterom, hogy miért nem bolondul meg. Pláne, hogy ő pont olyan aki leszarja a pénzt, ruhákat meg ilyeneket.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#62) JColee válasza baluka26 (#58) üzenetére


JColee
őstag

Többet a témában nem nyilatkozom. De remélem te is érzed, hogy nem valami körülhatárot fogalom a "jó irányba fordult". :DDD

Az utókor el fogja dönteni, hogy ki tette jól a dolgát. A sok szakértő sem egy állásponton van, úgyhogy a hétköznapi halandó nem látja át a helyzetet.

moha21 Pontosan nem tudom, mit értesz a nyugdíj témán, de a nyugdíjasok helyzete nem irigylésreméltó (szerintem a tanároké stb sem). Illetve a kilátások sem kedvezőek. :(

[ Szerkesztve ]

(#63) baluka26 válasza JColee (#62) üzenetére


baluka26
veterán

Magánnyugdíj, így talán beugrik ;)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#64) moha21 válasza JColee (#62) üzenetére


moha21
addikt

Konkrétan azt, hogy azt mondták fateromnak, hogy nulla pénze van. És ezt most megint előveszik. Tehát ő önszántából befizetett havi 20 ezerrel számolva infláció minden nélkül 7.200.000 Ft-ot ( azért 10 éve mennyivel több volt 20 ezer Ft! ) és most abból nem lát semmit.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#65) baluka26 válasza moha21 (#64) üzenetére


baluka26
veterán

Plusz kama, meg egyéb finomságok. Tíz millához közelít az erősen :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#66) JColee válasza baluka26 (#63) üzenetére


JColee
őstag

Na arról is kurvasok hülyeség terjeng. Arról végképp nem nyilatkozok.

(#67) baluka26 válasza JColee (#66) üzenetére


baluka26
veterán

Kérdezd meg moha apukáját, hogy ellopták-e tőle a pénzt.
Az én szüleimtől is elvették azt a kb 5 millát, ami meg volt nekik takarítva.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#68) feka007 válasza Lauda (#54) üzenetére


feka007
nagyúr

Na persze, mert a többi nemzetben senki nem veri át, próbál nyerészkedni a (ha már úgyis a 30-as évekbee csöppentünk, akkor autentikusan: ) népfajtársa kárára.. Mert semelyik másik nemzet felett nem gyakorolnak befolyást, csak rajtunk, sehol máshol nincs politikailag különbség az emberek között, csak nálunk, sehol máshol nincsenek korrupt emberek, csak nálunk.. 10 éve az egyik legjobban álltunk a környéken, akkor is ment a sírás ugyanúgy, akiknél most is megy. Vagy a többi ország miben tud többet annyival, mint mi? (most nem Belgium, drogos Hollandia stb-re értem, hanem Romániához képest pl.)

[ Szerkesztve ]

(#69) JColee válasza baluka26 (#67) üzenetére


JColee
őstag

Nem tőle vették el. És nem is tőlük. Mondom, hogy sok tévhit terjed.

[ Szerkesztve ]

(#70) keIdor válasza baluka26 (#58) üzenetére


keIdor
titán

Egyetértek. Bajnai kormányt vissza.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#71) moha21 válasza JColee (#69) üzenetére


moha21
addikt

Ok. Akkor kitől? És hova lett? Nem volt neki kötelező fizetnie, félre is rakhatta volna. Akkor most lenne 7 millió Ft-unk.

Egyébként még ezt is megértené az idióta magyar, mert ( máshol már rég utcán lennének ). De hogy wtf lett a pénzzel?

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#72) baluka26 válasza JColee (#69) üzenetére


baluka26
veterán

Felfoghatjuk a nyugdíjpénztárat, mint egy befektetési portfóliót. Akkor kitől loptak?!

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#73) Syl válasza baluka26 (#72) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem lopták el, csak kölcsönvették. Majd visszaadják. Becsszó.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#74) JColee válasza moha21 (#71) üzenetére


JColee
őstag

MNYP-ba befizetett összeget a pénztár (remélhetőleg) okosan forgatja, ezáltal legalább az értékét tartja. Aztán amikor eléri az emberfia a nyugdíjkorhatárt, akkor valamilyen módszerrel megállapítják, hogy mennyi nyugdíjat kap.
Nem nyilatkozott, hogy maradni akar a MNYP-ban? Ha nem, akkor átment államiba. Egyébként elég speciális a helyzete, biztosan lehet érdeklődni pár helyen.

(#75) moha21 válasza JColee (#74) üzenetére


moha21
addikt

40 év felett nem mehetett át államiba. Hidd el 7 millió Ft-ért ( persze több, de igazából lényegtelen ebből a szempontból ) utánajárt mindennek. Minden részletet én most nem tudok, de bármikor megkérdezhetem és ha valaki tud esetleg valamit amit én nem azt szívesen meghallgatom. :R

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#76) Lauda válasza feka007 (#68) üzenetére


Lauda
félisten

Nem osszehasonlitasnak szantam, keves ahhoz az informaciom a tobbi nemzetrol. ;) Es nekem nem csal mosolyt az arcomra az, hogy mondjuk a romanoknal meg rosszabb (nem tudom, csak pelda volt), vagy nem keseredek el jobban, mert a nemetnek jobb. Termeszetesen az iranyt megadja ez, hogy ha az ember arra kenyszerul, akkor merre koltozzon. Viszont akarhova mesz a vilagban, akarmilyen forumon olvasgatsz, a magyaroknak mindenhol hire van es rossz! Gyakorlatilag 10-bol kilencnek, mert kivetelek mindenhol vannak. Na azert alljon meg a vilag, de mi az, hogy feljelentem a masikat, mert neki tobb van? Vagy kimegy az usaba feketezni, behazasodik es attol a pillanattol oda tobb magyar aztan ne jojjon! Pedig elotte 2 honappal o is egy nagy senki volt ott. Vagy az milyen magyarsagtudat, hogy napi kettoezer forintert spicliskedik az apehnak? Mert nalunk ezt csinaltak nemreg. Na errol nem a kormany tehet, de nem is a ruszkik!

(#77) feka007 válasza Lauda (#76) üzenetére


feka007
nagyúr

"a magyaroknak mindenhol hire van es rossz! Gyakorlatilag 10-bol kilencnek, mert kivetelek mindenhol vannak"
Spanyolországban, franciáknál a románok és a bolgárok csinálják a kárt állandóan, meg is van róluk a véleményük sokkal jobban, mint rólunk, a Schengeni-övezetbe se engedik be őket, mert akkor mégtöbb odamenne pár hétre-hónapra összelopni magát. Nem hinném, hogy rólunk rosszabb véleménnyel lennének. Nyilván általánosságban első gondolatra lenéznek azért, kevesebbnek tartanak mert nem az jut eszükbe az országról, hogy de jó hely.. Személyes tapasztalata meg elég kevésnek van szerintem velünk, itt sem azért nézünkk le alapvetően egy moldávot, mert kárt okozott nekünk, hanem mert az nekünk putri hely. Szerintem a lengyeleket is kevésbé bírják nálunk amúgy, legalábbis úgy hallottam, hogy nem nagyon bírják őket pl. angolok, persze azért többen is vannak.
Na jó, meguntam mára az írást :D

(#78) gaborbol válasza feka007 (#77) üzenetére


gaborbol
őstag

Mas nemzetek sokkal osszetartobbak itt mint a magyar, sajat tapasztalat, tehat nem igazan mervado, de sajnos ez a velemenyem.

Ahol lakom ott a magyaroknak kimondottan jo hire van, igaz en vagyok az egyetlen akit ismernek :DDD Es meg is teszek mindent, hogy ez tovabbra is igy maradjon, barhova megyek, akar kivel beszelek:"Always put your best foot forward"

A lengyeleket meg kimondottan szeretik, akar hany amcsit halottam eddig mind oda volt a lengyelektol. Akikkel en is talakoztam azok is egybol kezet nyujtottak, hogy szeretjuk a magyarokat a magyarok a barataink es tok jol esett. Szoval en nagyon szeretem a lengyeleket (is) :B

[ Szerkesztve ]

(#79) Kassadin válasza Dany007 (#59) üzenetére


Kassadin
addikt

A megoldás leírása kitiltást vonzana maga után, és ne hidd azt, hogy az élelmesebb emberek nincsenek tisztában azzal, hogy milyen változtatásokat kellene eszközölni... Szimplán rossz körökben mozogsz ezek szerint.

(#80) baluka26 válasza JColee (#74) üzenetére


baluka26
veterán

Szóval a saját pénzéből állami pénz lett.
Képzeld el, hogy ezt a pénzt egy olyan perselybe rakja otthon, amit csak 65 éves kor felett tud kinyitnit, egyszer csak jön két egyenruhás, elveszi, és berakja a pénzt az állami kasszába. Akárhogy próbálod szépíteni, azzal a pénzzel, a saját pénzével már nem az egyén rendelkezik.
Hívhatod ezt akárhogy, ettől még ez van.

Arról, meg hogy lehetett választani: jövőre az összes pénzt államosítják és megszüntetik a mnyp-t, nesze neked öngondoskodás.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#81) D1Rect válasza baluka26 (#80) üzenetére


D1Rect
félisten

A példád ott sántít, hogy a persely nem otthon van, hanem mondjuk egy banknál/egyéb szervezetnél.
Akik nem biztos, hogy jobban vigyáznak rá mint állambácsi.

Eddig sem az egyén rendelkezett azzal a pénzzel.

(#82) keIdor válasza feka007 (#77) üzenetére


keIdor
titán

Több is a baj a lengyelekkel. Gyakran ittasok külföldön és károkat is okoznak. A románokkal meg bolgárokkal tényleg ez a helyzet, most Hollandia nem fogadta el, hogy belépjenek a Schengenbe. Bár én úgy tudom itt főleg megint a csótányok okoznak kárt, nem az igazi román vagy bolgár ember. Még az a szerencse, hogy itt csak 800.000 él belőlük, Románia 1/3-a viszont a csótány fajból származik.

gaborbol: Az én infóm az UK-ból származik, meg van saját tapasztalatom is. Rendesek a lengyelek nem az, csak sokat isznak, akkor meg rendbontás van. Bár nem érdemes általánosítani, itthon is sok olyan ember van aki ha iszik normálisan tud viselkedni, meg van olyan is, amelyik ha iszik akkor kikel magából.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#83) D1Rect válasza keIdor (#82) üzenetére


D1Rect
félisten

A rovarvilággal kapcsolatos természeti megfigyeléseket nem biztos, hogy itt kéne emlegetni.

(#84) feka007 válasza keIdor (#82) üzenetére


feka007
nagyúr

Igen tudom, minket is miattuk nem szeretnek Bécsben a boltosok, "ne lopj magyar" táblák. :U Bár azért maguk a románok is elég primitív viszonyítva, balesetek felét ők csinálják az utakon, sztem a fele csak megvette a jogsit. A hülye Habsburgok meg belakatták velük Erdélyt, mennyivel szebb lenne, ha hozzánk tartozna, nem takarnák ki a napot az össze- vissza kifüggesztett vezetékfelhők a városokban, mint nálunk a putritelepen a upc antenna.

(#85) baluka26 válasza D1Rect (#81) üzenetére


baluka26
veterán

A személy bízta meg tulajdonképpen a nyugdíjpénztárt a pénz kezelésével. Az attól még a te pénzed.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#86) Lauda válasza baluka26 (#85) üzenetére


Lauda
félisten

Amit befizettel a nyugdijpenztarba, azt ki tudod venni?

moha21 Ez a lenyeg. Mert mar ket helyen is elojott ez az en penzem kijelentes. Ha a befizeto penze lenne, akkor ki tudna venni.

[ Szerkesztve ]

(#87) moha21 válasza Lauda (#86) üzenetére


moha21
addikt

Nem.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#88) baluka26 válasza Lauda (#86) üzenetére


baluka26
veterán

Azonban a nyugdíjkorhatár elérése utána Te kapod meg a saját megtakarításaidat, ráadásul örökölhető, ezt ne felejtsük el, mert baromi nagy előny.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#89) Lauda válasza baluka26 (#88) üzenetére


Lauda
félisten

Sajat megtakaritas az, amit a bankszamlamra gyujtok es en akkor ferek hozza amikor akarok.
Az nem sajat megtakaritas, amit tolem fuggetlenul ugy kezelnek, ahogy akarnak.

[ Szerkesztve ]

(#90) baluka26 válasza Lauda (#89) üzenetére


baluka26
veterán

Én úgy tudom, hogy minden tagnak saját névre szóló számlája van a nyp-nál. Úgy kezelik, ahogy nekik a legjobb/legbiztonságosabb. Szüleim papírját láttam a hozamról, elég magas összeg volt, szóval annyira nem bánhattak rosszul a pénzzel...

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#91) Lauda válasza baluka26 (#90) üzenetére


Lauda
félisten

Epp moha21 irta, hogy lenyulenkaztak a lovet. Szerintem az itthoni nyugdijpenztar egy istenverte oroszrulett, en biztos nem fizetnek oda semmit. Inkabb a bankba, abbol is jobb egy osztrak/svajci.

(#92) baluka26 válasza Lauda (#91) üzenetére


baluka26
veterán

Szerintem ő a mny megtakarítások einstandolására gondolt.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#93) Lauda válasza baluka26 (#92) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor most mit fizetnek a szuleid es mit fizetett az O faterja?

(#94) baluka26 válasza Lauda (#93) üzenetére


baluka26
veterán

Tessék?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#95) D1Rect válasza baluka26 (#94) üzenetére


D1Rect
félisten

A lényeg, hogy tök mindegy mit csinálsz lenyúlják a pénzedet, ha nem te rendelkezel felette.
Röviden. :)

(#96) Lauda válasza baluka26 (#94) üzenetére


Lauda
félisten

Mar nem teljesen tiszta, ki mit fizetett es mi tunt el abbol.
De azt semmikeppen sem ertem, miert bizza valaki masra a penzenek a kezeleset egy ilyen orszagban. Teszem szepen sajat szamlara, ha akarom kiveszem, befektetem, masik bankba helyezem, de el nem fog veszni soha.

[ Szerkesztve ]

(#97) baluka26 válasza D1Rect (#95) üzenetére


baluka26
veterán

Szerintem a lényeg az az, hogy ha a saját nevemmel jegyzett mny számlárólelemelik a pénzt, és beleolvasztják az állami kasszába (ergo "mindenki" pénzébe, az lopás)
Főleg úgy, hogy ha jól tudom 2010-ig kötelező volt a mnyp...

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#98) D1Rect válasza baluka26 (#97) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez egy "politikai ágyúgolyó".
"Elvették a pénzed!" c. klasszikus.

Valójában a pénzedet a MNYP-ba való befizetéskor vették el.
Onnantól nem te rendelkeztél vele. Volt egy sor, hogy XY ennyi Ft-ot fizetett be.
Ez a sor most is van, csak az államnál. Get over it.

Ha megnézed a hozamokat, nem olyan biztos, hogy rosszul jártál vele.
/persze jól egyikkel se, úgyhogy lényegében tökmindegy/

(#99) echterion válasza Jhonny06 (#33) üzenetére


echterion
nagyúr

Én nem mondtam egy szóval sem, hogy kint jobbak az emberek. De csak nézz végig a történelmünkön. Mikor fogott össze a magyar úgy igazán azért, hogy jobb legyen az országnak? A legnagyobb szarban is voltak olyan idióták közöttünk, akik a még hülyébb embereket követték a pokolba is.
Igenis egyszer ki kellene lökni közülünk a férgesét, és soha vissza sem engedni, de nem, mindig van pár birka, aki egy kis alamizsnáért tapsikol bárhol, bárkinek.

**********

(#100) bullseye válasza D1Rect (#98) üzenetére


bullseye
addikt

De ott legalább volt valami homályos ígéret, hogy az alapján majd kapok nyugdíjat. Évente kaptam kimutatást, és csak a tőzsdeárfolyamok, meg a pénztár kapzsisága befolyásolta a végösszeget.

Államiban meg egyelőre a tőzsde mellett az ország helyzete, a TB fizetők/nyugdíjasok aránya, és az épp aktuális kormány kapzsisága is befolyásoló tényező... kimutatáshoz meg semmi közöm, államtitok.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Algieba:] :-((
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.