Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Algieba:] :-((

Hozzászólások

(#151) PazsitZ válasza echterion (#150) üzenetére


PazsitZ
addikt

A (#145) echterion hsz-ből pedig tipikusan ez jön, le de direkt nem válaszoltam rá.
a gazdaság nem volt felkészülve arra
A tipikus hozzáállás, most ez rossz lenne, de majd később biztos jó lesz valamikor, csak nehogy csinálni kelljen valamit most.

Ez egyébként nagyon jól működik szóval örülhetsz, mert ez megy régóta, minden döntést, átalakítást a végletekig halogatunk, mert az most kellemetlen lenne.
Meg is van az eredménye.

- http://pazsitz.hu -

(#152) echterion válasza PazsitZ (#151) üzenetére


echterion
nagyúr

Az első mondatodat sajnos nem értem, bocs.

A többihez: a nyugdíjrendszer átalakítását megcsinálták, nem? Akkor már nem fedi a teljes valóságot az, amit mondasz. Az eredménye ismert: sok-sok sebből vérző nyugdíjrendszer, minimális (vagy még anyi sem) hozamokkal működő magánnyugdíjpénztárak. A többi csak rizsa. Ez az én véleményem. A tied más, ezt elfogadom, de részemről nincs továbi hozzáfűznivaló a sztorihoz.

**********

(#153) D1Rect válasza dabadab (#132) üzenetére


D1Rect
félisten

"0. Az, hogy valami a tulajdonod, nem jelenti azt, hogy abszolút minden kötöttség nélkül rendelkezel vele."

Ez a problémám, ha nem te rendelkezel vele, akkor egy tolvonással elvehetik 'szt mehetsz reklamálni ahova csak akarsz.
Nekem az számít a tulajdonomnak amivel én rendelkezem. Lehet hülye felfogás, de hiába van nekem papíron 40 millió forintom, ha az adós nem fizeti ki.
Pont ugyanannyit tudok költeni, mintha 0Ft-om lenne. Nekem egy ígéretem van 40 millióFt-ra...

Tényleg annyiban látom a különbséget, hogy engem azért nem érintett érzékenyen ez az "áthelyezés" mert már korábban lemondtam róla. :)

(#154) Ivan15 válasza PazsitZ (#151) üzenetére


Ivan15
senior tag

:)) most nem mondja senki, hogy jobb lesz. Orban Viktor szerint 2013 a fellendüles eve (lesz/lehet) es jobb gazdasagi környezete lesz az orszagnak mint ma...

(#155) echterion válasza echterion (#152) üzenetére


echterion
nagyúr

Áúú, bennemaradt pár súlyos helyesírási hiba. :W :W :W

**********

(#156) Mr.Csizmás válasza Ivan15 (#154) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

múltkor még 2012-t mondott, de az a világvége éve lesz, úgylátszik eggyel eltolta :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#157) Ivan15 válasza Mr.Csizmás (#156) üzenetére


Ivan15
senior tag

igen mert 2014 ben jön majd a köv. valasztas. Ezek a bemondasok mennek mar 20 eve. Hogy 2-3 ev mulva majd jobb lesz! Nem szabad ezt komolyan venni.

(#158) echterion válasza Ivan15 (#157) üzenetére


echterion
nagyúr

De a lényeg, hogy rosszabbul élünk, mint 4 éve. :DD

[ Szerkesztve ]

**********

(#159) tildy válasza echterion (#150) üzenetére


tildy
nagyúr

Mást vontam párhuzamba. Mégpedig azt, hogy ma legyen jó, a holnap nem számít.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#160) Ivan15 válasza echterion (#158) üzenetére


Ivan15
senior tag

azt nem tudom -, viszont talan az orszag mozgastere es tartalekai vagy hogy mondjak "puffere" talan kisebb, mint 4 eve volt? Vagy 15 evvel ezelött? Vagy 20 evvel ezelött?

[ Szerkesztve ]

(#161) Kassadin válasza Ivan15 (#154) üzenetére


Kassadin
addikt

Kíváncsi vagyok, 2013-ban hány ember lesz hajléktalan, meg fog éhezni...

(#162) echterion válasza tildy (#159) üzenetére


echterion
nagyúr

Mi célból is? Mert azt még nem tudom.

Egyébiránt úgy is nézhetjük, hogy egy valamit kellett mérlegelni: mi rosszabb a két opció közül. Ma és a közeli, belátható jövőben rohadt nagyot szívni és a távolabbi jövőben nem akkorát, vagy fordítva. Én nem bánom, hogy így döntöttek.

[ Szerkesztve ]

**********

(#163) tildy válasza echterion (#162) üzenetére


tildy
nagyúr

Én igen. Én inkább ma húzom meg magam, hogy holnap jó legyen. Mindezek mellett két fél között kötött szerződésbe pofázott bele az állam. Egy magánszerződésbe. Mi lesz a következő?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#164) PazsitZ válasza echterion (#162) üzenetére


PazsitZ
addikt

Nem tartom jó taktikának, hacsak nem tervszerűen-alátámaszva, halasztod a megoldást.
Én úgy látom már régóta ez megy, de nem látom, hogy annyira bejött volna.

Én nem bánom, hogy így döntöttek. Ezért is írtam feljebb, hogy kettőnk közül legalább akkor te örülhetsz.

- http://pazsitz.hu -

(#165) echterion válasza tildy (#163) üzenetére


echterion
nagyúr

Ez is egy vélemény, neked valószínűleg megvan a lehetőséged, hogy nehezebb gazdasági környezetben is fenn tudj maradni, de sajnos a legtöbb magyarnak ez nem adatik meg. Nekem sem okozott különösebb fejfájást ez a válság (ami van/volt gondom, azt nem a válság okozta), viszont a környezetemben nagyon sok embernek a létezés került veszélybe. És itt nem a lakáshitelről beszélek, pedig arról is megvan a véleményem, amit a kormányunk a devizahitelesekért tesz. Azzal speciel nem értek egyet.

[ Szerkesztve ]

**********

(#166) moha21 válasza echterion (#165) üzenetére


moha21
addikt

Én se igazán értek egyet velük.:)

Személyesen ismerek olyan embereket, akik minden szarra vettek fel hitelt. 2007-ben plazmaTV meg ilyenek, de van ismerősöm is aki ugye feketén dolgozott, 8 általános végzettsége van, élettársának is és lakás hitelt is fettek fel meg autót is vásároltak ( minek? )

És akkor az állam úgy dönt, hogy kisegítjük őket és majd az is fizet aki nem hitelezett. No comment.

Ezt megcsinálják Gaskóék is a MÁV-nál, szinte már törvényszerű, hogy mindig hiányik x milliárd FT, kimennek a VDSZSZ-el az utcára kicsit és természetesen átvállaljuk a pénzt.
Nem hiába hiszen minőségi szolgáltatást kapunk, BP-Lőkösháza IC-n gyulladt már ki kocsi, meg tudnám mondani mikor, mert akkor mentem kórházba.

Persze a BKV-nál sem jobb a helyzet most olvasom, hogy a 3-as metró szakaszán korlátozzák a forgalmat. Nagyszerű amúgy se volt mindig tömve. No de no problem ott is lett valami 80 milliárdos adósság, természetesen azt is átvállalja az állam.

320 Ft egy jegy...10 db-ban 2850 és ha becsületesen használod elég 1-2 napig.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#167) baluka26 válasza moha21 (#166) üzenetére


baluka26
veterán

3850 a diákbérlet. Hell of a bargain :D

A hitelesek kisegítése no komment. Egyék meg amit főztek...
Egyébként is, mi köze van az államnak a bank és a magánember szerződéséhez?!

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#168) moha21 válasza baluka26 (#167) üzenetére


moha21
addikt

Tudom, hogy mennyi a diákbérlet, de nem lehet mindenki diák.:)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#169) echterion válasza moha21 (#166) üzenetére


echterion
nagyúr

A számból vetted ki a szót. A másik oldallal mi lesz? Aki mondjuk reálisan felmérte a helyzetét, és megállapította, hogy lutri lenne neki a lakáshitel? Ő mivel rosszabb, mint a lakáshiteles? Az ő szavazatát nem akarják megvenni? :(((

(#167) baluka26: Nem mindenkinek van lehetősége/kapcsolata egy ilyen igazolvány beszerzésére. ;)

[ Szerkesztve ]

**********

(#170) tildy válasza baluka26 (#167) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem mindenki diák. Sőt nagyon sokan nem.

Én ha pesten vagyok , napijegyet kell vegyek 1550ért. Még mindig olcsóbb , mint jeggyel mászkálni.
Isten bizony az itthoni mászkálásunk párommal kettőnknek kb anyagilag annyi , mint kettőnknek a repjegy odavissza (18 ezer ft).

Gondolj bele: 1550 pesti napijegy, 2500 neki le a szuleihez, 2500 at ide hozzank, 2500 hozzajuk megint vissza, nekem 2000 a szuleimhez, 2500 at hozzajuk, es kettonknek 5000 fel pestre. Szamold ki mennyi, es ekkor meg csak hazamentunk a repterrol, meg meglatogattuk a parunk csaladjat. Huss, majd 20 ezer forint el is ment. A repjegy meg volt 59 font, es mivel jo fontarfolyamon vettuk, kb 18 ezer ft....

Mentunk osszesen : o 120 km bp-felegyhaza, meg 110 km felegy-szolnok, meg 110 km szolnok -felegy , es 120 vissza pestre. Nekem bp-szolnok, szolnok felegyhaza, felegyhaza bp.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#171) Algieba válasza baluka26 (#167) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A BKV felnőtt bérlet kb. 10000 forint volt havonta. Nekem senki se mondja, hogy ennyit nem ér meg a lelki nyugalma. Itt vidéken a bérlet 5570Ft és jóval kevesebb buszjárat van, és nincs se villamos, se troli. :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#172) Mr.Csizmás válasza Algieba (#171) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

münchenben 46 euro, pár ezressel több, cserébe európai városban, európai módon közlekedhetsz.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#173) moha21 válasza Algieba (#171) üzenetére


moha21
addikt

Ja csak 2 napra nem veszek havi bérletet. Anyámnak itt vidéken 18 ezer Ft a buszbérlete havonta Kötegyán- Gyula. Ezért cserébe kap fűtetlen és pontatlan buszokat. Vasút kizárva nem érne be vele időben.

Fényes így is egy köpésre van Csabától ( biciklivel át lehet menni ), ráadásul Fényesen a vonat is ott van a focipálya mellett a belső részen.

Jártam pecázni Veszelyhez eleget. Kötegyánból vonattal előbb meg kell várni, hogy bejöjjön Vésztőről az bevárja ami jön Csaba felől, utána Sarkadig tötymörgés, ott van 2 megálló utána még Jószef szanatóriumnál is megáll utána Gyula. Innen már tud menni akár 60-al is annyira jó a pálya ( nem vicc eddig szar pálya volt. ) Bicerén is szenvedés van. Ez egyébként 40 km.
ja és 1 óra. Tehát az átlagsebesség 40 km/h. volt már 36 is..

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#174) moha21 válasza moha21 (#173) üzenetére


moha21
addikt

Csabáig egy 30 napos bérlet 28.200 Ft. 80k-s bruttó békés megyei fizetéseknél nem mondaná,. hogy mekkora jó ára van.

És arról nem beszéltem, hogy fűtés bináris elven működik van vagy nincs, ha van meg lehet dögleni a melegtől, ha nincs megfagysz.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#175) tildy válasza moha21 (#174) üzenetére


tildy
nagyúr

80% körüli összeget köteles lenne állnia munkáltató. Anyum mikor dolgozni járt 30 kmes bérlete volt valami 3000 ft körül?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#176) Vakegérke válasza tildy (#175) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tudtommal az a világ már megszűnt. A munkáltató támogat, ha akar.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#177) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Egyébként egy olyan világ jön el, amikor a hagyományos bejárós munkahelyek visszaszorulnak, az emberek zömmel önfoglalkoztatóak lesznek és otthonukban fognak dolgozni.
Tapasztalatom szerint nagyon megterhelő a napi ingázás. Mikor van ideje élni az embernek, amikor már eleve a munkahelyen eltölt minimum 9 órát? Jó esetben kilencet... :U
Ez az egész így mérhetetlenül nagy pocséklás.

Szerk.: Oh, én speciális eset vagyok. :DDD Tökéletesen alkalmatlan a napi rutinra.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#178) Mr.Csizmás válasza Algieba (#177) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

te mennyit dolgoztál, hogy ezt a következtetést levond? :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#179) tildy válasza Vakegérke (#176) üzenetére


tildy
nagyúr

Lehet idén változott, de:
[link]
A munkáltató által kötelezően térítendő költséghányad mindegyik közlekedési eszközre egységesen 86 százalék.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#180) Vakegérke válasza tildy (#179) üzenetére


Vakegérke
veterán

A cikk dátuma 2010. november 18. csütörtök, 04:59

Ennek alapján nincs "de", hiszen percről percre változik minden, és ugye nehogymár a melósnak legyen jó.
Megismétlem, nem tudok konkrétumot mondani, csak rémlik, hogy ez a szabály már nem él.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#181) echterion válasza Algieba (#177) üzenetére


echterion
nagyúr

Kíváncsi lennék, otthonról hogyan gyártanál le napi 80 tonnányi autóüveget? :P
De most komolyan, egyes irodai munkákhoz elég otthonról dolgozni, még egy quality mérnök is tud otthonról működni (csinált egy ilyet az egyik, persze hatékonyságban messze volt attól, aki naponta bent volt és látta, mivel kell foglalkoznia), de nehezen tudok elképzelni egy üveggyárat otthon, a nappalimban. :P
Na jó, ez nem sikerült teljesen komolyra. :))

**********

(#182) moha21 válasza tildy (#179) üzenetére


moha21
addikt

Nem tudom, hogy pontosan hogyan is van, ha Gyulán járok a buszpályaudvaron akkor anyám ad 20 ezret, hogy vegyem meg neki a bérletet. Persze támogatják csak nekik Gyula- Kötegyán 20 km vagy mennyi lenne papíron, a Volán szerint meg fizesse ki a 30 km vagy mennyit, mert megy Újszalontára, Méhkerékre meg mindenfele itt a busz.:D Kocsival 25-30 perc Gyula, Csaba 40, Busszal Gyula is 1 óránál több.

A másik gond ezzel, hogy ugye a városi ember van előnyben, mert ha valakit lapátra tesznek az nyilván az akinek kell téríteni az ingazásából. Igaz anyám már főnővér lassan 30 év kórházi munkaviszonnyal, de sokszor van olyan reggel elmegy 5:45- kor ( később soha van előbb ), este jön haza 19:18-kor a busz. Ez heti 2 alkalom egyébként 17:30-kor ér haza.

Össz-vissz is van vagy 4-5 járat egész nap. :-]

Én azt mondom aki 80 percet ingázik egy nap annak még viszonylag jó dolga van.

Ja és náluk is az a jellemző, hogy aki ott él a városban az késik el munkából. :U

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#183) moha21 válasza echterion (#181) üzenetére


moha21
addikt

Van sok minden amit lehet otthon csinálni, de persze ez nem a nagy átlag. PC-n tervezel valamit egy akármilyen szoftverrel, azt ha nagyon akarod azért haza tudod vinni csak persze az mer nem feltétlen legális és ugye teljesítményben van fizetve.

Weboldalt is lehet fejleszteni meg akármit otthon, de nem ebből él meg az emberek nagy része és ugye mindenki nem is csinálhatja ugyanazt. :)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#184) keIdor válasza moha21 (#182) üzenetére


keIdor
titán

Ott a határ mellett amúgy mennyi a munkanélküliség? 50% feletti? Csak kérdem, Békés megyében járok legritkábban az ország területén belül. Szökő évente egyszer kb.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#185) baluka26 válasza moha21 (#182) üzenetére


baluka26
veterán

Anyukám, amikor egy nagy kereskedelmi hipermarketnél volt raktárvezető-helyettes, volt, hogy 16 órát leltározott, hazajött 3 órára, és utána ment vissza 8 órára+2 túlóra, mindezt 120 nettóért. Majdnem ennyit keres most gyárban operátorként, napi szigorúan 8 óra munkával...:)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#186) moha21 válasza keIdor (#184) üzenetére


moha21
addikt

Sajnos nem tudok pontos adatot mondani és ugye itt is mondjuk aki Csabai, Gyulai annak picit könnyebb. Faluszinten igazából nincs munkahely már pedig 10-12 éve még egész jó volt itt a helyzet. Most ugye, hogy ne legyen eltörölve a polgármesteri hivatal így telepítenek be embereket ( nem napon barnultakat természetesen ). Házat lehetetlen eladni, nekünk is van eladó, de már vagy 8 éve.:)

Átmész Csongrád megyébe már akkor totál más az egész, az utak stb..
Doboz, Sarkad, Kötegyán teljesen le van épülve. Ugye van néhány ember akik megkaptak egy csomó földet a TSZ-ekből és az ő rokonaik, barátaik elvannak az önkormányzatnál. Romokban vannak a házak, de csak össze vannak döntve meg a java tégla elhordva.

Komolyan 10 éve még az ember imádott itt lenni, teljesen elpusztították..(

(#185) baluka26 : Anyum 100k kap kézhez, mint főnővér a pszichiátrián. (Y)

Sokszor csodálkozott mikor mondtam neki, hogy kerestem 40k-t 4 nap alatt ..tényleg volt olyan hét, hogy annyit kaptam kézhez, mint ő egy hónapra. Igaz akkor 13 óra is volt egy nap csak a meló meg az utazás ki Tökölig a Nyugatitól.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#187) echterion válasza moha21 (#183) üzenetére


echterion
nagyúr

Tudom, csak arra akartam rávilágítani, hogy sok olyan munka van, amit nem tudsz hazavinni, de meg kell csinálni.

**********

(#188) keIdor válasza moha21 (#186) üzenetére


keIdor
titán

Csongrád más azt tudom, szeretek is Szegedre járni az jó kis hely.

És mi igaz abból, hogy Jan. 1-étől országos sztrájk lesz? Minden orvos beszünteti elvileg a munkát. Erről tudtok valamit? 2012 első napján megáll az egészségügy? Csak azért kérdem, mert nagyapám elég beteg, szerintem nem sok van már hátra szegénynek és ez elég rosszkor jönne. Bár mindig rosszkor jön az ilyen belegondolva, sose jöhet jól.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#189) tildy válasza moha21 (#182) üzenetére


tildy
nagyúr

Én is 80 percet utazok, városon belül. Sőt anno Örs vezér tere-Budaörs kb 2 óra út volt oda-vissza.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#190) baluka26 válasza tildy (#189) üzenetére


baluka26
veterán

2 óra? Hogyan?
Örs - Déli kb 30 perc, onnan vonattal kb 15 perc, max.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#191) echterion válasza baluka26 (#190) üzenetére


echterion
nagyúr

Csak akkor van gáz, ha például az autópálya túloldalára igyekszel, mert a vasút Budaörsön a Tesco-n kívül mindentől rohadt messze van.

**********

(#192) tildy válasza baluka26 (#190) üzenetére


tildy
nagyúr

Így: Rákosfalva - Örs Vezér tere : 15 perc (Rákosfalván laktam, Örstől 10-15 percre)
Örs-Deák: 15 perc
Deák - régi Pannon épület, céges busz : fél óra.

Visszafele ugyanez .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#193) Psychonaut válasza baluka26 (#190) üzenetére


Psychonaut
addikt

Oda-vissza ket ora, az egy iranyba kb. egy ora (ami amugy helytallo, mert a vasuttol csucsidoben negyed orankent megy 88-as busz Budaors fele).

(#194) baluka26 válasza Psychonaut (#193) üzenetére


baluka26
veterán

Jaaaa, az más.
Tatabánya egyik pontjából a másikba eljutni tömegközlekedéssel kb. 45 perc, pedig ez egy kis város...:)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#195) Kassadin válasza keIdor (#188) üzenetére


Kassadin
addikt

Attól még, hogy sztrájkolnak, a sürgősségi eseteket el kell, hogy lássák.

(#196) echterion válasza Kassadin (#195) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem baj, majd itt kis kihirdetik a szükségállapotot, aztán ha tetszik, ha nem, bemennek dolgozni. :P

**********

(#197) Syl válasza echterion (#196) üzenetére


Syl
nagyúr

A szükségállapottal ne nagyon vicceljünk! :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#198) Kassadin válasza echterion (#196) üzenetére


Kassadin
addikt

Ezt úgy mondod, mintha rengeteget keresnének az ápolók meg az orvosok, és teljesen abszurd lenne a sztrájk.

(#199) echterion válasza Kassadin (#198) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem abszurd, csak az ország jelenlegi gazdasági helyzetében nem reális. Azok kívül az ilyen sztrájkok nem az állami vezetőket szívatják meg, hanem a hozzájuk hasonló helyzetben lévő embereket. Teszem azt, az a 3 gyermekes családapa nem tud elmenni időben vissza dolgozni, mert mondjuk nem életmentő műtétre vár, csak pl. egy vesekőzúzásra, azt ki fogja a kieső munkaórák miatt kárpótolni? Senki, közben meg kapja a minimális táppénzt, ráadásul, ha nincs szerencséjük, akkor a feleség nem is dolgozik.
Én csak azt mpondom, az éremnek mindig két oldala van.

A vasutassztrájkot szerinted ki szívta meg? Az, akinek azzal kell dolgozni járni.

(#197) Syl: Mert miért? Eljön a világvége? Vagy mert Viktorunk azért fogja kihirdetni, mert itt olvasta? Lazíts egy kicsit szerintem.

[ Szerkesztve ]

**********

(#200) Syl válasza echterion (#199) üzenetére


Syl
nagyúr

Azért, amiért a szükségállapot után szokott jönni. Utoljára hazánkban azt hiszem 55 évvel ezelőtt volt ilyen, és valahogy nincsenek jó emlékei az embereknek arról... :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Algieba:] :-((
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.