Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) Gabis válasza Picco (#20) üzenetére


Gabis
őstag

ja ja ez nekem is furcsa volt

(#22) cilo9


cilo9
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a pozitív visszajelzést! Igyekeztem az Antec Solo-s írásom kommentjeinek javaslatait felhasználni és egy kulturált és gusztusos irományt összedobni.

Quiksilver: Egy ilyen ház szerintem is kb arra jó, amit as_Rock írt. Aki HTPC-t szeretne és nem feltétlen az alsó kategóriából akar választani, mert 20k körül nagyon minimál design-osat láttam csak. Egy olyan, amibe van kijelző és távirányító is, az 45k körül van de inkább feljebb. Ha veszek hozzá egy IMON VFD-t, akkor kb 35k körül lesz a ház+IMON, de legalább nem egyben kellett kifizetnem. És jobban bővíthető egy ilyen ház, mint egy speciális HTPC (főleg az alsó kategória) és még jól is néz ki szerintem, nem kell eldugni.

Male: Sony DSC-H7-essel készültek a képek!

Picco: a következőkért lett ez a táp. Elsőszámú szempont volt a konfig összeállításánál, hogy halk legyen. Megnéztem a Melyik tápegységet vegyem? topic 1. hsz-ében a halksági sorrendet. Ez alapján 3 jöhetett szóba: Zalman B-APS 360W, Corsair VX450 és az Enermax PRO/Modu sorozat. Zalmanom volt az előző konfigban, a bajom az volt vele, hogy kikapcsolt állapotban van neki egy halk "ciripelő" hangja, ami már akkor zavart. Előtte volt Corsair-em, de azt meg nem ette meg az akkori alaplapom (Corsair-ből a moduláris drágább lett volna), ezért úgy voltam vele valami újat próbálok ki. Így maradt az Enermax, mert ebből a modulárist 18k-ért tudtam beszerezni. Van belőle 385W-os is, ez lett volna eredetileg, de ilyet nem találtam sehol, így maradt a nagyobb. Mivel 80+ a hatásfoka így elvileg nem gáz, hogy nincs kihasználva. A jővőt nézve meg nem gáz, mert ha lesz benne még 2 HDD plusz az Imon, akkor azért javul a kihasználtsága és semmi hangja sincs, 500rpm körül forog a ventije. A modulárist meg írtam, minnél kevesebb kábel, annál jobb a szellőzés. Ekkora méretű háznál sokat számít, hogy mennyi kábel fut benne. Ár/értékben jó ez a táp és ha netán gép csere lesz, tuti a tápot megtartom. Ennél az alkatrésznél hosszú távon gondolkoztam.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Cilo

(#23) Jhonny06


Jhonny06
veterán

HTPC-re fölösleges az ilyen "erős" hardver, ellenben egy 1 TB-os winyó tapasztalataim szerintem kell bele.

(#24) cilo9 válasza Jhonny06 (#23) üzenetére


cilo9
aktív tag

Persze, lehet olcsóbbat is és energiatakarékosabbat is összerakni.
Ki mit szeretne bele tenni.

Üdv, Cilo

(#25) Bermi válasza cilo9 (#13) üzenetére


Bermi
aktív tag

napok óta keresek egy teljes vga-t fogadni képes mATX házat.

jöttek a tanácsok, majd mindegyikre rákeresve volt találat és Tiedet elolvasva, majd látva ezt a hozzászólást, azt hiszem meg van a következő házam. (a fő kritériumom , hogy nagy vga beleférjen)

az előző házaidba is befért volna nagy méretű vga? (szerinted), mert akkor azokat is megsasolom.

az írás tetszett, a képek jó minőségűek, köszönjük :R

[ Szerkesztve ]

F1.....

(#26) cilo9 válasza Bermi (#25) üzenetére


cilo9
aktív tag

Szia!

A korábbi házaim a Spire BlackFin és az Antec Solo hagyományos házak voltak. Szerintem a Solo-ba beférnek ezek az ultra hosszú kártyák, de ez csak szerintem!
Itt a Aerocube esetében amivel gond lehet ezeknél a nagyon hosszú kártyáknál (pl 8800GTX hosszúság), hogy a tápcsatikat betudod-e dugni!? :F Ez kérdéses! De ha megadod az általad kinézett VGA kártya hosszúságát, akkor lemérem, hogy befér-e az Aerocube-ba.

Köszönöm a pozitív kiritikát az írásoshoz! :R

Üdv, Cilo

(#27) Bermi válasza cilo9 (#26) üzenetére


Bermi
aktív tag

köszi, :R

a kártya 27cm, a tápcsatik viszont oldalt vannak, így az is kérdés hogy arra van-e kb 2cm hely, a vga végénél nem baj ha nincs több.

F1.....

(#28) cilo9 válasza Bermi (#27) üzenetére


cilo9
aktív tag

A 27cm hosszúság az rendben van! (még max 2-3 cm hely marad) Az én konfigomnál - gondolok itt az alaplapra elsősorban - gond ott lehet, hogy 5-ből 3 sata csati biztosan használhatatlan lenne, mert lefedné a VGA. (gondolom két PCI helyet foglal a kártya).
Magasságba 10cm-rel kalkulálj maximum, mert fölötte van a táp.
Az oldallap felé meg két PCI hely+kb 2cm van. (ha két kártya helyet foglal, akkor 1 PCI+kb 2 cm).
Remélem érthetően írtam le, ha valami még kérdéses, nyugodtan írd meg!

Üdv, Cilo

(#29) Bermi válasza cilo9 (#28) üzenetére


Bermi
aktív tag

igen, hosszában elfér,

sata hozzáférhető lesz.

a vga talán elfér, a táp csatik a végén vannak a hátához közel, ott pedig felette a dvd meghajtó van, de az a felsőben lesz, így elméletileg oda belóghat a csatija tápnak.

(illetve akkor nem, ha a dvd keret alulról zárt, de ha jól látom nem az)
de sajnos a hőcsövek miatt kb fél centit szélességében vastagabb, így közel 11cmes teljes hosszábban a magasság ami kell neki. de ha valóban pont 10cm van az alaplaptól a táp aljáig, akkor vga csere vagy más ház, sajnálnám mert minnél többet nézem a teszted, egyre jobban testzik.

még egyszer köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

F1.....

(#30) Dealer


Dealer
tag

Nagyon jó az írás! Tetszik a ház, meg ahogy megoldottad! Nekem olyan kérdésem volna hogy duplaslotos VGA-t bele lehet tuszkolni?:) És mondjuk egy passzív hűtésű HD4850 mekkora poklot okozna a belsejében?

(#31) cilo9 válasza Dealer (#30) üzenetére


cilo9
aktív tag

Köszönöm! :R
VGA kártya méretekre a 28-as hsz-ben találsz infókat. Itt írtam le kb az én konfigom adottságai mit engednek meg méretben. A ház hátlapján, ha jól emlékszem négy kártyahely van kialakítva. Inkább a microATX lapok viszonylag zsúfoltabb elrendezése miatt valami alaplapi csatlakozót nagy valószínűséggel kitakarna, de ez már microATX lap - dupla slotos VGA "kapcsolatán" múlik.
Nem ismerem a HD4850-et, de passzívan bizonyára termelne jócskán. A táp kapná a javát szerintem, mert az pont felette szívja be a levegőt, tehát arra kihatna. De ha nagyon melegít, akkor az oldallapra kell lyukakat fúrni és ventit rakni kívülről.
Csak ötletelek azért azt vedd figyelembe, nekem ez a konfig szinte nulla hőt termel, minden alapon jár kb.

Üdv, Cilo

(#32) Rém


Rém
tag

Nekem szintén ilyen házam van, egy Asus M2A Vm-HDMI-s alaplappal, elfért benne simán a teljes méretű Msi 8800 Gt-s videokártya is. Sajna Én nem moduláris tápot vettem bele, hanem egy sima Fsp-t, a vezetékeket szinte lehetetlen elhelyezni.
Ennek ellenére az a véleményem, hogy jó kis ház ez, a szerkezet összerakott állapotban nagyon szilárd, ha vastagabb lemezekből lenne, nagyobb lenne a súlya is.

[ Szerkesztve ]

(#33) cilo9 válasza Rém (#32) üzenetére


cilo9
aktív tag

Egyetértek, jó kis ház ez! Azért a vastagabb lemezek jót tennének neki szerintem, akkor is ha súlynövekedést eredményez. A moduláris pedig sokat lendít a helyen és a szellőzésen.

Üdv, Cilo

(#34) #25954560


#25954560
törölt tag

hat, en most raktam ossze egy gepet ezzel a hazzal, de csak a bosszusag volt vele. eleg draga is ahhoz kepest h nincs hozza tap es hogy lakkozott alufolia vastagsagu maga az anyaga.
nyeklik-nyaklik, olyan hezagok vannak rajta, hogy tetszoleges reszen kepes rezegni. a festese egy vicc, korommel veletlenul is megkarcolhato orokre, a csavarokrol (pl tapcsavarok nyomai) mar ne is beszeljunk.
hiba volt megrendelni anelkul h elotte lattam volna eloben.
a vegeredmeny pofas (bar a venti-potmeterek is eleg gagyinak tunnek ezzel a kek fennyel) es kelloen csendes is lehet. nalam egy corsair vx450, egy wd green 1T es egy lc-power cc92 csinalja a zajt, amibol a prociventi a leghangosabb 1800-on.
osszessegeben az ember akkor vegyen ilyen hazat, ha valaki osszerakja neki a gepet es soha tobbe nem is akar hozzanyulni.

(#35) oalex


oalex
senior tag

én is ezen a házon gondolkodom.

A másik alternatíva a Sharkoon Rush Case

[link]

pár erezel olcsóbb, de nem az lenne a döntés alapja. Jó lenne tudni, hogy a gyakorlatban hogyan viszonyulnak egymáshoz.

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#36) cilo9 válasza oalex (#35) üzenetére


cilo9
aktív tag

Szia!

Megkapam a PÜ-t, ment is a válasz rá!

Üdv, Cilo

(#37) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Ilyen házzal kacérkodok egy ideje,a méretek meg is felelnének,az sem zavar ha a dvd iro felülrül nézve furcsán néz ki a szineltérés miatt/simán lefujnám a meghajto tetejét matt fekete festékkel
Viszont irjátok hogy az anyagfelhasználásal vannak bajok igy meggondoltam magam,ha nyagglik össze vissza akkor nem veszem meg ~19k ért.
Szomoru hogy összesen4 ilyen dobozházat találtam pedig megnéztem vagy 20 oldalon.

(#38) cilo9 válasza Silentfrog (#37) üzenetére


cilo9
aktív tag

Szia!

Oalex-nek is mondtam, hogy lehet csak az enyém volt egy szerencsétlenebb darab. Tény, hogy az enyémen. Föleg a tető lemeznél nagyon rosszak voltak az illesztések. Összerakva azért egyben van, de a lemezek vékonyak - viszont ezért maga a ház könnyű - és a szélük éles. Ha tudod nézz meg egyet élőben, az illesztések végett.

Üdv

[ Szerkesztve ]

Üdv, Cilo

(#39) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Sajnos sehol nem láttam ilyet egy helyi számteck.boltba ebben az árkategoriát már nem tartanak a boltok.
Majd keresek hátha lesz valahol.
A plexi is vékony?

(#40) cilo9 válasza Silentfrog (#39) üzenetére


cilo9
aktív tag

A plexit se mondanám vastagnak, báf nem volt viszonyításia alapom. Nekem amúgy a méretei és a kinézete győzött meg.
Nem tudom bp-i vagy-e, én a www.gephaz.hu-n rendeltem meg. A váci úton van az üzletük, ott vot a boltba ezüst.

Üdv, Cilo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.