Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vPhis


vPhis
aktív tag

jó kis teszt.
de a hátrányoknál olyan dolgok vannak amik normális embereket nem zavarnak (pl nem raknak egy gépcsodát egy ilyen dobozba)

(#2) Warpig


Warpig
aktív tag

Grat a konfighoz, nekem tetszik! Nem is tudtam, hogy vannak ilyen "dupla" fekvő házak. Két dolog ami furcsa. A kék ledes venti nekem nem jön be, de ez szubjektív :), a másik, hogy a dvd rom kicsit csúnya, hogy fémszínű (igaz ez nem a te hibád, nem tudom van-e olyan, ami full fekete). Azonban ezeket leszámítva tényleg klassz!

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#3) cilo9


cilo9
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek a pozitív visszajelzést!

A hátrányok, amiket írtam engem sem zavarnak (kivéve a szar illesztést és vékony házat), de mivel LAN partikra való cipelésre van kitalálva, ahova gyanítom erősebb konfigot is visznek egy rendes VGA-val, ott már hátrány lehet szerintem. És valamit hátránynak is kellett irnom, :DDD így talán objektívabb az írás.

A kék ledes venti nekem se jön be, majd ha rendes helyére kerül a ház, akkor egy simára lesz cserélve, és ha TV közelébe van akkor elég zavaró is lesz a nagy fényár.
Én is kerestem olyan DVD írót, ami teljesen fekete, de nem leltem rá. Örültem, hogy találtam olyat, aminek az előlapján az írások is feketék.

:R

Üdv, Cilo

(#4) Lenry


Lenry
félisten

pár elírás:
HTPC összellítására vetemettem - összeállítására vetemedtem
A három közül ez a legmagasabb és leghosszabb, lényegében téglalap alakú. - téglatest... tessék 3 dimenzióban gondolkodni :P
szinte szabályos kocka házat kapunk készhez. - kézhez

amúgy szerintem is jó választás, szép gép lett :R

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) Solten


Solten
addikt

(Aero) Cool :)

Saor Alba

(#6) cilo9 válasza Lenry (#4) üzenetére


cilo9
aktív tag

Köszi! Javítom! :R

Üdv, Cilo

(#7) wierra


wierra
senior tag

Grat a leíráshoz! :C
Én is ilyen házat nyúzok már több, mint 1 éve. A meglátásaim is hasonlóak, mint amit leírtál. Azonban szerintem ez alapvetően NEM gamer case, hanem HTPC case. Ilyenformán a szellőzés is pont megfelelő, mert hát mi a francnak rakna bele az ember egy 9800GT-t vagy HD4850-et? (mondjuk én hamarosan beleteszem a 7900 GT-t a desktopból :) )

[ Szerkesztve ]

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#8) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Kimerítő írás, szerintem ez alapján mindenki el tudja dönteni, hogy ilyet akar, vagy sem.
Grat!

Nem minden vándorút céltalan...

(#9) Titanboy


Titanboy
csendes tag

Az írás remek :C
Nekem is volt egy ilyen házam nemrég, egy TT Lanbox házat cseréltem rá, mert annak a hátsó 2x60mm-es ventijei rettentően gyengék, reménykedtem az Aerocool hátulsó 120-asában. Nem akartam a tuningtól elzárkózni, úgyhogy kicsit átalakítottam a házat. Az elülső rész alját kivágtam egy 80mm-es ventinek, ez húzta be a levegőt, a lábak miatt volt kb 12 mm, ahonnan ezt megtehette. A másik módosítás az volt, hogy a ház venti felöli részén a "dupla" merevítést kivágtam úgy ahogy volt, mert a vinyókeret magában is remekül megállt két merevlemezzel együtt, mégcsak nem is rázkódott, és így egy teljes szélességű és magasságú hűtőt is be lehetett rakni... majdnem. Addigra sikerült szereznem egy TR HR-01 Plus hűtőt, ami széltében 2-3 mm miatt csak ferdén fért be. A hűtőt jobban szerettem, mint a házat, úgyhogy azóta megint midtower van :) Persze a módosítást követően egy 92 mm-es ventivel felszerelt párhuzamos hűtő simán elfér, pl a Xigmateknek vagy a Noctuának is van remek akkora bordája. Amúgy tényleg jó kis ház, az illesztéseken kívül nekem még az nem tetszett, hogy nagyon sérülékeny az anyaga, nagyon könnyen összejönnek rajta karcolások.

[ Szerkesztve ]

(#10) LLKobe


LLKobe
veterán

Frankó cucc, én is gondolkodtam ilyenen.... 2 dologra lennék kiváncsi: hogy hogyan fér be a táp alá, illetve hosszúságban egy normál méretű VGA, és hogy ez egy normál midi ATX ház mellé téve mégis mekkora :F

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#11) as_Rock


as_Rock
őstag

Tolj bele egy HIS Iceq 4670-es videókártyát:K
Elég erős, kicsi, alacsony a fogyasztása, és az IceQ hűtés kinyomja a termelt meleget a házon kívülre :C ja igen, és kéken világít a kártya ventije :DDD

ll-kobe: Normál VGA szerintem túl hosszú, a 4670 méretű kártyék viszont beleférnek úgy tudom.

[ Szerkesztve ]

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#12) Titanboy válasza as_Rock (#11) üzenetére


Titanboy
csendes tag

3870X2 is elfért benne gond nélkül annyi feltétellel, hogy beltolt alaplapi tálcával lehet csak berakni, de gondolom az nem gond senkinek.

(#13) cilo9 válasza LLKobe (#10) üzenetére


cilo9
aktív tag

Méretben kb 1,5x szélesebb és fele, 2/3-a a magassága egy midiATX-hez képest. Nehéz pontosan megmondani, mert az előző Antec Solo házam is szélesebb és magasabb volt az előtte meglévő Spire Black Fin-nél, pedig mindkettő midiATX. De az adatlapon a méretek alapján összetudod vetni, aztán egy mérőszalag. Én is így csináltam.
VGA kártya én tudtom szerint is belefér szinte bármelyik, de egy 8600GTS (ilyenem ezt tudom alapul venni) méretű gond nélkül befér.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Cilo

(#14) Quiksilver válasza cilo9 (#13) üzenetére


Quiksilver
aktív tag

Hali! grat a teszthez és a házhoz! :R :C viszont lenne egy kérdésem: h mire jó egy ilyen ház? úgy értem hová rakja az ember egy ilyet? v mi értelme van? lehet én vok a lúzer de nem értem :N télleg nem bántásképp kérdem :)
üdv.

as_Rock: akkor ez ilyen media centerekhez szokás tenni h passzoljon a többi berendezés színéhez és formájához? :B

[ Szerkesztve ]

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#15) as_Rock válasza Quiksilver (#14) üzenetére


as_Rock
őstag

Hová?
Ahol nincs hely nagy böszme háznak, és számít a külső, jó szellőzés, viszonylag kompromisszummentes konfiguráció összeállítás :K

cilo9: Ja bocs, kevertem az Antec kicsi házakkal, pl. NSK1380, arra igaz amit írtam videókártya ügyben:R

[ Szerkesztve ]

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#16) Male


Male
nagyúr

Tetszenek a képek... milyen géppel csináltad?

(#17) Gergő_


Gergő_
őstag

igazán jó kis teszt én ilyenekért szeretem a logoutot olvasni
a képek is valóban kitűnőek
köszönjük

(#18) Picco


Picco
addikt

hi

szep haziko :)

kerdes: miert raktal bele egy ilyen teljesitmenyu/aru tapot, valahogy nekem nem illik bele a kepbe :F

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#19) as_Rock válasza Picco (#18) üzenetére


as_Rock
őstag

szvsz a ház mérete és minősége nem függ össze, másrészt a moduláris táp egy kis házban ahol minden centiméter számít áldás :K

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#20) Picco válasza as_Rock (#19) üzenetére


Picco
addikt

ki beszelt a mereterol es a minosegerol? :DDD

az nem ertem h ha nincs benne izmos vga, vagy egyeb sokat zabalo dolog, miert nem valami halk 300Wos tap kerult bele? :)
modularis tap tenyleg aldas, de +10k-t nemhinnem h meger ha nincs szukseg a teljesitmenyre, de lehet csak en gondolom igy :)

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#21) Gabis válasza Picco (#20) üzenetére


Gabis
őstag

ja ja ez nekem is furcsa volt

(#22) cilo9


cilo9
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a pozitív visszajelzést! Igyekeztem az Antec Solo-s írásom kommentjeinek javaslatait felhasználni és egy kulturált és gusztusos irományt összedobni.

Quiksilver: Egy ilyen ház szerintem is kb arra jó, amit as_Rock írt. Aki HTPC-t szeretne és nem feltétlen az alsó kategóriából akar választani, mert 20k körül nagyon minimál design-osat láttam csak. Egy olyan, amibe van kijelző és távirányító is, az 45k körül van de inkább feljebb. Ha veszek hozzá egy IMON VFD-t, akkor kb 35k körül lesz a ház+IMON, de legalább nem egyben kellett kifizetnem. És jobban bővíthető egy ilyen ház, mint egy speciális HTPC (főleg az alsó kategória) és még jól is néz ki szerintem, nem kell eldugni.

Male: Sony DSC-H7-essel készültek a képek!

Picco: a következőkért lett ez a táp. Elsőszámú szempont volt a konfig összeállításánál, hogy halk legyen. Megnéztem a Melyik tápegységet vegyem? topic 1. hsz-ében a halksági sorrendet. Ez alapján 3 jöhetett szóba: Zalman B-APS 360W, Corsair VX450 és az Enermax PRO/Modu sorozat. Zalmanom volt az előző konfigban, a bajom az volt vele, hogy kikapcsolt állapotban van neki egy halk "ciripelő" hangja, ami már akkor zavart. Előtte volt Corsair-em, de azt meg nem ette meg az akkori alaplapom (Corsair-ből a moduláris drágább lett volna), ezért úgy voltam vele valami újat próbálok ki. Így maradt az Enermax, mert ebből a modulárist 18k-ért tudtam beszerezni. Van belőle 385W-os is, ez lett volna eredetileg, de ilyet nem találtam sehol, így maradt a nagyobb. Mivel 80+ a hatásfoka így elvileg nem gáz, hogy nincs kihasználva. A jővőt nézve meg nem gáz, mert ha lesz benne még 2 HDD plusz az Imon, akkor azért javul a kihasználtsága és semmi hangja sincs, 500rpm körül forog a ventije. A modulárist meg írtam, minnél kevesebb kábel, annál jobb a szellőzés. Ekkora méretű háznál sokat számít, hogy mennyi kábel fut benne. Ár/értékben jó ez a táp és ha netán gép csere lesz, tuti a tápot megtartom. Ennél az alkatrésznél hosszú távon gondolkoztam.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Cilo

(#23) Jhonny06


Jhonny06
veterán

HTPC-re fölösleges az ilyen "erős" hardver, ellenben egy 1 TB-os winyó tapasztalataim szerintem kell bele.

(#24) cilo9 válasza Jhonny06 (#23) üzenetére


cilo9
aktív tag

Persze, lehet olcsóbbat is és energiatakarékosabbat is összerakni.
Ki mit szeretne bele tenni.

Üdv, Cilo

(#25) Bermi válasza cilo9 (#13) üzenetére


Bermi
aktív tag

napok óta keresek egy teljes vga-t fogadni képes mATX házat.

jöttek a tanácsok, majd mindegyikre rákeresve volt találat és Tiedet elolvasva, majd látva ezt a hozzászólást, azt hiszem meg van a következő házam. (a fő kritériumom , hogy nagy vga beleférjen)

az előző házaidba is befért volna nagy méretű vga? (szerinted), mert akkor azokat is megsasolom.

az írás tetszett, a képek jó minőségűek, köszönjük :R

[ Szerkesztve ]

F1.....

(#26) cilo9 válasza Bermi (#25) üzenetére


cilo9
aktív tag

Szia!

A korábbi házaim a Spire BlackFin és az Antec Solo hagyományos házak voltak. Szerintem a Solo-ba beférnek ezek az ultra hosszú kártyák, de ez csak szerintem!
Itt a Aerocube esetében amivel gond lehet ezeknél a nagyon hosszú kártyáknál (pl 8800GTX hosszúság), hogy a tápcsatikat betudod-e dugni!? :F Ez kérdéses! De ha megadod az általad kinézett VGA kártya hosszúságát, akkor lemérem, hogy befér-e az Aerocube-ba.

Köszönöm a pozitív kiritikát az írásoshoz! :R

Üdv, Cilo

(#27) Bermi válasza cilo9 (#26) üzenetére


Bermi
aktív tag

köszi, :R

a kártya 27cm, a tápcsatik viszont oldalt vannak, így az is kérdés hogy arra van-e kb 2cm hely, a vga végénél nem baj ha nincs több.

F1.....

(#28) cilo9 válasza Bermi (#27) üzenetére


cilo9
aktív tag

A 27cm hosszúság az rendben van! (még max 2-3 cm hely marad) Az én konfigomnál - gondolok itt az alaplapra elsősorban - gond ott lehet, hogy 5-ből 3 sata csati biztosan használhatatlan lenne, mert lefedné a VGA. (gondolom két PCI helyet foglal a kártya).
Magasságba 10cm-rel kalkulálj maximum, mert fölötte van a táp.
Az oldallap felé meg két PCI hely+kb 2cm van. (ha két kártya helyet foglal, akkor 1 PCI+kb 2 cm).
Remélem érthetően írtam le, ha valami még kérdéses, nyugodtan írd meg!

Üdv, Cilo

(#29) Bermi válasza cilo9 (#28) üzenetére


Bermi
aktív tag

igen, hosszában elfér,

sata hozzáférhető lesz.

a vga talán elfér, a táp csatik a végén vannak a hátához közel, ott pedig felette a dvd meghajtó van, de az a felsőben lesz, így elméletileg oda belóghat a csatija tápnak.

(illetve akkor nem, ha a dvd keret alulról zárt, de ha jól látom nem az)
de sajnos a hőcsövek miatt kb fél centit szélességében vastagabb, így közel 11cmes teljes hosszábban a magasság ami kell neki. de ha valóban pont 10cm van az alaplaptól a táp aljáig, akkor vga csere vagy más ház, sajnálnám mert minnél többet nézem a teszted, egyre jobban testzik.

még egyszer köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

F1.....

(#30) Dealer


Dealer
tag

Nagyon jó az írás! Tetszik a ház, meg ahogy megoldottad! Nekem olyan kérdésem volna hogy duplaslotos VGA-t bele lehet tuszkolni?:) És mondjuk egy passzív hűtésű HD4850 mekkora poklot okozna a belsejében?

(#31) cilo9 válasza Dealer (#30) üzenetére


cilo9
aktív tag

Köszönöm! :R
VGA kártya méretekre a 28-as hsz-ben találsz infókat. Itt írtam le kb az én konfigom adottságai mit engednek meg méretben. A ház hátlapján, ha jól emlékszem négy kártyahely van kialakítva. Inkább a microATX lapok viszonylag zsúfoltabb elrendezése miatt valami alaplapi csatlakozót nagy valószínűséggel kitakarna, de ez már microATX lap - dupla slotos VGA "kapcsolatán" múlik.
Nem ismerem a HD4850-et, de passzívan bizonyára termelne jócskán. A táp kapná a javát szerintem, mert az pont felette szívja be a levegőt, tehát arra kihatna. De ha nagyon melegít, akkor az oldallapra kell lyukakat fúrni és ventit rakni kívülről.
Csak ötletelek azért azt vedd figyelembe, nekem ez a konfig szinte nulla hőt termel, minden alapon jár kb.

Üdv, Cilo

(#32) Rém


Rém
tag

Nekem szintén ilyen házam van, egy Asus M2A Vm-HDMI-s alaplappal, elfért benne simán a teljes méretű Msi 8800 Gt-s videokártya is. Sajna Én nem moduláris tápot vettem bele, hanem egy sima Fsp-t, a vezetékeket szinte lehetetlen elhelyezni.
Ennek ellenére az a véleményem, hogy jó kis ház ez, a szerkezet összerakott állapotban nagyon szilárd, ha vastagabb lemezekből lenne, nagyobb lenne a súlya is.

[ Szerkesztve ]

(#33) cilo9 válasza Rém (#32) üzenetére


cilo9
aktív tag

Egyetértek, jó kis ház ez! Azért a vastagabb lemezek jót tennének neki szerintem, akkor is ha súlynövekedést eredményez. A moduláris pedig sokat lendít a helyen és a szellőzésen.

Üdv, Cilo

(#34) #25954560


#25954560
törölt tag

hat, en most raktam ossze egy gepet ezzel a hazzal, de csak a bosszusag volt vele. eleg draga is ahhoz kepest h nincs hozza tap es hogy lakkozott alufolia vastagsagu maga az anyaga.
nyeklik-nyaklik, olyan hezagok vannak rajta, hogy tetszoleges reszen kepes rezegni. a festese egy vicc, korommel veletlenul is megkarcolhato orokre, a csavarokrol (pl tapcsavarok nyomai) mar ne is beszeljunk.
hiba volt megrendelni anelkul h elotte lattam volna eloben.
a vegeredmeny pofas (bar a venti-potmeterek is eleg gagyinak tunnek ezzel a kek fennyel) es kelloen csendes is lehet. nalam egy corsair vx450, egy wd green 1T es egy lc-power cc92 csinalja a zajt, amibol a prociventi a leghangosabb 1800-on.
osszessegeben az ember akkor vegyen ilyen hazat, ha valaki osszerakja neki a gepet es soha tobbe nem is akar hozzanyulni.

(#35) oalex


oalex
senior tag

én is ezen a házon gondolkodom.

A másik alternatíva a Sharkoon Rush Case

[link]

pár erezel olcsóbb, de nem az lenne a döntés alapja. Jó lenne tudni, hogy a gyakorlatban hogyan viszonyulnak egymáshoz.

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#36) cilo9 válasza oalex (#35) üzenetére


cilo9
aktív tag

Szia!

Megkapam a PÜ-t, ment is a válasz rá!

Üdv, Cilo

(#37) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Ilyen házzal kacérkodok egy ideje,a méretek meg is felelnének,az sem zavar ha a dvd iro felülrül nézve furcsán néz ki a szineltérés miatt/simán lefujnám a meghajto tetejét matt fekete festékkel
Viszont irjátok hogy az anyagfelhasználásal vannak bajok igy meggondoltam magam,ha nyagglik össze vissza akkor nem veszem meg ~19k ért.
Szomoru hogy összesen4 ilyen dobozházat találtam pedig megnéztem vagy 20 oldalon.

(#38) cilo9 válasza Silentfrog (#37) üzenetére


cilo9
aktív tag

Szia!

Oalex-nek is mondtam, hogy lehet csak az enyém volt egy szerencsétlenebb darab. Tény, hogy az enyémen. Föleg a tető lemeznél nagyon rosszak voltak az illesztések. Összerakva azért egyben van, de a lemezek vékonyak - viszont ezért maga a ház könnyű - és a szélük éles. Ha tudod nézz meg egyet élőben, az illesztések végett.

Üdv

[ Szerkesztve ]

Üdv, Cilo

(#39) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Sajnos sehol nem láttam ilyet egy helyi számteck.boltba ebben az árkategoriát már nem tartanak a boltok.
Majd keresek hátha lesz valahol.
A plexi is vékony?

(#40) cilo9 válasza Silentfrog (#39) üzenetére


cilo9
aktív tag

A plexit se mondanám vastagnak, báf nem volt viszonyításia alapom. Nekem amúgy a méretei és a kinézete győzött meg.
Nem tudom bp-i vagy-e, én a www.gephaz.hu-n rendeltem meg. A váci úton van az üzletük, ott vot a boltba ezüst.

Üdv, Cilo

(#41) Silentfrog válasza cilo9 (#40) üzenetére


Silentfrog
veterán

szeged mellett vagyok igy sajnos nem tudom megnézni pesten

(#42) cilo9 válasza Silentfrog (#41) üzenetére


cilo9
aktív tag

Nem tudom segít-e, de majd egy év távlatából most inkább választanám az M40-est. A plexiket és a potmétert leszámítva ugyanazt tudja nyújtani, szerintem masszívabb kivitelben, plusz talán egyszerűbb menet közben szerelni. A LanboxLite-ot továbbra se váalsztanám, mert jóval nagyobb a méret.

Üdv, Cilo

(#43) Silentfrog válasza cilo9 (#42) üzenetére


Silentfrog
veterán

Az meg nem tettszik. lehet,hogy vadászok akkor másikat,köszi a segitséged! :)

(#44) cilo9 válasza Silentfrog (#43) üzenetére


cilo9
aktív tag

Nincs mit, nagyon szívesen. Örülök, hogy az írásom segít másoknak és nem lett haszontalan.
Sok sikert a ház keresésbe!

Üdv, Cilo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.