Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ddekany válasza Pingüino (#47) üzenetére


ddekany
veterán

Másik, a készítőknek juttatás kapcsán. Nekem furcsa, hogy nincs arra semmi jól bevált, hogy egy videó vagy bármi tartalom mellett legyen egy virtuális adomány gyűjtő persely, amire egy kattintással be tudsz dobni egy százast, ha tetszett a tartalom, aztán csá. Ami valamennyire elterjedt komolyabb tartalomkészítőknél a Pateron, de az havi előfizetés, már megint. Nem az, hogy ad-hoc, csak arra a tartalomra, impulzus szerűen bedobsz a kalapba.

Persze ha ezek jól működnének, akkor a sok middle man, mind az egész emberiséget folyamatosan kínzó reklám ipar, hoppon maradnának.

[ Szerkesztve ]

(#52) Pingüino válasza ddekany (#49) üzenetére


Pingüino
senior tag

Nem ismerem a pontos jogi hátteret, de elvileg ha feltöltesz valamit youtube-ra, az saját szellemi tulajdon, a youtube nem nyúlhat bele, nem módosíthatja a tartalmat. Tehát csak megszakítva mehet közé külön a reklám.

(#53) bunfi válasza updog (#34) üzenetére


bunfi
őstag

Elolvastad és megértetted az egész kommentet vagy gondoltad csak szimplán rásütöd a szánalmas jelzőt?

Lopás? Hányadik reklámmentesítő előfizetés után fogod úgy érezni, hogy ez már annyira nem fer? Mert valahol itt a probléma, a sokáig ingyen adott szolgáltatásért már nem lehet pénzt kérni, akkor inkább a reklámmentességért fogunk? Nem nyújtunk valamit, adunk, szolgáltatunk, hanem ha fizetsz, nem kergetünk őrületbe? De meddig lesz az a pénz elég nekik? Mert a TV sem úgy indult, hogy megvetted az eszközt, kifizetted az áramot és a kábelszolgáltatás előfizetési díját, hogy megnyerd a jogot arra, hogy a műsoridő 20%-át reklámok töltsék ki...

Nagyon jól megy az agymosás, a Youtube miután ingyen beetetett mindenkit és ott örült magának, hogy milyen elképesztő mértékben szívja el a nézőket a hagyományos tv csatornáktól hirtelen úgy gondolta, hogy azért mert tárhelyet és szerverkapacitást biztosít joga van az elkészült tartalom által generált bevétel 55%-át zsebre rakni (ha a videó nem monetizált, akkor meg a 100%-át...), miközben szinte átláthatatlan szabályozással és nagyságrendileg nulla támogatást nyújtva "segíti" a tartalomkésztőket. Az olyan apróságok, mint a CP-botrány, csatornák eltűnése, tiltott szavak listája, a kuráció hiánya (egy algoritmus nem kuráció) és az itt-ott felsejlő cenzúra és politikai elfogultság szóra sem érdemes.

Mellesleg tényleg én vagyok az olcsójános, a tolvaj, hogy tiltom a reklámot, miközben a Google (vagy épp a Facebook) sokszázmilliárdos mértékben csalja az adót? Tudom, tudom, don't be evil... ;) ;)

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#54) Pingüino válasza ddekany (#51) üzenetére


Pingüino
senior tag

Ez már olyan témakör, hogy semmi sincs ingyen. Egy olyan oldal, ami pénzt tud fogadni, és hozzárendelni egy felhasználóhoz, ugyanúgy egy szolgáltatás, amit ugyanúgy elkészített valaki, és pénzt vár belőle. Sz...r dolog, hogy ilyen egyszerű dolgot sem lehet ingyen megoldani, mint hogy fogadd a támogatók pénzét, de sajnos ez van, ezt kell szeretni.

(#55) ddekany válasza Pingüino (#54) üzenetére


ddekany
veterán

Nem is kell ingyen, pl. lehet százalékot levenni, amiért üzemeltetik az infrastruktúrát. De fontos lenne az egésznél, hogy ne lehessen utólag megmondani, hogy ki milyen tartalomért fizetett (ugye, senki sem szeretné, ha pl. valami politikai szélirány váltás után hátrányosan érintené a profilja).

A másik, hogy vannak társadalmilag hasznos, infrastrukturális dolgok, mikre nehéz pénzt beszedni alkalmanként. Kb. mint a közút hálózat. A netet is kicsit ilyennek látom, mint azt is, hogy lehessen könnyen (tehát praktikusan) támogatni azokat, akik feltöltik értékes tartalommal. Társadalmi érdek lenne. Azaz, akár "közmű" is lehetne az infrastruktúra, amin keresztül a perselybe dobsz... bár mivel nem kötődik országhoz, ezt nem kis kihívás jogilag/politikailag megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#56) Foglalt név válasza Busterftw (#50) üzenetére


Foglalt név
addikt

Vannak, akik nem merik levenni a merciről a csillagot, mert akkor már lopott. Tiszteljük embertársaink agybaját!

(#57) Gargouille válasza updog (#34) üzenetére


Gargouille
őstag

Egyedül a "lopás" szó használatával vitatkoznék, mert egyszerűen nem azt jelenti a szó, mint amire használod. Nem lopja el a videót, a youtube-ról az, aki blokkolóval nézi meg. Ha azt írod, hogy aki blokkolót használ, az jogosulatlanul vesz igénybe egy szolgáltatást, az már közelebb áll a valósághoz.

A lopás során valamit eltulajdonítasz (tehát megvalósult egy károkozás, a meglopottól elvettél valamit, ami már az ő tulajdona volt), így a továbbiakban az eredeti tulajdonos már nem tudja használni, sem bevételt csinálni belőle.

Ha pedig jogosulatlanul veszel igénybe egy szolgáltatást, akkor egy feltételezett (vagy remélt, vagy várt) bevételtől esik el az illető, ami viszont egy feltételes mód. Például ha a bliccelőnek eleve nincs egy fillérje sem (mondjuk egy hajléktalan), akkor ő eleve sem tudott volna fizetni a szolgáltatásért, tehát bevétel sem realizálódott volna belőle (persze jogtalanul cselekedett), viszont ettől még a buszt nem tulajdonította el, csak potyautas volt.

Persze értem én, hogy a lopás sokkal hangzatosabb és erősebb kifejezés, meg hangulatkeltőbb, csak nem ezt jelenti.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#58) zseko válasza Foglalt név (#39) üzenetére


zseko
veterán

Aham, tehát azért vagyok igénytelen, mert arra a 2x20 percre amíg munkába érek nem költök a kocsimra többszázezret és megelégszem a Spoti előfizetés minőségével? :) Vagy hogy munkahelyre nem ruháztam be komoly rendszerre, hogy a cnc gépek zajában 'minőségi' zenét hallgathassak? :)

HR24.hu

(#59) Felesbandi


Felesbandi
senior tag

Én annyit fuznek hozzá a reklamosdihoz, hogy ha annak idejen nem ment volna el az osszes weboldal/platform a pofátlanul irritalo es mennyisegu reklamozas irányába, az adblocker se terjedt volna el ennyire. Ha a YouTube videók alatt lenne egy reklam banner, vagy a weboldalakon oldalt valami ami nem vibral, nem ereznek kesztetest reklam blokkolasra, mert nem lenne zavaro.

De videok elott 2 reklam + szponzor blokk a videoban mar pofátlan. És a szponzor blokkon a prémium se segit.

(#60) Silεncε válasza Foglalt név (#39) üzenetére


Silεncε
őstag

Juhé, megérkeztek az audiofilek is. Tudjuk, 1millio alatt kábelt se veszünk, ugorhatnánk?

(#61) ddekany válasza Felesbandi (#59) üzenetére


ddekany
veterán

De a csúcs amikor hosszabb videó közepén is egyszer csak reklám... A reklám itt már nem is annyira arról szól, hogy reklámozzon, hanem hogy minél idegesítőbb legyen, mert akkor rá lehet venni, hogy fizess, hogy ne legyen. Valószínűleg ezért is vannak extrém irritáló reklámok, mint ilyen totál béna páncélba öltözött zöld manók orrhangon vinnyogak stb... ;]

(#62) hemaka


hemaka
nagyúr

Szerencsere mar szet vannak blokkolva a retkes reklamjukkal egyutt, halistennek ritkan kell yt-ot nezni, sok latnivalo szamomra nincs ott.

(#63) azbest válasza Busterftw (#50) üzenetére


azbest
félisten

"az informatikai rendszerét ért jogosulatlan befolyásolás"
vagy valami ilyesmi címszóval jelentették fel az 50 forintos bkk bérlet vásárlót is. A blokkolók is belenyúlnak a kommunikációba, megváltoztatják a működést. Eléggé gumiszabály, szóval rá lehetne húzni.

Másrészt az oldalaknak szokott lenni ászf-e, amelyet sérthet a tevékenység. Azt pedig polgári perben számon kérhetik. Nem szokták, de a lehetőség ott van.

Azért, mert vadnyugat volt online, nem lesz ez mindig így. Fokozatosan szépen bezáródnak az ingyenélére a kiskapuk. Semmi sincsen ingyen, a törvények és szerződések online is léteznek.

A cikkben említett vállakozások nem szerződtek a youtube-bal, hanem maguk kerülték meg a rendszert. Anno az ms-t alkalmazását is kitiltották ezért. Még olcsón megúszták, hogy csak kizárták őket.

[ Szerkesztve ]

(#64) Silverboy


Silverboy
aktív tag

Reklám blokkoló nélkül Google ökoszisztémába? Margit nóóómális? Nem, nem fogok az időmmel fizetni a világ egyik leggazdagabb cégének a "sz*r szolgáltatásáért" mert ez a mainstream, van 1-2 helyen ahol "pétrion"-on vagy csatorna tagsággal fizetek kávé/sör kombót az alkotónak esetleg dobok twitch (tetszőleges streaming platform here it) dobok egy kis zseton havi szinten mert szórakoztat (igen én vagyok az aki egy scetch-ért pl UE engine ingyenes tartalomért is dobok 1-2 euro "Coffee Money"-t), és lelki békével vágok ki minden reklámot az ablakon. Van egy "használaton" kívüli Google fiókom, ami full passzív miatt csak a telefon/yt miatt van fenntartva... ahol lehet száműztem enyveséket, amióta a kereső is egyre több spam oldalt dob fel egy egy spéci keresés alkalmával vagy 240p indiai videjót robot hangon... (utóbbi fél évben), bocsánat, hogy nem facebookra keresek "reája", hanem mondjuk egy hibakódra, hogy mi a franc is az, az én kva anyámat tudom :DD

#53 bunfi
Szorul szóra egyetértek...

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#65) flexxx2 válasza opr (#9) üzenetére


flexxx2
őstag

Jó a történet, rendben van teljesen. De miért vettél "ehhez" te "eredeti" DVD-filmet, vagy az volt a csali? :)

(#66) Busterftw válasza azbest (#63) üzenetére


Busterftw
veterán

Persze ez totalis szurke zona meg ahogy irod gumiszabaly.
Ki hogy ertelmezi es ki hogy latja, csak legtobbszor itt a moralis aggalyokat probaljak ugy eladni hogy lopsz es bortonbe valo vagy.

Csak amig ez jogilag nem tilos (most hagyomanyos bongeszo blokkolasra gondolok inkabb) addig nincs nagyon mirol beszelni.
Azt meg ugye mar 10eve hallgatjuk es vannak cikkek, hogy ha ez igy megy akkor par ev es mindenki lehuzza a rolot. Aztan valahogy megsem, a blokkolok szama pedig novekszik.

[ Szerkesztve ]

(#67) opr válasza flexxx2 (#65) üzenetére


opr
veterán

Mert egy olyan filmrol volt szo, amit mindketten nagyon szerettunk, de meg csak ilyen fostalicska sd-ben lattuk. Volt fasza TV, HiFi, eredetileg nem is azert vettem, hogy ez legyen belole, csak meglattam es lecsaptam ra. Aztan a tobbi mar csak ugy jott. :)

ui.: Plusz szeretem az eredeti cuccokat, neha nagyon szepen meg vannak csinalva. :B

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#68) updog


updog
senior tag

Meg vagyok győzve (hogy szépen írjam le), ne legyen lopás, hívjuk nem rendeltetésszerű használatból eredő, bevételtől való megfosztásnak :D

Csűrhetjük, csavarhatjuk, egyrészt nem mondtam hogy baj ha valaki ezt csinálja, csak ne ezt állitsuk már be jó / követendő / alap / jogos viselkedésnek.

Másik oldalról, ha már azt kérdezzük hol vannak a határok és turkálunk mások zsebében (igen, az adóelkerülés is ronda dolog, az sem szimpatikus nekem), nem is a milliárd dolláros USA cégeket akarom védeni, de akkor kezdjünk már el azon is gondolkozni, hogy ha mondjuk én szolgáltató lennék, lenne egy szolgáltatásom, és abból valamennyi bevételem.

Van összegszerű határ, vagy valami hasonló, amikortól kezdve már "szabad" jogosulatlanul használni az én szolgáltatásomat? Ha havi egymilliót keresek vele? Ha havi egymilliárdot, akkor? Ha én vagyok a google, akkor már jogos? (mert az itteni levezetések szerint már igen...)

Mindegy, én se vagyok szentfazék, csak vicces hogy milyen hőbörgés van :D Amikor kb. csendben örülni kéne hogy megtűri a google ezeket a "szolgáltatásokat" amikor valszeg úgy kivághatná őket akár az egész internetről mint macskát.... és még csak meg se látszana a forgalmán/bevételén.

Én is sokat panaszkodtam hogy a tv-ben sok a reklám, már a doku csatornák is reality csatornák lettek stb. És az lett a megoldás hogy nem nézek azóta tv-t.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#69) Foglalt név válasza zseko (#58) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ezt te és Silεncε képzeltétek bele.
Az én megjegyzésem arra vonatkozott, hogy nincs valakinek 2 perce felmászni a "kedvenc" zeneszerzője oldalára és neki fizetni az alkotásért, aminek a másolatát utána birtokolja.
Ha az Evanescne vagy a DSP újrahangszereli egy számát és az kerül fel valahova, attól én még ugyanúgy hallgatom a saját "megszokott" példányom. Ha tetszik az új megveszem azt is töredékért, mint az előfizetés akkumulált költsége, ráadásul ott, azon és addig hallgatom, amin szeretném.
Megértem azt is, aki ettől kényelmesebb, lehet rádiót is hallgatni, de talán arra nem sütném rá az igényesség bélyegét.

(#70) Pingüino válasza Gargouille (#57) üzenetére


Pingüino
senior tag

Az emberek szeretnek játszani a számokkal, hogy jobban érezzék magukat. Ha pl. valahonnan plusz bevételed van, amit előre nem vártál, valahol viszont pénzt buktál, akkor hajlamosak vagyunk úgy tekinteni rá, mintha egyik sem történt volna meg, és akkor végülis nem vesztettünk pénzt.

Ő most ezt a hajlamot szemlélteti a "lopás" szó használatával. Tudat alatt úgy tekinti, hogy ha te illegálisan veszel igénybe egy szolgáltatást, akkor te nem egyszerűen nem fizetsz érte, hanem kifizetted, majd ugyanakkora összeggel meg is loptad őket. Ez az érv logikailag támadható, de arra jó, hogy ha ő fizet a szolgáltatásért, akkor tudja szidni azokat, akik nem, és ezzel jobban érezze magát.

(#71) Pingüino válasza Silεncε (#60) üzenetére


Pingüino
senior tag

Nincs azzal semmi baj, ha minőséget akarnak, én is elég vájtfülű vagyok, de a másik oldalról ott van #58 is, aki azt mondja, hogy minden élethelyzetre viszont totál felesleges. Rengeteg olyan közeg van, ahova hiába tesz az ember drága hangrendszert és jó minőségű zenét, úgyis elnyomja a különbséget a zaj.

(#72) Pingüino válasza azbest (#63) üzenetére


Pingüino
senior tag

Csak ha hirtelen elkezdenék elővenni akár a reklámblokkolók készítőit, akár azok használóit, akkor nem az lenne a következmény, hogy hirtelen mindenki előfizetne, de sokan még csak nem is néznék tovább reklámokkal, hanem egyszerűen leszoknának nagyon sokan az egész youtube használatról. Vszínűleg a polgári peres eljárások macerái mellett ez a legnyomósabb indoka annak, hogy miért nem tesznek ellenük semmit.

(#73) Silverboy válasza updog (#68) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Kivételesen a Google-re*. Csak úgy a saját megjegyzésem, #nooffense, ha úgy fogalmazok.

Ha van egy jó szolgáltatásom, pl kereső, vagy médiaplatform, vagy levelező, amit szépen egy kalap alá vonok mert nah. Uberalles nagyon jól tudjuk a tech iparban.

Toljon reklámokat a keresésem elé, toljon reklámot a videó elejére egyet meg a kis téglalapot a aka addsense. Nem érdekel, de mikor a szolgáltatás is egy trágyakupac lesz amellett, hogy a tartalmat nem látom a reklámtól és még pénzt akar rólam lehúzni, és ő még többet akar az nem pálya, lehet itt jönni a önkényes cenzúrával, a ráerőltetéssel, de amit a Google csinál jó pár éve YT-val vagy a Keresőjével, az már kimeríti a gusztustalan pénzlehúzás fogalmát, mert mindenki ide tölt fel, erre index-eli az oldalát, meg google business meg térkép meg minden, 70% monopolban van (DDgo, Yandex, Bing stb. mellet), egyszerűen mindent felvásárolt szépen ami neki kellet, azt jól el is krta, pont mint az MS a skype-ot, vagy a facebook... Egyszerűen nem lehet őket megkerülni, írom ezt egy céges Windowsról, úgy, hogy a telefonom android van, messenger van megnyitva miközben instán éppen valakinek tetszett egy képem :DDD. DDgo-t használok már inkább keresőre, főleg, hogy angolul nagyon jól hozza a találatott sőt talán jobban működik mint a Google, illetve Proton-ért havi szinten fizetek. (Nem a privancy miatt, egyszerűen jó a proton szolgáltatása számomra).

Sok, helyen ahol járok ki is van nyomva a reklámblokkoló, pl. a PH!-n is. Mert, ha már nem fizetek, azt a két - három bannert elviselem, de ne essünk át a ló túl oldalára, :), főleg ne egy google, facebook.

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#74) Pingüino


Pingüino
senior tag

Egyébként van még egy szempont, amit senki nem említett. Ugye mindenki a "lopás" oldaláról közelíti meg a dolgot, pedig az illegális letöltés lehetőségét fel lehet fogni egyfajta ösztönzésként is.

Javítsatok ki, ha tévedek, de a legtöbb ember, köztük én is, úgy van ezzel, hogy a minőségi tartalomért hajlandóak fizetni. Ha egy film jó, akkor elmegyek a moziba megnézni. Ha egy előadó zenéi jók, akkor elmegyek a koncertjére, vásárolok mechandise-t, esetleg valaki megveszi a lemezeiket is (bár a fizikai adathozdozók már eléggé eltűnőben vannak). Ha viszont valami egyszer nézhető, egyszer hallgatható, azért senki nem szeret fizetni. Van, aki pedig nem is fog érte fizetni. Ez, ha belegondoltok, egy jó módja annak, hogy minőségi tartalom készítésére ösztönözzük az embereket. Mert mindenféle hulladékkal nem lesz bevételed.

(#75) Gargouille válasza Pingüino (#70) üzenetére


Gargouille
őstag

"Az emberek szeretnek játszani a számokkal, hogy jobban érezzék magukat."

Egyrészt ez igaz, mindig jó úgy csavarni a fogalmakat, hogy nekünk legyen igazunk. Másrészt pedig olyan magasan van ingerküszöb és akkora a zaj, hogy már csak végletekben vagyunk képesek kommunikálni és sokkal hatásosabb letolvajozni mint árnyaltan fogalmazni. Csak pár év és már nem is tolvaj, hanem gyilkos vagy egyenesen tömeggyilkos lesz az, aki blokkolót használ. :D

De viccet félretéve, amit leírt azzal amúgy egyetértek, igaza volt, csak ez a tolvajozás annyira 1bites dolog és egy elvileg szakmai fórumon azért ne ezen a szinten legyen már a diskurzus. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#76) vzsryl válasza arn (#13) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Jó reggelt kívánok!
2021-ben, több száz éves kapitalista múlttal (nálunk több évtizedes) azon vagy felháborodva, hogy egy profitorientált multicég a sok milliárd $-ból fenntartott szerverein tárolt szolgáltatásaiért valamilyen módon pénzt kér?
Gratulálok!
Távol álljon tőlem, hogy védjem bármelyiket is, de ilyen világban élünk, ezt választotta az emberiség nagy része. Vannak olyan országok, ahol ez másképp működik. Szerintem nem lehet valami kellemes Észak-Koreában élni…

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#77) bunfi válasza updog (#68) üzenetére


bunfi
őstag

Amikor kb. csendben örülni kéne hogy megtűri a google ezeket a "szolgáltatásokat" amikor valszeg úgy kivághatná őket akár az egész internetről mint macskát.... és még csak meg se látszana a forgalmán/bevételén.

Ha kivághatná, már réges rég megtette volna. Mert ez a Googlenek minden nap bevételkiesés, nem is kicsi. De utánaszámoltak, hogy jelenleg még nem tehetik meg számottevő veszteségek nélkül. De ne aggódj, minden nap keresik a módját, hogy hogyan tudnák kivitelezni.

Szerencsére nem csak ők dolgoznak azon, hogy hogyan teljesíthetnék ki a monopóliumukat (ami néhol csak duopólium), hanem máshol épp minden megtesznek, hogy kegyetlenül visszavágják.

#74 Pingüino
Ha viszont valami egyszer nézhető, egyszer hallgatható, azért senki nem szeret fizetni.

Vagy nem szeretne annyit fizetni, mint amennyiért árulják ezeket az egyszer kategóriájú szolgáltatásokat. Legjobb példa film/sorozat streaming. Ameddig csak volt a Netflix, addig mindenki örült, de mostmár ott is különböző csomagok különböző megkötésekkel és felbukkantak a többiek: Hulu, Amazon Primez, Disney+, HBO Max és a többiek. Ezek egyszerre nem tudnak működni, időszakos/egyszeri fizetésre vagy nincs, vagy irreális áron van lehetőség. De persze meglepetés, hogy az illegális letöltés lesz a megoldás a problémára...

#76 vzsryl
Vigyorogjál paraszt, lássam az arcodon a derűt! Mi okod lenne itten szomorkodni, hiszen csak huszat mértünk rá a hátadra a deresen, pedig mérhettünk volna huszonötöt is.

Attól, hogy mindenre felkiáltunk, hogy DEHÁT A KAPITALIZMUS! HÁT NEMÉRTED! attól még nem fogok örülni, hogy az emberek nagy része edukálatlan a témában és/vagy ignoráns, mert emiatt szívok én is.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#78) Samott válasza Foglalt név (#69) üzenetére


Samott
addikt

Szep is lenne ha dalonkent kellene osszevasarolnom a zeneket amiket hallgatok. A Deezer kedvencek listajaban jelenleg 816 dal van... tobb szaz eloadotol.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#79) azbest válasza Samott (#78) üzenetére


azbest
félisten

Az a kemény, hogy múltkor egyik topicban valaki keresett olyan szolgáltatót, ahol lehet letölthető zenét venni, mert már a legtöbb szolgáltatónál teljesen leálltak a megvásárlós fajta kereskedelemmel. Helyette az előfizetős modell népszerűbb.

(#80) Samott válasza azbest (#79) üzenetére


Samott
addikt

Volt a multkor egy dal amit csak a bandcamp-en tudtam megvenni... de azt is fel tudtam tolteni a deezer fiokom ala. Bar itt leginkabb az volt a szempont, hogy honoraltam az eloadot. Ha csak ennyivel is. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#81) Foglalt név válasza vzsryl (#76) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ok

(#82) Foglalt név válasza azbest (#79) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ezt nem értem én sem, miért jó kiszolgáltatottnak lenni :F
Ahogy egy kattintással bejelöli kedvencnek, akár a vásárlásra gombra is rá lehetne nyomni, aztán amit megvettél, az meg gondolom "kedvenc" is. Semmivel nem tartana tovább.

[ Szerkesztve ]

(#83) azbest válasza Foglalt név (#82) üzenetére


azbest
félisten

Általában kényelem és hétköznapi hallgatáskor a sokmillió szám közül bármikor bármit lehet a katalógusból hallgatni. Míg megvéve csak azokat, amiket megvettél. Szóval megvan ennek az oka.

Viszont, ha jön az apokalipszis és megszűnik az internet, akkor a konzerv boltok mellett a retro cd boltok is népszerű célpontjai lesznek a fosztogató hordáknak. Valamint a kalóz gyűjtögetők hörcsögsége is új értéket kap :D

(#84) Pingüino válasza azbest (#83) üzenetére


Pingüino
senior tag

Ha apokalipszis jön, akkor énekelgetni fogsz, nem zenét hallgatni, mert hogy áram sem lenne sokáig, az is biztos. ;]

(#85) bunfi válasza Foglalt név (#82) üzenetére


bunfi
őstag

Ameddig nem lesz valamilyen "incidens", ameddig probléma nélküli a hozzáférés és megtalálja a hallgatni kívánt dalokat, addig - jogosan - nem meggyőzhető, hogy a rendszernek vannak hibái.

Én nem szeretek egyoldalúan megváltoztatható bérleti szerződéssel bérelni semmit, főleg ha az minőségben gyengébb is. Sajnos a streaming tartalmak a technológia korlátaiból fakadóan nem fogják soha megütni az adathordozóra rögzítettek minőségét. Van akit ez nem zavar, mert nem látja, nem hallja.

De attól függetlenül azok akik látják/hallják jogosan aggódnak, hogy tendencia lesz a minőségrontás. Például a Spotify streaming formátuma már visszalépés, mert normalizálják a zeneszámok hangerejét (loudness). Természetesen egyoldalúan, kérdés nélkül. A Netflix minősége dettó véleményes, az állítólag 17 Mbps, az nagyon nem 40. Engem nem zavar, hogy van akinek ez megfelel, van olyan helyzet, amikor ez is kielégítő, sőt; csak akkor minek dobálózunk állandóan a lossless, 8K, HDR és egyéb betűszavakkal? Minek a fél-egy terrás telefon?

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#86) Samott válasza Foglalt név (#82) üzenetére


Samott
addikt

Szamolj mar egy kicsit.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#87) Foglalt név válasza Samott (#86) üzenetére


Foglalt név
addikt

Pontosítanád, hogy mit?
Részemről nincs átlag évi 120 új szám, amit hallgatnék, nekem nem éri meg nettó sem a dolog. Anélkül sem, hogy hozzávenném, hogy pl. ha az autóban csak usb-ről tudok zenét lejátszani, akkor már lábon lőttem magam a kölcsönzéssel.

(#88) opr válasza Foglalt név (#87) üzenetére


opr
veterán

Tehát akkor röviden, tömören fogalmazva, azért igénytelen az, aki Spotifyon hallgat zenét, mert mások a körülményei, mint neked. Értem. Nincs több kérdésem. :N

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#89) Samott válasza Foglalt név (#87) üzenetére


Samott
addikt

Esetemben 800+ dal, es az csak a kedvencek. Az a szokasos dolcsis aron 800 dollar. Dezzer 1500 huf egy honapra. Csak ez a 800 dal 13 ev streaming ara... es akkor meg csak azokat tudnam hallgatnia amit mar kedvelek. Hogy talalok ra az ujdonsagokra, ami szinten tetszhet nekem?

Autoba: aux kabel 2e huf. Telefonod meg gondolom van.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#90) Foglalt név válasza opr (#88) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ha te így gondolod, egészségedre.
Én leírtam a saját véleményemet itt.
Azért igénytelen, mert nem érdekli hova megy a pénze és mit kap érte, a lényeg, hogy kényelmes legyen. Mint említettem, teljesen rendben van, mindenkinek más a prioritás. Az viszont, ha valakinek nem tetszik, hogy ő ilyen és nem változtat rajta, hanem hisztizik, az azért kicsit ovis szint. Lsd. nem dagadt vagyok, hanem #bodypositive.

@Samott:
Nem tudom miért bizonygatod az igazad. Mint írtam, mindenki olyan stratégiát választ magának amilyet akar. Én próbálok nem rövidtávon gondolkozni. Ha neked megfelel így, hajrá. Lehet, hogy 5 év múlva világbéke lesz, hideg fúzió és mindenki mindent ingyen kap, akkor tökre megérheti ez a rövidtávú stratégia költségoldalról.
Ha holnap a deezer levesz két előadót, árat emel, stb., az meg engem nem fog érdekelni. Ehhez rövidtávon, akár az általad említett telefon árát is meg kell előlegezni, mindenki eldöntheti, hogy fontos-e neki ez ennyire, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#91) Viktor77 válasza Foglalt név (#82) üzenetére


Viktor77
titán

Küldhetnél egy linket, hogy pl. ezt hol tudnám megvásárolni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#92) Foglalt név válasza Viktor77 (#91) üzenetére


Foglalt név
addikt

Keresőszolgálatónak is tűnök már? :DDD Kérjek érte havidíjat?

#93
Semmi gond a hsz-eimmel, pont arról szólnak, amivel most itt küzdesz. Miért várod mástól, hogy megoldja a te problémádat? Ha érdekelne a dolog, akkor utánamennél és kitalálnád, hogyan lehet megvenni. Ha meg annyi energiát mégsem tolsz bele, akkor miért zavar az, ha szerintem ez nem az ezzel kapcsolatos igényességedre utal :F

[ Szerkesztve ]

(#93) Viktor77 válasza Foglalt név (#92) üzenetére


Viktor77
titán

Szóval, nem tudsz ilyet. Ok. Semmi gond. Remélem érzed mi a gond a fenti hsz-eiddel.

MODRA: Ja, hogy még az sem esik le, hogy ezt nem lehet megvenni sehol, nem található meg máshol. Így "kénytelen" vagyok igénytelen lenni, és YT-on hallgatni.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#94) Samott válasza Foglalt név (#90) üzenetére


Samott
addikt

En bizonygatom az igazam? Hat te mesz szembe az autopalyan... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#95) opr válasza Foglalt név (#90) üzenetére


opr
veterán

Igen, már az is baromság volt. Mi van, ha nincs kedvenc zeneszerzőm? Mi van, ha nem csak 50 zenét szeretnék egy éven át hallgatni, hanem szeretem, ha valami új jön szembe relative gyakran? Mi van, ha nincs annyira beszűkülve az ízlésem, hogy csak 1-2 fajta zenét hallgatok, hanem konkrétan kb bármi jöhet (pár kivétellel)?

Olyan szinten szűk a látóköröd, hogy csoda, hogy a saját orrodig ellátsz, de legalább azt magabiztosan teszed...

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#96) Foglalt név válasza Samott (#94) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ez a bezártság sokaknak betette a kaput azért.. Csak az egyik véglet létezhet.
A példáddal élve ti az autópályán mentek én meg a parti úton. Te jutsz el előbb A-ból B-be? Igen. Kételkedett benne bárki? Nem.
A parti út kevésbé zajos, sokkal szebb és kalandosabb? Áltathatod magad, hogy nem, ha neked valamiért rohannod kell és nem fér bele, de a valósággal nem szeretnél szembenézni.
Mondtam egy szóval, hogy ne fizess elő? Nem. Meg lehet róla a véleményem? Megvan.

#95
Köszi, hogy felnyitottad a szemem! Így hogy már tudom, hogy a 21. század elhozta a lehetőségét az új zenék felfedezésének, nem is várok tűkön ülve, hogy kijöjjön az Edda 34.!

[ Szerkesztve ]

(#97) bunfi válasza Viktor77 (#93) üzenetére


bunfi
őstag

Nem hiszem, hogy a fenti hsz-einek a lenne bármilyen kivetülése erre; kétlem, hogy rajta múlna, hogy csak a yt nyomorított audió minőségében áll csak rendelkezésre (én is hallgatom őket és más hasonló lemezlovasokat). Inkább a szerzői jog jelenlegi állapota a probléma és az, hogy büntetlenül még ingyen sem teheti közzé (a yt is folyamatosan piszkálja a videóikat, meg a hasonlókat is; monetizáció pedig ultrakizárva). Persze mixcloud vagy soundcloud jobb minőséget adna, legalább egy kicsivel. De ez már rajtuk állna...

Egyébként, hogy praktikális "mocskos tolvaj" legyek:
1. https://addons.mozilla.org/hu/firefox/search/?q=Youtube%20Downloader
2. https://y2mate.is/en6/
3. https://www.4kdownload.com/products/videodownloader/6

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#98) opr válasza Foglalt név (#96) üzenetére


opr
veterán

Jól sejtem, hogy fingod nincs, hogy működik a Spotify és társai?
Sose használtad, pláne úgy, hogy élő is fizettél?
Mert a hsz-eidből üvölt, hogy fingod nincs az egészről. Csak véleményed. Illetve kinyilatkoztatásod.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#99) Samott válasza Foglalt név (#96) üzenetére


Samott
addikt

De te zarod be magad, en szabadon valaszthatok millionyi zene kozt. Te meg csak azt tudod hallgatni, amit megvettel. Mi megyunk a szebb es kalandosabb uton. Te meg max egy alagutban. Ha mar analogiat keresel.

Te vagy a multban ragadt ember, nincs ezzel semmi baj, ha neked igy jo hat legyen. Csak feleslegesen gyozkodod azokat, akik mar tulleptek ezen. Mert ok latjak azt, amit te meg nem.

(ha lelovik a streaminget majd ujra torrentezunk mint elotte - de igy legalabb tenyleg jut valami az eloadoknak - ez is egy szempont)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#100) bunfi válasza opr (#98) üzenetére


bunfi
őstag

Hogyan működik? Én úgy tudtam, hogy az ajánlásokat készítő algoritmus üzleti titok és nem nyilvános. Te tudsz valamit?

#99 Samott
Mármint a lejátszásonként a kiadónak fizetett (Spotify esetében) ~0,004 cent? Ha már látás...

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.