Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Samott válasza bunfi (#100) üzenetére


Samott
addikt

Tobb mint amit a torrentbol kaptak...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#102) opr válasza bunfi (#100) üzenetére


opr
veterán

Nyilván nem a konkrét algoritmusról beszélek, szerintem azt elő ember nem tudja, mert 99%,hogy valami AI van mögötte. A lényeg, hogy van, létezik, és segít.
Discover weekly-t pl imádom, ahogy a személyre szabott "rádiókat", meg szinte az össze made for you cuccot.
Ezek nélkül tized ennyi zenével nem találkoztam volna, amiket amúgy szeretek és hallgatok rendesen. Ha meg valami annyira jó, akkor ha éppen úgy van, megyek koncertre. Olyanra is, akiről spotify nélkül a büdös életben nem hallottam volna.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#103) bunfi válasza Samott (#101) üzenetére


bunfi
őstag

Szerintem meg teljesen ugyanannyi, mert a zenészek nagy részének nincs százalékos opciója az eladásokból... Akiknek pedig van, nekik meg alapvetően tökmindegy, a torrent miatt kieső bevételek nélkül is elég gazdagok. A feltörekvő/underground műveszeknek akár még rosszabb is lehet. Itt van róla egy érdekes videó, ha gondolod nézz bele. De összességében ez egy sokkal sokkal összetettebb kérdés.

#102 opr
Ez csak a kedvelt zenei műfaj kérdése. Nekem pont ellentétes tapsztalataim vannak. Elkezdek hallgatni egy deep house dalt, beüt a rádió és azon kapom magam, hogy mi ez az edm nyávogás? Sajnos az elektronikus zenei palettámat nem tudja nagyon bővíteni az elsősorban popularitást súlyozó algoritmussal. Persze a kinálat sem optimális ebből a szempontból, mert a remixek ebben a műfajban elég fontosak, de sajnos nagyon alul vannak reprezentálva.

De ne érts félre, örülök, hogy te olyasmiért fizetsz, amit élvezel. Én az (underground?) zenei blogokkal szélesítettem a látókörömet, meg egy időben az éjszakai Petőfi rádióval (kár, hogy lapátra tették azt a gárdát). De ezek talán épp ennek a (válogatás nélküli mennyiségi fogyasztásra ösztönző) zenekultúrának az áldozatai lettek.

#104 Viktor77
Igen, mert 128Kbit mastereletlen szar és NEM, mert nincs más választásod (ahogy nekem sincs :( :( ).

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#104) Viktor77 válasza bunfi (#97) üzenetére


Viktor77
titán

Azt írta, igénytelen vagyok, ha YT-ot hallgatok. Rávilágítottam, hogy nagyon-nagyon sok esetben (én nagy %-ban ilyen mixeket hallgatok) nincs más lehetőségem.
Ettől igénytelen lennék?

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#105) zseko válasza Foglalt név (#69) üzenetére


zseko
veterán

A te megjegyzésed arra vonatkozott, hogy aki Spotit használ az igénytelen.

'...Aki annyira igénytelen, hogy youtube-ot néz vagy spotify-t hallgat...'

Szót sem írtál semmiféle zenevásárlásról (akinek válaszoltál az sem [sőt, akinek ő válaszolt az sem], konkrétan spotify előfizetésről beszélt). Ami be is b.szna, ha egyenként kellene megvennem a zenéket (ahogy már más is írta), hát még ha egyetlen zene miatt meg kellene vennem feleslegesen egy egész albumot.
De gondolom akkor csak és kizárólag vásárolt cd, előadó oldaláról vásárolt mp3 (bár ebben nem tudom hol az igényesség, de mindegy), jobb esetben ogg/aac, vagy még jobb esetben flac-t hallgatsz, és még véletlenül sem hallgatsz előre semmi zenét más médiumról, hanem rögtön megveszed vakra az albumot amint kijön. Hiszen ha nem fizetsz érte és úgy hallgatod meg hogy érdekel-e, akkor meglopod az előadót 😱

Megvenném én is a 'kedvenc' zeneszerzőm oldaláról a zenét, ha
- egyáltalán megvásárolható lenne,
- nem az artisjus és egyéb, valóban pénzlopó, és a zenéhez semmit hozzá nem tevő bandákat fizetném, hanem ténylegesen a kedvenc előadómat támogatnám a pénzzel.

(No de kíváncsian várom akkor pl. a 2Unlimited - No One megvásárolható linkjét a saját weboldalukról, vagy pl. az ilyen és más egzotikusabbak saját weboldali linkjét, hogy csak az egyszerűbbeket linkeljem :))

Tök mindegy ugyan, de a csengőhangom pl. vásárolt, bár egy hetembe került megtalálni pontosan azt a verziót amelyik kellett.

Nem a kényelem miatt vagyok Spotify előfizető - hiszen lehet ingyen is használni némi reklámért - hanem mert így gondolom helyesnek. Az előbbiben írtam pedig szerintem még mindig áll: autóban zenehallgatáshoz, vagy zajos munkahelyen zenehallgatáshoz flac mellett érvelni nem 'igényesség', hanem szimpla balf.szság. Szerintem. De kinek mi 🤷‍♂️ nekem megfelel, ha nem hallom ki a nyolcadik felharmonikust ha épp cnc mellett kell mérnem, ha cserébe legális (és reményeim szerint jut vissza az előadóknak is).

HR24.hu

(#106) Samott válasza bunfi (#103) üzenetére


Samott
addikt

Figyelj, siman lehet. Valamiert megis felengedik a zeneiket az eloadok. Emlekszem egy ideig nem volt se Rammstein se Metallica a Deezeren, most meg mar van. Megtehetik hogy lemondanak rola, ha tenyleg elhanyagolhato.

En leginkabb azert fizettem elo mert kenyelmesebb mint torrentezni. Nem kell letolteni masolgatni, ahol van net meg egy bongeszo ott van velem az osszes zene amit kedvelek. Nem volt, talan most sincs Kex peldaul rajta, de az ilyen egzotikumokat is fel tudtam tolteni magamnak. A kenyelemert fizetek.

Nem jelolom offnak, ez a fenti a youtube zeneboltjara is igaz szerintem. Belefer.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#107) opr válasza bunfi (#103) üzenetére


opr
veterán

Nekem az a szerencsém, hogy hallgatok ilyeneket IS.
Engem abszolút nem zavar, ha a deep house után death metal jön, amit levezet egy kis edm, aztán valami romantikus nyálgép zene, utána valami kis reggie, aztán kis rock, stb.
Az egyetlen, amivel ki kehet kergetni a világból az a rap "zene", de ennyit már megtanult a Spotify, a többi meg nekem aztán műfajtól függetlenül jöhet, aztán vagy jó, vagy nem jó, ez már a konkrét zenén múlik. :K

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#108) hemaka


hemaka
nagyúr

Spotify igenytelen, egy tidal flachoz kepest biztosan. Mas kerdes hogy eleve bt fulessel es a kocsiba a gyari kinai ying-yang hanszorokon mi a tokom ertelme lenne flacot hallgatni?😂

(#109) zseko válasza Samott (#106) üzenetére


zseko
veterán

Ha ők azok, akkor van valamennyi, bár nem biztos hogy erre gondoltál.

HR24.hu

(#110) zseko válasza Foglalt név (#96) üzenetére


zseko
veterán

Nem azzal van a probléma hogy véleményed van róla, hanem hogy igénytelennek bélyegzed azokat akik - akár kényelmi, akár más, reális okból - másként gondolják.

HR24.hu

(#111) arty válasza bunfi (#12) üzenetére


arty
veterán

Tehát pontosan nullaszor akarnak fizetni. De a tartalom az jár, mi? :D

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#112) Samott válasza zseko (#109) üzenetére


Samott
addikt

Nekem Deezerem van, most megneztem, ez ott is fent van, de ez csak egy "tribute album", nem az eredeti.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#113) Sanya válasza hemaka (#108) üzenetére


Sanya
nagyúr

LOL! Pontosan!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#114) Busterftw válasza arty (#111) üzenetére


Busterftw
veterán

A tartalom nem jar, de ott van, ki van rakva az internetre. Ehhez csak egy internet elofizetes kell. Ha penzt akarnak erte akkor zarjak paywall moge, mint sok online ujsag teszi peldaul.

Ennek hianyaban jelenlegi keretek kozott pedig mindenki ugy fogyasztja a tartalmat ahogy jonak latja.

(#115) ztsoft válasza bunfi (#97) üzenetére


ztsoft
őstag

Én még megfejelném a "mocskos tolvaj"-t egy kicsit, youtube-dl, nem "csak" Youtube-ra.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#116) Foglalt név válasza Samott (#99) üzenetére


Foglalt név
addikt

Annyit elárulhatnáld, hogy miről győzködlek :F
Illetve, hogy az én CD-ből miért nem jut az eladónak és ha ennyire rossz ez neki, akkor miért dedikálja :F
Bocs, ha nem érzem, hogy a BKV hátsó ülésén 5"-t bámulni a világ teteje, hanem ilyen múltban ragadt vagyok, ahol még voltak emberi kapcsolatok :)

(#117) quailstorm válasza Pingüino (#47) üzenetére


quailstorm
nagyúr

"azt meg ugye nem blokkolja semmi"

Sponsorblock

(#118) Foglalt név válasza zseko (#105) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ennyire fiatal vagy? Sosem láttál még egy sample-t vagy jártál zeneboltban esetleg koncerten? Ha ennyire nem érdekel a téma, akkor mitől lennél igényes ezzel kapcsolatban. Vagy bárki, aki a kényelmet és a mennyiséget a minőség elé helyezi :F Itt a szó definíciója... Vagy ebben a fene nagy pol. korrekt világban már semmit sem lehet a nevén nevezni?
Én pl. kajában vagyok igénytelen, jó egy hamburger, kb. nem veszem észre, hogy marhát vagy alpakát eszem. Tök jó, mert olcsón, szinte bárhol megkajálok.
Viszont nem próbálom mindenhol eladni, hogy mekkora gourmet vagyok és hogy a meki a legigényesebb étterem, mert 1 kebab árából adnak 5 sajtburgert.
Ha érted, mire gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#119) Samott válasza Foglalt név (#116) üzenetére


Samott
addikt

Ne szalmababozz. Az nem volt kerdes ha eredeti CD-t veszel abbol jut az eloadonak, azt targyaltuk (mondjuk nem veled, az igaz) hogy a streaming jobb-e mint a torrent.

Felenk nincs bkv, ellenben vettem egy 2e forintos aux kabelt es millionyi zenet tudok hallgatni a sajat automban. Ugyanugy a kocsi sajat hangrendszeren ahogy te is csinalod.

Emberi kapcsolatoknak semmi koze ahhoz hogy valaki CD-n vagy streamingen hallgat zenet. Vagyis de, mert en csak egy linket kuldok, de ha te kolcsonadod a CD-t, addig nem hallgathatod amig vissza nem kapod.

Ugy nez ki kezded felismerni hogy elveszetted a vitat es ezert terelsz ossze-vissza. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#120) azbest


azbest
félisten

túlpörgitek... az "igényesség" kifejezés használata volt kapufa, miközben végig kényelmi és megszokási dolgokról volt szó :)

(#121) bunfi válasza azbest (#120) üzenetére


bunfi
őstag

+1!

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#122) Pingüino válasza quailstorm (#117) üzenetére


Pingüino
senior tag

Én nem erről beszéltem, mert ez a blokkoló is csak úgy működik, ha meg van jelölve a rész hirdetésnek. Én arra gondoltam, mikor valaki a videója közben reklámoz. Pl. ha valaki egy videóban a laptopján dolgozik, és közben mellékesen megemlíti, hogy ez egyébként egy xy gyártó xy modellje, ami milyen überf...a, és hogy egyébként ez egy fizetett hirdetés volt. Az ilyet semmi nem fogja blokkolni.

(#123) Yeffy válasza quailstorm (#117) üzenetére


Yeffy
veterán

ahh, miota akartam mar egy ilyet, nagyon koszi! :C :R

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#124) quailstorm válasza Pingüino (#122) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ami ennyire alattomos, vagy mondjuk egy fizetett "teszt", azt tényleg nem blokkolja semmi, legfeljebb a felismerés és bezárás.

(#125) bunfi válasza quailstorm (#124) üzenetére


bunfi
őstag

Olyat meg egyre nehezebb találni, főleg, ha valami nem mainstream dologról keresel tesztet.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#126) zseko válasza Foglalt név (#118) üzenetére


zseko
veterán

Tényleg ennyire nem érted mi a baj az állításoddal? :) Hogy miért szállt rá majd' mindenki? :)
Hogy csak a saját nevemben beszéljek: szerinted mennyi megy át a minőségi zenédből az általam leírt helyzetekben? Vagy neked elég a tudat, hogy 'minőségi' zenét hallgatsz? Igaz belerondít a menetzaj, a szélzaj, a motorzaj, a többi közlekedő; a helyenként 80-100db-en dolgozó cnc, eszterga, miegyéb... de nem baj, mert a hallgatott zene 'minőségi'... :F Ha neked elég a tudat hogy autóban minőségi zenét hallgatsz, nekem meg nem, mert hallani is akarom, akkor kettőnk közül ki az igénytelenebb? Mégis, mennyit kellene az autómra költenem, hogy neked megfeleljen 'hangzásilag'? Egyébként pedig, autóban zenét hallgatni az nem minőségi zenehallgatás, az máshol kezdődik, max. beszoptad a marketinget. Mint ahogy CD-t hallgatni sem minőségi, az is máshol kezdődik...
Nevén lehet nevezni a dolgokat, csak te nem ezt tetted, hanem kvázi lehülyéztél/degradáltál/igénytelennek állítottál be mindenkit aki nem úgy hallgat zenét ahogy te (gondolod).
A linket köszönöm, bár azt továbbra is várnám amit kértem, a megadott számok letöltési lehetőségét - kiemelt érdeklődéssel az ázsiai zenékre - ha már azzal érveltél, hogy az előadó oldalán kellene megvásárolni, és mindez csupán csak két perc.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#127) arty válasza Busterftw (#114) üzenetére


arty
veterán

tehát ha valakinek csak 30 centis a kerítése, simán átléped és ellopod a cuccait?
hiszen ha nem akarná, hogy elvigyék a cuccait, NYILVÁN 3 méteres szögesdrótja lenne...

teljesen nyilvánvaló a google üzleti modellje: reklámnézésért (=30 centis kerítés) kapsz tartalmat. technikailag adblockal könnyen megkerülheted a "korlátozást", kérdés érdemes-e ezt itt büszkén, melletverve hirdetni és a googlet ekézni közben ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#128) Gargouille válasza arty (#127) üzenetére


Gargouille
őstag

Talán szerencsésebb lett volna példának ha azt írod, hogy létrát visz és kerítésen kívülről nézi a Forma-1 futamot.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#129) Pingüino válasza Gargouille (#128) üzenetére


Pingüino
senior tag

Ami pedig ugye nem tilos, csak nem etikus. :)

(#130) tDr1v3r válasza Foglalt név (#118) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Te miért érzed magad feljogosítva arra hogy minősítgess bárkit?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#131) Gargouille válasza Pingüino (#129) üzenetére


Gargouille
őstag

Hát az biztos, hogy etikailag semmiképpen nem elfogadható, de azért mégsem ugyanaz, mint bemenni valakinek a kertjébe és ellopni onnan valamit. Tulajdonképpen túl azon, hogy prosztóság, a fizető nézőket nem éri vele kár, ahogy a rendezőket sem, a verseny lebonyolításának szempontjából sem oszt vagy szoroz. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#132) aujjobba válasza Gargouille (#131) üzenetére


aujjobba
addikt

'a fizető nézőket nem éri vele kár' - ez igy nem teljesen igaz.
Az elofizetesi dijakat ugy hatarozzak meg, hogy legalabb a koltsegeket fedezze, lehetoleg profitot is hozzon.
Ha mindekozben a fizeto reteg leszukul, a feketezok pedig egyre tobben vannak, akkor ertelemszeruen kevesebb emberen kell beszedni ugyanazt a penzt -> megnovekszenek az elofizetesi dijak.

Ez hasonlo az adoelkeruleshez, ott is sokan gondolkodnak ugy, hogy nem art vele a tobbieknek. Holott ez nem igaz, mert minel tobben nem fizetnek, annal magasabb lesz a tobbiek terhe.

(#133) Busterftw válasza arty (#127) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem, mert a jogszabaly egyertelmuen tiltja.

En nem ekeztem a Googlet, csupan arra vilagitottam ra, hogy a reklamblokkolas nem illegalis ha jol tudom. Szoval mielott itt buszken, melletverve hirdetitek hogy ki milyen bunozo es a reklamblokkolokat ekezitek, jo lenne tisztaba tenni a dolgokat.

Ezert is kerdeztem fentebb, hogy vajon mi a palya.

[ Szerkesztve ]

(#134) bunfi válasza aujjobba (#132) üzenetére


bunfi
őstag

A probléma csak az, hogy nem előfizetési díj. Mert egy előfizetéssel a Google-nek számukra kellemetlen kötelezettségeket is kellene vállalni. Ezért más megoldást választottak, de persze én csináljak abból etikai kérdést, hogy nem nézek reklámot.

Amúgy meg vicces kérdés: hány mosópor, öblítő, aranyérkenőcs, fogkrém vagy üdítő reklámjának szövegéből tudtok idézni? És hány könyvből, versből vagy bármi egyéb gyakorlati vagy kultúrális haszonnal bíró szövegből?

Ezen szerintem érdemes lenne elgondolkodni egy picit, mielőtt habzó szájjal, acsarkodva védjük azokat a multinacionális vállalatokat, akik egyébiránt pont leszarják a törvényeket, szabályokat vagy épp az etikát.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#135) Samott válasza Busterftw (#133) üzenetére


Samott
addikt

Szerintem a sajat gepeden azt csinalsz amit akarsz. Az tilos ha az o szerverukon probalsz belenyulni a kodba.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#136) opr válasza bunfi (#134) üzenetére


opr
veterán

Megneztem a reading insights-ot a kindle-ben, azaz hogy mennyi konyvet olvastam:
2019: 145
2020: 98
2021: 57

A fentiek nagyon nem pontos szamok, mert sokszor van ugy, hogy egy sorozat "egybekotve" van, amit egynek szamol. Most pl egy 12 konyves sorozat utolso konyvet olvasom, ha befejeztem, ez 58-ra fogja felvinni a szamlalot, pedig a valos szam csak ez alapjan 69 (nice!) lenne. Es ez csak a kindle, mas fajta irott/rajzolt mediumot is olvasok. :DDD

Fenti kerdesre a valaszod:
"hány mosópor, öblítő, aranyérkenőcs, fogkrém vagy üdítő reklámjának szövegéből tudtok idézni?": Nulla, 2005 ota nem nezek TV-t, kiveve ha valami olyan van (foci eb/vb, olimpia, stb), de ha reklam jon, azonnal csapok a mute gombra (tudom, mocsok tolvaj vagyok, mert mar a TV-t is adblockolom :D).
"És hány könyvből, versből vagy bármi egyéb gyakorlati vagy kultúrális haszonnal bíró szövegből?" ~Fenti osszeg bo 10szerese, mert nem 2019 ota olvasok ilyen elannal, csak azota olvasok kindle-on.

Akkor most mi van? Mert ez az egyik hobbim, valami felemelkedett, moralisan felsobbrendu leny lettem, vagy mi? Nyilvan jobb, mint ha kb olvasni se tudnek, de szerintem csak ez alapjan lenezni valakit (vagy epp forditva, ilyen-olyan magassagokba emelni) annak nem sok ertelme van.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#137) Busterftw válasza Samott (#135) üzenetére


Busterftw
veterán

Ami ugye esélytelen, mert csak az információ megjelenését módosítja, nem a szerveren a kódot stb.

(#138) aujjobba válasza bunfi (#134) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem vedek senkit, egyszeruen olyan a mentalitasom, hogy ha szolgaltatast kapok azert kifizetem amit kernek.

Egyebkent itt generacios kulonbsegek vannak felfogasban.
Aposom korosztalya folyton a hetkoznapiva valt lopasrol aradozik, hogyan szivtak le a ceges autobol a benzint, hogyan hordtak haza mindent a munkahelyrol amit ertek, mindezt romantikus nosztalgiaval.
Kovetkezo csoport torrent-en es warez-on nott fel, jellemzoen ok nem latjak ebben ma sem a problemat.
A legfrisebb meg mar nem foglalkozik ezzel, elofizet netflix-re, YT-ra, tobbre is mint amire szuksege van valojaban. Van ismerosom aki az osszes elerheto video streaming szolgaltatasra fizet, holott havonta max egyszer ha elindit valamelyiken valamit.

(#139) Samott válasza aujjobba (#138) üzenetére


Samott
addikt

Van atjaras, mert ha a legalis ut az egyszerubb akkor en boldogan fizetek. Zeneben mar megoldottak, netflixem is van, de ott meg tul sok helyen akarnak lehuzni. Ha ott is lenne egyseges "all you can eat" szolgaltatas nem kellene torrentezni egyaltalan.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#140) bunfi válasza opr (#136) üzenetére


bunfi
őstag

Teljesen félreértettél. Nem kérdeztem, hogy ki mit, hol és mennyit olvas. Senkit nem minősítettem vagy bíztattam arra, hogy önmagát minősítse. Csupán arra akartam ezzel az egyszerű kérdéssel rávilágítani, hogy a hétköznapok minden pillanatában "körülvesz" minket a reklám és az intrúzív mivolta miatt ugyanúgy beépül a tudatba, mint bármi egyéb, ami hasznos, szép vagy elgondolkodtató.

#138 aujjobba
Továbbra is azon az állásponton vagyok, hogy alapvetően hibás érvelés összemosni a reklámblokkoló használatát a lopással vagy hűtlen kezeléssel. Ez nem mentalitás kérdése, hanem inkább a tudatos döntéshozásé. Szomorú, hogy feleslegesen kifizeti azt a pénzt a semmire. Ahogy még szomorúbb az, hogy ezt érzésem szerint pozitív színezettel említetted meg, miközben ugyanannyira rossz és elkerülendő, mint a másik véglet, amelyet a generációs problémák részben leírtál.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#141) opr válasza bunfi (#140) üzenetére


opr
veterán

"Teljesen félreértettél. Nem kérdeztem, hogy ki mit, hol és mennyit olvas. Senkit nem minősítettem vagy bíztattam arra, hogy önmagát minősítse. Csupán arra akartam ezzel az egyszerű kérdéssel rávilágítani, hogy a hétköznapok minden pillanatában "körülvesz" minket a reklám és az intrúzív mivolta miatt ugyanúgy beépül a tudatba, mint bármi egyéb, ami hasznos, szép vagy elgondolkodtató."

Na igen, igy mar teljesen mas a leanyzo fekvese, valoban felreertettem, es erosen sajnalatos, de az a helyzet, hogy teljes mertekben egyet kell ertsek a leirtakkal. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#142) Pingüino válasza aujjobba (#138) üzenetére


Pingüino
senior tag

Kihagytad azt a csoportot, akik nem csinálnak ebből erkörcsi dilemmát, és a fizetek/nem fizetek kérdést másra építik fel. Én pl. a jó szolgáltatásért fizetek, a vacakért meg nem. Ezzel lehet a tartalomkészítőket minőségi termékek kiadására ösztönözni.

(#143) Busterftw válasza aujjobba (#138) üzenetére


Busterftw
veterán

A Netflixre en is elofizetek, mert anelkul nem tudom nezni, az app bejon es elofizu nelkul nem indul el. (Emlitetted a warezt de igy a netflix kenyelmesebb appbol TV-n meg uton)

De ha beutod a bongeszobe hogy index vagy startlap, az megnyilik, nincs paywall.
A youtube is lejatsza a videokat, meg regisztralni sem kell.
Ha ezt a "szabadon" elerheto tartalmat te mashogy akarod nezni, az a te dolgod.
Meg kell valtoztatni a fizetesi modszert es kesz. (ahogy sok mas ujsag csinalja)

A Netflix amugy is visszaszoritotta a torrentet, de pl a tobb streaming platform miatt megint erosodni fog, mert 10 helyre nem fognak elofizetni.

(#144) aujjobba válasza bunfi (#140) üzenetére


aujjobba
addikt

'feleslegesen kifizeti azt a pénzt a semmire' - na ez az amiben nem ertunk egyet, mert peldaul egy reklamok nelkuli YouTube szolgaltatas, amivel exkluziv tartalmakat is kapok + YT Music-ot, az szerintem nem semmi.
Egy ilyet fenntartani nem keves koltseg, sajnos nem realis elvaras, hogy ettol eltekintve ingyen kellene kapjam.

#142 Pinguino
Persze, de ez megint mas teszta. Lehetne mondjuk egyenkent elofizetni bizonyos eloadokra, mikrotranzakciokkal, de azt hiszem erre most nincs mod.

[ Szerkesztve ]

(#145) bunfi válasza aujjobba (#144) üzenetére


bunfi
őstag

Én erre reagáltam az idézett mondattal:
A legfrisebb meg mar nem foglalkozik ezzel, elofizet netflix-re, YT-ra, tobbre is mint amire szuksege van valojaban. Van ismerosom aki az osszes elerheto video streaming szolgaltatasra fizet, holott havonta max egyszer ha elindit valamelyiken valamit.

Nem használja a szolgáltatást, mégis kifizeti. Bocs de ezt a legfinomabban is csak úgy tudom jellemezni, hogy rossz.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#146) aujjobba válasza bunfi (#145) üzenetére


aujjobba
addikt

Oks, felreertettem.
Igy persze helytallo amit irsz.

(#147) Gargouille válasza aujjobba (#132) üzenetére


Gargouille
őstag

A konkrét példán nem lovagolnék már sokáig, de azt hiszem egy F1 futam esetében a jegyár kalkulálásában nem igazán szempont az a 6 gyurbácsi, aki a kert végében a létráról kukkolja azt a 30 méteres pályaszakaszt, amire épp rálát két barackfa között fél kilométer távolságból.

De úgy általánosságban persze van igazság abban, amit mondtál és ezt nem is vitatom, sőt nem is helyeslem az ilyen fajta ügyeskedést. Amit írtam, az csak arról szólt, hogy rossz példa az, hogy más kertjéből ellopunk valamit arra, hogy reklámblokkolót használunk. A kettő között minőségi különbség van. :)

[ Szerkesztve ]

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#148) aujjobba válasza Gargouille (#147) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem tettem egyenloseget a ketto koze, mindossze azt gondolom, hogy az ugyeskedes artalmas az ossz tarsadalomra nezve, jelen esetben peldaul a YT felhasznaloi bazisara nezve. Minel tobb az ugyeskedo, annal rosszabb, ha elerik a kritikus tomeget a szolgaltatas nem tud tovabb mukodni.
Hasonloan mint a kozlegelok tragediaja, bar nem teljesen.

(#149) Gargouille válasza aujjobba (#148) üzenetére


Gargouille
őstag

Egyetértek veled.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#150) Pingüino válasza aujjobba (#144) üzenetére


Pingüino
senior tag

Az előadókat lehet máshogy is támogatni. Nekik sem pont egy streaming, vagy egy youtube a fő bevételi forrásuk.

(#151) bunfi válasza aujjobba (#148) üzenetére


bunfi
őstag

Jó példa, csak a probléma az, hogy ezesetben a Youtube a gazda, aki több tehenet hajt ki a legelelőre.

#150 Pingüino
És felmerül a kérdés, hogy a monetizált csatornáknál jogos érvként hozzák fel, hogy finanszírozni kell a szolgáltatást (tárhely, szerveridő). De a többezerszer annyi nem monetizált tartalommal mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#152) llax válasza ddekany (#49) üzenetére


llax
senior tag

"Talán mert még az is jobb nekik annál, mintha totál ott hagyod a platformot."

Ezt megtettem a hagyományos médiumokkal, a neten is egyre több dologtól fordulok el, vagy a használatát minimalizálom. Ahol a fizetnivaló nem többszázszorosa annak, amit reklám után kapnának (miattam), ott még hajlandó vagyok fizetni.

Discord... Nekem egyre jobban tetszik a platform. Ahogy észrevettem másoknak is. Az alapszolgáltatás ingyenes és reklámmentes, a támogatók kapnak extrákat.

"Egy felől nem akarják, hogy blokkolj, de másfelöl olyan, mintha direkt nyitva hagynák a kiskaput."

A népszerűség fenntartásához kellenek a "potyautasok" is (kb. mindenki). Volt idő, amikor nagyon sok site nem engedett hozzáférni a tartalmakhoz, amíg a blokkolót ki nem kapcsolod. Érdekes módon egyre többen elengedik ezt. Ilyenfajta nyomsásgyakorlás esetén nem csak egyének, hanem kisebb-nagyobb közösségek is elvonulnak máshova.
A YouTube várhatóan nem is fog változtatni a blokkolóhoz való hozzáállásán, mert azzal más platformok malmára hajtaná a vizet. (Nem csak a nézők mennek a tartalomkészítők után, hanem a tartalomkészítők is a nézők után.)

Van egy olyan érzésem, hogy a zenebotok ügyében a YouTube lazít a mostani hozzáállásán, ha a botkészítők találnak valami más/másik platformra épülő megoldást. Ingyen használat ide vagy oda, az egy jó reklám lesz annak a platformnak. (Akár a "földből is kinőhet" egy új, ami elviszi a eddigiek piacának egy részét...)

(#153) azbest válasza aujjobba (#138) üzenetére


azbest
félisten

Nem csak generációs, hanem talán tájékozottsági kérdés is. Nem tudják mihez viszonyítani az árakat, drágállnak mindent, lehetőleg ingyen szeretnének mindent.

Ezért szoktam munka óradíjra lefordítani. Sokkal több időt elcsesznek másra, mint amennyi idejük árába kerül egy-egy előfizetés. Vagy adott esetben az ügyeskedéssel okosban megspórolt pénz semmi ahhoz képest, hogy a vele töltött idő rendes munkával mennyit érne.

A másik meg az, amit nem értenek sokan, hogy a gazdaság egy rendszer. Az nem működik, hogy valaki mindent ingyen visz, de közben rázza az öklét, hogy miért nem kap több fizetést. Azért nem kap több fizetést, mert sokan mások is ingyen veszik el a dolgokat, ahelyett, hogy kifizetnék. Aztán persze megy a mutogatás, hogy mert így meg úgy mások is azt csinálják, meg a gazdagoknak úgysem hiányzik és hasonló proli agymenés. Közben meg pont ez a mentalitás tartja nyomorban az országot.

(#154) Pingüino válasza azbest (#153) üzenetére


Pingüino
senior tag

" Az nem működik, hogy valaki mindent ingyen visz, de közben rázza az öklét, hogy miért nem kap több fizetést. Azért nem kap több fizetést, mert sokan mások is ingyen veszik el a dolgokat, ahelyett, hogy kifizetnék. Aztán persze megy a mutogatás, hogy mert így meg úgy mások is azt csinálják, meg a gazdagoknak úgysem hiányzik és hasonló proli agymenés. Közben meg pont ez a mentalitás tartja nyomorban az országot."

Fú, ez de értelmetlen, nyakatekert logika.
Tudod, miért van nyomorban az ország? Azért mert a nagyhalak mindent visznek. Vagy te azt hiszed, hogy a sok "tolvaj", warezoló, lehetőleg mindent ingyen megszerző miatt a csőd szélén vannak a nagy cégek? Láttad te, hogy nekik mennyi pénzük van? Hogy mennyi bevételük van?

Hihetetlen, hogy valaki képes azt mondani, hogy azért tart ott az ország ahol, mert a szegény kiszolgáltatott emberek próbálnak a tisztességet elhagyva, és a törvényeket finoman megkerülve megélni. Nagyon téves úton jársz.

(#155) azbest válasza Pingüino (#154) üzenetére


azbest
félisten

aha és csak ezt az "okosban" országot nyomorgatják a gonosz multik, nyugatabbra nagyon szerényen meghúzzák magukat és azért élnek jobban.

Vagy inkább, mert suttyó tolvajok közt nehéz megélni tisztességesen. Természetesen ez érthetetlen, hiszen meg sem képesek érteni az emberek, hogy ha mindenki lop, akkor mindekit meglopnak.

[ Szerkesztve ]

(#156) Pingüino válasza azbest (#155) üzenetére


Pingüino
senior tag

Nem csak minket nyomorgatnak, de azt bátran merem állítani, hogy minket nyomorgatnak legjobban. És nem azért, mert pikkelnek ránk, hanem azért, mert hagyjuk. Máshol a kormány sem ad a multiknak akkora teret, és szabadságot, mint itt, az érdekképviseletek is sokkal jobban működnek, és ha ezek ellenére is szívnak az emberek, akkor nem félnek kiállni magukért.

Magyarországon ebből egyik sem működik (jól). Az emberek beletörődtek a sorsukba, és a sz...r fizetésekkel és magas árakkal járó problémákat pedig ilyen "lopásokkal" kerülik meg. Nem jó így sem, de a tettük nem az ok, hanem az okozat.

[ Szerkesztve ]

(#157) opr válasza Pingüino (#156) üzenetére


opr
veterán

Ne is mondd, angol szakszervezetek olyan erősek tudnak lenni, hogy kimondod, hogy union, és nincs az a hidegvérű macho manager, amelyik nem fehéredik el a gondolattól is. Ahol van, ott nem is mernek baszakodni az emberekkel, és bár néha mocsok idegesítő, az tény, hogy azok a dolgozók, akik olyan helyen és vagy szakmában dolgoznak, ahol van szakszervezet, jobban keresnek, nagyobb munkabiztonság mellett, mint azok, ahol nincs.
Mondjuk ehhez az se árt, hogy a szakszervezet csinál is valamit, nem csak lenyúlja a lét...

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#158) Silverboy válasza azbest (#155) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Máshol nem szarnak bele nagy ívből... Dolgoztam pár országba, mentem látogatóba (munkából kifolyólag), Ha ott azt mondja pl.: Az IT ez kell akkor kell, ha 10n vannak a HR-n hogy pocsék a bér akkor bértárgyalást csinálnak... Nálunk meg könyöröghetsz, csalhatsz, lophatsz. Úgy sem kapsz semmit, sőt, ha nem tetszik lapátra is tesznek. Itt mindenki mindenbe sz*rik bele, legyen az vezető vagy alkalmazott... vagy csak már beletörődtek... Voltam látogatóban a hazai és a külföldi Audinál is... ég és föld nem csak a bérezés, hanem a hozzáállás is.

3 T elve, Tilt, Tűr, Támogat... ez még mindig így van pedig eltelt lassan 70+ év... Van baj nyugaton is nem is kevés, de legalább emberszámba vesznek, itt te csak egy gép vagy aki dolgozik alamizsnáért (alamizsna lehet 120 netto - 3 milko netto is)... Tök mindegy, hogy Senior Hiperszuper menedzser vagy egyszerű futószalag munkás vagy... Pofa lapos és csinálod lefele taposol felfele nyalsz. :U

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#159) tDr1v3r válasza Silverboy (#158) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Hát nem tudom, de az én munkahelyemen is pont 10-en mentünk le bértárgyalásra aztán megkaptuk... egyénileg nyilván nem lehet semmit elérni (fogalmazzunk úgy hogy tapasztalom jelenleg), de közösen igen. Amerikai EMS multi magyarországon.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#160) ddekany válasza aujjobba (#148) üzenetére


ddekany
veterán

Ez sem ilyen elvágólagos, hogy az ügyeskedés káros a társadalomra és kész. Van arany középút. Ha mindent mindig 100% engedelmesen betart mindenki, akkor van, hogy elszemtelenednek azok, akik a betartandó szabályokat hozzák. Ha tudják, hogy ha túl pofátlanok, akkor sokan inkább energiát áldoznak ügyeskedésre, akkor más kompromisszumra érkezünk meg. Persze, azért is kell kompromisszumot keresniük, mert különben átmész a versenytárshoz, de ez a piaci verseny mechanizmus sokszor korlátosan működik. Pl. ha nincs versenytárs, aki valós alternatíva, vagy kínos átmigrálni rá. Facebook tipikus példa, hogy ja, el lehet menni máshova ha nem teszik, csak kb. senki ismerős nem lesz ott. YT is valamennyire hasonló. De a legjobb példa talán az állam. Ha nem tetszik, hogy X dolgot túl pofátlanúl megsarcolják, akkor ott is átmehetsz a versenytárshoz, tehát másik országba, csak annak azért komoly "költsége" is van (nem csak anyagi), szóval lehet, hogy akkor inkább ügyeskedsz.

(#161) Yeffy válasza opr (#157) üzenetére


Yeffy
veterán

:K :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#162) FistXL válasza ddekany (#49) üzenetére


FistXL
aktív tag

Már erre is van megoldás: SponsorBlock bővítmény

Csak a nagyobb csatornákon működik, de ott nagyon kellemes cucc :DD

Nem is értem azokat akik telefonon a sima YT appot használják. A Vanced még a YT prémiumnál is sokkal többet tud. Pl.:

- VP9-et támogató telóknál akár 4k 60fps playback
- pontosan beállítható, hogy milyen minőségben induljon a videók wifin vagy mobilneten (nem a digitális analfabétáknak kitalált módon mint a sima YT appban, hanem 1080p, 1440p, 2160p stb.)
- teljesen testreszabható az UI (Pl. kommentek régi helyre visszarakása, a bazi nagy plusz jel középről eltűntetése, stb)
- integrált SponsorBlock bővítmény (bár picit kevesebbet tud mint a böngészős bővítmény, de a nullánál sokkal jobb)
- teljesen fekete téma OLED telókra
- a vezérlőket testre lehet szabni (telefonos VLC-hez hasonló fényerő - és hangállítás)
-stb

[ Szerkesztve ]

(#163) FistXL válasza FistXL (#162) üzenetére


FistXL
aktív tag

induljanak*

nem vagyok analfabéta :D

(#164) ddekany válasza FistXL (#162) üzenetére


ddekany
veterán

Akkor ez már olyasmi, mint a DVD Video volt régen, hogy ha becsületes voltál, és nem lekalózkodtad a RIP-et, meg is kaptad jól a magadét (átvergődés mindenféle béna menün, előzetesen...).

(#165) Pingüino válasza ddekany (#164) üzenetére


Pingüino
senior tag

Az a vicc benne, hogy ha kifizeted a jegyárat, és beülsz egy moziba, ott ráadásul /fő/alkalom fizetsz, akkor is tele van az eleje reklámmal.

(#166) ddekany válasza Pingüino (#165) üzenetére


ddekany
veterán

Vagy nem számolták ki jól, hogy valóban megéri-e ez nekik, vagy túl toleráns a közönség, és ez nem tántorítja el őket attól, hogy máskor is menjenek... Vagy, lehet, hogy sokan élvezik a reklámokat, csak én vagyok ilyen izé.

(#167) Gargouille válasza Pingüino (#165) üzenetére


Gargouille
őstag

Ez engem is minden alkalommal felháborít.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#168) FistXL válasza ddekany (#164) üzenetére


FistXL
aktív tag

Ha PC-be raktad a lemezt, csak elindítottad a legnagyobb file-t és nem kellett végigszenvedned magad rajtuk..

[ Szerkesztve ]

(#169) opr válasza Gargouille (#167) üzenetére


opr
veterán

Szintén.
Mondjuk én az a fajta állat vagyok, hogy a trailerek azok nem zavarnak, sokszor volt már, hogy úgy szereztem tudomást valami filmről, ami érdekelt, hogy a moziban láttam az előzetest a film előtt.
Viszont a többi, az megőrít.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#170) Gargouille válasza opr (#169) üzenetére


Gargouille
őstag

A trailerekkel nincs semmi bajom nekem sem, sőt még kifejezetten oda is valók. Magam is sokszor mozifilm előtt látott bemutató miatt mentem el egy adott filmre. De a reklámcunami ami megy utána, na az védhetetlen. Mindig megfogadom, hogy ha hazaértem, akkor írok egy reklamáló levelet a mozinak emiatt, hogy kifröcsögjem magam és elmondhassam mindennek őket, de a film végére sajnos rendre elfelejtem és legközelebb akkor jut eszembe, amikor megint ott ülök a következő film előtt és épp paprikázom fel magam megint a reklámon... :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#171) Pingüino válasza ddekany (#166) üzenetére


Pingüino
senior tag

A tolerancia lehet a dolog mögött. Mivel legalább film közben (még) nincs reklám, csak előtte, sokan eleve úgy érkeznek, hogy "úgyis reklám van még", és addig megveszik a popkornt, udcsit, stb.

(#172) M@cika válasza ddekany (#164) üzenetére


M@cika
őstag

megveszem a DVD-t/BR-t - -> azonnal lerippelem --> megnézem reklám és mindenféle egyéb sallang nélkül. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#173) Z_A_P válasza vzsryl (#76) üzenetére


Z_A_P
addikt

Szerintem nem lehet valami kellemes Észak-Koreában élni…

https://a.te.ervelesi.hibad.hu/hamis-dilemma

OK

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.