Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) bunfi válasza aujjobba (#148) üzenetére


bunfi
őstag

Jó példa, csak a probléma az, hogy ezesetben a Youtube a gazda, aki több tehenet hajt ki a legelelőre.

#150 Pingüino
És felmerül a kérdés, hogy a monetizált csatornáknál jogos érvként hozzák fel, hogy finanszírozni kell a szolgáltatást (tárhely, szerveridő). De a többezerszer annyi nem monetizált tartalommal mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#152) llax válasza ddekany (#49) üzenetére


llax
senior tag

"Talán mert még az is jobb nekik annál, mintha totál ott hagyod a platformot."

Ezt megtettem a hagyományos médiumokkal, a neten is egyre több dologtól fordulok el, vagy a használatát minimalizálom. Ahol a fizetnivaló nem többszázszorosa annak, amit reklám után kapnának (miattam), ott még hajlandó vagyok fizetni.

Discord... Nekem egyre jobban tetszik a platform. Ahogy észrevettem másoknak is. Az alapszolgáltatás ingyenes és reklámmentes, a támogatók kapnak extrákat.

"Egy felől nem akarják, hogy blokkolj, de másfelöl olyan, mintha direkt nyitva hagynák a kiskaput."

A népszerűség fenntartásához kellenek a "potyautasok" is (kb. mindenki). Volt idő, amikor nagyon sok site nem engedett hozzáférni a tartalmakhoz, amíg a blokkolót ki nem kapcsolod. Érdekes módon egyre többen elengedik ezt. Ilyenfajta nyomsásgyakorlás esetén nem csak egyének, hanem kisebb-nagyobb közösségek is elvonulnak máshova.
A YouTube várhatóan nem is fog változtatni a blokkolóhoz való hozzáállásán, mert azzal más platformok malmára hajtaná a vizet. (Nem csak a nézők mennek a tartalomkészítők után, hanem a tartalomkészítők is a nézők után.)

Van egy olyan érzésem, hogy a zenebotok ügyében a YouTube lazít a mostani hozzáállásán, ha a botkészítők találnak valami más/másik platformra épülő megoldást. Ingyen használat ide vagy oda, az egy jó reklám lesz annak a platformnak. (Akár a "földből is kinőhet" egy új, ami elviszi a eddigiek piacának egy részét...)

(#153) azbest válasza aujjobba (#138) üzenetére


azbest
félisten

Nem csak generációs, hanem talán tájékozottsági kérdés is. Nem tudják mihez viszonyítani az árakat, drágállnak mindent, lehetőleg ingyen szeretnének mindent.

Ezért szoktam munka óradíjra lefordítani. Sokkal több időt elcsesznek másra, mint amennyi idejük árába kerül egy-egy előfizetés. Vagy adott esetben az ügyeskedéssel okosban megspórolt pénz semmi ahhoz képest, hogy a vele töltött idő rendes munkával mennyit érne.

A másik meg az, amit nem értenek sokan, hogy a gazdaság egy rendszer. Az nem működik, hogy valaki mindent ingyen visz, de közben rázza az öklét, hogy miért nem kap több fizetést. Azért nem kap több fizetést, mert sokan mások is ingyen veszik el a dolgokat, ahelyett, hogy kifizetnék. Aztán persze megy a mutogatás, hogy mert így meg úgy mások is azt csinálják, meg a gazdagoknak úgysem hiányzik és hasonló proli agymenés. Közben meg pont ez a mentalitás tartja nyomorban az országot.

(#154) Pingüino válasza azbest (#153) üzenetére


Pingüino
senior tag

" Az nem működik, hogy valaki mindent ingyen visz, de közben rázza az öklét, hogy miért nem kap több fizetést. Azért nem kap több fizetést, mert sokan mások is ingyen veszik el a dolgokat, ahelyett, hogy kifizetnék. Aztán persze megy a mutogatás, hogy mert így meg úgy mások is azt csinálják, meg a gazdagoknak úgysem hiányzik és hasonló proli agymenés. Közben meg pont ez a mentalitás tartja nyomorban az országot."

Fú, ez de értelmetlen, nyakatekert logika.
Tudod, miért van nyomorban az ország? Azért mert a nagyhalak mindent visznek. Vagy te azt hiszed, hogy a sok "tolvaj", warezoló, lehetőleg mindent ingyen megszerző miatt a csőd szélén vannak a nagy cégek? Láttad te, hogy nekik mennyi pénzük van? Hogy mennyi bevételük van?

Hihetetlen, hogy valaki képes azt mondani, hogy azért tart ott az ország ahol, mert a szegény kiszolgáltatott emberek próbálnak a tisztességet elhagyva, és a törvényeket finoman megkerülve megélni. Nagyon téves úton jársz.

(#155) azbest válasza Pingüino (#154) üzenetére


azbest
félisten

aha és csak ezt az "okosban" országot nyomorgatják a gonosz multik, nyugatabbra nagyon szerényen meghúzzák magukat és azért élnek jobban.

Vagy inkább, mert suttyó tolvajok közt nehéz megélni tisztességesen. Természetesen ez érthetetlen, hiszen meg sem képesek érteni az emberek, hogy ha mindenki lop, akkor mindekit meglopnak.

[ Szerkesztve ]

(#156) Pingüino válasza azbest (#155) üzenetére


Pingüino
senior tag

Nem csak minket nyomorgatnak, de azt bátran merem állítani, hogy minket nyomorgatnak legjobban. És nem azért, mert pikkelnek ránk, hanem azért, mert hagyjuk. Máshol a kormány sem ad a multiknak akkora teret, és szabadságot, mint itt, az érdekképviseletek is sokkal jobban működnek, és ha ezek ellenére is szívnak az emberek, akkor nem félnek kiállni magukért.

Magyarországon ebből egyik sem működik (jól). Az emberek beletörődtek a sorsukba, és a sz...r fizetésekkel és magas árakkal járó problémákat pedig ilyen "lopásokkal" kerülik meg. Nem jó így sem, de a tettük nem az ok, hanem az okozat.

[ Szerkesztve ]

(#157) opr válasza Pingüino (#156) üzenetére


opr
veterán

Ne is mondd, angol szakszervezetek olyan erősek tudnak lenni, hogy kimondod, hogy union, és nincs az a hidegvérű macho manager, amelyik nem fehéredik el a gondolattól is. Ahol van, ott nem is mernek baszakodni az emberekkel, és bár néha mocsok idegesítő, az tény, hogy azok a dolgozók, akik olyan helyen és vagy szakmában dolgoznak, ahol van szakszervezet, jobban keresnek, nagyobb munkabiztonság mellett, mint azok, ahol nincs.
Mondjuk ehhez az se árt, hogy a szakszervezet csinál is valamit, nem csak lenyúlja a lét...

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#158) Silverboy válasza azbest (#155) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Máshol nem szarnak bele nagy ívből... Dolgoztam pár országba, mentem látogatóba (munkából kifolyólag), Ha ott azt mondja pl.: Az IT ez kell akkor kell, ha 10n vannak a HR-n hogy pocsék a bér akkor bértárgyalást csinálnak... Nálunk meg könyöröghetsz, csalhatsz, lophatsz. Úgy sem kapsz semmit, sőt, ha nem tetszik lapátra is tesznek. Itt mindenki mindenbe sz*rik bele, legyen az vezető vagy alkalmazott... vagy csak már beletörődtek... Voltam látogatóban a hazai és a külföldi Audinál is... ég és föld nem csak a bérezés, hanem a hozzáállás is.

3 T elve, Tilt, Tűr, Támogat... ez még mindig így van pedig eltelt lassan 70+ év... Van baj nyugaton is nem is kevés, de legalább emberszámba vesznek, itt te csak egy gép vagy aki dolgozik alamizsnáért (alamizsna lehet 120 netto - 3 milko netto is)... Tök mindegy, hogy Senior Hiperszuper menedzser vagy egyszerű futószalag munkás vagy... Pofa lapos és csinálod lefele taposol felfele nyalsz. :U

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#159) tDr1v3r válasza Silverboy (#158) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Hát nem tudom, de az én munkahelyemen is pont 10-en mentünk le bértárgyalásra aztán megkaptuk... egyénileg nyilván nem lehet semmit elérni (fogalmazzunk úgy hogy tapasztalom jelenleg), de közösen igen. Amerikai EMS multi magyarországon.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#160) ddekany válasza aujjobba (#148) üzenetére


ddekany
veterán

Ez sem ilyen elvágólagos, hogy az ügyeskedés káros a társadalomra és kész. Van arany középút. Ha mindent mindig 100% engedelmesen betart mindenki, akkor van, hogy elszemtelenednek azok, akik a betartandó szabályokat hozzák. Ha tudják, hogy ha túl pofátlanok, akkor sokan inkább energiát áldoznak ügyeskedésre, akkor más kompromisszumra érkezünk meg. Persze, azért is kell kompromisszumot keresniük, mert különben átmész a versenytárshoz, de ez a piaci verseny mechanizmus sokszor korlátosan működik. Pl. ha nincs versenytárs, aki valós alternatíva, vagy kínos átmigrálni rá. Facebook tipikus példa, hogy ja, el lehet menni máshova ha nem teszik, csak kb. senki ismerős nem lesz ott. YT is valamennyire hasonló. De a legjobb példa talán az állam. Ha nem tetszik, hogy X dolgot túl pofátlanúl megsarcolják, akkor ott is átmehetsz a versenytárshoz, tehát másik országba, csak annak azért komoly "költsége" is van (nem csak anyagi), szóval lehet, hogy akkor inkább ügyeskedsz.

(#161) Yeffy válasza opr (#157) üzenetére


Yeffy
veterán

:K :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#162) FistXL válasza ddekany (#49) üzenetére


FistXL
aktív tag

Már erre is van megoldás: SponsorBlock bővítmény

Csak a nagyobb csatornákon működik, de ott nagyon kellemes cucc :DD

Nem is értem azokat akik telefonon a sima YT appot használják. A Vanced még a YT prémiumnál is sokkal többet tud. Pl.:

- VP9-et támogató telóknál akár 4k 60fps playback
- pontosan beállítható, hogy milyen minőségben induljon a videók wifin vagy mobilneten (nem a digitális analfabétáknak kitalált módon mint a sima YT appban, hanem 1080p, 1440p, 2160p stb.)
- teljesen testreszabható az UI (Pl. kommentek régi helyre visszarakása, a bazi nagy plusz jel középről eltűntetése, stb)
- integrált SponsorBlock bővítmény (bár picit kevesebbet tud mint a böngészős bővítmény, de a nullánál sokkal jobb)
- teljesen fekete téma OLED telókra
- a vezérlőket testre lehet szabni (telefonos VLC-hez hasonló fényerő - és hangállítás)
-stb

[ Szerkesztve ]

(#163) FistXL válasza FistXL (#162) üzenetére


FistXL
aktív tag

induljanak*

nem vagyok analfabéta :D

(#164) ddekany válasza FistXL (#162) üzenetére


ddekany
veterán

Akkor ez már olyasmi, mint a DVD Video volt régen, hogy ha becsületes voltál, és nem lekalózkodtad a RIP-et, meg is kaptad jól a magadét (átvergődés mindenféle béna menün, előzetesen...).

(#165) Pingüino válasza ddekany (#164) üzenetére


Pingüino
senior tag

Az a vicc benne, hogy ha kifizeted a jegyárat, és beülsz egy moziba, ott ráadásul /fő/alkalom fizetsz, akkor is tele van az eleje reklámmal.

(#166) ddekany válasza Pingüino (#165) üzenetére


ddekany
veterán

Vagy nem számolták ki jól, hogy valóban megéri-e ez nekik, vagy túl toleráns a közönség, és ez nem tántorítja el őket attól, hogy máskor is menjenek... Vagy, lehet, hogy sokan élvezik a reklámokat, csak én vagyok ilyen izé.

(#167) Gargouille válasza Pingüino (#165) üzenetére


Gargouille
őstag

Ez engem is minden alkalommal felháborít.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#168) FistXL válasza ddekany (#164) üzenetére


FistXL
aktív tag

Ha PC-be raktad a lemezt, csak elindítottad a legnagyobb file-t és nem kellett végigszenvedned magad rajtuk..

[ Szerkesztve ]

(#169) opr válasza Gargouille (#167) üzenetére


opr
veterán

Szintén.
Mondjuk én az a fajta állat vagyok, hogy a trailerek azok nem zavarnak, sokszor volt már, hogy úgy szereztem tudomást valami filmről, ami érdekelt, hogy a moziban láttam az előzetest a film előtt.
Viszont a többi, az megőrít.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#170) Gargouille válasza opr (#169) üzenetére


Gargouille
őstag

A trailerekkel nincs semmi bajom nekem sem, sőt még kifejezetten oda is valók. Magam is sokszor mozifilm előtt látott bemutató miatt mentem el egy adott filmre. De a reklámcunami ami megy utána, na az védhetetlen. Mindig megfogadom, hogy ha hazaértem, akkor írok egy reklamáló levelet a mozinak emiatt, hogy kifröcsögjem magam és elmondhassam mindennek őket, de a film végére sajnos rendre elfelejtem és legközelebb akkor jut eszembe, amikor megint ott ülök a következő film előtt és épp paprikázom fel magam megint a reklámon... :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#171) Pingüino válasza ddekany (#166) üzenetére


Pingüino
senior tag

A tolerancia lehet a dolog mögött. Mivel legalább film közben (még) nincs reklám, csak előtte, sokan eleve úgy érkeznek, hogy "úgyis reklám van még", és addig megveszik a popkornt, udcsit, stb.

(#172) M@cika válasza ddekany (#164) üzenetére


M@cika
őstag

megveszem a DVD-t/BR-t - -> azonnal lerippelem --> megnézem reklám és mindenféle egyéb sallang nélkül. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#173) Z_A_P válasza vzsryl (#76) üzenetére


Z_A_P
addikt

Szerintem nem lehet valami kellemes Észak-Koreában élni…

https://a.te.ervelesi.hibad.hu/hamis-dilemma

OK

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.