Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#237) Patice válasza Dany007 (#232) üzenetére


Patice
nagyúr

"És meg tudsz hallgatni IRL minden komponenst különböző kombinációkban? : o Nálam sima fejhallgató vásárlásnál is gondot okozott, hogy hol hallgassak meg "komolyabb" fejeseket amihez nem kell km-eket utazni..."

Én összehoztam, hogy elmehessek egy olyan helyre, ahol meg tudtam hallgatni a fejeseket. A komponenseket sem állandóan cserélgetem, csak ha nem bírok megülni a seggemen és mást, jobbat akarok. Igyekszem csak úgy venni valamit, hogy vétel előtt kipróbálom otthon. Volt már rá példa, hogy bevállaltam valamit meghallgatás nélkül, de akkor még ennek az egésznek az elején voltam. :)) Szerencsére ebből a bevállalásból lett egy egész jó hangfalkábelem.

"Minőségbeli különbség nem lehet digitális jel esetében."

Szerintem meg lehet. Az egyesek és nullák is elektromos jelként "utaznak" a kábelben. Innentől kezdve ugyan azok a hatások érik, mint analóg átvitel esetében.

"Adott pixelre vetített adott RGB kód nem fog megváltozni a kábel minőségétől."

Attól nem is. De a jel, ami keresztülmegy rajta, torzulhat.

"Egy 90-60-90-es lilából nem lesz 95-60-90-es lila."

Egy torz jel alapján értelmezheti a fogadó elektronika másképpen az eredeti jelet, nem?

Tudom, tudom. Megint ez csak feltételezés az egész, bizonyíték nincs rá. Nem olvastam utána, nem tudom hogy működik pontosan. De én a fentiek alapján gondolkodva (és hallva a digitális kábelek közti különbségeket, igen, hallom, nem placebo hatás) simán el tudom hinni, hogy ilyenek lehetnek. Mindenféle bizonyítás nélkül.

De a digitális átvitelbe és a kábelezésbe tényleg ne menjünk bele. Tényleg túl hosszú.. :DDD

Érik már nagyon az az ivászat... :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.