Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45) l.skywalker válasza ProEvoFan (#43) üzenetére


l.skywalker
félisten

A MS-nek most fejlesztőket kéne találni, de szerintem jobb lesz a helyzet, mint volt és azért van 1-2 cím ami XoX-al együtt nagyon szépen teljesít. De ahogy én látom ők a teljes lemaradást, amit a FAT One megjelenésével szenvedtek el már nem akarják nyílegyenesen behozni. Nincs kimondva, nincs leírva sehol, hogy nem akarnak exkluzív címeket, hiszen ezt sok Xbox-os akarja, de kimondatlanul már régen elengedték ezt, néha utalnak rá és elkezdtek nagyon erősen a GaS felé menni. És mivel ez elég kiaknázatlan terület, így akár jól is elsülhet.

Jelenleg én 1 példát tudok erre mondani, ami élő aktív. Én már Alpa óta nyomtam a Sea of Thievest. Itt a fórumon kiderült, hogy alig vagyunk páran ilyen beteg lelkek akiknek tetszik ez a játék, de egy lényegi érv volt, hogy hagyján, hogy milyen a játék, de 18ezer forintba kerül. És itt jön képbe a Game Pass. Havi 2500 forintért lehet játszani a Sea of Thieves-el Xboxon is és PC-n is, pécén úgy, hogy ha valakinek nincs is Xbox-a. Ez egy Sea of Thieves esetében még nem feltűnő, de a következő 1-1,5 évben (az E3 után majd pontosan tudni fogjuk) meg fog jelenni a konzol talán 2 legnagyobb húzócímének a legújabb része, a Forza Horizon 4 és a Halo 6. Én előre 1 évre vettem GamePass előfizetést (az most lényegtelen, hogy nagyon jó áron havi 1300HUF-ért :D ), de ezért kapok cserébe már legalább 3, de lehet, hogy majd 5 Xbox exkluzív címet (Sea of Thieves, State of Decay 2, Crackdown 3 + ha megjelenik addig a FH4 és a Halo6) - ez pedig önmagában új dolog a piacon, annyira, hogy az egyesült királyságbeli fizikai boltosok belengették, hogy ha ezt bevezeti az MS, akkor nem fognak többet Xbox márkát árulni.

És van egy példa, ami még csak leak szintjén jött ki, hogy lesz havi bérlésre is játék. A Forza7 volt egy képen, ahol egy brazil store oldalon azt lászott, hogy 70 BRS\három hónap az ára, azaz három hónapra ~5500 HUF. Ennyi idő alatt vígan végig lehet játszani és nem kell érte 20ezreket fizetni, tény hogy ez azoknak nem jó, akik birtokolni is szeretnek.

És a legelvakultabb pletyka pedig az volt, hogy az MS csinálna digitális "használt" játék visszavásárlási programot, ergo, ha te kijátszottál egy játékot, akkor visszaválthatod töredékáron.

És látszik, hogy az a cég, ami leginkább az informatikai szolgáltatási oldalon aktív, megpróbálja a konzoljáték divízióját is efelé irányítani, ebbe az irányba kamatoztatni.

Egy biztos. A mostani E3-on hardver eseleg egy VR-MR szemüveg lehet az Xbox részéről, minden az új játékokról, de legfőképp a szolgálatásokról fog szólni. Aztán a jövő dönti el, hogy ez így lesz-e és ha igen, akkor jó irányba megy-e a dolog.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.