Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Nem szórakoztak, egyenest választ kapott a kérdező. :DDD Bár ha jól emlékszem kezdetektől PS exkluzívként volt bejelentve. Amúgy hogy éri meg a kiadóknak csak egy platformra kiadni a játékukat? Mert nyilván megéri, de a Sony képes annyi pénzt letenni nekik, amennyit mondjuk az Xbox felhasználók fizetnének a játékért?

(#2) Bogyi007 válasza CsonkaImo (#1) üzenetére


Bogyi007
veterán

Van egy kézenfekvő válasz meg. A Spiderman jogok eleve a Sony tulajdonában vannak még a Disney is az MCU-hoz Marvel Cinematic Universe) kölcsönbe kapta meg a Pókembert. Ezek után azt gondolni hogy kijön-e a játék más platformra...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#3) RyanGiggs válasza Bogyi007 (#2) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Azért itt rengeteg pénzről van szó.
Ez nem tudom, hogy éri meg a Sony-nak?!
A játékfejlesztőknek nyilván jó, ingyen pénz, és még dolgozni se kell érte.
(Mondjuk azt nem tudom mennyi időbe telne nekik átírni One-ra is)

(#4) AxBattler


AxBattler
félisten

Szóval PC-re azért várható? :P

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#5) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Jesus. Már a kérdés is sértő :D

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#6) rumkola válasza RyanGiggs (#3) üzenetére


rumkola
veterán

Valószínűleg ez úgy működik, hogy a Sony azt mondja: kapsz xxxxxx- dollárt, csinálsz nekünk egy spidermanos exkluzív címet? Ha nem, akkor csinál más.

Semmiféle nagy pénzről nincs itt szó, ha a jogok a Sony kezében vannak.

(#7) kwzatz


kwzatz
őstag

A PR az Insomniacnál sincs a csúcson. Ilyenkor azért valami olyan választ kellene adni, ami esetleg elgondolkodtat, hogy vegyél miatta egy PS4-et. PC-s változatra van esély a jövőben vajon? Szép játék, megérdemelné, hogy 60FPS-sel is lehessen játszani. :D

(#8) miqlas


miqlas
senior tag

Micsoda veszteség! Micsoda veszteség! ;]

42

(#9) Def26


Def26
félisten

Nem baj, van helyette az a kalózos játék. ;]

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#10) smc


smc
addikt

Spidey eleve a Sony tulajdona nem? Így nem nehéz.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#11) oriic válasza smc (#10) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az egy dolog. Volt Xbox-ra is anno Pokember jatek.

Az Insomniac nem Sony studio, emiatt egy PC-s port egy ev mulva siman elkepzelheto.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#12) szzoo válasza kwzatz (#7) üzenetére


szzoo
tag

Valószínűleg nem jön PC-re, amíg a Sony nem tekinti azt is "saját" piacnak. Az "Only On PlayStation" címek következetesen csak PS-en vannak. Ha a trailerben nem szerepel ennek az intrója/matricája, az a játék később talán megjelenik más platformon. Ilyen volt az utóbbi időben pl a No man's sky, Hellblade, Crash Bandicoot N. Sane Trilogy. Jó hír: a Death Stranding jelenleg nem Only On PlayStation cím.

(#13) haxiboy


haxiboy
veterán

Ennyi :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#14) tuki2200 válasza RyanGiggs (#3) üzenetére


tuki2200
senior tag

Az ilyen cegek nem 1-2 eves megterulesekkel meg haszonnal szamolnak, egyertelmuen latszik, hogy mivel az Xbox elbaltazta ezt a generaciot ezzel a 'mindenre jo, de semmit sem tud tul jol' dobozzal, a sony a kezdettol nagyon erosen megnyomta, hogy ha Játék konzolt akarsz, akkor Playstationt kell venned... és az eladasok alapjan működik. Ezzel meg is alapoznak a kovetkezo generacionak

[ Szerkesztve ]

(#15) l.skywalker válasza tuki2200 (#14) üzenetére


l.skywalker
félisten

Visszaerpülsz 7 évet és fordítva volt ugyanez igaz. Próbálkozik mindhárom gyártó, lehetetlen megmondani, hogy a 2 év múlva esedékes generációváltás kinek fog sikerülni jobban. De a vásárlóknak mindenképpen a verseny tesz jobbat.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#16) tuki2200 válasza l.skywalker (#15) üzenetére


tuki2200
senior tag

Az eloző generaciónál nem volt ekkora szakadék az eladások között, igaz, a pontos adatokat nem tudjuk miota a MS nem kozli, de amig publikus volt, addig majd' 2x annyi PS kelt el mint Xbox... itt a generacio valtas 1-2 év es a mainstream jatekok player base-ét nézve, maradt ez a szakadék, amivel persze mi felhasznalok fogjuk megszivni, ha nincs igazi verseny..

[ Szerkesztve ]

(#17) Def26 válasza tuki2200 (#16) üzenetére


Def26
félisten

én nem gondolom hogy megszívjuk. költsék azt a pénzt minőségi játékokra (sony -t kéne követnie az ms -nek, mert igenis kell az exkluzív) és akkor nem gond ha valamelyik elhúz. :)

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#18) l.skywalker válasza tuki2200 (#16) üzenetére


l.skywalker
félisten

Csak van különbség a 2 cég között. Az MS tőketartaléka jóval nagyobb, mint a Sony-é. A Sony-nak az árbevétele is messze van az amerikai cég adataitól és a piaci értéke meg sem közelíti azét.

Innentől számítva a Sony-nak sokkal inkább érdeke az, hogy eladásai legyenek, kézzelfogható eredménye az MS pedig a One bukott indulása után inkább a szolgáltatások felé fordult.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#19) CsonkaImo válasza szzoo (#12) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Az érdekes, mert Kojima-t és a projektet a Sony karolta fel.

(#20) negyven2 válasza smc (#10) üzenetére


negyven2
veterán

A Sony (pontosabban a Sony Pictures) ha jól tudom, csak Live Action és az azokból származtatott jogokat vette meg 1998-ban. Vagyis az képregény, animációs, rajzfilm és a játékadaptációk maradtak a Marvelnél. Kivéve ha az valamelyik Sony-s Spider-Man film alapján készül.

Itt valószínűleg annyi történt, hogy a Sony csináltat magának egy saját játékot (exkluzívi szerződés a Marvel-el).

Amúgy itt egy ábra, hogy hogyan néznek ki jelenleg a filmes jogok (pár Sony-s karaktert ugye használhat a Marvel is az MCU-ban)

[ Szerkesztve ]

(#21) <Lacy85> válasza RyanGiggs (#3) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Úgy éri meg a Sony-nak, hogy baromi sok konzolt eladnak ez exkluzívok.
Minél több a konzol, annál több a játék eladás, meg a ps plus előfizetés.

(#22) <Lacy85> válasza l.skywalker (#18) üzenetére


<Lacy85>
addikt

A sok pénz nem fogja ellensúlyozni a folyamatos bénázást. WP-t is simán megölték pár év alatt.

[ Szerkesztve ]

(#23) l.skywalker válasza <Lacy85> (#22) üzenetére


l.skywalker
félisten

WP fényévekkel volt lemaradva a versenytásaktól és sokkal nagyobb költségekkel bírt. Itt azért annyira nem rossz a helyzet, az X-el és a Backward Compatibility-vel, illetve a GamePass-el és a jövőben érkező havi bérlésű játékszolgáltatással valamint úgy általában a Gaming as Service-el olyan piaci részeket nyitnak meg, ami profiljába vág a cégnek. A WP sosem volt a profiljuk.

És a pénz nem ellensúlyozza, hanem biztosítja a márkát.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#24) assalkah válasza Def26 (#17) üzenetére


assalkah
tag

Szó se essék róla nem bántam meg, hogy beszereztem egy PS4et a BOX mellé, mert az exkluzív játékainak a minősége toronymagasan veri a legtöbb Xboxos címet, de!!!! Nem tudom ti, hogy vagytok vele, de a PSnek valami baromi gyenge a menürendszere, egyáltalán nem érzem felhasználóbarátnak. Mire beinvitálok egy embert a partyba el is megy a kedvem az egésztől. Tudom, ez legyen a legkisebb gondom, csak kikívánkozott belőlem :DD Ha az Xbox dashboardját/ kontrollerét és a PS4 exluzív játékait összedobnánk baromi jó konzolt kapnánk.

XOne GT: aSSalka PSN: assalka

(#25) tuki2200 válasza l.skywalker (#23) üzenetére


tuki2200
senior tag

Ugyan azt csinalod mint tegnap a Sea of thieves-es cikk alatt, senki nem szidta az Xboxod, senki nem mondta h rossz, csak h furcsa iranyba ment el amit kihasznalt a konkurencia... nem kell mindenáron védeni a vásárlásod, nincs rá szukseg. Relax.

[ Szerkesztve ]

(#26) negyven2 válasza <Lacy85> (#21) üzenetére


negyven2
veterán

Azért pontosítsunk annyiban, hogy részben az exkluzívok "reklám ereje" miatt adnak el ennyi konzolt. Meg mint maga a Playstaion márka neve miatt adnak el.

Viszont jelen generációban azért érdemes egy-két dolgot kiemelni:

Ha megnézzük a tuki2200 által linkelt képet. ott is látszik, hogy jelenleg 4,5 év alatt PS4 eladásai már szinte ott tartanak ahol a PS3 volt több mint 7.

Hivatalos Xbox One eladásai adatokat nem kapunk, csak annyit, hogy ha pár százalékkal is, de a One jobban teljesít mint a 360, az életciklusa azonos idejében.

Vagyis igazából csak a PS4 eladott számhoz képest van lemaradásban a One. Ha nem így lenne, hanem egy fej-fej melletti vagy ahhoz közeli állapot lenne valószínűleg PS-4 ból nem lenne már közel 80 millió eladott példány hanem olyan 55-60 millió (ahogy One-ból is). Ugyanis jelenleg ez a ~120 millió eladott konzol szám a mostani konzolos piac (plusz ugye a Nintendo, de igazából önmagával versenyez).

Tehát igazából itt annyi történt, hogy a PS4 lényegében felfalta a kiábrándult Xbox 360 tulajokat. Az nyitáskori olcsóbb árnak, gyorsabb gépnek a jobban eladott marketingnek köszönhetően. És mivel a konzolpiac alapvetően jó ideje növekedő pályán mozog, így az egy öngerjesztő folyamattá alakult át.

(#27) <Lacy85> válasza negyven2 (#26) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én nem is írtam MS / Sony arányokról, meg ok-okozatról, mindössze annyit írtam, hogy miért éri meg tolni a pénzt az exkluzívokba. :)

(#28) negyven2 válasza <Lacy85> (#27) üzenetére


negyven2
veterán

A válasz nem feltétlenül neked szántam :). Bocsánat ezért.

Amúgy igen az PS elég masszív exkluzív felhozatallal rendelkezik és szerintem ezt senki nem tudja vitatni. Bár a kérdés az, hogy kinek mi jön be. Nekem például talán max. egy 10-15 cím az amire azt mondanám, hogy érdekel. De ezekből jópár cím korábbi játékok remaster kiadásai, vagy majd érkezni fog. Xboxon meg számomra igazból a Forza Horizon sorozat és a Sunset Overdrive-on meg talán a Ryse-os kívül más nem igazán fogott meg.
Megvettem a Halo MCC-t is azt is abbahagytam már vagy másfél éve. GoW-ok nem izgatnak. Ahogy a Forza Motorsport se. Ebből következtethető, hogy nagyrészt multiplatform játékokkal játszok. Abból is főleg a single-player játékokkal. Multiban igazából csak GTA Online a mérvadó. Vagyis számomra ideálisabb lenne a Sony platformja. De mégis Xbox-os vagyok és ez marad számomra a fő platform. Igazából a baráti társaság és az ide megvett (elég nagy) digitális tartalom miatt. De már egy éve tervezem egy PS4 beszerzését. Csak tartok attól, hogy az exek kijátssza után felesleges lenne számomra. 10-15 játék miatt meg nem igazán akarok beruházni rá. De tudom magamról, hogy úgysem fogom majd megúszni ezt :D (max ha a Microsoft megveszi a Sony-t :DDD).

Amúgy mellékesen pont ez az a játék ami miatt ismét azt érzem, hogy a Sony pisztolyt tart a fejemhez megint (korában a Hellblade-el volt ez)

[ Szerkesztve ]

(#29) Def26 válasza assalkah (#24) üzenetére


Def26
félisten

Én meg pont fordítva gondolom. Az akadozó, csili vili menüt cserélném a sony egyszerű átlátható dashboardjára. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#30) <Lacy85> válasza negyven2 (#28) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én inkább a (nyílt világú) kaland játékokat szeretem. Na ezekből meg akadnak elég durvák PS-re. :D
Bloodborne, Horizon: Zero Dawn, Uncharted sorozat, meg most jön majd a God of War, a Days Gone is tetszetős, stb.
Forza miatt volt egy kis "savanyú a szőlő", de mióta az elérhető Windows-on is, na meg most, hogy kijött a GT Sport...
Kb. nem tudnék olyan érvet a magam részéről, ami Xbox mellett szól.

De mint ahogy a másik topic-ban is írtam:
Remélem, hogy a következő generációra felköti a gatyát a MS, mert a szoros verseny csak nekünk jó. :K

(#29) Def26:
Na ez meg a másik ok. Szenvedjek a hülye winnel még konzol is? Inkább nem. :D

[ Szerkesztve ]

(#31) ProEvoFan válasza <Lacy85> (#30) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

"Remélem, hogy a következő generációra felköti a gatyát a MS, mert a szoros verseny csak nekünk jó."
Úgy legyen!!!Ez csak nekünk lesz jó.

Én még mindig azt vallom, hogy egy konzolt mindig a játékokért veszik meg az emberek.Amelyikre több játék készül - ehhez kell a gyártó rengeteg exkluzív címe is - az a gép fogy a legjobban.Ilyen egyszerű ez a történet.

[ Szerkesztve ]

(#32) l.skywalker válasza tuki2200 (#25) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nem tudom miért érné meg nekem bárhol is védeni bármit is. A véleményemet írom le az után, amiket tapasztalok. Tegnap a Sea of Thieves cikk alatt olyan emberekkel beszélgettem akik 0 vagy maximum 8 órát játszottak a játékkal. Persze fenntartom a tévedésem jogát, de végig arra utaltam, hogy a teszt volt minőségében rossz, nem pedig a játék sokkal jobb. Én jót szórakozok rajta. Az pedig, hogy egy összecopy-zott chart-ra ra kapott válaszra rögtön személyeskedéssel reagálsz nem bizonyít semmit jobban, mint hogy én a dolgoknak legalább a mélyére ások, sokat tapasztalok és ezek után mondok véleményt, míg mások puffogtatnak és ha elfogyott a puff, akkor személyeskednek. És nem kell relaxálni, hanem olvasni kell és elmélyülni a témákban amihez hozzászólsz. Ha pedig személyesen velem van bajod, írd le privátban mert senki mást nem érdekli, hogy egy adott válaszra miért nem vagy képes rendes, szakmai módon replikálni.

Nem mellesleg, nem az Xbox One itthon az első és nem az utolsó konzolom, mert sokakkal ellentétben én játékos vagyok nem pedig egyszeri utazó a hype vonaton. Mindhárom konzolból lesz itthon, Xbox-ból már most nem egy van - de amíg azt a tartalmat nem játszottam ki, indokolatlan lenne, hogy PS-t vegyek, főleg, hogy 2019 végén érkezni fog előreláthatóan az új generáció és majd akkor meg fogja érni PS4 Pro-t venni.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#33) <Lacy85> válasza ProEvoFan (#31) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Én még mindig azt vallom, hogy egy konzolt mindig a játékokért veszik meg az emberek."

Játékokért is, másoknál a kényelem is szempont, na meg mostanában a PC hardver árak is. :D
Annyiba kerül egy PS4 Pro, mint a kb. vele egy szinten lévő GTX1060. És akkor még csak egy VGA-d van, konzollal meg már játszhatsz is.

(#32) l.skywalker: "2019 végén érkezni fog előreláthatóan az új generáció"

Mondjuk arra kíváncsi leszek, hogy teljes gen. váltás lesz-e, vagy inkább ilyesmi, mint ami most volt a Pro-val, meg a One X-szel. Nem lenne rossz, ha az újak is vinnék a régebbi játékokat.

[ Szerkesztve ]

(#34) John_Deere válasza <Lacy85> (#33) üzenetére


John_Deere
tag

Szerintem a bányász-balhé és az ezzel dráguló hardverárak nyertese simán a Sony a konzolokkal. Iszonyaterős rövidtávú alternatíva, mondjuk, teszem azt, pár évig, míg esetleg nem múlik el a fenti buli, addig egyre többen fognak PC upgrade/build helyett egy Pro-t venni, ahogy mondtad is, egy 1060 áráért. Nekem is pontosan emiatt van január óta PS4 Pro. A hideg kiráz, mikor kiszámolom, mennyibe állna meg egy upgrade, csak annyival, hogy mondjuk GTX 960->1070/i5->i7/16GB RAM->32GB RAM cserével, természetesen adott hardverek eladásával kompenzációként. Cinkes. Hiába mondja valaki, hogy oda ingyen is lehet játékot szedni...én lelkiismeretes hülye vagyok, sry.
Mióta tart az a bányász-balhé? 1 éve? 2?
Kíváncsi lennék, ezen időszak milyen kihatással volt a konzol-eladásokra, de simán hiszem, hogy boost-olja. Nyilván ott, ahol nem 1 havi fizetés feléből építenek gamer-PCket.

(#35) Szakiii válasza <Lacy85> (#33) üzenetére


Szakiii
addikt

Ps4 pro 1060 szint? Azt hittem gyengebb

(#36) l.skywalker válasza <Lacy85> (#33) üzenetére


l.skywalker
félisten

Igen ez is egy nagyon jó kérdés. A Sony-nál ugye már volt egy félgeneráció. Én több helyen azt olvasom, hogy a DevKit-ek első eresztését már kiküldték és már tesztelik a fejlesztők ill. a megfelelő csoportok/szervezetek. PS5 néven ettől függetlenül jöhet egy újabb fél generáció. Én nem voltam soha még PS tulaj, nem tudom mennyire rákfenéje a dolognak az, hogy visszafelé nem kompatibilis, az Xbox-nál (lévén egy éven belül vettem 360-at majd One-t) nekem nagyon jól jött és mivel sok régebbi játékot ki szeretnék még próbálni nagyon jó, amikor egy olyan régi cím, mint a Forza Horizon első része kap BC-s támogatást és mellé Xbox ONe X patch-et.

Egyik lehetőség sem kizárható, az sem, hogy a Sony is valamilyen PS4-PS5 kompatibilitást vezet be vagy pedig fél generációt léptet fel megint.

Ha hinni lehet a pletykáknak akkor 8magos ZEN CPU és Navi GPU lesz benne....

De egyébként aki azt mondja, hogy VGA helyett keres konzolt (topikos tapasztalat szerint) most gyakrabban vesz X-et mint Pro-t. De ez azért nem az a masszív vásárlói réteg.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#37) <Lacy85> válasza Szakiii (#35) üzenetére


<Lacy85>
addikt

A 3GB-os 1060 számítási teljesítménye elvileg kerek 4TFlops, a 6GB-os pedig 4.4-et tud.
Pontos számokat innen puskáztam.

A PS4 Pro meg a kettő között van. ~4.2 körül.

(#38) Szakiii válasza l.skywalker (#36) üzenetére


Szakiii
addikt

Itthon igy van de itthon eleve tobb box fogy mint ps :) egyaltalan nem mervado a mi piacunk

(#39) <Lacy85> válasza l.skywalker (#36) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Ha hinni lehet a pletykáknak akkor 8magos ZEN CPU és Navi GPU lesz benne...."

Ha az AMD marad a gyártó, akkor egész biztos, hogy Zen lesz benne. mi mást adnának. :D

"De egyébként aki azt mondja, hogy VGA helyett keres konzolt (topikos tapasztalat szerint) most gyakrabban vesz X-et mint Pro-t."

Mert ha nem érdekelnek az exkluzívok (na meg főleg, ha nem vásároltál be egy rakat játékot már az alapgépen is :D ), akkor nyilván jobban megéri One X-et venni. Több a ram, meg azért jóval erősebb a vga is. Annyival meg azért nem drágább.

[ Szerkesztve ]

(#40) l.skywalker válasza <Lacy85> (#39) üzenetére


l.skywalker
félisten

Igen ez a lényegi különbség annak, akinek már van konzolja. Ha Xboxon mindent kijátszott vehet PS-t, de ha új belépő akkor a trendet követi vajon vagy a pénztárcát?

Megveszi a PS-t azok miatt az exkluzív játékok miatt, amik egyébként megérik a konzolt is vagy pedig azt mondja, hogy a legerősebbet akarja a piacon? Nálunk a One X megjelenése óta nagyon sok új belépő jelent meg akiket jó régi PC-s fórumokról ismerek. Akikről nem gondoltam volna soha, hogy valaha konzolt vesznek, csak most VGA upgrade helyett XoX volt a legjobb döntés.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#41) <Lacy85> válasza l.skywalker (#40) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Mondjuk vehettem volna én is nyugodtan XoX-et, mert a régi PS4 nem lett eladva. Ott van a másik szobában. :D
De én maradtam a PS4 Pro-nál. A játékok még mindig jobban érdekelnek, mint a többlet erő, és azért Pro-n sem kell szégyenkeznie egyiknek sem. Sőt.

(#42) l.skywalker válasza <Lacy85> (#41) üzenetére


l.skywalker
félisten

Igen ez a baj. Én rengeteg játékkal nem játszottam, de már szemezek a Detroit-al :D Az áltag JPRG játékok nem izgatnak, de ez és a HZD igen. Ismerem magam, tudom, hogy egy jó sztori vagy egy open world látvány le tud kötni.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#43) ProEvoFan válasza <Lacy85> (#41) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Na erről van szó.A játékok.
A mérvadó piacokon a ps4 és a nintendo viszi a prímet.Hiába erős a xbox X, a konzolt még mindig a játékokért veszik nem a nyers erő miatt.Ha jól emlékszem talán decemberben adtak el kicsivel több xboxot.Szóval érdekes ez.

(#44) <Lacy85> válasza ProEvoFan (#43) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nálam sem volt döntő szempont, hogy erősebb az Xbox.
Megnéztem, mit tud a PS4 Pro. Elég lesz? Bőven. Eddig érdekelt a dolog. :D
Játszani akarok, nem specifikációt bújni. Számomra meg Sony oldalon van az összes jó játék. :D

[ Szerkesztve ]

(#45) l.skywalker válasza ProEvoFan (#43) üzenetére


l.skywalker
félisten

A MS-nek most fejlesztőket kéne találni, de szerintem jobb lesz a helyzet, mint volt és azért van 1-2 cím ami XoX-al együtt nagyon szépen teljesít. De ahogy én látom ők a teljes lemaradást, amit a FAT One megjelenésével szenvedtek el már nem akarják nyílegyenesen behozni. Nincs kimondva, nincs leírva sehol, hogy nem akarnak exkluzív címeket, hiszen ezt sok Xbox-os akarja, de kimondatlanul már régen elengedték ezt, néha utalnak rá és elkezdtek nagyon erősen a GaS felé menni. És mivel ez elég kiaknázatlan terület, így akár jól is elsülhet.

Jelenleg én 1 példát tudok erre mondani, ami élő aktív. Én már Alpa óta nyomtam a Sea of Thievest. Itt a fórumon kiderült, hogy alig vagyunk páran ilyen beteg lelkek akiknek tetszik ez a játék, de egy lényegi érv volt, hogy hagyján, hogy milyen a játék, de 18ezer forintba kerül. És itt jön képbe a Game Pass. Havi 2500 forintért lehet játszani a Sea of Thieves-el Xboxon is és PC-n is, pécén úgy, hogy ha valakinek nincs is Xbox-a. Ez egy Sea of Thieves esetében még nem feltűnő, de a következő 1-1,5 évben (az E3 után majd pontosan tudni fogjuk) meg fog jelenni a konzol talán 2 legnagyobb húzócímének a legújabb része, a Forza Horizon 4 és a Halo 6. Én előre 1 évre vettem GamePass előfizetést (az most lényegtelen, hogy nagyon jó áron havi 1300HUF-ért :D ), de ezért kapok cserébe már legalább 3, de lehet, hogy majd 5 Xbox exkluzív címet (Sea of Thieves, State of Decay 2, Crackdown 3 + ha megjelenik addig a FH4 és a Halo6) - ez pedig önmagában új dolog a piacon, annyira, hogy az egyesült királyságbeli fizikai boltosok belengették, hogy ha ezt bevezeti az MS, akkor nem fognak többet Xbox márkát árulni.

És van egy példa, ami még csak leak szintjén jött ki, hogy lesz havi bérlésre is játék. A Forza7 volt egy képen, ahol egy brazil store oldalon azt lászott, hogy 70 BRS\három hónap az ára, azaz három hónapra ~5500 HUF. Ennyi idő alatt vígan végig lehet játszani és nem kell érte 20ezreket fizetni, tény hogy ez azoknak nem jó, akik birtokolni is szeretnek.

És a legelvakultabb pletyka pedig az volt, hogy az MS csinálna digitális "használt" játék visszavásárlási programot, ergo, ha te kijátszottál egy játékot, akkor visszaválthatod töredékáron.

És látszik, hogy az a cég, ami leginkább az informatikai szolgáltatási oldalon aktív, megpróbálja a konzoljáték divízióját is efelé irányítani, ebbe az irányba kamatoztatni.

Egy biztos. A mostani E3-on hardver eseleg egy VR-MR szemüveg lehet az Xbox részéről, minden az új játékokról, de legfőképp a szolgálatásokról fog szólni. Aztán a jövő dönti el, hogy ez így lesz-e és ha igen, akkor jó irányba megy-e a dolog.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#46) <Lacy85> válasza l.skywalker (#45) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Nincs kimondva, nincs leírva sehol, hogy nem akarnak exkluzív címeket, hiszen ezt sok Xbox-os akarja, de kimondatlanul már régen elengedték ezt"

Ezt a logikát mondjuk a mai napig nem értem. Főleg, mivel hogy csak PS-hez képest vannak lemaradva. Házon belül szerintem nem állnak rosszabbul, mint X360 idején. Miért sz@rnak bele mégis az egészbe?

"de ezért kapok cserébe már legalább 3, de lehet, hogy majd 5 Xbox exkluzív címet"

Na épp ez a "gond", hogy egyik sem Xbox ex. Mindegyik van / lesz PC-re is. :D
Ami egyrészt tök jó, mert nem kell hozzá konzol, másrészt meg egy csomó ember kiesik a lehetséges vásárlók közül, mert "minek vegyek xbox-ot, ha pc-re is van?".
Jó, a jelenlegi hardver árak azért tolhatják konzol irányba az embereket, de azért ez nem lesz mindig így.
Én pl. a Forza sorozat miatt agyaltam volna, hogy melyiket vegyem. Így viszont sima ügy, hogy PS4.

"70 BRS\három hónap az ára, azaz három hónapra ~5500 HUF. Ennyi idő alatt vígan végig lehet játszani és nem kell érte 20ezreket fizetni"

Viszont ha megjelenéstől számítva tudsz várni pár hónapot, akkor majdnem ennyiért meg is tudod venni. Én akkor inkább az utóbbit választom. ha később kedvet kapok hozzá, nem kell megint kibérelni.

[ Szerkesztve ]

(#47) l.skywalker válasza <Lacy85> (#46) üzenetére


l.skywalker
félisten

Ebbe szerintem nem beleszartak. Egyszerűen amikor beütött a válság új stratégia kellett. És az új stratégia új irányt adott meg. Ha csak a saját cégemet nézem az ilyen céges stratégiai terveket minimum 3 évre készítek, szerintem az MS-nél sem lehet kevesebb.

És valóban már kevés Xbox One exkluzív játékról beszélünk, de már réges régen több csoportba vannak sorolva a játékok. És az MS miért választaná külön a kettőt, ha már úgy is kiadnak játékokat? Az Xbox is támogatja az egeret és a billentyűzetet, fogadni mernék rá, hogy az E3-on bejelentik az új Age of Empires-t Xbox-ra is. Nekik a gaming division egyszerre jelenti már az Xbox-ot és a Win10-et. És ettől még a játékaik konzol exkluzívok maradnak.

És a bérlés abból a szempontból jó ötlet lehet, hogy van egy réteg és vannak bizonyos régiók a világban (gondolok itt a fő vásárlói tömegére az Xbox-nak) ahol kapkodva várják, hogy első nap játszhassanak egy játékkal. Erre most vagy a GamePass-al lesz lehetőség vagy akár a bérléssel is. Aki eddig sokallt egy játékért 17k-it kiadni az most azt mondja, hogy adok 5ezret és három hónapig jók vagyunk. Szerintem belefér. Egy FC5 három hónap múlva még nem lesz eléggé értékcsökkent ehhez képest. Ráadásul az árazást is ők kezelik, tehát amíg bérlik az emberek, nem lesz kedvezmény :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#48) <Lacy85> válasza l.skywalker (#47) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Ebbe szerintem nem beleszartak. Egyszerűen amikor beütött a válság új stratégia kellett."

Mondjuk nyilván csak ők tudják, mit miért csinálnak. Én már elveszettem a fonalat. :D

"Az Xbox is támogatja az egeret és a billentyűzetet"

Kezelni kezeli a PS4 is. Csak hát nem ártana ezt a játékokkal is tudatni. :D
Abban mondjuk igazad van, hogy nekik tök 8, hol veszik a játékokat. PC, vagy Xbox.
A lényeg, hogy vegyék.

Bérlésnek meg nyilván lesz célközönsége. Én csak a magam szemszögéből néztem.
Csak ez hol fogja nekik megérni? Legalább négyszer annyi bérlő kellene, mint amennyien eddig megvették.
De még akkor is csak ugyan ott vannak bevétel szempontjából. ~5 ezer körüli összeggel számolva.

[ Szerkesztve ]

(#49) l.skywalker válasza <Lacy85> (#48) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nem tudom hol éri meg. De gondolom abban bíznak, hogy nem 4x annyian fogják kibérelni amennyien eddig megvették, hanem 10x annyian. Meglátjuk. Ismeretlen talaj ez az egész, ezeddig egyik gyártónak sem a szolgáltatási oldala volt a legerősebb, de a legkritizáltabb igen.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#50) dreampage


dreampage
HÁZIGAZDA

A Sony és a vele szerződésben álló csapatok arroganciája továbbra is felülmúlhatatlan.

A játéknak soha nincs vége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.