Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) frankdelgado


frankdelgado
őstag

Na emiatt max a gyerekeim fognak szomorkodni, bár ők is inkább Batman pártiak.

(#52) haxiboy válasza l.skywalker (#47) üzenetére


haxiboy
veterán

Xbox-Win10 teljesen mindegy igazából, mindegyiket meg kell venni csak a Windows 10 alá még te veszed meg pluszban a hardvert is. Az hogy az újabb címek már cross-buy meg mindenféle finomsággal érkeznek az plusz pont a Microsoft részéről, hisz valóban, miért vennéd meg kétszer ugyanazt a játékot PC-re és Xboxra is.

Sajnos a Sonytól nem várhatunk ilyet, de egy PS kontrollerrel PC-n is játszhatunk csupán streamelni kell, meglepően jól működik egyébként a dolog :) Csakhát a lemezt ki teszi be otthon ? :D

Mindenesetre a nagyon király exkluzív címek miatt én a Sonyra tettem a voksom, Xboxon jelenleg csak a HALO sorozat ami érdekelne de emiatt nem veszek még egy konzolt. PS-en meg ottvan ha csak az új címeket nézem a Detroit, Spiderman, Last of us 2, stb stb.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#53) l.skywalker válasza haxiboy (#52) üzenetére


l.skywalker
félisten

Szerencsére Xbox-on is van rá már megoldás, hogy Win10-es PC-re streamelve lehet játszani a One-al. Főleg akkor jó, mikor a család blokkolja a TV-t :)

De egyébként szerintem is ez a fontos, hogy találja meg mindenki azt ami neki tetszik. A multi címek játszhatóak így is mind a kettőn, ha pedig valakit érdekel egy játék ami csak a másikon van, akkor vagy kölcsönkér ismerőstől egy gépet pár hétre vagy pedig egy idő után vesz egyet.

Én mindenképpen fogok venni. PS-t magamnak Switch-et a gyerekeknek. Jelenleg van itthon egy Xbox360 a Kinect tartalom miatt. Van egy Xbox One S és lesz majd egy Xbox One X is. Nem tudom mikor, de ez a hobbim és a digitális játékok gyűjtögetése :D

PS3 játékom is van már pár, de azt valszeg már nem fogok venni :(

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#54) haxiboy válasza l.skywalker (#53) üzenetére


haxiboy
veterán

Xboxon ami nagyon tetszik az a viszafelé kompatibilitás. Ez nagyon dícsérendő és követendő példa lenne.
Igaz régebben ha jól emlékszem.

PS2 fat-ben volt egy komplett PS1
PS3 fat-ben pedig egy komplett PS2

Így a generáció elején vásárlók élvezhették a régi címeiket - legalábbis egy részét biztosan.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#55) Def26 válasza dreampage (#50) üzenetére


Def26
félisten

Lol. Ezt az ajándék xboxodért kelet ide írnod?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#56) ProEvoFan válasza dreampage (#50) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Akkor szólj a MS haverjaidnak, hogy máskor ne bas@ák szét a saját csapatait...

(#57) Carlos Padre válasza l.skywalker (#18) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Gyakran előjön ez, hogy a Microsoft nagyobb és tőkeerősebb cég. Csak ez nem így működik, ott a Windows-office ágazat termeli a nagy pénzt, és a különböző részlegek külön, autonóm módon működnek gazdaságilag , nem ömlik az egyik részleg profitja számolatlanul egy másikba. Szóval akinek igazán érdeke, hogy eladásai legyenek, az pont a Microsoft, mert egy szint alatt nem fenntartható a stratégiai piaci jelenlét sem, lásd a Windows Phone esetét.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#58) l.skywalker válasza Carlos Padre (#57) üzenetére


l.skywalker
félisten

Ez is mindig előkerül. Számít a tőkeerősség, egyfelől a fejlesztési stratégia legfontosabb rész. Ezt a Sony bevétel útján, eladások útján tudja fenntartani, az MS-nél viszont mindig ott van az a lehetőség, hogy a cég tőkéje fogja fedezni. Tudni kell különbséget tenni. Van olyan cég, hogy MS és van olyan cég, hogy Sony. Nincs olyan cég, hogy Xbox és nincs olyan cég, hogy Playstation. Ezek márkanevek, a márkanév mögött a cég áll, teljesen tökmindegy milyen divízióval.

A Windows Phone pedig egy masszívan rossz példa ebben a helyzetben. Egyfelől a Windows Mobile utódjaként a Windows Phone mint operációs rendszer 2010-ben debütált, amikor a piac már abszolút telített volt és soha egyetlen időszakra sem tudott az MS vizet zavarni benne. Ellenben az Xbox már régebbi bevált márka, volt idő amikor az éppen aktuális hardver piacvezető volt, így azért nem mondhatni, hogy veszni hagyja a cég, csak azért mert éppen nem ők adják el a legtöbb konzolt.

Nem mellesleg pedig ahogy feljebb már beszéltünk róla és az Xbox jelenlegi törekvésein is látszik, erősen a GaS felé nyitnak az exkluzivitás és a hardvereladási verseny helyett. Mert - és ezt sokan elfelejtik - nem az számít elsősorban, hogy a piacon milyen részt tesz ki a márka, hanem azt, hogy profitábilis vagy sem.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#59) CsonkaImo válasza l.skywalker (#58) üzenetére


CsonkaImo
addikt

GaS-ból is csak akkor profitálnak a legtöbbet, ha sok konzolt eladnak. Szerintem a jelenlegi példa azt mutatja, hogy erős exkluzív címekkel több vásárlót lehet szerezni, mint játék bérléssel. Majd a következő generációnál meglátjuk merre billen a mérleg. Reméljük igazad lesz, és erőteljesebb lesz a verseny a két gyártó között.

(#60) l.skywalker válasza CsonkaImo (#59) üzenetére


l.skywalker
félisten

Persze eladásokkal is lehet növelni a GaS bevételt. De ugye egy gépet egyszer lehet eladni. Egy gépen viszont lehet bármennyi különböző szolgáltatás.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#61) rdt89


rdt89
addikt

Végig olvasva a kommenteket én még annyit esetleg hozzáfűznék mind kettő konzol tulajdonosaként, hogy az xbox online szerverei masszívabbak és stabilabbak, mint a Sony-é meglátásom szerint. Bár én az elmúlt 1 évben a legtöbb időmet a Forza Horizon 2-3 és a Motorsport 7 -be fektettem online játék céljából, és szinte sose volt kiesés, ha volt is maximum fél nap, de akkor az egész live szolgáltatás megfeküdt, de nagyon hamar visszahozták az életbe, így az xbox mellett szól még azért a szerverpark is amit a Microsoft alá tud pakolni az online játékoknak akinek nem csak a játékok mennyisége,és az exclusivitás számít hanem az is, hogy a barátokkal bármikor tudnak bármennyit is idegesség nélkül játszani. :) Szerintem a Play Anywhere volt a Microsoft egyik legjobb ötlete, így olyan ismerősökkel is tudok Forza-zni, akik rühellik a konzolt, de a PC-ért akár a feleségüket is elhagynák, csak, hogy fejleszthessék mindig a legjobbra. Ettől függetlenül tény, hogy a PS amiért létjogosult az xbox mellett számomra: GOW, Uncharted, Spider-man számomra :)

[ Szerkesztve ]

(#62) l.skywalker válasza rdt89 (#61) üzenetére


l.skywalker
félisten

Igen szerintem is ez a legérettebb hozzáállás, hogy ismerjük mindkét konzol (vagy mind a három) saját személyünkre gyakorolt pozitív hatásaikat. És kész.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#63) Carlos Padre válasza l.skywalker (#58) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem sok ismereted van a nagyvállalati kultúráról ugye? A Microsoft és a Sony csak anyacég, a játékos piacon az Xbox és a Playstation divízió van jelen. Ezek külön részlegek a cégcsoporton belül, saját büdzsével és pénzügyi tervvel.
Ezek a cégek nem jótékonysági intézmények, nem tartanak fenn egy masszívan veszteséges részleget/terméket pusztán jófejségből. Ha valami nem hozza az elvárásokat, akkor vagy átalakítás lessz a sorsa vagy vége a dalnak. Itt tart most az Xbox. És itt jön képbe amit korábban, mint fejlődést felsoroltál, az Xbox és a Windows homogenizálása, ami egyben előre vetít egy másik nagyon is valószínű forgatókönyvet: az Xbox ökoszisztémát átmozgatjak a Windowsra és kiszálnak a hagyományos konzolpiacról, amit már régóta sejtetnek bennfentes infók.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#64) l.skywalker válasza Carlos Padre (#63) üzenetére


l.skywalker
félisten

Ez nem nagyvállalati kultúra. Ez stratégiai tervezés a pénzügyi helyzet tükrében. Cég függő így nem lehet ezt száz százalékosan kijelenteni, de az hogy az MS az anyacég (ahogy én is írtam) és az hogy igenis tőkeerős cég, sokat számít. És mielőtt ismét azzal próbálsz magadnak igazságot alkotni, hogy engem ill. a tapasztalataimat gyengíted, ne felejtkezz el arról az egyszerű lehetőségről, hogy honnan tudod, hogy az Xbox mint divízió (ahogy én is írtam) nem profitábilis? De most komolyan? Neked olyan nagy ismereted van a céges nagyvállalati kultúráról (ami egy akkora közhelyes lózung, hogy szerencsére már a kollégáim sem használják mint kifejezést), hogy minden reggel Isteni fény kíséretében leszel tudatában a világ vezetői cégeinek és márkáinak pénzügyi helyzetéről?

Gondolom ez a két grafikon sem számít és nincs elég ismeretem az amerikai és a japán kultúráról sem

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#65) CsonkaImo válasza l.skywalker (#64) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Azért az elég szép, hogy a Sony részvényeinek értéke több mint fele az MS-nek, úgy hogy tized annyi szolgáltatással dolgozik mint a Microsoft, és jóval kevesebb a tőkéje is. Bár én nem értek hozzá, lehet ez nem akkora eredmény.

(#66) Carlos Padre válasza l.skywalker (#64) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Jól gondolod, esetünkben teljesen irreleváns, hogy "kinek az apukája erősebb". Engedd is el ezt az érvelést.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#67) l.skywalker válasza CsonkaImo (#65) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én sem értek hozzá. Más a két cég profilja.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.