Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b.


b.
félisten

de a QLED az nem valamilyen VA vagy IPS panellel készül? legalább is az én monitorom is QLED, VA paneles.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2) #72042496 válasza b. (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Dehogynem. A QLED tévék VA panelesek, a monitorokat nem tudom. Ott is a VA-kat ismerem, de aztán lehet akár más típusú panel is QD réteg mögött.

[ Szerkesztve ]

(#3) b. válasza #72042496 (#2) üzenetére


b.
félisten

Akkor érzek egy kis ellentmondást ebben :
"idei év végéig megszünteti a "hagyományos" LCD paneltípusok gyártását, legyen szó akár TN-ről, VA-ról vagy IPS-ről. "
" olyan fejlettebb technológiákra kíván majd összpontosítani, mint amilyen például az AMOLED és a QLED, "
Gondolom akkor a forgalmazását szüntetik meg, a QLED hez gyártanak továbbra is paneleket.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#4) Victorio


Victorio
aktív tag

A hír helyesen: a Samsung megszünteti az LCD panelek ilyen néven történő gyártását és QLED néven gyártja őket tovább. ;]

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#5) Cs1csó válasza Victorio (#4) üzenetére


Cs1csó
félisten

Technikában nem tudták megugrani az OLED-et ezért marketingbe fektették a pénzt és az eredmény: LED LCD-t átnevezték QLED-re.

(#6) joey04


joey04
titán

Lol :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#7) bulbaa válasza b. (#3) üzenetére


bulbaa
tag

Szerintem még az is benne van hogy a forgalmazást sem szűntetik be, hanem a QLED-hez a paneleket úgy veszik egy harmadik féltől, az olcsóbb "mezítlábas" TV-k gyártását meg akár teljesen ki is szervezhetik (vagy azoknál is veszik a panelt, de azért még saját maguk szerelik össze a többi egységgel)

(#8) AxBattler


AxBattler
félisten

Bejövősek... :K

... lennének, de a 2020-asv QLED TV lineup-ukat elnézve rájuk is fér a fókuszálás. :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9) dabadab válasza b. (#3) üzenetére


dabadab
titán

A QLED-et QLED-nek gyártják.

Mondjuk őszintén szólva nem vagyok meggyőződve arról, hogy egy vakteszten bárki meg tudná különböztetni a Samsung QLED és sima VA paneljeit, mert az rtings tesztjei alapján nincs igazán különbség a képük között, ami azért felveti annak a kérdését, hogy mégis VALÓJÁBAN miben is különbözik a kettő a brandelésen kívül.

DRM is theft

(#10) Cs1csó válasza dabadab (#9) üzenetére


Cs1csó
félisten

márketing.

(#11) arty válasza Victorio (#4) üzenetére


arty
veterán

:D

(őrület, hogy az a kis farkinca az O betűn mennyi embert át tud verni :D )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#12) wallace 234


wallace 234
őstag

Hát ahogy elnézem az idei Qled tvket, eléggé le lettek butitva, furán képzeli a Samsung ezeknek a tvknek a jövőjét! tavaly azért kelt el sok, mert elég jól sikerültek! Idei modellekre nem jellemző! Rtings tesztek alapján, eléggé vissza vették a fényerőt

(#13) Cs1csó válasza arty (#11) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ácsi, nem csak a "farkinca" hanem a komplett Q betű kb. fölösleges oda, ez egy minőségibb LED tévé.

(#14) mad823 válasza wallace 234 (#12) üzenetére


mad823
őstag

Az idei sorozatból csak Q60T-t teszteltek, az pedig edge-lit, annak a fényereje nem mérvadó. A Q950T azért jobban áll.

(#15) mad823 válasza Cs1csó (#13) üzenetére


mad823
őstag

Azért ne vitassuk el a quantum dot hatását...

(#16) Piftuka válasza Cs1csó (#10) üzenetére


Piftuka
veterán

Hááát...

Azért nézz, illetve nézzetek meg egyszer alaposabban egy Q9-es készüléket!

Egészen biztos vagyok abban, hogy tetszeni fog a látvány, amit nyújt. :K

(A "hagyományos" VA paneles Samsung televíziók a fasorban sincsenek ahhoz képest, így az a bizonyos "vakteszt" is elég egyértelmű eredményt hozna.)

"Aquila non captat muscas."

(#17) dabadab válasza mad823 (#15) üzenetére


dabadab
titán

És az miben állna? A tavalyiakból nyolcezres sorozat meg a Q60 képe között kb. semmi különbség nem volt, pedig az egy korrekt összehasonlítás, mert a feature-ök ugyanazok, csk az egyik sima VA a másik meg QLED, szóval ott ki kellett volna jönnie ennek a különbségnek, aztán nem volt semmi se.

DRM is theft

(#18) dabadab válasza Piftuka (#16) üzenetére


dabadab
titán

A vakteszten nem az látszódna, hogy milyen jó a QLED, hanem az, hogy milyen remek dolgokat tud csinálni a Samsung az elektronikával meg az LCD bevonattal, amit csak a Q90 kapott meg.

Ellenben nézd meg ezeket:
VA
QLED

Meg tudod mutatni, hogy hol az a különbség?

DRM is theft

(#19) mad823 válasza dabadab (#17) üzenetére


mad823
őstag

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q60t-vs-samsung-tu8000/1817/9019?usage=10135&threshold=0.1

Fényerő, color gamut, color volume, gradient. Érzékelhető különbségek.

(#20) AxBattler válasza dabadab (#18) üzenetére


AxBattler
félisten

A Q60-at jogosan említed, az kb. egy átnevezett RU8002.
De a Q80-tól fölfelé azért elég egyértelmű a különbség...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21) arty válasza AxBattler (#20) üzenetére


arty
veterán

az egyik egy sima VA ledtévé, a másik pedig... azt qlednek nevezi a samsung.
és végeredményben ~ugyanaz a kép.

akkor mi az a qled? ;)

(semmi, marketing bullshit, amivel korábban a jobb elcédé tévéiket illették, ráadásul kicsit se gyanúsan az OLED-et próbálták "kínaigagyisan" kopírozni :D )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#22) b. válasza dabadab (#9) üzenetére


b.
félisten

Elméletileg csak a színekben jobb a QLED , aztán nem tudom, annyira nem értek hozzá.
Mikor megvettem előtte egy Asus 27" Gsync monitorom volt TN panellel,( rettenetes bevilágításokkal oldalt, nem tudom a szakkifejezést rá ,vissza küldtem az elsőt cserére 1 hét után, aztán ami jött ugyan olyan volt. Fél évig szenvedtem vele, aztán eladtam.) ahhoz képest ennek jobb a képe az biztos,de elhasalva nem vagyok tőle.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#23) Zuzer


Zuzer
csendes tag

Akkor az olcsó kategóriát dobja a Samsung?

(#24) mad823 válasza Zuzer (#23) üzenetére


mad823
őstag

Nem felétlenül, csak mástól veszi a panelt.

(#25) wallace 234 válasza mad823 (#14) üzenetére


wallace 234
őstag

Idén az Q90 már kevesebb zónát kapott, cseppet meg nyirbálták a tavalyi modellhez képeszt! Idén már Qled már nem olyan mint tavaly volt, nem előre hanem vissza lépés! Mert a 8k t tolják abban lesz csak csúcs modell. 4k idén már hanyagolt!

(#26) Partz válasza b. (#3) üzenetére


Partz
senior tag

A cikk fogalmaz rosszul. A Samsung Display beszünteti az összes lcd panel gyártását. Ezentúl a saját fény kibocsátó quantum-dot technológiákra fognak fókuszálni (QD-OLED/QNED).
Qled lcd sorozat továbbra is lesz, csak a panelt más kínai gyártóktól fogják beszerezni, ahogy a japánok teszik évek óta. Ezzel együtt az LG Display is befejezi idén az lcd panelek gyártását Dél-Koreában.

(#27) Cassi válasza Partz (#26) üzenetére


Cassi
senior tag

Elsőre nehéz elképzelni, hogyan fog jövőre kinézni a Samsung TV-termékskálája. Szinte teljes rebootról van szó. A QLED LCD TV-kben nem lehet csak úgy áttérni kínai panelekre, mintha valami apró változásról lenne szó.

(#28) dabadab válasza Cassi (#27) üzenetére


dabadab
titán

A QLED LCD TV-kben nem lehet csak úgy áttérni kínai panelekre, mintha valami apró változásról lenne szó.

Dehogynem. Régebben (lehet, hogy most is, nem követtem a helyzetet) a Samsung TV-kben teljesen normális volt a "panellotttó", mert kb. véletlenszerűen kerültek beléjük Samsung meg több kínai beszállító panelei.

DRM is theft

(#29) Cs1csó válasza dabadab (#28) üzenetére


Cs1csó
félisten

Erről a "panel lottóról" én is hallottam, gusztustalan, qvára nem mindegy, hogy IPS vagy VA paneles a tévé amit vesz az ember. Filmnézésre, szemből, egy enyhén sötétített szobában sokkal jobban szuperál a VA panel.
Persze egy nagyon erős fényárban úszó nappaliban ahol a tévé is rossz helyen van és sok showműsor, híradó stb. megy ott jó lehet az IPS is.

Gyakorlatilag én NEM (vagy alig) nézek lineáris tévéadást, max focimeccs, és persze HDD-ről filmeket, sorozatokat.

(#30) #72042496 válasza Cs1csó (#29) üzenetére


#72042496
törölt tag

A panel típusa nem volt más, csak a gyártója.

(#31) Cs1csó válasza #72042496 (#30) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ja értem, bár én arról is hallottam hogy keverték az IPS-t és a VA-t, egy típuson belül. Amúgy tény, ha vesz az ember egy tévét próbálja ki, ha online veszik és nem jön be akkor álljon el a vásárlástól és vigye vissza.

(#32) Partz


Partz
senior tag

A Samsung qled sorozata is hagyományos VA panelt használ, a quantum-dot réteg a paneltől független, a háttér világítás előtt helyezkedik el. Ezen felül Kínában épültek a legkorszerűbb lcd panel gyárak az elmúlt években, szerintem teljesen racionális döntés volt.

(#33) #72042496 válasza Cs1csó (#31) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem nincs tudomásom ilyenről, de attól még előfordulhatott. Ha tudsz rá valamilyen hivatkozást, azt megköszönöm.

(#34) Cassi válasza dabadab (#28) üzenetére


Cassi
senior tag

Az csak az alsó kategóriás modelleknél fordult elő, azoknál is csak kisebb mennyiségben és bizonyos kisebb piacokon. A QLED LCD most a Samsung fő brandja, abban nem lehet csak úgy panelt cserélni.

Továbbá a hír alapján azt lehet gondolni, hogy év végére sorozatgyártásra kész a QD-OLED széria, miközben ezt még nem túl régen erősen cáfolták. Így viszont mit fognak a boltokba küldeni jövőre?

(#35) Partz válasza Cassi (#34) üzenetére


Partz
senior tag

Vmi dobásra készül a Samsung az biztos, ahogy ez a cikk is tanúskodik róla. Hogy ez az új QD képernyő mit takar pontosan, szerintem még az idén kiderül.
Mint ahogy fentebb írtam/írták többen, a jelenlegi qled lcd tv-kben maga a panel huszadrangú kérdés, sokkal inkább számít az elhelyezett qd-film illetve az ehhez társuló háttér világítás minősége (ez a jelenlegi qled brand).

[ Szerkesztve ]

(#36) Piftuka válasza dabadab (#18) üzenetére


Piftuka
veterán

"Meg tudod mutatni, hogy hol az a különbség?"

Ha ott állok előttük, akkor igen. :)

Egyébként mindkettőt teszteltem, és a "hagyományos" vonalon, szvsz évek óta az egyik legkorrektebb tévéjük a 8000-es.

A QLED vonalon viszont 9-es alatt (a legújabbat még nem volt alkalmam tesztelni) nem vennék tévét, mert nem tartom jónak.

"Aquila non captat muscas."

(#37) Piftuka válasza #72042496 (#33) üzenetére


Piftuka
veterán

Úgy 2017 körül a Samsung vállalatnak problémái voltak a VA panelek előállításával.

Az "MU" sorozatukban (még a 7000-es, közép kategóriás, nagy képátlójú modellekben is) emiatt a VA panelt a saját fejlesztésű PLS panelekre cserélték. Az pedig egyfajta IPS panel, annak minden jellemzőjével.

Ennek megfelelően, aki VA panelt, és az arra jellemző jó kontrasztot, fekete szintet várt az adott típustól az érthetően csalódott. A PLS paneles változata az adott tévének egyértelműen gyengébb képminőséget produkált a VA paneles megoldáshoz képest.

A Prohardver-es "Samsung LCD TV" topic-ban is elég szép számmal írtak olyan felhasználók, akik így jártak. (Pedig mi ugyebár egy meglehetősen kicsi piac vagyunk.)

Ebben az volt az igazán kellemetlen, hogy ha valaki ajánlást kért adott árkategóriában, VA paneles Samsung tévére, akkor bizony onnantól kezdve nehezen lehetett bármit is teljes meggyőződéssel ajánlani.

"Aquila non captat muscas."

(#38) Ijk válasza Cs1csó (#29) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem közel teljesen sötét szoba ahol igazán előnybe kerül a VA a 4x jobb kontraszt miatt (feketeszint), környezeti fényben viszont IPS van előnyben a homogénebb képe miatt.
Az a baj felsőkategóriás QLED-ekkel hogy OLED árban vannak, és max fényerőn kívül nincs előnyük.
Szerencséjükre ugyan az a helyzet mint anno a plazmával szemben. Áruházi környezetben nem mutatkozik meg az OLED feketeszintbeli előnye. Sőt, legjobban 65"-tól ott IPS-t lehetne eladni, mert homogénebb a képe a VA-nál, és nagyobb a fényereje az OLED-nél.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#39) Piftuka válasza Partz (#35) üzenetére


Piftuka
veterán

"Hogy ez az új QD képernyő mit takar pontosan, szerintem még az idén kiderül."

Úgy legyen! :K
Én kíváncsian várom, hogy a gyakorlati tesztek mit mondanak róla. Ugyan képek alapján soha nem lehet megítélni egy tévét, de a cikkben látható legalsó fotó alapján bíztató a dolog; ami a "végtelen feketeszintet" jelenti.

Viszont anno arról volt szó, hogy a SHARP féle "molyszem" (Moth eye) technológiát fogják használni, és a Q9-nél megelhetősen hatékony, fényvisszaverődés gátló réteget tudtak alkotni.

Az említett fotókon viszont rendkívül tükröződő paneleket látni... Ez érdekes.

"Aquila non captat muscas."

(#40) Piftuka válasza Ijk (#38) üzenetére


Piftuka
veterán

"Szerintem közel teljesen sötét szoba ahol igazán előnybe kerül a VA a 4x jobb kontraszt miatt (feketeszint), környezeti fényben viszont IPS van előnyben a homogénebb képe miatt."

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy "környezeti fényben nem kerül hátrányba az IPS"... :)

Ha látnád a tévémet, a fényárban úszó szobámban, akkor nem okozna csalódást, hidd el! VA panel ide, vagy oda... ;)

"Aquila non captat muscas."

(#41) Ijk válasza Piftuka (#40) üzenetére


Ijk
nagyúr

De bizony előnyben van:
IPS
VA
És ugye a QLED előnye hagyományos VA-val szemben: [link]
(Nem IPS szint de tűréshatáron belül van)

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#42) arty válasza #72042496 (#33) üzenetére


arty
veterán

ódehogynem volt ilyen :)
talán MU6xxx széria?

de a samunál nem csak panel lottó volt, hanem elektronika lottó is.... az én b550-em bele pl b650-é volt, szoftveresen tiltva... későbbi b550-ek eleve "550es" panelt kaptak...

aztán haver is járt úgy, hogy kollegájával vettek azonos modellt, egyikben lehetett mkv lejátszást engedélyezni, másikban nem... és emellé a panelok is más gyártóktól jöttek, jobb-rosszabb betekintési szöggel... (ez egy viszonylag kisebb, olcsóbb modell volt, sajnos a betűjére nem emlékszem, csak hogy 530... lehet c530? d530? vagy még későbbi?)

koreai tragédia :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#43) mad823 válasza Ijk (#41) üzenetére


mad823
őstag

Plusz még a tükröződésgátló réteg! Kár, hogy iden ez felcsúszott a Q90T-ig... :((

(#44) Partz válasza Piftuka (#39) üzenetére


Partz
senior tag

"Az említett fotókon viszont rendkívül tükröződő paneleket látni... Ez érdekes."

Erről jut eszembe, kis magyarázat a képeken látható modellekről. Bal oldalon egy LG C9 oled tv, középen az új QD képernyő prototípusa, jobb oldalon egy Samsung Q90 qled lcd.

(#45) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Ez simán beismerés, hogy sima LED tévék piacán nem bírják a versenyt, OLED-jük nincs úgyhogy van baj bőven.

(#46) mad823 válasza Cs1csó (#45) üzenetére


mad823
őstag

Ez simán beismerés, hogy nem vagy tisztában a piaccal.

(#47) Cs1csó válasza mad823 (#46) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem pontosan erre értettem, hanem csökken a marzs, kisebb haszon és inkább nagyobb haszonnal kecsegtető piacon próbálnak szerencsét.

(#48) mad823 válasza Cs1csó (#47) üzenetére


mad823
őstag

Nyilván a mainstream piacon kisebb marzs, de szerintem világosan látszik az idei termékpalettán, hogy a prémium szegmensre tették át a hangsúlyt. Plusz én örülök, ha újabb és újabb technológiák kerülnek piacra, előbb utóbb lesz kompromisszummentes is. :D

(#49) Cs1csó válasza mad823 (#48) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

Egyértelműen a "prémium" ahol magasabb hasznot lehet beszedni, nem ok nélkül vannak telefonbizniszben is erre rágyúrva. Középen a Xiaomi és társai kicsinálják őket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.