Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Amúgy ezek a chromebitek 100$-ért mit tudnak majd nyújtani teljesítményben és plusz tudás viszonyában?
Mondjuk egy 40-60$-os android stick, vagy a mostanában divatos 4magos atomos win 8.1es kínai csodákhoz képest (ugye azok már 120$ környékén vannak).

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2) vlevi válasza Zirowe (#1) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem tudom, de a rockchip szerintem nem egy nagy sikertörténet :(
Androidos tv okositóként már elvéreztek a rockchip eszközök. Rk3188-as tabletem igencsak gyengecsken muzsikál, 3288-ra nem mertem rámozdulni, mert több rosszatt olstam a 3288-as tabokrol, es tv boxokrol, mint a 3188-al szereletkrol. Ellenben az amlogicos androdid tv boxom, es a mediatekes telefonommal nincsenek meg azok a nyugjeim, mint a rockchipes tabletemmel.

(#3) Zirowe válasza vlevi (#2) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Szerintem annyira nem volt para a 3188 meg az elődje, bár rövid ideig használtam stick és tabletben.
Kb az áráért egész jó volt.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4) sagit


sagit
addikt

Az az Asus tabletet droiddal nem lehet kérni?

Vagy ennyi pénzért van 4 gb rammal szerelt drod tab?

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#5) Zirowe válasza sagit (#4) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Még a 3gb is ritka, nem hogy még olcsó is legyen..
Bár a 2ből is nehéz kifogyni.. :U

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6) tjb007


tjb007
nagyúr

„a tabletpiacot már alaposan a markában tartja”

Ez valahogy már a tavalyi kínálatban sem mutatkozott meg. Mondjuk ezekbe a 40-50 dolláros bóvlikba előszeretettel rakják az RK3026-ot és társait, szóval az azokból leszállított és eladott mennyiséget tekintve helytálló lehet.
Viszont, ha nem nézzük/vesszük ezeket a hulladékokat, akkor a tabletpiacot elhappolta az Intel, a MediaTek és az Allwinner, egyedül a PSP/PS Vita klónok piacán dominálnak még, bár talán rajtuk kívül nincs is más versenyző. A TV boxok/stickek piacán is szépen visszajött az Amlogic az élre, legalábbis én így látom.

A Chromebitnek amúgy túl sok jövőt nem jósolok, a létjogosultságát nem látom, aztán lehet, hogy a piac rám cáfol.

(#4) sagit

A Chromebook Flip maximum sátorig megy, tovább nem, szétválasztani egymástól a két részt meg nem lehet, szóval nem igazán lehet tabletnek nevezni.
4GB RAM-mal szerelt Androidos tablet meg ennyiért nincs és egy jó darabig még nem is lesz.

(#7) vlevi válasza tjb007 (#6) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tavaly tavasztól őszig kerestem a forumokat (arctablet, freaktab és társait), hogy hogy áll a helyzet rk3288-as tabletek terén. A benne lévő mali t760 gpu nagyon igértesnek tűnt. De aztán eljött a nyár, és csak nem akarták a piacot elárasztani a új gépek, az a néhány tipus, ami volt, azt sem dícsérték túlságosan. Ugyanazokkal a korábbi nyűgök jottek elő, teszteletlen, bugos firmwarek, úgyhogy hagytam a fenébe, nem cseréltem 3188-ról 3288-ra, sőt másra sem, mert tavalay nyár vége óta igencsak megdrágult a kínaí vasarlas. :'(

(#8) csongi


csongi
veterán

„a tabletpiacot már alaposan a markában tartja”
Ez azert eleg eros kijelenetes:)

(#9) jedis


jedis
senior tag

Nekem van egy két és fél éves MyAudio DCC1016-aso tabletem ! Tudom, hogy sokan utálják ezt a márkát, mivel sok meghibásodott készülék volt köztük ! Én még az első 100 vásárló közt voltam anno , akik megrendelték ezt a tabot ! Azért két és fél évvel ezelőtt, 10"-os IPS-es HD kijelzős, fém borítású tab, nem nagyon volt 65-ért ! Jahh, és persze 1gb memó, 16gb háttér, meg 7000-res aksi ! Ezekbe a tabletekbe debütált anno azt hiszem a Rockchip 3066-os, ami akkor a 2x1600MHz-jével, és a Mali-400M4 Quad Core VGA-jával elég szépen hülyére verte a 100 alatti "kommersz" tabletek mezőnyét ! Még a mai napig megállja a helyét, igaz már ritkán használom ! Net-re, és film nézésre szoktam használni, de azokra még mindig tökéletes ( IPS,1280x768 ) ! Én sokakkal ellentétben nem heréltem/mókoltam/romoztam össze, vissza ! Még mindig az eredeti rom van rajta, az eredeti ICS-s androiddal ! Szóval nekem a "Rockchip" bejött !!!! :K ;)

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#10) Crytek


Crytek
veterán

Én nem értek hozzá ,de ez a Chrome OS micsoda?
Milyen progik mennek ezek? Vagy ez is valami android ivadék?

Mert ahogy nézek Tegra X1-es cumo is jön Chrome OS-el!

Next PC Upgrade: 2022

(#11) kpityu2


kpityu2
őstag

A Rockchip nem megbízható. Ha azerencséd van, és kifogsz egy egészséges példányt akkor elketyeg, de ha nem, jobb ha odaköltözöl a garanciaszerviz mellé.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#13) saelin válasza Crytek (#10) üzenetére


saelin
veterán

Röviden:
- Egy végletekig lebutított linux, ami a böngészőben futtatja (a felhőben/neten) az alkalmazásokat, de elvileg tud androidos appokat is futtatni.

Kinek jó ez? Még a Google sem tudja. Egy androidos táblával több mindent meg lehet csinálni.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#14) vicze válasza saelin (#13) üzenetére


vicze
félisten

Nem felhőben netet futtatja, pusztán böngésző motorral.
Az alkalmazások többsége a Chreom Appok, amik HTMP5+JS kombinációjából állnak, működnek Offline, már ha olyan funkcionalitásúak persze.

Hogy is mondta egy MS-es úriember: "Mobile-first, cloud-first”, na a Google ezt már 3éve csinálja és az US piacon elé jó részesedéssel rendelkezők egy másik topikban már kifejtettem, hogy mind privát felhasználásra mind vállalati szinten elég sikeres lett a ChromeOS, ahhoz képest hogy senki se tudja mire jó...

(#15) azopi74 válasza vicze (#14) üzenetére


azopi74
addikt

Ez tetszik. Ha a Google hoz ki egy szarra se jó OS-t, ami 5 éven át döglődik gyakorlatilag zéró piaci részesedéssel, akkor az rendben van, senki se temeti, aztán ha az ötödik évben a google-nek sikerül megállapodni néhány amerikai általános iskolával jelentős volumenű beszerzésekről, ami által kimutathatóvá válik a részesedése, rögtön hatalmas sikerről beszélünk.

Ha a Microsoft hoz ki egy korát megelőző OS-t (lásd Windows RT), amivel nem tarolja le a piacot egy év alatt, akkor már mindenki világméretű bukásról beszél, és még a MS is inkább kihátrál mögüle :)
Pedig a Windows RT koncepció nagyon hamar vissza fog térni, egy WinRT-s, store-ból beszerezhető app-okra korlátozott, de teljesen ingyenes Windows desktop SKU formájában, arra mérget lehet venni.
Csakhogy előtte fel kell nőnie a "nagyokhoz" a Windows ökoszisztémának, és normális választéknak kell rendelkezésre állni a Windows App-okból (lánykori nevén universal app).
Csak a MS a Windows RT-vel megelőzte egy kicsit a korát, így borítékolható volt, hogy nem lesz sikertörténet egy perc alatt, de a vicc az, hogy a ChromeOS-nek viszont megelőlegezte a bizalmat a szakma, és 5 év döglődés után most mintha főnixként támadna fel :)
Persze szerintem ez kérészéletű siker, két év múlva már annyian fognak csak emlékezni a Chrome-OS-re, mint a Windows RT-re ...

(#16) vicze válasza azopi74 (#15) üzenetére


vicze
félisten

Egyért van egy óriási különbség. Ezt pedig leginkább úgy hívják hogy ár. Mutass nekem 150$-os WindowsRT gépet. Na igen...
A HW igénye miatt a Win sose fogja ez a kategóriát elérni még ingyen OS-ként se. A ChromeOS a kezdetek óta ebben a kategóriában játszik.

Ott is vannak problémák, hogy a WindowsRT vállalati MS környezetbe ugye integráltalan, mivel a csodás API korlátozzák az egészet. ChromeOS-re van GPO management, távoli management WinRT-re nem nincs. Folytassam? :U
WinRT egy tablet OS a ChromeOS pedig desktopra van kitalálva és úgy is működik mint egy desktop OS. Remélem érzed a különbséget.

Nem igazán értem mi feltámadás ebben, a ChromeOS 2013 óta folyamatosan növekvő piaci részesedést mutat és Google egyre több pénzt öl bele hogy sikerre vigye egyre nagyobba HW választék is. Ez tavaly 5 millió eladott példányt és 2%-os piaci részesedést jelent globálisan.

Soha életemben nem fogom használni se a ChromeOS-t se a böngészőjüket mert számomra mind a kettő használhatatlan fos, de ettől még képes vagyok ettől elvonatkoztatni és látni hogy mások számára az én igényeim nem éppen relevánsak.

[ Szerkesztve ]

(#17) vlevi válasza azopi74 (#15) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Windows RT-vel megelőzte egy kicsit a korát"
Én viszont pont úgy látom, hogy évekkel lemaradt.
Windows RT versenytársai az iPad és az androidos táblák. Ezek évek óta tudják azt, amire egy átlagos tartalomfogyasztónak (egy kis olvasgatás, netezés, filmnézegetés, egy kis játék) szüksége van.
Nem nagyon volt már létjogosultsága egy újabb (ráadásul sokkal drágább) olyan eszközre, ami ennél nem tud többet nyújtani, ráadásul alkalmazások sincsenek rá.
Végül pedig az ütötte ki a WindowsRT-t, hogy az x86-ra épülő Bay Trail Atom elfogadható áron, elfogadható teljesítménnyel tudott "rendes" windowst futtatni, amin a sok sok éve megszokott programok is futtathatóak, és nem kell a storeban keresni valami levelzőprogram pótlékot.

Vannak dolgok, amik időnként, korukat megelőzve bemutatnak, de aztán nem lesznek sikeresek, majd 10-20 év múlva már ugyanaz a koncepció nagyon jól működik, anélkül, hogy észrevennénk a hasonlóságot.

A 90-es években a Microsoft és az Oracle is a hálózaton "élő" gépekről vizionált, NetPC néven. Nagyon nem jött be, többek köztt azért sem, mert az infrakstruktúra, a szélessávú internetelérés nem volt meg hozzá. 9600baudos betárcsázós modemen ez nem működik.
De mostmár teljesen természetes a többtízgigabyte kapacitású felhő tárhely, a VPN-en távoli kiszolgálóra bejelentkezés, és ottani munka.

[ Szerkesztve ]

(#18) emvy válasza vicze (#16) üzenetére


emvy
nagyúr

150 dollarert nem csak RT-s gepet lehet kapni, hanem full Windowsosat is, 1 ev Office-szal, kifejezetten pozitiv ertekelesekkel (HP Stream 11).

while (!sleep) sheep++;

(#19) vicze válasza emvy (#18) üzenetére


vicze
félisten

200-ért látom mindenhol(nem csak akció volt a 150?), de kifejezetten WinRT-ről volt szó.
Amúgy az MS tényleg keményen próbálkozik, hogy minél lejjebb tudjon menni, érzik hogy ez kell pont a ChromeOS ellen. Mondjuk azért a teljesítményre kíváncsi lennék ChromeOS ellen.

(#20) emvy válasza vicze (#19) üzenetére


emvy
nagyúr

En se talalom...

while (!sleep) sheep++;

(#21) azopi74 válasza vicze (#16) üzenetére


azopi74
addikt

"WinRT egy tablet OS a ChromeOS pedig desktopra van kitalálva és úgy is működik mint egy desktop OS. Remélem érzed a különbséget."

Windows RT a MS eredeti tervei szerint nem tablet OS lett volna, hanem az új, univerzális OS. Nem véletlenül a laptopokat kiváltani szándékozó hibrideken, a Surface-eken nyomatták a dolgot, nem pedig "pure" tableteken. Csak kicsit faramuci módon, ezt elismerem.... Azt hitték, hogy az egyetlen "univerzális" app, az Office eladja majd a Surface-eket is, de egyrészt az Office nem volt univerzális (csak annyit tettek, hogy letiltották a 3rd party homebrew appok futtatásának lehetőségét, de amúgy kvázi full desktop OS volt az RT, ezért tudta csak gond nélkül futtatni az Office-t), másrészt, durván túlárazták a cuccot, az addigra elég jelentős ökoszisztémát kiépített ipad-ek fölé, ami egyértelmű stratégiai baklövés volt. ...

Ha csak tablet OS-et akartak volna csinálni, akkor inkább csak simán felskálázhatták volna a WP-t.
De nem, ők új univerzális platformot akartak indítani, azt képzelték, hogy a Windows 8 átütő siker lesz, ennek hatására minden fejlesztő sorban áll majd a Windows Store bejáratánál, és egy csapással meghódítják a desktop dominanciájuk segítségével a mobil világot, és ennek hatására a Windows RT is egy életképes és virágzó platformmá válik, Hát ez nem jött össze, elment mellettük a történelem, fényévekkel lemaradtak mobil fronton a konkurenciától (iOS, Android), miközben egyre inkább b betonozódtak a frontok, hasonlóan, mint annak idején, a PC boom korában (csak annyi a különbség, hogy akkor a Microsoft volt a fő haszonélvezője ennek a bebetonozódásnak)

Amúgy ChromeOS úgy működik, mint egy desktop OS? :) LOL. Nekem kicsit mások az elvárásaim egy desktop OS-szel szemben.

(#22) azopi74 válasza vlevi (#17) üzenetére


azopi74
addikt

" "Windows RT-vel megelőzte egy kicsit a korát"
Én viszont pont úgy látom, hogy évekkel lemaradt. "

A WinRT-vel valóban lemaradt évekkel. A Windows RT-vel viszont megelőzte a korát, mert egy nem létező (vagyis csak az akkor csak a MS stratégáinak fejében létező) ökoszisztémára szertett volva platformot alapozni. WInRT != Windows RT (sőt!)
Amúgy nagyjából egyetértek a többivel :)

(#23) azopi74 válasza emvy (#20) üzenetére


azopi74
addikt

(#24) tjb007 válasza azopi74 (#23) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ezt meg megkapod 89-ért, igaz zsebre vágni nem fogod tudni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#25) vicze válasza azopi74 (#21) üzenetére


vicze
félisten

"Windows RT a MS eredeti tervei szerint nem tablet OS lett volna"
Ezt beszéld már mer az MS-sel, mert egy ARM-en futó OS mi a jó fenének csináltak volna ha nem tabletbe?
Nettopba elég lett volna egy Atom, ahogy régen is. Mutass már 1db nem tablet WindowsRT (a sokból ;] ), most komolyan azt akarod megmagyarázni, hogy a Surface nem tabelt? :F

"akkor inkább csak simán felskálázhatták volna a WP-t."
Nem mert Office-t akartak mindenáron, mert ez volt a nagy "selling point"(valóságban meg a halála). A WinRT API nem volt felkészítve hogy telefon oldalról közelítse meg a tabletet.
WindowsRT egy kényszer helyzet miatti szörnyszülött volt, nem hogy a korát nem előzte meg de már bemutatáskor halálra volt ítélve.

"WinRT-vel valóban lemaradt évekkel"
Most érted a WindowsRT maga volt a WinRT megtestesülése, a koncepció eszenciája úgymond. Számomra elég nehéz az mondani hogy az egyik lemaradt a másik meg előre mutatott, főleg úgy hogy látjuk hogy mi történik W10-zel.

"Nekem kicsit mások az elvárásaim egy desktop OS-szel szemben."
Kiemeltem a lényeget. :) Windows RT még ennyit se tudott mert nem volt valós muti tasking WinRT appokkal, ami igazából most sincs még mindig.

Én értem, hogy számodra tetszik a Metro, de vagy belátod, hogy a nagy többségnek nem, vagy azt gondolod, hogy a piacon nem lehet újat mutatni és be van betonozva és ezért nem sikeres. Pont ahogy a Moto be volt betonozva vagy a Nokia, BB stb... :U Ami egy piacon életképes az életben is marad.
A WindowsRT még annyira se volt életképes minta 2001-es MS tablet bemutatása(ami bár megbukott, de fennmaradt mert volt piaca), amire folyamatosan épültek termékek a Windows 8-ig bezárólag.

(#26) Zirowe válasza tjb007 (#24) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Az azért nem fér a fejemben, hogy a stick vagy dobozos verziója ennek miért kerül 34-35$-al többel, amikor kisebb és nincs benne kijelző se két kamera. :S

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#27) azopi74 válasza vicze (#25) üzenetére


azopi74
addikt

"Ezt beszéld már mer az MS-sel, mert egy ARM-en futó OS mi a jó fenének csináltak volna ha nem tabletbe?"

mondjuk serverbe, desktopba. A MS oszlopos támogatója az ARM szerver projektjének (szerintem hamarabb fogunk Windows Server-t látni ARM alapokon, mint desktop OS-t, de utóbbinak is eljön az ideje)

"most komolyan azt akarod megmagyarázni, hogy a Surface nem tabelt? :F"

Igen, komolyan azt akarom megmagyarázni. Nem tablet, hanem convertible/hibrid.
Legalábbis annak szerették volna betudni. Az már más kérdés, hogy tabletként leszerepelt a store szűkössége miatt, laptopként meg azért szerepelt le, mert az Office-on kívül más WinRT-s desktop app nem létezett. Universal App (ma már Windows App) koncepció meg nem létezett, az API-k olyan távol álltak egymástól, mint alma a dinnyétől- A fentiek miatt megbukott a piacon, ezt nem tagadom.

"Számomra elég nehéz az mondani hogy az egyik lemaradt a másik meg előre mutatott, főleg úgy hogy látjuk hogy mi történik W10-zel."

Miért, szerinted, mi történik a W10-zel? Ha minden a tervek szerint halad, pontosan azt fogja megvalósítani a W10, amit szeretett volna a MS 3 éve a WinRT-vel és a Windows8-al.

"Windows RT még ennyit se tudott mert nem volt valós muti tasking WinRT appokkal, ami igazából most sincs még mindig."

It's not a bug, it's a feature :)

"Én értem, hogy számodra tetszik a Metro, de vagy belátod, hogy a nagy többségnek nem, vagy azt gondolod, hogy a piacon nem lehet újat mutatni és be van betonozva és ezért nem sikeres. Pont ahogy a Moto be volt betonozva vagy a Nokia, BB stb... :U Ami egy piacon életképes az életben is marad."

Egyrészt nekem személy szerint nem tetszik a metro (bár még inkább az, mint a droid vagy az ios) , másrészt a többségnek viszont tetszeni fog. Hidd el. Csak megfelelő marketinggel kell tálaln. Az az urban legend pl szerintem pont elég még az is , hogy minden második Windows jó, a Win8 fos volt, a Win10 viszont űberkirály lesz. :)
De viccen kívül, ezen kívül elég sok más is arra enged kövekeztetni, hogy a MS ezúttal nem bíz semmit a véletlenre, és brutális elterjedést vár az új Windowstól. Olyan szintűt, ami ezúttel tényleg megmozgatja a fejlesztők fantáziáját. És az érzésem az, hogy ezúttal el is fogja ezt érni,

"A WindowsRT még annyira se volt életképes minta 2001-es MS tablet bemutatása(ami bár megbukott, de fennmaradt mert volt piaca), amire folyamatosan épültek termékek a Windows 8-ig bezárólag."

Zéró piaca volt, mert sem tabletre optimalizált UI nem volt, se elérhető árú termék (a gyártók egyfajta prémium feature-ként tekintettek a tablet funkcióra, ezért a legfeleső kategóriában indították őket, még a legfelsőbb kategóriás laptopok fölé is árazva brutálisan... 3000 USD egy sz*ros tabletért? Röhej)

(#28) vicze válasza azopi74 (#27) üzenetére


vicze
félisten

"brutális elterjedést vár az új Windowstól"
Hát igen olyan megrengethetetlen és erős a bizalom benne, hogy egyből ingyen adják. :) Igen nem bízzák a véletlenre valóban.

Inkább ezzel befejezem, mert ez egy ChromeOS topik, inkább maradjon az.

(#29) azopi74 válasza tjb007 (#24) üzenetére


azopi74
addikt

És ezen full desktop windows futhat, vagy csak a mobil verzió? Új cuccok esetében nem csak 9" felett van fullos windows?

[ Szerkesztve ]

(#30) Mike88 válasza Zirowe (#26) üzenetére


Mike88
senior tag

Azért mert azokból ki kellett szedni! :D

(#31) vicze válasza azopi74 (#29) üzenetére


vicze
félisten

Full Windows 8.1. 8 és 9,7-os tabok vannak, így ingyen van rá a teljes Win mivel 10" alattiak.
Win10 esetében is 8" lesz elvileg a határ, de az még a jövő zenéje még fél év, hogy hogyan is gondolják pontosan majd a Build-en kiderül talán.

(#32) tjb007 válasza azopi74 (#29) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mivel x86-os/x64-es Intel SoC van benne és Windows 8.1 fut rajta, ezért a mobil verzió, az RT eleve kiesik.
Vagy te már előreugrottál egy kicsit az időben és a 10-ről beszélsz ?

Amúgy pont fordítva, 9 hüvely alatt ingyenes, afölött 15 dollár/készülék.

(#33) vicze válasza tjb007 (#32) üzenetére


vicze
félisten

Tényleg 9" valamiért mindig a 10" ragad meg a fejemben. :F :R
Mondjuk az azért meglep, hogy a 9,7-esekért akkor fizetnek. ;]

(#34) aelod válasza tjb007 (#32) üzenetére


aelod
veterán

A win 10 nem úgy volt, hogy fut ARM alatt is? Vagy most én néztem be nagyon valamit... :B

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#35) azbest válasza aelod (#34) üzenetére


azbest
félisten

Mindent windows 10-nek hívnak, a gui nélküli beágyazott cucctól a szerverig mindent. Szóval bármi lehet, pontosabb specifikálás kell, hogy melyik változatról van szó. De biztos lesz arm-ra is, csak ott továbbra is az Rt-nek megfelelő változat.

(#36) azopi74 válasza aelod (#34) üzenetére


azopi74
addikt

Van olyan Win 10, ami fut ARM alatt is, de az nem az a Win10, amire gondolsz :)

(#37) azopi74 válasza tjb007 (#32) üzenetére


azopi74
addikt

Igen a 10-ről beszéltem.
Valami olyat olvastam, hogy új eszközök esetében 9" alatt eleve nem lesz elérhető a desktop mód, csak WinRT-s appok ,függetlenül attól, x86/x64 vagy ARM az architektúra.
Csak az eddigi 9" alattiakat lehet még update-elni fullos Win10-re.

(#38) tjb007 válasza azopi74 (#37) üzenetére


tjb007
nagyúr

A 8 hüvelyk lesz határvonal, nem a 9, tehát a korábban linkelt tablet esetében is maradni fog minden a régiben.

(#39) azopi74 válasza tjb007 (#38) üzenetére


azopi74
addikt

Jahh, igazad van,

8" & up = "desktop" w/ win32 apps. < 8" = phones, phablets, sm tablets. No dsktp.

én úgy emlékeztem, hogy

>8" = "desktop" w/ win32 apps. <= 8" = phones, phablets, sm tablets. No dsktp.

:D

(#40) attilav2


attilav2
őstag

A rockchip több szempontból sem ideális, nincs 3g modem, nincs gps, nincs bt. Pedig ezek a funkciók egyre inkább elvárások a tabletekben is. A mediatekben ezek megvannak, bár a gps olyan amilyen, azért jó ha van, bár az új SoC-okban már javítva lett, inkább legyen sok új mtk-val szerelt tablet mint rockchipes.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#41) azbest válasza attilav2 (#40) üzenetére


azbest
félisten

Csak máshonnan jön a két cég. A rockchip a médiajátszók, majd tabletek piacáról indult. A mediatek pedig az okostelefonok felől. A rockchip mellé külön chipben kell a rádiós modul, a gyártók tudnak rájuk építve is olyan eszközt gyártani. Most, hogy összeborultak az intellel, már meg is született az első mobil megoldásuk, igaz még az is két chipes.

Szerk: bár ahogy nézem régebben a mediatek is hasonló területen volt, de jól bevásárolt technológiai cégeket a mobil irányhoz.

[ Szerkesztve ]

(#42) Crytek válasza attilav2 (#40) üzenetére


Crytek
veterán

Akkor az én Rockchipes tabletemben miért van 3G modem? Sim kártyával azzal netezek...

Next PC Upgrade: 2022

(#43) tjb007 válasza Crytek (#42) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az integráltságra szeretett volna azzal célozni, ami írt, oda akart kilyukadni.
A Rockchipnél ez még nincs meg. A te tabletedben is egy standalone modem van, amit szinte az összes alkalmazásprocesszor mellé oda lehet rakni, csak általában épp ez a költségesebb és "több munkával járó" megoldás.

(#44) moli.hu


moli.hu
őstag

@Abu85: """eszközök piacára is, amelyet a héten szó szerint lebombáztak."""

azert ezt ketlem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.