Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) szasanyi


szasanyi
félisten

Ezekkel a recovery programokkal hadilábon állok, ezért kérdezem: hogyan tudom eredeti (első használatba vételnek megfelelő) állapotba visszaállítani a rendszert? Mert ha jól tudom van vmi lehetőség ehhez, de javítsatok ki ha tévednék! :B

(#252) robertka válasza szasanyi (#251) üzenetére


robertka
tag

Meg kell nyomni a bekapcsoló melletti visszakanyarodó nyilas kis gombot és mindent megcsinál de előtte ments ki minden adatot.

(#253) robertka válasza firstkri714 (#250) üzenetére


robertka
tag

Hi, ahogy átírtam újrainditás után 10mp bellül kifagyott resettel újraindítottam majd bootnál ismét magától újraindult. De most eltudtam inditani és jónak tűnik, nem fagy nem lassú. A procidat érdemes lenne szerintem K10 es picit huzni mert nekem A6 3400 2.3GHz ez 7.0 átkapott.

(#254) firstkri714 válasza robertka (#253) üzenetére


firstkri714
csendes tag

utánanéztem notebookcheck-en ott is 6.8 pontot ír az A8-ra, A6ra pedig 6.6ot. te húztál rajta?

(#255) szasanyi válasza robertka (#252) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi, megoldottam. :) Viszont ez az AMD driver frissítés... :( Letöltötem és feltelepítettem a 12.8-at de már a rendszer értékelés során lefagy. Van akinél ez jól működik?

(#256) robertka válasza szasanyi (#255) üzenetére


robertka
tag

Helló nekem is volt ilyen proplémám tesztnél A6 procival én kezdetben alulfeszeltem és szerintem amiatt fagyhatot majd adtam neki több feszt ami hosszu távon szerintem sok volt mert kb 30-45 perc játék után leállt a gép :)
utána középszerűre állítottam és két óra játék után sem kapcsolt ki és 86 foknál nem melegebb. Ha hazamegyek megnézem mennyin van k10 el álítgattam de nekem a asus k53ta hoz ajánlott értékekel leállt rgy idő után.

[ Szerkesztve ]

(#257) robertka válasza szasanyi (#255) üzenetére


robertka
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#258) robertka válasza firstkri714 (#254) üzenetére


robertka
tag

Nekem így áll össze 12.8 as driverrel kikapcsolt dg és játék előbeállitással.
Egyenlőre tartós játékkal is stabilnak bizonyult.

[ Szerkesztve ]

(#259) szasanyi válasza robertka (#256) üzenetére


szasanyi
félisten

Nálam nem lehet az hiba, mert stabilan és hibátlanul működik a noti, ezt a fagyást csak a 12.8 driverrel adta elő. Persze ment vissza az előző, Lenovo honlapján elérhető verzió amivel semmi probléma sincs - csak azt sajna nem frissítik úgy, ahogy azt kéne. :U

(#260) Dr.Byte


Dr.Byte
csendes tag

Azért írom ehhez a bemutatóhoz ezt az OFF h.sz.-t, mert ez a bemutatóm volt az első írásom. :)

Aki hajlandó nekem segíteni egy kicsit, azt arra kérem, hogy olvassa el ennek a fórumnak az utolsó hozzászólását. Vagyis az Én h.sz-emet.

Köszönöm nektek! :K :R

[ Szerkesztve ]

(#261) robertka


robertka
tag

Próbálta már valaki felrakni a 12.10 es drivert rajtam kívül?
Nekem nem igazán akart megfelelően működni mert folyton fagyott lassult ill. nem lehetett beállítani hogy melyik vga-t használja ahol globálosan lehetne hogy telepről vagy hálózatról melyiket futtassa ott nem jelent meg semmi ahol programokra lehet beállítani ott pedig ha rákattintottam akkor kilépett a programból alapból meg nem kínálja fel ha elinditok egy játékot.

(#262) szasanyi


szasanyi
félisten

1-2mp-es mikroakadásokkal nem talákozott vki? Hang és néha kép is (film, zene). Nem tudom mitől lehet...

(#263) firstkri714


firstkri714
csendes tag

@robertka nekem egyelőre nincs gondom a 12.8-al, szóval amíg valaki ki nem jelenti, hogy a 12.10 neki stabilan megy, addig nem is próbálkozom :D

@szasanyi talán valami hdd hiba, HD Sentinelt futtattál?

(#264) szasanyi válasza firstkri714 (#263) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem, azt még nem néztem. Viszont mindennél jeletkezik időnként, az már biztos.

(#265) szasanyi válasza szasanyi (#264) üzenetére


szasanyi
félisten

Leteszteltem, hibátlan. Viszont ne jó hozzá sem 12.8 sem 12.10 driver. :( Módosítottam a regeditet is de úgy sem.

(#266) robertka


robertka
tag

Sziasztok, szerintetek mennyivel lehet jobb a z757 ös laptoptól ez?
Főleg a VGA teljesítmény érdekelne. http://laptop.hu/termek/lenovo-ideapad-z585a-grey-59-348852-fd-1

Videokártya: 2048 MB AMD Radeon HD 7670M
Nem nagyon találtam róla semmi tesztet. Vagy ehhez a kártyához elég lenne az A6-4400M?

Üdv
Robi

(#267) firstkri714 válasza robertka (#266) üzenetére


firstkri714
csendes tag

Szerintem nincs egetrengető különbség az 575ös és az 585ös között.
4500
és ha jól tudom 3400asod van: 3400
Az A6 4400 viszont csak 2 magos, jóval gyengébb kategória, körülbelül A4 szinten van.

A videókártya már más tészta, egyik ismerősömnek is 7670ese van, viszont annyival azt se mondanám erősebbnek az a6 3400as videókártyájánál, hogy feltétlenül megérje váltani rá, hiába 2gb, akkor is csak ddr3, de ez csak saját vélemény, azért várj meg még pár választ, hátha valaki mást mond és a végén egyáltalán ne tudj dönteni. ;] :D

Még annyit, hogy a z585nek gagyi apple utánzat touch padja van
-az 1600mhz-s ram előny, bár átlaghasználatnál szerintem nem észrevehető
-van usb 3.0
-továbbra sincs gigabites lan.

[ Szerkesztve ]

(#268) Zjunior


Zjunior
veterán

Sziasztok!
Nagyon nagy segítség kellene!
Újraakarom rakni a gépet.
A recoverybe nem tudok belébni!
Van esetleg vmi más megoldás erre?
Köszönöm a segítséget!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#269) robertka válasza Zjunior (#268) üzenetére


robertka
tag

Meg nyomtad a gombot? Mert nekem azzal simán újrarakta a bekapcsoló melett vagy azzal próbáld bekapcsolni.

(#270) DanielLong


DanielLong
senior tag

A vga driverekhez annyit szeretnék mondani, hogy a gyárin kívül semmivel sem működik rendesen a gép. Lehet kitalálni mindenféle csodamódszereket, de azokból két dolog lehet: 1. a 6650m mindig megy, így a gép üzemideje durván 1,5 órával csökken és melegebb is jóval 2. a dual graphics nem fog menni, illetve nem lehet váltani, sok játék nem indul elsőre, kifagy, satöbbi. Szóval a helyzet mindenhogy szar, a lenovónak kéne újabb drivert kiadnia, de erre szerintem várhatunk. Konklúzióm az, hogy a várható teljesítmény reményében senki ne vegyen most ilyen gépet, mert csak a szenvedés lesz vele.

(#271) firstkri714


firstkri714
csendes tag

Nekem semmi gondom a géppel, a 6650 nem megy folyamatosan, nem melegszik, nem fagynak ki a játékok és a dg is működik, persze csak dx10 és 11es játékoknál. (12.8)

[ Szerkesztve ]

(#272) DanielLong válasza firstkri714 (#271) üzenetére


DanielLong
senior tag

Ha az enableulps-t 0-ra állítottad, akkor mindenképp megy a 6650m. Most én is így használom a 13.1-es driverrel gépet, megy a dg is meg a többi dolog is, csak zavar, hogy az amúgy 4 órás üzemidő 2,5-re csökken, valamint alapban 5-10 fokkal melegebb a gép.

[ Szerkesztve ]

(#273) firstkri714 válasza DanielLong (#272) üzenetére


firstkri714
csendes tag

Én úgy láttam, hogy nem megy a nagy kari (HWiNFO), de ezek szerint mégis megy. Engem igazából a +pár fok nem zavar, az üzemidő meg egyáltalán nem, mivel csak hálózatról használom, de ha ma kéne gépet vennem akkor biztos, hogy nem ilyet vennék. Amikor vettem, ez és egy gt540es i5ös asus között vaciláltam, kicsit bánom, hogy ez mellett döntöttem, de ez van. :)

[ Szerkesztve ]

(#274) DanielLong válasza firstkri714 (#273) üzenetére


DanielLong
senior tag

Azért sok piszkálás után szerintem a gt540 és i5 párost pont beéri, minőségben meg messze lehagyja az asust. Jut eszembe, ha jól láttam korábban írtál bizonyos fagyásokról az ssd-vel. Nálam is volt ilyen, a megoldás az lett, hogy a lenovo energy management szoftverben a beállításoknál letiltottam a merevlemez leállítását. Ha még nem próbáltad, lehet, hogy neked is segít.

(#275) firstkri714 válasza DanielLong (#274) üzenetére


firstkri714
csendes tag

Minőségben valóban messze az asus felett van, ezt elismerem. Nincs is semmi bajom vele igazából, egy jó darabig még úgy is ez marad, szóval nem tudok mit tenni. :) Az energy managementes dolgot pedig próbáltam egyből miután megvettem az ssd-t, de ugyanúgy fagy, őszintén szólva elég sok mindent próbáltam és mára már beletörődtem, vagyis inkább megszoktam, amíg észhez tér van pár szabad percem enni, inni, mosdóba menni :C

(#276) DanielLong válasza firstkri714 (#275) üzenetére


DanielLong
senior tag

Hát sajnálom, hogy nálad ilyen. Először én is nagyon féltem az ocz agility 3-amtól, de aztán nem lett vele problémám. Esetleg még a firmware frissítést nézd meg.

(#277) firstkri714 válasza DanielLong (#276) üzenetére


firstkri714
csendes tag

A frissítést majd lehet megpróbálom, ha lesz időm(meg kedvem), de addig is marad a jó öreg fagyogatás :D

[ Szerkesztve ]

(#278) robertka


robertka
tag

Én most raktam fel a 13.1 es drivert újrainditás után 2 perc és lefagyott csak powerrel lehetett újrainditani majd win helyreállitás ment 20 percig de meguntam és újrainditottam visszaraktam a bevállt 12.10 es.
Nekem ezzel még jól megy. De most már én se vennék ilyen gépet inkább kipróbálnék egy intelest.

(#279) DanielLong válasza robertka (#278) üzenetére


DanielLong
senior tag

Igazából nem a márka a gond, hanem, hogy evidensnek vettük a dg működését, aztán kiderült, hogy messze nem olyan zökkenőmentesen megy a dolog, mint vártuk. Ennek fényében meg már nem is olyan jó vétel a lenovo... :U

(#280) hukhl válasza DanielLong (#279) üzenetére


hukhl
csendes tag

Nem tom h csak ennél a gépnél gáz a dg. , de már hp-g6 trinitynél (unokatesóm gépe)semmi gond nem volt sőt míg nekem BF:BC2-nél mikro laggok voltak ott ez már eltűnt és teljesen jól működik a dg. Amúgy leszámítva a vga driverrel való pöcsölést meg vagyok elégedve a géppel , sztem nagyon jó minőség a cucc,anyag minőség + hangszórók is ebben az árkategóriában nagyon jók. Max. 1.5-2órát vagyok távol a konnektortól ,de azt meg simán bírja az akksija ,de ha vkinek több kell akkor bekapcsoláskor BIOSba letiltja a dedikáltat és mindjárt több ideig bírja a gép.

(#281) DanielLong válasza hukhl (#280) üzenetére


DanielLong
senior tag

Érdekes amit mondasz. Próbáltam hp oldaláról leszedni valami drivert, hátha nekik van újabb, de ahogy néztem ők is kb egy éves drivert adnak a dg-hez. Ha lesz erőm, akkor lehet h csinálok majd egy gyári driver vs 13.1 tesztet.

(#282) robertka


robertka
tag

Hi. Valaki próbálta már rajtam kívük a win 8 at felrakni erre a gépre?
Ma raktam fel k10stat ban a B0 értékeket másolta a P0 hoz ill a legújabb 13.1 drivert tettem fel dual G off al.
Játék elő beállításokkal teszteltem semmi gondot nem tapasztaltam azon kívül hogy az élmény index az pc asztali teljesítménye 4.5 3D munka 5,9 többi ugyan az mint win7 nél. De amúgy rendben van minden vele.

(#283) robertka


robertka
tag

Elhamarkodottan írtam hogy minden rendben van folyton újraindul a gép. Ill. játéknál nagyon ingadozik az fps em wow ot cs go teszteltem korabban kb 50-60 volt most 10-15 re is lemegy amugy meg 50-60 és közben nem történik semmi valtozas csak állok egy helyben. dual g vel meg mikro laggok vannak. Ha lesz valamilyen másik. értelmes laptop akkor elgonkozok a cserén addig is visszaraktam a win7 et gyári driverrel.

[ Szerkesztve ]

(#284) demerion


demerion
tag

Sziasztok!

Aki még nem adta el mérgében a gépét itt egy kis segítség. 12.9es beta driver MŰKŐDŐKÉPES telepítéséhez. Eddig csak pár játékkal próbáltam. mikrolagok megszüntek. természetesen nőtt a teljesítmény is ugyan a dual graphics ugrott de nem számít.

a telepítés menete itt található, szerintem a készítője egy hatalmas köszönetet érdemel:

http://forums.lenovo.com/t5/IdeaPad-Y-U-V-Z-and-P-series/Z575-How-to-install-the-newest-AMD-video-driver-FINALLY/td-p/855907

ha lejjebb görgettek az oldalon ott a 12.9es driver linkje is, azt telepítsétek a 12.8 helyett.

[ Szerkesztve ]

(#285) hukhl


hukhl
csendes tag

Üdv!
Nem rég húztam a 6650m-en 760/1160 ,hűtőpad van alatta játék közben és a húzás eredménye az hogy hozza a 6750m teljesítményét simán /és stabilan/ és a gpu hőfok nem megy 70 C fölé :D természetesen ilyenkor érdemes kivenni az akkut. mivel a proci is nagyon felmelegíti az egész gépet (azon már régebben húztam 4x2,6ghzre és az nem éri el a 90 C-t / crysis 3, Tomb raider simán megy medium-high on 40-50fps átlaggal.

(#286) DanielLong válasza hukhl (#285) üzenetére


DanielLong
senior tag

Szia!

Több kérdésem is lenne, mivel igen meggyőzőek a számaid :)) Kezdem is: Dual Graphicset használsz? Milyen hűtőpadod van? Milyen feszültségen tud 2,6 GHz-et a procid? Amit írtál eléggé fellelkesített, úgyhogy én is mindjárt kipróbálom a gpu húzását, csak sajnos hűtőpad nélkül nálam alap beállításokkal olyan 75 fok az átlag hosszú terhelés alatt.

(#287) hukhl válasza DanielLong (#286) üzenetére


hukhl
csendes tag

Hali!
2.6ghz-en én 1.175V-ot használok ,de ez minden procinál más és más pl. én nem tudtam stabil 3ghzet kihozni belőle volt aki igen. Amúgy sokat segít ha simán leveszed a hátulját a notinak az is sokat hűt rajta én is így használom a hűtőpadot ha játszok és van ,hogy -15-20C is jelent mintha fenn lenne az alja és nem lenne hűtőpad.A hűtőpadom típusa Notepal X-slim (nagyon meg vagyok vele elégedve) Majd du. nézek vele egy Tomb Raider benchmarkot ahhoz mégis csak jobban lehet hasonlítani más gépeket is. Dual Graphicot pedig nem használok azt tudom ,hogy a BC2 még mindig rosszabbul teljesít alatta mintha sima DGPU lenne.

UI: 8gb ramom van már benne valszeg az is segít a teljesítményben

[ Szerkesztve ]

(#288) hukhl


hukhl
csendes tag

Üdv!
Remélem látszanak a képek nem csináltam még ilyet előtte.
Szóval a képek a Tomb Raider benchmarjáról készültek: CCC 13.2 DG: OFF felbontás: 1366x768 (natív) proci: 4x2.6ghz (alig használja max 40% ha használ) DGPU 760/1060 8gb ram
A mérést High , normal és saját beállításokkal mértem /sajátnál ott van az is ,hogy pontosan milyen beállítások vannak/

[ Szerkesztve ]

(#289) DanielLong válasza hukhl (#288) üzenetére


DanielLong
senior tag

Én is lemértem, mit tud a gépem. Az általad használt 3 beállításban a következőket mértem: 27/38/43 fps. Nálam 4*1,6Ghz alulfeszelt proci Dual Graphicsszal 6Gb RAM-mal hozta ezt. Bár ebből azt lehetne leszűrni, hogy nem érdemes tuningolni a dGPU-t, azért hozzá tenném, hogy az AMD nevével készült játékoknál szinte mindig jól működik a DG.

(#290) firstkri714


firstkri714
csendes tag

Én pár hete próbáltam húzni a procin, és játék közben azóta is úgy használom, 2,6ghz alap és 3ghz turbóval. Nem tapasztaltam jelentős hőmérséklet növekedést, viszont teljesítményben azért észrevehető a különbség.

(#291) robertka


robertka
tag

Ma tervezem portalanítani a gépemet ill újrapasztázni vettem hővezető lapot amit méretre lehet vágni szerintetek tegyek a chipset hez belőle mert ott kb 2-3 mm hézag van.

(#292) DanielLong válasza firstkri714 (#290) üzenetére


DanielLong
senior tag

Ha leméred, szerintem kitűnne a különbség. Nekem pl Dirt 3-ban az alulfeszelt 1,6Ghz és a 2,35 Ghz között legalább 10 fok a különbség. Persze ezt a burkolat alapján én sem tudnám megmondani :))

(#293) firstkri714 válasza DanielLong (#292) üzenetére


firstkri714
csendes tag

Nem mondtam, hogy nincs, csak, hogy még nem égeti a kezem :DD nyilván van (jó)pár fok különbség, de még az elviselhető határon belül. Mellesleg egy újrapasztázás nekem is érik. Még tavaly ősszel volt az utolsó.

(#294) hukhl válasza DanielLong (#289) üzenetére


hukhl
csendes tag

Akkor lehet az én gépemnél van valami :S mert nekem szinte egyik játéknál se működik a DG pl. Tomb Raider nél sem :S de ha meg igen pl. Bad Company 2 akkor meg mikro laggal hiába mutat több fpst akkor se élvezhetőbb jobban mint DG nélkül ezért szoktam húzni a dGPU-t: BC2 , Skyrim, Planetside 2 ezeknél mind a proci mind a dGPU húzása sokat segít.

Ui: A Crysis 3 volt mostanában az a játék amivel jól működött a DG és elég sokat emelt az fps számban,
de talán a Dirt új részeinél is működne már rendesen az új driver miatt.

(#295) firstkri714 válasza demerion (#284) üzenetére


firstkri714
csendes tag

ezzel a fórumos módszerrel már nem megy folyamatosan a 6650m?

(#296) DanielLong válasza firstkri714 (#295) üzenetére


DanielLong
senior tag

De megy. Én is ezt használom annyi különbséggel, hogy nem tiltom le a Dual Graphicset.

(#297) firstkri714 válasza DanielLong (#296) üzenetére


firstkri714
csendes tag

tegnap este feltettem a 13.2 betát ezzel a módszerrel és semmi gondom vele azóta :) mondjuk semmi extrát nem csinál az usb meg az smbus telepítésen kívül, ugyanúgy 0ra állítja az enableulps-t, ahogy eddig is tettem 12.10el és az is működött. (ha jól emlékszem az első enableulps dolgot demerion linkelte)

[ Szerkesztve ]

(#298) robertka válasza hukhl (#285) üzenetére


robertka
tag

Szia, milyen hűtőpadot használsz direkt ehhez a laptophoz nézted?

(#299) DanielLong válasza robertka (#298) üzenetére


DanielLong
senior tag

Még feljebb írta, hogy Cooler Master Notepal X-Slimet használ.

(#300) robertka válasza DanielLong (#299) üzenetére


robertka
tag

Köszönöm, a videókártyát mivel lehet tuningolni az ms afterburnerrel nem tudtam semmit se állitani rajta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.