Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) modavko


modavko
csendes tag

Sziasztok! Találtam itt egy fórumbeszélgetést hasonló problémákról, szerepel az általam említett statikus zaj probléma is, habár más Lenovo típusnál, két évvel ezelőtt. Azt írják, abban a laptopban 6-bites panel volt, ez miatt lehet. Elképzelhető, hogy ennél a gépnél is egy ilyen gyenge kijelző van és ezért a zaj? Aki tudja, kérem, nézze meg és írja le a tapasztalatait! Lehet, hogy csak nekem raktak bele szar LCD panelt, de lehet, hogy mindenkinek és ez a típus ilyen, ebben az esetben típuscsere kell... Fontos nagyon! Köszönöm.

(Segítségképpen itt egy kép a jelenség "ellenőrzéséhez". A fehér kereten belüli részek Photoshopos zaj effekttel vannak ellátva, a többi rész viszont teljesen homogén, én viszont az egész képet kb. úgy látom statikus zajokkal, mint a fehérkeretes részen belül. Kivéve a fekete.)

(#102) demerion válasza modavko (#101) üzenetére


demerion
tag

Le tudod írni milyen panel van a gépedben? Aida64 kiirja.

(#103) zsozsooo válasza modavko (#101) üzenetére


zsozsooo
csendes tag

Szia!

Nekem z575am van A6-3400M processzorral, kipróbáltam a képet amit beraktál és nálam látszik külön a zaj a kereten belül. Kívül nem olyan.
Amúgy olvasok a sok k10stat húzásról, de nekem nincs rá szükség így is megy a BF3 például.(közepesen - 1366x768 - szaggatás nélkül) Én is gondolkodtam húzáson, de először kipróbáltam anélkül és úgy is ment, így nem húzom az órajelet. Néha csak akkor viccel meg, amikor az energia menedzsmentet visszaállítja gazdaságosba és olyankor nem indul el a játék. Amint visszaállítom, már megy is.

Üdv: Zsolt

(#104) novaktomi


novaktomi
csendes tag

Sziasztok.

Ilyen gépem van, de a problémám általánosabb.
Amikor megvettem a gépet 2 partíció volt. A C: kb 700GB, és volt egy D: ami egy Lenovo partíció volt. Kb 30 GB. Szerettem volna a C-t szétbontani, ami sikerült is, de azután eltünt a D. Sehogy sem tudom visszaállítani. Vmi Q meghajtóként látja és nem enged hozzáférni Nem tudok csinálni recovery-t sem, mert arról a meghajóról csinálná.
Sajnos már nem emlékszem, hogy milyen programmal csináltam a partíciónálást. :(

A Win7 élemezkezelésben sem tudok csinálni semmit. Elsődleges partíciónak mutatja.
Ötlet??? Estetleg vmi program?

Egyébként nagyon jó gép.

(#105) Lefty válasza HornedReaper (#91) üzenetére


Lefty
addikt

AMD oldalán: support & drivers/download drivers/netbook graphics/a-series apu/a6-34xx/win7 ez nem az a grafikus driver, amit keresel?

(#106) Zjunior


Zjunior
veterán

Sziasztok!
Holnap kapok egy ilyen gépet, mit ajánlottok ami fontos lehet beállításokat??
Új driverek amiket linkeltetek az arab oldalról??

Köszönöm!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#107) Dr.Byte válasza Zjunior (#106) üzenetére


Dr.Byte
csendes tag

Csak a gyári(!), vagyis a DVD-n lévő VGA drivert használd! Mert a többi nagyon durván be fog zavarni. (nálam, és többeknél ez nagy gondot okozott) Ezt tartanám a legfontosabbnak megemlíteni. :)

(#108) Zjunior válasza Dr.Byte (#107) üzenetére


Zjunior
veterán

Okés, köszi!
Játékok jól mennek rajta az újabbak is??

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#109) demerion válasza Zjunior (#108) üzenetére


demerion
tag

FPSeket nem tudok mondani de ezekkel játszottam:
Crysis 2: hardcore 20-25 fps advanced 25-30 1280*720
Cod 4 maxon játszható akadás nélkül
Metro 2033 közepes beállitásokon játszható 1280*720
Assassins Creed Brotherhood maxon akadás nélkül
Stalker COP maxon akadás nélkül

processzort 2ghz-ig húztam

(#110) Zjunior válasza demerion (#109) üzenetére


Zjunior
veterán

Értem!!!
Köszi:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#111) Lefty


Lefty
addikt

EZ a Z575-ön is így menne vajon?

(#112) Zjunior válasza Lefty (#111) üzenetére


Zjunior
veterán

Megjött a gépsas sajna nekem cd nem volt benne pedig edigitaltól van!!!
Vki segítene?:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#113) madmike válasza Zjunior (#112) üzenetére


madmike
őstag

nekem se volt cd, ugyanugy edigital.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#114) Lefty válasza Zjunior (#112) üzenetére


Lefty
addikt

Milyen cd?

(#115) demerion


demerion
tag

OneKey Recovery: elinditod és kiválasztod hogy visszaállító lemez létrehozása.

(#116) Karel000


Karel000
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is ez a laptop van. Ma írtam a Lenovo supportra, hogy jó lenne ha frissítenék a drivereket, különösen a VGA-t. Reménykedjünk benne, hogy valaki elolvassa és rámozdul.

Üdv.

(#117) Lefty válasza Karel000 (#116) üzenetére


Lefty
addikt

De ez mi? Amit itt írtam: (#105) baker_

(#118) Karel000 válasza Lefty (#117) üzenetére


Karel000
csendes tag

Hát mindenki arra panaszkodik, hogy nem működik rendesen az a driver, ami nem a Lenovo-tól jött.

(#119) Zjunior válasza Lefty (#114) üzenetére


Zjunior
veterán

Driverek etc....

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#120) fogtunder


fogtunder
nagyúr

a lenovo gyári driverével működik a CAP? ha igen, melyik verzió?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#121) Crab69


Crab69
csendes tag

Sziasztok!

A képen látható problémával van dolgom. Nem igazán tudom, hogy most a gép használja-e a játékoknál a 6650m-es videókártyát. A Gpu-z érzékeli azt de úgy tűnik mintha az Amd Vision Engine Control Center a videókártyáknál csak a 6620G-t látná. Találkozott ezzel már valaki? Mi erre a megoldás? :F

http://kepfeltoltes.hu/view/120506/gpu_probl_ma_www.kepfeltoltes.hu_.png

[ Szerkesztve ]

(#122) Lefty válasza Crab69 (#121) üzenetére


Lefty
addikt

CCC-ben próbáltad már állítani?

(#123) Crab69 válasza Lefty (#122) üzenetére


Crab69
csendes tag

http://kepfeltoltes.hu/view/120506/682117976N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.png

Felraktam a legújabb catalystot (12-4) mielőtt elolvastam voltam a kommented és most már ezt a hibaüzit kapom :(
http://kepfeltoltes.hu/view/120506/682117976N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.png]
Ilyenkor mi a teendő?

(#124) Lefty válasza Crab69 (#123) üzenetére


Lefty
addikt

hm, biztos a megfelelőt szedted le telepítetted?

(#125) Crab69 válasza Lefty (#124) üzenetére


Crab69
csendes tag

Nem vagyok benne 100%-ig biztos az az igazság ugyanis nem vagyok nagy technikai zseni. Egy z575am típusú laptopom van A8-3520-as procival 6620g integrált videó kártyával és 6650m dedikálttal. Ha tudnál nekem egy linket küldeni esetleg az megköszönném :R
Továbbá 64 bites Windows 7-et használok. http://sites.amd.com/us/game/downloads/pages/radeon_win7-64.aspx ezt szedtem le amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#126) Lefty válasza Crab69 (#125) üzenetére


Lefty
addikt

szerintem ez az asztali vga driver :F
egyelőre tedd fel EZT, aztán hátha tud majd valaki érdemlegesen segíteni. driver sweeper-el takarítsd le safe üzemmódban az ati dolgokat, és utána tedd fel. de akár a gyári telepítős lemezről is újrapakolhatod a dolgokat.

(#127) Lefty válasza Lefty (#126) üzenetére


Lefty
addikt

lehet, hogy amúgy jót szedtél és hülyeséget mondok. kérdezz inkább valamelyik ideillő notebook-os topikban, az lenne a legjobb.

(#128) Crab69 válasza Lefty (#127) üzenetére


Crab69
csendes tag

Még ha jót is szedtem le akkor sem működött :(

(#129) Lefty válasza Crab69 (#128) üzenetére


Lefty
addikt

próbáld meg esetleg ezzel, elvileg automata leszedi ami kell.

(#130) Karel000 válasza Crab69 (#123) üzenetére


Karel000
csendes tag

Pont erről szól ez a topic, hogy csak a gyári Lenovo-s driverrel mennek a dolgok.
Kísérletezni lehet, ha ilyen sok időd van :K

(#131) Crab69 válasza Lefty (#129) üzenetére


Crab69
csendes tag

Köszi, de akkor nem szedem le, mert még be fog kavarni a dolgokba. A Vision Engine Control Center még mindig olyan mintha nem látná a 6650m-et. Ti a program beállításainál látjátok a dedikált kártyát valahol? Végül letöröltem minden drivert és felraktam a Cd-vel jötteket illetve leszedtem a vidi kártya kicsit frissebb driverét a lenovo honlapjáról. Amúgy például high beállítások mellett megy a batman:arkham city (mondjuk csak directx9-et használva nem a 11-et). Gondolom ez nem menne, hogyha csak az integrált videókártyát használná a gép, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#132) demerion válasza Crab69 (#131) üzenetére


demerion
tag

az óra melletti ikonnál nekem is 2x szerepel a 6520g viszont GPU-Z látja mindkettőt. Az arkham citynek pedig mennie kell integrált gpuval is. Próbáld ki dx11ben is.

(#133) Crab69 válasza demerion (#132) üzenetére


Crab69
csendes tag

Ettől féltem. Directx11-ben nekem nagyon szaggat :S. Neked mennyire játszható? Illetve honnan lehet tudni (milyen programmal), hogy mennyire használja a gép az adott videó kártyát?

(#134) demerion válasza Crab69 (#133) üzenetére


demerion
tag

nem próbáltam azt a játékot. a többiből indultam ki amit játszottam. érdekes, mert ply crysis 2 ment advanceden 25 fps körül.gyári driver van fent? ha gondolod fel tudom rakni ami külön particion volt gépemen.

(#135) Crab69 válasza demerion (#134) üzenetére


Crab69
csendes tag

Köszi, az jó lenne.

Van viszont egy lehetséges problémám a laptoppal. Sokszor kijön rajta egy viszonylag halk de hosszabb távon szerintem elég idegesítő, rezgő hang. Először úgy hangzott mintha a processzor dolgozna valamin még akkor is ha az ég világon nem csinálok semmit és a folyamatkezelő szerint is a teljesítmény 10%-ig megy csak fel. Körübelül 1 másodpercig lehet hallani 2 másodperces szünetekkel. Ezután arra gondoltam, hogy valamiféle ventillátorral kapcsolatos probléma lehet.
Találkozott már valaki ilyesmivel?
Még vissza tudom vinni a gépet, szerintetek éljek vele?

(#136) fogtunder válasza Crab69 (#135) üzenetére


fogtunder
nagyúr

biztos nem normális, nekem semmi ilyet nem csinál.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#137) demerion válasza Crab69 (#135) üzenetére


demerion
tag

nekem sem csinál ilyeneket

itt a driver: http://www.mediafire.com/?n553za7qw5fs3xe

(#138) firstkri714 válasza Crab69 (#135) üzenetére


firstkri714
csendes tag

nekem is hasonló problémám van, ráadásul az akksi is nagyon keveset bír, energiatakarékos beállítások mellett...

(#139) fogtunder válasza firstkri714 (#138) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az akksi nem is fog sokat bírni, alap órajeleken kb. 2,5 óra wifi böngészés + letöltés a reális. a dedikált kártyás gépek mindig többet esznek, akár switchable graphics van, akár nincs. hozzátenném, ha ez volt a cél, akkor nem jó gépet vettél.

K10Statban próbálj csinálni egy akku kímélő profilt, én 1100Mhz-ben korlátoztam a procit, ezt tudja 0,92V közelében, ezzel simán be lehet csúszni 3 óra fölé, ha leveszed a fényerőt, az is sokat segít. egy ssd szintén, és az a sebességre is jó hatással van, de ez a hardver sosem lesz üzemidőben bajnok.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#140) firstkri714 válasza fogtunder (#139) üzenetére


firstkri714
csendes tag

köszi a tippeket. a hangra amit Crab69 említett semmi ötlet? ezzel tudom a legjobb leírni:
http://www.youtube.com/watch?v=tzNWdwlx2BE nagyjából ugyanez a hang, és vele együtt villog a hdd led is a gép tetején. írtam az értékesítőnek, eddig nem kaptam választ..

(#141) madmike


madmike
őstag

Csoda történt!
Sikerült a VGA drivert a legújabbra frissítenem.
Leszedtem az ATI driver downloader-t, az pedig lefrissítette és a gép tökéletesen működik (kopp,kopp) :)

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#142) fogtunder válasza madmike (#141) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hümm, ezt lehet én is bepróbálom. ha instabillá válik, azért szólj, pls.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#143) madmike válasza fogtunder (#142) üzenetére


madmike
őstag

szólok.

tegnap óta többször lefagyott, ugyhogy le is szedtem és felraktam a Lenovo drivert.

De ujabb csoda.
Napokban feltelepítettem a Wargame - European Escalation -t, teljes képernyőn villogott a kép, inverz szineket adott, ablakban tökéletesen futott. Most teljes képernyőn is hibátlan...
Nem értem ezeket az anomáliákat.

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#144) demerion válasza madmike (#143) üzenetére


demerion
tag

első indításnál nálam is gyakran hibás a kép szétesik villog stb. 2. indításra viszont teljesen jó

(#145) madmike válasza demerion (#144) üzenetére


madmike
őstag

nekem nem csak elsöre volt olyan, de most mindig jo

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#146) firstkri714


firstkri714
csendes tag

nálam is gyakran villog a kép játékoknál (dirt3, crysis2, nfs:run) de második indításra általában megjavul minden. (gyári lenovo driver)

(#147) firstkri714


firstkri714
csendes tag

esetleg valakinek sikerült már használható driverfrissítést találni?

(#148) Dr.Byte válasza firstkri714 (#147) üzenetére


Dr.Byte
csendes tag

Lehet, hogy kicsit hülyén hangzik..de nem a driver-el van a gond, hanem a Vision Engine Control Center-el. Egyszóval ha felteszem a legújabb driver-t, VECC-nélkül, akkor minden fasza. :S Nem értem Én ezt, de működik..! :X

(#149) fogtunder válasza Dr.Byte (#148) üzenetére


fogtunder
nagyúr

na ezt most tényleg kipróbálom.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#150) madmike válasza fogtunder (#149) üzenetére


madmike
őstag

neked is müködik?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.