Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) robertka


robertka
tag

Szerintetek ezzel a driver telepités ódszerrel a win8 on is stabil lehet a rendszer?

(#302) hukhl válasza robertka (#300) üzenetére


hukhl
csendes tag

Üdv!
VGA-t Sapphire TRIXX-el tudod tuningolni és ugye ULP-off.

(#303) robertka válasza hukhl (#302) üzenetére


robertka
tag

Ez az ULP mi lenne?

(#304) hukhl válasza robertka (#303) üzenetére


hukhl
csendes tag

Bocs egy S-betű lemaradt ,szóval a Sapphire Trixx progiban mindenképpen be kell pipálni a Disable ULPS-t a settingsbe ha így se menne a tuning akkor meg kell nézni ,hogy a regeditben is kikapcsolta-e.

(#305) robertka válasza hukhl (#304) üzenetére


robertka
tag

Az mitől lehet hogy ha gpu-n 1 et akor egyből kifagy a laptop?
Hűtés rendben meg nem hiszem hogy 1mHz től gond lenne.

(#306) hukhl válasza robertka (#305) üzenetére


hukhl
csendes tag

Sajnos ezt nem tudom :S nálam minden rendben volt eddig ,a hűtés az biztos nem gond mert 70fok fölé soha nem ment a tuningolt gpu. Még talán a crossfire-t nézd meg hogy ki van-e kapcsolva ,mert nekem mikor be volt kapcsolva akkor minidig visssza ugrott az alap értékre és nem engedte a tuningot ,de kifagyás nem volt tuning közbe nekem.

(#307) robertka válasza hukhl (#306) üzenetére


robertka
tag

Regeditben átálittottam 0 ra ccc nem sincs engedélyezve a cross fire, de nekem ha be van pipálva az ULPS akkor ahogy mondtad visszaugrik alapértelmezett re. De az ULPS akkor off ha bevan pipálva?

(#308) hukhl válasza robertka (#307) üzenetére


hukhl
csendes tag

Igen ,akkor off ha be van pipálva a Disable ULPS. Még azt próbáld meg esetleg ,hogy a windows folyamatokban bezárod a ccc-s folyamatokat és a Lenovo Energy management folyamatokat ,ha ezek után is vissza ugrik alap helyzetbe akkor tényleg semmi ötletem sincs .

(#309) robertka válasza hukhl (#308) üzenetére


robertka
tag

Kikapcsoltam ahogy mondtad és rendszergazda jogokkal futtattam a programot.
Amint húztam rajta akár egyet is kifagyott mint ha mondjuk alulfeszeltem volna a procit de azt direkt alap értékekre állítottam. 4.6.0 ás Sapphire Trixx-et töltöttel le.

[ Szerkesztve ]

(#310) robertka válasza hukhl (#308) üzenetére


robertka
tag

Feltettem az msi after-t cfg ben be kellett állitani hogy tudjam tuningolni a kártyát de akár az órajelen akár csak a ventin próbálok húzni egyből kifagy most felrakok egy másik vga-drivert hátha változik valami.

(#311) DanielLong válasza robertka (#310) üzenetére


DanielLong
senior tag

Nálam 13.1-es Catalyst van fent a legújabb CAP fájllal. enableULPS 0-n van, a gpu-t Afterburnerrel húztam. Ha nem fog így menni nálad, akkor keress rá fórumokon a megoldásra, bár szerintem nem érdemes sokat szenvedned ezzel, mivel csak ritkán fogsz jobb teljesítményt kapni így, mint DG-vel.

(#312) robertka válasza DanielLong (#311) üzenetére


robertka
tag

Igen úgy látszik ez volt a probléma msi progival 13.1 driverrel tudom húzni.
Köszönöm a segítségeket.

(#313) scavy


scavy
tag

Üdv!

Anno már volt egy kis szenvedésem ezekkel a driver takarító progikkal, most fogok éppen windowst újratelepíteni, így kacérkodok a gondolattal, hogy nem a régi lenovo honlapon is megtalálható amd drivert rakom fel, hanem a legújabb 13.1 -es catalystot.

Csak arra lennék kíváncsi, hogy akkor működik elvileg hiba nélkül a 13.1 -es mindenkinek? Mert láttam van akinél azért adódtak problémák, játékra szinte nem is igen használom már a notebookot, csak HD filmek meg netezés, de úgy vagyok vele hogy most szeretném rendbe rakni és nem nyúlni hozzá 1 darabig.

Tehát ha szűz windowsra simán felrakom az auto amd installerrel, letöltetem a drivert stb, akkor nem lesz semmi gond, és elvileg működnie kellene? Attól félek ugye, hogyha véletlen akadni fog, akkor utána megy a szenvedés a driver sweeperrel, nem tudom normálisan letakarítani, és lehet megint win reinstall..

[ Szerkesztve ]

(#314) robertka válasza scavy (#313) üzenetére


robertka
tag

Hi. Én most tettem fel a 13.5 bétát EZZEL a fórumos leírással és minden rendben van ezelőtt sem a 13.1 volt fent.

(#315) DanielLong válasza scavy (#313) üzenetére


DanielLong
senior tag

Tedd fel simán, szerintem nem lesz probléma. Esetleg a legújabb CAP-ot felrakhatod, bár ha nem játszol, akkor nincs sok értelme.

(#316) scavy válasza robertka (#314) üzenetére


scavy
tag

Igen, ezt a leírást megtaláltam én is már, eleve ezért merül fel az ötlet hogy ne a gyári drivert használjam. Az volt a gond, hogy nekem semmivel sem volt hajlandó leszedni az összes AMD drivert, és normálisan letakarítani. Emlékszem ide ph-ra is írtam egy másik topikba, megfogtam az embereket, nem volt rá megoldás, amd support meg lenovo fórum is stb. Pedig próbáltam vagy 5-6 fajta másik cleaner programot, csökkentett módban stb, amd hivatalos takarító programját is, minden hiába.

De most szűz windowsra akkor feltolom a 13.1 -et, az most a legutóbbi hivatalos stabil ahogy láttam, és akkor majd ugrik a majom a vízbe. :D

(#317) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Sziasztok!

Ahhoz képest, hogy egy ideig ajánlott laptop volt, nem sok hozzászólás született :)

Asszony gépe kapott SSD-t egy ideje AHCI-módban, de iszonyat lassan tölt be rajta a Win10, olyankor nem is jelzi hogy bármit töltene. Windows-logo után percekig fekete képernyő a jelenség. Lehet erre valami megoldás? BIOS nem sok beállítást enged.. Esetleg valami Windows 10-es okosság?

(Sokáig nem használtuk a laptopot, ott az asztali gép + okostelók. Akksija már rég kuka. Most a kislány játszana rajta, használgatná. GPU-drivert sem mertem frissíteni a korábbi rossz tapasztalatok miatt..)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#318) -szabi- válasza HornedReaper (#317) üzenetére


-szabi-
őstag

Szia

Pont ezzel kínlódtam én is.
A bios-ban kikapcsoltam ezt a "Hybrid CrossFireX" módot akkor rendbe jött.
Úgy tünik win10 támogatása nem jó.
Próbáld ki lehet neked is segít.

üdv

(#319) HornedReaper válasza -szabi- (#318) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Szia!

Köszi, a BIOS-ban átállítva nekem is bevált, pikkpakk betölt már a Win :)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#320) -szabi- válasza HornedReaper (#319) üzenetére


-szabi-
őstag

Szia

Azért engem kissé bosszant a driver támogatás hiánya.
Ráadásul kikapcsolásával az erősebbik kártya lekapcsolásra kerül így csak a gyengébbik működik.

üdv

(#321) BurgBurg


BurgBurg
tag

Sziasztok! Ujra kellett telepítenem a gépet. A driverek egy részét ujra fel kellett rakni. Sajnos a dedikált 5 gomb (jobbra fenn) driverét nem találom sehol. A lenovo oldalán ami van az itt nem működik. Irtam nekik, de konkrét válasz, link nem jött, csak félrebeszélés.
Tudd vki tippet, linket adni egy normális driverhez? Vagy vmi megoldást?
Előre is köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.