Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) madmike válasza robertka (#200) üzenetére


madmike
őstag

Szamora ma veget ert a driverekkel es a dual videokarival valo kuzdes, ugyanis betortek hozzank... Tovabbi sikeres fps vadaszatot nektek :)

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#202) robertka válasza madmike (#201) üzenetére


robertka
tag

Sajnálom de még ne add fel lehet visszakapod.

(#203) madmike válasza robertka (#202) üzenetére


madmike
őstag

Ezt ugye te se gondolod komolyan? :F

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#204) robertka válasza madmike (#203) üzenetére


robertka
tag

Van rá esély, elég nagy érték hogy bejelenteném a rendőrségen aztán ki tudja mi lesz. Elopott telefonok is megkerültek már bár az más picit.

[ Szerkesztve ]

(#205) madmike válasza robertka (#204) üzenetére


madmike
őstag

Miutan betores volt es eltunt meg egy laptop, kp, gyuru, igy kihivtuk a rendoroket, de en nem hiszek a csodakban.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#206) fogtunder


fogtunder
nagyúr

sorry, én sem látok rá túl sok esélyt, hogy előkerül, azért nézegetsd az apróhirdetéseket, ha feltűnően olcsón van valahol, lehet ő az, vannak hülyék...

a telefon nagyon más kérdés, azt IMEI alapján be lehet azonosítani, mikor fellép a hálózatra, kérdés, hogy mennyire akarják megtalálni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#207) robertka


robertka
tag

Tegnap este újrapasztáztam a laptopot és nagyon meg vagyok elégedve. Korábban alap helyzetben volt 50 netezéstől felment 70 fokra és játéknál pedig 95-97 fok volt, most csak játéknál néztem de nem tudtam a dirt3 al sem 79 fok fölé vinni de inkább olyan 70-75 fok volt az átlag. Amúgy a chipset hőtőnél egyáltalán nem volt semmilyen paszta és az öntött aluval csak úgy érintkezett, csináltam képeket majd felteszem valahova.

[ Szerkesztve ]

(#208) firstkri714


firstkri714
csendes tag

pár hét után ismét nekiálltam catalystet frissíteni, 12.7es betára esett a választás. szerencsére a 199es hozzászólásomban lévő gond most nem lépett fel. simán fel tudtam rakni, resi, és ment is minden frankón, azon kívül hogy jobb klikknél nem tudtam hozzárendelni a programokhoz hogy nagy teljesítményű vagy energiatakarékos GPU-val menjenek. ez még talán bele is fért volna, de olyan 20 perc után annyira belassult az egész gép, hogy még a kurzort is alig tudtam megmozdítani. újabb resi és visszament a jó öreg gyári lenovo driver. legalább a win-t nem kellett újraraknom..

[ Szerkesztve ]

(#209) #32577792


#32577792
törölt tag

ha minden igaz, holnap már nekem is ilyenem lesz :)

(#210) #32577792


#32577792
törölt tag

egy kis segítség kellene az elején
feltettem volna a K10stat programot, de hibát ír ki:
can't detect family 10h processor
ilyenkor mi van?

(#211) hukhl válasza robertka (#207) üzenetére


hukhl
csendes tag

Ma én is újra pasztáztam a laptopom és egy érdekes dologra lettem figyelmes. Az hogy konkrétan (sztem a chipset lehet az) nem volt rajta semmilyen paszta sőt a négyzet alakú borda nem is ért hozzá majdnem 1cm rés van köztük o.O nem tudom h ez normális sztem nem.Viszont nem igazán volt gondom soha a hűtéssel csak úgy esett h szétkellett szednem h egy másik laptop vinyóját kipróbáljam és hát gondoltam akkor újra pasztázom. Most azért hüvősebb lett játékoknál kb olyan 5-6fokkal de mintha a vinyóm lenne kicsit meleg átlag netzésnél 40fok az normális? nekem úgy rémlik mintha előtte azért kevesebb lett volna ..a szobámba 27fok van lehet csak amiatt. Holnap töltök fel képet erről az 1cmes résről:D

(#212) robertka válasza hukhl (#211) üzenetére


robertka
tag

Nekem sem volt paszta azon de nekem hozzá ért vagy legalábbis 2-3mm nél biztos nem volt nagyobb hézag mait pasztával megoldottam.

(#213) HornedReaper válasza hukhl (#211) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Muta a képet :)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#214) hukhl válasza HornedReaper (#213) üzenetére


hukhl
csendes tag

Bocs a minőségért telóval csináltam. Felhívnám a figyelmet arra még ,hogy az alaplap körül a műanyag rész megbarnult ,mintha megéget volna vagy nem tom:D .De mondom soha nem volt gond a hűtéssel se játék alatt se netezésnél szóval kicsit érdekes a dolog :D Még egy kérdés: a chipset hőmérsékletét nem tudjátok hogyan lehet megnézni , milyen progival ? Bocs nem tudom h kell rendesen képet feltölteni ,ezért felteszem data.hu-ra

http://data.hu/get/5401044/kepek.rar

Légyszi ti is küldjetek képet , kíváncsi vagyok mekkora a gebasz :D

[ Szerkesztve ]

(#215) firstkri714 válasza hukhl (#214) üzenetére


firstkri714
csendes tag

A barna műanyag ha jól emlékszem nekem is olyan, pedig amikor utoljára kaptam szét nagyjából 1-2 hetes volt, szóval az nem hiszem, hogy gond lenne. A pasztázást meg hanyagolom amíg nincsenek gondjaim a hűtéssel. Eddig nemigen volt baj vele, sőt filmezés közben 26-27 fokos szobában alig kapcsol be a hűtés 2-3x 1,5-2 órás film alatt, azon kívül a ventillátor teljesen leáll, szóval nem hiszem, hogy melegedési gondok lennének. A chipset hőmérsékletet pedig ha minden igaz egy SpeedFan nevű ingyenes progival nézegetheted, sőt még a hűtéssel is babrálhatsz, de szerintem ez hanyagolandó.

[ Szerkesztve ]

(#216) hukhl válasza firstkri714 (#215) üzenetére


hukhl
csendes tag

és arra nem emlékszel véletlenül hogy a chipset hűtés hogy volt? neked hozzá ért rendesen?

(#217) firstkri714 válasza hukhl (#216) üzenetére


firstkri714
csendes tag

erre nem emlékszem sajnos, de ha szétszedem valamikor, akkor megnézem.

(#218) demerion


demerion
tag

Nektek sikerült szétszedni? Én kiszedtem a csavarokat de feszül az egész és nem tudom leszedni az fedlapot

(#219) robertka válasza demerion (#218) üzenetére


robertka
tag

Nekem is feszül de nem fog eltörni van egy vájat ahol meg kell kezdeni és onnan már jön, vissza is elég nehezen megy.

[ Szerkesztve ]

(#220) robertka


robertka
tag

Ez a laptop mennyi RAM ot kezel maximum? Ha nem ugyan olyan típust veszek bele mint ami benne van de ugyan olyan értékekkel akkor az úgy megfelelő?
Most ezt van benne samsung m471b5273dh0-ch9 Vagy esetleg eladnám ezt mondjuk 4 ért és akkor valakinek lenne kettő ilyen én meg vennék másik kettőt kingstonból pl.

[ Szerkesztve ]

(#221) HornedReaper válasza robertka (#220) üzenetére


HornedReaper
senior tag

én 8GB-tal vettem, ráadásul nem is egyformák a memóriák (még a gyártó sem)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#222) firstkri714 válasza robertka (#220) üzenetére


firstkri714
csendes tag

enyémben is van 6 giga samsung és 2 kingston, ahonnan rendeltem ott bővítették a 2 gb kingstonnal.

(#223) robertka


robertka
tag

Holnap rakok bele egy 4gb os kingston ramot és egy OCZ-ssd kiváncsi leszek rá hogy mennyit fog dobni a sebességen ill vettem egy HDD caddy-t is remélem belemegy rendesen valaki használja igy?

[ Szerkesztve ]

(#224) firstkri714 válasza robertka (#223) üzenetére


firstkri714
csendes tag

ocz vertex 3-at használok és random időközönként lefagy 1-2 percre, néha naponta többször is, de van amikor napokig semmi baja, ha lefagy, folyamatosan világít a hdd led és semmit nem lehet csinálni a kurzor mozgatásán kívül.

(#225) robertka válasza firstkri714 (#222) üzenetére


robertka
tag

Ha most beleraktam 4GB ramot és azt irja hogy 8GB van benen (3.47 használható) Akkor itt valami nincs rendben?

[ Szerkesztve ]

(#226) robertka válasza robertka (#225) üzenetére


robertka
tag

Megcseréltem a két ramot másik slotba raktam és már azt irja hogy 8GB (7.47GB használható) picit megijedtem hogy vehetek másik típust. Nemsokára belerakom az SSD-t is én Agility 3 at vettem 120 gb osat.

[ Szerkesztve ]

(#227) robertka válasza firstkri714 (#224) üzenetére


robertka
tag

Beraktam az ssd-t és nekem is fagy a telepitgetések során kb 5 ször fagyott le 1-2-3 percekre megált a gép. Van valami ötleted hogy mitől lehet ez? Pedig most csak az ssd van benne.

[ Szerkesztve ]

(#228) robertka válasza firstkri714 (#224) üzenetére


robertka
tag

Te milyen értékeket mérsz mert én 150M/s et és kb 500 at kellene mérnem pedig eszerint mindent beállitottam. http://logout.hu/bejegyzes/gaabbaa/ssd_beutemezese_a_gyakorlatban/friss.html

(#229) firstkri714 válasza robertka (#228) üzenetére


firstkri714
csendes tag

ha jól tudom a fagyást nem lehet teljes mértékben megszüntetni, az energiatakarékos beállításoknál beállíthatod, hogy soha ne kapcsoljon ki a merevlemez, ez talán valamit segít, de én eddig egyetlen olyan beállítást sem tudtam módosítani amivel teljesen megszűnne a fagyogatás, viszont van olyan, hogy több napig semmi nem történik.

a sebességről meg annyit, hogy néhány helyen azt írják, hogy sata3-as csatlakozó van, néhány helyen azt, hogy sata2-es, a tesztek azt mutatják hogy valószínűleg sata2-vel van dolgunk, szóval az ssd sebességének legjobb esetben is csak a felét érhetjük el :(

ezek az én eredményeim gyári windows driverrel (az amd ahci driverével mintha kicsivel több fagyás lett volna, de lehet, hogy csak bemesélem magamnak)

mellesleg üdv a SEGÍTSÉG FAGYOGAT AZ ESESDÉM nem hivatalos klubban, ha találsz valami megoldást én is tárt karokkal várom

[ Szerkesztve ]

(#230) firstkri714 válasza hukhl (#216) üzenetére


firstkri714
csendes tag

én is újrapasztáztam a gépet és nagyjából ugyanúgy nézett ki mint nektek, chipset hűtőn 0 paszta és elég rendes hézag a fém és a chipset között, de így, hogy több embernek is ilyen, már nem lep meg. a többi paszta is elég jól rá volt keményedve, de így új pasztával játék közben van, hogy 20 fokos csökkenést is mérek, de az átlag 10 fok minuszt stabilan tartja. régen guild wars 2 alatt volt hogy 95 fok fölé is ment, most 80 fölé nem nagyon tudom erőltetni. kicsit még méregetem és ha maradnak ezek a hőfokok akkor lehet kicsit megpiszkálom k10stattal, hogy mit bír.

[ Szerkesztve ]

(#231) -szabi-


-szabi-
őstag

Lenovo honlapon 2011-es vga drivert találok csak, ha amd oldaláról rakom fel a legújabbat akkor meg fagy a laptop.
Ti milyen driverrel használjátok?

üdv
szabi

(#232) HornedReaper válasza -szabi- (#231) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Asszony a Lenovo-ssal.. Az AMD gyárival nem fagyott, de úgy csinált, mintha fagyna egy ideig, aztán elindult.. Játékot még nem is próbáltunk rajta.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#233) firstkri714


firstkri714
csendes tag

Nekem eddig egy értelmes drivert sem sikerült telepíteni, a gyári lenovo-n kívül. Vagy fagyogat, vagy nem lehet váltogatni a videókártyákat, vagy fel sem települ. Nincs bajom a gyárival, de azért örülnék egy kicsivel újabbnak is.

(#234) demerion


demerion
tag

Használat közben nekem nem szokott fagyni, viszont bootnál van hogy a welcome részen nem jut tovább hanem fekete képernyő. valaki tapasztalt hasonlót? (vertex3 60gb)

(#235) firstkri714 válasza demerion (#234) üzenetére


firstkri714
csendes tag

A vertex 3 sajnos hajlamos ilyenekre, nekem is az van és nekem amikor megjelenik a login screen, akkor szokott befagyni, általában 1-2 perc és utána minden jó. Sőt, néha netezés közben is, de az ritka.

[ Szerkesztve ]

(#236) -szabi-


-szabi-
őstag

Már kezdtem azt hinni egyedül vagyok ezzel a driver gonddal.

üdv
szabi

(#237) demerion


demerion
tag

a sima fagyást nekem ez oldotta meg: http://forums.lenovo.com/t5/IdeaPad-Y-U-V-and-Z-series/Z575-freezing/td-p/645957

(#238) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Az új játékok igénylik az új AMD video-drivereket?
Van olyan hivatalos AMD driver, ami működik rendesen a laptopon?

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#239) firstkri714 válasza HornedReaper (#238) üzenetére


firstkri714
csendes tag

nem feltétlen igénylik, de néhol jelentős teljesítménynövekedés tapasztalható. mellesleg a demerion által javasolt módszerrel nekem megoldódtak a fagyási problémák (köszönöm demerion!), szóval most 12.8 van fenn, eddig semmi problémával. teljesítményjavulást nem tapasztaltam (lehet nem játszottam driverérzékeny játékokkal), viszont az élményindexem felugrott 5,8-ról 6,8-ra.

(#240) robertka válasza firstkri714 (#239) üzenetére


robertka
tag

Azt az élmény indexet hogyan csináltad? Mert nekem 8GB rammal úgy hogy a win teljesitmeny beállításiknál csak pár dolog van bejapcsolva 5,3 SSD vel volt 5,4. Tudnál esetleg egy képet mutatni a többi értékről?

[ Szerkesztve ]

(#241) firstkri714 válasza robertka (#240) üzenetére


firstkri714
csendes tag

[link]

itt a kép. 12.8as driverrel, játék előbeállítással, kikapcsolt dual graphicsal.

(#242) robertka válasza firstkri714 (#241) üzenetére


robertka
tag

A telepítéskor volt valami trükk mert nekem bejön a kisablakban hogy hova telepítem és utána nem jön a telepítő ablak. Ill. ha jól emlékszem akkor neked is A6 proci és 8g ram van benne ugye?

[ Szerkesztve ]

(#243) szasanyi


szasanyi
félisten

Sziasztok!

Akadt némi problémám, amit gondoltam ide is beteszek hátha tudtok segíteni nekem. Esetleg ha tudtok frissebb lelőhelyet egyéb driverekhez is (pölö audio) mint a mi a Lenovo supportban fellelhető, azt is megköszönném! :R

(#244) robertka válasza szasanyi (#243) üzenetére


robertka
tag

Közben én is rájöttem nyugodtan szedd le az AMD oldaláról létrehoz egy mappát amiben van egy exe ami letölti a 145MB os telepőt.

(#245) szasanyi válasza robertka (#244) üzenetére


szasanyi
félisten

Tehát ez csak egy segédprogram, ami lecsekkolja mi kell hozzá, és le is tölti a megfelelő driver csomagot.... ugye? Gondoltam rá, de nem voltam benne bitos. Köszi! Egyéb driverek frissebb változatai esetleg?

(#246) robertka válasza firstkri714 (#241) üzenetére


robertka
tag

Felraktam a Drivert de ahogy nézem ebben csak abból tudok vállaszani hogy duál graphics legyen vagy csak az APU menjen, ez így rendjén van?

(#247) firstkri714 válasza robertka (#246) üzenetére


firstkri714
csendes tag

Nálam lehet választani, hogy nagy teljesítmény vagy energiatakarékos GPU, és dual graphics ki-be, vagyis 3 módon tudom összesen futtatni: 6620, 6650, 6620+6650. netezésre nyilván elég az integrált 6620, de dx10, dx11es gameknél mehet a dual graphics, viszont dx9es játékoknál előnyösebb, ha csak a dedikált(nagy) kártya fut, mivel a dual graphics csak dx10, dx11ben működik. mellesleg A8-3520M van nálam, 8 giga rammal.

procit lehet majd kicsit megpiszkálom, már tervezem régóta, igazából szükségem nincs rá, de kíváncsi lennék mit bír, 3-3,1 ghz-t elvileg tűri melegedés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#248) HornedReaper válasza firstkri714 (#247) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Nálunk a z575 esetében az a probléma, hogy ha gyári driver van fent, problémás a 2 "videokártya" (dedikált + APU) egyszerre történő használata, mert vagy fagy, vagy lassú.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#249) szasanyi válasza HornedReaper (#248) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem tudom mit telepítették, de én tegnap kaptam driver linket az AMD főgurutól, így ha nem ez van fent, sztem próbáld ki! Azt mondta priviben semmi más nem kell mert ez mindent tartalmaz, és biztosan jó lesz. ;)

(#250) firstkri714 válasza HornedReaper (#248) üzenetére


firstkri714
csendes tag

próbáltad azt amit demerion írt? tedd fel a legújabb drivert az amd oldaláról, menj be regeditbe, keress rá, hogy enableulps és írd át az 1-et 0-ra. nekem ezzel működik, semmi fagyás vagy lassulás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.